Чи потрібно приймати гормони при клімаксі

Авторadmin

Чи потрібно приймати гормони при клімаксі

Зміст:

Огляд ефективних таблеток при клімаксі

Поступове зниження репродуктивної функції – клімакс, сильно погіршує якість життя жінки. Знижується рівень статевих гормонів, що провокує приливи жару, підвищену пітливість, дискомфорт з боку всіх життєво важливих систем. Полегшити стан і знизити неприємні відчуття при клімаксі допоможуть таблетки.

  1. Коли потрібні таблетки при клімаксі?
  2. Групи препаратів від клімаксу
  3. Список найкращих таблеток при клімаксі
  4. Естровел
  5. Клімачиллін
  6. Ци-клімат
  7. Менофорсе
  8. Клімактонорм
  9. Клімадінон
  10. Лефем
  11. Сігетин
  12. Фемінал
  13. Ременс
  14. Анжелік
  15. Відгуки

Коли потрібні таблетки при клімаксі?

У жінок менопауза починається в 45-55 років. Відбувається зниження статевого гормону естрогену (яєчники перестають його виробляти) і організм зазнає великі зміни в гормональному фоні, які супроводжуються неприємними проявами і сильно псують звичне життя.

Полегшити симптоми допомагають лікарські препарати від клімаксу.

Показаннями для їх застосування виступають такі стани:

  • приливи жару, підвищення потовиділення (особливо при стресових ситуаціях і в нічний час);
  • розлад сну;
  • підвищена дратівливість, нервозність, депресивний стан (апатія, неуважність, панічні напади);
  • убогість виділень, сухість у піхві;
  • зниження сексуального потягу і дискомфорт при статевих актах;
  • хворобливі відчуття під час сечовипускання;
  • прискорене старіння шкіри, підвищена ламкість нігтів, випадіння волосся.

Важке протікання менопаузи може спровокувати підвищену крихкість кісткової тканини (остеопороз), збільшення артеріального тиску, збій в серцевому ритмі. Правильно підібрані ліки допомагають позбутися від неприємних симптомів, стабілізувати гормональний фон і не допустити небезпечних ускладнень.

Групи препаратів від клімаксу

Усунути негативні прояви менопаузи допоможуть лікарські препарати в формі капсул і таблеток. Залежно від терапевтичного ефекту і впливу на жіночий організм всі кошти від клімаксу діляться на кілька основних груп.

  1. Гормональні ліки. В їх основі лежать синтетичні компоненти – естроген і прогестерон. Засіб поповнює нестачу таких речовин в організмі, нормалізує баланс жіночих і чоловічих гормонів, допомагає позбутися від припливів і пітливості, перепадів настрою, передчасного старіння шкірних покривів. Дія таблеток практично моментальне.
  2. Негормональні препарати або фітогормони (в основному БАДи). Таблетки рослинного походження діють м’яко, але повільно (на відміну від гормональних засобів), терапевтичний ефект настає через 2-3 тижні. Фітопрепарати без синтетичних гормонів не мають протипоказань, але подібне лікування клімаксу дуже тривалий.
  3. Седативні медикаменти. Заспокійливі таблетки сприяють нормалізації роботи нервової системи – налагоджують сон, усувають дратівливість, напади гніву і агресії.

Послабити ознаки клімактеричного синдрому допомагають протизаплідні таблетки. Часто жінки починають приймати гормональні контрацептиви з 25-30 років, постійно контролюючи гормональний фон. Тому таким жінкам в майбутньому легше переносити згасання репродуктивної функції.

Список найкращих таблеток при клімаксі

Ліки при менопаузі підбирає тільки фахівець. Лікар враховує індивідуальні особливості гормонального фону і клінічну картину клімаксу. Перелік найкращих засобів розглянемо докладніше.

Естровел

Препарат відноситься до негормональним ліків рослинного походження. Це – біологічно активна добавка до їжі (БАД). Засіб практично не має протипоказань. Винятком виступає непереносимість складових фітопрепарату.

Естровел – негормональний препарат при клімаксі

Як застосовувати: разово добу під час їжі потрібно приймати 1-2 капсули протягом 60 днів.

Ціна – 110 грн. за 30 капсул в упаковці.

Клімачиллін

Ефективний засіб від клімактеричного синдрому з ряду фітогормонів і седативних препаратів. Не містить синтетичних речовин. У складі є велика кількість магнію і калію, а також вітамінів групи В. Активно усуває нервозність і припливи при ранньому клімаксі, відновлює гормональний дисбаланс.

Клімаціклін не викликає алергічних реакцій і не має обмежень щодо застосування, крім підвищеної чутливості.

Клімаціклін – ефективний засіб при клімаксі

Приймати засіб потрібно по 1 капсулі раз в день. Лікування триває 2-3 місяці без перерв.

Ціна – 100 грн. за 30 капсул.

Ци-клімат

Хороші вітаміни для жінок в період менопаузи. Засіб синтезує статеві гормони, нормалізує обмінні процеси в організмі, що дозволяє поліпшити самопочуття і згладити неприємні ознаки клімаксу.

Вітамінний комплекс м’яко впливає на жіночий організм і не викликає негативних реакцій. До протипоказань відноситься алергічна реакція на складові препарату.

Ци-клімат – засіб на рослинній основі

Пити вітаміни рекомендується по 1 таблетки раз на добу. Курс терапії – 2-3 місяці.

Ціна – 110 грн. за 60 таблеток.

Менофорсе

Найпопулярніший і найбільш ефективний фітоестроген. Препарат на основі шавлії стабілізує гормональний фон і надовго усуває неприємні відчуття через сухість піхви, зменшує напади мігрені, стомлюваності і емоційних сплесків.

Менофорсе має ряд протипоказань:

  • алергія на шавлія або допоміжні компоненти ліків;
  • період планування дитини, виношування плоду, годування грудьми;
  • епілептичні патології;
  • запальні процеси в нирках, ниркова недостатність;
  • цукровий діабет;
  • новоутворення (доброякісного або онкологічного характеру) в матці, яєчниках або молочних залозах.

Дозування і тривалість прийому коригує лікар. Зазвичай призначають пити по 1 таблетки 1 раз на добу не менше 30 днів.

Ціна – до 1800 грн..

Клімактонорм

Препарат відноситься до фітогормонам, не містить синтетичних добавок і не викликає побічних ефектів. Серед протипоказань виділяють індивідуальну непереносимість.

Схема лікування: 1 раз в день пити по 1-2 драже, ретельно розжовуючи і запиваючи 100 мл звичайної води. Курс лікування – 1-2 місяці.

Ціна – 160 грн. за 60 таблеток.

Клімадінон

Лікарський препарат з групи негормональних таблеток від менопаузи виробляє Антіклімактеріческіе і естрогеноподібну дію. Засіб не можна використовувати при наявності пухлинних процесів, непереносимості компонентів препарату.

Обмеженнями по використанню климадинона виступають:

  • порушення функцій печінки;
  • патології головного мозку;
  • епілептичні порушення.

Приймати негормональний ліки потрібно в один і той же час вранці і ввечері по 1 таблетки. Курс терапії – від 1 місяця.

Ціна – 125 грн.. за 60 таблеток.

Лефем

Ефективні таблетки з групи негормональних фітоестрогенів. Не має протипоказань (крім непереносимості сої або інших складових препарату) і не викликає побічних реакцій.

Лікування препаратом Лефем тривалий – 6-12 місяців. Приймати потрібно по 1-2 таблетки вранці і ввечері.

Ціна – від 15 грн. за 30 таблеток.

Сігетин

Ліки з групи гормональних препаратів. Засіб активно усуває клімактеричні розлади шляхом впливу на конкретну функцію гіпофіза, що відповідає за стимуляцію статевих гормонів.

Лікарський засіб не має протипоказань для жінок, які перебувають в менопаузі. Таблетки м’яко діють на організм, не викликаючи негативних реакцій.

Сигетин рекомендується приймати по 1-3 таблетки 2 рази на добу протягом 1-1,5 місяця.

Ціна – 120 грн. за 30 таблеток.

Фемінал

Засіб належить до фітогормонам і призначається для повного усунення або максимального полегшення клімактеричного синдрому.

Препарат не варто приймати людям з непереносимістю будь-якого з компонентів ліків, інакше можна спровокувати алергічні реакції у вигляді шкірного висипу.

Спосіб застосування: по 1 таблетки під час їжі протягом 30 днів.

Ціна – 170 грн. за 30 капсул.

Ременс

Гомеопатичні таблетки відносяться до негормональним ліків від клімаксу. Засіб швидко усуває неприємні симптоми менопаузи і нормалізує гормональний фон.

Не рекомендується приймати жінкам, які страждають непереносимістю лактози або будь-якого іншого компонента препарату.

Вживати таблетки потрібно 3 рази в день по 1 драже за 30 хвилин до їди або через годину після прийому їжі, не запивати. Ліки розсмоктується в роті до повного розчинення. Курс триватиме 6 місяців.

Ціна – 150 грн. за 30 таблеток.

Анжелік

Антіклімактеріческіе таблетки гормональної групи. Засіб використовується для безперервної замісної гормональної терапії. Таблетки допомагають від припливів, нормалізують емоційний стан, покращують самопочуття жінок в цілому.

  • тромбоз, тромбоэмболия;
  • тяжкі порушення печінки та нирок;
  • патологічні зміни онкологічного характеру в печінці;
  • злоякісні гормонозалежні пухлини;
  • рак молочної залози;
  • непереносимість компонентів ліки.

Таблетки рекомендується вживати в однаковий час 1 раз на добу по 1 драже. Курс тривалий і не містить перерв. Якщо закінчується упаковка, потрібно на наступний день в той же час починати нову пачку.

Ціна – 600 грн. за 28 таблеток.

Велика частина ефективних препаратів мають рослинну основу. Вони повністю безпечні і не впливають на серцеву або ендокринну систему. Це дає їм переваги перед гормональними ліками, які містять синтетичні речовини і здатні негативно впливати на жіночий організм.

Відгуки

Lacky_mimi

«Позбутися від нескінченних припливів і налагодити загальний стан мені допоміг Ременс. Я стала краще спати, та й психи пройшли, навіть чоловік помітив, відчуття сухості в інтимному місці зникло. Правда не відразу допомагає, а тижнів через 2-3 ».

Dama_madama

«Я лікувала клімакс Сегітіном. Препарат хоч і гормональний, але негативних змін я не відчула: вага в нормі, що часто порушується при лікуванні гормонами. Таблетки швидко впоралися з приливами, я стала менше пітніти, настрій покращився. Пропила місяць і залишилася задоволена ».

Lyubyshka

«Мене врятував препарат Лефем. Клімакс почався в 47 років, стан було огидним, я прям з ніг валилася від втоми. Після тижня прийому фітотаблеток відчула поліпшення. Але для повного позбавлення від негативних проявів довелося пропити весь курс – 12 місяців ».

Поступове зниження активності яєчників і згасання репродуктивної здатності провокує серйозну перебудову гормонального фону. Статеві гормони при клімаксі сильно знижуються, що проявляється неприємним дискомфортом і сухістю в інтимній зоні, приливами, інтенсивністю роботи потових залоз, дратівливістю і депресивним станом. Для полегшення симптомів менопаузи і поліпшення якості життя жінки в цей період потрібно приймати Антіклімактеріческіе таблетки. Лікар індивідуально підбирає гормональні або негормональні ліки з урахуванням особливостей організму і протікання менопаузи.

Гормони при менопаузі

Жіночий організм залежить від жіночих статевих гормонів естрогенів, прогестерону та інших. Вони відповідають за роботу статевої системи, регулярність менструації, дозрівання яйцеклітини, овуляцію і т. д. З настанням клімаксу рівень статевих гормонів поступово знижується. Через це все змінюється.

Жінки можуть мати справу з неприємними симптомами. Деяким представницям прекрасної статі може знадобитися консультація лікаря-гінеколога. Існують різні способи для зменшення дискомфорту: гормональні та негормональні. Ми детально розберемо гормональну терапію та відповімо на запитання: гормони при клімаксі – необхідність чи ні?

Зміна гормонального фону при клімаксі

Клімакс – це фізіологічний процес, який характеризується згасанням репродуктивної функції. Розвивається з моменту, коли запасу яйцеклітин стає критично мало. Цей показник індивідуальний, тому в когось менопауза починається 45-50, в інших пізніше.

При цьому поступово починає знижуватися синтез статевих гормонів естрогенів та прогестерону. Це повільний процес, який ділять на три етапи.

  • Передменопаузальний період. Знижується синтез жіночих статевих гормонів. Менструація стає нерегулярною. З’являються затримки чи навпаки, місячні приходять раніше. Також деякі жінки скаржаться на появу припливів жару та безсоння. Поступово розрив між менструаціями зростає. Через 2-10 років настає наступний період.
  • Власне клімакс чи менопауза. У цей час синтез гормонів значно знижується. Менструація припиняється. Можуть виникнути такі симптоми: сухість піхви, припливи, безсоння, психоемоційна лабільність, нетримання. Зморшки стають глибокими, а нігті ламкішими. Може знижуватися якість пам’яті. Цей етап триває близько року з припинення менструації.
  • Постменопауза. У цей час функція яєчників припиняється остаточно. Можуть спостерігатися всі симптоми клімаксу, але вони часто проходять набагато легше. Також жінки можуть стикатися з остеопорозом, гіпертонією, атеросклерозом.

Клімакс неможливо відстрочити. Як не можна його і вилікувати. Але вчасно звернувшись до лікаря, можна усунути неприємні симптоми і прожити цей період максимально комфортно.

На які гормони потрібно здати аналіз при клімаксі

Чимало жінок цікавляться: які гормони здати при клімаксі і чи потрібно їх здавати? Гінеколог справді може направити пацієнтку здати кров, щоб перевірити рівень гормонів та визначити стадію процесу.

Звертатися до лікаря слід, коли:

  • менструація відсутня понад 3 місяці;
  • є симптоми припливів та пітливості;
  • різко збільшується вага;
  • погіршився стан шкіри, нігтів, волосся;
  • виникла сухість піхви;
  • зменшилось лібідо.

Найчастіше ці симптоми вказують на клімакс. Однак буває так, що інше захворювання чи гормональний збій приймаються за ранній клімакс. У такому разі лікування відрізнятиметься.

Лікар може призначити аналіз ФСГ. Рівень цього гормону зростає з початком клімаксу. Тест допоможе визначити, чи є симптоми провісниками менопаузи.

Також можуть призначатися такі аналізи на гормони:

  • ЛГ;
  • ТТГ;
  • пролактин;
  • естрадіол;
  • кальцитонін.

Перевіряються як жіночі статеві гормони, а й гормони щитовидної залози. Це необхідно, щоб повноцінно проаналізувати стан організму та призначити оптимальну терапію.

Чи означає це, що як лікування симптомів клімаксу фахівець запропонує гормональну терапію? Чи існують пігулки від клімаксу без гормонів? Давайте дізнаємось.

Є кілька способів терапії неприємних симптомів:

  • Негормональна рослинна терапія. Підходить практично всім жінкам, може застосовуватися тривалими курсами без шкоди здоров’ю, діє м’яко і поступово.
  • Гормональна терапія. Призначається у ситуаціях, коли користь з інших методів незначна. При гормональній терапії обов’язково здаються аналізи, вивчаються всі можливі ризики (гормональні препарати мають побічні ефекти). Тому така терапія підходить не всім жінкам.

Чи варто приймати гормональні препарати: плюси та мінуси

Гормональна замісна терапія мала широку популярність у жінок. Однак з розвитком фармакологічних розробок багато представниць прекрасної статі вибирають негормональні препарати, які допомагають впоратися з симптомами клімаксу.

До плюсів гормональної терапії можна віднести:

  • швидкий лікувальний ефект;
  • прийом таблеток, що робить його непомітним для оточуючих.

До мінусів гормональних препаратів можна віднести:

  • Можливі побічні ефекти (деяким пацієнтам з хронічними захворюваннями протипоказана гормональна терапія, оскільки наслідки прийому препаратів можуть збільшити поточне захворювання).
  • Психологічний момент. Деякі пацієнтки не хочуть приймати гормони, віддаючи перевагу іншим дієвим способам лікування симптомів клімаксу.

Чи варто приймати гормональну терапію? Залежить від інтенсивності симптомів клімаксу та стану організму пацієнтки. Найчастіше можна обійтися без гормональної підтримки організму.

Лікування клімаксу без гормонів

Дізнаючись, що гормональна терапія не є панацеєю, жінки цікавляться: чим можна замінити гормони? Лікування симптомів клімаксу без гормонів можливе. Для цього призначаються негормональні рослинні лікарські засоби, наприклад, Клімадинон.

Особливість препаратів у тому, що у його складі немає гормонів. Біологічні активні речовини, які допомагають жіночому організму перебудуватися в період менопаузального переходу, входять до складу екстракту кореневища циміцифуги, що вирощується на спеціальних плантаціях.

Чому варто звернути увагу на негормональну терапію:

  • підходить практично всім жінкам;
  • не має побічних ефектів;
  • діє м’яко та поступово;
  • можна приймати курсом без шкоди здоров’ю;
  • підходить жінкам із хронічними захворюваннями.

Біологічно активні речовини допомагають знизити інтенсивність припливів, покращити якість сну, відновити психоемоційний стан. Негормональні рослинні лікарські засоби допомагають пройти всі етапи клімаксу з комфортом.

Висновки

Клімакс – нормальний фізіологічний стан організму. При цьому поступово знижується рівень жіночих статевих гормонів, що призводить до виникнення неприємних симптомів. Раніше популярністю користувалася гормональна терапія, але з розвитком фармакології багато жінок обирають негормональні рослинні препарати. Вони м’яко впливають на організм, допомагають позбутися неприємних симптомів та покращують якість життя жінки.

Які препарати допомагають при клімаксі: принципи лікування гормональними і негормональними засобами

Для жінок найбільш складний фізіологічний період в житті — це клімактеричний, що представляє собою перехідний стан організму, пов’язане з природним старінням. Цей важливий і тривалий період складається з кількох етапів (пременопауза, менопауза і постменопауза), починається з 45 років і триває до 69-75 років, після чого настає старість. Призначаються якісь таблетки при клімаксі, і які з них найкращі?

Дати однозначну відповідь на ці питання неможливо, оскільки індивідуальні особливості кожного організму, що накопичилися наслідки соматичних захворювань і нервово-психічних розладів відображаються на характері перебігу одного і того ж захворювання або розлади. Тому і планування лікування має бути індивідуальним з урахуванням цих особливостей.

Як відстрочити настання клімаксу і зменшити його прояви

Процеси старіння є причиною згасання гормональної функції яєчників, переважно в яких відбувається синтез статевих гормонів. При зниженні їх рівня в крові організм реагує відповідними змінами функціонування всіх органів і систем, що необхідно для збереження сталості внутрішнього середовища.

[bsa_pro_ad_space >Якщо цей процес фізіологічний і неминучий, то як він проявляється? Можна сповільнити і які препарати приймати при клімаксі для корекції негативних проявів?

Прояви клімаксу

Клімактеричний період супроводжується різними порушеннями, найчастіше погіршують стан здоров’я і знижують якість життя жінки. Зниження рівня статевих гормонів, переважно естрогенів, проявляється певної, більш або менш вираженою, симптоматикою розладів, в залежності від яких призначаються препарати для лікування клімаксу. До ранньої симптоматиці відносяться:

Перераховані три групи симптомів і синдромів відносяться до ранніх проявів клімактеричного періоду і об’єднані одним терміном — «клімактеричний синдром». Він починається в пременопаузальном періоді, в менопаузу і в перші 1-3 роки постменопаузи і може тривати близько 2-5 років.

Надалі розвивається наступна група симптомів, званих средневременными і триваючими близько 5-10 років після настання менопаузи:

Через 5-10 років після менопаузи поступово розвиваються пізні прояви дефіциту естрогенів, що є, по суті, ускладненнями клімаксу:

Загальні принципи лікування в клімактеричному періоді

Чи варто приймати гормональні препарати при клімаксі, враховуючи дефіцит статевих гормонів? Це питання є відображенням сумніви не тільки серед жінок, що не мають відношення до медичної професії. Він служить предметом дискусій серед практичних лікарів і науковців уже протягом багатьох років.

[bsa_pro_ad_space >У першому періоді прийом негормональних препаратів при клімаксі, що протікає з невеликим числом проявів клімактеричного синдрому та низької ступенем їх інтенсивності, буває цілком достатніми для корекції стану жінки. Є безліч засобів різних груп.

Наприклад, Клоназепам, що володіє противопароксизмальным дією. Він дозволяє зменшити кількість припливів спека, особливо в нічні години, допомагає від пітливості і сприяє нормалізації нічного сну.

З допомогою прийому коштів з групи агоністів дофамінових рецепторів можна значно знизити ступінь вираженості синдрому «неспокійних ніг», розвивається найчастіше в нічний час, або зовсім позбутися від нього. Це, в свою чергу, сприяє нормалізації або підвищення якості нічного сну і значного поліпшення загального самопочуття.

Знизити інтенсивність проявів цього синдрому («неспокійних ніг») допомагає і прийом «Магне В6 форте», восполняющего дефіцит магнію, який накопичується в кістках і часто зменшується в період клімаксу. «Магне В6 форте» сприяє нормальному клітинному функціонування, бере участь у процесах регуляції передачі імпульсів з нервових закінчень на м’язи, сприяє нормалізації артеріального тиску і має слабовыраженным седативним ефектом.

Седативні (заспокійливі) і снодійні препарати різних груп, синтетичні або рослинного походження, що ефективно допомагають у плані усунення або зниження вираженості диссомнических, психоемоційних і вегетативних розладів. Вони рятують від різких змін артеріального тиску, від безсоння, від пітливості і т. д.

Високою активністю і безпекою мають селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну, до яких відносяться антидепресанти останнього покоління, такі як Сертралін, Флуоксетин, Циталопрам та багато інших. Вони показані у випадках значної вираженості емоційно-афективних розладів, особливо при відмову жінки від застосування замісної гормональної терапії або при наявності протипоказань до її використання.

Випускаються окремі фармацевтичні препарати кальцію для профілактики остеопенії та остеопорозу, мінерало-вітамінні комплекси, а також гомеопатичні препарати при клімаксі, що містять білки та нуклеотиди, негормональні естрогеноподібний речовини з м’яким ефектом впливу, вітаміни і мікроелементи, екстракти рослин з седативним і нормалізує артеріальний тиск ефектами.

Ось короткий список гомеопатичних препаратів:

Найчастіше клімактеричний синдром протікає важко, що призводить до порушення працездатності і до складнощів у стосунках навіть з близькими людьми. Йому можуть супроводжувати зростання міоматозних вузлів, порушення менструального циклу у вигляді рясних і частих кровотеч. Схеми лікування без гормонів і призначення тільки симптоматичної терапії в цих випадках виявляються неефективними.

[bsa_pro_ad_space >У той же час, замісна гормональна терапія, застосовуються сучасні гормональні препарати при клімаксі є патогенетично обгрунтованим методом лікування. Це найбільш ефективні препарати (при відсутності протипоказань), які здатні позбавити не тільки від важкого перебігу клімактеричного синдрому (від припливів спека і ознобом, від підвищеної пітливості і синдрому неспокійних ніг, серцебиття тощо), але і здатні попередити розвиток средневременных і пізніх ускладнень.

Які гормональні препарати потрібно приймати?

Таким чином, кращі методи купірування проявів клімактеричного синдрому і запобігання серцево-судинної патології, остеопорозу, хвороби Альцгеймера — це схеми (довготривала і короткочасна, монофазні, двофазна і трифазна) гормонально замісної терапії, яка включає препарати, що містять естрогени і естрогени з прогестинами.

Крім того, іноді вдаються до призначення засобів, близьких за своїм механізмом дії до чоловічого статевого гормону тестостерону або стимулюючих синтез останнього в організмі.

Основні препарати з естрогенами при клімаксі

До цього списку належать естрогени і препарати з естроген-гестагенным дією монофазные і двофазні:

  • Етинілестрадіол та диэтилстильбестрол (входять в якості складових компонентів у оральні контрацептивні засоби).
  • Эстрофен.
  • Клиогест.
  • Прогінова і Циклопрогинова.
  • Премарин і Гормоплекс.
  • Естріол і Овестин.
  • Регулон (Марвелон).
  • Діані 35.
  • Логест.
  • Новинет (Мерсилон).
  • Фемоден.
  • Рігевідон.
  • Мінізистон.
  • Климент.
  • Дивина.
  • Климонорм.
  • Фемостон і Дюфастон.
  • Ливиал (Тіболон) — вважається найбільш ефективним препаратом від остеопорозу (для лікування і профілактики).
  • Андрокур (ципротерона ацетат) — хоча і не є естрогеном, але, витісняючи андрогени конкурентно в органах-мішенях, є їх антагоністом і цим посилює ефект естрогенів (запобігає гірсутизм, андрогенную алопецію, надлишкове виділення сала сальними залозами тощо).

Комбіновані препарати нового покоління — трифазні:

  • Тризистон.
  • Три-регол.
  • Триквилар.
  • Триаклим.
  • Трисеквенс.
  • Дивисек.

Негормональні ліки при клімаксі

Замісна гормональна терапія є високоефективною і характеризується швидким лікувально-профілактичним ефектом. На жаль, у зв’язку з медичними протипоказаннями її застосування обмежене. Крім того, серед багатьох жінок існує упередження по відношенню до лікування гормонами.

У подібних випадках можуть бути використані альтернативні засоби. Певні рослинні препарати при клімаксі (фітогормони) мають естроген або андрогеноподобным дією. Пропонує свої кошти і курси лікування і гомеопатія.

Хоча дія різних рослинних лікарських форм, у тому числі і фітогормонів, виражено значно менше, ніж у синтетичних гормонів, тим не менш, у ряді випадків їх ефективність може бути достатньою не тільки для зменшення тяжкості клімактеричного синдрому, але й профілактики ускладнень клімактеричного періоду (остеопорозу, ожиріння тощо).

Найбільш ефективні лікарські препарати при клімаксі рослинного походження — це екстракти кореневища дудника китайського, або жіночого женьшеню, сангвінарія китайської, нативний сухий екстракт кореневища циміцифуги кистевидной, соєвих бобів. Їх також включають у склад гомеопатичних препаратів. Ці рослини, особливо циміцифуга, не будучи гормонами, володіють вираженим гормональних, естрогеноподібним, ефектом. Її компоненти (ізофлавони, сапоніни, ефірні олії, цимицифугозиды та ін), що впливають на естрогенові рецептори і передню частку гіпофіза і в результаті цього сприяють стимуляції синтезу естрогенів самим організмом.

Враховуючи порушення жирового обміну і збільшення маси тіла, рослинні та гомеопатичні засоби рекомендуються, поряд з правильним харчуванням і фізичними вправами, як препарати для схуднення при клімаксі.

Гомеопатичні препарати, що містять екстракт циміцифуги або соєві екстракти, що містять біологічно активні речовини з естрогенний ефект (короткий список):

Проте в яєчниках виробляються не тільки жіночі статеві гормони, але і в незначній кількості тестостерон (чоловічий статевий гормон), концентрація якого також знижується при згасанні їх функції. Чоловічий статевий гормон в організмі жінки бере участь у:

  • збереження лібідо;
  • процесах обміну речовин — ліпідному, мінеральному, вуглеводному та інших видах;
  • збереження балансу у співвідношенні м’язової і жирової тканини — зменшують вміст маси жирової тканини по відношенню до м’язової маси;
  • регулювання процесів клітинної регенерації, в тому числі і клітин волосяних цибулин;
  • формуванні молодих колагенових і еластинових волокон;
  • регулювання разом з естрогенами функції сальних залоз, оскільки тестостерон здатний трансформуватися в прогестерон.

Дефіцит тестостерону призводить до:

  • розвитку атеросклеротичних процесів;
  • зниження активності;
  • появі сонливості;
  • зниження м’язового тонусу та фізичної сили;
  • появі млявості;
  • зниження здатності засвоювати нову інформацію;
  • зменшення мінеральної щільності кісток;
  • відкладення жирової тканини на передній черевній стінці і бічних поверхнях живота за чоловічим типом і т. д.

Проте цілеспрямовано для усунення цих негативних процесів, у тому числі від остеопорозу для зниження ваги тіла, тестостерон і його похідні не призначаються. Їх застосування можливе тільки для чоловіків, а використання жінками є потенційно небезпечним, у зв’язку з можливістю розвитку метаболічного синдрому.

При необхідності (під контролем аналізів крові) може бути застосований препарат “DHEA”, який є харчовою добавкою у вигляді таблеток, що містять дігідроепіандростерон. Останній являє собою анаболічний кетостероид, що виробляється в організмі людини корою надниркових залоз. У клітинах він здатний трансформуватися як у тестостерон і андростендіон, так і в естрогени, що регулюється самим організмом. Таким чином, трансформації цього стероїду, в залежності від недоліку в крові тих чи інших статевих гормонів, здійснюються без негативних наслідків шляхом саморегуляції.

Також при клімаксі можуть бути використані такі препарати рослинного походження, як таблетки «Трібестану», що представляє собою сухий екстракт трави під назвою «Якірці сланкі», і «Трибулустана+», основні компоненти якого — сухі екстракти пажитника сінного та диоскереи.

Діючі біологічно активні речовини цих препаратів — діосцин і протодіосцин. Структура цих трьох лікарських рослин не зовсім зрозуміла, але вважається, що в організмі вони звільняють або перетворюються в дігідроепіандростерон, значення і механізм дії якого описані вище. Застосування їх, крім тестостеронподобного дії, досить ефективно від остеопорозу для зниження ваги тіла.

Таким чином, в даний час існує величезний арсенал засобів, що дозволяють використовувати їх в комплексній терапії і досить ефективно купірувати найрізноманітніші прояви клімаксу, відновити якість життя жінки і попередити розвиток його ускладнень.

У той же час, самостійне безконтрольне і часто необгрунтоване їх застосування здатні не тільки ускладнити перебіг клімактеричного періоду і ускладнити подальше лікування фахівцями, але й призвести до онкологічних захворювань. Можлива тільки, і то протягом нетривалого часу, самостійна корекція нейровегетативних та психосоматичних розладів настоями рослин і гомеопатичними препаратами, враховуючи невеликі дозування, що містяться в них активних компонентів.

Про автора

admin administrator