Чи потрібно витягувати навушники з кейсу під час заряджання

Авторadmin

Чи потрібно витягувати навушники з кейсу під час заряджання

Зміст:

Як правильно заряджати AirPods: 3 підказки

AirPods – аксесуар преміум-класу. Поряд з ці навушники стали класикою у світі стильних і статусних. Вони підкреслюють індивідуальність, показуючи любов до якості та лаконічного дизайну. АірПодс Працює ідеально, стабільно видаючи чистий звук без перешкод. Єдине, що потрібно для безперебійності, – стежити, щоб заряд залишався на належному рівні. ПРО те, як правильно заряджати кейс і самі навушники AirPods with Charging Case, розповість стаття.

Як AirPods заповнюють втрату енергії?

«Яблучні» навушники заряджаються від футляра. Він йде в наборі і поєднує в собі мікс із двох функцій: зарядка та кейс для зберігання аксесуара. Це зручно, адже «коробочка» завжди під рукою, що дозволяє відновлювати енергію AirPods навіть у дорозі.

Достатньо покласти навушники у футляр, і вони самі почнуть заряджатися. Жодних додаткових маніпуляцій не потрібно. Енергії кейсу вистачає на кілька підживлень навушників до 100%. Всього 15 хвилин у футлярі та аксесуар працює 3 години.

Сам виробник рекомендує укладати AirPods у футляр щоразу, коли вони не використовуються за призначенням. Таким чином, аксесуар завжди буде заряджений і готовий до роботи.

Чохол також потребує періодичного відновлення енергії. Щоб його підживити, потрібно:

  • взяти кабель Lightning (є в наборі);
  • підключити один вихід у роз’єм чохла;
  • другий кінець потрібно з’єднати з будь-яким сумісним зарядним блоком або портом USB, підключеним до електромережі.

Максимально прискорити процес можна, використовуючи пристрій для відновлення енергії від iPhone або iPad.

ДО відомості: у навушниках може використовуватися 2 типи футляра – звичайний зарядний кейс, який відновлює свою енергію через шнур і кейс з можливістю бездротової зарядки. У другому варіанті індикатор живлення знаходиться на корпусі, а в першому – під кришкою між роз’ємами для навушників. Кейси з бездротовою зарядкою (Qi) можна розміщувати на зарядному блоці в закритому стані індикатором догори.

Чохол заряджається як самостійно, і разом із навушниками. А ось зарядити AirPods без кейсу не вдасться. Якщо втратити чи зламати кейс, доведеться купувати новий.

Перевірка стану зарядки: порядок дій

Як зрозуміти, що AirPods розряджені і потрібно відновлювати енергію? Apple передбачив кілька методів керування ситуацією. Залежно від того, який гаджет знаходиться під рукою, можна легко визначити, чи потрібно заряджати AirPods, чи навушники ще попрацюють в автономному режимі.

На пристрої iOS

Підходять будь-які девайси від Епл. Щоб вивести на екран показники заряду навушників та футляра, необхідно пройти 5 кроків. Вся дія” від” і” до” займає 10-15 секунд. Отже, потрібно:

  1. Синхронізувати аксесуар із пристроєм, на який буде виводитись інформація (наприклад, з iPhone Х), через Bluetooth.
  2. Покласти навушники в чохол і піднести його до гаджета.
  3. Відкрити футляр і почекати, доки на екрані телефону (або планшета) не з’явиться запит на з’єднання. Вибрати” Підключитися”.
  4. Інформація з’явиться на дисплеї за мить. Дані будуть містити заряд навушників та, окремо, кейсу, у відсотковому співвідношенні.

Якщо раптом після виконання всіх дій «дива» не відбулося, потрібно закрити коробочку і спробувати все спочатку.

Для перевірки рівня заряду можна використовувати і віджет «Акумулятор», так само з’єднавши пристрої через блютуз. Інформація Про навушники показана нижче за індикатор живлення смартфона.

Через Мас-комп’ютер

Працюючи в дуеті ноутбук + AirPods, немає потреби використовувати додатковий гаджет для контролю зарядки навушників. Всі дані про акумулятор аксесуара доступні на MacBook. Процес синхронізації відбувається аналогічно з попереднім варіантом за допомогою Bluetooth. Необхідно:

  • увімкнути функцію передачі даних на ноутбуці;
  • закритий чохол з навушниками наблизити до екрану Мас;
  • натиснути зображення блютуз у верхньому правому куті дисплея;
  • гаджети «з’єднаються»;
  • знайти в меню Bluetooth рядок з назвою навушників;
  • клацнути і переглянути рівень заряду.

Та сама інформація з’явиться через системні налаштування комп’ютера. У них потрібно знайти Bluetooth, піднести аксесуар до дисплея та дочекатися виведення потрібної інформації.

ЗА допомогою кейсу

Це простіше простого, адже футляр завжди поруч із навушниками. Орієнтуватися тут потрібно на світловий індикатор. Що він свідчить і як інтерпретувати сигнал?

Щоб дані про заряд були об’єктивними, потрібно вставити аксесуар у роз’єми, кришку не закривати. Для вимірювання рівня живлення достатньо одного навушника, дані по другому будуть аналогічними:

  • індикатор світиться зеленим – повний заряд;
  • червоним – потрібна підзарядка.

Є й інші сигнали, наприклад, білий колір – AirPods можна налаштовувати; жовтий – аксесуар потребує повторного налаштування. По цій же панелі фарб можна орієнтуватися і в міру втрати енергії самого кейсу. Тільки в такому разі він має бути порожнім.

Використовуючи пристрої на Android

У «зв’язці» з гаджетами на ОС Android AirPods (наприклад – AirPods with Wireless Charging Case) мають обмежений функціонал, все ж таки багато користувачів експлуатують аксесуар зі смартфоном саме на цій платформі.

Для контролю заряду навушників за допомогою Андроїд необхідно скачати на телефон безкоштовний додаток Air Battery. Софт доступний через PlayStore. Коли утиліта встановлена, подальші дії аналогічні до попередньої схеми. Дані оновлюються 1 раз на хвилину.

Автономність батареї AirPods без зарядки: скільки протримається?

Користувачів хвилює: «Скільки потрібно заряджати AirPods і як надовго вистачає цієї енергії?». Точний час роботи на одному циклі заряджання залежить від версії придбаних навушників. Детальні відповіді для кожного покоління аксесуара в таблиці:

Періодично відправляючи навушники в чохол, вказану автономність можна збільшити мінімум у 2 рази.

Перш, ніж повністю вимкнутись, АірПодс двічі просигналізують звуком. Аксесуар «підкаже» і про низькому відсотку заряду, тільки сигнал буде одиничним.

Насамкінець кілька порад від самого виробника, як зарядити навушники AirPods і максимально продовжити час автономії:

  • Не варто часто клацати кришкою кейсу, відкриваючи/закриваючи її, адже таким чином пристрій швидше розряджається.
  • Ідеально, якщо кейс заповнює енергію разом із навушниками. У такому разі чохол виступає адаптером і заощаджує живлення на заряд самого аксесуара.
  • Почати зарядку потрібно, коли батарея розряджена на 5-10%. Доводити до втрати енергії не рекомендується.

АірПодс потрібно берегти від механічних пошкоджень та опалювальних приладів. Пошкоджений аксесуар розряджається швидше.

Описаний комплекс простих порад із зарядки та контролю живлення допоможе безперебійно користуватися AirPods, не боячись несподіваного відключення.

Як правильно зарядити бездротові Bluetooth навушники – інструкція

У 2024році остаточно стало зрозуміло, що майбутнє за бездротовими технологіями. Згадайте, як часто зайві дроти завдавали суцільних незручностей. І це стосується не лише підключення приладів до електромережі, а й використання аксесуарів. Наприклад, навушників.

Скільки тримають заряд бездротові навушники

Дротові навушники постійно плутаються в кишені, через що в той момент, коли дійсно хочеться послухати музику, доводиться витрачати час і нерви на те, щоб розплутати гарнітуру. Блютуз-навушники повністю вирішують цю проблему. Вони не плутаються і не бовтаються під час пробіжки. Але при цьому гостро постає питання про те, як довго вони здатні тримати заряд акумулятора.

Так. У кожному бездротовому навушнику є невелика батарея. Це акумулятор, що перезаряджається, чию енергію потрібно періодично заповнювати. Тривалість роботи подібної гарнітури залежить від кількох факторів:

  • ємність батарейки;
  • версія Bluetooth;
  • якість відтворюваної музики;
  • гучність під час прослуховування.

Як правило, кожен виробник подібних гаджетів завжди вказує на характеристики час роботи. Воно складається із двох параметрів. По-перше, тривалість роботи залежить від самих навушників. І це буде той час, який гарнітура відтворює музику безперервно. По-друге, є додатковий показник – ємність акумулятора зарядного кейсу. Він дозволяє продовжити роботу гарнітури.

У даному матеріалі йдеться про повністю бездротові навушники, а не про гарнітуру-підвіску.

Зазвичай від одного заряду блютуз гарнітура працює 4-6 годин. Це непоганий показник, оскільки швидше втомляться вуха, аніж розрядяться самі навушники. У свою чергу зарядний кейс дозволяє продовжити час роботи аж до 24 годин. І в такий спосіб автономність гаджета стає просто неймовірною.

Як правильно заряджати бездротові навушники

Для багатьох людей блютуз-гарнітури є чимось новим та незвіданим. Тому не завжди зрозуміло, як правильно з ними поводитися і зокрема заряджати. Щоб у процесі відновлення енергії не виникло проблем, рекомендується діяти за інструкцією:

  1. Покладіть навушники у кейс.
  2. Підключіть футляр до джерела живлення за допомогою комплектного кабелю.
  3. Перевірте, чи засвітилися індикатори, які сповіщають про початок процесу заряджання.

Як бачите, немає нічого складного. Але в той же час необхідно завжди стежити за чистотою кейсу, в якому розміщуються зарядні контакти. Якщо вони зіпсуються, процес відновлення буде дуже довгим або гарнітура взагалі перестане заряджатися.

Скільки заряджати за часом

Те, скільки годин або хвилин піде на те, щоб навушники повністю зарядилися, залежить від двох основних показників:

  • ємність батарейки;
  • швидкість зарядки, що підтримується.

На відміну від смартфонів, виробники блютуз гарнітур рідко вказують, на якій потужності відбувається відновлення енергії. Натомість у характеристиках завжди наведено інформацію про ємність акумулятора. Тому можна з високою ймовірністю стверджувати, що чим більше батарейка, тим довше заряджаються Bluetooth-навушники.

Дізнатися ємність акумулятора можна не тільки в інструкції, але й на зарядному корпусі.

Звичайні моделі заряджаються 1-2 години за допомогою зарядного кейсу. При цьому слід враховувати, що якщо ви плануєте відновити енергію самого футляра, на все потрібно до 10 годин в залежності від ємності батарейки.

Як зарядити в чохлі

Щоб відновити енергію бездротових навушників, не обов’язково підключати кейс до джерела живлення. Спочатку переконайтеся, що сам футляр заряджений. Зазвичай для цього достатньо натиснути кнопку на корпусі, після чого загоряються індикатори. Якщо вони сповіщають про те, що потрібний заряд є, просто покладіть навушники в кейс.

Необхідно уважно стежити за чистотою футляра. Будь-яка порошинка може сприяти виникненню різноманітних неполадок. Поки навушники відновлюють енергію, їх краще не чіпати. Як було сказано раніше, на підзарядку через кейс йде 1-2 години. Але при необхідності ви можете вибрати гарнітуру в будь-який момент, щоб почати відтворення музики.

Чи можна зарядити без чохла

Незважаючи на велику кількість переваг, бездротові гарнітури мають і низку недоліків. Один із них – можливість запросто втратити один із навушників. Практика показує, що деякі користувачі примудряються втрачати навіть зарядний кейс. І в такому разі відновити енергію гаджета буде дуже складно.

Взагалі зарядити бездротові навушники без футляра все-таки можна. Але для цього доведеться згадати шкільний курс фізики і спробувати себе як електрик. Кожне вухо має зарядні контакти, до них потрібно підключити джерело живлення, після чого почнеться відновлення енергії. Докладніше процес описаний у відеоролику.

Пам’ятайте, що заряджати гарнітури в такий нестандартний спосіб вкрай небезпечно. Великий ризик пошкодити навушники і, що найгірше, самому відчути силу струму. Тому виконувати дії, представлені на відео, потрібно лише в тому випадку, якщо ви впевнені у власних навичках та знаннях.

Як зрозуміти, що навушники зарядилися

Припустимо, ви не стежили, як довго ваша гарнітура знаходилася на підзарядці. Як визначити, що навушники готові до використання? Насправді все досить просто. На кейсі будь-якої блютуз гарнітури є індикатори заряду. Якщо вони заповнені, навушники повністю готові до відтворення музики.

У той же час необхідно відзначити, що самі «вуха» здебільшого позбавлені індикаторів. Тобто, на корпусі маленького гаджета немає відображення відсотка заряду або хоча б індикаторів. Доводиться відштовхуватися від міркування про те, що якщо кейс заряджений, то й навушники повністю відновили енергію.

Як перевірити заряд навушників

Інформація про те, який відсоток заряду у блютуз-гарнітури, дозволяє з високою точністю розрахувати, скільки часу здатні пропрацювати навушники. Як уже було сказано раніше, на корпусі «вух» немає відсотка заряду. І навіть на самому кейсі найчастіше є лише індикатори без точних відсотків.

Але інший пристрій (смартфон), який працює в парі з бездротовою гарнітурою, дозволяє в будь-якій ситуації залишатися в курсі того, наскільки заряджені навушники. Для цього необхідно активувати на телефоні Bluetooth і підключити до нього вуха. Далі в розділі підключення настройок пристрою відобразиться заряд навушників та заряд футляра.

Зауважте, що функцію відображення заряду підтримують далеко не всі смартфони.

Запобіжні заходи

Bluetooth-навушники – це складний пристрій, який потребує особливого підходу. У процесі відновлення енергії користувач може зіткнутися з різними проблемами. Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися всіх запобіжних заходів:

  • використовуйте для заряджання тільки комплектний кабель;
  • вставляйте штекер у зарядний кейс дуже акуратно, щоб не пошкодити шлейф;
  • не допускайте попадання вологи ні на навушники, ні на кейс, а якщо волога все-таки потрапила, спочатку висушіть гарнітуру і лише потім ставте на зарядку;
  • заряджайте блютуз гарнітуру тільки в приміщенні, не допускайте прямого потрапляння сонячних променів, а також дії високих або низьких температур;
  • перед тим, як покласти вуха у «футляр» для відновлення енергії, перевірте всі елементи щодо наявності забруднень.

Таким чином, якщо ви дотримуватиметеся всіх запропонованих рекомендацій, то, швидше за все, ви ніколи не зіштовхнетеся з проблемами при зарядці бездротової гарнітури.

Що робити, якщо навушники не заряджаються

На жаль, коментарі про те, що бездротові навушники не заряджаються, все частіше з’являються у мережі. Як правило, подібна ситуація пов’язана з недотриманням запобіжних заходів. У той же час іноді є фактор заводського шлюбу. У будь-якому випадку проблема потребує вирішення, і наш експерт готовий відповісти на найпоширеніші питання про зарядку блютуз-гарнітур.

ГерманЕксперт у галузі цифрових технологій та діяльності мобільних операторів. Займаюся постійним моніторингом змін галузі в України та за кордоном. Питання експерту Що потрібно робити в першу чергу? Перевірте цілісність корпусу навушників та зарядного кейсу. У випадку, якщо ні кейс, ні самі вуха не заряджаються, необхідно прочистити зарядні контакти і знову підключити футляр до електромережі. Якщо це не допоможе, спробуйте скористатися іншим зарядним кабелем. Що робити, якщо вуха не заряджаються після використання на морозі? По-перше, не варто відразу ж ставити їх на зарядку. Зачекайте 30-60 хвилин, коли гаджет повністю адаптується до кімнатної температури. Тільки після цього знову повторіть виконання операції. Як бути, якщо навушники не заряджаються після контакту з водою? Зрозуміло, не потрібно відразу ж заряджати вуха після попадання вологи. Спочатку необхідно протерти гарнітуру та дати їй просушитися. Часом на це йде 1-2 дні. Якщо знехтувати цими вимогами, і поставити девайс заряджатися, може статися коротке замикання. Що робити, якщо нічого не допомогло? Якщо гаджет знаходиться на гарантії, зверніться до своєї проблеми за місцем придбання. Якщо ж термін гарантійного обслуговування минув, доведеться відвідати найближчий сервісний центр. Автор Герман Експерт у галузі цифрових технологій та діяльності мобільних операторів. Займаюся постійним моніторингом змін галузі в України та за кордоном. зверніться зі своєю проблемою за місцем придбання. Якщо ж термін гарантійного обслуговування минув, доведеться відвідати найближчий сервісний центр. Автор Герман Експерт у галузі цифрових технологій та діяльності мобільних операторів. Займаюся постійним моніторингом змін галузі в України та за кордоном. зверніться зі своєю проблемою за місцем придбання. Якщо ж термін гарантійного обслуговування минув, доведеться відвідати найближчий сервісний центр. Автор Герман Експерт у галузі цифрових технологій та діяльності мобільних операторів. Займаюся постійним моніторингом змін галузі в України та за кордоном.

З зарядкою бездротових TWS Bluetooth навушників дуже часто виникають різні проблеми. Не заряджається правий або лівий навушник, не заряджається кейс від навушників, якось не так поводяться індикатори і т.д. т д., а й дорогих, топових моделей. Не раз доводилося чути про те, що не заряджається навушник AirPods (першого/другого покоління, або AirPods Pro) або сам кейс. Так само дуже багато питань щодо проблем із зарядкою навушників від Xiaomi (в основному це Redmi AirDots та Earbuds) , JBL, Samsung, Huawei, Motorola, Xiaomi QCY та інших. Ця інструкція підійде для всіх бездротових навушників.

Справа в тому, що сам формат TWS навушників з технічного боку вийшов трохи складним. Кейс заряджається, від кейсу заряджаються навушники, навушники з кейсом з’єднуються за допомогою контактів, акумулятори в цих навушниках дуже компактні. Всього в одному комплекті навушників аж три акумулятори. І все це має стабільно та правильно працювати. Дуже часто один із компонентів дає збій, або просто перестає працювати. А якщо розібрати якісь дешеві навушники, можна побачити, як там все погано і неякісно зроблено. Я вже не говорю про якість самих деталей та акумуляторів.

Статтю я поділю на дві частини: у першій ми розглянемо рішення пов’язані із зарядкою саме навушників від кейсу, а у другій – із зарядкою самого кейсу.

Чому не заряджаються бездротові навушники від кейсу?

Я кілька разів особисто стикався з подібними проблемами, проаналізував велику кількість випадків, які є в інтернеті (статті, форуми, відео) , почерпнув багато інформації з коментарів на цьому сайті і готовий поділитися рішеннями, які мають вирішити проблему із зарядкою бездротових Bluetooth навушників. Більшість рішень я показуватиму на прикладі конкретних навушників, але практично всі рішення універсальні. Навіть якщо ваші навушники відрізняються від тих, що я маю на фото – нічого страшного. Робіть все за інструкцією.

Як зрозуміти, що навушники не заряджаються чи заряджаються?

На ринку безліч різних моделей від різних виробників. І індикатори на навушниках та кейсі поводяться по-різному залежно від моделі. Але в більшості випадків це працює так:

  • Індикатор на навушнику горить червоним (або блимає) – навушник заряджається.
  • Індикатор світиться білим або синім – навушники повністю зарядилися. Так це працює на Xiaomi, JBL, китайських навушниках i10, i11, i12 і т.д.
  • Якщо індикатор після встановлення в кейс не горить або не змінюється, навушники не заряджаються. Він може продовжувати горіти, блимати, або взагалі не горіти (наче навушник вимкнений або підключений до пристрою) . Тобто навушник ніяк не реагує на встановлення в зарядний кейс та натискання на кнопку (тримаємо 3-5 секунд) .

Можливо, причина не в зарядці

Це дуже важливий момент! Куди частіше, ніж від проблем із зарядкою TWS, нужники страждають від розсинхронізації. В цьому випадку теж перестає працювати один навушник, індикатор на цьому навушнику поводиться не так як зазвичай і т. д. У будь-якому випадку, я рекомендую насамперед спробувати включити навушник, зробити скидання налаштувань та повторну синхронізацію.

Щоб не навантажувати цю статтю зайвою інформацією, я залишаю посилання на дві дуже докладні інструкції:

І окрема стаття, якщо у вас проблема з AirPods: підключаємо AirPods до iPhone: не бачить, не підключаються, не працює один навушник

Обов’язково спробуйте це зробити!

Зарядите кейс

Думаю, це ви вже зробили. Якщо ні – обов’язково підключіть кейс до заряджання. Практично завжди на кейсі є індикатор, який починає горіти або блимати, коли йде зарядка. Якщо ви підключили кабель, вставили його в адаптер, включили в розетку і немає ніякої реакції, кейс не заряджається, спробуйте використовувати інший кабель і/або адаптер живлення. Підключіть живлення від USB порту комп’ютера. Дивіться рішення в останньому розділі цієї статті.

Перевіряємо контакти на навушниках та кейсі

Скільки є випадків, коли, наприклад, після придбання навушників просто не звертають увагу на те, що на контактах є захисна плівка. Навушники сідають і більше не заряджаються від кейсу через цю плівку (вона ледь помітна) . Люди навіть у сервіс із цим звертаються, а лише треба було прибрати захисну плівку на контактах. Дуже часто ця ситуація відбувається з Xiaomi Mi True Wireless Earbuds basic та Xiaomi Redmi AirDots. Ось так це виглядає:

Перевірте контакти на самих навушниках та кейсі. Часто буває, що просто западає контакт у кейсі. Після чого немає контакту між кейсом та навушником і він не заряджається. Протріть контакти на навушниках. Можна спробувати легко притиснути навушник до контактів.

Якщо якийсь із контактів запал, він нижчий за інші, то спробуйте акуратно поворушити його голкою або зубочисткою. Можливо, він випрямиться і навушник заряджатиметься.

Можливо інший тип контакту. На I7s, наприклад, контакт із тонкою голкою всередині. На AirPods та якісних підробках роздільний контакт знизу навушника. Потрібно обов’язково перевірити, чи не потрапило якесь сміття в сам кейс, або в отвір на навушнику.

Якщо туди щось потрапило, можна спробувати продути отвір, або видалити сміття з допомогою голки.

На Samsung Gear IconX, наприклад, є така проблема, коли навушник не заряджається через ущільнювач (для великих вух, що йде в комплекті) . Блимає індикатор і заряджання не йде. Потрібно просто зняти цей ущільнювач або надіти менший ущільнювач. А на JBL не заряджався навушник через поганий контакт. І там хлопець просто підклав маленький шматочок фольги, і все заробило. Так собі рішення, але працює.

Якщо у вас є якісь робітники, нестандартні рішення – поділіться ними у коментарях!

Затиснути кнопку та покласти навушник у кейс

Дуже незвичайне рішення, яке врятувало вже величезну кількість навушників AirDots та Earbuds. Я писав про нього у статті Xiaomi Redmi AirDots та Earbuds: не працює лівий/правий навушник, не синхронізуються, не підключаються, не заряджається кейс/навушник. Можете почитати відгуки у коментарях. Можливо, це рішення можна застосувати і до інших навушників.

Все дуже просто. Беремо навушник, який не заряджається і ні на що не реагує і кладемо його в кейс одночасно затиснувши на ньому кнопку. Затиснули кнопку, тримаємо її натиснутою і кладемо в кейс.

Не завжди це виходить із першого разу. Нічого страшного, спробуйте ще раз.

Поломка одного наушника

На жаль, таке буває дуже часто. Один Bluetooth навушник може просто зламатися. Тим більше, що більшість подібних пристроїв м’яко кажучи поганої якості. Ну а які можуть бути навушники за 4 долари (саме за стільки я купив I7s) .

Не рідко відходить контакт між платою та контактом, який використовується для з’єднання навушника з кейсом.

Буває, що всередині навушника просто відвалюється проводок від акумулятора або динаміка. Зламатися може будь-що. Якщо є бажання і якийсь досвід, можна спробувати акуратно розібрати навушник і подивитися. Тим більше якщо ви вже зібралися їх викидати. Якщо там відірвався якийсь проводок, його можна припаяти.

Один навушник швидко розряджається і вимикається

Є ще одна дуже популярна проблема з якою я сам зіткнувся на оригінальних AirPods і на китайських навушниках i30. Начебто все заряджається і працює як і повинно, але один із навушників дуже швидко розряджається і сам вимикається. У мене це правий навушник. Він працює буквально кілька хвилин і сам вимикається. Виходить, що один навушник сідає швидше за інший. На AirPods працює довше, але правий навушник сідає набагато швидше, ніж лівий. Користуватися такими навушниками неможливо.

Це апаратна проблема. Тобто налаштуваннями, скиданням параметрів та іншими подібними способами її не виправити. Потрібен ремонт, заміна неробочого навушника (правого чи лівого) , або купівля нових навушників. Якщо є гарантія, обов’язково зверніться до сервісного центру або продавця. Вони мають їх відремонтувати, замінити, повернути гроші.

Якщо навушник розбірний, можна самому знайти акумулятор, розібрати навушники і замінити його (перепаяти) . Але тут дуже багато нюансів. Чи зможете ви зробити це самі, чи вдасться знайти акумулятор і т.д.

Найчастіше у цьому немає сенсу. Простіше купити нові навушник. Так само як і з моїми AirPods першого покоління. Можна поміняти тільки правий навушник, оскільки лівий ще тримає заряд. Але де гарантія, що за місяць не зламається лівий навушник, адже їм уже чотири роки. А акумулятор AirPods замінити не вийде, вони нерозбірні, якщо я правильно зрозумів.

Не заряджається кейс від навушників

На різних моделях може бути по-різному, але коли кейс заряджається, на ньому зазвичай блимає червоний індикатор. Коли зарядився – індикатор просто світиться. Якщо ви підключаєте живлення але немає жодної реакції з боку навушників та кейсу, то швидше за все він не заряджається.

Якщо є проблеми із зарядкою саме кейсу (він же бокс, футляр) , то насамперед потрібно замінити кабель та джерело живлення. Підключіть кейс через інший адаптер (від телефону, планшета) . Візьміть інший кабель. Зазвичай використовується кабель Micro-USB. Думаю, у вас вдома точно знайдеться кілька кабелів. Якщо для заряджання потрібен Lightning (використовується на хороших копіях) , то можна використовувати навіть оригінальний кабель від Apple.

Переконайтеся, що роз’єм у зарядний кейс вставлено до кінця. Обов’язково спробуйте підключити живлення від порту USB комп’ютера або ноутбука.

Розбирання кейсу та перевірка контактів

Якщо ви вже все перевірили і спробували, але, як і раніше, нічого не працює, то можна приховати кейс і подивитися, чи немає якихось проблем усередині. Може якийсь провід відірваний, чи ще щось. Все робимо на свій страх та ризик!

Розбираються вони дуже просто. Потрібно просто підчепити одну частину якимось гострим предметом. Бажано використати спеціальну пластикову лопатку, щоб не пошкодити корпус.

Усередині це виглядає приблизно так (на прикладі Xiaomi Earbuds) :

Заодно можна перевірити контакти, якими з’єднуються навушники.

А ось так виглядає розібраний кейс китайських бездротових навушників за 4 долари.

Якщо там все гаразд, дроти не відірвані, значить проблема або в платі, або з акумулятором. Якщо у вас є спеціальний тестер, можете продзвонити контакти і виміряти напругу в акумуляторі. Можливо, щось вдасться з’ясувати та знайти причину.

Подаємо живлення на акумулятор безпосередньо

Це рішення я побачив в інтернеті, і, судячи з відгуків, воно працює. Буває, що навушники повністю розряджають акумулятор в кейсі і після цього вона перестає заряджатися через роз’єм. Щоб її оживити, потрібно подати на неї живлення від іншого акумулятора або навіть трьох пальчикових батарейок. У зарядних боксах зазвичай акумулятор на 3.7v.

Потрібно взяти таку ж батарею (або трохи потужніше, але не більше 5v) , розібрати кейс та подати живлення на контакти, що йдуть до акумулятора. Кілька разів за хвилину. Можна з’єднати три пальчикові батареї. Тільки не переплутайте +/-.

Або замовити таку ж батарею та замінити її. Відпаяти стару та припаяти нову.

Якщо щось зі статті спрацювало і ви змогли відремонтувати свої навушник – напишіть, що саме допомогло. Якщо нічого не спрацювало, то опишіть свою проблему в коментарях і я намагатимусь вам щось підказати. Ну і діліться своїм досвідом та рішеннями. А я оновлюватиму цю статтю і додаватиму до неї нову інформацію та рішення. Всього найкращого!

Як заряджати навушники правильно

Якщо навушники не використовуються, батарея витрачається повільно. У режимі очікування витрата акумулятора мінімальна. Технічний паспорт повинен містити інформацію про те, яка тривалість використання заряду батареї в різних режимах експлуатації, як і скільки потрібно заряджати навушники. У кожної моделі ці показники є індивідуальними. За усередненими даними, акумулятор в блютуз гарнітурі заряджається від 30 хвилин до 3 годин.

Ось кілька важливих правил підзарядки бездротової гарнітури:

  • Заряджання акумулятора, за рекомендаціями техніків, повинно виконуватися повністю. Такий підхід дозволяє зберегти працездатність навушників без збоїв.
  • Не рекомендується повністю розряджати батарею – це може призвести до зменшення часу роботи пристрою.
  • Перед першим використанням дочекатись 100% поповнення батареї.

Різні моделі гарнітур мають свої особливості зарядки, але основні моменти схожі. Які способи і як заряджати навушники правильно – ось кілька важливих порад.

  1. За допомогою USB-кабелю з комплекту підключити одну сторону шнура до роз’єму навушників, а другу – до комп’ютера, оснащеного відповідним портом. Можна використовувати зарядний пристрій або портативний акумулятор типу Power Bank.
  2. Залишити на потрібний час, вказаний в інструкції, від 30 хвилин до 3 годин.
  3. Дочекайтеся відповідного кольору індикатора як сигналу про закінчення процесу (зазвичай, це зелений або синій).
  4. Від’єднайте навушники від зарядного пристрою або комп’ютера.

Заряд Beats Wireless

У оригінальних навушників Beats є потужний акумулятор. Він дозволяє використовувати технології з’єднання Bluetooth до 12 годин на повній потужності. Як зарядити бездротові навушники Beats, виробник дає поради в інструкції. Також про це можна почитати на офіційному сайті бренду: “для 100% поповнення акумуляторів Beats потрібно не більше 2 годин за умови підключення до оригінальних аксесуарів”.

Розробники бренду передбачили візуальне сповіщення для користувачів:

Читайте також: Як можна перевірити чи розблокований завантажувач вашого Xiaomi

Підсвічування всіх індикаторів100% заряд
Один світлодіод горить червонимНизький ступінь
Червоний індикатор блимаєЗалишилося кілька хвилин до розрядки. Необхідно підключитися до зарядного пристрою в найближчі хвилини.
Індикація повністю відсутняАкумулятор повністю розряджений або навушники вимкнені

Як зарядити JBL

Процес підзарядки бездротових навушників JBL відрізняється простотою. Скільки часу їх заряджати підкажуть спеціально встановлені індикатори: низький рівень позначається червоним. Коли колір зміниться на зелений, означає, що акумулятор повністю заряджений.

Особенности зарядки Apple

Алгоритм зарядки

Стандартно ланцюжок дій із зарядки бездротових навушників виглядає так:

  1. Через роз’єм мікро-USB (або іншого типу) кабель підключається до корпусу навушників.
  1. Зворотною стороною провід приєднується до модуля живлення. Це може бути USB порт ноутбука, пауер-банка, зарядника і т.д.
  2. Після певного часу (згідно з рекомендацією виробника) перевіряється індикатор на наявність відповідних змін.

Однак пристрої деяких виробників мають свої особливості та дещо відмінний від вище розглянутої схеми механізм зарядки. Розберемо його детально для найпопулярніших брендів.

Від чого заряджати бездротові навушники

Фахівці рекомендують поповнювати акумулятори тільки оригінальними комплектуючими, які синхронізуються з пристроєм. При використанні авторизованих аксесуарів дізнатися заряд бездротових навушників просто – фірмові гаджети забезпечені індикаторами та контролерами, які зупиняють подачу струму в пристрій при 100% поповненні батареї навіть при підключеному кабелі.

Використовуючи ЗУ сторонніх виробників, є ризик появи несправностей: неправильне визначення рівня заряду, вихід батареї з ладу. При підключенні до мережі змінного струму через адаптер потрібно перевірити, чи збігається показник допустимої напруги між провідністю зарядного пристрою і батареєю навушників.

Дізнатись більше: Чому не працюють бездротові навушники

Кабель для ЗУ

У комплектацію гаджета входить зарядний провід. Рекомендується використовувати сертифікований аксесуар. Причина в тому, що кабель і аксесуар адаптовані між собою. При з’єднанні гарнітури з невідповідним шнуром існує ризик зламати роз’єм, спровокувати стрибок напруги, здатний зіпсувати дорогу річ, збільшити час до повного заряду.

Як заряджати бездротові навушники через кабель, який знаходиться в комплекті або строго підходить за технічними параметрами.

Запобіжні заходи та корисні поради

Щоб акумуляторні батареї HeadSet прослужили довше, користувач повинен дотримуватися правил:

  • перш ніж використовувати гаджет, необхідно повністю заряджати АКБ навушників і кейса;
  • бажано не прослуховувати музику під час заряджання, навіть якщо така функція для моделі передбачена;
  • заряджений гаджет після набору АКБ повної ємності слід одразу відключати від джерела живлення;
  • при зберіганні бездротових HeadSet повністю заряджайте хоча б 1 раз на місяць;
  • оптимальна температура для підключення до джерела живлення – 5-35 ° С;
  • якомога рідше піднімати рівень гучності до максимального значення;
  • користуватися зарядним кабелем, що не має зовнішніх пошкоджень;
  • у разі поломки зверніться до сервісу, а не намагайтеся ремонтувати самостійно.

Як відстежити час підзарядки

Кожна конкретна модель має інформацію на упаковці або на сайті виробника про те, якими сигналами забезпечений гаджет для позначення рівня заряду акумулятора.

Як дізнатися, чи заряджені навушники:

  • більшість моделей оснащені індикаторами заряду, щоб побачити закінчення процесу. При повному заряді або розрядці вони змінюють колір.
  • приблизно час підзарядки можна дізнатися з відгуків власників, якщо даних немає в супровідних документах;
  • існують програми для смартфона, які допомагають відстежувати рівень заряджання акумулятора навушників.

Новинки із серії бездротових пристроїв можуть похвалитися корисною функцією швидкого заряджання Fast Fuel, яка за кілька хвилин встигне забезпечити користувача кількома годинами музики.

Дізнатись більше: Як прибрати шум і перешкоди в навушниках

Xiaomi, Haylou, QCY

Як приклад розглянемо інструкцію заряджання моделі TWS:

Читайте також: Підключення бездротових навушників до планшета. П’ять кращих Bluetooth менеджер для Android – Знати все про них

  1. Встановити навушники в заводський заздалегідь заряджений кейс.
  1. Переконайтеся, що захисні плівки на контактах гарнітури повністю видалені.
  2. Залишити на рекомендований виробником час.
  3. Проаналізувати зміни кольору індикатора – при повній зарядці лампочка або згасне, або змінить відтінок.

Якщо бездротові навушники розглянутих марок не заряджаються, то, найімовірніше, причина прихована без їх зіткнення з контактами футляра. Тому потрібно витягти їх і перевірити на відсутність захисної плівки на місцях контакту полів, що контактують. Також під час встановлення в кейс переконатися, що вони повністю сідають у посадкове місце.

Відповіді на питання, що часто ставляться

Чи заряджаються навушники від мережі?

Заряд акумулятора можна заповнити за допомогою будь-якого джерела 220В, 12В або навіть 24В. Є одна важлива умова — потрібен відповідний роз’єм та адаптер для створення необхідної потужності та безпечної підзарядки навушників.

Чи можна використовувати ЗП від телефону?

Можна, але не рекомендується. Кожен гаджет, що має в конструкції літій-іонний акумулятор, необхідно підключати тільки до адаптованих аксесуарів, щоб уникнути псування батареї.

Для подібних енергетичних накопичувачів важлива відповідність напруги та сили струму між контактами ЗП та блютуз гарнітури. Одноразовий заряд не завдасть великої шкоди, але систематична зневага інструкцією може зашкодити.

Apple AirPods

Bluetooth гарнітура Air Pods заряджається через кейс для зберігання. Футляр має власний акумулятор, який заряджається від мережі будь-яким відповідним способом. Його ємності вистачає для 4-5 повних заправок гаджета. У міру роботи, коли рівень АКБ стане мінімальним, динаміки пристрою почнуть видавати одиночний аудіо сигнал, а не довго перед вимкненням – аналогічний подвійний звук.

Щоб зарядити AirPods, необхідно вставити гарнітуру у чохол відповідно до інструкції. Контакти навушників та футляра з’єднаються, і почнеться заряджання. Якщо кейс-зарядник має смарт-додаток, його можна з’єднати зі смартфоном, планшетом або ноутбуком, і таким чином дізнатися про точне значення ємності АКБ у %. Рівень також можна подивитися за кольором індикації:

  • Жовтий – потрібно заряджати.
  • Зелений – акумулятор заряджений.

Коли кейс порожній, індикація вказує рівень ємності свого АКБ. Якщо колір його жовтий, потрібне підзаряджання. Як правило, її здійснюють за допомогою кабелю живлення від мережі через ЗУ, або USB-порт комп’ютера або ноутбука, а також за допомогою універсального Qi-пристрою.

Що робити, якщо гарнітура не заряджається

Причини відсутності заряду можуть бути такі.

Деякі гаджети не можуть заряджатися у вимкненому станіПри взаємодії з комп’ютером майже кожен девайс доведеться включити
Цілком розряджена батареяТрапляється, що пристрій не відразу реагує на підключення до ЗУ і потрібно почекати
Можлива поломка пристрою або джерела живленняВід неправильної експлуатації, так і з незалежних від власника причин
Розхитався або зламався роз’єм для підключення дроту ЗУВарто спробувати приєднати гаджет до іншого порту або змінити кабель на аналогічний.

Дотримуючись інструкцій виробника та дотримуючись корисних порад технічних фахівців, можна повноцінно експлуатувати зручний гаджет без проводів протягом тривалого часу, не забуваючи про основні правила.

Проблеми

Про проблеми із заряджанням безконтактної гарнітури свідчить наступне:

  • немає реакції на перезавантаження та натискання клавіш;
  • індикаторний датчик починає блимати при підключенні, незабаром перестає світитися.

Якщо гарнітура не заряджається?

Причини, через які може не відбуватися набір ємності АКБ, та способи їх усунення:

  1. Несправність порту micro-USB. У цьому випадку гніздо необхідно замінити.
  2. Відсутність контакту через гумовий ущільнювач. Цю деталь слід видалити.
  3. Провід деформований або заломлений. Вимкнути та знову підключити кабель.
  4. Комп’ютер, від якого заряджається гарнітура, міг опинитися в сплячому режимі.

При відсутності заряджання може допомогти скидання налаштувань:

Читайте також: Найкращі програми для передачі файлів між Xiaomi (Redmi) та іншим Android смартфоном

  • затиснути клавіші Volume та Power;
  • як світлодіодний датчик блимає, кнопки відпустити;
  • знову з’єднати гарнітуру зі смартфоном.

Причиною, через яку не здійснюється заряд, може бути несправність акумулятора або контролера. Щоб їх замінити, необхідно звернутися до сервісного центру.

З’єднання проводів без паяльника

Якщо користувач бажає обійтися без паяльника, щоб відремонтувати порвані навушники, він може скористатися паяльною пастою, припоєм або зробити надійне скручування.

Припій

Скріпити дроти припоєм можна і без допомоги паяльника. Для цього потрібна невелика ємність з металу. До неї потрібно покласти невелику кількість припою, а також додати каніфоль. Тепер слід запалити плиту, помістити посуд у неї і розплавити її вміст.

Далі необхідно дроти однакового кольору по черзі опустити в припій і провести по дерев’яному бруску, щоб речовина розподілилася рівномірно. Виконати ці ж дії та видалити надлишки припою можна за допомогою простої ганчірки. Далі дроти з’єднують разом, після чого потрібно дочекатися, поки матеріал застигне. Після цього оголені ділянки дроту потрібно ізолювати за допомогою термозбіжної трубки або ізоленти.

Аналогічно можна припаяти провід, якщо він обірвався біля штекера або біля навушника. У цьому випадку на плоску поверхню (контакти) потрібно насипати подрібнений припій та трохи каніфолі, а потім нагріти її, щоб речовина розплавилася. Після цього матеріал рівномірно розподіляють будь-яким зручним предметом та прикладають до нього підготовлений провід з нанесеним припоєм.

Ще один зручний спосіб спаяти два дроти разом без паяльника – скористатися фольгою. Схема дій має такий вигляд. Необхідно з кабелю зняти верхнє обплетення, а потім видалити з контактів ізоляцію (зазвичай це лак з ниткою). Далі з фольги потрібно вирізати смужки шириною оголених проводів. З них робляться жолобки, в які окремо поміщаються скручені попарно контакти. Поверх них засипаються припій з каніфоллю і рівномірно розподіляються вздовж поверхні. Тепер фольгу потрібно щільно обернути навколо дроту, щоб не було щілин, і розігріти до розплавлення припою

Далі фольга знімається, а дроти щільно стискаються плоскогубцями, але робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити їх. Надлишки припою легко видаляються дрібним наждачним папером.

Паяльна паста

Паяльна паста частіше, ніж звичайний припій, застосовується відновлення розірваних проводів без паяльника. Такий процес швидше і простіше, ніж робота з припоєм та каніфоллю.

Щоб відремонтувати дроти навушників, необхідно обмазати оголені контакти пастою, з’єднати разом і нагріти на відкритому вогні або будь-яким іншим способом. При такому з’єднанні паяння відбувається глибоко між проводами, тому її міцність суттєво вища, ніж при використанні припою у твердому вигляді.

Прокрутка

Скручування кабелю – це найбільш просте рішення. Необхідно взяти два однакові дроти довжиною від 2 до 4 см, з’єднати разом і заплести «кіскою», після чого зверху потрібно надіти термозбіжну трубку або намотати ізоленту. З’єднання має бути дуже міцним, але під час роботи не слід сильно смикати кабель. Якщо все зробити правильно, навушники прослужать ще довгий час.

Источник звука

Перш ніж думати, як полагодити навушники, якщо один не працює, варто перевірити їх на іншому джерелі звуку. Підключіть їх до іншого плеєра, смартфона або підсилювача. Якщо на іншому пристрої все коректно, то шукайте проблему у своєму програвачі. Найчастіше зустрічаються такі проблеми:

  • Зсунутий баланс. Іноді, сплутавши ручку балансу з гучністю, користувач вивертає її в один бік. Тоді, звісно, ​​звук в одному з каналів буде на нулі.
  • Погано вставлений штекер. Особливо часто буває зі стаціонарними пристроями. Перевірте комутацію.
  • Обрив усередині підсилювача або ЦАП. Тоді ремонтувати треба не навушники, а джерело звуку.

Пошкодження мембрани

Як правило, це проблема великих моделей, які часто піддавалися механічному впливу. Від падінь мембрана динаміка може деформуватися чи тріснути. Якщо ви визначили, що справа не в кабельному з’єднанні, можливо проблемне місце – мембрана.

На жаль, виправити самостійно можна лише легкі деформації у вигляді увігнутостей. Як правило, досить легке натискання, щоб мембрана відновила форму. Але якщо вона тріснула, навушники потрібно ремонтувати у професіоналів (якщо вони досить дорогі). Бюджетні моделі нести в сервіс немає сенсу – нові купити простіше та дешевше.

  • https://tarifkin.ru/mobilnye-sovety/kak-zaryadit-besprovodnye-naushniki
  • https://help-wifi.com/bluetooth/ne-zaryazhaetsya-pravyj-ili-levyj-naushnik-kejs-ot-naushnikov-chto-delat/
  • https://huaweinews.ru/internet-ustrojstva/pochemu-ne-zaryazhayutsya-besprovodnye-naushniki.html

Гуру в області технологій та автор блога creativnost.com.ua! Страшно захоплюючись технологіями і володіючи великими знаннями в області ремонту побутової техніки і гаджетів, зробив собі ім’я в цифровому світі як авторитетний джерело інформації про все, що пов’язано з технікою.

Будучи по професії мережевим адміністратором, Валерій провів величезну кількість годин, відтачуючи свої навики в світі технологій. Але їх досвід виходить далеко за межі офісу, оскільки вони також спеціалізуються на ремонті побутової техніки, ноутбуків, телефонів і будь-яких інших технічних пристроїв, які потрапляють в їх умілі руки.

Моя любов до технологій і бажання допомогти іншим привели їх до створення свого блогу, де я ділюсь своїм досвідом із українцями.
Пишу цікаво та інформативно, розглядаю навіть найскладніші теми техніки, понятними для читачів будь-якого рівня.

Якщо ви маєте справу зі сломанним ноутбуком або просто хочете бути в курсі останніх технологічних тенденцій, цей блог – ваше найкраще джерело інформації для всіх, що пов’язано з технікою. Завдяки своєму досвіду, страсті та переданності свого діла, я буду тримати вас у курсі подій і розважати кожного разу своїм постом.

Гріється блок під час заряджання, це небезпечно

Ви напевно помічали, що зарядний блок незначно нагрівається, коли ви заряджаєте смартфон. Наскільки це нормально і чи може нашкодити вашому пристрою? Розбираємося, як захистити свою техніку і самих себе від можливих несправностей і наслідків перегріву.

Чому гріється зарядка

Невелике нагрівання – нормальний стан для зарядного блока і для смартфона під час заряджання, це пов’язано з фізичними характеристиками обладнання: під час заряджання відбувається перетворення змінного струму на постійний, а воно супроводжується виділенням тепла. Поки зарядний блок і смартфон залишаються теплими, але не палюче гарячими – хвилюватися не варто. Однак часом нагрівання стає занадто сильним і це може вказувати на можливі проблеми.
Таке відбувається, якщо ваш зарядний блок або кабель від нього пошкоджений – рекомендуємо позбуватися такого обладнання максимально швидко, воно принесе більше проблем, ніж радості.
Надмірне нагрівання також може вказувати на несумісність блока і смартфона, навіть якщо вони обидва справні. Оскільки різні виробники використовують різні технології заряджання, переконайтеся, що обраний вами блок підтримує ту технологію, якої потребує ваш смартфон і відповідає за потужністю.

Як уникнути надмірного нагрівання

Оскільки повністю уникнути нагріву не можна, слід пам’ятати кілька простих правил, що допоможуть вам хоча б зменшити його.

  • По-перше, не втомлюємося повторювати, що потрібно віддавати перевагу надійним зарядним блокам, бо низькоякісне обладнання, хоч і дешево коштує, але може завдати серйозних ушкоджень у разі несправності. Віддавайте перевагу блокам, забезпеченим датчиками температури і перепадів напруги.
  • По-друге, намагайтеся не запускати ресурсомісткі ігри та програми, коли смартфон заряджається. В ідеалі, варто взагалі залишити його в спокої на час зарядки.

Якщо ви часто користуєтеся бездротовою зарядкою, переконайтеся в її безпеці: така база також повинна володіти захистом від перегрівів і перепадів напруги, а в ідеалі ще й активним охолодженням. Перетворення струму через індукційну котушку пов’язане зі ще більшим виділенням тепла, ніж дротовим способом. Хочете зменшити втрати – переконайтеся, що смартфон правильно розташований на базі та зніміть чохол хоча б на час заряджання.

До речі про чохли, вони також можуть заважати відведенню тепла.

Крім того, варто перевірити, де ви заряджаєте смартфон: якщо в приміщенні висока температура, воно не провітрюється, а може зарядний блок або база розташовані на м’якій поверхні, температура зарядного пристрою неминуче буде вищою за звичайну, адже такі умови ускладнюють відведення тепла.

З обережністю використовуйте пауербанки: низькоякісні зовнішні акумулятори можуть видавати потужність, яка не підходить вашому пристрою, а це може призвести до пошкодження смартфона.

Чи небезпечний гарячий блок для смартфона

На це питання не можна відповісти однозначно, все залежить від ступеня нагрівання. Якщо температура піднімається незначно – хвилюватися нема про що. Якщо нагрівання блоку або зарядної бази стає некомфортним – це може призвести не тільки до деградації акумулятора, а й закінчитися коротким замиканням або пожежею. У такому разі краще замінити зарядний пристрій або, якщо ви впевнені в безпеці та сумісності своїх ґаджетів, хоча б організувати відповідні умови для підзарядки пристрою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про автора

admin administrator