Чим цукіні відрізняються від кабачків

Авторadmin

Чим цукіні відрізняються від кабачків

У чому різниця між цукіні і кабачками?

Існує думка, що цукіні і кабачок – це один і той самий продукт. Часто ці назви використовують як синоніми, проте по суті це не зовсім коректне вживання. Між цими овочами є різниця, яку потрібно враховувати при покупці і приготуванні даних продуктів.

Опис і особливості

Багатьох людей цікавить, що ж таке цукіні – окремий овоч або інша назва кабачка. Насправді цей продукт є одним з видів кабачка, який, в свою чергу, визнаний різновидом гарбуза звичайного. Ці два овоча мають дуже схожий зовнішній вигляд, проте їх опису будуть відрізнятися.

цукіні

Цукіні – невеликий овоч, найчастіше довгастої форми. Має тонку шкірку зеленого, чорного або жовтого кольору. Вважаються зелёноплоднимі кабачками. Дуже часто не виростають більше 15 см в довжину.

кабачків

Кабачки – плоди переважно подовженої форми жовтого, зеленого або білого кольору. Шкірка жорстка, в зрілому вигляді стає м`якше. Розміри окремих екземплярів можуть досягати більше 30 см в довжину.

Чи знаєте ви? Назва «цукіні» походить від італійського «zucca», що перекладається як «гарбуз». Найменування «кабачок» має тюркську етимологію, однак також перекладається як «гарбуз».

Є також різні сортові форми, які мають свої відмінні риси. Наприклад, існують круглі сорти, які характеризуються невеликим розміром плодів.

Чим відрізняються цукіні від кабачків?

Продукти, які так часто плутають один з одним, мають досить суттєві відмінності. Оскільки в наших широтах більш популярним є кабачок, далеко не всі знають, за якими ознаками можна відрізнити цукіні від звичайного для нас овоча.

Зовнішній вигляд

На перший погляд, обидва види овочів дуже схожі, однак в їх зовнішньому вигляді існує певна різниця.

Відрізнити один вид від іншого можна за кольором, шкірці, розміром та якістю насіння всередині плодів:

різницякабачокцукіні
колірСвітліше забарвлення шкірки, переважно зеленуватий, жовтий або білий.Найчастіше зелений або чорний, бувають також жовтуваті плоди. Колір не обов`язково однорідний, можуть зустрічатися строкаті екземпляри в смужку або цятку.
шкіркаЖорстка і товста, найчастіше її потрібно видаляти перед приготуванням.М`яка і ніжна, не потребує очищення.
РозмірМожуть виростати до дуже великих розмірів як в довжину, так і ширину. Залежно від сорту, бувають і маленькі круглі екземпляри.До 15 см в довжину.
насінняВеликі, перед приготуванням їх бажано видаляти з овоча.Маленькі і майже непомітні, не обов`язково вирізати перед додаванням продукту в блюдо.

Чи знаєте ви? Батьківщиною кабачків є Мексика, де місцеві жителі вживали лише їх насіння. У XVI столітті продукт потрапив в Європу і лише в XVIII столітті їх почали готувати як продукт харчування. До цього його вирощували як декоративну рослину.

Склад і калорійність

У даних продуктів практично однаковий склад. Серед основних корисних компонентів можна виділити:

  • вітамін С-
  • вітамін РР-
  • вітамін В1-
  • вітамін В2-
  • вітамін В6-
  • каротин-
  • залізо-
  • калій.

Єдина відмінність цукіні – наявність більшої кількості вітаміну С.Калорійность кабачка становить 23 ккал на 100 г. Цукіні має енергетичну цінність ще менше – 16 ккал на 100 г.

смакові якості

Розрізняються продукти і по вкусу.Кабачкі в сирому вигляді практично не вживають. Через щільну м`якоті даний продукт краще піддавати термічній обробці.

Цукіні ж досить часто використовують в необробленому вигляді. Причиною тому є надзвичайно ніжний смак овоча. М`якоть при цьому не така жорстка, як у кабачка, тому її не обов`язково потрібно піддавати смаженні, варінні або гасіння.

важливо! Корисними є здорові кабачки і цукіні. При наявності нальоту або гнилі на плодах, ці продукти заборонені до застосування.

Корисні властивості

  • Обидва види овочів мають безліч корисних властивостей:
  • низька калорійність дозволяє використовувати їх на дієті і при правильному харчуванні-
  • обидва овоча благотворно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту-
  • завдяки корисним мікроелементам і щадному впливу на організм, ці продукти є корисними майже при всіх захворюваннях-
  • м`якоть їх плодів можна використовувати в якості першого прикорму для немовлят.

умови вирощування

Різними для обох овочів є необхідні умови вирощування.

Кабачок – невибаглива рослина, за яким не потрібен особливий догляд у вигляді прополок і підгодівлі. Зрошення грунту проводиться лише за потребою, наприклад, в сильну спеку. При цьому плоди можуть дозрівати і до кінця вересня, якщо висадити пізньостиглий сорт.

Цукіні ж дуже вимогливі. Їх вирощування не можна пустити на самоплив. У перелік процедур по догляду за рослиною входять регулярні поливи, підгодівлі і видалення бур`янів. Також вони не переносять похолодання і не можуть перебувати на кущі, якщо температурні показники опускаються нижче + 5 ° С.

зберігання

Існує різниця в лежкості овочів, від чого залежать їх терміни зберігання. Цукіні довго не лежать і вимагають або заморозки, або швидкого вживання в їжу. Кабачок ж є довгостроковим продуктом. Часто його можна зберегти в практично первозданному вигляді до наступного року.

Рекомендації з приготування

В цілому обидва овоча взаємозамінні і можуть використовуватися в одних і тих же блюдах. Рекомендації з приготування, проте, будуть відрізнятися.

Щодо кабачків, слід звернути увагу на наступні поради досвідчених кулінарів:

  • найніжніший смак матимуть молоді плоди-
  • безпрограшним варіантом стануть обсмажені колечка, рагу, запіканка і кабачкова ікра-
  • менш поширені, однак надзвичайно смачні страви – фаршировані кабачкові часточки, обсмажені у фритюрі брусочки і різотто з цим овочем.
  • для даного продукту підійдуть всі перераховані вище рецепти, в тому числі фарширування і фритюр-
  • їх можна додавати в салати в сирому вигляді – страва буде мати незвичайний і приємний смак-
  • сирий продукт, нарізаний брусочками, можна подавати разом з морквою, селерою і гострим соусом – така закуска називається пінцімоніо і є відмінним варіантом для вечірок.

важливо! Перед приготуванням овочі слід вимити і обов`язково просушити природним шляхом або за допомогою серветки.

Кабачок і цукіні – продукти, що мають багато різних рис. Однак ці овочі відносяться до одного виду і відрізняються великою кількістю позитивних характеристик. При правильному приготуванні страви з цих продуктів займуть почесне місце на вашому столі.

Чим відрізняється цукіні від кабачка

Як було все просто раніше: картопля варена, картопля смажена, кабачок тушкований… А вже сьогодні на нашому столі з’являються страви з овочів з назвами, які важко запам’ятати.

Деякі не приживаються в раціоні, а деякі міцно займають почесне місце серед улюблених страв. І якщо раніше альтернатив у страв з кабачків не було, то сьогодні багато хто воліє вживати цукіні – італійський вид кабачка. Відмінність його від нашого рідного кабачка ми зараз і розглянемо.

Зовнішній вигляд

І цукіні, і кабачок відносяться до різновидів гарбуза. Але плюс цих овочів в тому, що у гарбуза досить тривалий процес дозрівання, а цукіні і кабачки можна вживати в їжу у вигляді зав’язей.

Кабачок має кущову форму, часто стелиться по землі, має багато відгалужень. Цукіні теж росте кущем, але більш акуратним, без розгалужень. Якщо кабачок здатний вирости до гігантських розмірів, то цукіні набагато менше свого побратима. Плоди обох овочів мають довгасту форму, але плід кабачка частіше білого або жовтого кольору, а цукіні частіше темно-зеленого кольору з малюнком. М’якоть у цукіні більш ніжна, м’яка.

Агротехніка

Багато хто вибирає кабачок як вельми невибагливий овоч. Хоча і за ним потрібен певний відхід. Кабачок любить нейтральний ґрунт, а найгірше росте на глинистому і кислому ґрунті. Цьому овочу подобається сонце, тому для посадки необхідно вибрати відкрите, добре освітлене місце. Рясного поливу кабачки не потребують, достатньо один-два рази на тиждень, а коли кабачок починає плодоносити, можна збільшити поливи до трьох-чотирьох разів. Плюс кабачків полягає в тому, що їх не потрібно прополювати, кущі кабачка ростуть так, що в їх тіні бур’янам вижити дуже важко.

Цукіні любить тепло і не переносить заморозки. Квітки у цукіні більші і знаходяться на значній відстані один від одного, що дозволяє їх легше запилювати. Цукіні майже не гілкуються, листя у них більші, іноді мають малюнок, як і плоди. Для гарного росту цукіні необхідна температура 22-25°С. До того ж, цукіні, на відміну від кабачків, дуже люблять вологий ґрунт, рясний полив, і вологе повітря. Багато води цій рослині потрібно під час цвітіння і визрівання плоду. Ці овочі погано ростуть на одному місці кілька років, бажано їх пересаджувати.

Приготування і корисні властивості

Чим підкорює цукіні, так це тим, що його можна вживати в їжу в будь-якому, навіть у сирому вигляді. Ніжна шкірка цукіні теж йде в їжу, а ось у кабачка шкірка більш груба, її необхідно зрізати. Кабачок краще тушкувати або смажити, а цукіні хороший навіть при мінімальній термообробці.

Любителі сидіти на дієті прекрасно знають, що кабачок малокалорійний. Всього 27 ккал.

Кабачки багаті вітаміном С і каротином, також у кабачках багато калію і фолієвої кислоти. При хворобах печінки рекомендують вживати в їжу кабачок, так як він виводить з організму шкідливі речовини і сприяє відділенню жовчі.

Як і кабачок, цукіні відмінно засвоюється. Каротину в цукіні більше, ніж у моркві, а вітаміну С більше, ніж у гарбузі. При дієті просто незамінний, оскільки окрім низького рівня калорій, цукіні ще й не потрібно готувати. У цукіні всього 16 ккал.

Відмінності цукіні від кабачка полягає у наступному:

  • Зовнішні відмінності: цукіні є видом кабачка, але більш дрібним, листя і квіти цукіні більші, кабачок галузиться, а цукіні росте кущем, колір плоду у кабачка білий або жовтий, у цукіні – частіше темно-зелений;
  • Цукіні більш теплолюбний і вологолюбний, кабачок легше переносить коливання температур;
  • Цукіні дозріває швидше кабачка;
  • Цукіні можна вживати навіть сирим, кабачок краще в тушкованому або смаженому вигляді;
  • Обидва овоча низькокалорійні, але у цукіні калорій менша.

Про автора

admin administrator