Чим фарбувати стовбури плодових дерев восени

Авторadmin

Чим фарбувати стовбури плодових дерев восени

Чим обробляти плодові дерева восени: поради садівників

В осінній період плодові дерева потребують правильного догляду. Якщо залишити посадки без уваги, то вони стануть жертвою шкідливих комах і мікроорганізмів. Чекати від них багатого врожаю, на жаль, марно. Розповімо, чим обробляти яблуні, сливи, груші та інші дерева, щоб убити відразу двох зайців — позбутися від шкідників і забезпечити себе великою кількістю якісних плодів, інформує Ukr.Media.

Залізний купорос

Розчин на основі залізного купоросу можна використовувати для яблунь, слив, персиків і вишень. Це засіб є ідеальним варіантом, оскільки не тільки відлякує від рослин різних шкідників, але і виступає в якості відмінної підгодівлі.

Як приготувати: в 10 літрах води розведіть 600-700 грамів залізного купоросу. Ретельно перемішайте. Обробку слід проводити в сухий безвітряний день. Нанесіть засіб на крону і стовбур плодових дерев.

Сечовина

Ще один ефективний спосіб — обробка сечовиною. Братися за справу потрібно тоді, коли плодові дерева позбулися половини листя.

Як приготувати: у відро, наповнене 10 літрами води, додайте 500 грамів сечовини. Проведіть обробку посадок.

Мідний купорос

Щоб провести обробку, потрібно вибрати день, коли стовпчик термометра тримається на позначці вище +5 градусів.

Якщо йдеться про молоді дереві, то вам знадобиться близько двох літрів мідного купоросу. На більш дорослі дерева піде приблизно 10 літрів.

Чим обробляти плодові дерева восени: поради досвідчених садівників

Восени варто доглянути за плодовими деревами. Якщо цього не зробити, їх вразять комахи та шкідливі мікроорганізми. Такі яблуні не дадуть гарний врожай. Дізнайтесь чим потрібно обробити плодові дерева, щоб вбити шкідників та отримати гарний врожай.

Обробіть дерева, коли половини листя вже немає. 500 грамів сечовини розчиніть у відрі води та обробіть дерева.

600 грамів засобу розчиніть у відрі води. Обробіть крону та стовбур дерева обравши для цього суху та безвітряну погоду. Цей засіб не тільки знищить шкідливих комах, але й підживить насадження.

Для дорослого дерева знадобиться відро розчину, а для молодого вистачить пару літрів. Обробку проводьте при температурі + 5 градусів.

Чим обприскувати плодові дерева восени?

Для успішної зимівлі плодових дерев, їх потрібно з осені обробити від хвороб і шкідників. Осіннє обприскування дерев є важливою частиною їх підготовки до майбутньої зимівлі. Чим, як і коли – в нашій статті.

Терміни обприскування плодових дерев

Осіннє обприскування повинно проводитися безпосередньо перед настанням зими, коли все листя вже опало. Більш рання обробка може призвести до негативних наслідків, таких як опік листя і несвоєчасне їх опадання.

Це не тільки не принесе позитивного результату, але і призведе до ослаблення саду, який не встиг отримати всіх поживних речовин та належним чином підготуватися до зими.

Приступати до обприскуванню потрібно в листопаді, коли вже немає небезпеки пошкодити листя хімічними препаратами. Перед початком обробки у старих дерев потрібно зняти лишайники і стару кору металевою щіткою.

Обприскування дерев восени від шкідників і хвороб

Для обробки плодового саду існує кілька видів препаратів. Найчастіше садівники використовують для цих цілей мідний і залізний купорос, бордоську рідину, сечовину та солярку.

Дія кожного препарату спрямована на вирішення певної проблеми, так що вибирати, обприскувати плодові дерева восени, потрібно у відповідності з потребами саду.

Розглянемо основні варіанти обприскування і спрямованість того чи іншого препарату:

  • Обприскування плодових дерев восени бордоською рідиною. Це позбавить дерева від грибкових захворювань, таких як парша, плямистість, моніліоз, кладоспоріроз та ін. Обробляти потрібно після опадання листя. Для обприскування використовують 3%-у рідину. Готують розчин у пластиковому або емальованому відрі (але не оцинкованому і металевому, щоб розчин не вступив в реакцію)
  • Обприскування плодових дерев восени мідним купоросом. В кінці жовтня можна обробити груші, сливи і яблуні розчином мідного купоросу. Сливи, оброблені цим розчином, стають захищеними від таких хвороб як моніліоз, кучерявість, клястероспороз і кокомікоз. Для яблунь і груш обприскування дерев мідним купоросом восени є профілактикою і лікуванням від парші, філлостикоза, курчавості, моніліозу. Для молодих саджанців досить 2 літрів розчину на 1 саджанець, а на доросле плодоносяче дерево знадобиться до 10 літрів.
  • Обприскування плодових дерев восени залізним купоросом. Проводиться пізньої осені, коли сад вже готується до зимівлі. Обробка цим препаратом переслідує подвійну мету: по-перше, сад отримує необхідне для дихання залізо, а по-друге, залізо є профілактикою від різних шкідників. Особливо потребують залізного купоросу яблучні сади, а також груші і сливи. Недолік цього металу проявляється у них у вигляді низької врожайності і неповному розвитку плодів. За допомогою залізного купоросу також можна боротися з такими хворобами як лишай, мох, парша, чорний рак, цитоспороз, септоспороза. В результаті, наступного голу гілки дерев будуть рости швидше, і врожайність рослини підвищиться.
  • Обприскування плодових дерев восени сечовиною (карбамідом). Відмінно підходить в якості останньої підготовки дерев до зимівлі. Осінню обробку карбамідом можна робити при опаданні з дерев половини листя. Концентрація розчину в цьому випадку повинна складати 5%. При повному опаданні листя можна збільшити концентрацію до 7-10%.
  • Обробка плодових дерев соляркою. Цей нафтопродукт застосовують для осінньої обробки саду з метою перешкоди гниття дерев – яблунь і слив. Солярку застосовують не в чистому вигляді, а після значного розведення водою.

Про автора

admin administrator