Яскраво квітучі чагарники

Авторadmin

Яскраво квітучі чагарники

Зміст:

Які квітучі чагарники посадити на ділянці

Досить нудно виглядає сад, в якому всі рослини мають одну висоту – як солдати в шерензі. Змінити образ такого саду можна з допомогою чагарників.

Особливо привабливо виглядають квітучі чагарники. Вони візуально змінюють не тільки форму ділянки, але і своїм цвітінням створюють відчуття свята, роблять колірну палітру саду набагато багатшими. Розміщують їх на газонах, і поряд з терасою, на далеких кордонах ділянки і біля хвіртки. Використовують чагарники і для зонування ділянки.

Зміст

Квітучі чагарники притягують до себе погляд, створюють загальне просторове сприйняття саду в цілому, як єдиної композиції.

Крім того, вони посилюють сприйняття тих точок сади, які вважаються найбільш важливими: підпірні стінки, садові сходи, підходи до терасі або повороти садових доріжок.

Формуючи образ ділянки, звертають увагу не тільки на висоту чагарнику, але і на його здатність розростатися в ширину. Втім, ці два параметри можна регулювати з допомогою садових ножиць.

Декоративні квітучі чагарники для маленького саду ^

Для невеликого саду дуже важливо правильно вибрати чагарники не тільки за розмірами, але і за термінами цвітіння. Можна підібрати чагарники-крихітки так, що вони будуть цвісти в різний час і період цвітіння у них буде тривалим.

Як тільки зійде сніг і пригріє весняне сонечко, першої зазвучить форзиція – невисокий чагарник з яскраво-жовтими дрібними квіточками, які розпускаються раніше, ніж листя. На фоні похмурого пейзажу ранньої весни здається, що яскраві квіти форзиції змагаються з сонцем.

Найменша з магнолій – магнолія зірчаста, білими ароматними квітами доповнить цвітіння форзиції.

Невибагливий зимостійкий рододендрон японський «Praecox», висота якого 0,5-1м продовжить естафету цвітіння в маленькому саду.

В кінці травня примою садів стає бузок. Ідеально для міні-саду підійде китайська бузок, запашні грона якої схиляються до самої землі.

У всій красі в червні покаже себе колквиция – невибагливий чагарник, довгі гілки якого повністю покриті квітами.

З липня по вересень палітру саду доповнить білими, бузковими, червоними і фіолетовими фарбами гібіскус сирійський.

Квітучі чагарники для великого саду ^

Для великого саду асортимент квітучих чагарників набагато більше. Адже можна створювати композиції, використовуючи невеликі кущі та чагарники досить значних розмірів.

Весняні квітучі чагарники ^

До весеннецветущим чагарниках, які добре себе почувають в умовах середньої смуги, належать спірея японська айва, ірга канадська, керія, форзиція, волчеягодник, мигдаль.

Одним з найперших розпускається волчеягодник, виділяючи дивовижний аромат. Але з цією рослиною треба поводитися дуже обережно – токсична рослина.

Ірга канадська цвіте в травні. Дрібні квіточки зібрані в білі кисті, що нагадують черемшину. Восени її листя стає криваво-багряною, привносячи яскравий акцент в осінній пейзаж саду.

Добре знайомі нам калина, горобина і бузина чудово підійдуть для оформлення саду в стилі кантрі. Вони знайдуть своє місце біля паркану або колодязя. А взимку їх яскраві плоди не тільки прикрасять сад, але і залучать птахів.

Наприкінці весни стає дуже ошатною і привабливою спірея, залучаючи ароматними білосніжними квітами бджіл.

Завершує весну, плавно переходячи в літо, буйне цвітіння бузку. Її солодкуватий аромат наповнює сад ніжним ароматом. Колірна палітра бузку дуже велика: від білосніжного до пурпурно-багряного кольору. Мало хто знає, що бузок володіє дуже великою перевагою – вона не викликає алергію.

Ніжно-рожеве цвітіння мигдалю не може викликати захоплення. Радує він своєю красою до кінця травня.

У регіонах з більш м’яким кліматом можна висаджувати камелії, рододендрони і магнолії.

Квітучі чагарники в літньому саду ^

Друга половина травня та червень відрізняються величезною кількістю квітучих чагарників. Створюється таке враження, що всі вони бажають якомога швидше показати себе у всій красі.

Хоча і влітку в саду досить багато фарб, але там, де необхідно створити велику кольорову пляму, квітучі чагарники незамінні.

Зверніть увагу на бузок, барбарис, вейгелу, скумпию, гортензію. Своє місце в півтіні знайде жимолость, ароматні квіти якої незабаром стануть самими ранніми ягодами.

Скумпию шкіряні називають «паруючим» чагарником. Влітку весь кущ покривається дрібними квіточками, зібраними у суцвіття, здалеку схожі на дим.

Барбарис на початку літа красується яскраво-жовтими суцвіттями. До осені вони перетворюються в грона червоних ягід. Дуже ефектно і декоративно виглядають темно-бордові листя барбарису, особливо, на тлі хвойників.

Ще один невибагливий чагарник – дейція, яка цвіте в червні-липні, прикрасить сад ніжним рожевим і білим цвітінням.

Гідний чагарник, щоб завести його на своїй ділянці – гібіскус сирійський. Він недавно з’явилася в наших садах, але популярність його зростає з кожним роком. Кущі, пишно квітучі білим, рожевим, фіолетовим, синім і, навіть, червоним кольору прикрасять ділянку в серпні.

Чагарники красиво квітучі восени ^

Ранньої осені прикрасить сад величні кулі гортензії.

Верес звичайний створить атмосферу радості і свята насиченими відтінками фіолетового, рожевого, червоного і білого кольору. Цвітіння його продовжується до пізньої осені.

Яскраві багряне листя горобини і бруслини додадуть фарб похмурому пейзажу пізньої осені.

Плоди кизильника розчепіреної, бруслини європейської, глоду, магонії, калини, тиса ягідного, шипшини сад прикрасять не тільки восени, але і взимку. Особливо красиво виглядають вони на тлі білого снігу.

Багаторічні квітучі чагарники та їх особливості ^

Японська айва ^

Японська айва у дикому вигляді росте в Японії та Китаї. У нас поширення отримали два її види – японська айва низька і висока. Насичено-рожевий або яскраво-червоні квіти виглядають дуже помітно на тлі блискучої зелені листя. Японську айву можна сміливо назвати самим красивим і яскравим квітучим чагарником весни.

Рослина добре переносить посуху і морози. У дуже суворі зими може вимерзати до рівня снігового покриву, але в наступні роки легко відновлюється. Чим старше кущ, тим більше його морозостійкість.

Вейгела ^

Серед усього річного достатку чагарників особливо виділяється вейгела. Вона просто вигідно виділяється серед всієї симфонії квітучих рослин, є першою скрипкою серед них. Потужне та тривале цвітіння – головне достоїнство цього квітучого куща. Кінець травня і весь червень – ось період її царювання.

Кущ може досягати висоти 2,5 – 3м. Якщо його не стригти, то вшир він теж розростається до таких розмірів. Фарби квітів неяскраві – жовті, лілові, темно-червоні і фіолетові. Суцвіть буває так багато, що кущ перетворюється на квітучий букет. Вейгела цікава ще й тим, що може повторно зацвісти в серпні – вересні, правда, не так вже потужно.

Жасмин ^

Цей кущ не привертає до себе уваги, поки не зацвіте. Білі квіти виділяють солодкий, п’янкий запах. Жодна рослина не може конкурувати з жасмином в силі його аромату. Махрові сорти жасмину менш ароматні, але зате більш ошатні. Друга назва жасмину – бузок. Ця назва походить від слова «чубук». Коли-то з його пустотілих пагонів робили чубуки до курильних трубок.

Жасмин дуже невибагливий до умов вирощування. Морози йому не страшні, навіть дуже сильні, посуха теж. Сонячне місце, виділене на ділянці, – ось і вся турбота про чубушнике.

А якщо його ранньої весни ще добре удобрити настоєм коров’яку або сумішшю попелу і нітрофоски (1 стакан деревного попелу і 2столовых ложки нітрофоски), цвітіння куща буде ще пишніше і триваліша.

Жасмин прекрасно виглядає як солітер. З низьких сортів його створюють бордюри і висаджують в міксбордери.

Спірея, калина, гортензія, вейгела – прекрасні компаньйони для жасмину.

Гортензія ^

Неможливо пройти повз квітучої гортензії і не звернути на неї увагу. Яскраві суцвіття у вигляді куль чудово виглядають на тлі яскравих зелених листя. Іноді гортензія цвіте так буйно, що листя майже не видно. Серпень – вересень період її цвітіння.

Ландшафтні дизайнери із задоволенням використовують гортензію для декорування саду. Чим же вона так приваблива, крім пишного цвітіння?

По-перше: непогано почуває себе в півтіні. По-друге: вона морозостійка, мороз -20 гортензії не страшний. По-третє: кольорова палітра гортензії перевершує всі очікування. Кислотність грунту впливає на відтінки суцвіть. Чим вища кислотність ґрунту, тим яскравіше її цвітіння

Гортензія вимоглива до грунту – вона не любить вапняних грунтів. Для хорошого розвитку і цвітіння грунт навколо куща повинна бути постійно вологою.

Варто відзначити, що крім садових сортів гортензії, є ще й кімнатні, які морозів не виносять. Тому, купуючи кущ гортензії, варто поцікавитися її «родоводу».

Гібіскус садовий або сирійська троянда ^

Нерідко гібіскус асоціюють з кімнатною квіткою – китайською трояндою. Але існують гібіскуси садові, іменовані сирійської трояндою, які можуть рости і цвісти в умовах середньої смуги. Морози -20 градусів їм не страшні.

Вибирають для гибискуса сонячне місце, захищене від північних вітрів парканом чи стіною будинку. Красива форма гибискуса прикрасить будь-яке місце ділянки: і вхід на ділянку, і терасу. Він чудово підходить для створення живоплоту.

У серпні, коли гібіскус цвіте, така огорожа перетворюється в суцільний вертикальний килим.

Кожна квітка гібіскуса живе тільки один день. На кущі за весь період цвітіння розкривається більше тисячі бутонів. Погано впливає на цвітіння гибискуса дощ – квіти дуже ніжні і легко пошкоджуються.

17 декоративних чагарників – назви, описи, фото

Серед популярних рослин розрізняють види декоративних листяних чагарників для саду, які мають декоративне листя і красиво цвітуть. Вибираючи садові кущі, потрібно керуватися їх декоративними якостями і враховувати розміри окремих видів. Для кожної рослини потрібно спланувати достатньо місця, щоб через кілька років не вийшло, що кущі занадто габаритні або покривають інші декоративні елементи саду.

  • Чагарники з декоративними кольорами
  • Трилопастний мигдаль
  • Форзиція
  • Дейція шершава
  • Кустарниковий п’ятилістник
  • Чубушник
  • Будлея Давида
  • Піон чагарниковий деревоподібний
  • Рододендрон
  • Ракитник
  • Деревоподібна чагарникова гортензія
  • Жасмін
  • Японська калина
  • Чагарники з декоративним листям
  • Вічнозелений самшит
  • Кизильник блискучий
  • Бересклет Форчуна
  • Барбарис Тунберга
  • Міхуровидник калинолистий
  • Які чагарники вибрати?

Серед чагарників популярні красиві, довгоцвітучі, а також ті, що мають декоративне листя. Які красиві багаторічні листяні чагарники висаджують в садах, на дачі? Нижче представлено 17 найбільш декоративних чагарників для саду і дачі, фото з назвами, описом популярних сортів, рекомендованих для садів, зеленої огорожі.

Чагарники з декоративними кольорами

Щоб красиво оформити сад, варто познайомитися з популярними та оригінальними садовими рослинами, що роблять ландшафт неповторним, красивим. Ми порадимо, які декоративні чагарники квітучі і нецвітучі вибрати для конкретних умов. Нижче представлені найбільш популярні квітучі багаторічники, фото і назви, вимоги до грунтів, вирощування.

Трилопастний мигдаль

Мигдаль досить рослий, висота чагарнику досягає близько 2 м. Часто продається щеплена форма на стовбурі. Цвіте чагарник навесні – втечі густо покриваються привабливими, блідо-рожевими квітами. Мигдаль відмінно виглядає в композиції, посаджений з іншими рослинами на грядці.

Форзиція

Декоративні жовті квіти форзиції розвиваються до появи листя. Це один із символів весни. Куст досягає висоти 2-3 метрів. Існує багато різновидів форзиції, доступних у продажу, що різняться, наприклад, інтенсивністю зростання. Рослині потрібні легені, родючі ґрунти.

Дейція шершава

Куст цвіте з червня по липень, виростає до 2 метрів. Висаджують дейцію в саду окремо або групами. Потребує регулярного зволоження ґрунту – інакше рослина може засохнути під час посухи. Найкраща позиція – злегка затінена.

Кустарниковий п’ятилістник

Листяний чагарник п’ятилістник цвіте довго – з середини травня по жовтень. Сорти різняться переважно забарвленням квіток:

Рослина досягає метрової висоти. Вимагає добре освітлене сонячне положення і легкий, проникливий грунт. П’ятилістник садять окремо або групами, підходить для оформлення меж ділянок, створення низьких живих огорожів.

Чубушник

Виростає до висоти 2-3 метри, має довгі звисаючі втечі. Ароматні квіти з’являються в травні. Рослина не вимоглива до ґрунту, невибагливо до вологи, але при тривалій посухі листя в’яне. Чубушник висаджують окремо або групами.

Будлея Давида

Розлогий сильнорослий чагарник заввишки 2-3 метри. Цвіте з червня по жовтень дрібними квіточками на характерних довгих суцвіттях у формі хуртовини різних кольорів:

Вимоги до ґрунту: гумусна, родюча, волога, подобається суглиністий піщаний грунт з нейтральною реакцією. Вимоги до освітленості – сонячна експозиція. Будлею висаджують індивідуально і в групі. У спекотну погоду, в період посухи швидко в’яне, тому її потрібно рясно поливати. Має високі вимоги до удобрення, 2-3 рази протягом вегетаційного періоду потрібно підгодовувати куст багатокомпонентними складами. Нестійка до морозу. На зиму потрібно укрити куст насипом землі, кори, тирси, листя.

Сорти зі звисаючими гілками – «Ille de France» і «Pink Delight».

Піон чагарниковий деревоподібний

Деревовидний піон Paeonia suffruticosa – густий куст з напівсферичною формою, що росте до 1,5 метрів у висоту. Це близький родич популярного піону. Деревовидні гілки вкриті листям і чудової краси, гігантськими пурпуровими, темно-рожевими квітками. Висаджується піон невеликими групами або самостійно.

Чагарниковий піон не любить пересадки. Віддає перевагу теплу, тиші та сонці. Кращі родючі, гумусові ґрунти, багаті поживними речовинами. Не любить кислий грунт.

Рододендрон

Декоративний куст виростає до 1-2 метрів, вимогливий до кислотності ґрунту. Щороку куст потрібно удобрювати спеціальними добривами для рослин, які віддають перевагу кислим ґрунтам. Цвіте в травні, червні. Необхідний захист нирок від морозу. Під час цвітіння відцвілі квітки потрібно регулярно видаляти. Рослини сприйнятливі до різних захворювань, викликаних грибками, що викликають загибель цілих втечі. Потрібно обрізати уражені частини кущів після того, як помічені перші симптоми поразки.

Ракитник

Листяний чагарник висотою 1,5-2,0 метра. Цвіте рясно в травні-червні красивими дрібними жовтими квітками. Куст рекомендується для створення ландшафтних насаджень, рекультивації підкислених ґрунтів, стабілізації схилів, дюн. Зелені втечі часто висихають взимку, але навіть короткий період їх декоративності вартий уваги. Нетребувальний до місця проживання, проте не переносить вапнякові ґрунти і засоленість.

Деревоподібна чагарникова гортензія

Листяний чагарник з отруйними, декоративними кольорами заввишки 1-2 метри. Цвітіння – липень-вересень ефектними дуже великими суцвіттями різних кольорів:

Гілки іноді нахиляються під вагою суцвітей. Вимогливий до ґрунтів, ґрунт необхідний злегка кислий. Місце вибирають сонячне, захищене від вітру. Може замерзнути в суворі, морозні зими. Висаджується самостійно, красиво виглядає на тлі темно-зеленого ландшафту.

Жасмін

Чагарник висотою до 3 м. Перші квіти з’являються в кінці вересня, квітне до перших заморозків. Жасмін знову починає цвісти в січні, цвіте до кінця квітня, з перервами під час морозів. При сильному морозі квіти можуть опадати. Інтенсивно-жовті квіти ростуть поодинці на тонких, безлистих втечах. Чагарник часто в’ється, необхідна підв’язка стеблів на опору. Переважно сонячні або злегка затінені експозиції, необхідний захист від вітру. У теплих регіонах цвіте рясно, немає небезпеки замерзання квіткових нирок.

Японська калина

Чагарник зазвичай досягає висоти 1,5-2 метри, належить до сімейству Musket (Adoxaceae). У природному стані росте в Китаї, Тайвані, Японії. Характеризується темно-зеленим листям (жовтим, червоним восени) із зубчастими краями. Квітки білі, зібрані у великі, сплюснуті суцвіття. Калина цвіте двічі – в травні і серпні. Восени виробляє червоні плоди, що змінюють колір у міру дозрівання. Характеризується слабкою морозостійкістю. Висаджують у сонячному, теплому, захищеному від вітру місці. Взимку калину вкривають агротекстилем, мульчують землю біля стовбура.

Оптимальний ґрунт – родючий, гумусовий, злегка вологий з злегка кислою реакцією. При тривалій посухі рослина потребує поливу, не переносить нестачу води. Чагарник слід удобрювати органічними добривами: компостом, перегноємо. Не потребує обрізки, за винятком санітарної.

Використовують калину для неоформленої огорожі, комбінуючи з іншими чагарниками. Куст добре виглядає на видному місці.

Чагарники з декоративним листям

Нижче наведені види чагарників з дуже декоративним листям, ефектно прикрашають ландшафт саду, дачі.

Вічнозелений самшит

Вічнозелений, повільноростучий самшит з крихітними, яйцевидними, блискучими, темно-зеленим листям ефективно прикрасить ландшафт. Куст відмінно переносить обрізку, підходить для створення декоративної стриженої зеленої огорожі, оформлення меж ділянок. Самшит легко формується в різні форми. Рослина добре розвивається в сонячній експозиції і в тіні. Любить спокійні, безвітряні, вологі позиції.

Кизильник блискучий

Виростає до висоти 1-2 метри, має темно-зелені, блискучі листя, що перетворюються осінь на темно-червоні, помаранчеві, жовті. Кизильнику підійдуть сонячні або напівзатенені місця. Рослина повністю стійка до морозу, посухи. Чудово переносить обрізку – це один з кращих листяних чагарників для суцільних живих огорожів.

Бересклет Форчуна

Вічнозелений, щільний, повільноростучий, повзучий чагарник. Листя – шкіряні, дрібні, яйцевидні або еліптичні. Висаджують бересклет окремо або групами, як прикраса кордонів, оформлення альтанки, огорожі. Росте в сонячних і напівзатенених місцях.

Барбарис Тунберга

Сильно розгалужений чагарник з невеликим листям, зібраним у кілька пучків. Додаткова прикраса барбарису – яскраво-червоні, блискучі плоди, що з’являються восени. Численні сорти розрізняються кольором листя:

  • темно-зелений;
  • червоний;
  • рожево-червоний;
  • помаранчево-червоний;
  • золотисто-зелений;
  • світло-зелений.

Куст висаджують окремо або групами. Відмінно підходить для живих огородів. Посадка і догляд нескладні, краще зростає на сонячних експозиціях, можна посадити в напівзатенених місцях.

Міхуровидник калинолистий

Існує багато різновидів бульбашкодавця, що відрізняються висотою куща (від 1 до 3 метрів), кольором листя:

У бульбашкідника немає особливих вимог до ґрунту, місця розташування. Може рости в сонячних і тінистих місцях. Стійкий до морозу, посухи.

Які чагарники вибрати?

Перш ніж піти в садівничий магазин, потрібно подумати про важливу проблему. Скільки часу ми можемо витратити на догляд за садом? Багато садових рослин вимагають тривалих агротехнічних процедур.

  1. Якщо потрібно посадити легкий і приємний сад, варто вибрати хвойні чагарники, інші рослини, що не потребують ретельного догляду, регулярного втручання.
  2. Якщо існує можливість багато працювати в саду, варто вибрати екзотичні, вимогливі чагарники, що створюють відмінну вітрину саду.

Незалежно від вибраних видів, посадка не повинна бути випадковою. Різні садові рослини потребують різного ґрунту, інсоляції, вологості. Це рівною мірою відноситься до багаторічників, квітучих чагарників, хвойних.

Вибираючи екзотичні декоратив

Садові чагарники (кущі)

Чагарники – це деревовидні багаторічники, які не мають головного стовбура, але складаються зі стебел або гілок, що ростуть просто із землі. Живуть чагарники здебільшого не так довго, як дерева – одне або два десятиріччя, але є серед них і довгожителі: барбарис звичайний живе до шістдесяти років, верес – до тридцяти, а кизил – до двохсот і більше років. У висоту чагарники сягають від 80 см до 6 м. Ростуть чагарники повсюдно, зокрема там, де немає умов для дерев. У наших широтах вони зустрічаються на узліссях лісових посадок або утворюють підліски в хащі.

Чагарники заведено поділяти на чотири групи: розеткові, що повністю деревіють, безлисті сукулентні, а також паразитні (напівпаразитні). А за метою вирощування вони бувають ягідними, як жимолость, аґрус і смородина, лікарськими, як обліпиха, крушина та шипшина, декоративними, як сніжноягідник, олеандр, бруслина та мирт, а можуть і об’єднувати в собі всі ці властивості. Розрізняють також листопадні й вічнозелені чагарники.

У декоративному садівництві чагарники дуже популярні: вони красиві, довговічні й доглядати за ними набагато легше, ніж за деревами. Їх часто висаджують у якості живої огорожі, яка не тільки захищає від вторгнення незваних гостей, а й слугує оздобою ділянки.

6 ліан, які прикрасять ваш сад

На садовій ділянці можна вирощувати ліани, які чудово підійдуть для оформлення живоплотів. У цій статті ми розповімо про декілька колоритних видів витких рослин, які неважко виростити в наших садах.

Айва японська: вирощування в саду, опис сортів

Хеномелес японський (лат. Chaenomeles japonica), або айва японська – вид квіткових дводольних рослин роду Хеномелес родини Розові. Батьківщиною виду є Японія, хоча рослина широко вирощується також у Китаї та Європі. Родова назва дослівно перекладається з грецької як «розколоти яблуко».

Актинідія коломікта: посадка і догляд, опис сортів

Рослина актинідія коломікта (лат. Actinidia kolomikta), або повзун, є чагарниковою багаторічною ліаною, видом роду Актинідія родини Актинідієві. Родову назву рослини утворено від грецького слова «actis», яке означає «промінь» і пояснює, як розташовані стовпчики зав’язі у представників родини. Актинідія коломікта, як і найбільший представник роду актинідія аргута, в природі зустрічається в змішаних і хвойних лісах Далекого Сходу на висоті до 1000-1800 м над рівнем моря.

Аралія: вирощування та догляд, властивості, види

Аралія (лат. Aralia) – рід квіткових рослин родини Аралієвих, ареал яких охоплює субтропіки, тропіки та частково райони з помірним кліматом Азії, Австралії, Північної та Центральної Америки. Рід налічує близько 70 видів, але в культурі вирощується переважно декоративна, лікарська й медоносна рослина аралія маньчжурська.

Барбарис: вирощування, властивості, види і сорти

Рослина барбарис (лат. Berberis) належить до численного роду чагарників і дерев родини Барбарисові. Назва роду походить від арабського «beiberi», що означає «має форму мушлі». Ростуть барбариси переважно в гірських місцевостях Північної півкулі і налічують близько 170 видів, частину з яких введено в культуру.

Бирючина: вирощування в саду, види і сорти

Рослина бирючина (лат. Ligustrum) – рід вічнозелених, напіввічнозелених і листопадних чагарників і невеликих дерев родини Маслинові, що налічує близько 50 видів, поширених у природі Європи, Азії, Австралії та Північної Африки. Найрізноманітніше представлена бирючина у флорі Китаю, Японії, Гімалаїв і Тайваню. Латинська назва рослини – похідна від дієслова «ligare», що в перекладі означає «зв’язувати», і пояснює в’яжучі властивості кори бирючини.

Бругмансія: вирощування в саду, види і сорти

Чи відомо вам, що бругмансію, яка належить до родини Пасльонові, часто плутають з дурманом? І не дарма: в місцях природного існування настій з цієї рослини використовувався шаманами індіанських племен для ритуального входження в транс. У такому стані вони спілкувалися з духами і передбачали майбутнє.

Зараз ареал бругмансії в природі сильно скоротився через вирубку лісів, проте рослина цілком комфортно почуває себе в культурі, тому зникнення їй не загрожує.

Про те, якими видами представлена бругмансія, як влаштувати цю красуню з комфортом, як доглядати за нею, як розмножувати і як захистити від різного роду неприємностей, ви дізнаєтеся з нашої статті.

Бруслина: вирощування, властивості, види і сорти

Чагарник бруслина (лат. Euonymus) – рід невисоких вічнозелених і листопадних деревних рослин родини Бруслинові, що налічує понад двісті видів. У природі бруслина поширена в Європі, Азії, Австралії та Америці – по всій Північній півкулі, полюбляє долини, заплави річок і підліски змішаних лісів.

Будлея: вирощування в саду, види і сорти

Чагарник будлея (лат. Buddleja), або буддлея – рід квіткових рослин родини Ранникові, представники якого зростають у теплих і помірних районах Південної Африки, Азії та Америки. Назву рослина будлея отримала на честь Адама Баддла, англійського ботаніка кінця XVII і початку XVIII століття, на батьківщині якого кущ будлея називали помаранчевооким. «Магніт для метеликів» або «метеликове дерево» – такі прізвиська отримала будлея за те, що запилюють її великі красиві метелики, які приваблюють медові пахощі квіток рослини. Цвітіння будлеї нагадує грона бузку, за що її іноді так і називають – осінній бузок.

Бузок: вирощування в саду, види і сорти

Бузок – рід чагарників родини Маслинові, яка налічує за різними джерелами від 22 до 36 видів, що виростають у гірських районах Євразії. Рослина бузок звичайний (лат. Syringa vulgaris) є типовим видом роду Бузок. У дикій природі бузок можна зустріти на Балканському півострові, по нижній течії Дунаю, в Південних Карпатах. У культурі чагарник бузок використовують як декоративну рослину, а також для захисту й зміцнення схилів, що піддаються розмивам. У європейській садовій культурі бузок стали вирощувати з середини XVI століття, після того, як римський посол привіз його з Константинополя. Турки називали рослину «лілак», а в садах Фландрії, Німеччини та Австрії її стали вирощувати під назвою «турецька калина» або «бузок».

В який час варто купувати саджанці та як зрозуміти, що вони приживуться?

Настав кінець вересня, і на нашому ринку стали продавати саджанці з відкритою кореневою системою та зеленим листям. Я не втомлююся дивуватися заповзятливості нашого народу, але невже покупці не розуміють, що їм пропонується?

Ваточник: вирощування у саду, види і сорти

Ваточник, або шовчина (лат. Asclepias) – рід родини Кутрові, який налічує понад 200 видів чагарників, напівчагарників і трав’янистих багаторічників із Південної і Північної Америки. Серед представників роду є як листопадні, так і вічнозелені види, і деякі з них набули популярності як культурні декоративні рослини. Латинську назву рід отримав на честь Ескулапа (Асклепія) за лікарські властивості деяких своїх представників. Відомий місіонер, лінгвіст, історик і дослідник Мексики Бернардіно де Саагун у своїй праці «Загальна історія справ Нової Іспанії» наводив свідчення ацтеків про те, що вони застосовували ваточник для лікування пухлин, які виникають через зсув кісток.

Вейгела: вирощування в саду, види і сорти

Чагарник вейгела користується серед садівників цілком заслуженою популярністю: він привабливий, простий у догляді і має високий ступінь зимостійкості. Але найголовніше – він цвіте два рази за сезон.

Квітки вейгели виділяють приємний аромат. Вони покривають кущ так рясно, що через них не видно листя. І що цікаво: ще вчора квітки могли здаватися блідими, а на ранок кущ стає схожим на яскравий святковий букет.

Вирощувати вейгелу просто. Правда, кущ вимагає регулярного обрізування, але це рутинна процедура, яка під силу навіть новачкові. Про те, як посадити і виростити вейгелу, як доглядати за нею, як обрізувати і готувати до зимівлі, ви дізнаєтеся зі статті, розміщеної на нашому сайті.

Верес: вирощування в саду, види і сорти

Трава верес звичайний (лат. Calluna vulgaris) – вічнозелена рослина, єдиний вид роду Верес родини Вересові, що нараховує сьогодні близько 500 сортів, багато з яких мають високі декоративні якості. Верес росте в Європі, простягаючись від тундри до зони хвойно-широколистяних лісів, у Гренландії, Північній Африці, на Азорських островах, у помірному поясі Азії і на Атлантичному узбережжі Північної Америки, полюбляючи ліси, торф’яні болота і згарища.

Вирощуємо великолисті гортензії в горщиках – чому не у відкритому ґрунті?

Сьогодні розповім вам про те, як вирощувати великолисту гортензію в горщику. Ви запитаєте, навіщо вирощувати гортензію в горщику, якщо вона добре росте і в саду. Розповім вам історію зі свого життя.

Гаультерія: вирощування, догляд, властивості, види

Гаультерія, або гаултерія, або готьєрія, або гольтерія (лат. Gaultheria) – рід родини Вересові, що складається приблизно зі 180 видів, які виростають у Північній і Південній Америці, Азії, Австралії та Новій Зеландії. Названо рід було на честь одного з перших дослідників рослинного світу Канади, французького ботаніка й лікаря Жана-Франсуа Готьє. Кілька видів гаультерії вирощуються в садовій культурі як декоративні рослини.

Гібіскус сирійський: які є особливості та варіанти вирощування?

Світ гібіскусів відкриває безліч можливостей для садівників і любителів ландшафтного дизайну. Ці рослини легко розмножуються живцюванням і посівом насіння. Селекціонери створили величезне розмаїття сортів з красивими квітами різних відтінків. Турбота про гібіскуси нескладна, але вимагає регулярного поливу і підживлення. Поєднання гібіскусів з іншими рослинами, такими як лаванда і троянди, створить прекрасні композиції в саду. Контейнерні гібіскуси тішитимуть око влітку і при цьому зможуть безпечно перенести холодну зиму.

Гібіскус: вирощування, розмноження, види і сорти

Квітка гібіскус (лат. Hibiscus) належить до численного роду листопадних і вічнозелених дерев, чагарників і трав’янистих рослин родини Мальвові, яка налічує близько 300 видів, що зростають у природі в тропіках і субтропіках Нового і Старого Світу. В умовах помірного клімату у відкритому ґрунті можуть рости тільки гібіскус сирійський і гібіскус трійчастий, а також новий вид, отриманий в 40-50-ті роки ХХ ст. на основі північноамериканських гібіскусів болотного, яскраво-червоного й озброєного, гібіскус гібридний, або садовий гібіскус.

Гліцинія: вирощування в саду, види і сорти

Квіти гліцинія (від грец. Glicinia – «солодкий»), або вістерія (лат. Wisteria), належать до роду деревоподібних в’юнких рослин родини Бобові, які ростуть у субтропічних районах і привертають увагу своїми запашними, звисаючими ліловими суцвіттями. Латинську назву «вістерія» квітка гліцинія одержала на честь професора анатомії університету Пенсільванії Каспара Вістара. Відомо 9 видів роду гліцинія, але як садові культури вирощуються тільки гліцинія китайська і гліцинія японська, або рясноквітуча.

Горець бальджуанський: переваги та недоліки рослини – може краще не саджати?

У цій статті ми розглянемо ліану горець бальджуанський. З одного боку, ця швидкозростаюча рослина може стати чудовим маскуванням для непривабливих будівель або парканів. Однак, вона вимагає виснажливої обрізки і міцної опори, оскільки її пагони розповзаються на всі боки. Горець бальджуанський має оригінальне цвітіння, приваблюючи бджіл, і витримує низькі температури. Однак його виведення з ділянки може стати проблемою, і необхідно враховувати його живучість. Детальніше про переваги та недоліки цієї ліани в нашій статті.

Горобинник горобинолистий: робота над помилками – що може піти не так?

Я – щасливий власник чагарника, який називається горобинник горобинолистий. Але сьогодні розмова піде про мої невдачі.

Горобинник: вирощування в саду, види і сорти

Горобинник (лат. Sorbaria) – рід рослин родини Розові, представники якого в природних умовах ростуть в Азії. В роду 10 видів. Наукова назва роду походить від латинського Sorbus, що означає «горобина», і дана рослинам цього роду за схожість їхніх листків із листям горобини звичайної.

Гортензія волотиста (мітлоподібна): вирощування, сорти

Гортензія волотиста (лат. Hydrangea paniculata) є видом роду Гортензія родини Гортензієві, поширеним у природі в Японії, Китаї і на півдні Сахаліну. Ця приваблива й швидко зростаюча культура широко використовується в ландшафтному дизайні.

Гортензія деревовидна: вирощування в саду, сорти

Гортензія деревовидна (лат. Hydrangea arborescens) – вид рослин роду гортензія родини Гортензієві, що зустрічаються в дикій природі на сході Північної Америки. Це найбільш невибагливий і поширений вид роду, який легко витримує суворі зимові морози.

Гортензія: вирощування в саду, розмноження, види

Гортензія давно і впевнено освоїлася в наших садах і квартирах, причому з кожним роком її популярність продовжує зростати. Однак ставлення до цієї рослини протягом усього її існування було досить суперечливим: японці асоціювали гортензію з сердечністю і щирою симпатією, а у вікторіанську епоху вона була символом холодності і байдужості, що аж ніяк не заважало англійцям вирощувати цей чагарник у своїх садах.

Гортензія прекрасна і в цілому невибаглива, однак щоб цей чагарник продемонстрував найвищий рівень декоративності, ви повинні освоїти деякі важливі правила, про які ви дізнаєтеся з нашої статті.

Гортензія: підготовка до зими, обрізування і укриття

Підготовка декоративних чагарників до зимівлі – справа відповідальна, тому на нашому сайті розміщені статті, присвячені виключно цьому заходу. Адже від того, як ви підготуєте і захистите від морозів таку рослину, як гортензія, залежить, наскільки рясним буде її цвітіння в наступному році.

Зі статті ви можете почерпнути інформацію про те, як обрізати восени кущі, квітучі на пагонах поточного року, і як провести складну обрізку гортензії, що формує суцвіття на торішніх пагонах.

Там же описано, чим підживити і як організувати підзимовий полив кущів, а також який із видів цієї культури потребує укриття, і як це укриття організувати.

Дейція: вирощування в саду, види і сорти

Рослина дейція (лат. Deutzia) належить до роду листопадних і вічнозелених деревних багаторічників родини Гортензієві, який налічує близько 50 видів, що зростають у дикій природі Мексики, Гімалаїв і Східної Азії. У наших садах квітка дейція з’явилася не так давно, але була гідно оцінена за тривале і гарне цвітіння. На початку XIX ст. голландські купці завезли в Європу гімалайські та японські види дейції, китайські види рослини з’явилися в Європі тільки наприкінці XIX ст.

Дерен білий: вирощування в саду, опис сортів

Дерен білий (лат. Cornus alba), або кизил білий – вид роду Дерен родини Деренові, близький родич кизилу паросткового, або шовковистого. Природний ареал рослини захоплює Монголію, Китай, Корею, а також простягається від європейської частини Росії до Далекого Сходу та Японії. Зростає дерен білий у підліску заболочених темнохвойних лісів.

Дерен: вирощування, розмноження, види і сорти

Рослина дерен (лат. Cornus) належить до роду родини Деренові, представників якого в природі налічується близько п’ятдесяти. Найчастіше це листопадні деревні рослини – чагарники або дерева, але іноді це трав’янисті багаторічники або деревні зимовозелені рослини. Рід Дерен складають чотири підроди. Про походження назви «дерен» мовознавці досі сперечаються, а ось тюркське слово «кизил» (так теж часто називають дерен) означає «червоний» – мабуть, за кольором ягід найвідомішого виду дерену. Поширені рослини цього роду у Східній і Південній Європі, на Кавказі, в Малій Азії, Китаї та Японії.

Дівочий виноград: вирощування в саду, види і сорти

Дівочий виноград, або дикий виноград (лат. Parthenocissus) – рід рослин родини Виноградові, який налічує близько 10 видів, що зростають у дикому вигляді в Азії й Північній Америці. Латинська назва походить від грецьких слів, що означають «незайманий» і «плющ», і пов’язана зі здатністю рослини утворювати плоди без запилення. Три види цього роду вирощуються як декоративні рослини.

Про автора

admin administrator