Чим годувати козеня на місяць

Авторadmin

Чим годувати козеня на місяць

Чим годувати кошенят в 1 місяць: особливості харчування малюків

Буває так, що деякі люди заводять нового вихованця і не знають, чим годувати кошеня 1 місяця від дня народження. Найкраще харчування для малюка в цей час – це материнське молоко, в якому міститься все необхідне для здоров`я і правильного розвитку. Але трапляється так, що власнику самому доводиться брати на себе роль мами для кошеня і годувати його самостійно в домашніх умовах.

У перший місяць життя тварина ще не встигає придбати міцний імунітет і навички для самостійного життя, тому їжа для малюка повинна бути дуже насиченою і поживною. Тому якщо перед господарем постало питання, як годувати місячного кошеняти, йому потрібно ознайомитися з усіма нюансами, щоб виростити здорову кота.

Чим годувати місячного кошеняти

Не варто боятися і переживати за здоров`я малюка, перший місяць життя – це гарний час для того, щоб привчити котика до самостійного харчування. Він може ще пити материнське молоко, при цьому поступово починаючи пробувати тверду їжу. Якщо потрібно почати прикорм кошеня, залишився без мами, можна скористатися наступними порадами:

  • Для харчування кошенят в 1 місяць підійде козяче молоко. Воно більш насичене, ніж коров`яче, і його потрібно розбавляти теплою водою наполовину. А також використовуються сухі суміші. Їх можна купити в будь-якій ветеринарній клініці або зоомагазині.
  • У раціон поступово вводять кисломолочні продукти без цукру, наприклад, сметану або кефір.
  • На козячому молоці вариться каша з манки або рису. Перед годуванням крупу потрібно розтовкти до стану пюре. Готову суміш розбавляють водою. Чим менше густа каша в результаті вийде, тим краще.
  • Варена яєчний жовток дуже корисний для кісток і м`язів малюка. Ще ефективніше змішувати його з нежирної сирною масою. Її можна приготувати в домашніх умовах або купити в магазині виробника. Такий сумішшю без солі та інших добавок годують кошеня не частіше 2 разів на тиждень, щоб не викликати білкового отруєння.
  • У воді відварюється м`ясо і подрібнюється на тертці або в блендері. В отриманий бульйон додають овочі, перетерті до стану пюре. Таким супчиком кошеня годують 1 раз в тиждень. У нього не можна класти сіль або інші спеції.
  • Дитяче м`ясне або рибне пюре в баночках підійде і для прикорму місячних кошенят.
  • Згодом в раціон вводиться звичайне м`ясо. Воно відварюється або обдає окропом, потім ретельно подрібнюється. Відмінно підійде для перших прикорму філе курей, яловичина, м`ясо кролика. Свинину використовувати не можна! У ній міститься дуже багато жиру, що не перетравиться слабким шлунком маленького кошеняти.
  • Морська варена риба, очищена від кісток, підходить для прикорму. Річкова риба занадто небезпечна для малюка, вона є джерелом яєць глистів.

Як годувати місячного кошеняти

Малюків, які залишилися без матері, годують із спеціального пристосування. Воно продається в кожному зоомагазині, і використовувати його дуже просто. Якщо немає часу бігти в магазин, то можна використовувати звичайний шприц з відламаною голкою. Годувати кошеня потрібно часто, тільки так вийде усунути недолік уваги до нього з боку мами. Повноцінне харчування – це основа здоров`я майбутнього дорослого кота. Тому потрібно не тільки вибрати їжу для малюка, але і знати, як його нагодувати.

  • Знайомство з новою їжею. Перед тим як дати спробувати вихованцеві новий продукт, потрібно намочити в ньому палець і дати його облизати. Якщо малюк пручається, можна трохи вимазати йому мордочку їжею навколо рота, так він швидше її спробує.
  • Щоб кошеня не задихнувся під час їжі, потрібно накладати в миску невелику кількість їжі. Вона повинна злегка покривати дно. Залишати вихованця одного під час трапези не можна, за ним потрібно постійне спостереження.
  • Вводити в раціон сухий корм потрібно поступово, щоб зміна їжі не викликала стрес. Корм спочатку дають розмоченим у воді, з кожним разом додаючи її все менше і менше, поки тварина сама не зможе його розгризати.
  • Поруч з їжею завжди повинна стояти тарілка з водою. Рідина потрібно регулярно міняти, щоб вона була прохолодною і чистою.
  • Після їжі тарілку потрібно обов`язково помити і висушити, щоб вона не стала джерелом мікробів.
  • Не можна відразу вводити в раціон всі продукти. Кожен день поступово потрібно давати щось нове, щоб кошеня встиг звикнути до зміни режиму харчування. Якщо у тварини алергія, то такий спосіб допоможе швидко з`ясувати, на що саме.

Зовсім маленьким кошенятам потрібна повноцінна заміна мами. Вона не тільки годує малюків, а й лапками мне живіт протягом 1-2 хвилин після обіду, щоб їжа швидше засвоюється. Можна робити це пальчиком, рухи повинні бути плавними і легкими. Масажувати животик потрібно через 20 хвилин після їди. Так малюкові буде легше ходити в туалет.

Постійна відмова від їжі – це тривожний знак і привід для термінового звернення до ветеринара. Якщо ж це відбувається рідко, можна постаратися самостійно нагодувати кошеняти, відкривши йому рот і поклавши туди шматочок їжі.

Протягом дня місячні кошенята їдять в середньому 5-6 разів. Вдень потрібно приділяти час годівлі кожні 4 години, щоб малюки не встигли зголодніти. Вони часто їдять, тому за весь день можуть з`їсти великий обсяг їжі.

Якими продуктами можна годувати кошеня

Є список продуктів, якими протипоказано годувати місячних кошенят. До них відноситься:

  • Готова їжа зі столу. Коли ми готуємо для себе, то використовуємо сіль, перець і інші спеції, які кошенятам їсти не можна. Навіть дорослі кішки важко переносять вживання такої їжі.
  • Ліки для людей. Вітамінні комплекси і медичні препарати не можна давати без рекомендації ветеринара. Ліки повинні бути спеціалізованими і підходити тварині.
  • солодке. Кошенят привертає запах шоколаду і морозива, часто вони починають жебракувати. Але не можна потурати їх слабкостям і підгодовувати продуктами з вмістом цукру – це шкідливо для серцево-судинної системи тварин.
  • Свинина і баранина. З рибних продуктів не можна давати минтай і іншу річкову рибу. При вживанні такої їжі у кошеняти росте ризик зараження інфекцією.
  • Кістки. Це може бути небезпечно для стравоходу. При разгризанія кішки можуть порізатися або вдавитися. Кошенятам взагалі вкрай небезпечно давати таку їжу.
  • Бобові. Квасоля і горошок не перетравлюються і викликають занепокоєння в шлунку через процеси бродіння. З цієї ж причини кошенятам не можна давати картопля навіть у вигляді пюре.
  • Сухі та рідкі корми економ-класу. У таких продуктах немає натурального м`яса, для їх виробництва використовуються обрізки шкіри, хрящі, кістки та інші субпродукти, шкідливі для малюків. Крім цього, в їх склад входять ще й ароматизатори, які маскують натуральний запах і викликають сильне звикання.

Таким чином, ідеальний раціон місячного кошеняти виглядає приблизно так: козяче молоко або молочна суміш, розбавлені теплою водою, рисова каша або манка, варений яєчний жовток і пюре для дитячого харчування.

Для здоров`я свого домашнього улюбленця досить приділити час і скласти грамотне меню для першого місяця життя. Це обов`язково піде на користь малюкові, він виросте міцним, активним і буде довгі роки радувати своїх господарів.

Про годування новонароджених козенят і дорослих кіз

Для кожного виду домашніх тварин необхідно підбирати спеціальний тип годування. Не став винятком і раціон кіз, як дорослих, так і дитинчат. Не секрет, що від меню вихованців залежить їхнє здоров`я, слідчо, і кількість молока. Як відомо, козяче молоко дуже корисне, його навіть приписують при деяких захворюваннях шлунка або бронхіті. Головне, що його вживання не викликає алергічних реакцій. Чим годувати козу і козенят? І як правильно годувати козу? Розглянемо саме ці питання.

  • 1 годування кіз
  • 1.1 Основний раціон і режим годування
  • 1.2 літній годування
  • 1.3 зимовий раціон
  • 1.4 Корисні добавки
  • 1.5 Відео «Годування, догляд і вирощування молочних кіз»
  • 2 годування козенят
  • 2.1 під матками
  • 2.2 без мами
  • 2.3 Раціон з першого дня і до 8 місяців
  • 2.4 Відео «Годування козенят»

годування кіз

Коза – тварина невибаглива і поїдає все корми, а також овочеві відходи зі столу господарів. Є, звичайно, досить перебірливі особини, але таке явище досить рідкісне. Вони можуть перебрати всі травинки в сіні для того, щоб вибрати улюблені. годування та зміст кіз не складне. В основному годування кіз складається з соковитих, грубих кормів, а головний раціон – сіно, свіжа трава, а також овочі, бадилля буряка і моркви, бур`ян, гілки дерев, злакові. Варто пам`ятати, що при нестачі будь-яких речовин організмі знижується якість і кількість молока. Продукт буде зниженої жирності.

Для підвищення лактації тварині необхідна велика кількість протеїнів. З цією метою використовують зерно або концентровані корми. Без кальцію і фосфору здоров`я кіз погіршиться, відповідно, молока буде менше. Тому дуже важливо знати, як правильно проводити годування кіз і дотримуватися головних правил годівлі.

Також варто дотримуватися режиму харчування. Домашні тварини повинні їсти три рази на добу, або в п`ять прийомів, але завжди однаково. При порушенні режиму зменшаться надої. Порції повинні бути невеликими, їжі саме стільки, стільки коза з`їсть за раз, а залишки найкраще прибирати. Перехід з зимової годівлі на літню або навпаки варто проводити поступово. Важливо не забувати поїти вихованців. Вода повинна бути чистою, не дуже холодною. Оптимально давати воду після годування.

Основний раціон і режим годування

Розглянемо головні інгредієнти для годування кіз. По-перше, це свіжа трава. Влітку це найдешевший корм, що відмінно насичує організм тварин необхідними поживними речовинами, білками, мінералами і вітамінами.

Кіз випасають на прив`язі або вони можуть вільно гуляти на спеціальних пасовищах. У холодну пору року основним кормом є сіно. Особливо охоче тварини поїдають бобові і лугове мелкотравно сіно. Зазвичай однієї особини необхідно від 0,5 до 0,7 кг корму.

Але на практиці ніхто не стежить за тим, скільки з`їдає вихованець, господарі зазвичай просто насипають сіно, а далі все залежить від апетиту кози. Додатково до сіна, як корм, використовують ячмінну або вівсяну солому, але не більше 2 кг на добу. Годування молочних кіз або молодняка проводять силосом. Для його приготування використовують різні відходи: капустяні, бурякові, морквяні, падалицю яблук, дрібні неякісні коренеплоди, качани кукурудзи і зелену масу. Дуже важливо, щоб силос був сухим, ні в якому разі не кислим або заграв.

Відмінний корм для кози – їдальня або цукровий буряк, гарбуз, морква. Годування овочами дозволяє збільшити надої. Не секрет, що овочі дуже корисні і багаті вітамінами. Це дуже важливо в зимовий період, оскільки кількість корисних речовин в кормах знижується. Якщо годувати кіз картоплею, то обов`язково вареним. Комбікорм для кіз – суміш різних кормів, збалансованих за спеціальними рецептами. Перевагами такого виду корму є економія, а також можна раціональне використання різних відходів.

При промисловому виробництві комбікорм для кіз випускають в розсипний формі, у вигляді гранул або брикетів. Дуже важливо, щоб корм для кози містив мінерали і вітаміни. Зниження рівня кальцію або фосфору може призвести до зниження продуктивності. Тварини почнуть давати менше молока. Важливо щоб в стійлі завжди був сіль-лізунец. При необхідності коза буде його лизати.

Також не забувайте про важливість вітамінів С, групи В, А, Е. Ці речовини в дуже малому ступені синтезуються організмом тварин, тому потрібно постійно стежити за їх наявністю в раціоні.

літній годування

Годування кіз в літню пору найбільш просте і економне. Літо – час найбільших надоїв, тому саме зараз кіз необхідно добре і повноцінно годувати. Оскільки свіжої трави в цей час досить, то питання про те, чим годувати козу влітку, як правило, не виникає. Тварина має з`їдати близько 2-3 кг трави. Якщо кози знаходяться на випасі, то це не складе труднощів.

Також досвідчені тваринники рекомендують давати зерновий корм у вигляді ячменю або вівса. Але не більше 1 кг. Годування кіз повинно починатися вранці, тобто перед випасом потрібно дати тваринам поїсти зерна. Або можна використовувати спеціальний комбікорм для кіз. Далі худоба пасеться на вигоні і не потребують підгодівлі. Але вже ввечері організму потрібні протеїни. Для цього проводять годування вихованців сіном бобових культур. Для насичення організму вітамінами можна давати овочі в сирому вигляді.

зимовий раціон

Як уже згадувалося, взимку тварин необхідно годувати сіном, соломою, коренеплодами, комбікормами. Дуже корисно проводить годування кіз гілками дерев. Підійде береза, молодий дуб, ліщина. Крім того, прекрасної вітамінною добавкою можуть стати гілки ялин.

Як концентрованих кормів дорослим особинам дають овес, кукурудзу, ячмінь, висівки. Все це підмішують до вологі мішанки. Можна годувати висівками з водою. Як соковитих корисних кормів виступають овочі, сирі або в`ялені. Справжнім делікатесом для тварин взимку можуть стати звичайні яблука чи груші. Вагітних кізок або тварин, які дають великі удої, варто підгодовувати комбікормами. Корм для кози повинен включати в себе крейда.

Корисні добавки

У зимовий час або при використанні силосних кормів тварин необхідно підгодовувати мінералами. Найбільше кози люблять кухонну сіль. Для дорослих особин потрібно близько 10-15 г солі на добу, а козенята – 5-8 м Також підгодовують кіз крейдою і кістковим борошном, таким чином заповнюючи недолік кальцію в організмі.

У посушливих районах може існувати проблема нестачі фосфору. Чим годувати козу при таких умовах? В такому випадку, тваринам дають обесфторенний фосфат – преципітат або фосфорнокислий кальцій. Якщо вихованцям забезпечено повноцінне харчування, то повинно вистачати всіх важливих речовин. Але все ж рекомендують додавати в корм для кози вітаміни, особливо вагітним або високоудійних особинам. Серед препаратів виділяють «Тривит», «Тетравіт», Кайоде або різноманітні премікси. Вітаміни капають на хліб або в корм для кози.

Відео «Годування, догляд і вирощування молочних кіз»

У цьому відео ви можете дізнатися, як правильно годувати і доглядати за молочними козами.

годування козенят

Годування козенят вимагає самого уважного ставлення, оскільки від цього безпосередньо залежить здоров`я, отже, продуктивність майбутнього дорослого тваринного. Проводити годування козенят можна двома способами – природним шляхом або штучним. У першому випадку козеня не виходив із середини матері. Вже через годину після народження новонародженим віддають матері і ті смокчуть молоко 6-8 разів на добу. Годування козенят таким способом найбільш просте і дозволяє отримати високопродуктивних дорослих тварин. Без маток проводити годування козенят досить складно, але при цьому коза не втратить продуктивності. Після відновлення після пологів особина буде давати колишню кількість молока.

під матками

Годування під матками проводять для кіз з невисокою продуктивністю. Кожен козеня повинен пити материнське молоко до 3-4 місяців. Коли козенята буде 20 днів, варто проводити підживлення. Місячні малюки потребують 5 г солі, 5-7 г кісткового борошна і невеликій кількості крейди на добу. При дорослішанні необхідно збільшувати дозу добавок. Також слід включати в годування козенят підгодівлі у вигляді концентрованих кормів.

без мами

Чим годувати козенят без мами? Через 1,5 години після того, як стався окот, новонароджений козеня потребує прийомі їжі. Годування козенят проводять з пляшечки з соскою. Перед годівлею молозиво необхідно нагріти до +56 градусів і витримати годину.

Але чому ж годувати козенят, якщо немає молозива? Пастеризованим молоком. Можна годувати малюків з пляшечки або безпосередньо з каструлі. Другий спосіб набагато легше. Оскільки не потрібно чистити ємності для молока і витрачати час на кожного малюка. Кожен козеня вип`є стільки молока, стільки захоче. Єдиним мінусом є те, що малюки можуть поставити ногу в каструлю або пролити молоко. В такому випадку годування буде досить витратним, тому варто стежити за тваринами під час годівлі.

Раціон з першого дня і до 8 місяців

Догляд за новонародженими козенятами в першу чергу забезпечується повноцінним раціоном харчування. Перше, що їсть новонароджена коза – парне молозиво. Уже через місяць малюкам дають молоко, по склянці на раз. Потроху починають додавати висівки, лляну борошно, дерть. Головна умова – режим харчування повинен складати 4-х разовий прийом їжі.

Також крім молока можна варити вівсянку і давати трошки сіна. Дуже важливо, щоб кожен козеня пив досить води. Через місяць після народження можна починати випускати малюків на пасовище. Чим годувати козенят на 7-8 місяць життя? У цей період тварин переводять на стійлове утримання. При таких умовах щоденне годування козенят складається з 1,5-1,6 кг міна, 200-300 г концентрованих кормів і 0,8-1 кг силосу або овочів. Дотримуючись вказівок про те, чим годувати козу і чим годувати козенят, і Ваші домашні тварини будуть радувати прекрасними удоями і якісним молоком.

Відео «Годування козенят»

У цьому відео ви можете подивитися, як відбувається годування новонароджених козенят.

Про автора

admin administrator