Куди звертатися з приводу спила аварійних дерев

Авторadmin

Куди звертатися з приводу спила аварійних дерев

Спил дерев у містах з погляду законодавства, безпеки та екології

Зелені насадження є важливою частиною міського середовища, покращують екологію, створюють сприятливий мікроклімат і формують естетичний образ міста. У той же час від їхнього стану багато в чому залежить безпека людей, наприклад, коли йдеться про аварійні дерева. Спил дерев у Києві – дуже популярна послуга, адже зелена інфраструктура столиці займає величезні площі. Тому в її обслуговуванні беруть участь не тільки муніципальні служби, а й приватні фірми, які надають послуги з дерев. Розглянемо основні аспекти з цього питання – у яких випадках необхідний спил дерев, його екологічні наслідки, вимоги безпеки та дотримання законодавчих норм.

Коли необхідний спил дерев

Існує три основні приводи для того, щоб спиляти дерево в умовах міста:

  • Загроза безпеки. Своєчасний спил аварійних дерев дозволяє попередити їхнє обвалення та уникнути нещасних випадків. До аварійних відносяться високорослі екземпляри з дуплами, гниллю і нахилом стовбура, урвищем коріння, а також рослини, пошкоджені внаслідок природних катаклізмів або ДТП і досягли вікової межі.
  • Поразка шкідниками та хворобами. Засохлі та сильно уражені екземпляри не лише погіршують естетику ландшафту, а й можуть стати джерелом зараження інших рослин. Якщо заходи лікування не дали результату, то необхідно уражене дерево спиляти. Це відноситься також до порослевих та самосійних рослин з діаметром стовбура до 5 см, які загущають насадження.
  • Зміни у міській інфраструктурі. Будівництво нових об’єктів та реконструкція існуючих неминуче змінює ландшафт міста. Незважаючи на прагнення максимально зберегти міську рослинність, якщо вона заважає проведенню будівельних робіт, знаходиться в охоронній зоні ЛЕП та інших інженерних споруд або суперечить плану перебудови, її доводиться видаляти.

Всі інші випадки не є безумовною основою для спилювання дерев у місті. Виняток становить лише спил дерев на ділянках, що знаходяться у приватній власності. Він може проводитися за бажанням власника і не вимагає дозволу муніципальної влади.

Найчастіше такі роботи виконуються з використанням автовеж або силами арбористів. Ознайомитись з орієнтовними цінами на спил дерев у Києві ви можете на сторінці компанії Альпіндустрія https://alpindustriya.com.ua/ua/tsiny-na-spyl-ta-obrizku-derev/

Чим загрожує відсутність спила аварійних дерев

У разі падіння аварійного дерева, яке своєчасно не було спиляно, можливі такі наслідки:

  • Травмування людей і тварин аж до смерті.
  • Ушкодження транспортних засобів, інженерних мереж, будівель, доріг та інших інфраструктурних об’єктів.
  • Перекриття доріг та тротуарів, порушення руху транспорту та пішоходів.

Своєчасне видалення потенційно небезпечних екземплярів дозволяє уникнути нещасних випадків та матеріальних збитків. Це один із важливих факторів забезпечення безпеки та порядку у міському середовищі.

Вплив на екологію

Зелені насадження сприятливо впливають на екологію міста. Вони затримують пил та атмосферні забруднення, підвищують якість повітря, захищають від перегріву тротуари, стіни будинків, оберігають ґрунт від пересихання. Здійснюючи спил дерев, важливо дотриматися балансу між безпекою та екологією, щоб скорочення зелених насаджень не погіршувало екологічну обстановку в місті. Для цього необхідно:

  • Відновлювати втрачені насадження шляхом посадки нових рослин, щоб загальна кількість зелені у місті не скорочувалася.
  • Зберігати біорізноманіття та баланс місцевої екосистеми. Для цього необхідний аналіз складу флори, щоб уникнути перекосу на користь окремих видів та зберегти збалансоване екологічне середовище.
  • Враховувати перспективи розвитку міського середовища. Усі заходи щодо спилу дерев та озеленення повинні проводитися відповідно до плану, що враховує довгострокові екологічні цілі.

Важливо, щоб видалення зелених насаджень було правомірним та обґрунтованим. Для цього у кожному конкретному випадку необхідно отримати дозвіл на спилювання дерев в органах міської виконавчої влади.

Законодавчі норми

Спил дерев у Києві та інших містах має здійснюватися відповідно до чинного законодавства України. Це запобігає незаконним вирубкам, гарантує забезпечення безпеки, безпеки екологічної рівноваги та естетики.

Процес отримання дозволу на спил дерев складається з кількох етапів:

  • Подання фізичною чи юридичною особою заяви про необхідність видалення зелених насаджень до виконавчого органу міської ради.
  • Створення комісії, яка обстежує зелені насадження, що підлягають видаленню, та визначає їх відновлювальну вартість зі складанням акту.
  • Ухвалення виконавчим органом рішення про спилення дерев із зазначенням їх відновлювальної вартості.
  • Сплата фізичною чи юридичною особою зазначеної суми.
  • Видавання ордера на видалення зелених насаджень.

Спил дерев повинен здійснюватися організацією чи компанією, яка має допуск до проведення арбористських робіт, з дотриманням нормативних вимог щодо безпеки.

Анализ проведенных работ по удалению деревьев

Аналізуючи реальні випадки видалення зелених насаджень, можна систематизувати цей досвід для підвищення ефективності та безпеки арбористичних робіт, а також дослідити їх вплив на міське середовище:

  • Аналіз випадків успішного спила аварійних та хворих екземплярів дозволяє підвищувати ефективність робіт із створення безпечного міського середовища.
  • Дослідження екосистеми після видалення зелених насаджень допомагає знаходити правильні рішення щодо відновлення втраченої флори для збереження необхідної біорізноманіття та рівня екологічної безпеки.
  • Вивчення реакції соціуму на реальні випадки видалення аварійних насаджень дозволяє розробити стратегії щодо залучення громадян до виявлення потенційно небезпечних рослин та підвищити ефективність роботи муніципальних служб.

Зелена інфраструктура міста, подібно до живого організму, постійно змінюється. Для підтримки її в безпечному та естетичному стані потрібне грамотне керування. Одним із важливих інструментів цього управління є спил дерев, що сприяє підвищенню безпеки, оздоровленню та оновленню міської флори.

Причини і способи видалення дерев спилом

Спил сухостою-важлива частина відходу за зовнішнім виглядом рослин як у власному саду, так і в міських скверах. Але часто питання стоїть про те, якими методами буде зроблений спил і чи потрібний для нього спеціальний дозвіл.

Причини для проведення спила

Спил аварійних дерев дозволяє запобігти різним наслідкам: розрив комунікацій, перенесення хвороб на інші рослини і т. д. Але причин існує навіть більше, ніж наслідків. Отже, спил дерев на будь-якій ділянці робиться, якщо:

  • дерево заважає розвитку інших рослин
  • не приносить плодів
  • дерево старе
  • сильний вітер може спровокувати падіння
  • неможливість проведення комунікацій або їх ушкодження
  • несприятливе розташування
  • має хвороби або шкідників

Важливо! У багатьох випадках рослину можна вилікувати або провести обрізання крони. Це займе значно менше часу і засобів.

Способи

Для того, щоб сухойстой не заважав на території, існує безліч способів по його видаленню. У усіх варто пам’ятати лише про безпеку. Адже робота з бензопилою, сокирою і іншим устаткуванням дуже небезпечна. Звичайно ж найлегше робити усе самостійно, якщо це стосується вашої ділянки. Але виклик компаній, які спеціалізуються на вирубуванні аварійних дерев, буде найкращим варіантом. Вам буде корисно дізнатися як встановити ланцюг на бензопилу і як її ув’язнити. Якщо справа стосується муніципальної території, то слід пам’ятати про комунальні служби, які зобов’язані проводити такі роботи. Адже кваліфіковані фахівці зможуть підібрати оптимальний спосіб спила.

Цілком

Такий спосіб використовують при неможливості зашкодити прилеглим поблизу об’єктам. Видалення ствола цілком може відбуватися при використанні нахилу. Спочатку проводиться огляд місця падіння. Далі випилюється клин. Саме він буде початком для вектору падіння. Залишається тільки допиляти ствол з іншого боку. І завдяки вже природному нахилу дерево падає.

Спил цілком є найшвидшим і недорожчим, т. до. у нім не використовуються альпіністські технології. Але він буде небезпечний, якщо у ствола мало вільного місця для падіння . . Чи знаєте ви? Ствол дерева дорівнює усім його гілкам, зібраним разом .

Ще одним варіантом спилювання цілком є використання відтяжки. У цьому методі основною частиною буде закріплення монтажних блоків (блоки-полипасты).

Уся конструкція закріплюється на вершині сухостою, що дозволяє акуратно опустити ствол до потрібного кута і виконати усі ті ж етапи роботи, що і зі спилом, при природному нахилі.

Спиляти дерево у дворі або будь-якому іншому місці іноді складно через те, що такі ж, але здорові стволи можуть стояти зовсім близько. У такій ситуації вигідно використовуватиме спуск. Отже, між здоровими рослинами горизонтально натягається мотузок. Вона послужить страховкою і не дасть стволу різко впасти. Знову-таки робляться що направляє підпилень і основної.

Коли відбувається падіння на альпіністські вірьовки, починається його плавний спуск. Не забувайте про хороші вузли, які запобіжать розриву страховки. А ще про те, скільки кілограмів витримає ваша конструкція.

Важливо! Цей варіант спилювання сухостою припускає наявність хоч би двох інших стволів поруч.

По частинах

Часто спил по частинах можна помітити в міських умовах. Наприклад, коли об’єкт розташований біля дороги. Арборист піднімається на спеціальному устаткуванні до верху дерева і починає спилювати найсухіші його частини. При цьому гілки просто можуть падати на землю. В даному випадку, як і в усіх, використовується бензопила. А роботи проводяться, коли дерева ще не цвітуть. Тобто у березні.

З плавним спуском

Цей метод допомагає контролювати спуск гілок і сприятливий на маленькій території з високою щільністю посаджених рослин або ж в міських умовах. Спершу віддаляються усі гілки з крони. Це відбувається за рахунок того, що вони обв’язуються вірьовками і за допомогою спеціального устаткування плавно спускаються на землю. Потім обрізуються частини ствола. Вам буде цікаво дізнатися про обрізання таких дерев, як: черешня, персик, груша, слива, яблуня, вишня. Самостійне вирубування великих дерев небезпечне. Тому кваліфіковані арбористы зможуть цей складний процес зробити краще, ніж ви.

З автовишкою

Метод, де задіяна автовишка, вважається ідеальним, якщо біля сухостою проведені лінії електропередач. Альпіністське устаткування дозволяє підібратися до аварійного дерева з будь-якого боку. Такий варіант спила рекомендований через те, що займає менше часу і маловірогідний обвал сухого ствола.

Прибирання території після спила

Після спила необхідно викорчовувати пень і вирівняти землю. Для переробки або вивезення гілок також потрібне спеціалізоване устаткування (приміром, щепорез). Щоб викорчовувати пень, можна використати будь-які хімічні засоби або ж робити це вручну за допомогою лопати. Можливий варіант, щоб залишити його. о. Викорчовувати пень вам допоможе диво-лопата “Кріт”. Але таким чином зовнішній вигляд території приємно не виглядатиме. Чим більше коренів ви обрубаєте, тим легше впоратися з іншою частиною пня.

Чи можна самому спиляти дерево?

Звичайно ж спил аварійних дерев може бути зроблений самостійно. Але тільки на своїй ділянці. У будь-якому іншому випадку подається заява на спил дерев. Для цього, правда, потрібні вагомі причини. Такими можуть бути близьке розташування, порушення безпеки, із-за густої крони денне світло не потрапляє в житло.

Куди звертатися :

  1. До власника землі
  2. У ЖКГ, якщо дерево на муніципальній території
  3. Садове товариство, якщо місцезнаходження дерева потрапляє під їх управління

Головне, пам’ятати про одне: спил сухостою на чужій території строго заборонений законом .

Чи знаєте ви? У штаті Джорджияесть дерево, яке належить самому собі. Професор Джексон в 1800-х роках із-за любові до дуба оформив його як власника самого себе і землю в радіусі трьох метрів теж.

Отже, перед вирубуванням або іншими роботами необхідно переконатися в стані дерева. Тільки якщо будуть знайдені вищеперелічені причини і неможливість їх видалення іншим шляхом, то підходить варіант зі спилом.

Але не забувайте про безпеку-великі стволи дерев можуть бути прибрані тільки за допомогою кваліфікованих працівників. У цьому допоможуть як ЖКГ, так і приватні компанії.

Про автора

admin administrator