Навіщо виморожувати рибу

Авторadmin

Навіщо виморожувати рибу

Як правильно заморожувати рибу: вона буде безпечною для вживання і смачною

Щоб мати можливість швидко приготувати рибу і не ходити кожного разу у магазин – продукт потрібно заморозити. Але це потрібно робити за певними правилами. В іншому разі – з’явиться білий наліт, а риба стане шкідливою.

Редакція FoodOboz розповість, як правильно потрібно заморожувати рибу в домашніх умовах. Є декілька універсальних способів.

Замороження неочищеної риби

Найпростіший варіант замороження риби – це добре промити продукт і в неочищеному вигляді покласти у ємність поштучно. Потім помістити у морозилку без очищення. Коли риба замерзне – можна покласти у пакет і не турбуватись про те, що вона може склеїтись. Продукт можна зберігати до 30 днів. Такий спосіб підходить для дрібної морської та річкової риби.

Яку рибу краще чистити перед замороженням

Якщо мова йде про велику рибу – її потрібно почистити від луски та нутрощів. А щоб продукт заморожувався швидше – тушку можна розрізати на шматочки.

Чому на замороженій рибі утворюється білий наліт

В процесі замороження жир з риби виділяється на поверхню. Він починає неприємно пахнути і псуватись, якщо морозилка дуже часто відкривається. Щоб такого не сталось – рибу потрібно заморожувати у льодовій глазурі. Риба може досить довго зберігатись.

Як компактно заморозити рибу

Для комфортного зберігання риби її можна заморозити так, як це роблять у супермаркетах:

  • опустити рибу в холодну воду на хвилину;
  • струсити від води;
  • розкласти в лоток так, щоб рибини не доторкались одна до одної;
  • в морозилці виставити найпрохолоднішу температуру і помістити туди рибу:
  • коли риба замерзне – розкласти у пакети:
  • продукт за шокової заморозки може зберігатись до 6 місяців.

Також на OBOZREVATEL ви можете ознайомитись із рецептами:

  • Риба в кисло-солодкому соусі
  • Риба з ананасами в томатному соусі
  • Риба з овочами в духовці

Клопотенко пояснив, як розморожувати м’ясо і рибу, щоб не зіпсувати їхній смак

Неправильне розморожування м’яса і риби псує їхній смак та текстуру, а це безпосередньо впливає на якість та вигляд страви. Втім є одна технологія, яка дозволяє зберегти усі характеристики продукту.

Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на відео кухаря Євгена Клопотенка у YouTube.

Як правильно розморожувати м’ясо і рибу

“Ви коли-небудь замислювалися над тим, як приготувати заморожені продукти без втрати смаку та текстури? Я зібрав для вас безціні поради та підказки, які змінять ваше уявлення про кулінарію”, – каже кухар.

Він пояснює, що у молекулах риби і м’яса є багато рідини. І якщо їх різко заморозити, а потім різко розморозити, то вони просто тріснуть.

“Тому нам треба потихенько заморожувати і потихенько заморожувати продукт. І тоді буде максимальна користь у такому продукті”, – каже Клопотенко.

Він також додає, що якщо заморожену рибу одразу кинути у гарячу воду, то її молекули розірвуться й вона матиме порвану структуру і після приготування такий продукт уже буде не дуже смачний.

“Спершу треба дістати рибу із морозильної камери і помістити її у холодильник на 3-4 години. Після цього залиште рибу при кімнатній температурі на ще стільки ж часу. Так вона правильно розморозиться”, – говорить Євген.

Кухар додає, що у морозилці приблизно 18 градусів морозу, у холодильнику 4 тепла, а на кухні близько 20 градусів тепла. За таких умов перепад температур відносно плавний, тому риба краще розморожується.

Що робити, якщо треба швидко розморозити продукт

Якщо часу у вас обмаль, Клопотенко радить покласти рибу чи м’ясо у пакет і опустити у посудину із холодною водою. Цей спосіб він називає найефективнішим у домашніх умовах.

“Але якщо ви приходите додому і дуже голодні, а у вас лежить шматок замороженої курки, то в принципі його можна почати готувати. Для цього вам потрібно або дуже гаряча вода, або дуже-дуже гаряча пательня. Можна швидко обсмажити м’ясо, а тоді відправити до духовки на 15-20 хвилин”, – каже кухар.

Також Клопотенко не радить розморожувати продукти у мікрохвильовій, бо вона пошкоджує структура м’яса.

Зберігання та розморожування риби: на що варто звернути увагу

Технології заморозки і обробки риби та морепродуктів, розроблені ще в 1980 роках, дозволяють зберігати смак свіжозловленої риби протягом місяців. Риба та морепродукти заморожуються протягом декількох годин після вилову.

Неправильне зберігання значно погіршує якість риби та морепродуктів. Важливо дотримуватися ряду правил, щоб максимально зберегти її смак, аромат і зовнішній вигляд.

Секрети зберігання замороженої риби і морепродукти.

• Зберігайте заморожену рибу і морепродукти при температурі -18ºС або нижче.
• Захищайте заморожену рибу і морепродукти від дегідратації і «опіків від заморожування».
• Очищайте рибу і морепродукти і проводьте санітарно-гігієнічні заходи на щоденній основі.

Вкрай важливо відтавати заморожену рибу і морепродукти повільно. Розморожування впливає на смак, текстуру, аромат і зовнішній вигляд продукції. Оптимальна температура для розморожування від 0ºС до +1,5ºС.

Для скорочення часу розморожування для невеликих партій продукції в термінових випадках, прийнятним способом є переміщення замороженої продукції в герметичний пластиковий пакет і занурення в дуже холодну воду. Ніколи не допускайте прямого контакту риби з водою.

Рекомендації для магазинів.

При оформленні вітрини в магазині важливо:
• Зберігати рибу і морепродукти в чистій, прохолодній і вологій середовищі.
• Постійно переміщати.
• Звертатися з рибою і морепродуктами обережно.
• Приділяти увагу температурі і дотримання санітарно-гігієнічних норм.

Пам’ятайте про температурний режим, різниця навіть в декілька градусів має значення. Риба, що зберігається при температурі +10°С, зіпсується в п’ять разів швидше, ніж риба, що зберігається при температурі 0°С.

Захищайте свіжу рибу і морепродукти від дегідратації і зараження бактеріями повітряним шляхом, закриваючи захисною плівкою. Рекомендується робити отвори в пластикових мішках і інших герметичних контейнерах, які використовуються для зберігання свіжої риби і морепродуктів, оскільки деякі види риби і морепродуктів не підлягають тривалому зберіганню в герметичній упаковці.

Заморожена риба і морепродукти не повинні мати контакт з киснем. Заморожена продукція зберігається в герметичній упаковці або повинна бути захищена від надходження кисню або за допомогою льодової глазурі, або за допомогою вакуумної упаковки.

Вся риба і морепродукти, що видобуваються на Алясці, є дикими і екологічно чистими, а їх промисел ведеться раціонально, з турботою про майбутні покоління.

Дана стаття розроблена Інститутом маркетингу морепродуктів Аляски – Alaska Seafood Marketing Institute

Про автора

admin administrator