Чим корисні дощові червяки

Авторadmin

Чим корисні дощові червяки

Дощові черви: чим корисні, і як залучити

Наявність у ґрунті дощових хробаків говорить про її здоров’я і родючість. Ці маленькі помічники здатні за рік на 1 кв. м переробити до 100 г рослинних залишків. А у 2,5 кг ґрунту, що пройшов через їх кишковий тракт, поліпшуються властивості і будова.

Чим більше дощових хробаків у ґрунті, тим вища його родючість. Тому якщо у вашому городі їх всього кілька особин на 1 кв. м, пора зайнятися їх залученням. Розкажіть про основні смакові пристрасті і потреби цих корисних живих істот.

Користь дощових хробаків

Дощові хробаки – головні творці гумусу в ґрунті. Жодні інші живі організми і тим більше агромеліоративні методи не можуть змагатися в цьому з ними. Відомо, що за добу хробак пропускає через свою травну систему стільки землі з органічними залишками, скільки важить сам.

Потрапляючи в кишечник хробака, органіка збагачується молекулами гуминових кислот, які потім, з’єднуючись з мінеральними компонентами ґрунту, утворюють гумати кальцію. Ці речовини попереджають ерозію ґрунту, роблять її структурною.

І, звичайно, велика заслуга дощових хробаків у переробці компоста. Завдяки їм органічні залишки трансформуються у високоефективне гумусове добриво, яке легко засвоюється рослинами і підвищує їх врожайність. Кількість гумуса безпосередньо залежить від чисельності його «» виробників «».

Виконуючи ж у ґрунті канали, дощові черв’яки сприяють його аерації та перемішуванню, збільшують пористість, повітрово і вологопроникність ґрунту. Вода, кисень і поживні речовини швидше надходять до кореневої системи рослин, і вони краще розвиваються.

Крім органічних залишків, в раціон дощових хробаків входять ґрунтова мікрофлора і мікрофауна, які служать джерелом білка. Разом із землею хробаки поглинають бактерій, водорості, грибки та їхні суперечки і навіть нематод.

Після перетравлення цих мікроорганізмів хробаками в ґрунт з відходами життєдіяльності надходять всілякі ферменти, амінокислоти, антибіотичні та інші біологічно активні речовини, які придушують патогенну мікрофлору.

Тож черви не тільки збагачують ґрунт корисними речовинами і вітамінами, а й дезінфікують і дезодорюють його, регулюючи діяльність мікроорганізмів. Вони також сприяють розкисленню ґрунту, виділяючи карбонат кальцію.

Хто і що впливає на чисельність дощових хробаків

У дощових хробаків у природі є свої вороги. Це птахи, кроти, щури, сороконожки, жаби і т. п. Вони харчуються хробаками, значно скорочуючи їх популяцію. Але найбільшої шкоди завдає їм своєю діяльністю людина.

Використання пестицидів негативно позначається як на ґрунті, так і на живих в ньому організмах. І в першу чергу від отрутохімікатів страждають дощові черв’яки, дихання яких здійснюється всією поверхнею шкіри.

Не менша шкода їм приносить і перекопування ґрунту, особливо глибока. Восени вона руйнує нори хробаків, які влаштувалися в них на зимівлю, а їх самих викидає на поверхню, де вони стають легкою здобиччю або гинуть від нестачі вологи.

Навесні при перекопуванні руйнуються прокладені хробаками ходи, та й самі вони нерідко гинуть під лезом лопати або плуга. Після дощів ґрунт ущільнюється, в нього перестає надходити кисень, і органіка не розкладається.

Тому рекомендують проводити обробку ґрунту за допомогою віл, а не лопати. Бажано його рихлити, а не скопувати. Варто також провести нейтралізацію ґрунту, вносячи в нього крейду, вапно або доломітове борошно.

Як залучити дощових хробаків на ділянку

Щоб залучити дощових хробаків на ділянку, необхідно створити їм сприятливі умови для життя і розмноження, а також по можливості захистити від природних ворогів, особливо кротів.

Навіть якщо в ґрунті мало дощових хробаків, напевно, там збереглося багато їх “” сплячих “” яєць, які чекають слушного моменту, щоб “прокинутися” “. Створіть їм належні умови: тепле і вологе середовище, наявність повноцінного корму, надійне житло.

Прямі сонячні промені згубні для дощових хробаків, під ними вони можуть загинути за кілька хвилин. Тому безхребетні віддають перевагу нічним «прогулянкам» у пошуках їжі. Оптимальна температура ґрунту для них 10-15 ° С.

Згладити перепади денних і нічних температур, а також зберегти вологість допомагає мульчування ґрунту. Під шаром опалого листя, сіна або соломи дощові хробаки відчувають себе особливо комфортно, в спеку їм не треба глибоко зариватися в грунт.

Щоб забезпечити своїх «» маленьких помічників «» повноцінним харчуванням, приготуйте запаси їх «» улюблених страв «»: перепріле листя і гною, харчових і рослинних відходів. Для цього влаштуйте компостну яму або покладіть гній у бурти, періодично зволожуючи його.

Можна також спорудити на ділянці черв’ятник і розводити черв’яків у ньому, отримуючи від них корисні органічні добрива: біогумус і вермоч. Як «вихованці» можуть бути як звичайні дощові черв’яки, так і спеціально виведені для цих цілей каліфорнійські і володимирські, яких ще називають старателями.

Якщо на вашій ділянці зовсім немає дощових хробаків, то їх можна привезти з інших місць, але розкласти їх по городу недостатньо. Ґрунт потрібно добре зволожити, а також слід спорудити для хробаків тимчасові укриття з трави і шматків дощок або фанери.

І звичайно, за можливості слід відмовитися від глибокого перекопування ґрунту і використання отрутохімікатів, замінивши їх народними і біологічними засобами боротьби з хворобами і шкідниками.

Зробивши життя дощових хробаків на вашій ділянці комфортним і ситним, ви природним шляхом зможете значно поліпшити якісні характеристики ґрунту на ньому і підвищити врожаї.

Дощові черв’яки та їх вплив на ґрунт

У землі живе багато істот, що грають у житті саду дуже важливу роль. Різноманітні черв’яки, сороконіжки, багатоніжки, жуки – вони є скрізь, де є грунт. Багата садова земля та всілякими повзучими особинами, які приносять користь рослинам, і по праву вважаються основними помічниками садівників. Йтиметься про дощові хробаки, що мешкають у ґрунті на садових ділянках.

Що таке дощові черв’яки?

Черв’як – це трубчаста система травлення, укладена в тонку оболонку. Захопивши їжу передньою частиною тіла, черв’як проштовхує її через себе, перетравлює і зі зворотного боку тіла випускає органічну речовину, яка стає джерелом поживних речовин для рослин – біо-гумус. Їжею для дощових черв’яків є пов’ялі листочки, волокна які досить розм’якшені, тому місцем проживання вибрані гною, що складаються з підлоги перепрілого перегною, торішнього листя, скошеної трави, висохлих бур’янів, що довго пролежали на землі. Хробаки просуваються у товщу землі, постійно поїдаючи їжу. Вони харчуються частинами рослин і навіть залишками тварин. Черв’яки рідко виходять на поверхню, вони працюють під землею.

Черв’яки, пересуваючись по всій території саду, на відміну від інших комах роблять це без лапок і крил. У них м’язисте тіло, вкрите щетинкою, що забезпечує рух тіла у ґрунті. Тіло черв’яка розділене на гнучкі сегменти. Він сильно витягується, чіпляючись за землю, і підтягує все тіло до нової точки опори. Рух черв’яка – це почергове подовження і скорочення тіла. Черв’яки – це досить довгі особини, що досягають до 30 сантиметрів завдовжки. Тіло хробака коричневого або червоного кольору, добре помітне в землі під час перекопування. На поверхню ґрунту черв’яки виходять тільки в дощову погоду, щоб знайти собі партнера і поєднатися. Таким чином відбувається розмноження цих повзучих особин. Необхідно відзначити, що під час випадання рясних опадів і сильного перезволоження ґрунту, земля досить ущільнюється, що утруднює дихання хробака, і він просто змушений переміститися у верхній шар ґрунту, або навіть вийти назовні для отримання чергової порції кисню.

Хробаки живуть у вологих місцях через особливий спосіб дихання. У дощових черв’яків немає ні легень, ні зябер, вони поглинають повітря через шкіру, тому їхня шкіра дуже тонка і завжди волога. Хробаки не можуть довго перебувати на поверхні, де сухо і спекотно, тому що їхня шкіра швидко висихає і повзуча істота, така корисна для садових насаджень і ґрунту, гине.

Корисні властивості дощових хробаків

  • Рослини в процесі росту дихають не тільки листям, а й корінням. Слабкій рослині складно рости на щільній землі. У такому ґрунті мало місця для повітря, коріння не може брати участі в газообміні, яке необхідне для клітинного дихання та отримання енергії. Хробаки переорюють ґрунт, роблять його пишним і повітряним, створюючи рослинам комфортне середовище проживання.
  • Дощові черв’яки є гарною їжею для комах, що живуть у саду і практично непомітних для людини. Йдеться про миші, жаби, скунси, кроти, всілякі жуки. Дощовий черв’як – це дуже галаслива комаха. Для руху під землею, черв’як скорочує м’язи і щетинки, видаючи досить сильний звук, що шарудить, який добре чути вночі, особливо якщо прикласти вухо до землі. Цією особливістю і користуються нічні жителі саду, які по шорсткому звуку шукають на поверхні землі собі їжу.
  • Дощовий черв’як, це безперервно працююча міні-фабрика з виробництва біо-гумусу, органічної речовини, такої корисної для ґрунту. За один рік черв’яки можуть переробити дуже багато кілограмів опалого листя та інших частин рослин. Біо-гумус вважають натуральним органічним добривом, що живить рослину і захищає її від хвороби. Цей препарат, придбаний у спеціалізованих магазинах, використовують для підживлення рослин у період росту, цвітіння та зав’язі плодів. Вносять біо-гумус у землю і перед висівом насіння.

ТОП-7 напрямків користі від дощового хробака на садовій ділянці?

  1. Дощові черв’яки нормалізують природний баланс грунту, рихлять і переорюють, значно покращуючи родючість і структуру, підвищують кількість магнію, фосфору та кальцію.
  2. При переміщенні під землею створюють тунелі, через які проходить повітря та волога до коріння рослин.
  3. Насичують землю киснем, якісно оновлюють хімічний склад.
  4. Створюють натуральне органічне добриво – біогумус. Речовина, що благотворно впливає на розвиток рослини в будь-який період життя, вважається натуральним харчуванням та захистом рослини від грибкових захворювань та комах-шкідників.
  5. Знищують і переробляють останки тварин і рослин, що перешкоджають розмноженню спор грибкових захворювань.
  6. Є їжею для нічних мешканців садових ділянок.
  7. Дощові черв’яки – це хороша приманка для плаваючої риби. Людина використовує хробаків, нанизаних на гачок вудки для лову риби у водоймах.

Вивчивши особливості життя дощового черв’яка, потрібно створити йому належні умови для існування та розмноження. Дощові черв’яки абсолютно нешкідливі для рослин і людини, які приносять тільки користь вашій садовій ділянці, і при виявленні таких у саду, необхідно створити всі умови для життя і розмноження цих особин – спорудити компостні ями і часто зволожувати їх теплою водою.

Чим корисні дощові черв’яки і як їх розводити

Дощовий черв’як є не тільки невід’ємним компонентом риболовлі, а й надзвичайно корисним для грунту, адже його присутність в грунті свідчить про високий показник родючості. За рік кожна особина здатна переробити близько 100 г залишків рослинності (на 1 м2).

Чим корисні дощові черв’яки

Зазначені представники виду Lumbricus terrestris вважаються основними творцями гумусу в грунті. Всього за 24 години життя черв’як може пропустити через систему травлення аналогічну своїй вазі кількість грунту. Після потрапляння в кишечник, відбувається збагачення органіки молекулами гумінових кислот. Останні з’єднуються з мінеральними компонентами грунту і формують особливі гумати кальцію. Завдяки отриманим речовинам відбувається структурування землі і зниження ймовірності розвитку ерозії грунту.

Користь дощових черв’яків також криється в переробці компосту. За допомогою діяльності тварин органічні залишки насичуються корисними компонентами. Надалі відбувається легке засвоєння рослинами отриманих елементів. Більш того, під час переміщення вони створюють в землі канали, які благотворно впливають на аерацію грунту. Фахівці відзначають збільшення пористості, а також зростання рівня проникності вологи.

Черв’яки живляться не тільки залишками рослин, але і мікрофауною і мікрофлорою (всі вони є джерелами білка). Поглинаючи землю, тварини споживають як грунт, так і водорості, бактерії, спори і грибки. Переваривши все з’їдене, в землю надходять амінокислоти, ферменти та інші речовини, що позитивно впливають на придушення патогенної мікрофлори. Більш того, отримана земля особливо підходить для тих, хто хоче вирощувати цибулини квітів на дачі в саду і потребує природного добрива.

Додаткові позитивні опції черв’яків складаються з:

● очищення землі від важких металів;

● виконання ролі важливої ​​ланки харчового ланцюжка;

● відсутність необхідності використовувати хімікати зайвий раз.

Що стосується шкоди, то тут відзначається всього 1 пункт: черв’яки вважаються переносниками деяких хвороб, небезпечних для птиці і домашньої, рогатої худоби. Причому самі дощові тварини не пошкоджуються ніякими захворюваннями або паразитами.

Як розвести хробаків на ділянці

Щоб посприяти активному розмноженню черв’яків на певній території, потрібно постаратися створити теплі і вологі умови для грунту. Повноцінний корм також матиме чималий вплив на пробудження сплячих яєць черв’яків в землі. Ідеальною температурою для грунту є + 13 ° С, тому черви переміщаються в пошуках їжі в нічний час, так як прямі сонячні промені вбивають їх.

Щоб зрозуміти, як розвести хробаків в городі, потрібно зайнятися мульчуванням грунту. Таке рішення дозволить не тільки згладити температурні перепади, а й створить можливість для хробаків зручно почувати себе під шарами листя і соломи. Бажано підготувати на домашній ділянці перепрілий коров’як (гною гірку), вкриту листям або харчовими відходами. Можна також використовувати компостну яму.

Для розведення черв’яків в бізнес цілях, можна створити розплідник і займатися виведенням певного виду (наприклад, каліфорнійськими або володимирськими) на більш професійному рівні. Якщо використовувана територія опинилася абсолютно чистою (ніяких сплячих яєць не було виявлено), потрібно окремо придбати представників виду Lumbricus terrestris і помістити їх на ділянку. Важливо перед процедурою сформувати своєрідне укриття від сонця з фанери і дощок.

Хіти продажу в магазині

Про автора

admin administrator