Чим корисні гранатові шкірки

Авторadmin

Чим корисні гранатові шкірки

Чому не треба викидати шкірки гранату: 5 дивовижних переваг, про які мало хто знає

Шкірка граната корисніша для вашої шкіри, ніж серединка ягоди. Вона може захистити обличчя навіть від ультрафіолету.

Шкірка гранту може захистити обличчя від дії ультрафіолету – як правильно її використати / Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Гранат – це не тільки яскрава солодка ягода з помітною кислинкою, яку можна смакувати годинами, допоки не доберешся до усіх зерняток. Дієтологи кажуть, що шкірка цієї рослини не менш корисна для здоров’я людини.

Наприклад, гранатом можна захистити обличчя від променів ультрафіолету. Дієтолог Авні Каул розповіла HealthShots про 5 дивовижних переваг шкірки гранату, про які люди навіть не підозрюють, бездумно викидуючи цю цінність у смітник.

Що лікує шкірка граната

  1. Нейтралізує дію шкідливих сполук в організмі . Шкірка граната містить багато антиоксидантів, зокрема поліфенолів і флавоноїдів. Ці компоненти допомагають зняти окислювальний стрес з організму, зберегти його клітини здоровими, вважає Каул. Про це також йдеться у дослідженні вчених, опублікованих у 2017 році на National Library of Medicine.
  2. Зменшує запалення . Антиоксиданти зі шкірки гранату також мають протизапальну дію, тож цілком можуть покращити самопочуття людини при негативних станах, пов’язаних із хронічним запаленням в організмі, каже дієтолог.
  3. Позитивно впливає на серце та знижує тиск . Фахівець акцентує, що шкірки гранату можуть допомогти знизити кров’яний тиск, зменшити рівень холестерину та покращити загальний стан серця.
  4. Захищає та зміцнює шкіру . Антиоксиданти з гранатових шкірок особливо цікаві своїм впливом на шкіру людини. Вони здатні захистити цей орган від пошкодження ультрафіолетовими променями, сприяючи збільшенню утворення колагену в тілі людини. На користь цього свідчить дослідження, опубліковане у 2009 році National Center for Biotechnology Information. Саме тому екстракти гранату часто рекламують у царині краси, він є у складі багатьох засобів догляду за шкірою.
  5. Здорове травлення . Клітковина, яка є у шкірці гранату, допомагає регулювати дефекацію та підтримує здоровий мікробіом кишківника. На користь цього каже дослідження вчених, опубліковане у 2013 році.

Гранатові шкірки можна використовувати по-різному, щоб отримати максимум користі від них.

Що можна зробити зі шкірки граната

Наприклад, з них можна зробити домашню гранатову приправу. Як діяти:

  • Після того, як з’їли серединку гранату, ретельно відокремте шкірку від плоду, щоб не загубити корисні частинки;
  • слід поставити шкірки десь біля вікна та протримати 2-3 дні, поки вони не підсушаться. Бажано це робити у місцях, куди не б’є пряме сонце.
  • висушені шкірки закидуємо у блендер та подрібнюємо до консистенції, подібної з порошком;
  • зберігаємо нашу приправу при кімнатній температурі в герметичному контейнері та додаємо до страв на свій смак.

Важливо зазначити, що перед регулярним вживанням гранату та його шкірок слід порадитися зі своїм лікарем. Як ми навели, вчені погоджуються у думці, щодо користі цієї рослини, проте всі люди різні. У деяких може спостерігатися алергія на гранат або ж можуть бути інші причинити, щоб його обмежити.

Шкірки граната корисні і лікувальні властивості, рецепти приготування

Гранат називають королем фруктів за його яскраву зовнішність, надзвичайний свіжий смак та користь для здоров’я. Дорослі і діти люблять солодкі бордові зернятка, але рідко замислюються, якими властивостями володіє неїстівна, на перший погляд, шкірка. Насправді, шкірки граната – корисне доповнення солодкого граната, яке застосовують у народній медицині для лікування і профілактики багатьох захворювань.

  1. Склад і корисні властивості шкірки граната
  2. Заготівля і зберігання шкірки плоду
  3. Як приготувати гранатовий порошок
  4. Рецепти народної медицини
  5. Універсальний гранатовий чай
  6. Відвар при розладах ШЛУНКОВО-кишкового тракту у дітей та дорослих
  7. Протигельмітний рецепт
  8. Лікування захворювань ротової порожнини
  9. При опіках
  10. Гранатові кірки та косметологія
  11. Маска для обличчя
  12. Відвар для шкіри голови
  13. Протипоказання і шкоду шкірки граната

Склад і корисні властивості шкірки граната

Багряна гранатова шкірка, як і масивний околоплодник, не поступаються, а іноді навіть перевершують соковиті ягоди за кількістю цілющих речовин. Шкірки граната їх корисні властивості, протипоказання, зумовлені хімічним складом фрукта. Непоказна шкірка містить ударну дозу антиоксидантів, дубильні речовини, модифікації алкалоїду пельтьерина, вітаміни групи В, вітамін С і РР, цінні органічні кислоти і мінерали. Якщо регулярно вживати гранатові кірки, користь для здоров’я стає видимою і відчутною, тому що:

  • Розщеплюється «поганий» холестерин, знижується навантаження на серцево-судинну систему.
  • Серце і судини зміцнюються, стають еластичними і менш схильними до ламкості.
  • З організму виводяться шлаки і токсини.
  • Відбувається ефективне очищення печінки.
  • Підвищується імунітет.
  • Збільшується стійкість до простудних захворювань.
  • Поліпшується робота травної системи.
  • Сповільнюються запальні процеси.
  • Регулюється робота нервової системи, підвищується настрій.
  • Зменшуються неприємні відчуття під час менструального циклу.

При проносі і розладах ШКТ необхідно пити відвар з гранатових кірок, які володіють в’яжучим ефектом і знижують запалення. Також це засіб ефективно для боротьби з багатьма типами гельмінтів.

Велика кількість аскорбінової кислоти сприяє прискореному загоєнню ран, зміцненню зубів, кісток і слизових тканин. Регулярне полоскання відваром сприяє лікуванню захворювань ротової порожнини, усуває неприємний запах. А промивання пазух носа допомагає в найкоротші терміни вилікувати риніт.

Порошок шкірки граната широко використовується в косметології для усунення шкірних запалень, зупинки кровотечі і відновлення цілісності шкірного покриву. Також, на практиці доведена протипухлинна ефективність шкурки фрукта.

Заготівля і зберігання шкірки плоду

Щоб зберегти цінні властивості кірок граната, перш за все, необхідно правильно вибрати фрукт. У Росії сезон гранатів починається восени, і фрукти починають красуватися на прилавках магазинів. Тому, сушену шкірку краще заготовлювати саме в цей період.

Віддайте перевагу важким плодами середнього розміру з рівномірним красивим кольором, без тріщин, вм’ятин, білих і жовтуватих плям. Шкірка граната повинна бути тонкою, жорсткою і повністю покривати м’якоть.

Ретельно вимийте і висушіть гранат, видалите смачну м’якоть і білі плівки, що захищають зернятка. Вважається, що гіркий околоплодник краще не вживати в їжу. Але його сприятливий вплив на організм, доведено дослідженнями, тому не варто нехтувати таким корисним складовим граната. Найчастіше, білу частину додають в чай для лікування простудних захворювань.

Акуратно ножем відокремте шкірку від оплодня, рівномірно розкладіть на серветці і накрийте шаром марлі. Слідкуйте, щоб в оболонках не з’являлася волога, яка може спровокувати гниття. Через 7-10 днів приберіть сушену шкірку граната в скляні банки для спецій.

Для прискорення процесу можна скористатися спеціальним дегідратором (приміщення) для овочів і фруктів, підібравши температурний режим не більше 40 градусів. Такий метод сушіння дозволяє зберегти максимальну кількість вітамінів.

Як приготувати гранатовий порошок

Шкурки від граната можна подрібнити і приготувати порошок, який повністю зберігає всі цінні властивості вихідного продукту. Для цього шкірки граната перемелюють з допомогою кавомолки, блендера, м’ясорубки, млини для приправ або перетирають в ступі.

Подрібнені гранатові скоринки необхідно зберігати в темному і прохолодному місці, уникаючи попадання вологи. Для цієї мети відмінно підійдуть скляні ємності для спецій або крафтовые пакети.

Рецепти народної медицини

Корисні властивості гранатових кірок були відомі в країнах Сходу з давніх часів. У Європі, про можливості цього фрукта дізналися пізніше, але сьогодні гранат і його частині широко використовуються в народній медицині. Застосування гранатових кірок не обмежується одними відварами, шкірку використовують у вигляді настоянок, порошку, для заварювання чаю, і часто застосовують у косметології.

Універсальний гранатовий чай

Один з найбільш зручних варіантів використання гранатових кірок – пряний чай. Для його приготування потрібно заварити чай, додати шкірку короля фруктів, м’яту, поросяти, ягняти імбир або його порошок. Напій кип’ятять близько хвилини, знімають з вогню і проціджують. Отриманий ароматний чай тонізує і зміцнює імунну здатність організму, налагоджує роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Часточка лимона і мед прекрасно доповнять корисні дії напою.

Відвар при розладах ШЛУНКОВО-кишкового тракту у дітей та дорослих

Антимікробні та в’яжучі властивості шкірки граната роблять це засіб справжнім порятунком при розладах ШКТ. Для того щоб усунути не тільки наслідки, а й причини діареї, ефективно використовувати відвар кірок граната.

Для приготування, чайну ложку порошку заливають 200 мл кип’яченої води і настоюють близько двох годин. Не менш дієвий спосіб, коли воду з порошком з гранатових кірок тримати на слабкому вогні, після чого накривають кришкою і проціджують через годину.

Відвар гранатової шкірки в найкоротший час дозволяє забути про неприємні відчуття. Можливо, при серйозному запаленні, буде потрібно повторно випити напій через 2-3 години. Для лікування захворювань ШКТ рекомендують вживати відвар протягом 3 днів, рівномірно розподіляючи напій на 4 прийоми.

Для лікування діареї у дітей підходить шкірка тільки свіжого граната. Точне дотримання рецепту і дозувань допоможе позбавити малюка від кишкових розладів без можливої шкоди для здоров’я.

Чверть шкірки граната ретельно промивають і заливають 200 мл окропу, після чого настоюють протягом 40 хвилин. Дітям до 12 місяців допустимо не більше 15 мл, з року до 7 років – 20-25 мл, дітям старше 7 років – 30-45 мл Дозволений обсяг необхідно розділити на 3 прийоми.

Протигельмітний рецепт

Настій гранатових кірок ефективний для боротьби з паразитами. На відміну від відвару, настій готується з застосуванням теплою, а не гарячою води. 50 грам порошку заливають 400 мл води і настоюють близько 6 годин. Після закінчення цього часу напій кип’ятять на слабкому вогні, поки об’єм не зміниться в два рази. Настій остуджують, проціджують і випивають на порожній шлунок. Через пару годин рекомендується прийняти проносне або зробити очищувальну клізму.

Лікування захворювань ротової порожнини

Завдяки потужному протизапальній дії, гранатові кірки допомагають в лікуванні слизових тканин порожнини рота. Регулярне теплі полоскання відварами сприяють зниженню кровоточивості ясен і зміцненню зубів, лікує ангіну і кашель. Для приготування засобу, 20 г подрібнених кірок граната заливають склянкою води, кип’ятять на слабкому вогні і настоюють близько години. Користуватися натуральним ополіскувачем рекомендують кілька разів на день протягом 7-10 днів.

При опіках

При порушенні цілісності шкіри, наприклад при опіках і порізах, шкірка граната сприяє прискореному загоєнню. По-перше, вживання відвару або настою сприяє підвищенню імунітету, що особливо важливо в період травми. По-друге, засіб, нанесена на шкіру, швидко знімає біль і запобігає поява пухиря. Для лікування опіку не потрібно великої кількості фармакологічних препаратів, тільки натуральна користь гранатових кірок.

Обпечену ділянку тіла обробляють свіжим соком граната, розбавленим водою у концентрації 1:5. Після чого присипають шкіру порошком і фіксують пов’язкою.

Також ефективна настоянка на шкірці граната, яка підсушує і дезінфікує опік. Кірку одного граната заливають 100 мл 40% спирту і настоюють тиждень у темному, недоступному для сонячних променів місці. Отриманий склад розбавляють 100 мл гліцерину і води, і обробляють їм шкіру кілька разів на день.

Гранатові кірки та косметологія

Гранатова шкірка активно використовується в приготуванні засобів для догляду за тілом, обличчям і волоссям. Косметика користується великою популярністю, завдяки унікальним властивостям головного інгредієнта. Шкірка фрукта захищає шкіру від згубного ультрафіолетового випромінювання. Подрібнена шкурка в поєднанні з базовим косметичним маслом запускає процес синтезу колагену і уповільнює старіння. Скраби, пілінги і маски з цим компонентом регулюють роботу сальних залоз, допомагають позбутися від вугрової висипки.

Маска для обличчя

Шкірка граната незамінний помічник для краси шкіри жінки. Домашні маски здатні освітлити пігментні плями, розгладити видимі зморшки і позбавити від чорних крапок і прищів. Для приготування антивіковий маски потрібно пара ложок теплого молока, в очищувальну входить масло, а освітлюючу маску розводять звичайним окропом. Кожен склад розмішують до кашоподібної консистенції і наносять на обличчя на 15-20 хвилин. Домашню косметику слід застосовувати не частіше 1-2 рази в тиждень.

Відвар для шкіри голови

Неоціненна і користь шкірки граната для волосся. Втомлені, слабкі волосся, схильні до ламкості і випаданню зміняться завдяки простому обполіскування відваром з кірок фрукта.

Відвар готують з 4 ложок порошку, розведених в літрі води. Суміш кип’ятять на слабкому вогні, проціджують і обполіскують волосся після кожного миття. Регулярне застосування протягом 2 місяців посилить зростання волосся, пом’якшить шкіру голови і позбавить від прояву лупи.

Із-за поверхневої фарбувальний здібності домашні засоби з гранатової шкіркою не бажані для використання власникам світлого волосся.

Протипоказання і шкоду шкірки граната

Незважаючи на всю корисність, гранатові кірки мають суворі обмеження до застосування. Народний засіб – сильний алерген, тому повністю заборонено алергікам, вагітним і годуючим жінкам.

Гепатити, нефрит і захворювання нирок у гострій фазі обмежують застосування кірок фрукта. З-за в’яжучих властивостей, не рекомендується використовувати при запорах, геморої і тріщинах прямої кишки. Під час лікування категорично заборонені алкогольні напої.

Не варто нехтувати допустимими дозуваннями лікувальних відварів і порошків, особливо, якщо йдеться про здоров’я дітей. Надлишок алкалоїдів може викликати сильне отруєння. При виявленні перших симптомів (блювота, судоми, головний біль і зниження функції зору) необхідно негайно викликати швидку допомогу.

Про автора

admin administrator