Як не втратити зв’язок із дитиною після розлучення

Авторadmin

Як не втратити зв’язок із дитиною після розлучення

Попри те, що українське законодавство чітко каже, що батько і мати мають рівні права, суд після розлучення зазвичай залишає дитину з жінкою. – Справді, суди здебільшого віддають перевагу матері під час визначення місця проживання дитини після розлучення.

Травма дитини посилюється тим, що безпорадність і труднощі, які переживає після розлучення сама мати, роблять її дратівливою, непослідовною, емоційно нестійкою і часто несправедливою до дитини. Отже, у той час, коли діти найбільш за все потребують уваги, підтримки й розуміння з боку матері, вона найменш здатна на це.

Після 14 років дитина вирішує сама Місце проживання дитини, яка досягла 10 років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини. Місце проживання дитини, яка досягла 14 років, визначається нею самою (ст. 160 Сімейного кодексу України).

Звернення до суду: Звертання до суду для внесення заяви про обмеження чи скасування прав батька на спілкування з дитиною. Це може вимагати участі адвоката та подання позову. Тимчасові обмеження: Суд може розглядати тимчасові заходи, які негайно обмежать спілкування батька з дитиною до вирішення справи.

Основними підставами для відібрання дитини є ухилення батьків від виконання своїх обов`язків з виховання дитини; жорстоке поводження з дитиною; захворювання батьків на хронічний алкоголізм або їх наркотична залежність; будь-які види експлуатації дитини, примус її до жебракування та бродяжництва тощо.





В силу неприязних стосунків, а часто й відвертої ненависті, батьки не тільки не можуть мирно домовитися про час і місце зустрічей з дитиною (наприклад, …

Про автора

admin administrator