Чим обробити троянди від попелиці домашніми засобами

Авторadmin

Чим обробити троянди від попелиці домашніми засобами

Як позбутися попелиць на трояндах: популярні народні засоби та препарати

Профілактика появи попелиць не завжди рятує від появи їх колоній, тому краще завжди тримати під рукою і ефективні засоби боротьби з попелицями.

Способи боротьби з попелицями

Недосвідченому квітникареві, на трояндах якого вперше з’явилися попелиці, заходи боротьби з ними невідомі і здаються досить розпливчастими. Зрозуміло, що треба щось купити і якось обробити рослини, проте, з чого почати — незрозуміло. Насправді, усе нескладно, і засоби від попелиць на трояндах можна умовно розділити на три групи.

Механічна обробка кущів троянд від попелиць

Щойно ви помітили на своїх трояндах попелиць, варто розпочинати їх обробку. Якщо комах поки мало, можна обійтися механічним видаленням шкідників. Роблять це двома способами — змиваючи попелиць сильним струменем води зі шланга або розчавлюючи їх руками у рукавичках.

Змивати попелиць з кущів потрібно кілька днів поспіль, щоб позбутися і тих шкідників, які щойно вилупилися з яєць. Власне попелиці, що потрапили на землю, зовсім безпорадні і швидко стають здобиччю хижих комах.

Якщо ж попелиць поки мало, одягніть гумові рукавички і просто розчавіть їх колонії прямо на стеблах і листі, а потім помийте кущ водою.

Боротьба з попелицями народними засобами

Обробка від попелиць народними засобами зводиться до обприскування троянд різноманітними настоями і відварами, які мають різкий запах чи смак і перетворюють квіти на зовсім неапетитну для попелиць їжу. Існує чимало рецептів, однак найчастіше дачники радять використовувати такі з них:

  1. Натріть господарське мило на тертці (вам знадобиться 4-5 ст. л. стружки), розчиніть його у літрі води і вилийте розчин у пульверизатор. Обробіть ним рослини. Повторюйте це кожні 2 тижні або після сильного дощу. Беріть лише господарське мило, тому що ароматизоване туалетне, навпаки, стане додатковою принадою для попелиць та інших шкідливих комах.
  2. Розведіть у 10 л води 300-400 г золи, поставте на вогонь і кип’ятіть 2 години. Дайте охолонути. Видаліть великі шматочки (щоб не забився обприскувач) і обробляйте троянди та інші рослини, схильні до атак попелиць.
  3. Залийте пів склянки тютюнового пилу літром води і кип’ятіть суміш пів години. Дайте їй настоятися добу, процідіть, розведіть водою удвічі і додайте трохи (10-20 г) господарського мила. Отриманою сумішшю обприскуйте троянди кожні 14-20 днів.
  4. Залийте 200 г лушпиння цибулі 10 л теплої води і відправте на 5 діб у тепло. Після цього процідіть і обприскайте уражені рослини, а також ті, що ще здорові (з профілактичною метою).
  5. Візьміть кілька великих головок часнику, подрібніть разом зі шкіркою, залийте відром води і дайте настоятися протягом 24 годин. Цим настоєм обприскуйте кущі від попелиць, довгоносиків, кліщів.

Професійні препарати проти попелиць

Придбані у магазині препарати проти попелиць відрізняються своєю ефективністю, швидкістю і тривалістю дії. Однак не усі готові застосовувати “хімію” на своїй ділянці. Якщо попелиць на ваших трояндах небагато, скористайтеся народними засобами, а от якщо уражені вже усі рослини, і колонії поширюються садом з неймовірною швидкістю, ставлячи під загрозу не лише квіти, але і урожай плодових та ягідних культур, переходьте до “важкої артилерії”.

Найдієвіші препарати від попелиць наступні: Актара, Антикліщ Макс, Децис, Інта-Вір, Іскра Золота, Каліпсо Спрей, Кінмікс, Танрек, Фітоверм, Флористин, Цвітолюкс.

Застосовуються вони згідно з інструкцією — деякі достатньо використовувати двічі протягом сезону, інші доведеться застосувати тричі. Важливо те, що, як і біопрепарати від попелиць, їх необхідно використовувати відразу, щойно ви виявили перших шкідників, при цьому суворо дотримуючись дозування. Пам’ятайте, що препарати від попелиць не повинні потрапляти на їстівні культури, що зростають поблизу, оскільки у цьому випадку доведеться відкласти збір урожаю на 20-30 діб.

Препарати від попелиць на трояндах здебільшого отруйні, тому здійснювати обробку потрібно лише із застосуванням засобів захисту (у закритому одязі, головному уборі, респіраторі, рукавичках і окулярах).

Не варто вважати, що застосування інсектицидів ніяк не позначиться на самих трояндах. На жаль, їх квіти після обробки стануть непридатними для застосування з медичною чи косметичною метою, а в окремих випадках може змінитися і їх запах. Крім того, попелиці виводять нове потомство кожні два тижні, а це означає, що вони швидко адаптуються до діючих речовин, що застосовуються проти них. Чергуйте препарати (пам’ятайте, що повинні відрізнятися не назви засобів, а їх діючі речовини!), не пропускайте проміжні обробки настоями і відварами на основі натуральних компонентів, збивайте попелиць механічними способами.

Як позбутися попелиці на трояндах: методи та препарати, які точно допоможуть

Троянди можуть бути високі або низькорослі, залежно від сорту. Квіти можуть мати різні кольори, такі як червоний, рожевий, жовтий, білий та інші. Щоб милуватися красивими квітами, потрібно знати, як доглядати за ними. Як захистити троянди від попелиці – підкаже 24 Канал.

Як захистити троянди від попелиці

Попелиця – це грибкова хвороба, яка може заражати троянди. Основна мета захисту від попелиці, щоб не допустити її росту та розвитку. Ось декілька порад, які можуть допомогти у захисті троянд від попелиці.

  • Висаджуйте троянди на добре освітленому місці з достатнім повітряним потоком. Хороша вентиляція допоможе уникнути вологи на листя.
  • Підтримуйте регулярний полив. Вода повинна потрапляти на корені троянд, а не на листя. Листя, що залишається вологим протягом довгого часу, може розвинути попелицю.

Поливаємо троянди / Фото Світ рослин

  • Видаліть все заражене листя, квіти та пагони, щоб не поширювалась інфекція.
  • Регулярно обрізайте троянди, щоб зберігати їх здоровими та знизити шанси на зараження попелицею. Таким чином, повітря краще надходитиме до рослин та зменшить вологу на листя.

Обрізка троянд / Фото Світ рослин

  • Використовуйте фунгіцидні засоби для захисту від попелиці. Це ті засоби, які зупиняють розвиток грибка на рослинах. Фунгіциди можна наносити на листя та інші частини рослин розпилювачем.
  • Гарно відлякують попелицю настої попелу, цибулі, часнику або гострого перцю. Одну з цих рослин, а саме – 300 грамів треба подрібнити та залити 10 літрами теплої води. Настоюємо 2-3 години. Щоб було зручніше, можна перелити настій у розпилювач. Повторюємо процедуру кожних 2 тижні.

Догляд за трояндами потребує деяких зусиль, включаючи правильний полив, обрізку, годування та захист від хвороб та шкідників. Вважливо захищати троянди від хвороб, таких як чорна плямистість та попелиця. Потрібно вибирати сорти троянд, які підходять для кліматичних умов та ґрунту, де вони зростатимуть.

Чим обробити троянду від попелиці народними засобами: способи

Квітучі троянди – вишукана прикраса присадибної ділянки, розарію або звичайною клумби біля будинку. Але красиві квіти, що володіють тонким ароматом, вмить втрачають свою привабливість з появою дрібних комах, що огортають чагарник неприємним ворухливим коконом.

У такі моменти, ви, як умілий садівник, повинні задатися питанням, ніж обробити троянду від попелиці. Найкраще скористатися перевіреними народними засобами, які ефективно справляються зі шкідниками і не містять шкідливих токсичних з’єднань.

народні методи

У кожного квітникаря є маленькі секрети, що дозволяють ефективно боротися з тлею без допомоги хімічних препаратів. Якщо колонії шкідників поширилися по великій площі квітки і впоратися з ними шляхом ручного збору або поливу зі шланга не виходить, ви можете використовувати описані нижче народні методи:

  1. Мильний розчин. З’єднайте 10 мілілітрів рідкого мила , 50 грам подрібненого на самій дрібній тертці господарського мила і літр води. Отриманою рідиною акуратно промийте бутони, і обприскати кущ. Процедуру доведеться проводити кілька вечорів поспіль. Це досить копітка, але дієвий метод.
  2. Нашатирний спирт. До 5 літрів води додайте по 15 мілілітрів нашатирю (10%) і рідкого дігтярне мила. Добре розмішайте і використовуйте за призначенням.
  3. Coca-Cola . У пляшку з напоєм влийте 35 мілілітрів рідини для миття посуду, вставте пульверизатор і обробіть рослину.
  4. Цибулева або часникова настоянка. Візьміть 30 грам обраного овоча, залийте 1 літром води і дайте настоятися протягом 24 годин. Коли настій буде готовий, додайте чайну ложку натертого господарського мила, ретельно розмішайте.
  5. Картопляні очищення. 0,5 кілограма шкірки залийте 2 літрами окропу. Через 2 доби відфільтруйте осад, додайте 15 грам мила. Добре збовтайте до утворення піни.
  6. Картопляний настій – ще одна відповідь на питання, чому обробити троянду від попелиці. Приготувати це дієвий народний засіб дуже просто. Подрібніть 500 грам бадилля, залийте 5 літрами тільки закипілої води. Через 48 годин процідіть, додайте 50 грам подрібненого господарського мила. Обприскуйте троянди тричі, з інтервалом в 7 днів.
  7. Тютюновий відвар. У 10 літрів води всипте 450 грам тютюну , Доведіть до кипіння, потім на повільному вогні 30 хвилин. Настоюйте протягом 48 годин, потім, відфільтруйте осад, додайте 40 грам натертого зеленого господарського мила.
  8. Зольний розчин. У 10 літрів води всипте 500 грам деревної золи і дайте настоятися 24 години. Після закінчення зазначеного часу настій готовий до використання.
  9. Трав’яний відвар. Візьміть по 250 грам сухої трави полину гіркого і дурману або по 1,5 кілограма свіжозібраного рослин. Залийте відром рідини, залиште на 12 годин, потім, процідіть. Перед використанням засобу додайте до нього 30 грам натертого господарського мила.
  10. Томатна бадилля. Подрібніть стебла і листя помідорів, на 1/3 заповніть сумішшю відро, весь обсяг посуду залийте водою. Через 4 години поставте на вогонь, доведіть до кипіння і потім 5 годин. Після охолодження процідіть осад. Для приготування робочого розчину змішайте відвар і воду в співвідношенні 1: 2.
  11. Молоко і йод. В 1 літрі води розчиніть 100 мілілітрів молока і 0,5 кубика йоду, отмеренного шприцом. Обприскуйте рослини 1 раз в 7 днів. Це засіб не тільки позбавить від попелиці, але і допоможе запобігти грибкові захворювання.

Народні засоби менш агресивні, тому застосовувати їх потрібно регулярно. На відміну від інсектицидів, вони не містять отруйних речовин, здатних проникати в тканини квітки. Тому, не побоюючись за власне здоров’я, ви зможете використовувати рожеві пелюстки для кулінарних або косметичних цілей.

Профілактика появи попелиці

Щоб не шукати відповіді на запитання, чим обробити троянду від попелиці і не шукати найефективніший народний засіб, ви можете вдатися до профілактичних заходів. Вони значно знизять ймовірність появи комах на ваших кольорах:

  • забезпечте трояндам необхідний догляд: своєчасне добриво, розпушування, полив, видалення бур’янів. Попелиця рідко атакує міцні, доглянуті і абсолютно здорові рослини;
  • по сусідству висадіть лаванду, чорнобривці, часник , Шавлія, перцеву м’яту, коріандр. Вони не подобаються шкідників через різкого запаху;
  • приманити на ділянку сонечок, уховерток, златоглазок або журчалок. Просто висадіть поруч з трояндою гірчицю, кріп, кмин, маргаритки, фіалки. Ці комахи дуже люблять харчуватися попелиць;
  • не допускайте появи мурашників в безпосередньому сусідстві з квітами. Комахи здатні розносити тлю по здоровим паросткам і листю. Житла мурах необхідно зрівняти із землею і обдати окропом.

Тепер ви знаєте, чим обробити троянду від попелиці, використовуючи народні кошти. Вони більш щадні, і не містять шкідливих хімічних домішок. Для підвищення ефективності ви можете періодично міняти або чергувати обрані методи боротьби з дрібними шкідниками.

Про автора

admin administrator