Чим підгодувати буряки у червні

Авторadmin

Чим підгодувати буряки у червні

Чим підживити моркву і буряк у червні для росту?

Важливі підгодівлі для моркви і буряка в першій половині літа для отримання великих лежких коренеплодів.

Буряк і морква, помітно поступаючись за популярністю картоплі, є одними з найбільш затребуваних коренеплодів, вирощуваних на грядках вітчизняних дачників. Багато століть на Русі пальму першості в цьому списку утримувала ріпа, але сьогодні її масова популярність зійшла нанівець, інформує Ukr.Media.

Щоб буряк і морква вродили на славу, важливо правильно вибрати сорт. Але часом не менш важливу роль відіграють і своєчасні підживлення.

Морква

На внесення добрив морква завжди відгукується збільшенням урожайності (підвищенням якості плодів). Перший раз цю культуру слід підгодувати через 2-3 дні після ґрунтовного проріджування. Можна використовувати настій коров’яку (1: 10) або курячого посліду (1: 20). Кожні 10 л поживного розчину вистачить для обробки площі 2 м².

На наступний день після проведення підживлення важливо виконати розпушування міжрядь з одночасним подрібненням поверхневої земляної кірки і висмикуванням дрібних бур’янів.

Вдруге моркву підгодовують через 20 днів, коли почне інтенсивно розвиватися бадилля. Тут наголос слід зробити на калій і фосфор. Рецепт: 15 г подвійного суперфосфату + 20 г сульфату калію + 10 л води. Обидва ці елементи сприяють збільшенню цукристості коренеплодів і підвищення термінів їх зберігання.

Буряк

Через 5 днів після проріджування слід виконати підживлення коров’яком (1 до 9) або курячим послідом (1 до 18). Через 2 дні попередньо змочені рослини присипають золою (50 г на 1 м²) з метою профілактики появи бурякових блішок.

Великий вплив на буряк (більше, ніж на інші культури) надає бор. Від цього елементу безпосередньо залежить цукристість майбутніх коренеплодів. При дефіциті бору часто розвивається гниль сердечка.

Описане вище рясне присипання золою частково вирішує цю проблему (в золі міститься достатня кількість бору), але якщо Ви хочете підстрахуватися, на стадії 4-5 листків виконайте всього 1 позакореневе підживлення розчином борної кислоти (4 г на 10 л води).

Через 2 тижні проводять повторну підгодівлю. Як і в першому випадку, використовують коров’як або пташиний послід в тих же концентраціях, тільки на цей раз в склад додатково додають 5 г суперфосфату і 10 г сульфату калію на кожні 10 л живильної суміші.

Чим підгодувати буряки, щоб вони засипали врожаєм: встигніть зробити це в липні

Буряк досить невибагливий у догляді, але як і інші культури на городі потребує добрив. Особливо важливо приділити увагу підгодівлі в липні, так ви точно отримаєте розкішний урожай.

Щоб буряк засипав вас смачними та здоровими коренеплодами, підтримайте рослину в липні певними добривами. Про це розповідає ukr.media.

По-перше, досвідчені дачники рекомендують удобрювати буряки у липні суперфосфатом. Достатньо 50 г на 1 квадратний метр, засіб вносять просто під рослину.

По-друге, порадує ефектом саморобне добриво з інгредієнтів, які часто використовуються городниками. Щоб приготувати корисне підживлення, потрібно:

  • У 10 літрах води розчинити 1 г марганцівки.
  • Додати до рідини 1 ст. ложку калімагнезії та 1 ст. ложку суперфосфату. Перемішати.
  • Додати 1 ч. ложку сечовини й 0,5 ч. ложки борної кислоти. Знову перемішати.

Крім того, дачникам необхідно приділяти більше зусиль в догляді за буряком під час дощів. За такої погоди культура може постраждати від дефіциту азоту. Щоб рослина продовжувала розвиватися, потрібно обробити буряки двокомпонентним розчином з 1 ч. ложки сечовини та 5 л води.

Раніше “Телеграф” розповідав, як виростити смачні та великі буряки на городі. А ще ми ділилися дідусевим способом підживлення буряків сіллю, яке зробить коренеплоди соковитими й солодкими.

Розвиток та захист. Чим та як підгодувати буряк влітку, щоб восени він дав щедрий урожай

Буряк — це рослина, яка вимагає поживних речовин для розвитку та росту. Якщо ви бажаєте отримати добрий урожай буряків восени, рекомендується внести добрива в грунт під час посадки та влітку.

Вирощування буряків вдома має свої переваги, але перед тим, як почати такий процес, варто ознайомитися з технологією вирощування та забезпечити відповідні умови для розвитку рослин.

Чим підгодувати буряки

Варто пам’ятати, що добрива слід застосовувати відповідно до рекомендацій виробників та дотримуватися правильного дозування. Також важливо забезпечити регулярний полив рослин та вчасно видаляти бур’яни, щоб не конкурувати з буряками за поживні речовини.

  1. Добавити азотне добриво. Воно сприяє розвитку листя та стебел, що збільшує кількість хлорофілу в рослині та покращує фотосинтез. Для цього можна використовувати аміачну селітру, натрійну селітру або сечовину.
  2. Застосувати фосфорне добриво. Воно сприяє розвитку кореневої системи та формуванню красивих, здорових коренів. Рекомендується використовувати суперфосфат або фосфорну кислоту.
  3. Добавити калійне добриво. Воно збільшує стійкість рослин до стресів та захищає їх від хвороб. Рекомендується використовувати калійну сіль або калійну селітру.
  4. Внести органічне добриво. Добре підходять перегній, компост, коров’ячий гноївник та інші органічні добрива, які забезпечують поживні речовини для рослин та підвищують родючість грунту.

Буряки, які вирощуються вдома, зберігають свої корисні властивості та смак на відмінному рівні, оскільки вони збираються відразу після досягнення оптимальної стиглості та не піддаються обробці антибіотиками та іншими хімічними речовинами, які можуть бути застосовані на комерційних фермах.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Про автора

admin administrator