Чим побілити дерева навесні від шкідників

Авторadmin

Чим побілити дерева навесні від шкідників

Не лише вапном: чим білити дерева навесні

Навесні багато садівників починає білити дерева. Однозначної думки щодо користі цієї процедури немає. Дехто вважає, що вона марна, а інші все ще переконані — побілення допоможе захистити дерева навесні від сонячних опіків, перепаду температур та шкідників.

Коли білити дерева навесні? Якщо ви все ж вирішили провести таку процедуру, краще починати на початку березня. Але дочекайтеся, щоб сніг повністю зійшов. Також вибирайте дні, коли не дощитиме.

Побілення дерев вапном — найпростіший варіант

Саме гашене вапно вважають найпопулярнішою основою для побілення. Воно допомагає захистити стовбур дерева від перепаду температури, мікробів і прямих сонячних променів. Однак після опадів вапно швидко змивається — і це досить серйозний недолік. Крім того, вапно краще не використовувати на молодих деревах, адже воно може бути для них надто їдким.

Як приготувати побілення з вапна: в 10 л води додайте 3 кг гашеного вапна, ретельно розмішайте, щоб не було грудочок. Також можна додати 300 г мідного купоросу для проведення профілактики грибкових захворювань. Якщо додаєте мідний купорос, вапна потрібно менше — приблизно 2,5 кг.

Додайте у вапно клей

Якщо додати казеїновий клей, побілення з вапна не буде змиватися під час опадів. Для цього потрібно змішати 1,5 кг гашеного вапна з половиною відра води, додати 50 г казеїнового клею і ретельно розмішати.

Побілення за допомогою крейди

Такий варіант побілення підійде навіть молодим деревцям. А ще крейда чудово захищає від сонячних променів.

Як приготувати побілення з крейди: на 10 літрів води потрібно взяти 3 кг крейди. Спочатку крейду просіюють через дрібне сито, а вже тоді розмішують у рідині до консистенції густої сметани. Щоб суміш не змилася після першого ж дощу, до неї краще додати казеїновий клей.

Біла глина

Вона водостійка, тому не змиється з першими дощами, а також чудово захищає дерева від морозів. Білу глину зазвичай додають до крейдяного розчину. Після цього він стає в’язким і тягучим.

Як приготувати такий варіант побілення: візьміть 8 літрів води, додайте 2,5 кг крейди і 400 г порошкової білої глини. Ретельно розмішайте.

Гній як варіант побілення

Гній додають садівники у побілення для того, щоб додатково підгодувати дерева, захистити їх від хвороб. Також він робить консистенцію більш в’язкою. Таку суміш радять виготовляти для поранених дерев.

Як її робити: на 8 літрів води додається 2,5 кг гашеного вапна, 300 г мідного купоросу, 1 кг глини у вигляді порошку і 2 кг свіжого гною. Суміш потрібно акуратно розмішати до однорідності.

Акрилова фарба

Це сучасний варіант побілення, який відрізняється простотою приготування. Адже додавати до акрилової фарби нічого не потрібно — її просто наносять на стовбур дерева. Фарба не змивається навіть під час затяжних дощів, містить поживні речовини, а також захищає від опіків. Ще однією перевагою є те, що дерево під фарбою може “дихати”.

Читайте також:

Ви впевнені, що робите це правильно? Ось як потрібно насправді білити дерева

Навесні однією з важливих робіт на дачних ділянках і в саду є упорядкування дерев. І в цю роботу входить побілка дерев, яка захищає їх від різних шкідників та захворювань. Але багато дачників проводять цю процедуру неправильно.

Як правильно білити дерева, щоб захист від шкідників спрацював – читайте нижче.

Навіщо треба білити дерева

Побілка дерев відбувається не для кращого зовнішнього вигляду, а виключно за потребою. Саме таким чином ми захищаємо дерева від усіляких шкідників.

Після зими разом з рослинами прокидаються також комахи, які починають активно шукати собі їжу. Вони можуть завдати шкоди деревам та поставити під загрозу весь майбутній урожай.

Багато дачників наносять вапно легкими мазками, які не досягають по висоті та одного метра. Але такий захист ваші дерева не врятує, а ваш час на побілку буде витрачено марно.

Як правильно білити дерева

Для того, щоб убезпечити дерево від впливу зовнішніх факторів, на кору дерева потрібно нанести захисний засіб по всій висоті штамба і половину нижнього скелетного ярусу гілок.

Тобто наносимо вапно на весь стовбур дерева до початку розгалуження перших гілок знизу. А потім – до половини нижніх гілок.

Висота покриття у кожного дерева може бути індивідуальною, і вона залежить тільки від того, де у дерева починається перший ярус гілок.

Тому одне дерево на вашій ділянці може бути вибілене до половини, а інше значно вище. Варто орієнтуватися не на зовнішній вигляд, а саме на захист вашого дерева.

Ось так виглядає правильна побілка дерев (фото:freepik.com)

Важливі нюанси про побілку дерев

Наносити вапно потрібно тільки в суху та ясну погоду. На вологий стовбур розчин наносити не можна.

Перед побілкою потрібно підготувати дерево і бажано це робити відразу після дощу, коли стовбур вологий. Зніміть стару кору, забруднені ділянки, мох. Інакше побілка не триматиметься весь сезон або захист стане менш ефективним.

Почистити дерево можна за допомогою звичайної кухонної губки. А ось металеві губки брати не варто – ви можете поранити дерево. Пройдіть легкими рухами по поверхні ствола, і вся непотрібна кора сама відвалиться. Видаліть усі утворення моху.

Дайте стовбуру повністю висохнути та наносьте спеціальний розчин для захисту дерева.

Про автора

admin administrator