Чим різати яблука для сушіння в електросушарці

Авторadmin

Чим різати яблука для сушіння в електросушарці

Як сушити яблука в електросушарці – при якій температурі і скільки сушити яблука

Яблука продаються у нас практично цілий рік, але найкориснішими і смачними все ж вважаються яблучка, вирощені влітку або восени. Щоби зберегти їх на довгий час, при цьому не особливо заморочуючись, можна зробити з них сушку.

Найкращим способом сушіння по праву вважається сушка в електросушарці: це порівняно швидко, зручно і легко в порівнянні з сушкою на відкритому повітрі або в духовці.

Як вибрати яблука для сушіння

Для сушіння підійдуть яблука будь-яких сортів, в залежності від ваших смакових уподобань. Деякі вважають за краще солодкі сорти яблук, деякі люблять покисліш. Головне, щоб плоди були без гнилі, червоточин і пошкоджень.

Як різати яблука для сушіння

Перед нарізкою яблука необхідно добре вимити, обсушити. Вичистити серцевину спеціальним інструментом або ножем, нарізати фрукти часточками або кружечками не товще 0,5 см. Якщо нарізати їх товще, то вони будуть готуватися набагато довше.

Чистити шкірку з плодів чи ні, вирішувати вам. У шкірці міститься багато вітамінів, але вона стає при сушінні досить жорсткою, що не всім подобається.

Щоб яблука довше зберігалися і при сушінні не втратили колір, можна (але зовсім не обов’язково) опустити їх перед приготуванням в сольовий розчин. Робиться він так: 1 столова ложка солі розчиняється в 1 літрі води. Яблука потрібно замочити в ньому на 5 хвилин, відкинути на друшляк.

Як сушити яблука в електросушарці

Нарізані часточки яблук розкласти рівним тонким шаром на піддони електросушарки. Важливо не укладати їх занадто щільно, щоб гаряче повітря могло вільно циркулювати між ними.

Сушити при температурі 65-70 градусів приблизно протягом 8-10 годин. Періодично потрібно міняти піддони місцями для рівномірного приготування, так як на нижньому піддоні скибочки приготуються швидше.

Якщо вам довелося вимкнути сушарку до повного приготування фруктів, обов’язково відкрийте кришку або викладіть піддони з фруктами, інакше вони знову наберуться вологи.

Час висушування багато в чому залежить від соковитості яблук, їх товщини нарізки, моделі сушарки, тому їх готовність потрібно періодично перевіряти. Тільки шляхом досліджень ви визначите оптимальний час приготування сухофруктів.

Як перевірити готовність сушки з яблук

Готова сушка повинна бути пружною, при натисканні волога не виділяється, шматочок не прилипає до пальців.

Якщо шматочок ламкий і сухий, то значить, яблука пересушили. Використовувати їх можна, але вітамінів в такому продукті залишиться набагато менше.

Як зберігати сушені яблука

Коли сушка готова, потрібно вийняти піддони з сушарки, залишити сухофрукти до повного охолодження. Зберігати їх можна в мішечках з бавовняної тканини, паперових пакетах, скляних банках з кришками, що щільно загвинчуються.

Поліетиленові пакети або пластикові контейнери для цих цілей не підходять, так як сушка може в них запліснявіти або в ній можуть завестися комахи. Мішечки з сухофруктами добре зберігати в сухому, прохолодному, захищеному від сонця місці. Наприклад, в коморі, але не в холодильнику.

Засушивши на зиму ароматні яблучка, ви зможете зробити для рідних смачний компот, кашу, пиріг. Та й просто похрумтіти яблучними чіпсами з гарячим чаєм.

Правила сушіння яблук в електросушарці

Сушені плоди – зручний варіант зимової заготівлі, яку використовують для створення компотів, киселів, каш, десертів і пирогів. Сушені яблука за цим рецептом виходять дуже апетитними. Тонкі часточки зберігають зовнішній вигляд, яскраві смакові якості та стають ароматними. Їх дають дітям замість чіпсів (особливо якщо використовуються солодкі плоди). Знання про те, як сушити яблука в електросушарці, допоможуть зберегти всю користь цих фруктів.

Приготування

Промиваємо стиглі, але щільні яблука під проточною водою і витягаємо з кожного плоду насіннєву коробочку. Перед тим як сушити яблука в сушарці, шаткуємо їх тонкими пластинками (шириною 3-5 мм).

Для того щоб уникнути потемніння плодів під час сушіння і захистити від комах, яблука занурюють в солону воду. Вона створює на пластинках захисний шар, який допоможе зберегти текстуру і смакові якості тривалий час.

Готуємо розсіл: наливаємо в глибоку піалу 1 л холодної води, додаємо 10 грам кухонної солі і розмішуємо до повного розчинення кристалів. Викладаємо сегменти яблук в солону воду і чекаємо 4 хвилини.

Проціджуємо масу через сито. Видаляємо з заготовки зайву вологу, виклавши яблучні часточки на серветку.

Викладаємо сегменти підготовлених яблук на форму сушарки. Температура сушіння яблук в електросушарці 60-70 градусів. Якщо сушимо яблука в духовці, встановлюємо такий же нагрів, режим «конвекція» або злегка відкриваємо дверцята печі.

Після того як з яблучних часточок піде волога, вони перестануть липнути до пальців і стануть еластичними, відправляємо їх на зберігання. Використовуємо сушені плоди для приготування смачних і ароматних страв.

Поради господарочкам:

  • Для заготівлі підходять будь-які сорти яблук. Кому-то за смаком літні фрукти Білий налив, Папіровка. Інші вважають за краще осінні плоди: Антонівка і інші. Головна умова – фрукти вибирають стиглі, пружні, без ознак гниття і червоточин.
  • У квартирі підійде сушка яблук в електросушарці і духовій шафі. Процес займає менше часу, ніж на відкритому повітрі. Час сушіння яблук в електросушарці становить близько 8 годин. Але чим соковитіше плоди, тим більше часу знадобиться.
  • Щоб визначити, чи готові яблука, досить на них поглянути і помацати. Висушені часточки перестають липнути до пальців, а шкірка стає темнішою. Якщо при натисканні м’якоть не роздавлюється і залишається пружною, продукт готовий і його можна перекладати на зберігання.
  • Досвідчені господині рекомендують зберігати сушені плоди в тканинних мішечках, вимочених в солоному розчині, висушених і відпрасованих. Ці заходи допоможуть відлякати комах і допоможуть запобігти появі цвілі.
  • Також для зберігання заготовок підійдуть скляні банки, закриті капроновими кришками.
  • Ємності з сухофруктами потрібно тримати в провітрюваних, прохолодних, темних приміщеннях з низькою вологістю.
  • Не слід для зберігання використовувати пластикові баночки і поліетиленові пакети, в них сухофрукти можуть швидко запліснявіти.

Про автора

admin administrator