Чим удобрювати плодові дерева у липні

Авторadmin

Чим удобрювати плодові дерева у липні

Плодів буде повний сад: 7 корисних речовин, які потрібні деревам влітку

У цей період в рослин відбуваються активні процеси розвитку, тому й вони потребують чимало поживних речовин. Підгодувати насадження – наш обов’язок. Чим саме і як – підкаже 24 Канал.

Чим підживити плодові дерева влітку

Влітку плодовим деревам знадобиться суперфосфат, а ще кісткове борошно. Їх потрібно вносити вглиб землі, щоб вони закріпились. На поверхні вони не будуть діяти так, як має бути. Дія таких засобів залежить від того, як вони розчиняються. Зокрема, суперфосфат швидко розчиняється, тому працює миттєво. Щоб прискорити результат, речовини можуть перемішувати з землею.

Кісткове борошно / Фото Super Agronom

Якщо сад є достатньо великим, краще взяти 2-3 склянки деревного попелу та розвести його в 5-літрах води упродовж 3 днів. Потім слід ще раз розбавити речовину в 10 літрах рідини, обробити дерева або додати в ямки.

“Радіо Трек” / Фото Попіл

Під час цвітіння та формування плодів фахівці радять використовувати ніфтрофоску або сірчанокислий калій. Натуральні добрива оптимально брати у рідкому вигляді.

Нітрофоска / Фото “Сад і город власноруч”

Коли плодові дерева відцвіли, рекомендується внести 1% розчин мідного купоросу. Під час формування плодів, удобрюйте їх суперфосфат калієм, змішаним із деревним попелом.

Мідний купорос / Фото “Ботанічка”

Органічні добрива – гарний спосіб підгодувати саджанці. Особливо для цвітіння та утворення фруктів та ягід. Для приготування, наповніть посудину добривом наполовину та залийте водою. Хай настоюється 4 тижні.

Чим удобрювати плодові дерева навесні: поради, які ви повинні знати

Підгодівля плодових дерев навесні є необхідною складовою їхнього успішного росту та розвитку. За допомогою добрив насадження отримують корисні речовини. Які саме речовини потрібні деревам, розповімо далі.

Часто дачники вагаються, які органічні та мінеральні добрива потрібні їхнім деревам, у яких пропорціях та коли удобрювати. Питань виникає чимало. Тож 24 Канал поділиться, коли та чим удобрювати плодові дерева навесні.

Чим підживлювати дерева

Навесні дерева і кущі мають найбільше потребують азот. Він має велике значення для їх росту, розвитку міцної кореневої системи, а також формування нового листя, квітів і плодів.

Піджива азотом допомагає підвищити врожай і якість плодів. Окрім азоту навесні дерева потребують таких елементів як: калій, магній, фосфор, залізо, сірка, бор, кобальт, мідь, марганець.

Як удобрювати плодові дерева / Фото Pexels

Є два шляхи, аби підгодувати плодові дерева і чагарники. Перший – комплексні мінеральні добрива, які є продуктом хімічної промисловості. Їх розробляють з урахуванням потреб певних видів культур в різний період. Другий – це органічні речовини, які виникли через природні процеси. Зокрема, пташиний послід, коров’ячий гній, компост.

Поради щодо підгодівлі

Калієвмісні добрива варто використовувати лише в розведеному вигляді. Такі добрива радять розводити цинком чи залізом. Найбільш вживаним засобом для удобрення плодових дерев і чагарників є калій сірчанокислотний.

Правильна кількість препарату допоможе чагарникам і деревам отримати потрібні речовини й забезпечить урожай. Гарний результат буде і якщо змішати фосфорні та калійні добрива.

Добрива, які містять фосфор, допомагають рослинам в адаптаційний період, роблять їх стійкими до морозів. Ці удобрення варто вносити навесні, глибоко в землю, аби коренева система добре ввібрала всі корисні елементи. Піджива сприятиме покращенню якості й кількості плодів.

Важливо знати, що хімічні речовини з підгодівлі до коріння дерева чи куща допомагає переносити вода. Тому після застосування сухого добрива треба дуже добре поливати насадження.

Рідкі добрива не варто вносити в суху землю, щоб на коренях не залишилися опіки.

Для насичення землі вітамінами, рекомендовано вносити аміачну селітру або сечовину. Живлення рослини через корінь відбувається поступово. Тому з кожним випаданням дощу або поливом дерева, корисні речовини опускаються ближче до коріння рослини.

Садові культури не варто удобрювати впродовж першого року після посадки.

Коли підживлюємо дерева, пам’ятаймо, що коренева система дорослого дерева виходить за межі його крони майже на 50 сантиметрів

Добриво рекомендується вносити у вечірній час.

Встигніть удобрити яблука, груші та інші плодові дерева до зими: урожай буде нікуди складати

Досвідчені дачники продовжують роботу дільниці до настання холодів. Восени потрібно удобрити сад, а особливу увагу приділити плодовим деревам та ягідним чагарникам, щоб рослини змогли вдало перезимувати й не постраждали від заморозків.

В осінні місяці встигніть підгодувати яблуні, вишні, смородину і не тільки. Порадами поділився Телеграм-канал “Садівник”.

Як удобрювати дерева та чагарники в саду восени

Так, яблуні та груші рекомендується удобрювати одразу після збирання врожаю. Для цього використовується 1,5 склянки суперфосфату та 1 склянка сульфату калію, такої кількості вистачить одному дорослому дереву.

Якщо ви вже зібрали плоди сливи та аличі, то не забудьте дати культурам поживні речовини перед тим, як настануть морози. Достатньо суміші з 3 ст. ложок суперфосфату та 2 ст. ложок сульфату калію.

Вишню та черешню прийнято підгодовувати наприкінці вересня. Вдалий варіант добрива для цих дерев – 1 склянка суперфосфату та 3 ст. ложки сульфату калію.

Варто захистити від майбутнього “мінусу” й чагарники. Наприкінці вересня – на початку жовтня підживіть 0,5 склянки суперфосфату та 1 склянкою сульфату калію смородину. А ось аґрус у цей же час вимагає інше підживлення: 1,5 ст. ложки суперфосфату та 4 ст. ложки сульфату калію.

Крім того, досвідчені дачники радять присипати ствольні кола перегноєм або компостом. Такий прийом підвищить зимостійкість рослин. Як часто удобрювати органікою сад? Ягідні кущі — щороку, плодові дерева — раз на 3-4 роки. Додамо, що восени не можна удобрювати рослини мінеральним азотом та свіжим гноєм.

Раніше “Телеграф” розповідав, яких помилок припускаються дачники у догляді за деревами восени. Обрізання та підживлення мають бути правильними, щоб у майбутньому не зіпсувати врожай.

Про автора

admin administrator