Як поставити виноградне вино в домашніх умовах покроково

Авторadmin

Як поставити виноградне вино в домашніх умовах покроково

Простий рецепт виноградного вина в домашніх умовах

У кожного винороба є свій простий рецепт виноградного вина. У домашніх умовах приготувати його нескладно. Досить правильно зібрати виноград та настояти його. А ось смакові якості і аромат винного напою оцінять навіть справжні гурмани. При цьому при створенні вина можна брати будь-який наявний на садовій ділянці виноград.

Вибір і підготовка винограду

Щоб зробити домашнє вино з винограду, можна використовувати абсолютно будь-який сорт або ж виготовити напій, в який додати відразу кілька різновидів винограду. Це поліпшить якість і додасть напою оригінальний смак і аромат.

Але найчастіше в виноробство використовуються такі сорти, як:

  • Дружба;
  • Степняк;
  • Росинка;
  • Сапераві;
  • фестивальний;
  • Лідія.

Це пов`язано з тим, що в їх плодах підвищена цукристість, що робить винний напій найбільш приємним і смачним.

Виробляти збір ягід найкраще в середині вересня. При цьому робити це потрібно в ясну погоду. Бажано, щоб протягом декількох днів до збору не йшли дощі. Справа в тому, що на ягідки утворюються дріжджі, які потрібні для бродіння напою, а дощик їх змиває. Не варто збирати урожай з землі, це зіпсує смакові якості винного напою, додасть йому землистий смак.

Після того як ягідки зібрано, необхідно їх ретельно перебрати. Видалити всі перезрілі, гнилі і зіпсовані плоди, а також прибрати листочки і гілочки рослини. Потім потрібно дати виноградинку погрітися на сонечку протягом 2-3 годин, це додасть плодам більш яскравий смак. Але і зберігати ягоди тривалий час не можна.

Крім цього, забороняється мити плоди, це також видалить природні дріжджі, які необхідні для приготування вина з винограду в домашніх умовах. Якщо виноградні ягоди сильно забруднені, можна обтерти їх сухою серветкою.

Читайте також: Рецепти приготування яблучного сидру в домашніх умовах

переробка ягід

Очищені плоди необхідно укласти в підготовлену ємність. Тара, де буде бродити сік, не повинна бути металевою, найкраще використовувати дерев`яну, скляну або емальовану тару. Заповнюють ємності ягодою приблизно на 70%. Під час бродіння буде з`являтися піна, і майбутнє вино просто «втече». Потім необхідно гарненько розчавити виноградні плоди, робити це можна руками або використовуючи спеціальний дерев`яний товкач.

Потрібно додати, що найпростіші рецепти домашнього вина з винограду готуються з соку, який отриманий самопливом. Тобто коли сік виділяється природним шляхом, від вантажу власних грон. Але це підходить тільки тоді, коли виготовляється велика кількість вина.

Далі потрібно прикрити роздавлені плоди і виділився з них сік марлею, і прибрати в тепле приміщення, куди не проникає сонячне світло. Витримати отриману мезгу приблизно 3-4 доби. При цьому необхідно періодично перемішувати виноградну суміш. Якщо цього не робити, то сік може просто скиснути, відповідно, приготувати вино з винограду не вийде.

активне бродіння

У покрокове виготовлення якісного вина входить правильне відділення мезги від виноградного соку. На самому початку необхідно акуратно зібрати мезгу, а сік, що залишився профільтрувати, притому робити це потрібно кілька разів. Під час фільтрації рідина додатково насичується киснем.

Тепер отриманий і профільтрована сік переливають в скляну ємність, яку знову потрібно поставити в темне і тепле місце. При цьому ємність знову заповнюється тільки на 2/3. На горлечко встановлюється водяний затвор, щоб обмежити доступ повітря до вина. Зробити таке пристосування можна самостійно. У кришці від ємності проробляється невелика дірочка, в яку вставляється тоненька трубочка. Вільний кінець трубки поміщається в склянку з водою.

У домашніх умовах часто використовують звичайну медичну рукавичку, яку надягають на шийку пляшки. Після чого в одному з пальців за допомогою швейної голки роблять прокол.

Читайте також: Смачні рецепти приготування домашнього компоту з яблук

Температурний режим, при якому починається активне бродіння, повинен варіюватися від 21 до 28 градусів. При цьому білі саморобні вина краще тримати в приміщення з температурою в + 17-22 градуси. Але не допускати зниження температури, так як бродіння може просто припинитися. Не варто допускати і різких перепадів, це також погано позначиться на бродінні вина. Крім цього, ємність прибирають подалі від сонячного світла, ідеально прикрити винні бутлі щільною темною тканиною.

Додавання цукру

Чим більше в провині цукру, тим міцніше воно стає. Якщо у винний напій виготовляється без цукрового піску, то в середньому його фортеця становитиме приблизно 10 градусів. Середня фортеця класичного домашнього вина з додаванням цукру становить близько 14 градусів. Якщо ж міцність напою робиться більше, то дріжджовий грибок загине. Відповідно, і бродіння завершиться.

Сам цукровий пісок додають після двох діб активного бродіння. Робиться це в такий спосіб:

  • з ємності зливають приблизно літр молодого вина і в нього додають 50 грамів цукру. Перемішують сироп і знову зливають в загальну ємність;
  • через п`ять діб необхідно повторити захід;
  • після того як цукристість припинить знижуватися, потрібно перестати вносити його.

Як правило, бродіння триває приблизно два місяці. Хоча багато що залежить від сорту винограду і температурного режиму в приміщення, де зберігатися ємність.

Зняття вина з осаду

Ця процедура проводиться, коли процес бродіння завершився. Щоб це зробити, знадобиться шланг, за допомогою якого потрібно злити рідину в нову ємність. Знову на горлечко встановлюють водний затвор і залишають вино, дображивать. Головне – провести цей захід вчасно, інакше напій не буде настільки ароматний, та й смак у нього буде гірким.

Справа в тому, що дріжджі, які потрапляють в осад, крім неприємного смаку, можуть також зіпсувати аромат вина, надаючи йому неприємний кислотний запах. Саму процедуру злиття потрібно проводити акуратно, намагаючись не розбовтати осад на дні ємності. Найкраще встановити ємність на піднесення, почекати, коли осад знову опуститься на дно, і тільки тоді злити рідину.

Читайте також: Рецепти приготування гарбузового соку в домашніх умовах на зиму

Після того як бродіння закінчилося, потрібно підсолодити вино, так як в цей момент він вже не зможе переробити в спирт. На літр рідини додають близько 200-250 грамів піску. Після того як напій придбав необхідну солодкість йому дають час на дозрівання. У кожного вина цей процес триває по-різному:

  • для білих сортів витримка складає 1,5 місяці;
  • червоні – приблизно 2 місяці.

Витримувати більш тривалий період не варто, так як фортеця і смакові якості вина від цього не покращаться. У цей період необхідно розлити ароматну рідину по окремим бутлях, закрити їх пробкою. Притому розливати потрібно повністю, щоб у пляшці не залишалося місця для повітря. Дозрівання має відбуватися в приміщення з температурним режимом в 5-20 градусів.

Розлив і зберігання

Всі ємкості, в яких буде зберігатися виноградне вино, повинні бути ідеально чистими і продезінфікованими. Розливати рідину необхідно до самої пробки. Кришки повинні бути виготовлені з коркового дерева, вони теж повинні бути ретельно вимиті і стерилізовані. Недотримання цих умов може зіпсувати виготовлене вино. У разі якщо напій не планується зберігати тривалий термін, то можна використовувати будь-які кришки.

Якщо бутлів багато, то краще позначити кожну, написавши сорт і дату виготовлення. Зберігати домашні винні напої необхідно тільки в горизонтальному положенні. В цьому випадку пробка, буде постійно перебувати в набряклому стані, тому вони не зможуть усохнути, а значить, і герметичність залишиться в колишньому стані.

Температура в приміщенні, де зберігаються домашні вина, повинна становити від 5 до 10 градусів. Більш теплий температурний режим може викликати повторне бродіння, що зіпсує винний смак.

Виноградне вино в домашніх умовах: простий рецепт з фото покроково (краще)

Щоб на 100 % бути впевненим у якості виноградного вина, краще готувати його самостійно в домашніх умовах. Сам процес не представляється складним, тим більше, якщо користуватися простим покроковий рецепт з фото, вибравши найкращий

Червоне вино з винограду

Якщо дотримуватися кількох основних правил приготування вина з винограду в домашніх умовах, то можна отримати результат високої якості. Для цього скористаємося кращим простим рецептом з покроковим описом і фото.

Інгредієнти:

  • виноград – 10 кг;
  • цукор – 50-200 г + 250 г (на кожен літр молодого вина).

Приготування:

  • Правильно зібраний виноград (в сонячну погоду через 3-4 дні після дощу) не моєму, залишаючи природні дріжджі на поверхні ягід. Виноград перебираємо, звільняючи його від листя і зіпсованих ягід, це дуже важливий етап приготування якісного вина.
  • Викладаємо ягоди винограду в емальований посуд (або з харчового пластику, або використовуємо дерев’яну бочку). Розминаємо ягоди руками або користуємося дерев’яної ступою. При виконанні процедури важливо не пошкодити кісточки.
  • Ретельно розім’явши виноград руками, залишаємо ємність з ним (заповнення об’єму повинно бути не більше?) в теплому місці при температурі від 18 до 27 °С.
  • Вкриваємо ємність з мезгою тканиною або марлею, залишаємо на 3-4 дні, періодично все ретельно перемішуємо (не менше 2-3 разів на день), щоб не скисло. По закінченні вказаного часу мезга повинна посвітліти, мати кислуватий запах і видавати характерне шипіння.
  • Мезгу віджимаємо і прибираємо, сік проціджуємо 2-3 рази через марлю, складену втричі. Кілька разів неспішно переливаємо сік з однієї ємності в іншу, збагачуючи киснем.
  • Заповнюємо соком приготовані скляні банки або одну велику сулію на 70 % обсягу. На шийку банок встановлюємо класичний водяний затвор, що огороджує доступ повітря і одночасно забезпечує відхід утворюється вуглекислого газу.
  • Залишаємо сусло в банках для подальшого бродіння при температурі 22-28 °С. Кожні 2 дні вносимо в сусло цукор, орієнтуючись на кількість: 50 г цукру на літр сусла. Вино пробуємо на смак, як тільки солодкість зникає і з’являється «кислинка», вносимо цукор, розчиняючи його в невеликій кількості злитого сусла.
  • Як тільки сусло проясниться і з’явиться осад, вино зливаємо в іншу ємність, опустивши трубочку і використовуючи принцип сифона. Додаємо цукор з розрахунку 250 г на літр вина, ставимо затвор і ставимо в прохолодне місце на три місяці для «тихого» бродіння.
  • При появі осаду знову зливаємо вино, як описано вище. Після освітлення і припинення появи осаду, розливаємо вино, виготовлене з винограду по простому покрокового рецептом в домашніх умовах, по пляшках. Закорковуємо кожну пробкою і прибираємо на зберігання.

Вино з кислого винограду

В домашніх умовах можна приготувати вино і з кислого винограду по простому рецептом з водою.

Інгредієнти:

Приготування:

  • Виноград перебираємо, викладаємо в підходящу ємність, попередньо її грунтовно очистивши.
  • Тиснемо виноград будь-яким способом, що не руйнує кісточки, залишаємо мезгу для бродіння протягом 3-4 днів. Початок бродіння настане вже через 8-12 годин.
  • Температура навколишнього середовища для приготування червоного вина повинна бути не нижче 17-18 °С, найбільш сприятлива – 27-28 °с. Якщо вино з білих сортів винограду, то максимальна температура не повинна перевищувати 22 °С.
  • Ємність з мезгою накриваємо кришкою або марлею, два рази в день перемішуємо.
  • Через три дні мезгу віджимаємо (її можна використовувати для повторного приготування вина з додаванням води).
  • Сік зливаємо в приготовлену бутель через марлю або тканину.
  • Так як ми готуємо вино з кислого винограду (особливо це актуально для більш північних регіонів, де мало сонця і виноград не набирає потрібної цукристість), додаємо до отриманого кількістю виноградного соку воду з розрахунку 500 мл на літр соку. Це кількість доданої води – максимальна, якщо виноград середньої кислотності, то можна додати і менше.
  • Встановлюємо на бутлі водяний затвор або надягаємо рукавички, проколів дірочку в одному з пальців голкою.
  • Залишаємо вино бродити, кожні 2 дня пробуємо на смак, при появі яскраво вираженою кислинки, додаємо по 50-100 г цукру.
  • Коли в бутлі з’явиться осад, зливаємо сік методом сифона, піднявши її над підлогою.
  • В отримане вино додаємо цукор, ставимо затвор і залишаємо в прохолодному місці для подальшого слабкого бродіння.

Важливо!

Кількість цукру розраховується так: кожні 2 дні бродіння соку – по 50-100 г, виходить 150-300 г на кожен літр соку. Потім додавання цукру в молоде вино від 250 до 500 г на літр соку.

Вино домашнє виноградне

Приготуємо вино з винограду в домашніх умовах з рукавичкою по покроковому рецептом з фото.

Інгредієнти:

Приготування:

  • Перебравши ягоди, викладаємо їх в прес або розминаємо руками, також можна використовувати і інші підручні домашні засоби, наскільки вистачить фантазії. Головне, щоб при роздавлюванні винограду не пошкодилися кісточки.
  • Мезгу викладаємо в підходящу неокисляющуюся ємність бездоганної чистоти. Прикриваємо і залишаємо на 4 дні при температурі 18-28 °С, періодично перемішуючи.
  • Віджимаємо сік, наливаємо в бутель, враховуючи, що при віджиманні 10 кг винограду виходить 7 літрів соку, і обсяг бутлі повинен бути заповнений на 70 %.
  • На бутель або кілька бутлів (в залежності від кількості соку) надягаємо звичайні медичні рукавички. Бажано місце з’єднання рукавичок з ємністю закріпити ще й скотчем, щоб при сильному бродінні їх не зірвало.
  • Приблизно через 8-12 годин після того, як виклали мезгу рукавички почнуть надуватися, слід відразу проколоти голкою по одній дырочке на кожному з пальців.
  • Залишаємо бутель з рукавичкою для бродіння на кілька днів, після знімаємо її і пробуємо сік на солодкість. При появі кислого смаку додаємо 2 столові ложки цукру на літр соку.
  • Як тільки рукавичка на бутлі обвисла і більше не піднімається, а дні з’явився значний осад, приступаємо до переливання молодого вина.

Рада!

Для зручності приготування виноградного вина можна придбати спеціальний побутової прес, за допомогою якого можна віджимати сік не тільки з винограду, але і інших фруктів.

Вино домашнє «Ізабелла»

Навіть таку відому марку вина, як «Ізабелла», можна приготувати в домашніх умовах по простому покрокового рецептом.

Інгредієнти:

  • виноград сорту Ізабелла – 6-7 кг;
  • цукор – 300 г на кожен літр розведеного соку;
  • вода – 5 л

Приготування:

  • Приготувати вино з винограду можна і без використання мезги, відразу віджимаємо сік з розчавлених будь-яким способом ягід і додаємо закваску, приготовлену за кілька днів раніше з невеликої кількості мезги.
  • Також ще один варіант приготування вина з винограду в домашніх умовах – додавання в віджатий сік винних дріжджів.
  • Видавлюємо з перебраних і розчавлених будь-яким способом ягід сік, розвести його водою і відразу додаємо 150 г цукру на кожен літр. Спочатку зливаємо сифонним методом невелику кількість вина, розчиняємо цукор до повного розчинення і виливаємо назад в бутель.
  • Встановлюємо водяний затвор або рукавичку, витримуємо кілька днів при сприятливій температурі для бродіння.
  • Через пару днів знімаємо пробу, якщо кислотність підвищилася, додаємо 50-70 г цукру на кожен літр. Контролюємо смак і додаємо цукор ще через 2-3 дні.
  • Як тільки процес бродіння зупиниться і з’явиться осад, зливаємо молоде вино, як зазвичай, сифонним методом.
  • Встановлюємо знову затвор або рукавичку і відправляємо в прохолодне місце для «дозрівання» вина протягом 3-4 місяців. Після чого розливаємо по пляшках і укупориваем.

На замітку!

При приготуванні вина із винограду сорту Ізабелла слід враховувати, що він кислий. Тому сік з ягід слід обов’язково розвести водою.

Процес приготування домашнього вина – клопітка заняття, однак результат окупить всі сторицею. Головне в приготуванні вина в домашніх умовах – дотримання простих, але дуже важливих правил і секретів.

Про автора

admin administrator