Чим відбілити піря

Авторadmin

Чим відбілити піря

Як відбілити білизну в домашніх умовах: кілька простих способів

Важливо перед тим, як відбілити нижню білизну в домашніх умовах, вивчити бирку з інформацією неї, на якій вказані особливості з догляду та прання.

Дуже часто в процесі носіння одяг втрачає свої кольори. Білі речі не виняток – з часом вони можуть отримати сіруватий або жовтуватий відтінок. І в усіх домогосподарок рано чи пізно виникає питання – як відбілити білизну.

Але перед тим, як відбілити нижню білизну в домашніх умовах, слід вивчити бирку з інформацією про неї, на якій вказані особливості з догляду та прання. Не всі способи підходять для всіх тканин. Тому, якщо боїтеся зіпсувати дорогу білизну, краще скористатися послугами хімчисток.

Як відбілити білі речі хлоркою

Це питання цікавить усіх, оскільки це одиз із найдоступніших засобів. Але слід пам’ятати, що хлор досить агресивний до тканин, він стоншує їх і знижує якість. Тому його краще не застосовувати до делікатних тканин на зразок шовку та шифону.

А ось тканини з льону та бавовни добре перуться з відбілювачами на основі хлору, наприклад “Білизною”, при температурі 60°С. Однак у пральну машинку заливати такі засоби не можна.

Щоб випрати білу білизну, потрібно розбавити 30-50 мл відбілюючої рідини в 5 літрах води, і замочити речі протягом години. Після цього добре прополоскати, і завантажити в пральну машинку, де випрати в режимі “делікатне прання” з температурою не вище 40°С.

Як відбілити нижню білизну марганцівкою

Ще один варіант, як відбілити білі речі від сірості, – використовувати марганцівку в поєднанні з господарським милом.

Спершу розводимо марганцівку в склянці теплої води, поки не вийде насичений рожевий колір. У тазик наливаєте потрібну кількість теплої води і виливаєте отриманий розчин. Обов’язково намилюєте речі господарським милом, щоб не забарвилися, і після цього замочуєте їх пару годин. Речі повинні бути повністю покриті водою. Після цього їх добре обполіскуєте.

Таким способом можна відбілити білі речі від сірості.

Відбілити білизну марганцівкою теж можна / фото ua.depositphotos.com

Як відбілити пожовклі речі

Існує низка способів, як відбілити пожовклу нижню білизну.

Один із популярних рецептів пропонує розбавити в 1 літрі гарячої води 3 столових ложки прального порошку з відбілюючими добавками і 2 столових ложки нашатирного спирту. Перемішавши розчин, виперіть в ньому речі й залиште їх там замочуватися на 2-3 години; після чого ще раз виперіть і обполосніть в проточній прохолодній воді.

Інший популярний спосіб розповідає, як відбілити нижню білизну содою і сіллю. Для цього в 5 літрах води потрібно розбавити 0,5-1 кг солі. Кількість солі залежить від ступеня забруднення речі та делікатності тканини. Після цього додати 100 грамів кальцинованої соди. Білизну замочити в отриманому розчині на 1-2 години. Після цього білизну слід перемістити в мильний розчин, що складається з 150 мл рідкого мила на 5 л води, і залишити на ніч. Після цього прополоскати речі кілька разів у чистій воді.

Схожі способи підійдуть і для тих, хто шукає, чим можна відбілити білий бюстгальтер в домашніх умовах. Якщо потрібно повернути яскравість білим речам, можна використовувати кисневі відбілювачі. Але через агресивний впливу їх важливо правильно використовувати, щоб не пошкодити фурнітуру бюстгальтера і його тканину.

Є ряд способів, як можна відбілити білий бюстгальтер в домашніх умовах / фото ua.depositphotos.com

Як відбілити сіру білизну

Варто згадати ще один спосіб, як відбілити посірілу нижню білизну. Для цього можна використовувати борну кислоту. Цей варіант не зможе відбілити пожовклі речі, але відбілити білі речі від сірості – цілком. Його можна використовувати для тканин на основі бавовни, льону і синтетики за умови, що її не кип’ятити.

Для цього потрібно додати в два літри теплої води дві столові ложки борної кислоти. Залишити в цьому розчині речі на пару годин, після чого випрати в пралці. Якщо бруд досить застарілий, можна прокип’ятити речі в такому розчині протягом години (але не синтетику), після чого закинути в пральну машинку.

Вас також можуть зацікавити новини:

Як відбілити тюль в пральній машині: всі секрети прання і відбілювання тюлі

Що таке пожовклий та посірівший тюль знає, напевно, кожна господиня. Щоб уникнути такого, Стірочка розповість, як відбілити тюль в пральній машині та, як прати тюль, щоб зберегти гарний вигляд надовго.

Ситуація, коли нова, біла, легка і повітряна фіранка після кількох прань перетворюється на жовто-сіру знайома майже всім. Та мало хто знає, чим відбілити тюль в домашніх умовах, і зробити це швидко та з легкістю.

Однак, відбілювання тюлі – це заключний етап догляду. Для початку, потрібно знати, як випрати тюль аби він не втратив своєї білизни та елегантної легкості, про що ми розповімо трохи нижче, а спочатку поділимось нашими секретами, як відбілити тюль в домашніх умовах.

Як відбілити тюль в пральній машині

Відбілювання тюлі та гардини в машинці можливе, за умови дотримання певних правил. Перш за все, режим прання повинен бути делікатним, з прохолодною водою та мінімальними обертами барабану при віджиманні (можна взагалі відключити віджим).

Щоб на фіранці під час прання не утворилося заломів, її перед пранням потрібно гарно скласти, і вже у такому вигляді класти до барабану. Для відбілювання тюлей використовуйте спеціальний засіб для делікатних речей.

Тонку та ажурну фіранку можна помістити в спеціальний мішок для прання делікатних речей. Якщо такого немає – замініть звичайною наволочкою.

А тепер дізнаємось, чим відбілити тюль в домашніх умовах:

Як відбілити тюль оцтом, сіллю, синькою

Якщо ж фіранка пожовкла чи посіріла, або вона вже не нова і потребує відновлення, то можна скористатися наступними хитрощами:

  • Замочування в солі: ця процедура допоможе зробити тюль білосніжною. Додайте у ванну звичайну кухонну сіль з розрахунку 1-2 ст. л на 1 л. води, та кілька крапель зеленки. В такому розчині варто потримати фіранки 3-4 год. Ця процедура допоможе вивести навіть складні плями. Після такого полоскання можна прати тюль як звичайно, або просто прополоскати в прохолодній воді.
  • Як відбілити тюль оцтом: для того, щоб фіранки засяяли білизною, додайте у воду для полоскання столовий оцет: 1 ст. л. на кожен літр води.
  • Синька: для відбілювання тюлі можна використовувати слабкий розчин синильної кислоти. Його потрібно додати до води, в якій будете прополіскувати востаннє. Після полоскання в цьому розчині фіранки стануть білосніжними і будуть сяяти на сонці!
  • Сода: харчова сода – це ще один засіб, який допоможе у проблемі, як відбілити тюль в домашніх умовах. Візьміть в однакових пропорціях (приблизно по 100 грам) соди та прального порошку, розчиніть у воді і залиште тюль помокнути пів години. Потім акуратно випріть.
  • Розчин марганцівки також є чудовим засобом, відбілювання тюлей.Розчиніть у ємності з водою (можна в чашці) кристали марганцівки до отримання насиченого, але світлого фіолетового розчину і добре розмішайте. Дайте відстоятися, а потім вилийте у ванну з водою. Виливайте обережно, щоб кристалики, які залишилися у чашці, не потрапили до ванни. Потім замочіть у розчині тюль і залиште на 30 хв.
  • Марганцівку можна замінити на суміш перекису і нашатирю, які використовують у співвідношенні 2 до 1, і замочити тюль на 20 хвилин. Цей метод заборонений для тюлей з органзи.

Як відбілити тюль з льону

Відбілювати льняну тюль звичайними відбілювачами не варто. Для цього підійде кип’ятіння. У каструлю з водою додайте натерте на тертці господарське мило та помістіть у неї тюль. Виварювати тюль в отриманому розчині слід до однієї години. Після цього його можна прати або лише прополоскати – на ваш розсуд.

Як прати тюль руками

Аби Ваші фіранки зберегли первозданну білизну та яскравий блиск, правильно прати тюль у ледь-теплій воді, приблизно 30-35 градусів. Якщо вода буде більш гаряча, волокна тканини зруйнуються і тюль пожовтіє!

Для прання тюлі не варто використовувати велику кількість прального засобу, оскільки піна з тканини виполіскується досить погано.

Практична порада прання тюлі руками

  1. Наберіть у ванну (якщо фіранка не велика – то можна використовувати тазик) води та заздалегідь розчиніть у ній пральний засіб. Можна використовувати спеціальні рідкі пральні засоби для прання фіранок та гардин.
  2. Замочіть тюль та злегка помніть його. Пам’ятайте, що не можна терти тканину!
  3. Дайте тканині помокнути кілька годин, а потім злийте воду. Полоскати потрібно кілька разів у прохолодній воді теж без сильного механічного впливу.
  4. Категорично забороняється скручувати та віджимати тюль. Краще залишити його у ванні та дати стекти зайвій воді, а потім повісити мокру тканину на карниз.

Чи можна прасувати тюль

Прасувати тюль дуже не рекомендується, оскільки від гарячої праски він пожовкне. Якщо дотриматись усіх наших порад, як випрати тюль, то воно і не потрібно.

Адже правильно випрана і висушена фіранка прасування взагалі не потребує – невеличкі складки, що утворилися при пранні розійдуться самі, якщо фіранку повісити на карниз мокрою.

В деяких випадках заломи можна відпарити парогенератором, у якого є спеціальна насадка для гардин. Відпарювати звичайною праскою також не варто, бо річ можна випадково зіпсувати.

Якщо ваша фіранка з органзи – відпарювання протипоказане. Її можна пропрасувати не надто гарячою праскою через папір або бавовняну тканину.

Головне фото: w2w.com.ua

Відео з youtube-каналу Анна Осколкова

Про автора

admin administrator