Чим відрізняється один і другий сорт деревини від двох

Авторadmin

Чим відрізняється один і другий сорт деревини від двох

Види деревини, сфери застосування, різниця

Деревина – матеріал, з якого люди з сивої давнини створюють різноманітні вироби. В усі часи в деревини було багато цінителів, адже дерево в інтер’єрі завжди виглядає затишно, екологічно і благородно, а сам матеріал славиться своєю довговічністю. Проте існує багато нюансів при виборі конкретного сорту деревини для певних виробів, адже кожен вид дерева потребує індивідуального підходу, має свою унікальність. Давайте розглянемо відмінності в характеристиках різних сортів деревини.

Розпочнемо з горіха, який відносять до цінних видів деревини. Порода горіха зазвичай темно-коричневого кольору, вона міцна, однорідна, щільна і пружна. До основних переваг можна віднести естетичний зовнішній вигляд, простоту в обробці, стійкість до механічних пошкоджень. Деревина горіха не схильна до псування цвіллю і бактеріями.

Не менш красивий матеріал – деревина ясена. Вона довговічна, тверда, гнучка, при сушці не утворюються тріщини. Ясен має світле кремово-жовте забарвлення, він стійкий до механічних ударів. До недоліків цієї деревини варто віднести вразливість до комах, погану стійкість до вологи, складність в поліруванні. Цікавим фактом про цей матеріал є те, що лікарі вважають, що він благополучно впливає на нервову систему, а в народі кажуть, що ясен захищає від негативної енергії. Його часто порівнюють з дубом через колір і міцність деревини, проте ясен дешевший.

Власне дуб, деревина якого найбільш популярна для створення різних виробів – міцний, щільний і твердий, стійкий до гниття. Деревина дуба довговічна і цікаво, що з часом її вигляд стає тільки гарнішим та більш контрастнішим. Дуб має варіацію можливих забарвлень – деревина зустрічається як і в жовтих, так і в сіро-коричневих відтінках. Дуб дуже стійкий до вологи – він абсолютно не розмокає в воді – раніше його використовували для створення бочок. Напої, які розміщують в цих бочках, не псувались і мали цікавий присмак. Через всі безумовні плюси цього матеріалу і формується висока ціна на нього.

Якщо шукаєте матеріал за більш демократичною вартістю, тоді вільха – Ваш вибір. З плюсів одразу можна виділити швидку сушку, при якій матеріал добре зберігає форму. Проте дерево вільхи швидко темніє на повітрі, цю проблему вирішують окрасом. Завдяки рівномірній поверхні цю деревину легко фарбувати і полірувати. Чудова вологостійкість теж одна з особливостей цього матеріалу.

І останній матеріал, про який ми сьогодні поговоримо – сосна. Як і всі хвойні, вона має яскравий запах свіжості, який, до речі, добре впливає на дихальну систему людини. Деревина сосни має буре, бежево-жовте або ж біло-рожеве забарвлення. Вона легка в обробці, хороша вологостійкість, соснові деталі просто і надійно склеюються. Проте, так як деревина сосни м’яка, вона легко пошкоджується.

Отже, всі матеріали мають свої переваги і специфіку, тому їх і використовують для створення різних меблів. Перш за все на вибір деревини для створення конкретного виробу впливає тип породи. Породу дерева поділяють на тверду і м’яку в залежності від її щільності. До твердих порід відносять горіх, дуб і ясен, а до м’яких сосну, вільху. Тверді породи деревини надійні, але складні в обробці, м’які породи – доступніші по ціні і простіші для виробництва, проте і прослужить менше. З деревини горіха виготовляють найдорожчі меблі: столи, стільці, спинки ліжок, шафи, полиці. Дуже популярним є різьблення на горіховому дереві, адже ця сировина майже не має відколів. Ясен зазвичай використовують для створення декоративних елементів, для покриття підлоги чи стін. З цієї сировини виготовляють такі меблі як столи з ясену, дивани, ліжка і шафи, адже вона має високу щільність. Щоб отримати сірий відтінок меблів, ясен зазвичай знебарвлюють. Ця деревина пасує до інтер’єру в стилі лофт і модерн. Дубові меблі користуються великим попитом, незважаючи на свою високу вартість. Вони піддатливі для нанесення спеціальних складів, які створюють ефект штучного старіння. Дерев’яні сходи – в більшості випадків дубові сходи, адже вони вважаються найміцнішими. Такі сходи служать своїм власникам навіть не десятиліття, а століття. Дубові сходинки не тріскаються і не прогинаються, дуже стійкі до механічного впливу. Хоч і різьблення по деревині дуба не таке популярне, проте такі вироби виглядають дуже розкішно. Меблі з вільхи чудово підходять для кухні чи навіть ванної кімнати завдяки її вологостійкості. Крім цього деревина вільхи не поглинає сторонні запахи. Вільху часто використовують в декорі дверей, для створення шаф, ліжок, столів і стільців. Так як ця сировина добре ріжеться, меблям з вільхи часто надають різьблений декор. Вільсі часто надають вид червоного дерева, щоб меблі з неї виглядали гарніше. Це і не дивно, адже цей матеріал легко обробляється лаком або емаллю. Меблі з вільхи гарно пасують до стилів хай-тек і неокласика. Сосна ж чудово підходить для корпусних виробів, так як меблі з неї гарно шліфуються. Готові соснові меблі зазвичай не фарбують, а лише покривають лаком, адже ця деревина має унікальну текстуру. Дерево сосни підходить для меблів, які не будуть піддаватись ніяким механічним пошкодженням, адже це м’яка деревина. Користуються популярністю соснові двері, каркаси для крісел і диванів. Для фарбування меблів з сосни використовують чорні і темно-коричневі відтінки. Такі меблі гарно вписуються в інтер’єр в стилях лофт і кантрі.

Меблі з дерева завжди користувались попитом, адже це візуально гарні вироби, які “мають душу” на відміну від виробів з інших матеріалів. Проте, вони потребують особливого догляду і відповідального ставлення. Підібрати дерев’яні меблі відповідно до Ваших потреб, їх призначення і місця розміщення Ви можете на нашому сайті. Або залишайте запит нижче і спеціалісти Древич допоможуть Вам з вибором деревини для Ваших меблів.

Породи деревини: таблиця, види, класифікація || Найтвердіша дерево на землі

У природі існує безліч деревних порід, що мають різні властивості, що застосовуються в різних сферах промисловості. Щоб правильно вибрати потрібну породу дерева, необхідно знати особливості кожної з них.

Різні види деревини відрізняються один від іншого за кольором. Колір залежить від декількох факторів: породи дерева, віку, швидкості росту, а яскравість кольору – від кількості містяться в ньому фарбувальних речовин. Заболонь дерева має більш світлий відтінок, ніж ядро. Заболонню називають зовнішню частину дерева з живими клітинами.

Ядерна частина дерева завжди темніша, де сконцентровано основну кількість дубильних речовин і смол. Ядерні породи дерев мають темну деревину, а заболонні – світлу. До ядровим відносяться такі поширені породи дерев: модрина, сосна, ясен та інші. У заболонних порід ядрову шар дуже вузький і за кольором мало відрізняється від заболоні.

До таких порід відноситься береза, груша, липа, бук, граб та вільха. У клена, ясена та граба дуже світла деревина, а у берези – біла. В основному з цих порід виготовляють паркетну дошку. Жовту деревину має самшит. Використовується в художніх і декоративних цілях. Соснова деревина при старінні набуває сірого відтінку.

З хвойних порід виготовляють пиломатеріали та інші будівельні компоненти, так як вони мають легку структурою, зручною для обробки. Найлегшою з них є ялиця. Більшість використовуваних хвойних порід, виростають в нашій місцевості, тому покупцеві надається широкий вибір дерева для різних цілей за прийнятними цінами.

Найлегшою в світі є деревина бальси. Вона росте в лісах Південної Америки. Використовувалося індіанцями для виготовлення плотів. Воно росте настільки швидко, що не має річних кілець. Його структура складається з суцільної клітковини, наповненою водою. Після просушування деревина стає твердіше дубової, а вага становить 120 г на 1 куб.м., що в два рази легше кори коркового дерева. Бальса використовують в літако- і суднобудуванні, також це відмінний ізоляційний матеріал.

Зміїне дерево або снейквуд – найважче і тверде дерево в світі. Виростає в Гвіані, Гайані та Сурінамі. Його щільність становить 1300 кг на 1 куб.м. З снейквуда виготовляють декоративні вироби найвищої якості, ручки для ножів, парасольок, змички і луки для стрільби. Матеріал з цієї рослини важко піддається обробці через свою твердості, але дає хороший результат при обробці і поліровці.

Листяні породи успішно використовуються для виробництва різних видів меблів. Вони мають більш темне деревину, широку палітру кольорів, успішно використовується в дизайні елементів меблів і декору.

Якість будь-якого виробу, виготовленого з дерева, залежить від рівня твердості використовуваного матеріалу. Чим твердіше матеріал, тим вище його зносостійкість. Рівень твердості визначається методом Бріннелю. Для цього в поверхню заготовки вдавлюють металева кулька діаметром 10 мм з силою 100 кг.

М’яка деревина

М’які сорти деревини з коефіцієнтом до 40 МПа мають такі відомі листяні рослини: липа, тополя, каштан. Хвойні: ялина, сосна, ялиця. Всі вони використовуються в будівництві, добре обробляються, з них споруджують кроквяні конструкції, виготовляють меблі, вікна, двері, дрібні декоративні вироби.

Тверда деревина

Коефіцієнт твердості від 40.1 МПа до 80 МПа мають тверді породи, а вище 80 МПа – дуже тверді породи деревини. Вершину твердості серед листяних порід займає дерево ятоба, що росте в лісах Південної Америки. Дерево має цегельно-червоний колір при розпилі. З нього виробляють меблі, паркет, дрібні елементи інтер’єру.

Властивості деревини різних порід

Структура деревини і товщина її шарів визначає її основні властивості.

Властивості деревини залежать від її структури і товщини шарів. Структура деревини і товщина її шарів визначають її основні фізичні і механічні властивості. Так, найміцніша деревина, що володіє стійкістю до пошкоджень і довговічністю, знаходиться в шарах пізнього формування, званих заболонню.

Це твердження не відноситься до модрини, у якій ядро ​​вдвічі міцніше заболоні. Будівельникам будинків з оциліндрованих колод потрібно знати про цю властивість, вибираючи вид дерева, так як в процесі обробки колод на верстаті найміцніша зовнішня частина зрізається, а залишається внутрішня, більш м’яка частина. Саме неправильний вибір деревини в будівництві може зіпсувати роботу і в рази знизити термін експлуатації об’єкта.

Існує дві основні групи деревних порід: хвойні та листяні. Розглянемо характеристики деяких з них.

Найвідоміші вітчизняні хвойні – сосна, кедр, і ялина. Дуже популярна і легкодоступна деревина сосни. Вона має рівний стовбур, що зручно для розпилу. Також вона має велику щільність і міцність, просякнута смолою, яка оберігає її від загнивання. З сосни в основному ріжуть дошки. Вона легко пиляється в свежесрубленном стані, а при висиханні колеться і ускладнює обробку.

Кедр за якістю зовсім трохи слабше сосни. Але він більш стійкий до гниття і не розколюється при висиханні. Текстура дуже ніжна, молода – рожева, пізня – рожево-жовта, незамінна при виробництві різьблених виробів. З кедрових горішків добувають цінне кедрова олія, скипидар, виготовляють лікувальні бальзами.

Модрина є еталоном міцності серед хвойних порід. Це відмінний матеріал для будівництва. Модрина втричі міцніше сосни. З неї роблять підлоги, меблі, шпон. Модрина дуже стійка проти гниття. У Скандинавії з модрини споруджують зруби (будинки з колод), стійкі до несприятливих погодних умов, які зберігаються багато десятиліть. Текстура модрини приваблива, колір бурий, дуже добре виглядає в лакуванні і добре піддається обробці.

У листяних породах першість по цінності і якості матеріалу займає дуб. Дубовий матеріал міцніше і щільніше сосни, стійкіше від сосни до загнивання. Має привабливу текстуру, хорошу колкость. Піддається найскладнішою обробці. З дуба виготовляють міцний і надійний паркет, віконні рами та двері.

Після фарбування і полірування набуває неповторну красу. Великою цінністю користується морений дуб – дерево, довгий період знаходилося у воді, що має темно-зелений, майже чорний колір. Він також має багато дубильно-екстрактивних речовин, які використовуються в медицині для лікування і профілактики різних запальних захворювань, а також для вироблення межа і шкіри.

З березової деревини, що володіє білим кольором, виготовляють в основному дрібні предмети. Вона дуже легко обробляється в сирому вигляді, але при висиханні зазвичай жолобиться. Морение і полірування надають березі особливої ​​краси.

Горобина – високоміцний і вогнестійкий робочий матеріал. З горобинової заболоні майстри виготовляють рукоятки для молотків і сокир, табуретки, лавки та інші побутові міцні предмети.

Осика легко обробляється, у неї біла, або трохи зеленувата деревина. За рівнем міцності майже як дуб. З деревини осики роблять сірники, іграшки та всілякі потрібні дрібниці.

Липа – хороший матеріал для декоративного промислу. Креслярські і шкільні дошки, офісні меблі, парти та навіть олівці виготовляють з липового дерева. Липова деревина рожево-біла, дуже м’яка, стійка до розтріскування, деформації. Дуже легко обробляється.

Груша – дуже міцний і надійний матеріал для обробки і полірування, але при недбалої обробці колеться. Грушу часто використовують як підробку червоного дерева. Має важку структуру. З груші виготовляють різні дрібні прилади, так як вона не деформується при висиханні.

Деревина яблуні має оригінальну жовто-рожеве забарвлення. Використовується тільки в сухому стані, тому що в противному випадку дуже жолобиться. З яблуні виходять добротні столярні вироби, з неї виробляють дерев’яну частину музичних інструментів, різні дрібні сувеніри.

Ясень – будовою схожий на дуб, але трохи світліше. Стійкий до ударних навантажень, гнучкий, не розщеплюється. Ці якості зробили його незамінним у виготовленні хокейних ключок і тенісних ракеток.

Горіх волоський – дуже міцний і надійний матеріал. На ньому частіше зупиняють вибір при виготовленні меблів. Це пояснюється красивим візерунком текстури. З горіха виготовляють фанеру, дерев’яні компоненти мисливських інструментів, різьблені оздоблювальні компоненти для меблів. Належної уваги заслуговує деревина старого горіха, що володіє неповторною красою.

Цінні породи деревини

Цінні породи мають більш широке призначення, ніж звичайні. Вони мають цікаву, красивою фактурою, мають широку кольорову гаму, оригінальний візерунок, високу щільність. Колірна гамма деревини використовується дизайнерами-будівельниками для створення декоративних предметів інтер’єру. Цінні породи набагато дорожче будівельних порід з-за перерахованих художніх якостей.

Рідкісної і цінної породою дерева є самшит, що володіє приємним, жовто-сірим кольором деревини. Він має велику міцність, яку можна порівняти з міцністю кістки. З самшиту виготовляють дерев’яні частини музичних інструментів, гравірувальні дошки, різьблені вироби, гудзики. Гравірування по самшиту виходить витонченої і рівною, що позитивно позначається на її якості.

У далекому XVIII столітті в України стали завозити деревину з далеких субтропічних країн. Піком моди була меблі, виготовлені з червоного дерева махагони, а роботи виконували майстри-червонодеревці. Такими меблями були обставлені палати царських палаців, а пізніше і житла багатої знаті. Дерево махагони має білу заболонь і контрастне червоно-коричневе ядро, що створює дуже цікаве поєднання і благодатний грунт для прояву художньої фантазії майстрів.

Не меншою популярністю мало чорне ебенове дерево, що має білу заболонь і глянцево-чорне ядро. Такі кольори дерева створювали неповторний художній контраст, що дуже приваблювало майстрів-художників, які майстрували сувеніри та різноманітні декоративні вироби. Ще його використовували для виробництва клавіш для фортепіано, дерев’яних духових інструментів, інкрустації. Щільність деревини становить 1000 кг на 1 куб.м.

До цінних порід відносяться також вітчизняні породи. Це горіх, ясен, дуб, вільха, вишня та інші. Список можна продовжити рідкісними породами дерев, що ростуть на віддалених територіях. Це секвойя, евкаліпт, тис, палісандр та інші.

Всі ці породи служать для виготовлення предметів інтер’єру, творів мистецтва, дизайнерських прикрас, що дозволяє наповнити наше життя позитивною енергетикою, позитивними емоціями і почуттям умиротворення.

Про автора

admin administrator