Чим закрити вікна від сусідів своїми руками

Авторadmin

Чим закрити вікна від сусідів своїми руками

Зміст:

Як утеплити вікна на зиму своїми руками: 5 варіантів

Утеплення вікон на зиму – доволі поширене явище в Україні. Зазвичай утеплюють старі дерев’яні вікна, оскільки у холодний період року з них буквально може дути вітер, а це, погодьтесь, не надто комфортне явище. Пластикові вікна теж можна утеплити, це допоможе зменшити тепловтрати в помешканні, а відтак і зекономити на опаленні.

Утеплити вікна можна, використовуючи недорогі матеріали і навіть своїми руками. Як саме – у детальній інструкції від Xpert.

Утеплення вікон ватою і тканинними смужками

Ще один доволі простий спосіб утеплити вікна: для цього вам знадобляться вата і тканинні або паперові смужки. За допомогою тонкого ножа технічною ватою законопачуються щілини. Зверху наклеюються паперові або тканинні смужки. В якості клею можна використовувати звичайне мило. Також для швидкого проведення робіт підійде і паперовий скотч.

Утеплення вікон поролоном і скотчем

Бюджетним буде варіант із поролоном — він розрізається на смуги, після чого обережно закладається в усі наявні щілини. Зверху утеплювач заклеюється скотчем. Роботи проводяться швидко, а ефект досягається відчутний.

Важливо тільки вибирати скотч з чинним терміном придатності, інакше всі ваші зусилля будуть марними.

Утеплення вікон за шведською технологією

Шведська технологія передбачає використання трубчастого матеріалу, виготовленого із силіконової гуми. Важливо вибирати якісний ущільнювач, що не боїться температурних перепадів і стійкий до фарб і забруднень. Саме такий і випускають у Швеції (чому і технологія отримала цю назву).

Шведська технологія утеплення вікон за допомогою ущільнювачів

Отже, як утеплити вікна на зиму своїми руками за шведською технологією? Утеплювач у цьому випадку – це гумовий трубчастий профіль з терміном експлуатації 20 років. Цей профіль приклеюється в заздалегідь вирізані на вікні пази. Його потрібно закласти дуже щільно, інакше він може випасти.

Утеплення вікон за допомогою високомолекулярного полімеру

Таке утеплення вимагає використання інноваційного матеріалу на основі поліестеру (високомолекулярного полімеру). У енергозберігаючу плівку особливим чином «вплітають» інші матеріали: органічні сполуки, метали і їх оксиди, що дозволяє змінювати початкові властивості полімеру. Разом з тим, структура молекул матеріалу така, що світло прекрасно через них проходить. Таким чином, енергозберігаюча плівка не створює видимих ​​оку оптичних спотворень, інертна до побутової хімії і не сприяє утворенню пилу на вікнах.

Утеплення матеріалом на основі поліестеру

Крім того, цей матеріал створює механічне зміцнення для скла — у разі пошкодження воно не розлетиться на найдрібніші травмуючі осколки. Для плівки характерні і морозостійкість, і екологічна безпека.

Для робіт з утеплення вікон своїми руками плівкою вам потрібні:

  • Сам матеріал у потрібній кількості;
  • Ножиці та канцелярський ніж;
  • Побутовий фен.
  • Скло вимивається і знежирюється;
  • Стики рам герметизуються поролоном або іншим ущільнювачем;
  • На чисту поверхню віконної рами приклеюємо 2-сторонній скотч;
  • Один шар плівки потрібного розміру приклеюємо на скотч по всьому периметру віконної рами;
  • За допомогою фена здійснюємо термоусадку (розгладження) матеріалу.

Враховуйте, що надмірно натягувати плівку не варто — матеріал сам прийме потрібний натяг з плином часу.

Утеплення вікон силіконовим герметиком

Утеплення за допомогою герметика вважається одним з найбільш якісних і довговічних. Для робіт знадобиться герметик (силікон) і спеціальний важільний шприц (пістолет) для його нанесення.

Утеплення вікон герметиком

  • З вікна знімається скло (запасіться новими штапиками, адже старі при демонтажі дуже часто ламаються);
  • Зачистіть посадочне місце від бруду та пилу, після чого нанесіть туди смужку силікону;
  • Встановіть скло на місце і знову закріпіть його штапиками.

Вийде, що ви одночасно з утепленням проведете і дрібний ремонт своїх вікон.

Особливості утеплення пластикових вікон

Тільки встановлені пластикові вікна самі по собі не вимагають утеплення, проте з плином часу навіть ці конструкції втрачають частину своїх унікальних властивостей. Частими причинами, за якими потрібно утеплити металопластикові вікна, є:

  • Знос гумових прокладок або втрата еластичності;
  • Усадка стіни і, як наслідок, поява щілин;
  • Розгерметизація ділянок між відкосами і рамами.

Роботи з утеплення у такому випадку можуть полягати в регулюванні фурнітури, заміні гумових ущільнювачів, а також в монтажі відкосів.

Утеплення віконних щілин

При встановленні металопластикових або дерев’яних вікон потрібно утеплювати не тільки самі віконні рами, а й всю площу віконного отвору, причому роботи повинні проводитися і з зовнішньої, і з внутрішньої сторони.

Зовнішня теплоізоляція виконується із застосуванням спеціального герметика — він призначається для вуличних робіт і здатний заповнити всі щілини, які утворилися при установці, захистивши також і монтажну піну від несприятливого впливу.

Теплоізолятором також можуть виступати мінеральна вата або пінополістирол. Матеріали досить дешеві, але при цьому забезпечують якісний тепловий шар і герметичність. Враховуйте, що вікна, утеплені зовні, додатково захищені від холоду.

Утеплення відкосів може здійснюватися різними матеріалами — сендвіч-панелями, гіпсокартоном або пінопластом. Найбільш популярними матеріалами є гіпс і пінопласт — вони бюджетні і цілком підходять для самостійного проведення робіт. Процес утеплення відкосів такий:

  • Готуються заготовки з гіпсу потрібних розмірів — вони вирізаються і обробляються вологостійкою ґрунтовкою, після чого повинні просохнути;
  • Починаючи з бічних відкосів заготовки вставляються в прорізи;
  • Між гіпсокартонним листом і стіною виходить щилина, яку заповнюють монтажною піною і тимчасово проклеюють скотчем (малярським);
  • Верхній відкос надійно фіксується брусом, що впирається в підвіконня, — Після застигання піни брус і скотч видаляються;
  • Отримані відкоси ґрунтуються і фарбуються.

Ви також самостійно можете провести утеплення пінопластом. Для такого утеплення буде потрібно як сам пінопласт, так і розчин, що клеїть, а також штукатурка і армована скловолоконна сітка. Порядок роботи:

  • Пінопласт приклеюється на відкосі із зовнішнього боку;
  • Всі отримані щілини заповнюють клеючим розчином;
  • Поверхня пінопласту повністю покривається армованою сіткою;
  • Отримана конструкція штукатуриться.

Пінопласт може бути закріплений між собою спеціальними пластмасовими з’єднувачами. Це зробить конструкцію більш надійною.

Як утеплити підвіконня

Підвіконня пластикового вікна також може потребувати в утепленні. Для цих цілей підійдуть стандартні матеріали — пінопласт або мінеральна вата. Бажано проводити роботи з утеплення ще до монтажу підвіконня — ви можете постелити пінопласт заздалегідь і приклеїти його за допомогою піни. Після монтажу також всі щилини обробляються піною. Якщо ж підвіконня вже встановлене, то потрібно виявити всі наявні щілини і обробити їх силіконом або іншим герметиком, відповідним для зовнішніх робіт.

Наведені вище рекомендації дозволять вам насолоджуватися видом з вікна, не відчуваючи при цьому холоду.

Більше порад – у рубриці «Дім»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

  • Новини Тернополя
  • Новини Івано-Франківська
  • Новини Хмельницького
  • Новини Волині
  • Новини Чернівців
  • Новини Рівного
  • Новини Закарпаття
  • Житло
  • Дім
  • Опалювальний сезон

Чим закрити дерев’яні вікна на зиму

Заміна старих дерев’яних рам на металлопластових — відмінний спосіб зменшити тепловтрати приміщення. Але цей спосіб доступний не всім й не завжди. З необхідністю утеплити старі дерев’яні вікна на зиму стикаються мешканці знімних квартир й гуртожитків, пенсіонери, які не мають коштів на дорогі склопакети, співробітники держустанов. При цьому важливо точно встановити основні проблеми конструкції й вибрати оптимальний спосіб утеплення.

Підготовчий етап: пошук проблемних місць

Залежно від того, як й з яких порід дерева були виготовлені рами, яким чином в них вставлялися скла, наскільки тривалою й інтенсивною була експлуатація, виділяють такі основні проблеми дерев’яних вікон:

  • щілини й зазори між рамами й косяками або підвіконням. Виникають в результаті перекосу рам, розсихання деревини, усадки будинку. Служать джерелом протягів й вогкості;
  • зазори між косяками (рамою) й стінами;
  • нещільне закривання рам або неможливість повного закривання. Причиною також є перекіс рам й / або косяків, підвіконня. Призводить до повної відсутності захисту приміщення від теплових втрат;
  • щілини, отвори й тріщини в рамах, порожнечі в деревині;
  • нещільне примикання стекол до рами. Викликає протяги, відчуття холоду від вікна. Помітно збільшує тепловтрати кімнати;
  • недостатня товщина стекол або наявність тільки одного скла. При дуже тонких (1,52 мм) стеклах висока теплопровідність (0,75 Вт / м * градус) знижує опірність тепловтрат на 3050% в порівнянні з нормальною товщиною віконного скла (34 мм). Скління одинарним склом допустимо тільки для нежитлових приміщень.

У встановленні джерел протягів й холоду допоможе тепловизионная зйомка.

Після того, як встановлена ​​основна проблема — чи комплекс проблем — можна шукати шляхи їх вирішення.

Технологія утеплення дерев’яних вікон

Всі способи утеплення старих дерев’яних вікон можна умовно розділити на дві групи: сезонні (без ремонту конструкцій) й капітальні (з ремонтом рам, підвіконь, заміною або нової герметизацією стекол й іншими заходами).

сезонне утеплення

У цій групі виділяється три основні варіанти.

Захист стиків скла й рами

Виробляється тільки зсередини, за допомогою герметика або вузьких смужок паперу, тканини або скотча, а також малярської стрічки.

Якщо обраний спосіб з наклейкою стрічки — паперовій або тканої — то така стрічка наклеюється на стик скла й рами так, щоб на 25 мм заходити на скло й дерев’яну конструкцію.

Для паперових й тканинних смужок використовують клейстер або мильний розчин, скотч або малярська стрічка кріпляться за допомогою власного шару, що клеїть. Використання скотча небажано, оскільки він залишає на склі та дереві трудноудаляємиє залишки клею.

Закладення стику між склом й рамою за допомогою герметика виконується або матеріалами на основі силікону, або віконної замазкою. Прозорий герметик дає кращий результат й мало помітний.

Захист стиків рами скління з косяками й підвіконням

Також виконується зсередини, для цього застосовуються:

  • папір — у вигляді спеціальних паперових стрічок з шаром, що клеїть або нарізаних смужок газет або писемних листів. При використанні звичайного паперу наклеювання виконується на мильний розчин або клейстер;
  • тканина — смуги тканини наклеюються за допомогою мильного розчину, якщо застосовується бинт, наклеювання йде в кілька шарів;
  • технічна або звичайна вата, ганчір’я — матеріал щільно забивається в щілину між рамою й косяком (підвіконням);
  • папір у вигляді переробленої маси. Утеплити дерев’яні вікна в квартирі за допомогою такої «замазки» нескладно, розмочені в розчині клею або клейстеру паперові шматочки щільно трамбуються в усі щілини. Важливо пам’ятати, що газетний папір з надрукованим текстом може забарвити світлі рами;
  • поролон — смуги матеріалу заталкиваются в зазор між стулками й рамою за допомогою вузького тупого предмета (викрутки, столового ножа, лінійки);
  • спеціального ущільнювача у вигляді трубчастої смужки гуми або поролону, зазвичай з клейовим шаром. Ущільнювач наклеюється на прилеглу до косяків частина рами при відкритому вікні. Після закривання трубка деформується й щільно перекриває потік повітря зовні.

Використовується також комбінований варіант захисту, при якому щілини заповнюються ватою або герметиком, ущільнювачем, а після цього заклеюються зверху паперової або тканинної стрічкою.

термозахист скла

Тонка прозора плівка наклеюється на воду на всю поверхню стекол з заходом на раму. Завдяки здатності відображати інфрачервоне (теплове) випромінювання плівка запобігає тепловтрати, зберігаючи тепло в приміщенні.

Вона монтується металізованої стороною назовні.

Капітальне утеплення дерев’яних вікон своїми руками

Для більш якісного та довговічного результату буде потрібно частково демонтувати вікно. Робити це краще під час капітального або хоча б косметичного ремонту.

  1. Рами знімаються з петель.
  2. Перевіряються петлі, міцність їх встановлення та функціонування, точність положення. При необхідності деталі замінюються або кріпляться заново.
  3. Перевіряється стан рам, наявність в них щілин, отворів й тріщин. Для цього може знадобитися видалення декоративного покриття — лаку або фарби.
  4. Закрити щілини в дерев’яних вікнах шпаклівкою по дереву, алебастром, парафіном або герметиком. Якщо планується в подальшому фарбувати або лакувати дерев’яні рами, краще вибирати шпаклівку або алебастр, оскільки на герметик або парафін лако-барвисті покриття лягають погано.
  5. Перевірити стан косяків й підвіконня, наявність щілин між ними й стіною. Виявлені порожнечі в стіні закрити монтажною піною або цементно-піщаним розчином, гіпсом, алебастром або іншим ремонтним матеріалом. Забитий фрагменти приховати лиштвами.
  6. Утеплити зсередини відкоси за допомогою будь-якого сучасного теплоізоляційного матеріалу й гіпсокартону. Одночасно це допоможе надати внутрішній стороні вікна більш привабливий вигляд й спростити декоративну обробку укосів.
  7. Встановити рами на місце і, прибравши дерев’яні штапики, витягти скла. Якщо необхідності в заміні скла немає, його контактні (дотичні з рамою) поверхні очищаються, як посадочні місця в рамі. Після цього місце установки скла по контуру обробляється герметиком, після чого скло ставиться на місце й закріплюється новим штапіком. Додаткова теплоізоляція стиків скла й рами після цього, як правило, не потрібна.

Важливо: зміну стекол й їх повторну герметизацію виконують при встановленій на місце й закритій рамі! Якщо міняти скло при виставленої або просто розхристаній рамі, є ризик її перекосу й пошкодження скла при установці.

При недостатній товщині / теплоізолювальної здатності стіни над / під / поруч з вікном може знадобитися внутрішня або зовнішня теплоізоляція всієї стіни.

Додаткові методи утеплення — заклеювання стиків, установка ущільнювача на раму, монтаж теплосберегающей плівки на скло — тільки підвищують ефективність основних ремонтних робіт, але не замінюють їх.

Як утеплити старі дерев’яні вікна за шведською технологією

Перераховані способи теплоізоляції приміщення за допомогою закладення вікон застосовні в основному до старим, не надто високої якості дерев’яних рам. Однак для будинків «старого фонду» зі зробленими давно, але з якісної й дорогої деревини вікнами, можна застосувати більш сучасну й ефективну «шведську» або «пазів» технологію ущільнення.

Суть технології полягає в установці спеціального, що кріпиться в пазу утеплювача по периметру стулок й рами. Паз під утеплювач вибирається за допомогою фрези, стулки при необхідності підганяються так, щоб забезпечувалося щільне, але не утруднене закривання вікна.

Залежно від конструкції рами, може бути встановлений не один, а два-три контури ущільнювача.

Тип ущільнювача (профілю) залежить від величини зазору між рамою й стулкою вікна. Цей зазор визначається по всьому периметру, оскільки в різних місцях він може відрізнятися в 24 рази (наприклад, між верхом й низом вікна). Зробити це можна за допомогою загорнутого в плівку шматочка пластиліну. Він затискається між рамою й стулкою, по висоті гребеня оцінюється величина зазору.

Маркування профілю EuroStrip для зазорів величиною:

  • 23,5 мм, Е — трубчастий;
  • 35 мм, Р — трубчастий з круглим або фігурним перетином;
  • 312 мм, D — трубчастий фігурний.

Такий тип утеплення оптимальний, якщо якісне в цілому дерев’яне вікно дме й його потрібно тільки ущільнити по периметру. Більш детально процес герметизації показаний на відео.

Перевагою методу вважається можливість вільного відкривання стулок в будь-який час року (на відміну від заклеєних або забитих поролоном, ватою, герметиками вікон), а також збереження природного мікроклімату.

За шведською технологією можна утеплити дерев’яні вікна своїми руками, тим самим зменшивши витрати на монтажні роботи й виділив великі кошти на покупку якісного утеплювального профілю й новій фурнітури для вікна.

Умови правильного утеплення дерев’яних вікон

Велика частина робіт з утеплення проводиться в перші осінні місяці, до того, як температура в приміщенні падає нижче 15 градусів Цельсія. Добре утеплити житло в морози дуже проблематично. На дуже холодних рамах мильний розчин, клейстер або клеїть шар готових матеріалів не втримається.

Екстремальні ситуації

Як екстрених заходів можна застосувати закладення щілин ватою, поролоном або саморобним герметиком (маса пап’є-маше на основі газетної або паперу з клейстером), монтаж теплосберегающей плівки на скло.

У крайніх випадках допустима установка щільної поліетиленової плівки (одно- або двошаровий) на всю площу вікна, включаючи рами, з заходом на відкоси зсередини. Кріпиться така плівка за допомогою звичайного або двостороннього скотча.

Недоліком методу вважається сильне зниження освітленості, але при відключенні опалення, рекордних морозах або тріщині на склі (розбитому склі) даний метод може виявитися єдиним раціональним.

При різкому падінні температури в приміщенні й неможливості провести нормальну теплоізоляцію вікон варто згадати також про старому захисному засобі — дуже щільних, важких шторах. Вони зменшать потік холоду від стекол й допоможуть, хоча б частково, позбутися від протягів. Тій же меті можуть послужити ролети.

висновок

Для багатьох користувачів питання, як правильно утеплити дерев’яні вікна, здається нераціональним. Навіщо утеплювати старі рами, якщо можна поставити нові, степлопластіковие, з подвійними й потрійними енергозберігаючими склопакетами.

Але якісно зроблені й добротно утеплені дерев’яні рами мають свою принадність. Крім вантажного й солідного вигляду, вони успішно забезпечують мікровентиляцію приміщення, зберігають більш природний мікроклімат в будинку.

Тому актуальність утеплення вікон з дерева зберігається, навіть з урахуванням розвитку сучасних технологій в будівництві й ремонті.

Будь ласка, оцініть цю статтю: ( 1 5,00 з 5)

Як утеплити старі вікна й віконні рами

Через старі вікна з дерев’яними рамами зазвичай втрачається близько 2/3 тепла з будинку. Це дуже багато. Тому розібратися, як утеплювати старі вікна потрібно обов’язково, що б перезимувати вдало.

Розглянемо кілька типових ситуацій, — куди йде тепло й що можна зробити для його порятунку, як теплоізолюючих дерев’яні віконні рами, шви, скла.

Протяг — найлютіший ворог утеплітельщіков

Явище, яке забирає левову частину тепла з будинку, називається протяг. Звичайна справа — через одну віконну раму всередину приміщення вітром нагнітається морозне повітря. А через іншу, можливо з протилежного боку будинку, повітря з приміщення йде. В результаті опалити всю вулицю не вистачає ні грошей, ні сил.

Виявити протяг взимку не складно, в тому місці, де задуває холодне повітря всередину буде мерзнути підставлена ​​частина тіла. Можна це зробити й за допомогою запаленого свічки.

Але взимку хапатися за утеплення вікон якось запізно. Краще це зробити влітку.

У теплу пору потрібно розкрити старі дерев’яні рами, провести їх ретельну ревізію, дістатися до зовнішніх стекол, виявити щілини, й вжити всіх заходів з утеплення старих вікон.

Дивимося на прилягання стекол

В першу чергу потрібно хапатися нема за дерево, а за самі скла. З плином часу дерев’яні рами коробляться, замазка під склом відшаровується, й між стеклами й рамою виникають щілини. Потрібно перевірити весь периметр скління (і внутрішнього й зовнішнього) на цей рахунок.

Якщо фарба вже облізла, то може можна познімати штапики?
Для більш якісної герметизації стекол штапики краще зняти.

Але можливо вони ще «як нові» й пофарбовані. Тоді потрібно просто пройтися силіконовим герметиком по периметру в місці прилягання штапиков до скла.

В іншої крайності, коли рами розхитані, щоб утеплити старі вікна, бажано зняти скла й встановити їх заново на новій замазці або на олійній фарбі.

Якщо не виймати скло — порядок теплоізоляції

Але таку серйозну роботу далеко не всі захочуть робити. Адже скла можуть бути приклеєними частково на старій замазки й без бою (розбиття) зазвичай вийняти їх з рами мало у кого виходить.
Тоді втілюємо в життя таку інструкцію.

  • Вимити вікна.
  • Зняти старі штапики.
  • Закласти силіконовий герметик по периметру скла, намагатися впорснути його за скло, якщо воно відходить.
  • Встановити штапик на місце на герметику.

Якщо ж можете вийняти скла з рам, то тоді можна спокійно промазати скла по периметру нової віконної замазкою. Вона без проблем продається в магазинах. І вставити скла на своє місце, використовуючи старі штапики. І пофарбувати раму заново.

Утеплення вікон за допомогою парафіну

Одним із дієвих способів усунути дрібні щілини, які важко заткнути й заклеїти, — залити розплавленим парафіном. Цей матеріал в рідкому стані затечет в будь-яку шпаринку й тут же застигне.

Шматок звичайної парафінової свічки розплавляється на водяній бані. Тобто ємність зі свічкою опускається на окріп поплавати деякий час, поки парафін не розплавиться. Працюють обов’язково в товстих рукавичках.

Розплавлений парафін набирається в шприц й тут же впорскується шприцом під тиском в намічені щілини. Під час роботи головне дотримати послідовність, намітити черговість місць, які повинні бути заповнені й не перескакувати з місця на місце.

Застосування трубчастого ущільнювача

Нещільно закриті стулки на вікні — завжди джерело холоду. Якщо віконні рами в холодну пору належить відкривати — закривати, то їх обов’язково потрібно ущільнити по периметру, де зазвичай залишається зазор в декілька міліметрів й в якому може розміститися сучасний ущільнювач — самоклеюча трубка.

Наклеїти її на лакофарбове покриття деревини дуже легко, — потрібно зняти з ущільнювача захисну папір й притиснути клейкою стороною до рами, звичайно, попередньо вимитої. Таким чином усувають протяги не тільки на вікнах, але й по периметру дверей.

Біда в тому, що самоклейки довго зазвичай не ходять — відклеюються, особливо при частому користуванні й утворенні конденсату на перепаді температур. Можна скористатися вдосконаленим силіконовим ущільнювачем — довговічним й ефективним — див. Відео далі, — але його зазвичай закладають в спеціальну щілину, яку потрібно отфрезіровать по периметру рами.

Застосування скотча для закладення щілин в рамах

Якщо периметр закладення очищений від пилу, всього сипучого, дрібного, то можна застосувати й самоклеющийся скотч. Але потрібно пам’ятати, що він, швидше за все, з фарбою рам утворює дуже стійку сполуку. І відірвати його можна буде тільки з верхнім шаром фарби.

Проте, на старих рамах, які зазвичай вже й не шкодують, закладення всіх витоків й щілин за допомогою скотча — найпоширеніший метод утеплення вікон на зиму.

Раму потрібно ретельно вимити. Потім закрити всі великі щілини ватою або тканиною, так як великі протяги можуть й не дати скотчу приклеїться. Потім проклеїти скотчем все по периметру нещільно прилеглих стулок, підозрілих стекол, в місцях прилягання самої рами.

Проклейка скотчем, мабуть, найдешевший, швидкий й надійний спосіб усунення протягів по периметру старих віконних рам. Але скотч може завдати шкоди фарбі на поверхні дерева.

Заклеювання щілин у вікнах папером на борошні

Старовинний метод проклейки щілин де небудь. Береться білий папір смужками по 30 — 50 см й приклеюється на крутому розчині борошна.

В принципі те ж саме, що й скотчем, але цю проклейку можна буде пізніше обмити, стерти повністю, без особливої ​​шкоди для рами. До скла не клеїться, тому щілини по периметру скла усунути таким способом не вдасться. Наклейка приблизно в 3 — 5 разів довше й «болісніше» ніж скотчем.

Папір часто жовтіє за зиму, й як правило, вікна проклеєні папером виглядають не надто

Проклейка вікон тканиною з поролоном

Більш вдосконалений метод проклейки вікон на зиму — використання тканини на милі, замість паперу на борошні. А щілини будуть кріпитися «просунуте» — поролоном, який при стисненні прагне розширитися, а не ватою й шматками марлі.

Тонкий поролон можна дешево придбати в господарському магазині, а на закладення вікон порізати тонкими смужками стару білу простирадло. Покладена поверх заткнути щілин матерія густо змащена милом, матиме більш пріглядний вид. А навесні це все потрібно змити водою. І навіть використовувати повторно на наступний рік, на відміну від паперових варіантів.

Замазкою закладаються щілини на вікнах

Закладення щілин у вікнах може бути зроблена й за допомогою замазки. Досить промазати гарненько по всій площі деревини, й замазка міцно залізе в усі щілинки й закрити їх, так що ніякого руху повітря не буде.

Можна зробити мастику на основі алебастру з невеликим додаванням крейди. Але вона буде «вічної», після пересихання її потрібно буде виколупувати й робити нову.

Можна зробити змивається замазку. Береться 3 частини дуже дрібного пукраїнцівого піску й 1 частина борошна. Розводиться водою чуть-чуть, й втирається уздовж рами. Зверху можна на борошні клеїти папір.

про утеплення старих вікон на зиму

Ущільнювачі під стулки можна підібрати відповідно до цього відео.

Що б якісно встановити гумовий або силіконовий ущільнювач на віконні рами необхідна певна конфігурація, — спеціальна щілина, куди буде забито кріплення ущільнювача. Як утеплюють вікна майстра — дивіться на відео.

Вище описані кілька методів, як утеплити вікна зсередини, що б вони не доставили великих сюрпризів взимку. Але зрозуміло, що це все напівзаходи. І старі рами все одно не можуть змагатися з теплозбереження з сучасними склопакетами.

Що б вирішити питання — як утеплювати вікна на зиму радикально, раз й назавжди, потрібно встановити нові металопластикові або дерев’яні (дорожче) рами й двокамерний склопакети, причому скла застосувати з напиленням, яке затримує променеве тепло в кімнаті.

Тільки таким чином можна зменшити тепловтрати через вікна на 80 -90%.

Чим закрити щілини в дерев’яних вікнах?

Дерев’яні віконні рами хороші всім: й екологічно чисті — не впливають на здоров’я мешканців будинку, й при утилізації старих, що відслужили свій вік виробів, не виникає проблем. Такі вікна дихають (пропускають повітря, не дають накопичуватися волозі).

І взагалі, мають масу достоїнств. Погано, що дерево не довговічне , й після декількох років під впливом зовнішніх чинників починає деформуватися. Постійні сезонні зміни температур, вбирання вологи й висихання, вітри проробляють в рамах щілини. Спочатку непомітні оку, вони поступово розширюються, збільшуються в розмірах, починають приносити неспокій.

Ознаки та наслідки появи щілин у вікнах

Першим тривожним дзвіночком про виникнення щілин стане всюдисуща пил . Ви часто й сумлінно її протираєте, а вона ніби оселилася на підвіконні. Значить, зверніть увагу на вікно. Зі зниженням температури на вулиці скла в кімнаті починають «плакати» конденсованої вологою зсередини. Щілини пропускають холодне повітря, сприяючи інтенсивному запітніння їх поверхні.

Якщо дрібні тріщини в дереві пропускали мікрочастинки й не стримували температурний режим в приміщенні, то більші забезпечать вас протягами й шумовим фоном з вулиці. На дерев’яних рамах оселиться цвіль, вони почнуть руйнуватися швидше. Опалювати будинок стане в кілька разів складніше, щілини у вікнах утворюють цілі дірки у вашому сімейному бюджеті.

Що робити, якщо у вікнах утворилися щілини?

З пластиковими вікнами ви надовго забудете про щілинних проблемах, але що робити, якщо потрібної суми на покупку й установку склопакетів немає, й в найближчому майбутньому не передбачається? Наші предки, навіть в найсміливіших мріях не представляли нові технології, надходили досить просто.

Конопатили щілини підручним матеріалом й зверху заклеювали стрічками. Популярним утеплювачем ставали старі газети. Дрібні щілини просто приховували під паперовими смугами.

Великі спочатку заповнювали паперовими обрізками, утрамбовували їх за допомогою твердого гострого предмета (підходила дерев’яна лопатка, дрібна викрутка). Потім маскували смугами білого паперу, змащеній клейстером. Набагато краще газети стримає холодне повітря ганчір’я.

Її тонкі сухі смуги заштовхують в тріщини. Навесні їх навіть не доведеться відривати й відскоблювати від вікна: відпадуть самі.

Набагато важче впоратися зі щілинами між склом й рамою . Ті, що прийшли в непридатність дерев’яні штапики краще замінити на нові, або заповнити щілини спеціальної віконної замазкою. Використовується народними умільцями й суміш подрібненого крейди з оліфою, але вона куди гірше професійного кошти. Швидко розкришиться.

[Tip] Важливо! Щілини між вікном й підвіконням краще закрити монтажною піною! [/ Tip]

Вікна з відкриваються рамами наглухо паперів не заклеюють: раптом знадобиться провітрювання? Утеплюють їх смугами поролону, паперовим шпагатом, білизняний бавовняної мотузкою. Більш клопіткий спосіб — за допомогою парафіну, який розплавляють, набирають в шприц зі знятою голкою.

Потім голку ставлять на місце й видавлюють вміст в щілину. Мороки багато. По-перше, працювати потрібно дуже швидко: парафін чекати не буде, застигне. По-друге, залити великі щілини не вийде: розплавлена ​​маса стече вниз, не закріпившись. Крім того, така замазка недовговічна.

Вистачить на сезон, не більше.

Ніякі підручні методи не зрівняються з сучасними, спеціально розробленими герметиками й ущільнювачами . Вони ідеально справляються з деформацією рам й заповнюють порожнечі, що утворилися. Силікон, гума, полімери — вибір великий, й по кишені не б’є. При мінімумі зусиль ви легко відновите ізоляцію будинку від впливів зовнішнього середовища.

[Tip] Важливо! Опис способів утеплення вікон на зиму: http://oknoudoma.ru/uteplenie-derevyannyh-okon-na-zimu-sovety-primenyaemye-tehnologii-material/[/tip]

В основу технічних наповнювачів покладено принцип того ж шприца. Через пістолет-насадку видавлюється маса-герметик, міцно схоплює краю тріщин. Утрамбовувати її не потрібно. Розумний матеріал сам заповнить порожнечі щілин — їх не треба замазувати. Надлишок потім можна видалити.

Простота використання герметиків все ж вимагає дотримуватися пари правил:

  • наносяться вони на сухі поверхні, попередньо зачищені від зайвих наносів;
  • спека або холод не сприяють якості їх функцій, краще займатися утепленням при кімнатних температурах.

По периметру рами ущільнюють профільованими засобами . Вибирають потрібний перетин, матеріал, спосіб кріплення (клас вказується на маркуванні).

Надійно збереже тепло й затишок в домі теплосберегающая плівка . Обклеїти нею вікно не складе труднощів навіть неспеціалісту. Її сторони різні. Блискуча «металева» кріпиться на раму, а з ультрафіолетовим покриттям буде відбивати світло й тепло назад у приміщення. Така плівка дозволить заощадити на опаленні, вікна пітніти не будуть, світла вона не перешкоджає, зате від шуму ізолює.

Щілин в пластикових вікнах можете не шукати. Їх не існує в природі. Виявлені між рамою й стіною щілини, що виникли в ході механічної деформації, приберуть фахівці будь-якої організації, що займається продажем вікон.

Способи утеплення дерев’яних й пластикових вікон на зиму

Через вікна втрачається найбільшу кількість тепла в зимовий період, тому утеплення дозволяє зберегти постійну температуру в приміщенні, усунути протяги й створити комфортні умови проживання.

Найпопулярніші способи

Як утеплити дерев’яні вікна підручними засобами? Щоб кватирка або віконні стулки щільно прилягали один до одного можна використовувати спеціальний гумовий віконний ущільнювач, який продається в будь-якому будівельному магазині.

Це засіб має самоклеящуюся основу, що дозволяє провести утеплення вікон своїми руками, не викликаючи майстра. До того ж ущільнювач коштує недорого.

Єдиним мінусом є погана фіксація на морозі, для більш надійної фіксації стрічку потрібно добре розігріти.

Як утеплити вікна на зиму й закрити великі щілини? Якщо між стулками є зазор, закрити його можна за допомогою звичайної вати. Матеріал щільно укладають між рамами й в місцях примикання дерев’яної конструкції до укосу, підвіконня. Зверху вату заклеюють білим скотчем, якщо щілини невеликі, можна просто закрити їх малярською стрічкою.

Захистити від вітру вікна на зиму своїми руками можна самоклейним поролоном. Утеплює, з однієї зі сторін має липку основу, яка дозволяє надійно зафіксувати стрічку в місцях нещільного прилягання віконної рами, кватирки, між стулками. Такий засіб також продається в будівельних магазинах будь-якого міста й коштує недорого.

У звичайних дерев’яних вікнах завжди існує зазор між склом й рамою. Щоб закрити щілини необхідно обробити місця прилягання герметиком. Робити це потрібно при плюсовій температурі, поверхні попередньо вимивають й витирають насухо. Герметик найкраще використовувати прозорий, він не буде помітний й не зіпсує зовнішній вигляд вікон. Штапики зверху зашпаровують мастикою для дерева.

Утеплення екологічно чистими матеріалами

Гумові, ПВХ ущільнювачі не завжди виготовляються з якісних матеріалів, тому для тих, хто турбується про своє здоров’я, оптимальним засобом утеплення є натуральна лляна стрічка. Матеріал призначений для герметизації дерев’яних вікон, дверей, кватирок, прорізів.

До переваг лляного утеплювача відноситься:

  • виготовлений з екологічно чистої сировини;
  • ефективно захищає від тепловтрати й протягів;
  • матеріал мало схильний до впливу вологи;
  • не руйнується під впливом морозу й сонця;
  • володіє природною вентиляцією, тому в приміщенні не порушується мікроклімат;
  • має тривалий термін експлуатації.

Утеплювач продається у вигляді стрічки шириною до 5 см, його прокладають в місцях нещільного прилягання стулок до рами, укосів, підвіконня.

Енергозберігаюча плівка для утеплення стекол

Як утеплити дерев’яні вікна та запобігти тепловіддачу в будинку? Крім перерахованих вище способів, можна скористатися теплоотражающей плівкою. Цей матеріал вирізають по необхідних розмірах й наклеюють на стекла з внутрішньої сторони приміщення. Плівка не дає вийти тепла, захищає вікна від появи конденсату й скупчення пилу, забезпечує підвищення температури в кімнаті мінімум на 4-7 ° С, й дозволяє заощадити на оплаті опалення.

Утеплювач для вікон фіксують до пластикової або дерев’яній рамі скотчем, щоб не залишалося бульбашок повітря в місцях приклеювання. Потім плівку розігрівають звичайним феном, під дією гарячого повітря термозахисний засіб натягується й повністю розгладжується.

У комплекті продається енергозберігаюча плівка, складена в два шари, спеціальний двосторонній скотч й вкладена інструкція із застосування. Матеріал буває прозорим, кольоровим, з декоративним малюнком, застосовується для утеплення дерев’яних або пластикових вікон. У зимовий час він перешкоджає тепловтрат, а в літній захищає від спеки й палючих ультрафіолетових променів. При цьому зберігається нормальна видимість стекол, сонячне світло в достатньому обсязі потрапляє в приміщення.

Способи утеплення пластикових вікон

Правильно встановлені пластикові вікна або склопакети не повинні пропускати холодне повітря й намокати. Якщо на рамі збираються краплі конденсату, намерзає лід, значить, необхідно провести ремонт.

Однією з поширених причин втрати тепла є неправильне регулювання замків під час монтажу. Щоб поліпшити прилягання стулок, необхідно підтягнути регулювальний болт, який змінює положення клина, що заходить за запірний язичок. Цей болт має шестигранну форму й підкручує спеціальної викруткою.

Регулювання замків на пластикових вікнах

Якщо порушена теплоізоляція пластикового вікна, причиною може бути знос ущільнювача. Зробити заміну деталі самостійно буває складно, особливо якщо віконні стулки великого розміру. Щоб поміняти ущільнювач потрібно викликати майстра, така робота не займе багато часу.

При правильному догляді за вікнами не доведеться часто міняти гумову прокладку. Перед початком холодів її необхідно очищати від пилу й бруду, обробляти силіконової автомобільної мастилом. Такі процедури оберігають гуму від пересихання в жарку погоду під впливом сонячних променів й захищають від руйнування під час морозів.

Ущільнювальна саморозширюється стрічка

ПСУЛ виготовляється з поліуретану, просочується спеціальним розчином, що надає стрічці пружність й здатність розширюватися. Матеріал фіксується клейкою стороною до дерев’яних стулок, швах, дверних отворів. ПСУЛ захищає вікна від атмосферних опадів, вітру, сприяє виведенню вологи з приміщення.

Стрічка стійка до низьких й високих температур, не горить, не схильна до ураження грибком, не руйнується під впливом ультрафіолетових променів, може застосовуватися навіть на нерівних конструкціях. Перед фіксацією стрічки поверхню стулки необхідно зачистити, видалити пил й бруд, матеріал розширюється протягом 48 годин після приклеювання.

Утеплення підвіконь й укосів

Причиною появи протягу в кімнаті може послужити віконний укіс. При наявності щілин й тріщин на його поверхні необхідно провести ремонт. Великі діри заповнюють будівельною піною, алебастром, в місці примикання укосу до рами, підвіконня дефекти закладають герметиком.

Щоб мінімізувати вивітрювання приміщення й утеплити свій будинок, під час монтажу бічних конструкцій застосовують пінопласт, зверху його закривають пластиком або гіпсокартоном, штукатурять оздоблювальними сумішами.

Як утеплити укоси

Варто звернути увагу на стан укосів з зовнішньої сторони, при пошкодженні штукатурки необхідно замазати щілини розчином цементу, розкрити ґрунтовкою й пофарбувати.

Їли з’явилися щілини під підвіконням, утеплити його можна за допомогою паропроницаемой віконної стрічки для зовнішнього або внутрішнього застосування залежно від того, де з’явився дефект.

Цей гідроізоляційний матеріал виготовлений з синтетичного нетканого волокна мембранного типу, має дві клеєння смуги. Стрічку укладають в місці великих щілин й задувають монтажною піною.

Такий спосіб утеплення захищає від конденсату на вікнах, чи не порушує мікроклімат в кімнаті, запобігає появі грибка на укосах, підсилює фіксацію вікна зі стіною.

шведські технології

В даний час професійне утеплення дерев’яних вікон й балконних дверей проводять по шведським технологіям. Для цього фрезою роблять поздовжній паз в місці прилягання стулки до рами, в отриману борозенку укладають трубчастий силіконовий ущільнювач й закладають будівельним герметиком. Подібним способом проводять утеплення внутрішніх стулок в «сталінських» вікнах. Встановлений матеріал служить близько 15-20 років.

Таке утеплення вікон на зиму допомагає зменшити вивітрювання приміщення й усуває протяги. До того ж стулки можна відкривати для провітрювання, на відміну від заклеєних скотчем рам. Але герметизація по шведським технологіям коштує досить дорого, тому що потрібна робота досвідченого майстра й застосування спеціального інструменту.

Реставрація старих вікон

Якщо дерев’яні рами відслужили свій термін, потрібно провести ретельний ремонт. Стулки демонтують, замінюють гнилі деталі. Обробляють герметиком область безпосередньо біля стекол. Потім прокладають утеплювач за шведською технологією, використовують поролон або повсть, гумові, лляні, ПВХ ущільнювачі.

Оптимальним варіантом реставрації є заміна старих дерев’яних вікон на сучасні пластикові склопакети, які забезпечують надійну теплоізоляцію приміщення.

Утеплення вікон допомагає зберегти комфортну температуру в приміщенні, перешкоджає появі конденсату на стеклах. Дерев’яні рами ущільнюють звичайними підручними засобами або застосовують інноваційні технології. Для захисту пластикових вікон необхідно відрегулювати замки й замінити гумові ущільнювачі. Не варто забувати й про укосах, підвіконнях, закладення щілин захищає будинок від вивітрювання.

Якими матеріалами та як утеплити дерев’яні вікна на зиму?

Правильно утеплені дерев’яні вікна можуть служить десятиліттями.

Будинок з красивими дерев’яними вікнами — це конструкція, в приміщеннях якої завжди підтримується оптимально-комфортний й максимально здоровий мікроклімат. Завдяки дивовижним властивостям деревини в кімнаті з такими вікнами дуже легко й вільно дихається, адже вони не затримують повітря, дозволяють йому циркулювати.

Але біда всіх дерев’яних конструкцій, якщо порівнювати їх з пластиковими, в більш низьких теплозберігаючих якостях. В даний час цю проблему можна з легкістю вирішити, якщо якісно утеплити віконну конструкцію з деревини. Розглянемо, як утеплити дерев’яні вікна та зберегти в приміщеннях здоровий мікроклімат.

Знай, що утеплювати

Перед тим, як утеплювати вікна стоїть їх очистити від всіх забруднень.

Незалежно від того, в якому стані знаходиться дерев’яна конструкція, вона має кілька містків холоду — шляхів проникнення морозу.

Якщо утеплити один й не утеплити інші, то на підвищення зберігає тепло якостей вікна можна не розраховувати. А тому до приходу зими необхідно досліджувати всю віконну конструкцію — від рами, скла й до підвіконня, на предмет наявності містків холоду.
Де ж шукати? Буде правильним обстежити:

  • укоси;
  • перемички (балки для посилення прорізу) над вікнами;
  • підвіконня;
  • Скло.

Порада! Перемички найкраще буде утеплити зовні будівлі, приклеївши до отвору лист будівельного пінопласту. Можна захиститися від проникнення зимового холоду й зсередини приміщення, однак в цьому випадку доведеться споруджувати декоративний карниз або короб. Але цей метод менш продуктивний.

Утеплювати дерев’яні вікна на зиму можна й своїми руками.

Наступне місце відкоси — їм завжди приділяється основна увага. Якщо рама встановлена ​​правильно, то між стіною й вікном можуть залишитися лише незначні щілини. Їх утепленням завжди й займаються. А ось під підвіконня мало хто заглядає.

Хоча в 34% випадків найбільшу кількість тепла йде саме цим шляхом. При цьому підвіконня може бути або спочатку встановлений некоректно (запенивание було проведено неправильно), або за тривалий час експлуатації будівлі цементно-пісочний прошарку в цегляній кладці могли дати значні щілини.

Порада! Позбавлятися від цього містка холоду краще теж зовні, причому провести монтаж листів пінопласту необхідно не перед самою зимою, а навесні або в перших місяцях осені.

Визначивши причину, приступимо до її усунення. Але перш ніж перейти до технології й розповісти, як утеплити дерев’яні вікна, визначимося, з якими матеріалами краще працювати.

Як правильно вибрати матеріал для утеплення вікон?

Утеплювати дерев’яні вікна можна різними технологіями.

Дати однозначну відповідь на це питання не вдасться, оскільки все залежить від розміру щілин, ущербності дерев’яної конструкції й засобів, які хотілося б витратити на утеплення віконного отвору. Почнемо з матеріалів. Це трубні профілі, або ущільнювальні прокладки, яка відслужила вже до 5 років:

  • гумові;
  • ПВХ, або ПВХ;
  • поліуретанові;
  • пенополіетіленовие;
  • поролонові.

Важливо! Працювати взимку з цими сучасними ущільнювачами можна. Процедуру обклеювання правильніше буде провести в перші місяці осені, коли в квартирі температура повітря не буде нижчою +10 градусів. Так само варто врахувати, що гумові варіанти трубних профілів бувають як самоклеючими, так й вимагають використання спеціального клею.

Якщо прийнято рішення використовувати один з перерахованих видів матеріалу, то при покупці необхідно поцікавитися, який їх типів профілів пропонується:

  • тип Е, або трубчастий профіль для ізоляції незначних, вузьких щілин;
  • тип Р, або утеплювач для щілин середніх габаритів;
  • тип Д, або ізоляційний матеріал, який краще використовувати для утеплення широких зазорів.

Порада! Процедура приклеювання профілю досить непроста, тому, швидше за все, доведеться повозитися.

То який же утеплювач краще, й якою буде правильніше вибрати для ізоляції дерев’яних вікон? Спробуємо розібратися. За своїми фізико-технічними якостями можна вибрати ПВХ матеріали.

Вони краще гумових — більш морозостійкі, не схильні до деформації, замерзаючи — не ламаються. Але якщо довговічність більш цінна якість, то гума значно краще, ніж ПВХ. А якщо враховувати, що дерев’яне вікно — екологічно безпечна конструкція, то гумові матеріали саме те, що можна й потрібно придбати.

Порада! При виборі гумових трубних профілів, варто вибирати більш м’які види сировини.

Тепер зупинимося на ціні й комфорті експлуатації. Тут робити вибір можна між: дорогими самоклеючими матеріалами й немає (згадувалося вище). Простіше працювати з самоклеючими стрічками, але є одне «АЛЕ» — термін придатності клею. Якщо він минув, то, як би якісно не пройшла проклейка, а стрічка або не приклеїться, або буде весь час відвалюватися. Тому рекомендується вибирати більш надійний варіант — гумову стрічку й правильно підібраний до неї клей. Це захистить від неприємностей.

Технологія утеплення дерев’яного вікна за допомогою ущільнювачів

Припустимо, читач скористався порадою й вибрав звичайну гумову стрічку. Щоб її приклеїти, потрібно купити ще й герметик. Тепер озброївшись чистою ганчіркою, необхідно акуратно обклеїти стрічкою все периметри — кватирку, стулки дерев’яного вікна. Клеїти стрічку потрібно дуже рівно, щоб потім не виникло проблем з закриванням й відкриванням стулок.

Що стосується герметика. Його можна — навіть краще, купити з запасом й при тому білого або прозорого відтінку. Такий матеріал не буде помітний. Якщо дерев’яні вікна в будинку відносно нові, то на цьому процедуру можна вважати завершеною. Якщо ж рама стара, то вона напевно в деяких місцях має значні збитки — щілинки, зазори. Всі виявлені містки холоду можна також задути прозорим герметиком.

Порада! Щоб утеплення вікна з дерева пройшло правильно, необхідно очистити ті місця, які будуть задути герметиком, від бруду й пилу. Інакше вся процедура утеплення не дасть результатів — адгезії герметика з деревом не відбудеться.

Як зробити старі дерев’яні вікна дуже теплими?

Ця технологія схожа на реставрації. Буде потрібно купити нові дерев’яні штапики (тоненькі реечки, що тримають по периметру скло) й все той же герметик. Тепер приступимо до процедури (все потрібно робити дуже акуратно, щоб не поранити себе й не розбити скло):

Перед тим як утеплювати дерев’яні вікна стоїть закрити всі щілини.

  • маленьким ножичком або тонкої викруткою зняти штапики;
  • надівши захисні рукавички, зняти скло;
  • ретельно очистити внутрішню поверхню — місце, де стояло скло;
  • почекати поки просохне дерево;
  • заповнити герметиком всі посадочне місце;
  • встановити скло;
  • акуратно забити дерев’яні штапики.

Так необхідно виконати з усіма стеклами.

Важливо! При знятті дерев’яних рейок зі скла починайте процедуру з нижніх штапиков, потім бічні, а тільки потім верхні

Порада! Купіть штапики з запасом. Вони досить крихкі і, якщо ви не робили ще таку процедуру, то є шанс, що вони зламаються.

Інноваційний плівковий метод утеплення

Не так давно придумали ще один спосіб утеплювати дерев’яні конструкції. Технологія утеплення вимагає покупки спеціальної плівки з поліетилену. Плівкою заклеюють все вікно — й раму теж. А кріплять її за допомогою будівельного степлера.

Технологія дуже проста. Головне без вад натягнути матеріал й надійно закріпити на рамі. У будівельних магазинах можна купити кілька видів захисної плівки, але завдання покупця вибрати максимально морозостійку, щоб при значних зниженнях температури взимку «захист вікна» не потріскалася.
Способи утеплення можна комбінувати в будь-якому порядку. А тому вибір за вами.

Утеплення дерев’яних вікон на зиму

Проблема збереження тепла в зимовий період актуальна для більшості проживають в північних регіонах нашої країни. Важливо враховувати, що однією з основних причин тепло втрати житла є недостатнє утеплення віконних прорізів.

Утеплення вікон може стати досить серйозною проблемою, яка вимагає пильної уваги й дотримання певних технологічних особливостей. Про те, як утеплити вікна на зиму й піде мова далі.

Суть проблеми

Перш ніж перейти до розгляду питання про те, як утеплити дерев’яні вікна на зиму, необхідно визначити основні моменти, що впливають на те, що дорогоцінне тепло йде за межі приміщення. Крім іншого, одним з найбільш важливих для збереження тепла моментів буде ремонт й утеплення вікон. Виходячи з суті питання, тут можна виділити наступні фактори.

Одним з найбільш важливих моментів, які необхідно враховувати на етапі проектування майбутнього будинку, є технологія монтажу віконних прорізів й зокрема, матеріалу виготовлення рам. До недавнього часу варіантів тут було не так вже й багато, й переважним способом облаштування було застосування дерев’яних рам.

Деревина має низку незаперечних переваг, у числі яких слід виділити екологічну безпеку, доступність матеріалу й ефективність теплоізоляції. Однак важливо розуміти, що утеплення прорізів вікна буде тут одним із першочергових завдань, які належить вирішити.

Деревина схильна до зміни своїх фізичних параметрів в результаті перепаду показників температури й вологості навколишнього середовища, що в свою чергу веде до появи тріщин рами, а так же зазорів між конструкцією скло пакету.

Крім того, сама технологія монтажу, що передбачає застосування скляних вічок, вставлених в раму, має на увазі необхідність регулярного утеплення вікон на зиму. Це відбувається через те, що без дотримання належної технології монтажу, рами зі склом є найменш захищеним з точки зору теплоізоляції елементів всієї будови.

Іншими словами, на вікна доводиться до 35% втрат тепла, тому важливо своєчасно проводити утеплення старих дерев’яних вікон або додаткове обслуговування недавно встановлених елементів конструкції.

варіанти вирішення

Що стосується того, як утеплити дерев’яні вікна, варто враховувати, що необхідні дії можна розділити на кілька варіантів, які будуть подібними по ефективності, але відрізнятися по застосовуваних технологій.

Проведені роботи слід розділити на кілька етапів, послідовне виконання яких буде вирішувати поставлену задачу. Так, наприклад, первинним етапом всіх робіт є оцінка конкретної ситуації. Тут мова йде про візуальному огляді, який дозволить визначити, чи потрібно просто щільно забити вікна в квартирі або необхідно провести утеплення вікон за шведською технологією своїми руками.

герметизація

Однією з основних причин витоку тепла з приміщення є поява щілин між рамою й окосячка або елементами рами й склом. У разі виникнення питання, ніж заклеїти вікна на зиму варто, перш за все, визначитися з тим, яку технологію планується використовувати. Мова йде про те, що можна застосувати підручні засоби або придбати спеціальні матеріали.

  • Трубчастий утеплювач для вікон. Завдяки розвитку технологій виробництва з’явилося безліч матеріалів, що володіють високими експлуатаційними характеристиками й такий утеплювач один з них. Являє собою полімерний трубчастий матеріал з нанесеним на одну зі сторін клейовим складом. Для герметизації щілини така стрічка для утеплення вікон наклеюється на внутрішню сторону рами по її периметру, після чого елемент встановлюється в окосячку. В результаті матеріал повністю заповнює простір між складовими частинами, й дерев’яне вікно набуває захищеність від витоків тепла й проникнення в приміщення протягів.
  • Вата, поролон, пакля. Перераховані матеріали також мають гарні теплоізоляційними властивостями, й вирішувати який утеплювач для вікон використовувати необхідно індивідуально. Наприклад, поролоновий матеріал забивається в щілини, після чого стики проклеюються. Для цих цілей може бути використаний малярний або навіть простий скотч.
  • Целюлоза. Утеплити дерев’яні вікна можна й за допомогою, розчиненої у воді звичайної туалетного паперу. Суміш готується легко — подрібнену папір заливають деякою кількістю води до отримання однорідної кашки. Для додання складу більшої щільності можна додати невелику кількість клею ПВА. Отриманим складом й заповнюються щілини, після чого використовується все той же скотч.

Ущільнювачі для дерев’яних вікон можуть бути й у вигляді пластичної маси. Наприклад, досить широке поширення отримав пластилін й спеціальна віконна замазка. Матеріали для утеплення вікон своїми руками прості, але вимагають акуратності й можуть викликати труднощі при їх видаленні.

Утеплення вікон плівкою

Говорячи про те, чим утеплити вікна на зиму, варто розглянути варіант використання спеціальної плівки. Монтаж цього матеріалу виробляється достатньо просто.

  1. Спочатку очищається ізнежирюється внутрішній периметр рами.
  2. Потім наклеюється двосторонній скотч.
  3. Поверх скотча прикладається плівка, яку необхідно відрізати за розміром рами, додавши близько трьох сантиметрів з кожного боку.
  4. Після закріплення плівки її потрібно прогріти промисловим феном. В результаті нагрівання плівка натягнеться й придбає естетичний вигляд.

Таким способом можна утеплити старі вікна, при цьому отримавши непогану теплоізоляцію. Огляд при цьому буде практично відсутнім, але перезимувати можна буде в більш комфортних умовах. Плівка не тільки фізично запобіжить можливість втрат тепла через щілини, а й виступить в ролі екрану, який буде відображати інфрачервону частину спектру, що посприяє збереженню тепла.

Шведська технологія утеплення вікон

Сучасний будівельний ринок здатний запропонувати й матеріали, які відрізняються максимальною ефективністю. Так, наприклад, поширення набуло утеплення дерев’яних вікон за шведською технологією. За своєю суттю, роботи в цьому випадку будуть аналогічними тим, що виробляються при використанні трубчастого ущільнювача.

Різниця буде полягати в тому, що для монтажу цього типу утеплювача потрібно застосування спеціального інструменту. За допомогою нього по периметру рами виконується технологічний паз, який буде служити для закріплення ущільнювача. Замість клейового складу використовується спеціальна форма кріпильного елемента, що нагадує ялинку.

Ущільнювач просто вставляється в паз й тримається там за принципом гарпуна.

Монтаж є досить трудомістким, а значить й дорогим процесом, але дозволяє домогтися максимальної ефективності теплоізоляції, при збереженні зовнішнього вигляду.

Зовнішнє утеплення

Вище були розглянуті переважно методи, які підходять для використання при внутрішньому утепленні рам. Для досягнення найбільшої ефективності роботи слід провести й зовні. Тут підходять наступні способи:

  • При виявленні великих щілин їх можна ліквідувати монтажною піною. Важливо пам’ятати, що не слід вдаватися до відрізання надлишків піни. Це призведе до того, що під впливом ультрафіолету піна зруйнується, й теплоізоляція помітно знизиться.
  • Натуральність деревини є очевидною перевагою матеріалу, але зворотною стороною є її сприйнятливість до перепадів вологості й температури. Щоб мінімізувати наслідки такого впливу рами зовні потребують захисту, для чого їх необхідно про гарантувати й пофарбувати. Це не тільки поліпшить зовнішній вигляд вікон, а й дозволить зберегти тепло.
  • Місця примикання рами й окосячкі зовні також необхідно герметизувати. Для цього можна скористатися спеціальною мастикою.

Важливим моментом утеплення вікон є гідроізоляція рам, а тому не слід забувати й про використання відповідних складів.

Перераховані способи утеплення вікон зовні й зсередини, дозволять добитися високої ефективності тепло заощадження. Але не слід нехтувати й найпростішими засобами. А саме, вікна перед настанням холодів слід обов’язково помити. Це важливо не тільки з естетичної точки зору, але й дозволить зберегти тепло, так як чисті скла будуть пропускати сонячне світло зовні й затримувати тепло всередині приміщення.

В якості додаткової міри, спрямованої на збереження тепла, можна розглядати застосування силіконового герметика, яким можна заповнити простір між склом й рамою.

Способів утеплення існує чимало. Тут на допомогу приходить, як старовинний досвід предків, так й сучасні технології. Вирішувати, як утеплити вікна своїми руками необхідно індивідуально, враховуючи свою кваліфікацію й доцільність того чи іншого методу.

Чим закрити дерев’яні вікна на зиму

До появи в нашому житті пластикових вікон, власники житла щоосені ділилися один з одним способами утеплення дерев’яних вікон .

Актуальність цієї проблеми очевидна, оскільки вікна з дерева, маючи безліч позитивних властивостей, з часом розсихаються, в них стають помітними тріщини й щілини .

Якщо на стеклах вікон, навіть при невеликому морозі, з’являються малюнки з інею або полій, можна впевнено говорити про порушення їх герметичності.

Про утепленні вікон краще подбати ще до настання морозних днів, оскільки перед утепленням, який би із способів їх герметизації ні вибирався, їх необхідно вимити . При настанні холодів дану процедуру виконати складно.

Як утеплити дерев’яні вікна на зиму?

Утеплюючи дерев’яні вікна, власники житла намагаються створити простір , максимально наближене за своїми властивостями до герметичному.

В першу чергу усуваються щілини зовнішньої рами, що дозволяють робити холодного вуличного повітря під внутрішньорамні простір, а потім утеплюються й внутрішні рами.

Основними способами , використовуваними при утепленні вікон, є:

  • установка ущільнювальних гумок;
  • ретельне закладення щілин;
  • проклеювання забитих щілин папером, скотчем або тканиною.

Не слід забувати й про скла — вони також повинні бути встановлені герметично. Сьогодні для цієї мети використовуються силіконові герметики.

Важливо: перед початком робіт по утепленню дерев’яних рам їх необхідно ретельно вимити, а скла зміцнити.

Технології утеплення плівкою — звичайної й теплоізоляційної

Найчастіше плівку використовують для утеплення дерев’яних вікон старих дачних будинків. Для виконання даної роботи якісно, необхідно при виборі матеріалу звертати увагу на його характеристики.

Плівка повинна бути не тільки міцною й мати високий ступінь прозорості, а й бути досить морозостійкий .

Утеплення плівкою виконується із зовнішнього боку вікон. Для кріплення використовується будівельний степлер. Розмір дужок для нього повинен бути не більше 8 мм. Щоб уникнути пошкоджень при кріпленні плівки, під дужки слід підкладати додаткові шматочки плівкового матеріалу.

Плівку на вікно необхідно натягувати рівномірно , щоб пориви вітру не могли її порвати. Якщо закріплена плівка порвалася, то не слід намагатися її відремонтувати заклеюванням скотчем. Необхідна повна заміна матеріалу на всій поверхні рами.

Важливо: матеріал повинен бути якісним, тому купувати плівку для утеплення вікон краще в спеціалізованих магазинах будматеріалів, а не на ринку.

Теплоізоляційна плівка , не так давно розроблена для пристрою теплиць, відразу ж знайшла застосування в утепленні дерев’яних вікон. Даний вид плівки є композитним матеріалом, що має унікальні властивості.

Одна з її сторін має надзвичайно тонкий металізований шар . Його товщина становить всього 2 молекули, тому світло проходить через нього безперешкодно.

Крім збереження тепла, плівка оберігає приміщення від інфрачервоного випромінювання, затримуючи близько 90% променів . Це властивість теплоізоляційної плівки дозволяє знизити тепловтрати скла й захищає меблі в будинку від вигорання.

Зазвичай власники житла використовують даний вид матеріалу для утеплення рам із зовнішнього боку, проте фахівці стверджують, що утеплення такою плівкою всередині будинку дає більший ефект .

У будь-якому випадку процес утеплення починається викроювання шматка плівки, розміром відповідним розміром скла рами. Необхідно передбачити невеликий напуск .

Потім на скло пульверизатором наноситься мильний розчин , на який й приклеюється плівка. З-під плівки гумовим шпателем ретельно видаляються з’явилися пухирці.

Металізований шар плівки повинен бути спрямований до скла. Виконати цю роботу цілком можна самостійно, однак, фахівці працюють з металізованої плівкою швидше, та й зовнішній вигляд забезпечать більш естетично привабливий.

Важливо: перед початком робіт по утепленню поверхню скла повинна бути ретельно очищена від забруднень й вимита. Щоб уберегти скло від появи на ньому слідів пальців, робота з плівкою повинна проводитися в рукавичках.

Шведська технологія утеплення дерев’яних вікон

Робота по утепленню дерев’яних вікон за шведським методом можна назвати часткової реставрацією вікна. Ця технологія не підійде, якщо рами дуже старі й потріскані. Робота виконується в наступному порядку :

  1. Рама виймається з віконного отвору, ретельно очищається від старої фарби й нерівностей. Потім на її торцях, по всьому периметру олівцем наноситься лінія по всьому периметру рами. З цієї лінії буде виконаний паз.
  2. Паз в рамі вирізається за допомогою спеціального інструменту, призначеного для робіт по дереву — фрезера. Для того, щоб забезпечити необхідний розмір паза, використовується відповідна насадка. Якщо в рамі є кватирка, то й на ній виконується аналогічні дії. Особливу обережність необхідно дотримувати при вирізанні паза в кутах рами, щоб його глибина відповідала глибині паза на торцях.
  3. Завершується процес утеплення установкою в пазу трубчастого ПВХ профілю. При якісному утепленні в кутах профіль акуратно обрізається так, щоб нахлести й замини були відсутні, оскільки це погіршить не тільки якість утеплення, але й функціональність вікна. Закріплюється ПВХ профіль в пазах приклеюванням.

Перевага даного методу в можливості без проблем користуватися незалежно від пори року. Основний недолік — неможливість виконання утеплення самостійно, а послуги фахівців мають досить високу вартість.

Утеплення шведським методом за ціною можна порівняти з установкою пластикового вікна. Однак багато власників будинків вважають за краще мати дерев’яні вікна, тому шведська технологія є для них популярним методом утеплення.

Утеплюємо старі дерев’яні вікна своїми руками

Досить часто утеплення тільки рам не дає потрібного результату, оскільки протяг в будинку з’являється не тільки через щілин у них.

Причиною можуть бути й погано закріплені скла . Справа в тому, що в прослужили довгий термін рамах, скла кріпилися за допомогою замазки.

За роки експлуатації стара замазка, спочатку міцно тримала їх в рамі, втратила свої якості, ставши тендітної й неміцною. Іноді вона повністю обсипається , а скла тримаються тільки за допомогою маленьких цвяшків.

Природно, що вони не перешкоджають надходженню в приміщення холодного повітря. Тому утеплення дерев’яних вікон необхідно починати з кріплення стекол, виконуючи цю роботу в наступному порядку :

  1. Видаляється старе кріплення — замазка й штапики. Якщо штапики (рейки, що кріплять скла) зношені, то краще заздалегідь придбати нові.
  2. Виймається скло, а рама ретельно очищається від патьоків фарби й залишків замазки.
  3. Лужним розчином видаляються сліди замазки зі стекол.
  4. Рами миють, протирають насухо, а потім їх внутрішній периметр промащують безбарвним силіконовим герметиком.
  5. Скло встановлюють на місце, закріплюючи його штапиками за допомогою спеціальних віконних цвяхів. Кріпити штапики потрібно дуже акуратно, оскільки перетиснутій скло може тріснути при перепаді температури.
  6. Помічені щілини необхідно промазати герметиком, надлишки якого віддаляються вологою ганчіркою. Через кілька годин скла можна вимити засобом для очищення вікон, а потім можна приступати до утеплення рам.

Для утеплення дерев’яних рам зазвичай використовують ущільнювачі, забезпечені шаром, що клеїть. В асортименті господарських магазинів є поролонові й полімерні ущільнювачі. Полімерні ущільнювальні стрічки прослужать кілька років, дозволяючи при цьому відкривати вікна

Поролонову стрічку ущільнювача доведеться міняти щороку , оскільки від попадання води вона розмокає, втрачаючи свої властивості. Для приклеювання ущільнювача слід лише щільно притиснути його по периметру рами клейкою стороною.

Якщо ж щілини в рамах занадто великі, то доведеться їх конопатіть, заповнюючи їх поролоном або ватою . Потім на них потрібно наклеїти малярський скотч або смужки паперу. Можна також використовувати тканинні смуги.

Тканина й папір можна приклеювати на раму мильним розчином, легко змивається навесні. Після висихання розчину тканину стає повітронепроникної.

Важливо: щоб уникнути появи в Межрамние просторі вікна конденсату, слід розмістити в ньому мішечки з будь-якою речовиною, що поглинає вологу (адсорбентом). До них відносять активоване вугілля, сіль, сода й силікагель.

При виборі способу утеплення можна комбінувати різні варіанти утеплювачів. Найчастіше використовують утеплювачі бюджетної лінійки, отримуючи при цьому очікуваний результат.

Підсумком виконання робіт по утепленню вікон з дерев’яними рамами стане помітне поліпшення клімату в будинку. Правильно виконане утеплення дозволить зберегти до 50% тепла в будинку , одночасно знизивши витрати на опалення.

Як правильно утеплити дерев’яні вікна на зиму — дізнайтеся з відео:

Як утеплити дерев’яні вікна на зиму: перевірені способи

Час читання: 5 мінутНет часу?

Посилання на статтю успішно відправлено!

Відправимо матеріал вам на e-mail

Коли настає похолодання й з’являються перші заморозки — у власників дерев’яних вікон виникає проблема, пов’язана з їх утепленням. Розібратися з подібним недоліком можна самостійно. Це не складний процес, який дозволяє зберегти близько половини витраченого тепла. У сьогоднішньому огляді ми розглянемо, як утеплити дерев’яні вікна на зиму, а також які матеріали краще використовувати.

Дерев’яних вікон потрібен спеціальний підхід

Як визначити, що необхідно утеплення для вікон

Вікна з деревини є натуральний матеріал, який допоможе створити оптимальний мікроклімат в приміщенні. Натуральне дерево має безліч переваг, але є у нього й певні недоліки. Згодом такі рами можуть розсихатися. При цьому утворюються тріщини й щілини.

Ви можете визначити, що рами не герметичні по візерунковим малюнків на склі. Щоб не довести до такого, потрібно приступити до утеплення при температурі +5 градусів. Для виявлення щілин потрібно використовувати запалену свічку.

На теплозберігаючі властивості вікон впливає велика кількість чинників. Наприклад, особливості обробки деревини, щільність прилягання скла й утворення щілин.

Для якісного утеплення іноді доводиться знімати стулки вікна

До відома! Перш ніж утеплювати віконні прорізи, слід ретельно вимити вікна. До знежиреної поверхні матеріал буде добре кріпитися.

Як утеплити дерев’яні вікна на зиму: способи

Щоб з’ясувати, як утеплити вікна на зиму своїми руками, необхідно розуміти яким чином теплова енергія покидає будівлю. Витік відбувається через просвіти в підвіконнях, скла, крізь відкоси й рами. Згодом відбувається усадка будинку. При цьому можуть сформуватися просвіти між схилами й стінками. Подібні недоліки виникають й при помилках під час монтажу.

У деяких випадках щілини можна заповнити будівельною піною. Для утеплення укосів знадобиться прошарок в кілька шарів. В цьому випадку можна застосувати гіпсокартон, штукатурку або зробити відкоси з ПВХ матеріалу. Додатково отримані порожнечі обробляються утеплювачем, наприклад, пінопластом.

Cпособ утеплення підбирається індивідуально

Зверніть увагу! Наявність щілин можна перевірити, якщо наблизити вологу руку до рами. При цьому відчується холоднуватий вітерець.

Чим утеплити дерев’яні вікна на зиму

Перед тим, як вибрати: чим утеплити вікна на зиму своїми руками — визначте, як міцно скла прикріплені до рами. Якщо поверхню деренчить, то проблема в герметичності. При цьому потрібно прибрати скло й розподілити по контуру шар герметика.

Після кріплення штапиків, видимі щілини також обробляються герметиком. Всі роботи краще проводити в спеціальних рукавичках. Після того, як ви перевірите герметичність, можна вибрати матеріал, що утеплює.

Давайте розглянемо кожен варіант й дізнаємося про їх переваги.

Важливо правильно розрахувати витрати матеріалу

Стаття по темі:

Утеплення вікон своїми руками плівкою

Технологія утеплення старих дерев’яних вікон із застосуванням плівкового матеріалу нерідко використовується на дачі. Вибираючи матеріал, не забудьте про такі значення, як морозостійкість й прозорість.

У регіонах з сильними морозами можна скористатися спеціальною плівкою з теплоізоляційними характеристиками, яка застосовується для парників й здатна витримати навіть 40 градусні морози. Кріплять плівку з зовнішньої сторони за допомогою степлера. Під скоби підкладаються шматочки плівки.

Важливо простежити за правильним натягом, щоб пориви вітру не порвали її. Якщо це станеться, то плівку можна буде заклеїти за допомогою скотча.

Позбутися від візерунків на вікні допоможе звичайна плівка

На особливу увагу заслуговує теплоізоляційна плівка. Вона являє собою композитний матеріал, одна сторона якого металізована. Найтонший шар металу не заважає проходженню світла, але він здатний сильно зменшити тепловтрати скла.

Найчастіше такий матеріал розтягується з зовнішньої сторони будинку. Вирізується шматок за габаритами скла з незначними припусками. За допомогою пульверизатора на поверхню скла наноситься мильний розчин, а потім приклеюється плівка.

Висушування матеріалу після проклейки

Корисна інформація! Перш ніж клеїть даний матеріал потрібно добре вичистити й вимити скло.

застосування паперу

Самий використовуваний метод, як утеплити дерев’яні вікна на зиму — це скористатися папером. Спочатку поверхню потрібно ретельно вимити. Потім в усі стики запихається вата, синтепон або шматки поролону. Все просвіти обклеюються смугами з паперу. При цьому застосовується клей для шпалер або ПВА, який розлучається з водою.

Недолік даної техніки в тому, що коли потеплішає, папір потрібно буде знімати й відмивати. Як варіант, замість паперу можете використовувати смужки тканини. Вона добре кріпиться на мильний розчин.

Папір представляє собою найпростіше й невитратне рішення

Як провести утеплення герметиком

Як утеплювач для дерев’яних вікон можна використовувати герметик. Даний матеріал підійде, якщо щілини невеликого розміру. Такий спосіб відразу робиться на кілька років, тому що герметик дуже важко видаляти.

Щоб рами не забруднилися, їх потрібно проклеїти малярською стрічкою, а герметик видавлюється в підготовлені отвори за допомогою спеціального пристосування. Важливо склад відразу ж розрівнювати, так як він дуже швидко твердне.

Для видалення надлишків, можна використовувати ганчірку, змочену в оцтовому розчині.

Герметик буває різної якості

Даний матеріал буває різних видів. Для утеплення підійде поліуретановий або теоколовий. Перший варіант легше наноситься й його можна пофарбувати. Обраний герметик повинен володіти вологостійкими й протигрибкові властивості. Це стане відмінним захистом від цвілі. Хорошим варіантом стане монтажна піна.

Слід проявляти обережність при роботі з таким матеріалом, адже він швидко схоплюється

Як виконати утеплення поролоном?

Такий тип утеплювача для віконних рам як поролон використовується вже багато років. Це пружний матеріал, що дозволяє заповнити будь-які поглиблення. В першу чергу рами зовні проклеюються папером, потім застосовується поролон, а потім ще раз папір.

Можна відразу купити поролон, який нарізаний на різні розміри. При цьому важливо вибрати товщину, яка підходить до певного вікна. Також можна придбати утеплювач з клейкою стороною. Його потрібно заклеювати спеціальним скотчем.

Безсумнівним якістю відрізняється самоклеющийся варіант

Використання парафіну

До перевіреними технологіями відноситься парафін. Його варто використовувати для рам з дрібними щілинами. Матеріал плавлять на водяній бані, а потім розчин за допомогою шприца розподіляють по щілинах. Якщо поглиблення велике, то туди можна запхати шматок мотузки, а зверху заповнити парафіном.

При правильному застосуванні парафін дуже добре заповнює найменші просвіти

Як утеплити за допомогою спеціальних ущільнювачів

Чудовою альтернативою поролону вважається ущільнювач з гуми або матеріал ПВХ. Відомий трубчастий профіль. Цей матеріал має різноманітні маркування, застосовуючи які можна вибрати підходящий варіант. ПВХ — матеріали мають чудові теплоізоляційні характеристики. Гумові матеріали є більш довговічними. Вибираючи такий матеріал, варто зупинитися на більш м’яких виробах.

Добре себе зарекомендував гумовий ущільнювач

Що таке шведський метод?

Даний спосіб не відрізняється простотою. Його не використовують для старих рам. Конструкцію потрібно витягнути й почистити від фарби й шорсткостей. Потім по периметру наноситься лінія, що позначає паз. Щоб його зробити знадобиться спеціальний інструмент. Фрезером паз вирізається на всіх рамах й навіть на кватирці. Після цього в поглиблення встромляється ПВХ профіль. Слідкуйте, щоб в кутах не утворилося нахлестов. Таку складну процедуру важко виконати самостійно.

Подібна технологія вимагає використання спеціальних інструментів

Який варіант утеплювача вибрати вирішувати вам. Але при будь-якому способі теплоізоляції важливо правильно очищати поверхню й дотримуватися інструкції.

утеплення вікон теплосберегающей плівкою

Підготовка до утеплення вікон

Старі дерев’яні вікна взимку

Утеплити дерев’яні рами можна своїми руками й при цьому з мінімальними витратами. Якщо через них взимку дме холод, то це не означає, що від них слід негайно відмовитися. Кожен власник приватного будинку зможе утеплити підвіконня вікна й раму, не витративши великих коштів. Для проведення робіт досить мати простий набір матеріалів, які можна купити в будь-якому магазині.

Матеріали, які вам будуть потрібні для монтажу:

  • Монтажна піна
  • герметик
  • трубчастий утеплювач
  • Плівка для утеплення вікон
  • Стрічковий утеплювач на основі, що самоклеїться

І невеликий набір інструментів:

  • шпатель
  • Ножиці
  • викрутка
  • Степлер для меблевих робіт
  • Малярська пензлик
  • невелике відерце

Як самостійно утеплити дерев’яні вікна на зиму

Весь процес розділений на кілька простих етапів:

  1. Підготовка й очищення поверхонь
  2. Закладення щілин у дерев’яних рамах утеплювачем
  3. Фінішна фарбування рам

Для початку слід промити й просушити всі стекла й рами , провести очистку дерев’яних рам від залишків старої фарби. Максимальна увага приділіть стиках, де рами з’єднуються з укосами.

Далі приступайте до монтажу утеплювальній стрічки між стеклами й стулками, при цьому не забувайте про відкоси з вулиці й підвіконня. Для цього вам буде потрібно монтажна піна, Піноплекс й ПВХ сайдинг. Зверніть увагу на щільність прилягання стулок до дерев’яної рами . Якщо хоч один пункт ви пропустили, то слід додати більше утеплювача й закласти щілини.

Все описане вище, являє найнадійніший спосіб утеплення старих дерев’яних вікон на зиму своїми руками. Варто додати, що своєчасне залицяння, допоможе зберегти вікна в отличном состоянии на довгі роки. Однак будь-який деревині властиво всихати за збігом часу, що призводить до збільшення зазорів між штапиками й склом.

Бюджетний спосіб утеплення старих дерев’яних вікон

Наші бабусі й батьки знали, як утеплити дерев’яні вікна в домашніх умовах й зовсім недорого. Газетні смужки, отмоченной в воді, є одним з найпростіших й швидких способів теплоізоляції вікон в домашніх умовах. Для цього всі великі щілини забиваються газетами за допомогою шпателя. Після чого всі стулки рами оклеиваются смужками з паперу, просочені мильним розчином.

Ще один недорогий «дідівський метод» — використання вати замість газети . Всі щілини в вікнах забиваються звичайної ватою, а потім заклеюються тканинними або паперовими смужками, змазаними господарським милом. Паперові та тканинні смужки легко зняти з вікна під час «весняного прибирання». Щоб не пошкодити фарбу на дерев’яній рамі, перед зняттям їх досить буде рясно змочити водою.

Із сучасних матеріалів, які дозволяють значно знизити тепловтрати через скло, слід розповісти про самоклеящейся плівці . Термоплівка для вікон має надтонке покриття з різних сплавів металів, яке забезпечує збереження тепла в будинку взимку, а влітку утримує прохолоду. Однак, плівка не пропускає ультрафіолет, що негативно позначається на кімнатних рослинах.

Термоплівка — це новітній матеріал, кожен шар не перевищує декількох мікрон й покритий шаром срібла або сплавом хрому.

В кінці статті дивіться відео з порадами по теплоізоляції дерев’яних вікон своїми силами. Не забувайте, що крізь старі рами житлове приміщення може втрачати близько 60% тепла. Щоб уникнути цього, варто дбайливо ставитися до дерев’яних конструкцій, своєчасно їх фарбувати й стежити за фурнітурою. Якщо це робити періодично, то вони простоять у вашому будинку багато років.

. Як утеплити дерев’яне вікно на зиму

( 5,00 з 5)

Про автора

admin administrator