Чим змастити зріз орхідеї

Авторadmin

Чим змастити зріз орхідеї

Зміст:

Коли вирізати рослини орхідеї Дізнайтеся, як обрізати орхідею

Для різних видів орхідей потрібні різні способи обрізки. Скористайтеся наведеними нижче порадами для обрізки орхідей, щоб орхідеї виглядали здоровими та здоровими.

Орхідея фаленопсиса

Переконайтеся, що у вас на орхідеї є супер гострі ножиці для обрізки. Чим гостріші ножиці, тим чистіше буде розріз. Чистий зріз робить здоровішу орхідею.

  • Поки орхідея ще цвіте, обріжте квітки, які в’януть. Якщо видалити цвітіння орхідеї, що закінчилося, ви не тільки збережете ваше рослина охайним, але і підвищить його життєздатність.
  • Зробіть чистий рівний зріз прямо до основної гілки. Тримайте це, поки рослина цвіте.
  • Коли орхідея Фаленопсиса повністю зацвіте і всі квіти зів’яли, можна зробити основну обрізку. Більшість орхідей восени спатимуть, тому тоді плануйте робити обрізку.
  • Обріжте стебло, яке цвіло на ньому, приблизно в сантиметрі від основного стебла. Зробіть надріз чистим і рівним. Якщо на стеблі є якісь жовті або коричневі місця, обріжте їх повністю, щоб рослина оздоровилася.
  • Вийміть орхідею з її горщика. Обріжте відмерлі або пошкоджені коріння.
  • Щорічно пересаджуйте орхідею у більший горщик, щоб у неї було більше місця для зростання.

Молоді орхідеї

Якщо ваша орхідея досить молода, ви хочете заохотити її до вирощування більших коренів і цвітіння. Найкращий спосіб обрізати рослини орхідеї, коли вони молоді, – обрізати стебло повністю на один сантиметр від основи рослини. У міру відростання вона матиме міцніші коріння, більші листя та більшу кількість квітів.

Орхідея дендробіум

Якщо ваша орхідея типу дендробіум, обрізка дещо інша. Обріжте квіти, коли вони в’януть, але залишайте стебло. Наступного року вона буде цвісти на тому ж стеблі. Обріжте коріння і пересадіть як завжди.

Інші поради щодо обрізки орхідей

Переконайтесь, що ваше рослина біля вікна для найкращого освітлення. Рослини, які не отримують достатньо світла, не будуть такими здоровими, як ті, які отримують достатню кількість світла. Найпоширенішою проблемою недостатнього освітлення є відсутність цвітіння або якісне цвітіння.

Поливайте рослину обережно. Намагайтеся ніколи не мочити листя орхідеї, коли поливаєте її. Якщо це зробити, висушіть листя паперовим рушником, щоб вода не сиділа на них.

Не дозволяйте зайвій воді сидіти біля основи рослини. Вода, якій не дозволяється стікати з горщика, призведе до загнивання коріння і, можливо, загине рослина. Занадто часто полив також спричинить це. Влітку поливайте орхідеї раз на тиждень. Взимку достатньо одного разу на 2 тижні.

Правильний рада: як обрізати орхідею і коли це краще зробити?

Орхідеї – це древнє сімейство однодольних рослин. При змісті його в домашніх умовах, рослині потрібно грамотний і своєчасний догляд. Недарма орхідею називають елітою квіткового царства.

  • Що таке обрізання?
  • Чи потрібно робити?
    • Повний обрізання
    • неповне
    • коріння
    • Квітконіс
    • стебло
    • листя
    • стрілки

    Якщо не дотримуватися певних правил, орхідея може загинути, тому що це дуже примхлива і вимоглива рослина. Від того, наскільки ретельно і вміло доглядає за рослиною його володар, буде залежати частота і тривалість цвітіння.

    Що таке обрізання?

    надзвичайної краси квітка може радувати бутонами свого господаря близько півроку. Одним зі складових того, наскільки швидко настане наступне цвітіння, є обрізка. Як тільки орхідея відцвіла, і на її цветоносе не залишилося ні квітів, ні бутонів, вона переходить в період сну. Це означає, що прийшов час її обрізати.

    Довідка! Обрізка – це видалення відмерлих частин рослини, для того, щоб в майбутньому орхідея видала нові квітконоси, на яких з`являться бутони.

    У період спокою рослині потрібно ще більш ретельний догляд: полив два-три рази на тиждень, певний рівень вологості повітря і хороший рівень освітленості.

    Чи потрібно робити?

    Селекція не стоїть на місці, і в даний час існує безліч сортів цієї рослини. Квітникарі розходяться в думках чи треба обрізати стебло, після того як орхідея відцвіла, як і коли це робиться? Одні вважають, що потрібно, інші стверджують зворотне. Обидві точки зору вірні, так як тут все залежить від сорту рослини. Якщо ви не впевнені в тому, який догляд буде найбільш підходящим саме для вашого рослини, ви можете звернутися в спеціалізований магазин і уточнити цю інформацію у спеціаліста.

    Необхідно обрізати цветонос, коли він повністю засох – це правило єдине для всіх видів. Якщо на гілочках все ще є нирки, то незабаром там зародяться квіточки. В цьому випадку обрізка небажана. Правильним рішенням буде залишити квітконоси недоторканими. У цьому простому процесі є свої тонкощі. Існує два способи обрізки: повне і неповне обрізання.

    Повний обрізання

    Квітконіс підрізає під самий корінь, прибираються засохлі стрілки. Необхідно залишити пеньок 3.5-4 см. Стрілки обрізаються в різних місцях, все залежить від селекційного сорту гібрида.

    неповне

    В цьому випадку цветонос коротшає над сплячою брунькою (на 2-2.5 см вище). З неї, згодом, з`являться нові бутони, так звані, “дітки”. Бувають випадки, що навіть після обрізання цветонос може засохнути. Слід враховувати сорт рослини, одні види мають хорошу здатність до утворення дочірніх розеток, у інших все залежить від пори року.

    Коли застосовується даний метод?

    Процедура обрізання може бути застосована в тих, випадках, коли рослина перейшло з періоду цвітіння в період сну (докладніше про процедуру обрізання після цвітіння читайте в цієї статті). Як тільки всі квіти опаде, необхідно видалити засохлі листові пластини і підрізати ствол. Такі маніпуляції необхідно проводити тільки тоді, коли цветонос вже втратив всі життєздатні властивості. Це говорить про те, що ніяких плодів рослина вже не принесе і самим розумним рішенням буде видалити всі відмерлі частини орхідеї.

    Увага! Якщо ви зробите все правильно, то незабаром вас порадують нові пагони з молодими бруньками.

    Існують і інші ситуації, коли необхідно видалити ті чи інші частини рослини. Якщо частини рослини під впливом зовнішніх чинників обгоріли, захворіли або тріснули їх теж необхідно видалити. У цьому випадку, на кону стоїть вибір, обрізати рослину або втратити його назавжди.

    Як правильно підібрати час?

    Різні сорти цвітуть по-різному. Тривалість цвітіння від 3 місяців до півроку, причому цвісти рослина може кілька разів на рік. Явна ознака того, що орхідея відцвіла, є жовтий колір пагонів. Дуже часто буває, що не до кінця засохлий цветонос має живу нирку. В цьому випадку з обрізанням краще почекати.

    Щоб остаточно переконатися, що цвітіння закінчилося, залиште рослина в спокої на пару днів, тоді ви зможете переконатися, що стрілка повністю висохла і її сміливо можна обрізати. Поширена думка, що обрізка квітконосу повинна здійснюватися восени. В цьому є відносна правда, так як восени рослина впадає в фазу сну. Але варто мати на увазі, що у кожного сорту свої особливості. Тому краще проконсультуватися з досвідченим колірному, який дасть рекомендації по догляду.

    Коли частина рослини можна прибирати, а коли немає?

    Після того, як орхідея пройшла період цвітіння, не поспішайте обрізати цветонос. Існує безліч сортів, які можуть зацвісти повторно. Але і тут є дві сторони однієї медалі. Якщо дозволити квітконосі цвісти двічі, це може знесилити рослину, і воно загине. Винятком є ​​сорт фаленопсис. Цьому виду орхідей властиво цвісти кілька разів на рік, тому обрізка не є необхідністю.

    коріння

    Найчастіше це необхідно при пересадці рослини. Обрізати потрібно тільки пошкоджені корінці, у яких веламен пустотіла, пошкоджений або загнив.

    Додатково прочитати про обрізку коренів орхідеї можна тут.

    Квітконіс

    Як вже говорилося вище, існує два способи обрізки. Перший полягає в повному видаленні квітконосу, а другий має на увазі видалення квітконосу на 2 см вище сплячої нирки.

    Більше інформації про обрізку квітконосу і інших частин орхідеї ви знайдете тут.

    стебло

    Стебло слід обрізати в повному обсязі, а залишати маленький відросток, близько 1 см. Надалі потрібно стежити, щоб на місце зрізу не потрапила вода.

    листя

    Листя слід обрізати в разі їх пошкодження, або якщо рослина має дуже багато листочків. Це може стати причиною того, чому орхідея не цвіте. Ножицями потрібно розрізати аркуш навпіл і відрізати його біля основи.

    Детальніше про обрізку листя орхідеї читайте в цієї статті.

    стрілки

    Якщо стрілки стали занадто довгими і рослина набула не естетичний вигляд, її слід обрізати на 2-3 см вище верхньої бруньки.

    Чим можна обробити місце зрізу?

    Обрізку найкраще проводити садовим секатором, попередньо продезінфікувати його. Секатор залишить на стеблі мінімум задирок, в які може потрапити інфекція. Обробити рослина можна зеленкою, йодом або корицею.

    Догляд після процедури

    Так чи інакше, обрізання – це стрес для рослини. Полив в цей період повинен бути помірний, найкраще використовувати пульверизатор. Дотримуйтесь температурний режим (близько 16 16 ° C вдень і 24 ° C вночі). Уникайте перепадів температур.

    Якщо процедура обрізання припала на літній час, потрібно обмежити потрапляння сонячних променів, щоб рослина не отримало опік. При цьому не варто повністю прибирати джерело світла. Підживлення добривами краще звести до мінімуму. Найбільш правильним рішенням буде залишити квітка в спокої на деякий час і дати рослині відновитися самостійно.

    Закінчення цвітіння – це найвдаліший час для обрізки. Контролюйте стан вашої орхідеї, своєчасно поливайте, удобрюйте і обрізайте її. На перший погляд догляд за цією рослиною може здатися трудомістким і витратним за часом. Але можемо вас запевнити, що витративши свій час на догляд за орхідеєю, ви будете винагороджені за старання. Вас буде радувати букет запашних квітів, які схожі на тропічних метеликів. Бажаємо успіхів!

    Корисне відео

    Далі наочне відео про те, як обрізати орхідею:

    Обробка зрізів орхідеї – як доглядати

    Вирощування орхідей рідко обходиться без «хірургічних» втручань. І якщо у деяких інших кімнатних рослин місце обрізки можна залишити як є, і воно саме підсохне і затягнеться, то у епіфітів ранева поверхня вимагає підвищеної уваги. Про те, чим і як обробити зріз в орхідеї, розповість запропонована стаття.

    • Необхідність обрізки орхідеї та обробки зрізів
    • Засоби для обробки зрізів орхідеї
    • Правила обрізки та обробки зрізів в орхідеї
    • Відгуки квітникарів про засоби обробки зрізів
    • Актуальні питання щодо обробки зрізів у орхідеї
    • Запитання № 1. Чи можна замазати зріз біля орхідеї розтопленим воском?
    • Питання № 2. Як доглядати за обрізаною орхідеєю?
    • Орхідея: як правильно і коли обрізати квітку і як доглядати за рослиною після процедури?
    • Що це таке?
    • Чи потрібно?
    • В яких випадках застосовується?
    • Правильно підбираємо час
    • Чи можна прибрати частину рослини і коли її краще залишити?
    • Вилучення до, під час і після цвітіння – в чому різниця?
    • Покрокова інструкція
    • Коріння
    • Кольоронос
    • Стебель
    • Листя
    • Стрілки
    • Чим обробити зріз?
    • Догляд за рослиною в домашніх умовах після обрізки?
    • Ув’язнення
    • Як правильно обрізати орхідею після цвітіння
    • Правильний догляд за орхідеєю в домашніх умовах

    Необхідність обрізки орхідеї та обробки зрізів

    Орхідеї досить болісно реагують на обрізки – це для них гостра стресова ситуація. Тому, по можливості, краще уникати «хірургічних» процедур при вирощуванні цих рослин. Проведення обрізки обґрунтовано тільки в таких випадках:

    • обрізка коренів при розвитку кореневих гнилів;
    • обрізка листя при розвитку грибкових або бактеріальних інфекцій;
    • обрізка квітоносів після їх всихання;
    • обрізка квітоносів під час зняття діток;
    • обрізка стовбурів при загибелі точки зростання;
    • обрізка стовбурів при омолодженні орхідей.

    Обробка зрізів – це профілактична процедура. Вона дозволяє попередити виникнення наступних проблем:

    • розвитку інфекційних процесів;
    • зайвої втрати вологи при великому пошкодженні;
    • потрапляння води на зріз і гальмування загоєння пошкодженої ділянки.

    Таким чином, обробку зрізів у орхідей можна порівняти з першою допомогою людині, яка отримала поранення.

    Важливо! Утворений після процедури зріз являє собою раневу поверхню, через яку в тканини рослини легко потрапляють мікроорганізми. Орхідея, яка відчуває в цей момент стрес, не в змозі чинити опір інфекціям. Тому допомогти їй – серйозне завдання кольоровода.

    Засоби для обробки зрізів орхідеї

    Існує безліч засобів, за допомогою яких можна обробити пошкоджену ділянку біля орхідеї. Серед них є і медикаментозні препарати зі звичайної аптечки, і спеціальні дезінфікуючі склади, і народні засоби:

    Засіб для обробки

    Гідності та недоліки

    Універсальний і доступний засіб, що завжди знаходиться під рукою. Годиться для обробки зрізів на всіх частинах рослини – коріннях, листях, стовбурах, квіткових стрілках. Недолік – при необережному поводженні може викликати хімічний опік тканин.

    Хороший дезінфікуючий засіб для обробки коренів. Недоліки: потребує правильної підготовки розчину, не цілком зручно для роботи з листям і стовбуром.

    Доступний і дешевий засіб, добре підсушує зрізи на стовбурах, адсорбує зовнішню вологу при її потраплянні на раневу поверхню. Недоліки: потребує ретельного подрібнення, обсипається, що робить його незручним для використання на коріннях і листях.

    Популярний і дешевий засіб для обробки обрізаних коренів. Захищає від грибкових уражень і стимулює регенерацію клітин. Недолік: неефективно проти бактеріальних уражень, обсипається, не годиться для роботи з листям і стволом.

    Сильний системний фунгіцид, глибоко проникаючий за провідною системою в тканині орхідеї. Недоліки: провокує розвиток стійкості патогенів до фунгіцидів, токсичний для людини, не захищає від бактеріальних уражень.

    Прекрасний антисептичний розчин, ефективний проти грибків і бактерій. Швидко загоює зрізи. Годиться для обробки будь-яких частин орхідеї – як коріння, так і інших органів. Недолік – може використовуватися тільки в малій концентрації (0,05%), так як більш сильна викликає хімічний опік тканин.

    Гарний засіб для обробки обрізаних коренів. Застосовується до 3% -ої концентрації. Недолік – при необережному поводженні може викликати хімічний опік тканин.

    Крім перерахованих препаратів, на раневу поверхню можна нанести розчин будь-якого мідьвмісного фунгіциду:

    “Медьсодержащие препарати злегка підсушують зрізи і закривають дорогу грибковим спорам. Але застосовувати їх потрібно обережно і помірно, щоб орхідея не випробувала “мідний шок” “.

    Л. Власова, квітникар з 14-річним стажем

    Також важливо пам’ятати, що фунгіциди – не універсальний засіб. Вони не захищають від патогенів бактеріальної природи.

    Порада # 1. Деякі квітникарі намагаються обробляти зрізи орхідей препаратом «Фурапласт». Це потужний антисептик, що застосовується в медицині для загоєння гнійних ран і пролежнів. Однак він утворює на поверхні рослини найтоншу плівку, яка не дає тканинам дихати. Тому, якщо немає нічого іншого, краще замінити його звичайним фурациліном.

    Правила обрізки та обробки зрізів в орхідеї

    Щоб процедура обрізки пройшла успішно і завдала мінімум шкоди орхідеї, необхідно дотримуватися низки правил:

    • не обрізати орхідею без видимої необхідності;
    • обрізку квіткових стрілок виконувати тільки при висиханні кольороносів;
    • обрізку частин, пошкоджених інфекціями, виконувати до здорової тканини;
    • проводити обрізку гострим стерильним інструментом, в один рух;
    • обробку зрізу виконувати відразу після обрізки.

    Поетапно вся процедура виглядає наступним чином:

    Ножиці, садовий ніж або секатор промиваються в мильній воді, протираються спиртом або міцним розчином марганцівки і просушуються.

    Орхідея при необхідності витягується з горщика і звільняється від субстрату, оглядається, промивається і підсушується, щоб на ній не було крапель води.

    Обрізка та обробка

    Дуже швидко обрізаються намічені ділянки. Маленькі зрізи припалюються зеленкою або іншим обраним засобом. Великі зрізи обробляються зеленкою по краю, інша частина протирається ватним тампоном, змоченим в будь-якому дезінфікуючому розчині. Далі великий зріз припудрюється поштовховим активованим вугіллям.

    Після обрізки і обробки зрізу, орхідея залишається без поливу приблизно на 10-14 днів. Така просушка допомагає уникнути загнивання раневої поверхні.Обрізка підгнилих частин рослини до живої тканини необхідна, щоб повністю видалити всі заселені мікроорганізмами ділянки. Тільки в цьому випадку є шанс, що інфекція припинить поширюватися.

    Відгуки квітникарів про засоби обробки зрізів

    Любителі орхідей застосовують для дезінфекції і загоєння зрізів будь-які способи, іноді досить екзотичні – аж до припалювання паяльником. Однак менш екстремальні кошти, перераховані вище, використовуються все ж частіше:

    “Беру зазвичай те, що є під рукою. В основному, зеленку, корицю або поштовхове вугілля. Все завжди добре заживає. На одній з орхідей нещодавно загнив молодий лист, навіть обрізати не прийшло – сам витягнувся з пазухи. Боялася, що зникла точка зросту, але присипала корицею, нічого не обрізаючи. Через 2 тижні побачила, що проклюнувся новий листок “(Ірина, Северодвинск).Перед обрізкою коріння корисно кілька хвилин потримати орхідею в розчині марганцівки. Інша процедура проводиться після підсушування.

    Актуальні питання щодо обробки зрізів у орхідеї

    Запитання № 1. Чи можна замазати зріз біля орхідеї розтопленим воском?

    Не варто. Воскові замазки годяться для деревних культур. Трав’янисті рослини з м’якими тканинами погано реагують на віск, парафін та інші засоби, що утворюють плівку і перешкоджають газообміну.

    Питання № 2. Як доглядати за обрізаною орхідеєю?

    Головне правило – не перезволожувати, скоротивши поливи до необхідного мінімуму. Через 10 днів після обрізки можна обприскати орхідею розчином «Епін-Екстра» і полити вітамінами і бурштиновою кислотою. Утримувати рослину під час реабілітації краще під фітолампою.

    Орхідея: як правильно і коли обрізати квітку і як доглядати за рослиною після процедури?

    Одним з важливих етапів догляду за орхідеєю є обрізка, особливо, якщо вона проводиться після цвітіння. Проводити цей захід потрібно в певний час, щоб рослина радувала щорічним цвітінням. Початківці намагаються не проводити обрізку, боячись нашкодити своїй екзотичній красуні. Але якщо робити все правильно за інструкцією, то орхідея відповість вам вдячним цвітінням, після періоду спокою.

    Що це таке?

    Обрізка – це видалення частин рослини, після цвітіння або під час хвороби. Залежно від стану орхідей можна вилучити: частина наземної частини, коріння, квітнонос або стрілки.

    Чи потрібно?

    Початківці квітникарі задаються питанням, а чи треба взагалі проводити обрізку орхідеї? Звичайно, але робити це потрібно в декількох випадках:

    1. Коли рослину потрібно простимулювати для повторного цвітіння.
    2. Якщо з’явилися перші ознаки захворювання.

    В яких випадках застосовується?

    Після цвітіння, як тільки у орхідеї почнеться період спокою. Під час екстреної пересадки, якщо у подарованої квітки з горщика стирчать коріння. Якщо рослина здорова, але довго не зацвітає, то застосовується часткова обрізка – видаляється не тільки старий кольоронос, а й нижнє листя орхідеї.

    Екстрену обрізку застосовують у таких випадках:

    • почали жовтіти листя;
    • рослина в’яде;
    • листові пластини сильно пошкоджені або отримали сонячний опік;
    • з’явилися паразити;
    • на коріннях з’явилася гниль

    Правильно підбираємо час

    У домашніх умовах різні види орхідеї цвітуть у різний час, при цьому є сорти, які цвітуть по кілька разів на рік – тривалістю 2-6 місяців. Основна ознака того, що орхідея відцвіла – всі пелюстки облетіли, кольоронос починає сохнути і змінює колір. За рослиною потрібно спостерігати – іноді орхідея може зацвести повторно на тій же стрілці.

    Досвідчені квітникарі радять не видаляти кольоронос відразу після того, як засох і відвалився останній бутон, а трохи почекати, поки стрілка повністю не висохне. Варто так само розуміти, що якщо видалити кольоронос, який повністю не висох, то орхідея буде відновлюватися довше, і відповідно час наступного цвітіння перенесеться на невизначений період.

    Існує розхожа думка, що кольоронос слід видаляти тільки восени, оскільки у рослини саме в цей час настає період спокою. Але не варто цей факт приймати за істину – у кожного виду свої особливості: біля одного виду кольоронос повинен висохнути і відвалитися самостійно, у іншого обрізку потрібно провести, як тільки відцвів останню квітку. Тому при купівлі рослини потрібно уточнити у продавця, коли і як проводити дану процедуру.

    Чи можна прибрати частину рослини і коли її краще залишити?

    Під час цвітіння краще не чіпати орхідею, якщо її життю нічого не загрожує. Є кілька загальних ознак, коли можна зрізати зі здорової рослини кольоронос:

    • стрілка не висихає, але більше не цвіте, протягом тривалого часу;
    • стрілка відцвіла і висохла відразу;
    • в пазуху квітоносу з’явилися дітки або нові стрілки;
    • стрілка різко змінила свій колір.

    Вилучення до, під час і після цвітіння – в чому різниця?

    Під час цвітіння орхідея ослаблена, вона витрачає багато сил на створення краси. І якщо в цей час провести обрізку, то рослина отримає додатковий стрес, який не пройде задарма.

    Якщо розглядати час після кольору (як правильно обрізати орхідею після цвітіння?), то в орхідеї з’явитися більше сил на відновлення, якщо зробити обрізку правильно і вчасно. Але варто повторитися – це не стосується хворої рослини, обрізати її потрібно в будь-якому випадку, щоб врятувати.

    Покрокова інструкція

    Перед тим як приступити до процедури обрізки потрібно підготувати все необхідне:

    • секатор або гострі ножиці;
    • новий субстрат, якщо належить пересадка;
    • горщик;
    • деревну золу або активоване вугілля;
    • антисептичний склад.

    Коріння

    Обрізаються в тому випадку, якщо рослина захворіла – з’явилася гниль або паразити. Алгоритм дій наступний:

    1. Рясно полити орхідею.
    2. Акуратно вийняти рослину.
    3. Очистити коріння від субстрату і промити в теплій, проточній воді.
    4. Уважно оглянути рослину та видалити всі підгнилі елементи стерильним інструментом.
    5. Обробити зрізи золою або вугіллям – але можна застосувати розчин зеленки.
    6. Просушити коріння протягом 6-7 годин.
    7. І помістити в новий субстрат.

    Детальніше про те, чи можна обрізати коріння в орхідей і як правильно це робити, ми розповіли в окремій статті.

    Дивіться відео про те, як потрібно обрізати загниле коріння біля орхідеї:

    Кольоронос

    Не потрібно обрізати стрілку під самий корінь, якщо вона висохла – залиште пенек висотою 1 см. Згодом з цього місця може з’явитися ще одна стрілка або дитинка.

    Стебель

    Якщо точка росту почала гнити, слід зробити наступне:

    1. Гострим ножем або лезом зрізати тканину таким чином, щоб темних місць не залишилося.
    2. Продезінфікувати рану.
    3. Якщо пошкодження стебля викликані інфекціями, то варто обробити зріз фунгіцидами, місцевого застосування.
    4. Оглядати рослину щодня, на предмет відновлення захворювання.
    5. Якщо є сплячі нирки, то варто обробити їх гормональною цитокініновою пастою, для стимуляції появи відводків. Це допоможе врятувати сорт, якщо материнська рослина все-таки загине.

    Якщо немає досвіду, то краще не чіпати стебель рослини, оскільки є велика ймовірність того, що рослина загине. Обрізати можна тільки в тому випадку, якщо вибору немає.

    Листя

    1. Продезінфікувати інструмент.
    2. Якщо потрібно оновити рослину, аркуш розрізають по середній борозні, розривають до стебля і прибирають обидві половинки.
    3. Потрібно видалити лист, який отримав сонячний опік, то зрізають тільки уражену частину, на сантиметр вище.
    4. Пожовклий лист або уражений гниллю видаляють повністю.

    Більше нюансів про обрізку листя біля орхідеї дізнайтеся в цій статті.

    Стрілки

    Часто буває ситуація, коли на кольороносі після цвітіння зі сплячих нирок з’являються стрілки з новими бутонами. Якщо їх небагато, то чіпати не потрібно. Якщо стрілець утворилося кілька, то орхідея може не витримати ваги бутонів. Стрілки потрібно вкоротити на 3-5 см – квітів стане менше, але вони будуть більшими і яскравішими.

    Чим обробити зріз?

    Місце зрізу потрібно обов’язково обробляти, для цього використовують:

    • деревну золу;
    • товчене активоване вугілля;
    • корицю в порошку;
    • зеленку або інший антисептичний склад.

    Відео про приготування знезаражувальної присипки з активованого вугілля для обробки зрізів біля орхідеї:

    Догляд за рослиною в домашніх умовах після обрізки?

    1. Відразу після обрізки і пересадки, орхідею залишають без поливу на 3-4 дні.
    2. Потім поливають помірно, не частіше одного разу на тиждень, при цьому намагатися, щоб волога не потрапляла на листя рослини. Якщо вона буде застоюватися в пазухах, то утворюється гниль.
    3. Періодично потрібно обприскувати рослину, для підтримки оптимальної вологості повітря – 50%.
    4. Вода повинна бути м’яка, без солей, кімнатної температури.
    5. Рослину не підгодовують протягом місяця.
    6. Намагатися, щоб на рослину не потрапляли прямі сонячні промені – світло має бути розсіяним.
    7. Підтримувати температур повітря вдень у межах + 20-24 градуси.
    8. Проводити регулярні провітрювання приміщення, але так, щоб рослина не опинилася на протязі. Так само на нього не повинно потрапляти холодне повітря.
    9. Не ставити рослину поблизу опалювальних приладів і обігрівачів.

    Ув’язнення

    Тільки на перший погляд процес обрізки орхідеї складний і нездійсненний. Але все досить просто, як і з іншими кімнатними кольорами. Головне проводити процедуру без поспіху, акуратно з використанням антисептиків. Не варто забувати, що обрізка – це великий стрес для рослини, але якщо після цього забезпечити орхідеї оптимальний догляд, то дуже скоро вона порадує вас красивим цвітінням.

    Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

    Як правильно обрізати орхідею після цвітіння

    Різновидів орхідей багато, і майже у кожної є якісь особливості у догляді. Відповідно до цього і підхід до процедури обрізки теж різний. Але вона в тій чи іншій формі потрібна практично всім видам. Тому важливо знати, як обрізати орхідею. Якщо все зробити грамотно, рослина буде нормально розвиватися і цвісти.

    Правильний догляд за орхідеєю в домашніх умовах

    Важливо правильно визначити час, коли треба вкорачувати кольоронос. Ще на етапі цвітіння ближче до кінця він може придбати восковий відтінок. Це одна з ознак того, що воно завершується.

    Час кольору орхідеї залежить від виду, але зазвичай воно триває від 2 місяців до півроку. Існують різновиди, які цвітуть кілька разів на рік. Саме до них можна віднести фаленопсис. Коли є сумніви в точних термінах обрізки, то найбезпечніше вибрати період жовтень-листопад.

    Багато хто може зацвести і повторно при цьому бутони часто з’являються на нирці старого кольороноса. Тому коли рослина відцвіла, найрозумніше дати їй трохи часу постояти. Якщо стрілка висохне повністю, можна сміливо її обрізати. Отже, коли цвітіння закінчено, може бути кілька варіантів розвитку подій:

    • Цветонос повністю засох, побурев, тоді його радять обрізати;
    • Коли стрілка засохла не повністю краще почекати з обрізкою. Вона може забезпечити рослину різними поживними речовинами. Якщо видалити її занадто рано, то квітці знадобиться більше часу для відновлення і зацвіте така орхідея мінімум ч

Про автора

admin administrator