Чим знімати груші з дерева

Авторadmin

Чим знімати груші з дерева

Зміст:

Коли знімати груші з дерева: як визначити стиглість, як зберігати груші

Рослинний світ настільки великий, що можна з легкістю загубитися в його нескінченних личинах і образах. Для кращого розуміючи природи і себе, людина просто зобов’язаний розбиратися, по крайней мере, в вирощуваних їм культурах.

Як визначити, що груші дозріли і їх пора знімати з дерева? Як зберегти плоди свіжими в домашніх умовах на зиму? Наша сьогоднішня стаття дозволить вам засвоїти все для цього необхідне.

Як дізнатися, що пора знімати груші з дерева: термін і стиглість

Це важливий і небезпечний крок, так як передчасний збір означає марно витрачені сили як людини, так і природи у вигляді плодоносного дерева.

Насамперед варто усвідомити, що в залежності від сортів і часу дозрівання залежать і терміни збору.

Так, день-два назад груші були ще твердими і щільними, а через три-чотири дні – коричнева м’якоть так і сочиться і пора плоди збирати.

Стиглість груш визначається за кількома ознаками: зовнішній вигляд, гамма смаку і терміни регіонального та кліматичного дозрівання фрукта. Не останню роль в дозрівання також грають температурний режим і кількість опадів.

Терміни збору плодів залежать від сорту груші, стиглість визначається за зовнішнім виглядом

Проте, давайте детальніше зупинимося на цьому питанні.

Під впливом клімату плід кілька разів змінюють колір шкірки. Це може бути перехід з зеленого на зелено-жовтий відтінок, для деяких же видів характерні червонуваті відтінки на боках фруктів.

Як ще дізнатися стиглість плодів: дозріла груші легко знімаються з дерева, абсолютно не доводиться витрачати зусилля на відділення плодоніжки від гілки дерева.

При механічній дії (натисканні) поверхню змінює щільність, «підлаштовуючись» під центр ваги.

Для повної впевненості рекомендують зняти один плід і перевірити його насіння, вони будуть гарантованого бурого або зовсім коричневого кольору.

Найважливішою ознакою дозрілих груш вважається їх солодкий і специфічний аромат.

Період збору врожаю може тривати до тижневого терміну, це залежить від погодних та кліматичних умов. Однак, якщо неможливий щоденний збір дозрів фруктів, краще зібрати його повністю.

Навіть якщо деякі з них ще залишилися твердими на дотик, не біда! У правильних умов зберігання, такі плоди дозріють за пару-трійку днів.

Дозрівання груш в домашніх умовах

Якщо ви все ж зібрали достатню кількість незрілих плодів, то варто подумати і про заходи по дозріванню фруктів. В цьому випадку вам допоможуть кілька важливих порад:

  1. Перш обов’язково варто провести тотальну «чистку» стиглих плодів і недозрілих. Перші варто помістити в прохолодне місце, бажано – на відстані один від одного.
  2. Нестиглі плоди рекомендується звернути в поліетиленові пакети. Після чого робимо невеликі отвори для необхідного надходження повітря.
  3. Періодично переглядайте кожен з фруктів на виявленні гнилі та відсотка зіпсованість фруктового врожаю.
  4. Варто сказати, що «пріпорчение» плоди варто негайно видаляти із загальних пакетів.

Якщо говорити коротко, то стиглість всіх фруктів купується на протязі від кількох днів до одного тижня. Інше питання, чи потрібен вам такий стрімко встигає фрукт?

Як правильно зберегти плоди взимку в льосі, підвалі, на балконі

Кожна людина хоче в холодні зимові вечори поласувати ароматною і «цукрової» грушею. Для цього, як мінімум, необхідні правильні умови зберігання і чітке розуміння важливості цього процесу. В іншому випадку – втрати неминучі.

Отже, основні правила зберігання:

  • місць для зберігання врожаю не так вже й багато. Перше, і саме логічне, льох. Це прохолодне місце, яке задовольнить необхідні вимоги по зберіганню;
  • льох або підвал слід продезінфікувати, ідеальним буде обкурювання приміщення парами сірки. Для цього використовують мангал і сірчаний порошок, який висипають на жар. Через 2-3 дні льох дезінфікований в повному обсязі;
  • стінки ні в якому разі не містять цвілі і грибка! Обов’язкове дотримання балансу температури і вологості повітря;
  • не допускається зберігання груш поруч з іншими плодами;
  • тара для зберігання має бути присутня мінімум в 15-20 см від стін сховища, так як стічні води або цвіль можуть стати погибеллю вашого врожаю.

Якщо у вас немає можливості зберігати груші в підвалі, то для цієї мети підійде ще пара місць:

  1. Балкон – протягом декількох місяців це місце відмінно підійде для облаштування сховища. Однак, існує один важливий пункт – температура повітря повинна бути вище нуля.
  2. Ящики – зручна тара для зберігання, яка не боїться частих переміщень в той же підвал або балкон. Для тривалого збереження плодів, їх слід викладати шарами, паралельно пересипаючи ряди соломою або піском.
  3. Холодильник – крайній випадок, такий собі крик відчаю. Таке місце може забезпечити збереження груш до двох місяців за умови відсутності зіпсованих примірників.

У будь-якому випадку, до зберігання продуктів потрібно підійти з усією можливою відповідальністю, так як цей ресурс може принести вам як позитивні емоції взимку, так і додаткові грошові кошти.

Збір і особливості зберігання зимових сортів груш

Ми вже згадали, що правила зберігання та терміни збору різних сортів дещо відрізняються один від одного. Якщо говорити в цілому, то основні правила застосовні до всіх сортів груш, проте давайте озвучимо кілька особливостей:

  • так як період дозрівання у них довший всіх, то і умови зберігання повинні бути відповідні. Низька температура, відсутність цвілі і води в місцях зберігання;
  • можливо зберігання і без спеціальної тари, тоді говорять про дерев’яних стелажах, на які груші викладаються на відстані один від одного.

Важливе зауваження: плоди повинні зберігатися хвостиками вгору!

Вас можуть зацікавити наші публікації:

  • Детальний опис сорту груші Конференція.
  • Опис і правила посадки груші Лісова красуня.
  • Терміни дозрівання і опис сорту груші Лада.

Як і скільки зберігати дозрілі плоди груші в домашніх умовах

Досить непросте питання, так як кожен випадок індивідуальний. Хтось може «Намудрували» зі зберіганням і отримати значне зменшення тимчасового діапазону, а деякі навпаки – зможуть повною мірою насолодитися зимовими грушами.

Як би там не було, груші можуть зберігатися досить короткий проміжок часу, який, багато в чому, залежить від погодних та кліматичних умов. При ідеальному збігу обставин вдасться зберегти соковитість і корисність плодів на 2-4 місяці.

В середньому термін зберігання груш коливається від 1 до 4 місяців

Наприклад, в холодильнику такі фрукти зможуть «прожити» 1-1.5 місяці, після чого почнеться процес «поголовної» псування цінного ресурсу.

В ідеальних умовах підвалу такі груші зможуть зберегти всі свої корисні властивості не більше трьох місяців.

Відповідаючи на питання про виправданість подібних «заморочок», варто однозначно сказати, що воно того варто. Окрім солодощів для вашого шлунка, збереження груш в зимовий період може вам допомогти непогано заробити.

Що робити, якщо груші почали псуватися

Найстрашніший сон будь-якого дачника – побачити, як плоди його праць псуються і безповоротно відходять у інший світ. Однак, не сумуйте, з перестиглих фруктів можна зробити кілька прекрасних страв, використовувати отримані ресурси з користю.

Отже, кілька найбільш привабливих варіантів:

  • можна зробити відмінні заготовки для майбутніх пирогів, десертів або іншої випічки. Будучи солодким фруктом, це дозволить заощадити на цукрі;
  • протушкувати переспілі і швидкопсувні груші. Після цього їх можна використовувати як гарнір до якихось страв, або ж відправити на подальшу переробку у вигляді різних джемів або варення;
  • використовувати грушеві плоди в численних салатах, якими рясніють більшість найбільш відомих з них;
  • в різних східних стравах часто можна зустріти використання груш. Так що навчившись готувати хоча б деякі з них, ви гарантовано вб’єте двох зайцем одним пострілом.

Якщо говорити про грушевої культурі загалом, то варто сказати про певну вимогливості і розбещеності цього фрукта.

Погодні умови і мінливий клімат можуть привести до спостереження за перезрілими плодами або ж навпаки – повного «недозрілий» більшості з них.

У зв’язку з цим і постає питання про правильному зберіганні такої специфічної культури, адже вона може принести чимало благ для свого господаря.

Крім чисто плотської задоволеності від прекрасних смакових якостей, можна також непогано заробити в зимовий період. У будь-якому випадку, вирішувати тільки вам!

Коли знімати груші з дерева на зберігання: Терміни збору плодів

Дозрівання груш починається з другої половини літа і триває до середини осені. Рослина дає смачні, соковиті плоди. Для подачі фруктів прямо до столу їх зривають нt зрілими. Але для тривалого зберігання такий варіант не підходить, оскільки плоди швидко псуються. Фрукти, зірвані занадто рано, з часом твердіють, смак їх змінюється в гіршу сторону. Щоб зберегти груші свіжими і смачними до зими, при знятті врожаю враховують особливості сорту, час дозрівання і погодні умови в регіоні.

Рекомендуємо прочитати нашу статтю на тему: роботи в саду і на городі в серпні місяці.

Визначення стиглості плоду груші

Для кожного сорту є свої терміни дозрівання плодів. Але на ці терміни впливають кліматичні особливості кожного регіону, кількість опадів, що випали, догляд і склад грунту. Основними ознаками стиглості груші вважають зовнішній вигляд і смакові показники. Також враховують терміни середнього дозрівання певного сорту в своєму регіоні.

З основних ознак виділяють:

  • Колірне забарвлення шкірки. В ході дозрівання воно із зеленої стає жовтуватим або з червоними бочками, все залежить від сорту.
  • Легкість зняття. Від гілки плодоніжка знімається легко.
  • Щільність шкірки зникає і з’являється незначна м’якість.
  • Зміни насіння. Вона робиться коричневого або бурого кольору.
  • Запах. Стигла груша володіє ароматним запахом.
  • Ще важливо враховувати терміни збирання врожаю в минулому році. Якщо літо видалося спекотним і сухим, то фрукти дозрівають швидше, а при прохолодній температурі, навпаки, повільніше. Тому погодні умови враховують в першу чергу.

Період збору врожаю триває від 3 до 7 днів. За цей час у міру зрілості груші і збираються. Якщо можливості розтягувати збір немає, то збирають все. Тверді плоди через пару днів лежання дозрівають.

Але незважаючи на всі умови, один і той же сорт на різних деревах може дозрівати по-різному. На це впливають умови розміщення дерева, освітлення, склад грунту і загущенність саду. Також на терміни впливає якість догляду, наскільки вчасно роблять підгодівлю і обробляють дерева від хвороб і шкідників.

Терміни збору груш для зберігання на зиму

Спочатку визначають, для яких цілей відбувається збір врожаю груші. Наприклад, ранні сорти достигають рано і не призначені для тривалого зберігання. А пізні не вживають відразу після збору, їм потрібен час відлежатися. Якщо своєчасно не зробити прибирання, то якість фруктів погіршиться. За часового інтервалу прибирання розрізняють літні, осінні та пізні зимові сорти груш. Між собою вони різняться за термінами збирання, за умовами зберігання, переробки і споживання.

Літні сорти груш для зберігання на зиму

Спіють такі сорти на початку серпня, вони не призначені для тривалого зберігання і використовуються одночасно. Так як плоди достигають нерівномірно, то зривають їх у кілька етапів. Для цього періоду збору характерні темні кісточки, і фрукт легко знімається з гілки. Аромат і колір відповідає параметрам сорту.

У разі безвітряної погоди, кілька фруктів впали з дерева, значить необхідно терміново збирати весь урожай. Навіть якщо груші цілі і не піддалися атаці шкідників чи хвороб.

Плоди річного збору довго не зберігають. Максимальна кількість днів, при яких вони не псуються — 15 днів. Є винятки у вигляді декількох сортів, які можна зберігати до одного місяця. Як правило, літні сорти відразу переробляють, так як не встигають все з’їсти. Для переробки і заготовок груші знімають в технічній стадії зрілості.

Час збору осінніх сортів груш

Період збору середньостиглих різновидів припадає на другу половину серпня і вересень. Їх поділяють на ранньоосінні, що нагадують за якістю літні, і пізньоосінні, які більше схожі на зимові.

Збір ранніх сортів проводять на кордоні ботанічної і споживчої стиглості. У деяких вони збігаються, у інших відрізняються на декілька діб. Плоди їдять відразу або зберігають протягом 60 днів. Якщо урожай знятий в фазі технічної стиглості, його пускають в переробку.

Збір врожаю пізньоосінніх сортів проводять до стадії ботанічної зрілості. Протягом 15-30 днів вони дозрівають в домашніх умовах. Потім їх можна зберігати свіжими ще 3 місяці. Для консервування чи виготовлення страв ці сорти використовують рідко, оскільки вони добре зберігають свіжість до середини зими.

Пізні зимові сорти груш

Збір подібних сортів здійснюють під кінець вересня. Головне — це встигнути до настання заморозків. Якщо плоди прихопить невеликим морозом, довго вони зберігатися не зможуть. Щоб використовувати в їжу зимові сорти, їм дають час відлежатися до чотирьох тижнів. При несвоєчасному вживанні, годі й розкуштувати смак і аромат сорту. Якщо зберігати правильно, то груші лежать 5-6 місяців.

Час збору врожаю груш по регіонах

У Києві, а також в середній смузі України вирощують груші, здатні витримати морози до -30 С. Найбільше тут поширені літні різновиди, що достигають в перших числах серпня. Урожай осінніх плодів знімають в кінці літа. Вони зберігаються набагато довше ранньостиглих аналогів. Період збору зимових різновидів припадає на вересень. Ці фрукти зберігаються найкраще і залишаються свіжими до Нового року.

В Чернігові вирощування груш ускладнюється суворим кліматом. Багато сортів теплолюбивої культури не здатні вижити в умовах сильних морозів взимку і не встигають дати плоди. Пізні груші для цих регіонів не підходять. Тут вирощують тільки ранньостиглі літні та осінні різновиди, що дозрівають в кінці літа і на початку осені.

Для визначення зрілості груш оцінюють забарвлення шкірки, смак і запах м’якоті. Також враховують період дозрівання врожаю і сортові характеристики плодового дерева. Великий вплив на цей процес надають погодні умови і клімат в регіоні вирощування. Термін знімання плодів визначається метою використання врожаю. Несвоєчасний збір погіршує смак фруктів і впливає на їх лежкість.

Стадія зрілості груш

Виділяють кілька стадій визначають зрілість плодів. Розраховують відповідну відштовхуючись від подальшого використання фрукта: вживання в свіжому вигляді, переробка або зберігання.

Всього їх 4:

  1. Технічна. Це найперша стадія, коли плід ще зелений, але має коричневе насіння, активність зростання значно сповільнюється. У цій фазі після збору фрукти готові до переробки. На смак вони терпкі, малоароматні, але мають високу соковіддачу.
  2. Знімна. На цьому етапі поживні речовини в повному комплекті, ріст плодів зупинений, вони легко піддаються зняттю. Фрукти дозрівають або готують їх до тривалого зберігання, якщо це груші зимових сортів.
  3. Споживча. Всі якості сорту вже сформовані: колір, аромат, щільність, смакові особливості. Плоди готові до вживання. Поживна цінність знаходиться в максимальній концентрації.
  4. Повна. Завершено накопичувальні процеси. Користь фрукта загублена, м’якоть пухка, що не соковита, крохмаль і корисні компоненти відсутні. Такі груші вже не їдять і не переробляють. Вони потрібні лише для того щоб зібрати насіннєвий матеріал. Садівничі установи не допускають наявність таких груш на своїх деревах.

Сам процес стадії зрілості груш вивчається вже довго, але єдиної відповіді не існує. Ось напрацювання помічені людьми, з яких згодом були зроблені висновки:

  • За середньорічним температурам, які були в попередніх роках.
  • За зміною забарвлення плодів. Придумали навіть відповідну шкалу, розроблену для кожного сорту окремо.
  • В Америці придумали спеціальний прилад — пенетрометр.
  • Аналіз статистики часу плодів в попередні роки.
  • Визначення зрілості по окрасу насіння.
  • Способів наводиться багато, але серед них немає, жодного 100%.

Який сорт груші вибрати і скільки вони зберігаються

Груша — це улюблений фрукт багатьох. Він ніжний і солодкий, і часом хочеться їсти його взимку в НЕ замороженому вигляді. Якщо знати деякі правила і тонкощі зберігання, ви зможете її вберегти на довгий час. Але, тривалість зберігання залежить і від того, про який плід йдеться:

Літні (ранні) . Такі як — «Рання річна», «Мліївська рання», «Джулія», «Космічна», «Вікторія», «Серпнева роса» та ін. За назвою очевидно, що тут мова йде про плід, який зріє рано. Знімна зрілість настає в кінці серпня — початку вересня, до дозрівання осінніх сортів. Залежно від сорту літні груші зберігаються в прохолодному місці від 7 до 17 днів. Зовні вони не великі, але при цьому не дуже солодкі. Як показала практика літні сорти не підходять для тривалого зберігання, але зате, її не обробляють. Господині знають, що з них виходить непоганий джем і смачне варення;

Осінні (середні) сорти груш , — «Осіння мрія», «Красуня Черненко», «Конференція», «Бере Московська» та ін. Їх дозрівання перепадає на вересень, початок жовтня. У порівнянні з першим сортом груш, даний плід, трохи крупніше. Сам плід жорсткуватий, але дуже солодкий і соковитий. Ці сорти в прохолодному місці можуть пролежати від 1,5-2,5 місяців. Ці сорти теж підходять для зберігання на зиму.

Пізня (зимова). Цей сорт був виведений спеціально для того, щоб вживати їх взимку. Від інших сортів він відрізняється тривалими термінами зберігання, морозостійкістю і придатністю до консервації. Термін зберігання груш цього сорту до 5-6 місяців. Такі сорти зможуть пролежати в погрібі чи холодильнику тривалий час. Зняти цей плід потрібно до того, як він поспіє. І знову ж за термінами зберігання зимові сорти ділиться на три групи:

Ранньозимові (Кюре, Нарт, Листопадова, Олена, Золотоворітська і ін.) — можуть зберігається до середини січня — початку лютого;

Зимові (Саратовка, Кіндратівка, Пасс-Крассан, Олів’є де Серра, Киргизька зимова та ін.) — ці сорти зберігаються до кінця березня;

Пізньозимові (Тихонівка, Смарагдова, Родзинка Криму, Марія, Деканка зимова та ін.) — можуть пролежати до початку травня.

Як правильно збирати груші

Збір груші зазвичай починають в суху погоду після того коли ранкова роса вже зійшла. Не беруть плоди мокрими або в дощ, це категорично забороняється, так як вологі зберігаються недовго і найімовірніше покриються цвіллю і почнуть гнити. Пізні (зимові) груші збирають в рукавичках. На них не можна сильно тиснути, щоб не пошкодити захисний шар. Відривають обережно, разом із плодоніжкою намагаючись не пошкодити. Тягнути з силою, відкручувати або смикати забороняється, тоді плодоніжка залишиться на дереві, а фрукт пропаде.

Дістають з високих дерев плоди, використовуючи різні пристосування і інструменти:

  • Якщо плоди не потрібні для зберігання і швидко будуть використані, то дерево трясуть за стовбур. Під впливом груші падають, які після збирають.
  • Дотягнутися допомагають гаки, сходи, кошики і т.п.
  • Як відомо найсмачніші і стиглі плоди ростуть саме на верхівці ближче до сонця. Дуже зручно в такому випадку застосовувати телескопічний секатор, який обережно обріже плід, не завдавши проблем гілці.
  • Найбільш поширені в народі це загнуті гаки, якими підтягують до себе обережно гілки і обривають плоди.
  • Дуже популярний зараз плідоз’їмник, є варіанти заводські і зроблені народними умільцями зі звичайних пластикових пляшок.
  • Щоб запобігти опадання плодів з дерева спочатку починають збирати з нижніх гілок, потім переходять до середніх гілок і далі поступово добираються до верхівки.

Зберігання груш в домашніх умовах

Зберігання груші в домашніх умовах може здійснюватися в підвалі, або в погребі. Там повинна бути температура від -1 до 0 градусів, при цьому вологість повітря повинна бути 85%. Якщо вологість повітря підвищується, вона швидко починає псуватися.
Логічно, що перед тим, як відправити туди фрукт, місце потрібно продезінфікувати.

Наприклад парами сірки. Обов’язково зверніть увагу на те, щоб на стінках приміщення не було ні цвілі, ні грибка. Обов’язково стежте за температурою, так як це дуже важливо, адже це фрукт ніжний і крихкий. Також важливо стежити і за вологістю. На превеликий жаль, якщо ви фрукт тримайте в підвалі, не потрібно там тримати інші овочі.

Ящики з плодами краще ставити ближче до стін. І періодично оглядати на появу зіпсувалися або пошкоджених груш.
У приміщенні де буде зберігатися наш урожай можна допускати різкий перепад температур. Це призведе до появи конденсату, і наші фрукти почнуть гнити.

Про те, як правильно зберігати грушу знають не всі, адже вони трохи вередливі на відміну від яблук, та й зберігаються вони не так само добре. Якщо у вас немає можливості зберігати фрукт в погребі (просто у вас його немає), ви можете зробити це і в домашніх умовах.

Наприклад, можна використовувати балкон:

  • Найважливіше, щоб там не було низької температури. Температура там не повинна бути нижче -1 градуса.
  • Зберігати фрукти можна і потрібно в ящиках з вентиляцією. Знову ж, плід, потрібно викласти шарами і між ними прокласти солому, або пісок. Якщо ж соломи і піску немає, потрібно звернути кожен фрукт окремо в чистий папір. Викладати плоди потрібно не щільними рядами, живцями вгору.
  • Ні в якому разі не перекладайте плоди газетою. Це пов’язано з тим, що на газеті є фарба, яка негативно вплине на фрукт.

Все ще задаєтеся питанням, як зберігати груші в домашніх умовах? Їх можна зберігати і в холодильнику. Але тут важливо пам’ятати, що велику їх кількість вам не вдасться зберегти. Говорячи про холодильники, то тут важливо розуміти, що температура там повинна бути від +1 до +5 градусів. І там вони будуть зберігається найменше, тому що немає ізоляції від інших продуктів.

Відео: Коли потрібно збирати урожай груш ✔️ коли знімати груші з дерева ✔️ поради садівникам

Надіємось вам сподобалась наша стаття. Рекомендуємо прочитати статті про город на нашому сайті.

Читайте також:

Про автора

admin administrator