Чим знищити коріння дерев

Авторadmin

Чим знищити коріння дерев

Зміст:

Чим полити дерево, щоб воно загинуло. Чим полити дерево, щоб воно швидко всохло?

Чим полити дерево, щоб воно загинуло. Чим полити дерево, щоб воно швидко всохло?

Кожен садівник планує розміщення дерев і чагарників на своїй ділянці, щоб створити гарний ландшафт і затишок. Природно, в процесі в голову абсолютно не спадає на думку, що з’явиться необхідність знищити посадки. На жаль, таке відбувається досить часто. Якщо дерево захворіло або розрослося настільки сильно, що становить загрозу для життя людей або цілісності будівель, його потрібно ліквідувати.

Просто спиляти стовбур можливо не завжди. В даному випадку використовують спеціальні хімічні речовини. Ними потрібно полити дерево, щоб воно засохло, і його було легше розпиляти на частини і прибрати з ділянки. З цієї статті ви дізнаєтеся, які речовини можна використовувати для цих цілей.

Як зробити, щоб дерево засохло

Є безліч способів штучно засушити дерево, як науково обґрунтованих, так і народних. Найбільш ефективними вважаються хімічні засоби, які хоч і представляють певну небезпеку для грунту і людини, але все ж дозволяють швидко засушити навіть великий екземпляр.

Існує кілька способів знищення садових дерев:

  1. Полив листя і кори розчином хімічних засобів;
  2. Нанесення спеціальних препаратів на листові пластини;
  3. Щеплення отруйних речовин, які швидко проникають в соки рослини і знищують його;
  4. Приміщення отрути в грунт біля коренів рослини.

З точки зору технології, дерево не потрібно знищувати: його досить просто спиляти, а залишився пень обробити хімікатами для знищення. Однак, якщо діяти потрібно швидко, перевага все ж віддають хімічних препаратів.

Але, після того, як дерево засохло, його потрібно переробити. Як це правильно зробити — розповідає автор

Хімікати для знищення дерев

Знищити дерево за допомогою хімікатів нескладно, тим більше, що більшість з них є у кожного садівника (рисунок 1).

До найефективнішим засобам ставляться:

  1. Натрієва селітра: найчастіше застосовується для знищення пнів, але її можна використовувати і для впливу на дорослі екземпляри. Щоб воно засохло за рік, потрібно просвердлити в стовбурі отвір і ввести туди хімікат. Якщо ж такої можливості немає, можна просто полити розчином селітри грунт навколо рослини, але в даному випадку процес всихання займе кілька років.
  2. Аміачна селітра: застосовує за тим же принципом, що і натрієва, але певні відмінності між цими речовинами все ж існують. Аміачну селітру виробляють на основі сечовини, яка прискорює процес розкладання деревини, тому її найчастіше використовують для обробки пнів і відкритою кореневою системи.
  3. Піклорам: ще один ефективний засіб, що впливає безпосередньо на кореневу систему. Речовина пригнічує коріння і культура поступово засихає.

Малюнок 1. Основні хімічні речовини для знищення дерев: натрієва селітра, аміачна селітра, препарат Піклорам
Крім того, для знищення посадок можна використовувати звичайні гербіциди, а також спеціальні препарати, арборициди, які призначені саме для обробки дерев і великих чагарників. Особливості впливу цих речовин ми розглянемо більш докладно.

арборициди

Фактично, арборициди належать до групи гербіцидів, так як вони призначені для боротьби з рослинністю. Різниця лише в тому, що арборициди використовуються виключно для знищення дерев і чагарників (малюнок 2).

Речовина потрібно розвести водою і обприскати культуру готовим розчином. Процедуру краще проводити ранньою весною, щоб речовина випадково не потрапило на інші рослини. Однак, якщо необхідності обробки виникла в середині сезону, краще скористатися іншим способом: просвердлити в стовбурі дупло і помістити туди препарат. В даному випадку ароборіцід буде впливати тільки на обрану культуру. При цьому бажано не проводити посадки і збирання врожаю на цьому місці протягом року.

методи знищення

Як знищити дерево непомітно? Губити рослинність нишком недобре, але ситуації бувають різні. Самий перевірений і дієвий метод — це застосування хімії. Перед тим як полити рослину отрутою, вилийте біля нього пару відер води. Це потрібно для того, щоб хімія проникла глибоко в грунт і дістала коріння.

Існують різні способи знищити дерево на ділянці. Вони описані в нашій статті. Знищити непотрібне дерево за короткий термін можна, якщо дотримуватися всіх рекомендацій досвідчених садівників. Чим обробити коріння дерев, щоб не росли і коли краще проводити процедуру — про це ви також дізнаєтеся з нашої статті.

Щоб знищити дерево на ділянці існують різні способи

Полити дерево солоною водою. народні способи

Ефективні «дідівські» кошти, якщо в пріоритеті щадні способи поновлення посадок.

мульча

Варіант актуальний, якщо вирішується проблема, як вчинити і що робити, щоб дерево засохло по «природним» причин. Мульчування стовбура на велику висоту допоможе ліквідувати молоде деревце з чутливою кореневою системою. Для цього роблять відсипання з подрібненої бур’яну на висоту близько 0,5 метрів. Підійде будь-яка мульча, включаючи тирсу, сіно, перегній, торф.

Можна також використовувати картопляне лушпиння, овочеву бадилля, опале листя та інші варіанти складів. Мета полягає у виключенні доступу кисню до кореневої системи. Відсутність циркуляції повітря призводить до прискорення гниття, їдкі речовини і теплова енергія, що виділяються в процесі, швидко роз’їдають кору. В результаті коріння відмирають і деревце гине.

сіль

Поливи сольовим розчином високої концентрації ефективні, якщо потрібно знищити не надто старе дерево. Однак, щоб ліквідувати потужну культуру, доведеться довго і регулярно витрачати сили і час, і витрачатися на покупку великої кількості солі. Розчин готують в співвідношенні 1: 1, поливають з початку сезону вегетації до осінніх морозів. При бажанні можна спорудити траншею навколо стовбура, засипати сіль, зверху замаскувати її шаром грунту. Після того, як дерево засохне, грунт доведеться оновити. Для природного відновлення родючості грунту потрібно чекати кілька років.

Сіль — народний засіб для того, щоб засохло дерево

бетон

Щоб позбутися від потужної крони, яка заважає будівництву, наприклад, садового тротуару, рекомендують замостити коріння. Процедура передбачає окопування кола по периметру стовбура в глибину 50-70 см в залежності від характеру кореневої системи. Підготовлену траншею навколо дерева заливають бетонним розчином. При цьому перекривається доступ до повітря, поживних речовин, що призводить до відмирання коренів.

селітра натрієва

Також її називають калієвої. Зазвичай цей варіант використовують стосовно до пеньків, але можна і безпосередньо вносити його в ґрунтовий шар або безпосередньо в стовбур. Це кращий варіант для тих, хто шукає, чим полити дерево, щоб засохло, серед народних способів. Якщо склад внести в штучно створене дупло, це спричинить більш інтенсивний процес висихання дерева від коренів до верхньої частини крони. Приблизно через рік деревина втратить здатності до життєдіяльності, і її можна буде спалити. Якщо використовується стандартна поливання складом, то висихання може затягнутися — але в будь-якому випадку через кілька років очікуваний ефект буде забезпечений.

Що буде якщо полити дерево солоною водою. Як вбити заважає дерево легко і швидко?

Досвідчені садівники рекомендують просвердлити в стовбурі похиле отвір такої довжини, щоб воно доходило до серцевини стовбура, і залити в нього рідину, яка почне знищувати дерево зсередини. Це може бути сильна кислота — оцтова, соляна, мурашина. Кислота вбиває дерево протягом тижня.

Попросіть у залізничників розчин діхлорфеноксіуксусной кислоти, який вони застосовують для боротьби з чагарниками і рослинністю вздовж залізничного полотна. Це засіб так само вводять в просвердлений з нахилом отвір.

В отвір можна налити бензин, солярку, ацетон — ефект буде той же. Не забувайте і про гербіцидах — ними знищують не тільки бур’яни, а й досить великі дерева. Це гербіциди з гліфосфатом Торнадо, Арсенал та інші засоби зі схожим складом.

Використовують гербіциди так само, як кислоти, після вливання вбиває рідини, отвір закривають глиною, замазкою, садовим варом, щоб рідина не випаровувалася.

Щоб вбити дерево можна обприскати його листя Раундапом, розведеним у воді в сильній концентрації. Спочатку засіб знищує листя, потім засихає саме, позбавлене можливості фотосинтезу і вироблення необхідних поживних елементів. Раундап можна ввести і в стовбур дерева, так само, як це було описано вище.

Фахівці рекомендують наносити гербіциди в надрізи на корі дерев, але тільки не навесні, оскільки сокодвижение перешкоджає всмоктуванню препарату.

Крім того, гербіциди завдають безпосередньо на кору в нижній частині стовбура — на відстані в 30-50 см від ґрунту. Цю процедуру проводять з весни до початку осені. Щоб гербіцид не стікав з кори, його змішують з маслом і обмазують ним кору.

Існують спеціальні гербіциди, для знищення великих дерев і чагарників арборициди, купуйте і застосовуйте їх відповідно до інструкції.

Вважається, що легко і швидко вбити дерево може вбитий в нього мідний цвях, можливо, являє собою велике дерево одним цвяхом знищити не вийде, цвяхів знадобиться кілька.

Некрупное дерево можна погубити, закопавши поряд з ним кілька старих батарейок, але їх кислота шкідлива й небезпечна для всього живого.

Заважає дерево можна вбити, що не зрубуючи, за допомогою солі — її вводять в розчині з водою — поливаючи дерево, або просто, закопавши під коріння. Бажано вносити сіль під центральний корінь, але допустимо і внесення соляного розчину під периферійні відростки. При цьому враховуйте, що коріння у дерева ростуть нерівномірно — зі східного боку вони витягуються на відстань, рівну висоті крони, а з західної — на половину висоти.

Використовуючи цю особливість кореневої системи, деякі дачники намагаються погубити сусідське дерево, не проникаючи на чужу ділянку. Просто закопують сіль біля паркану поруч з деревом і все. При цьому ніяких плям на грунті не виникає, і довести їх злий умисел буває дуже складно. Метод з сіллю діє протягом 1-2 місяців — спочатку дерево скидає листя, а потім засихає.

Але, не слід забувати, що сіль в грунті негативно позначиться і на інших рослинах, а так же, на воді в колодязі або свердловині. Воду і грунт забруднюють і інші засоби, внесені безпосередньо під коріння — гербіциди, бензин, солярка, кислоти. Тому діяти з ними потрібно продумано і обережно.

Існує екологічний метод «вбивства» дерева. Надійно, але не дуже швидко його вбиває декоративна ліана з характерною назвою — древогубец. Ця красивоцветущая ліана обплітає стовбур дерева, кріпиться до нього не присосками і не вусиками, як інші ліани, а гострими шипами. В результаті дерево гине, і тепер важливо не пустити її на інші, потрібні і корисні дерева. Древогубец застосовують в тому випадку, якщо заважає не саме дерево, а його коріння.

Загальні правила

  1. Займатися цим варто навесні і влітку , коли по стовбуру рухаються соки. Взимку дерево завмирає, і хімія може не подіяти (до того ж, її сліди будуть чітко видно на снігу). Влітку ті ж обприскування будуть малоефективними через спеку.
  2. Вибираючи хімію, пам’ятайте: деякі її види можуть зіпсувати ділянку. Тому якщо вбиваєте дерево в міському дворі або на парковці, можете лити що завгодно, якщо ж в саду, на городі або в приватному дворі, краще використовувати сіль або тільки аграрні кошти.
  3. Багато гербіциди отруйні , тому завжди ховайте їх від дітей. Також деякі (скажімо, «Ураган», про який піде мова нижче) можуть бути безпечними для домашніх тварин і птиці, але справжньою отрутою для риби, так що не користуйтеся ними поблизу водойм.
  4. Гербіциди непогано діють на листяні дерева і дуже слабо — на хвойні.
  5. Якщо дерева ростуть тісно , їх коріння можуть зростися. Це означає, що винищуючи одне, ви можете вдарити хімією і по іншим рослинам.
  6. Сіль— теж неоднозначний помічник , адже засолений ділянка не буде родючим. Втім, коли дерево засохне, землю можна буде поліпшити. Дивіться на грунт. Якщо вона піщана, просто добре її полийте (рази за 4 сіль піде вниз). Якщо кисла, проведіть вапнування. А головне, такі дії не здадуться нікому підозрілими.
  7. Якщо потрібно видалити дерево в загущеній посадці , де тісно сплетені коріння декількох рослин, то хімічні засоби краще всього не використовувати, щоб не вбити зайвих дерев. Діяти слід тоді, коли дозрівання врожаю завершилося.
  8. Починати варто з самого невинного способу: вилити під коріння відро окропу, а через тиждень ще одне. Це точно не зашкодить грунту.

Але виберіть час, в яке точно не будете спіймані, адже з землі хвилин 10 буде йти компрометуючий вас пар.

Корисні рекомендації

Нижче наведені корисні поради, які допоможуть вам зі знищенням небажаного дерева:

  1. Людина, що знищує дерева за допомогою хімікатів , несе повну відповідальність за підсумковий ефект.
  2. Пам’ятайте, що точність обробки можна підвищити , якщо додати в гербіцид окрашивающее речовина. Дерева після такої обробки набагато легше відстежувати, отже, ви навряд чи пропустите їх при повторній обробці (якщо така буде потрібно).
  3. Дерева можуть «опробковивать» порізи і пошкодження , тим самим захищаючи себе. Іншими словами, навколо пошкоджених тканин утворюється захисний шар, здатний знизити ефективність препарату, що застосовується. З цієї причини при використанні способу №1 хімікат потрібно наносити безпосередньо після виконання надрізів.
  4. Гербіцид , що вивільнився з дерева, може вбиратися сусідніми рослинами. Про це також не слід забувати.
  5. Деякі дерева можуть мати одну судинну систему (це є наслідком зрощення коренів). Найчастіше це відбувається між представниками одного виду, але не завжди. Як би там не було, гербіцид може передатися від знищуваного дерева того, яке знищення не підлягає.

Короткий опис

Мирт — вічнозелене декоративна ароматне дерево родини миртових з блискучими щільними листям темно-зеленого кольору. Починає цвісти у віці приблизно п’ять років ароматними суцвіттями світлих відтінків. Плодоносить чорними їстівними ягодами. Листя мирта здатні виробляти ароматичні з’єднання і ефірні масла, виділяють тонкий запашний аромат в навколишнє середовище, що віддалено нагадує запах хвої.

Сушка дерева в атмосферних умовах

Заготівлю кип’ятять у воді кілька годин. Після виварювання її досушивают далеко від сонячних променів.

Для цієї мети на ділянці вибирається рівна суха майданчик. Місце має бути на узвишші, щоб уникнути підтоплення. На ній споруджується настил з жердин, на який штабелем укладаються заготовки.

Верхній ряд штабеля, будь то кругляки або дошки, укладають, роблячи невеликий ухил, і накривають, щоб захистити як від дощу, так і від сонця. Якщо для сушіння використовують кругляк дерева хвойних порід, то кору з нього краще не знімати, інакше, навіть накритий, він дає тріщини. Щоб захистити торці кругляків від гниття, їх обробляють вапном, рідким клеєм або розчином кухонної солі.

Цей спосіб дозволяє забрати у деревини близько 75% знаходиться в ній спочатку вологи. Однак з його допомогою можна висушити дерево швидко — середню швидкість висихання можна брати як 1 см в рік. Але це значення залежить від багатьох факторів: породи дерева, товщини і виду деревини і погодних умов. Тому для гарантії краще вважати, що деревина хвойних і м’яких листяних порід сохне 1-1,5 року, а деревина твердих порід — 2 роки і більше.

Вимоги до сушіння деревини

Способи сушки деревини: а — природна, б — в низькотемпературній камері, в — під струмом високої частоти, г — в конденсаційної камері.

Сушка складається з 2-х процесів, які відбуваються в дереві одночасно. Волога випаровується з поверхні дерева, а та, яка спочатку знаходилася всередині стовбура, переміщається від центру до його поверхні. Чим більше заготівля, тим більше часу потрібно, щоб волога іспарілась.Для деревини, яка буде експлуатуватися на відкритому повітрі, залишкова вологість повинна знаходитися в межах 12-18%. Але якщо передбачається експлуатація деревини або виробів з неї в опалювальному приміщенні, то її доведеться додатково досушувати при кімнатній температурі. Залишкова вологість в ній не повинна перевищувати 8-10%.

У виробничих умовах при сушінні деревини для визначення її вологості використовують спеціальний прилад — електровологоміра. Але в домашніх умовах купувати такий прилад для пари заготовок немає потреби. Вологість деревини досить точно можна визначити на дотик. Для цього досить стиснути в руці кілька дерев’яних стружок. Якщо дерево сухе, то стружки в руці зламаються, а якщо немає — спресують.

Якщо вам доведеться зайнятися заготівлею деревини, пам’ятайте: в дереві найменше вологи з того часу, як воно повністю скинуло листя, і поки не почнуть набухати на ньому нирки. Якщо ви вирішили заготовити деревину для подальшої обробки самостійно, то робити це краще саме в цей період.

Розглянемо докладніше різні способи сушіння деревини.

Повернутися до списку

Тонкощі визначення причин

Як відомо, від правильної постановки діагнозу залежить 50% вдалого результату для деревця.

Для більш правильного діагнозу треба брати до уваги:

  • Стан грунту,
  • Близькість грунтових вод,
  • Засоленість їх,
  • Наявність або відсутність елементів і мікроелементів,
  • Якість перезимівлі,
  • Прояв різних хвороб .

Без цього не можна точно сказати, що ж стало причиною суховершинности чи іншого типу всихання яблунь.

Причини, чому засихають яблуні, можна розділити на три групи:

  • Негативні впливу атмосферних умов ( морозобоїни, опіки ),
  • Грибкові захворювання,
  • Шкідники кори і камбію.

заходи профілактики

Профілактика для яблунь просто необхідна:

  • Так, прибирання опалого листя в осінній день є профілактикою від розвіювання суперечка гнильних грибків та іншої зарази. Непогано такі листя спалити , а вогнищевий попіл потім використовувати, як добриво при перекопуванні пристовбурних смуг.
  • Дезінфекція інструментів хлоргексидином, обробка ран варом — це теж профілактика.
  • Як і знищення бур’янів, очищення мертвої кори зі штамба.
  • Весняна обробка фунгіцидом по набряклим ниркам або препаратами міді по «зеленому конусу» яблунь, а після цвітіння — однократна обробка інсектицидів широкого спектру дії, теж профілактика.
  • Як і своєчасні підгодівлі мікроелементами.

Будьте уважні з хімікатами і не використовуйте їх при дозріванні яблук!

Увага! Велике внесення «органічного азоту» підриває здоров’я яблуням і робить їх «смачними» для попелиці !

Як видалити корінь після всихання

Після того як дерево всохло і його спиляли, на поверхні залишається пень, а в землі коріння, що представляє певні незручності господарям ділянки. Для якнайшвидшого видалення пнів застосовують два методи:

  • нанесення кошти на сам зріз;
  • змазування зарубок.

Для виконання такої роботи дуже добре підходить 10% р-р бутилового ефіру. Якщо потрібно видалити кілька пнів, то в цьому випадку використовують селітру. Процедуру проводять так:

  1. У залишках дерева висвердлюють отвори.
  2. Заповнюють їх селітрою.
  3. Всі дірочки закривають пробками.

У такому вигляді залишають дерево до наступного сезону. Протягом цього часу воно грунтовно висохне, після чого видалити пень і коріння буде набагато простіше.

Видалення дорослого дерева — складний і трудомісткий процес. Однак за допомогою вищенаведених методик його можна значно спростити.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Як засушити і знищити дерево на корені непомітно

Кожен садівник планує розміщення дерев та чагарників на своїй ділянці, щоб створити гарний ландшафт та затишок. Природно, у процесі на думку зовсім не спадає думка, що з’явиться необхідність знищити посадки. На жаль, таке відбувається досить часто. Якщо дерево захворіло або розрослося настільки сильно, що загрожує життям людей або цілісності будівель, його потрібно ліквідувати.

Просто спиляти ствол можливо не завжди. У разі використовують спеціальні хімічні речовини. Ними потрібно полити дерево, щоб воно засохло, і його було легше розпиляти на частини та прибрати з ділянки. З цієї статті ви дізнаєтеся, які речовини можна використовувати для цього.

  • Як видалити коріння та пень дерева
  • Засоби безпеки при знищенні дерев

Використання гербіцидів на дерево

Цей спосіб краще підійде для вибіркового знищення невеликої кількості дерев. Я рекомендую використовувати такі засоби:

  • “Раундап” – цей препарат добре підходить для знищення як садових, так і лісових порід дерев;
  • Торнадо – краще застосовувати для засушування листяних і садових дерев;
  • «Гліфос» – це найефективніший і найменш безпечний засіб. Після нанесення його на кору, не можна знімати плоди з розташованих поруч дерев протягом як мінімум двох тижнів;
  • “Арсенал” – радять застосовувати для знищення нецінних хвойних порід та листяних дерев.

Препарат можна нанести на поверхню дерева трьома способами:

Розглянемо кожен спосіб окремо.

Нанесення гербіциду на кору

Якщо кора тонка, то можна нанести гербіциди на неї.

Такий спосіб підходить для дерев із тонкою корою. Щоб розчин краще вбирався в деревину і довго не висихав, я рекомендую готувати його на олійній основі. Наносити його слід на рівні не менше 50 см від ґрунту, щоб гербіцид не ввібрався в ґрунт і не пошкодив інші рослини. Змащувати кору засобом потрібно доти, доки вона не просочиться ним.

Перед засушуванням потрібно перевірити дерево на наявність ран, через які разом із соком може виходити хімікат. За наявності таких дефектів кори гербіцид краще вводити у ґрунт або наносити його на листя.

Введення гербіциду через надрізи на корі

Гербіциди можна наносити у надрізи кори дерев

Цей метод мало відрізняється від попереднього. Його перевага полягає в тому, що він досить ефективний для видалення дерев із досить товстою корою.

Щоб хімікати добре вбралися в деревину, слід робити надрізи на стовбурі по всьому колу. Цю процедуру краще проводити в суху, нежарку погоду в безвітряний день.

Ін’єкції гербіциду

Шприц для ін’єкцій деревам

Найбезпечніший та найефективніший спосіб введення гербіциду – шляхом ін’єкцій безпосередньо в деревину. Для цього на висоті одного метра від ґрунту на відстані 7 см один від одного роблять розрізи кори. У ці зарубки вставляють апарат для ін’єкцій і впорскують необхідну кількість розчину.

Перевага методу полягає в тому, що його можна використовувати незалежно від пори року. Також цей спосіб повністю безпечний для дерев поблизу. Проте він найефективніший улітку, коли обмін речовин у рослин вищий.

Щоб процедура пройшла успішно, дотримуйтесь рекомендацій:

  • правильно розрахуйте кількість речовини, щоб вона заповнила більшу частину капілярів у стовбурі;
  • тиск в апараті для ін’єкцій має бути досить високим, щоб гербіцид проникнув у деревину;
  • стежте за герметичністю отворів у корі, щоб не допустити витоку хімікатів.

Це цікаво: Бігонія вічноквітуча — сорти кімнатної рослини та їх опис з фото, вирощування та догляд у домашніх умовах, способи розмноження

Народні засоби

Багато садівників намагаються користуватися хімією тільки в крайніх випадках, коли вже інші способи не допомагають. А починають боротьбу з непотрібною рослиною, використовуючи дідівські методи. Вважається, що так зростають шанси не зіпсувати ґрунт та не пошкодити сусідню флору.

Видалення засохлого дерева бензопилою Джерело thebalancesmb.com

Як знищити дерево додаючи хімію в ґрунт

Додавання гербіцидів у ґрунт є одним із найефективніших способів того, як можна швидко знищити дерево без спилювання та викорчовування. Його переважно використовують при необхідності видалити велику кількість деревини.

Перед тим, як знищити коріння дерев хімічним способом, землю біля рослини необхідно ретельно полити. Це прискорить процес поглинання ґрунтом гербіцидів. Потім довкола потрібного об’єкта наносять рідину на верхню частину ґрунту. Рекомендується в ємність з гербіцидом додати барвник, так ви бачитимете, яке дерево оброблене, а яке ще ні.

Важливо! Якщо серед певної кількості деревини потрібно прибрати лише кілька об’єктів, рекомендується довкола них встановити бетонні бар’єри, щоб засіб не поширився на кореневі системи інших дерев та рослин. Імовірність пошкодження поруч розташованих об’єктів дуже велика.

При здійсненні процесу потрібно точно дотримуватися інструкції до придбаного гербіциду та дотримуватися всіх правил обережності

Щоб хімія не зашкодила вашому здоров’ю, обов’язково надягніть на руки рукавички, а також прикрийте область рота та носа марлевою пов’язкою або респіратором. Щоб речовина не потрапила в очі, використовують захисні окуляри або маску

При здійсненні процесу потрібно точно дотримуватись інструкції до набутого гербіциду та дотримуватися всіх правил обережності. Щоб хімія не зашкодила вашому здоров’ю, обов’язково надягніть на руки рукавички, а також прикрийте область рота та носа марлевою пов’язкою або респіратором.

Щоб речовина не потрапила у вічі, використовують захисні окуляри чи маску.

Якщо ви задумалися, чим полити дерево, щоб воно загинуло, найефективнішими вважаються такі препарати:

Через надрізи

Товстокорому дереву наносити хімікати на кору, можна сказати, марно. Товсту кору слід надрізати, щоб деревина рясно просочилася гербіцидом. Надрізи краще зробити гострим сокирою по колу ствола.

Важливо! Наносити гербіциди потрібно в суху прохолодну безвітряну або помірно теплу погоду. Якщо пройшов дощ, засіб можна наносити тільки через 4 години після його закінчення.

Методи внесення отруйних речовин

Позбутися непотрібного дерева можна різними способами. Якщо воно не дуже старе, його неважко спиляти. Але в більшості випадків краще перед цим змусити рослину засохнути. Отут і знадобляться хімічні препарати.

Ядохімікати для боротьби з непотрібними рослинамиДжерела bryansku.ru

Фахівці стверджують, що всі способи дають позитивний результат, оскільки всі отрути мають спільну властивість. Потрапляючи всередину живого організму, вони швидко розповсюджуються по всій системі. Тому, вибираючи спосіб, садівники зазвичай керуються лише зручністю його застосування.

Внесення отрут у ґрунт

Вважається найпростішим способом. Оскільки на нього необхідно витратити найменші зусилля, його вибирають найчастіше. Але у легкості виконання ховаються мінуси. Якщо в безпосередній близькості від непотрібного дерева ростуть інші рослини, їхня коренева система також може постраждати.

Розсипання отрутохімікату навколо дерева.

Але якщо мета – самотня флора, то кращого прийому і не потрібно вигадувати. Можна просто розсипати отрутохімікат довкола стовбура. Але перед цим необхідно рясно полити це місце, щоб речовина швидше і глибше ввібралася в ґрунт. Також вибраний препарат розлучається у воді і розчином регулярно заливають коріння рослини.

Нанесення отрути на кору

Якщо потрібно прибрати молоде дерево з тонкою корою, на його стовбур наноситься підготовлена ​​суміш. Вибирається один із гербіцидів та за інструкцією виготовляється робочий розчин. Але додатково до нього додається будь-яке масло для посилення ефекту. Воно допомагає всій рідині прилипнути до поверхні, і кора повністю просочиться.

Нанесення отрути на кору 9ban.ru

Обробку потрібно починати, відступивши від ґрунту по стовбуру на півметра. Немає потреби промазувати всі гілки дерева, аж до верхівки. Достатньо розподілити склад на одному метрі ствола.

Ін’єкція

Можна діяти точніше, але з більшою віддачею. Введення розчину відразу всередину ствола прискорить процедуру. Адже не витрачатиметься час на вбирання. Для такої операції знадобиться дриль та звичайний (великий) шприц.

Введення отрути всередину дереваДжерело diz-cafe.com

Свердлом товщиною 5 мм висвердлюється кілька отворів у стовбурі на глибину 10 см. Потім за допомогою щприца вводять отруту всередину. Дриль краще трохи нахилити до землі, щоб вийшов кут 60 градусів. Це не дозволить отрутохімікату витекти з отвору. Також рекомендується наприкінці операції замазати дірки вологою землею.

Обробка крони та листя

Цей спосіб добре підходить для чагарників чи невисоких дерев. При оббризкуванні отруйна речовина потрапляє на листя і починає шкодити рослині відразу двома шляхами. Отрути швидко поглинаються всередину і поширюються по всьому організму. До того ж поверхня листа обволікається плівкою і не дозволяє надходити поживним речовинам.

Обробка крони та листя для подальшого в’янення Джерело yandex.kz

Проводити операцію рекомендується після рясного поливу. Так препарати швидше проникнуть усередину рослини. А щоб не постраждала сусідня флора, розбризкування необхідно проводити акуратно і по можливості влітку. Але не в саму спеку. Не варто забувати і про індивідуальні засоби захисту – маску та рукавички.

Нанесення препаратів на живі тканини

Спосіб рекомендований для старих дерев із товстою корою. Перед нанесенням отрути на поверхню ствола необхідно зробити глибокі надрізи в кількох місцях. І тут хімікатами промазується не кора, лише ці нові ділянки. Надрізи можна виконати будь-яким із зручних способів. Зробити сокирою зарубки. Запиляти ствол або просвердлити його.

Нанесення рани дереву для введення отрути.

Комплексне видалення

Якщо дерево невелике, його легко просто спиляти. Роботу слід проводити у кілька етапів. Спочатку видаляються великі гілки. Потім зрізають сам ствол, залишаючи на поверхні невеликий пень. А з останнім проводять такі дії.

Підготовка до викорчовування живого дерева

На свіжому зрізі пня висвердлюють кілька глибоких отворів. У них вводиться сечовина (аміачна селітра) і заливається вода. Потім місце спила щільно обертається харчовою плівкою. Через деякий час коріння згнивають і залишки дерева без особливих труднощів видаляються.

Якщо використовувати натрієву селітру, то пень потрібно глибше обкопати. Навколо нього розлучається багаття. Коли залишки дотліють, місце просто закидається землею. Введений хімікат не дозволить виникнути свіжим пагонам, а через пару років коріння перетвориться на добрива.

Піклорам

Ефективна речовина, що випускається у порошку, з якої необхідно приготувати розчин. Препарат добре впливає на ґрунтовий шар. Якщо полити розведеною рідиною непотрібну рослину, то її коріння через час гине. Дія у суміші набагато сильніша, ніж у галогенерованих кислот.

Препарат відрізняється і універсальністю у застосуванні. Замість поливу кореневої системи, можна обприскувати листя та кору дерева. І іноді такий спосіб дає результат навіть набагато швидше. Але фахівці стверджують, що метод внесення речовини не є важливим. Потрапляючи на коріння або листя, препарат відразу поширюється по всій рослині.

Піклорам слабко токсичний. Тому необхідно застосовувати заходи безпеки та берегти очі, а також відкриті ділянки шкіри. Оскільки речовина вбиває не всі бур’яни, то потрібно простежити, щоб трава, що виросла на обробленій ділянці, не потрапила на корм домашнім тваринам. Слід знати, що препарат зберігається у ґрунті до трьох років.

Загальні правила знищення дерев

Завдання, яке необхідно вирішити при видаленні старого дерева, полягає в тому, щоб отримати ділянку, придатну для подальшої посадки будь-яких інших рослин. Вирішити це питання можна будь-яким зручним способом, благо вибір коштів досить великий.

Основні правила такі:

  • Найкращий час – весна чи літо, коли швидкість руху соків у деревині максимальна. Взимку руху соку немає, тому ніякі хімічні засоби особливої ​​шкоди не завдадуть (немає листя, яке могло б висихати), а от видно їх на білому снігу дуже добре.
  • Препарати з розряду «хімії» можуть завдати серйозної шкоди ґрунту. Якщо в парку або громадському сквері це не має вирішального значення, то на власній присадибній ділянці до питання необхідно поставитися серйозно.
  • Гербіциди надзвичайно шкідливі здоров’ю як людей, комах, а й птахів, свійських тварин. Застосовувати їх необхідно з дотриманням усіх заходів безпеки. Поблизу водойм їх застосовувати заборонено.
  • Якщо йдеться про листяні дерева, то вони дуже чутливі до гербіцидів, а ось на хвойні породи такі засоби впливають вже слабо.
  • Якщо необхідно видалити дерево в загущеній посадці, де дуже тісно сплетене коріння декількох рослин, то хімічні препарати найкраще не застосовувати, щоб не вбити зайві дерева. Діяти треба тоді, коли дозрівання врожаю завершилося.
  • Використовувати сіль, з одного боку, безпечно, а з іншого засолений грунт втрачає свою родючість. Виправити цю ситуацію допоможе вапнування для кислих ґрунтів, а також багаторазовий рясний полив на піщаних ґрунтах.
  • Окріп – мабуть найнешкідливіший метод, який не зашкодить грунту.

Ефективні хімічні препарати

Подібну операцію не можна називати вандалізмом або робити з неї екологічну проблему. У більшості випадків старе дерево забирається, тому що воно перестало плодоносити. На звільненому місці власники зазвичай висаджують нові молоді рослини.

Коли дерево невдало розташоване, воно може навіть нести загрозу життю перехожим. Але зрубати велику та здорову рослину не тільки шкода, а й часто складно. Через гіллясту крону йому буває нікуди впасти, не пошкодивши будівлі чи інші насадження.

Дерево, що впало при спилі на тротуар Джерело ryazan.bezformata.com

На допомогу приходить хімічна промисловість, яка випускає препарати, здатні змусити дерево зачахнути. Засохлу флору навіть великих розмірів набагато легше безпечно видалити з ділянки. Але застосовуючи агресивну хімію, необхідно виявляти максимум обережності, щоб разом із потрібним деревом не занапастити сусідні рослини.

Способи ліквідації

Методів знищення старих посадок багато, вони різняться між собою обсягом трудових і тимчасових витрат. Вибрати конкретний спосіб реалізації слід після оцінки складності майбутніх робіт:

  • механічні варіанти. Спосіб підходить, якщо планується видалити старі дерева на великих площах оперативно за стислих термінів;
  • хімічні засоби. Агресивні речовини діють швидко, проте застосування хімікатів негативно впливає на стан навколишнього середовища;
  • народні методи. «Дідівські» кошти приваблюють доступністю. До того ж, вони перевірені часом і в багатьох випадках результативні.

Полити дерево, щоб воно засохло можна хімічними засобами Якщо чекають роботи з омолодження посадок, доцільно мінімізувати збитки екології, вирішуючи, чим обробити дерево, щоб воно засохло.

Ці методи актуальні всім категорій деревних порід. Ось що треба робити, щоб дерево засохло:

  • вирізати пасок на стовбурі. Глибокий надріз кори по колу неминуче послабить культуру, оскільки відкривається доступ шкідливих комах, розносників патогенних мікроорганізмів. Роблять надріз на стовбурі невисоко від поверхні землі в глибину не менше ніж 3-5 см залежно від габаритів дерева, ширина пояска – від 30 см;
  • вбити в ствол мідні цвяхи. Чутливі до мідних окислів плодові породи – наприклад, яблуні – отруївшись, швидко загинуть. Однак варіант не працює у разі необхідності позбутися великовікового грецького горіха, старої тополі або потужної шовковиці;
  • висвердлити безліч отворів. Дупла у великій кількості, навіть малого діаметра, послаблять навіть дуб. Відкривається шлях до глибоких верств деревини для численних шкідників, створюються сприятливі умови у розвиток мікроорганізмів. Через деякий час починає випадати листя, зупиняється розвиток, культура гине.

Вибираючи, що робити, щоб дерево засохло, варто враховувати, що механічні способи передбачають необхідність застосування серйозних фізичних зусиль.

Відомо безліч технологій знищення старих посадок хімічним способом, серед яких виділяють низку найбільш ефективних варіантів.

Поливати коріння хімікатами доцільно при одночасної ліквідації групи насаджень, що ростуть неподалік один від одного. Для посилення концентрації гербіцидів рекомендується спорудити герметичні бар’єри навколо оброблюваної площі.

Максимальна ефективність ін’єкцій досягається при точкових дії з кроком 5-10 см. Спосіб підходить для насаджень з діаметром стовбура від 5 см.

  • висвердлюють отвори у стволі на висоті 1 м від землі. Глибина отворів – 4-5 см, d5-10 мм, кут нахилу – 45-50 °;
  • за допомогою шприца або маслянки вводять препарат у виконані отвори;
  • зашивають місця ін’єкцій землею, пластиліном чи іншим засобом.

Щоб засушити дерево зі стовбуром d35 см, витрачають приблизно 40 мл гербіцидного препарату з концентрацією гліфосату 360 г/л.

Щоб одночасно знищити стовбур та кореневища, рекомендують спорудити штучні дупла та начинити їх аміачною або натрієвою селітрою. Після цього дуже скоро дерево цілком перетвориться на потерть. Якщо вибрано метод видалення стовбура за допомогою сокири або бензопили, пеньок не важко знищити аналогічним хімічним способом. Доцільно нанесення гербіциду на свіжий пень. Якщо діаметр останнього великий, обробляють лише зовнішній периметр.

Знищення стовбура та пня дерева може відбуватися за допомогою натрієвої селітри

Гербециди

Ціла група препаратів, за допомогою яких знищується будь-яка рослинність. Є й спеціальні засоби боротьби з конкретними сортами плодових дерев. Такі препарати містять у собі гліфосат – речовину, яка отруює всі системи життєдіяльності рослини, сприяючи її швидкому усиханню та викликаючи неминучу загибель.

Відповідаючи на запитання, чим можна полити дерево, щоб воно засохло, можна назвати Торнадо і Раундап. Дані препарати використовуються для знищення небажаних плодово-ягідних та цінних деревних порід. Також ці засоби знайшли застосування у реконструкції малоцінного листяного молодняку, при роботі зі змішаними молодими деревцями та у видаленні деревостою у хвойних сортах.

Поширені також препарати “Арбонал” та “Арсенал”. Вони мають суцільний вплив на дерева. Їх склад включає речовину імазапір, що підвищує хімічний ефект. Завдяки цій добавкі можна вирішити питання, чим полити коріння дерева, щоб воно засохло навіть у випадку з багаторічними посадками. Про ефективність подібних засобів говорить і факт їх застосування на великих лісових масивах, розплідниках та сільськогосподарських угіддях, на яких вони демонструють високу проникаючу здатність.

Як висушити дерево

Деревина дуже популярний будівельний матеріал, але має одну дуже неприємну якість – усушка. Причому при висиханні, тому що верхній шар сохне швидше за внутрішній, деревина може тріскатися, викривлятися. Тому потрібно знати, як висушити дерево, щоб у процесі роботи або після роботи не сталося неприємного сюрпризу.

Опис процесу

При сушінні в деревині проходять два паралельні процеси. Чим більша маса і обсяг, тим довше триватиме сушіння. Спочатку висихають верхні шари, одночасно сохнуть внутрішні, причому волога з останніх переходить у верхні. Якщо матеріал буде експлуатуватися в приміщенні з опаленням, то він повинен досушитися ще й там.

Перевірити вологість можна стисненням у руці стружок. У сухого дерева вони повинні відразу зламатися. На виробництві вологість визначається за допомогою електровологоміру. Найкращим періодом для самостійної заготівлі деревини буде період з моменту скидання листя до початку набухання нирок.

Час, необхідний для сушіння до 18-22% вологості пиломатеріалів

Сушіння на корені

Далі розглянемо, як висушити дерево на корені. Робити це потрібно з весни до останнього місяця літа. Відступивши від землі 0,3-0,5 м, потрібно зняти кору (1-1,5 м) по всьому колу стовбура. При такому способі дерево сохне досить швидко, і коли листя опаде, його можна зрубати та розпилювати.

Для дерев у лісі може застосовуватися інша методика. Спочатку треба спиляти дерево, на 2/3 ствола зняти кору, трохи відступивши від місця спила. Листя дерева буде споживати з оголеного ствола всю воду, що залишилася, і воно висохне за 2-3 тижні. Після обробки таку деревину все одно потрібно потримати ще для досушування під навісом, але в жодному разі, не складати на голу землю.

Сушіння на відкритому повітрі

Вище було розглянуто як засушити дерево на корені, далі розглянемо, як висушити дерево у відкритому просторі. Для цього потрібно побудувати настил на певному рівні над землею, закривши його від опадів та від сонця. На нього укладаються спиляні дерева, причому з хвойного кругляка обдирати кору не потрібно, можуть виникнути непотрібні тріщини. В обробці торців використовуються вапно, розчин солі харчовий або рідкий клей, це необхідно для захисту від гнилі. При такому способі, звичайно, дерево сушитиметься довго залежно від погоди, вологості, товщини колод або дощок. Залежно від порід сушіння триває:

  1. хвойні та м’які листяні – від 1 до 1,5 років;
  2. тверді – від 2 років.

Виварювання та запарювання

У давнину, коли в побуті був лише дерев’яний посуд, вже знали, як засушити дерево, і користувалися такими методами сушіння деревини, як запарювання та виварювання. Коротко можна сказати, що дерев’яні заготовки під посуд варилися. У процесі запарювання – в рослинному (лляному) маслі годин 5-6, волога повинна зміститися олією. А після цього матеріал має посушитися ще під сонячним промінням.

У процесі виварювання заготовки кип’ятилися у воді залежно від обсягу води та вихідної заготовки. А потім необхідно їх досушити всередині прохолодного приміщення. У кожної технології свої тонкощі та нюанси.

Висушування газетами та соломою

Для невеликих шматків деревини підходить спосіб, коли вони загортаються в суху газету і упаковуються в поліетиленовий пакет, потім, у міру зволоження, газета змінюється на суху, і так кілька разів. Це може тривати від 3 до 4 тижнів, для прискорення можна робити газетний шар товщі, але для дерева характерна здатність тріскатися при дуже швидкому висиханні. Для прискореного просушування можна класти заготовки в газету у тепле місце, наприклад, на батареї. Газетки міняти кожні 2-3 години, але тут слід стежити, щоб не з’являлися тріщини. У такому разі можна на батарею викладати на ніч, а вдень знімати.

Соломою сушіння здійснюється за тим же принципом, різниця лише в тому, що її необхідно проводити на відкритому повітрі, спорудивши навіс для захисту від вологи. Тут є великий плюс у тому, що солому немає потреби міняти щодня, вона висихає сама. Альтернативою соломі можуть послужити тирсу або суха стружка.

Існують і інші способи, як висушити деревину:

  1. за допомогою мікрохвильової печі, для невеликих чурочок;
  2. сушіння в піску;
  3. під впливом електричного поля, помістивши між електродами;
  4. шляхом закапування у зерно ближче до весни.

Рубати чи не рубати тополі?

Затягування питання заміни тополь у українських містах на інші види дерев пов’язаний не тільки з традиційними українськими бюрократичними дротиками. Вчені з’ясували, що крім спочатку відомих переваг цього дерева, є важливі та цінні властивості для сучасних міст. Тополя здатна знижувати шкідливий вплив діяльності на довкілля, як «фільтр» для повітря. Він абсорбує канцерогени, а також знижує шкідливий вплив бензину, хлороформу, солей важких металів тощо. Одне дерево щороку вбирає близько 25 кг сажі з повітря. Головна перевага тополі – лідер з «виробництва» кисню: у 10 разів більше берези, у 7 – ялини, у 4 – сосни та у 3 – липи.

Фото: тополя – важливий елемент екосистеми міста Вирубування тополь може призвести до суттєвого погіршення якості повітря, перевищивши позитивний ефект від відсутності пуху. До того ж, в умовах екології сучасних міст інші види дерев можуть погано рости в мегаполісах або взагалі не прижитися.

Загальні правила вбивства дерев

  • Займатися цим варто навесні та влітку, коли по стволу рухаються соки. Взимку дерево завмирає, і хімія може не подіяти (до того ж її сліди будуть чітко видно на снігу). Влітку ті ж самі обприскування будуть малоефективними через спеку.
  • Вибираючи хімію, пам’ятайте: деякі її види можуть зіпсувати ділянку. Тому якщо вбиваєте дерево в міському дворі або на парковці, можете лити будь-що, якщо ж у саду, на городі або в приватному дворі, краще використовувати сіль або тільки аграрні засоби.
  • Багато гербіцидів отруйні, тому завжди ховайте їх від дітей. Також деякі (скажімо, «Ураган», про який йтиметься нижче) можуть бути безпечними для домашніх тварин і птиці, але справжньою отрутою для риби, так що не користуйтеся ними поблизу водойм.
  • Гербіциди непогано діють на листяні дерева і дуже слабко на хвойні.
  • Якщо дерева ростуть тісно, ​​їх коріння може зростатися. Це означає, що винищуючи одне, ви можете вдарити хімією і з інших рослин.
  • Сіль – теж неоднозначний помічник, адже засолена ділянка не буде родючою. Втім, коли дерево засохне, землю можна буде покращити. Дивіться на ґрунт. Якщо вона піщана, просто добре її полийте (рази за 4 сіль піде вниз). Якщо кисла, проведіть вапнування. А головне, такі дії не здадуться нікому підозрілими.
  • Починати варто з найнешкідливішого способу: вилити під коріння відро окропу, а за тиждень ще одне. Це точно не зашкодить ґрунту.

Але виберіть час, в який точно не будете спіймані, адже з землі хвилин 10 буде йти пара, що компрометує вас.

Тонкощі процедури

Перш ніж пропонувати конкретні інструкції, зупинимося на правилах, які необхідно враховувати під час проведення заходів:

  1. Найбільш доцільний час внесення хімічних препаратів – весна та літо, коли відбувається активний рух соку.
  • Гербіциди надають згубний вплив на ґрунт. Їх застосовують з обережністю та строго за інструкцією. Препарат становить небезпеку для свійських тварин, птахів, комах.
  • Вносити хімічний препарат усередину дерева необхідно відразу після створення надрізу або отвору. Інакше рослина затягне рану та ефективність впливу різко знизиться.
  • Вибираючи, як непомітно засушити дерево на корені, слід зважати на перебування поблизу інших рослин. Якщо їхня коренева система розташована близько, то хімікати діють на всіх розташованих поруч представників флори.
  • Сіль застосовується акуратно, оскільки в майбутньому ґрунт буде непридатним для висадки рослин. Для відновлення ґрунту потрібно внести багато вапна, доломітового борошна, деревної золи.
  • Перед внесенням хімікати підфарбовуються фарбником – це дозволить швидко визначити вже оброблене дерево.
  • Робота проводиться у суху погоду, з помірною температурою та без вітру.

Видалення дерев – самотужки чи за допомогою професіоналів?

Якщо за законом немає обмежень, слід приступити до оцінки габаритів, вирішити, як можна прибрати перешкоду.

Критерії оцінки дерева на ліквідацію:

  • Товщина ствола – якщо діаметр менше 20 см, можна зрізати його самотужки.
  • Розміщення – є місце розташування вдале (сухостою є куди падати), ручне видалення можливо.
  • Сусідні об’єкти (забір, споруди, інші рослини або сусідське майно) не заважають підходу, під’їзду до об’єкта, що видаляється.

Чим тонший ствол, нижче або молодше дерево, тим простіше відбувається ця операція. Чим просторіше навколо нього, тим легше підібратися і можна вибрати найпростіший спосіб.

Тополиний пух – підступний “сніг” влітку

Поява на вулицях міста «літнього снігу» – тополиного пуху – звичне явище жителям України. Пух – це своєрідний захист та спосіб пересування насіння тополі. Він допомагає розповсюджувати насіння дерева на великі відстані. «Літній сніг» створює багато проблем мешканцям міста, залітаючи до квартир, будинків, автомобілів, покриваючи всю землю білою пеленою, як сніг взимку.

Фото: тополиний пух завдає неприємних відчуттів людям Незважаючи на те, що тополиний пух не більше, ніж у 5% людей викликає алергію, він як пилосос переносить із собою пилок інших рослин, які можуть викликати весняний поліноз.

Чим полити дерево, щоб засохло швидко: список препаратів

Існує кілька препаратів, які можна придбати у спеціальних магазинах.

Чим полити дерево, щоб засохло швидко, список препаратів:

  1. Ірпінь. У складі препарату містяться речовина гліфосат, яка є відмінним гербіцидом. Однак цей препарат використовується лише для обробки наземної частини, його не вводять у зону коріння. Здійснюють обприскування листя та гілок.
  2. Арсенал. Цей засіб складається з гербіциду імазапіру, який може всмоктуватись як через листя, так і через ґрунт. Використовується з метою очищення ділянок від бур’янів, трави, дерев. Можна проводити як обприскування, і обробку перед початком періоду вегетації. Тобто ранньою весною. Цей препарат впливає на РНК рослин, руйнуючи його структуру. Рослини до останнього залишаються зеленими, але протягом місяця кущ чи дерево гине. На траві використання препарату видно за добу. Вона починає повільно в’янути. Зазвичай використовується у випадках, коли необхідно розчистити площу під будівництво, щоб звільнити землю біля садових доріжок.

Аміачна селітра

Також її називають калієвою. Зазвичай цей варіант використовують стосовно пень, але можна і безпосередньо вносити його в ґрунтовий шар або безпосередньо в стовбур. Це найкращий варіант для тих, хто шукає чим полити дерево, щоб засохло, серед народних способів. Якщо склад внести в штучно створене дупло, це спричинить більш інтенсивний процес висихання дерева від коренів до верхньої частини крони.

Принцип дії та характер використання цього засобу аналогічний попередньому, але є одна відмінність. Через рік не доведеться підпалювати дерево, оскільки селітра на основі аміаку (або сечовини) забезпечує прискорений процес розкладання деревної структури. Це важливий момент, оскільки багато садівників-початківців не тільки цікавляться, чим полити дерево, щоб воно засохло, але також шукають способи найбільш простого і нешкідливого видалення залишків рослини.

Хімікати для знищення дерев

Знищити дерево за допомогою хімікатів нескладно, тим більше, що більшість з них є у кожного садівника (рисунок 1).

До найефективніших засобів відносяться:

  1. Натрієва селітра: найчастіше застосовується для знищення пнів, але її можна використовувати і для впливу на дорослі екземпляри. Щоб воно засохло за рік, потрібно просвердлити у стовбурі отвір та ввести туди хімікат. Якщо ж такої можливості немає, можна просто полити розчином селітри ґрунт навколо рослини, але в даному випадку процес усихання триватиме кілька років.
  2. Аміачна селітра: застосовує за тим же принципом, що й натрієва, але певні відмінності між цими речовинами існують. Аміачну селітру виробляють на основі сечовини, яка прискорює процес розкладання деревини, тому її найчастіше використовують для обробки пнів та відкритої кореневої системи.
  3. Піклорам: ще один ефективний засіб, що діє безпосередньо на кореневу систему. Речовина гнітить коріння і культура поступово засихає.

Рисунок 1. Основні хімічні речовини для знищення дерев: натрієва селітра, аміачна селітра, препарат Піклорам

Крім того, для знищення посадок можна використовувати звичайні гербіциди, а також спеціальні препарати, арборициди, які призначені саме для обробки дерев та великих чагарників. Особливості впливу цих речовин ми розглянемо докладніше.

Арборициди

Фактично, арборициди належать до групи гербіцидів, оскільки вони призначені боротьби з рослинністю. Різниця лише в тому, що арборициди використовуються виключно для знищення дерев та чагарників (рис. 2).

Речовину потрібно розвести водою та обприскати культуру готовим розчином. Процедуру краще проводити ранньою весною, щоб речовина випадково не потрапила на інші рослини. Однак, якщо потреба обробки виникла в середині сезону, краще скористатися іншим способом: просвердлити в стволі дупло і помістити туди препарат. У разі ароборицид впливатиме лише обрану культуру. При цьому бажано не проводити посадки та збирання врожаю на цьому місці протягом року.

Рисунок 2. Технологія впливу арборицидів на рослини та види препаратів

Одним із кращих засобів для проріджування насаджень вважаються препарати Арсенал та Арбонал. Їхній склад розроблений таким чином, що речовини впливають безпосередньо на деревину, швидко руйнуючи її, і культура гине протягом короткого часу.

Гербіциди

Гербіциди, які використовуються для боротьби з бур’янами на городі, часто використовуються для знищення дерев. До таких препаратів відносять Раундап та Торнадо. Вони мають досить високу ефективність, і, якщо полити розчином хімікату грунт навколо рослини, воно швидко засохне.

При використанні таких потужних гербіцидів слід враховувати, що вони не лише сприяють усиханню дерев та чагарників, а й впливають на ґрунт у цілому. Тому після обробки на вибраній ділянці протягом року не можна висаджувати інші культури.

Обробка листя

Способів знищення дерева існує досить багато, і один із найпопулярніших – обробка листя спеціальними хімікатами.

Цей спосіб не підходить для обробки великих екземплярів, але його можна використовувати при знищенні невисоких рослин або чагарників. Розчином препарату просто обприскують вибраний екземпляр, причому робити це краще після поливу чи дощу. У суху погоду або за нестачі вологи ефективність препаратів знижується.

Як правило, для подібної обробки використовуються потужні гербіциди, причому застосовувати їх краще ранньою весною, або в кінці літа. Так ви вбережете решту рослин у саду від впливу хімікатів.

Чим полити кору, щоб дерево засохло

Обробка кори хімічними препаратами ще один простий, але досить дієвий спосіб знищення посадок. Для цього також використовують гербіциди, розведені у воді. Інструкція із застосування робочого розчину, як правило, вказана на упаковці препарату.

Щоб провести таку обробку, потрібно зробити позначку на стволі на висоті 30-35 см від рівня ґрунту (рис. 3). Розчин гербіциду потрібно змішати з будь-яким маслом підвищення в’язкості. Далі пензлем наносять суміш на кору, причому робити це потрібно доти, доки рідина не перестане вбиратися. Це означає, що речовина проникла всередину та почала діяти.

Рисунок 3. Хімічне знищення дерева через кору

Процес усихання при використанні цього методу займе деякий час, залежно від віку та міцності дерева. Але його основна перевага в тому, що подібну обробку можна проводити для будь-яких культур, незалежно від їхнього виду, висоти та віку.

Корисні поради та рекомендації

Нижче наведено корисні поради, які допоможуть вам зі знищенням небажаного дерева.

  1. Людина, яка знищує дерева за допомогою хімікатів, несе повну відповідальність за підсумковий ефект.
  2. Пам’ятайте, що точність обробки можна підвищити, якщо додати гербіцид фарбує речовина. Дерева після такої обробки набагато легше відстежувати, отже ви навряд чи пропустите їх при повторній обробці (якщо така буде потрібно).
  3. Дерева можуть «опробковувати» порізи та пошкодження, тим самим захищаючи себе. Іншими словами, навколо пошкоджених тканин утворюється захисний шар, здатний знизити ефективність препарату. Тому при використанні способу №1 хімікат потрібно наносити безпосередньо після виконання надрізів.

Зверніть увагу! Вважається, що зі східного боку коренева система розростається на висоту крони, тоді як із західної – на ½ даної висоти. Можете користуватися цим емпіричним правилом.

Правильне сушіння дощок – складний процес

Деревина за властивостями поглинати вологу нагадує губку. Дерев’яні дошки при вологому повітрі вбирають дрібні краплі з навколишнього середовища, набухаючи і стаючи більшими. Сухе повітря робить деревину сухіше і менше

Важливо, щоб дерево отримало рівноважний вміст вологи з навколишнім повітрям

Було б ідеально, якби дошки були висушені рівномірно до вологості, при якій планують їх використовувати

Це правило важливо для сушіння деревини в будь-яких умовах, будь то спеціальна сушильна камера, гараж або відкритий майданчик на вулиці.

Майстри відзначають, що через зменшення маси деревини після просушування працювати з нею набагато легше, ніж із вологою.

У цьому процесі є свої складнощі:

  • кожен вид деревини вимагає окремий підхід, сушіння берези та ялиці, наприклад, відрізняється;
  • якщо щось пішло не так: розпочався процес гниття або ліс потріскався, то дошки доведеться викинути чи витрачати сили на маскування зіпсованих місць;
  • сушити необхідно в приміщенні, що ретельно провітрюється, іноді доводиться споруджувати вентилятори і саморобні електросушарки.

Природа появи тополіного пуху в України

Тополя стали завозити до України ще XVIII-XIX століттях із Європи та Азії. Він мав суттєві переваги перед іншими видами дерев – невибагливість і швидке зростання (на рік дерево додає в довжині, в середньому до 3 метрів). Ці властивості тополі стали вирішальними у виборі типу дерева при озелененні в СРСР після Великої Вітчизняної війни. Але цей захід, спочатку, передбачався як тимчасовий – на 15 років. Надалі планувалося замінити тополю іншими типами дерев. Але, вже через 70 років програму озеленення так і не провели.

Тополі настільки стали невід’ємною частиною міського життя, що знайшли свій відбиток у музиці. Пісня гурту Іванушки International: «Тополіний пух» стала хітом того часу.

Тополиний пух, спека, липень, ночі такі зоряні. Ти зрозумій, що перший поцілунок, це ще не кохання

Як поширюються бур’яни?

Багато дачників відзначають, що бур’яни дуже живучі, і ростуть набагато швидше, ніж городні культури. Це з живучістю, і особливостями процесу розмноження, розростання. Деякі дачники засмучуються, адже незважаючи на постійну боротьбу з бур’янами, вони все одно продовжують зростати. Навіть при регулярному прополюванні та застосуванні захисних засобів.

Як поширюються бур’яни:

  • Це пов’язано з тим, що бур’яни швидко розмножуються в результаті їх перенесення за вітром. Таким способом переноситься татарник, кульбаба. При цьому насіння ретельно закріплене до парашута, який літає за вітром.
  • З добривами. Це стосується органічних добрив, таких як гній. Дачник самостійно вносить частинки бур’янів на город. Таким чином, можна виростити на своїй ділянці куряче просо або щирицю. Насіння вкрите щільною оболонкою, яка не перетравлюється в кишечнику у тварин. Тому в первозданному вигляді потрапляє у ґрунт.
  • Під час глибокого перекопування. Деякі насіння заглиблюються досить глибоко, приблизно на 15 см. У такому стані через нестачу вологи і тепла насіння не сходить. Під час перекопування насіння піднімається вгору, тому приплив корисних речовин покращується, відповідно насіння проростає. По виду бур’яну можна зрозуміти, який ґрунт на ділянці.
  • Якщо в городі зійшов полин, це говорить про надмірно сухий ґрунт, якому не вистачає вологи. Лютики сходять, якщо ґрунт дуже вологий, надмірно поливається. Подорожник зазвичай з’являється у щільній землі, яка дуже важка, із підвищеною кислотністю. Існує кілька класичних способів, серед яких прополювання, а також мульчування ґрунту. Ці способи хороші, але при цьому вимагають великої кількості фізичної праці та витрат часу. Існують хімічні методи боротьби. Однак вони можуть стати причиною погіршення складу ґрунту.

А що, сидерати не лише удобрюють грядки, а й допомагають боротися із бур’янами?

Це найчистіша правда. По-перше, коли ми збираємо врожай, у бур’янів на грядках не залишається конкурентів і вони починають рости, як на дріжджах. Тому агрономи рекомендують не залишати грядки порожніми, а відразу ж засіяти їх житом, гірчицею, розпсом, білою конюшиною тощо. По-друге, гірчиця та ріпак допомагають боротися зі шкідливими рослинами безпосередньо: вони виділяють у ґрунт глікозиди, які пригнічують зростання бур’янів. Через три тижні сидерати скошують, поливають та закопують у землю.

Є хороший спосіб боротьби і з бур’янами та шкідниками: після зняття врожаю засадити ділянку гірчицею, коли вона трохи підросте, скосити, полити та перекопати. Начебто горіння вбиває коріння.

Заходи профілактики

Профілактика для яблунь просто необхідна:

  • Так, прибирання опалого листя в осінній день є профілактикою від розвіювання спор гнильних грибків та іншої зарази. Непогано таке листя спалити, а багатий попіл потім використовувати, як добрива при перекопуванні приствольних смуг.
  • Дезінфекція інструментів хлоргексидином, обробка ран варом – це також профілактика.
  • Як і знищення бур’янів, очищення мертвої кори зі штамба.
  • Весняна обробка фунгіцидом за набряклими нирками або препаратами міді за «зеленим конусом» яблунь, а після цвітіння — одноразова обробка інсектицидів широкого спектра дії, також профілактика.
  • Як і своєчасне підживлення мікроелементами.

Будьте уважні з хімікатами та не використовуйте їх при дозріванні яблук!

Увага! Велике внесення «органічного азоту» підриває здоров’я яблуням і робить їх «смачними» для попелиці!

Ще на Tele4n.Net:

Яблуня Теллісааре: фото та опис, відгуки садівників

Про автора

admin administrator