Хурма в середній смузі

Авторadmin

Хурма в середній смузі

Хурма `віргінская`: опис сорту і вирощування в середній смузі

Я давно практикую вирощування екзотичних фруктів у себе на ділянці в середній смузі Росії. За своєму багаторічному досвіду я знаю, що якщо забезпечити рослині хороші умови, можна домогтися гарних результатів.

Звичайно, такого багатого врожаю, як у південних регіонах Росії не добитися, але поласувати власноруч зробленими екзотичними плодами можна. У цій статті я розповім, як вирощується хурма «Віргінська», опис сорту також приведу нижче.

Шкірка плоду має темний відтінок, а м`якоть володіє світлим тоном. На смак фрукт м`який, соковитий. Існують однодомні і дводомні рослини. Цвіте фрукт в літній період. Хурма містить безліч вітамінів, мінералів та інших корисних речовин, в число яких входить:

  • кальцій;
  • залізо;
  • фосфор;
  • вітаміни А;
  • аскорбінова кислота;
  • вітаміни групи В і інші.

Діаметр середнього фрукта досягає 5-6 см, але зустрічаються також більш великі чи дрібні плоди. Хурма «Віргінська» буває різної форми. Кількість насіння у фруктів розрізняються, зустрічаються плоди, у яких повністю відсутні насіння.

вирощування

Вирощують хурму за допомогою саджанців. Рослину можна придбати в спеціалізованих торгових павільйонах. При виборі саджанця рекомендується приділити особливу увагу кореневій системі. Щоб рослина прижилася, вона повинна бути добре розвиненою.

Важливо також вибрати вдале місце для посадки. Воно повинно відповідати таким вимогам:

  • ділянка повинна знаходитися під відкритим сонцем, щоб на шляху сонячних променів до рослини не було перешкод;
  • саджанці повинні бути захищені від вітру – з цієї причини їх краще садити біля огорожі або стіни будиночка;
  • відповідний грунт – суглинки з нейтральною кислотністю, однак, при правильно підібраному місці і належному догляді рослина можна виростити і на важкому грунті.

Хурма «Віргінська» має слабке стебло. З цієї причини садити рослина потрібно таким чином, щоб пізніше не довелося робити пересадку.

Висаджують саджанець в останній місяць весни, коли встановилася тепла погода і знижений ризик виникнення заморозків. Рекомендується садити рослина в контейнері або іншої ємності, у якій відсутній дно. Викопують яму в 2 рази більше ємності, коріння саджанця разом з контейнером поміщають в поглиблення і присипають грунтом. Після цього виконують рясне зрошення коренів рослини.

Найчастіше хурму цього сорту купують не для самостійного вирощування, а для схрещування з іншими сортами. Зокрема, рослину використовують для східної хурми. Це дозволяє виростити морозостійкі сорти фрукта. Один з них – Росіянка.

Розмноження сорти відбувається кількома способами:

Для досягнення кращого результату рекомендується використовувати два сорти розмноження. Перший урожай фруктів можна збирати після появи четверте пагонів. Як правило, це трапляється в перший осінній місяць. Збір можна вести до кінця осені.

догляд

Важливо забезпечити саджанців повноцінне рясне зрошення, особливо, якщо стоїть спека. У період холодів рекомендується зробити укриття саджанців. Це допоможе також захистити рослину від гризунів.

Важливо також правильно виконати формування крони саджанців;

  • в перший рік з стовбура зрізають всі пагони на висоті 70 см від коренів;
  • на другий рік позбавляються від декількох скелетних пагонів;
  • на третій рік обрізають наступний ярус.

Крім цього, рекомендується позбавлятися від хворих і млявих пагонів і листя.

Грунт близько рослини регулярно рихлять. Добрива починають вносити з моменту появи фруктів на дереві. Рекомендується використовувати калійні підгодовування.

Важливо забезпечити захист рослини від японської ложнощитовки і сірої гнилі. Для цього саджанці обприскують бордоською рідиною. За сезон процедуру проводять тричі.

Як правильно вирощувати хурму «Віргінські» продемонстровано на відео нижче.

Відгуки

Про хурмі цього сорту садівники залишили численні користувачі.

Аліна, 41 рік

Хурму «Віргінські» я вирощую давно. Вирішила спробувати кілька років тому. Купила відразу кілька саджанців і посадила біля паркану на сонячній стороні. В першу зиму загинуло кілька деревець. Решта прижилися. Тепер восени збираю хурму. Не скажу, що фруктів багато, але поласувати вистачає.

Микола, 45 років

Я пробував у себе на дачі виростити виноград, диню, кавуни. Все приживалося, ніяких проблем не виникало. Плоди були невеликого розміру і не такі солодкі, як південні, але головне – результат. Нещодавно спробував виростити хурму сорти «Віргінська». Зиму саджанці пережили нормально, але врожаю поки не бачив, правда, вирощую лише рік, так що чекаємо.

висновки

  1. Хурма «Віргінська» – морозостійкий сорт хурми, який можна вирощують в середній смузі Росії.
  2. Для вирощування рослини використовують саджанці.
  3. Рослину висаджують навесні.
  4. Важливо вибрати правильний ділянку для саджанців.
  5. Найчастіше цю хурму використовують для схрещування з іншими сортами.
  6. Важливо забезпечити рослині правильний догляд.
  7. Урожай починають збирати на початку осені і закінчують в листопаді.

Хурма в середній смузі: її реально можна виростити!

Є сорти хурми, які спокійно витримують морози до -35 ° С. І їх чимало!

  • Які сорти хурми підходять для середньої смуги
  • Де і як садити хурму
  • Як доглядати за хурмою в середній смузі
  • Будь-яких хитрощів у догляді за хурмою немає – в цілому агротехніка така ж, як у яблуні.
  • Як захистити хурму взимку? Чи потрібно її ховати?
  • Як формувати хурму в середній смузі
  • Коли хурма починає плодоносити?

Попросіть будь-якого росіянина назвати зимовий фрукт – і обов’язково прозвучить: хурма. На Кавказі вона починає дозрівати наприкінці осені. І хто бував там у цей час, напевно дивувався – вже дуже ефектні дерева. Шкода, у нас не ростуть.

Досі так думаєте? Насправді хурму можна запросто посадити в середній смузі Росії. Але не хурму східну, яка плодоносить виключно на півдні, в теплих регіонах з м’яким кліматом (морозостійкість у неї низька, вона витримує максимум -17 ° С), а її родичку, яка здатна здюжити до -35 ° С! Це хурма віргінська.

У дикому вигляді вона зустрічається в Північній Америці, на території американських штатів Вірджинія, Коннектикут, Техас, Флорида. Це однодомне або двудомне листопадне дерево.

Які сорти хурми підходять для середньої смуги

Для середньої смуги підходять тільки скороспілі сорти. Найнадійніші – Білогір’я (жіноче), Нобель (чоловіче, але іноді можливі жіночі квіти і плоди), Мен (чоловіче). Зверніть увагу: хурма – рослина двудомна, як актинидія і обліпиха. Тому на ділянці потрібно мати мінімум 2 дерева – чоловіче і жіноче.

Де і як садити хурму

Хурма погано переносить пересадку, пошкодження коріння може призвести до її загибелі, тому купувати саджанці потрібно в контейнерах.

Висаджувати хурму віргінську краще на захищених від вітру ділянках. Ідеальний варіант – з південного боку будинку або високого паркану. Яму копають в 2-3 рази більше і глибше обсягу контейнера. Її заповнюють сумішшю ґрунту, вийнятого з цієї ями, і листового перегну (ідеальний варіант – перегнила підстилка поруч зі стовбурами сосен, що ростуть на піску) у співвідношенні 1:2.

Саджанець з контейнера потрібно виймати дуже обережно, щоб не пошкодити коріння. Його ставлять в центр ями, засипають приготовленим грунтом, добре утрамбовують і проливають. Потім мульчують сіном, соломою або свіжозрізаною травою.

Як доглядати за хурмою в середній смузі

Будь-яких хитрощів у догляді за хурмою немає – в цілому агротехніка така ж, як у яблуні.

Поливати її потрібно тільки в спекотний період.

Підживлення хурмі дають в основному фосфорні і калійні – їх вносять у серпні в тих же дозах, що і для яблуні (згідно інструкції на упаковці). Азотом можна підгодувати навесні, але зазвичай хурмі вистачає того, що є в ґрунті.

Хвороби і шкідники в середній смузі біля хурми не відзначені.

Як захистити хурму взимку? Чи потрібно її ховати?

Вкривати хурму на зиму не потрібно. На зиму треба спорудити захист від зайців – вони можуть пошкодити кору.

Як формувати хурму в середній смузі

Коли саджанець досягне висоти 1-1,5 м, йому обрізають макушку. З відрослих гілок вибирають 3-4, які будуть скелетом дерева. Штамб повинен бути висотою 1 м.

У хурми є цікава особливість: всі відплідоносили і слаборозвинені гілки засихають і опадають при найменшому пориві вітру. Відбувається це в основному восени і взимку. Так що обрізка як така деревам не потрібна. Єдине, що можна вирізати, – це гілки, які ростуть всередину або заважають один одному.

Але якщо хочеться отримати акуратну крону або направити втечі в заданому напрямку, тоді можна обрізати дерево за своїм смаком – хурма цього не боїться, цвіте вона на втечах поточного року.

Коли хурма починає плодоносити?

Плодоношення і цвітіння на хурмі зазвичай починається при наявності гілок 4-го або 5-го порядку. Тобто на 5-й рік.

Прокидаються дерева, коли температура піднімається вище + 20 ° С, це кінець квітня – початок травня. Цвісти хурма починає в останніх числах травня. Жіночі рослини цвітуть приблизно 10 днів. Чоловічі зацвітають на кілька днів раніше і закінчують цвітіння пізніше.

До 20-х числах червня плоди мають розмір 1-2 см – в цей час можливе опадіння зав’язків, але це не страшно – у хурми обсипається не більше 20% плодів.

До середини серпня або вересня (залежно від погоди) плоди набирають розмір і вагу. З середини серпня починають фарбуватися. З моменту, коли вони придбають свій помаранчевий колір, і до повного дозрівання, як правило, проходить близько 10 днів. Але якщо погода холодна, то дозрівання може розтягнутися на місяць. Плоди повністю дозріли, якщо вони легко відокремлюються від
гілки. Якщо ні – вони ще не готові і будуть терпкими.

Листя хурма починає скидати наприкінці вересня – на початку жовтня. При цьому плоди продовжують дозрівати – вони спеють, навіть якщо на дереві зовсім немає листя!

Про автора

admin administrator