Чистий болотний засмічені культури

Авторadmin

Чистий болотний засмічені культури

Опис та характеристика рослини тонконiг болотний

Багаторічний кореневищний нещільнокущовий напівверховий злак.

Одна з найкращих багаторічних трав високої кормової якості для створення довготривалих сінокосів та пасовищ на осушених болотах та вологих луках.

Сорт середньостиглий, стійкий до пошкодження шкідниками та хворобами, зимостійкий. Рано відростає навесні. Після скошування утворює густі, тонкі, ніжні пагони. При сінокісному використанні тримається у травостої більше 15 років. Облистяність дуже висока: у сіні І укосу – 70-80 %, ІІ укосу – 100 %. Період від початку відростання до першого укосу 60 днів, до періоду достигання насіння – 100 днів. Має високу кормову цінність. Урожайність сіна за два укоси – 120-130 ц/га, насіння – 2,5-3 ц/га.

Будова рослини

тонконiг болотний – сорти

При наведенні на скорочення, воно розшифровується

Чистець болотний (Чистец болотный)

Багаторічні кореневищні. Сходить наступної весни в квітні-червні. Сходи з кореневищ також з’являються в квітні-червні. Цвіте в червні-вересні. Плодоносить в липні-жовтні. Глибина проростання не більше 5- 7 см. Температура проростання +8. +10° (оптимум +22. +25°), літні сходи перезимовують. Медоносна рослина.

Поширення

Росте на полях, луках і пасовищах, особливо рясно на зволожених місцях по всій країні. У Криму трапляється рідко.

Заходи боротьби

Часте підрізування їх кореневої системи знаряддями обробітку та осушення перезволожених ґрунтів.

Стебло: пряме, висотою 30-120 см, чотиригранне, на ребрах опушене. Стеблові листки супротивні, видовженоланцетні, з коротким черешком або майже сидячі, при основі округлі або невиразносерцевидні, з країв пилчасті або зарубчасто-пилчасті, на верхівці загострені, з обох боків бархатисто опушені м’якими волосками, іноді зверху майже голі, а зісподу розсіяно опушені по жилках, покривні листки суцвіття, а також часто і верхні стеблові сидячі, верхні покривні листки вкорочені, яйцевидноланцетні, майже цілокраї.

Суцвіття: квітки з червоно-ліловими пелюстками, зібрані в верхівковий колос. Квітки двостатеві, неправильні, утворюють 4-10-квіткові несправжні кільця, розсунуті в нижній і зближені у верхній частині загального колосовидного суцвіття; чашечка трубчасто-дзвониковидна, опушена довгими відлеглими волосками, нерідко з домішкою коротеньких залозних, з майже однаковими трикутно-ланцетними, закінченими коротеньким голим вістрям зубцями, не коротшими за її трубочку; віночок червоно-фіолетовий, зовні коротковолосистий з домішкою залозних волосків, двогубий, з суцільною, трохи опуклою верхньою губою і трилопатевою спідньою, середня лопать якої округло-трикутна і вкрита темними плямочками.

Корінь: у вигляді підземних пагонів (кореневищ), що несуть між вузлами білуваті потовщення, та дрібних корінців на вузлах кореневищ.

Плід: горішок. Колір плоду темно-коричневий. Форма овальна або обернено яйцевидна. Розмір: довжина 2-2,75, ширина 1,25-1,5, товщина 1,25 мм. Маса 1000 горішків 1,5-2 г.

Про автора

admin administrator