Чому білий наліт на землі із розсадою

Авторadmin

Чому білий наліт на землі із розсадою

4 причини, через які земля і рослини можуть вкритися білим нальотом

24 жовтня 2020, 22:32 | Сад та город Білий нальот на рослині і землі може з’являтися з кількох причин.

  • підвищена вологість;
  • недостатнє освітлення;
  • температурні скачки;
  • надлишок азоту у ґрунті;
  • дефіцит калію, фосфору.

Найбільш вразливими стають молоді саджанці — спори грибка вкривають їх білястим борошнистим нальотом. У міру розвитку хвороби він набуває сірого відтінку і обволікає навіть нижню сторону листових пластин. Внаслідок цього припиняється процес фотосинтезу, рослина припиняє дихати і гине.

Лікування проводять фунгіцидними препаратами: “Квадріс”, “Скор”, “Топаз”, “Вітарос” та ін.

Білий наліт утворює і пероноспороз, який іноді називають несправжньою борошнистою росою. Ознаки захворювання проявляються на нижньому боці листових пластин у вигляді білястих плям, які з часом набувають червоно-коричневий колір. Причини появи цієї грибкової хвороби:

  • підвищена вологість;
  • різкі коливання температури;
  • важкий або кислий ґрунт;
  • погана циркуляція повітря (загущені посадки).

Спори грибка дуже швидко поширюються і на сусідні культури. Цьому сприяють протяги (вітер), поверхневий полив (дощ) і шкідливі комахи. Для усунення пероноспорозу уражені ділянки обробляють фунгіцидами.

Борошнисті червці

Шкідники, які становлять небезпеку для усіх видів культур, харчуються їх клітинним соком. Крім того, у результаті життєдіяльності червців на рослинах з’являється падь.

Ця липка, солодка речовина створює ідеальні умови для розвитку різних інфекцій, зокрема сажистого грибка.

Шкідник небезпечний не лише тим, що пошкоджує усі частини рослини (крону і коріння), він дуже швидко переноситься на сусідні культури. Для усунення шкідника використовують інсектициди: “Адмірал”, “Банкол”, “Актара” та ін.

Цвіль

Біла цвіль — небезпечна грибкова інфекція. Причини, які викликають її виникнення:

  • різке зниження температури;
  • підвищена вологість;
  • надлишки вологи у ґрунті;
  • відсутність дренажу.

Крім того, передумовою для появи цвілі може стати незадовільна якість ґрунту. Наприклад, порушення структури (ущільнення), підвищена кислотність, надлишки азотовмісних добрив. Впоратися з цією проблемою допоможуть хімічні антибактеріальні препарати: “Фітоспорин-М”, “Хом”, “Скор” та ін.

Сіра гниль

Пухнастий сірий наліт, що з’явився на рослинах, — це спори грибка Ботритіса, що живуть у ґрунті. Тому зараження починається з нижніх ярусів листя. Згодом сіра гниль уражає усі частини культури.

Найчастіше хвороба виникає за наявності надлишку вологи. У відкритому ґрунті винуватцем може стати сезон дощів, а для кімнатних квітів — надмірний полив.

Раннє виявлення хвороби дозволить впоратися з нею і врятувати заражені саджанці, обробивши їх фунгіцидами:

  • “Топсин М”;
  • “Максим”;
  • “Трихофіт”;
  • “Алірин-Б”.

Кращий захист від вірусних і бактеріальних хвороб — правильний догляд за рослинами з дотриманням правил агротехніки.

Що робити, якщо з’явилася пліснява на землі в розсаді?

Успішний процес пересадки рослин залежить не тільки від знань особливостей кожного з них. Для цього необхідний і здоровий ґрунт. Хоча, незважаючи на всі зусилля, практично кожен садівник рано чи пізно стикається із пліснявою в землі із розсадою. Привести до цього може багато різних причин.

Чому з’являється цвіль?

Початківці садівники часто не розуміють, чому у коренів тільки посіяних рослин з’являється білий наліт. Найчастіше сплеснення викликає висока вологість, поганий повітрообіг у кімнаті, а також висока кімнатна температура.

Також білий наліт у ґрунті під розсаду викликають такі фактори:

  • обрана земля має дуже важку структуру, що веде до підвищеного рівня вологості на поверхні;
  • недостатній дренаж внизу горщика, що призводить до надмірного випаровування вологи з ґрунту і, отже, появи цвілі;
  • невідповідні розміри горщика, в якому вирощується розсада;
  • полив проводиться занадто «жорсткою» водою;
  • вибір неправильного режиму поливу для кожного типу розсади;
  • сухе повітря в приміщенні, де знаходиться розсада, що призводить до виведення солей із ґрунту на її поверхню.

При перших проявах цвілі в грунті, де висаджена розсада, можна визначити причину і розпочати своєчасну боротьбу з проблемою. Це допоможе виростити здорову рослину і уникнути негативних впливів цвілевих грибів.

Профілактика появи цвілі

Якщо рослина підпадає під дію негативних факторів, то в ґрунті, де висаджена розсада, дуже скоро починає розвиватися грибкова інфекція. Багато садівників відзначають, що пліснява з’являється саме в нещодавно посіяних паростках, тоді як грунт у саджанців та «старших» рослин абсолютно не реагує на процеси розвитку плісняви. Це з тим, що молодим паросткам дуже важко протистояти інфекції без додаткової допомоги. Несвоєчасне втручання на початкових етапах у процесі їх розвитку та проростання може призвести до загнивання та втрати розсади.

Існує кілька секретів, які допоможуть попередити появу плісняви на ґрунті молодих рослин.

  • Мульчування верхнього шару ґрунту, яке слід проводити кожні 2-3 тижні. Використовувати для цього варто деревне вугілля та золу, змішані в порції 1:2.
  • Попередня підготовка ґрунту – обробка спеціальними препаратами проти грибкової інфекції, заморозка.
  • Формування слабокислої або нейтральної основи для того, щоб мікроорганізми, що викликають появу грибкової інфекції, були пригнічені іншими типами.

Як боротися з пліснявою?

Якщо ж на землі з розсадою все ж таки виявлено білий наліт, то слід застосувати методи боротьби з ним. Якщо робити все, як радять досвідчені садівники, то можна позбутися грибка дуже швидко.

  • Найчастіше, якщо з’явився білий наліт на ґрунті з розсадою, рекомендують замінити хвору частину ґрунту на новий ґрунт. Але бувають випадки, коли робити це доводиться багато разів і безрезультатно, тому що земля пліснявіє знову в ще більших масштабах.

Рада

Проводити цю процедуру можна лише тоді, коли рослина добре вкоренилася, щоб не пошкодити коріння та стебла.

  • Як для профілактики, так і для лікування грибка на ґрунті варто робити мульчування ґрунту.

Рада

Щоб отримати результат «лікування» землі від плісняви, ґрунт слід просушити повністю. Зробити це краще, виставивши горщик із розсадою на сонці.

  • Якщо виявлено білий наліт, то можна взяти річковий пісок, посипати ним інфікований ґрунт і все це ретельно розпушити.
  • Біла цвіль, яка є ознакою хвороби ґрунту, пропадає і після використання спеціальних розкислювачів, які наносять на ґрунт, очищений від інфікованої землі. Для посилення ефекту від дії розкислювачів рекомендується після їх застосування додати суміш перегною з листовою землею.

Отже, при перших появах цвілі в грунті з розсадою головне, що не слід робити, це викидати рослину. Насамперед необхідно визначити, чому виникло інфікування ґрунту. Своєчасна боротьба з хворобою дасть можливість повністю позбутися її до в’янення паростків.

До того ж, в основному білий наліт вражає не всі рослини, а лише їх невелику частину, а інші саджанці залишаються здоровими. Після застосування методів лікування, а також оптимізації зовнішніх умов можна повністю позбутися проявів цвілі.

Також слід пам’ятати, що полив розсади необхідно проводити водою виключно кімнатної температури. Фахівці рекомендують використовувати акваріумну воду або талий сніг. Якщо таких типів рідини немає, можна відстоювати просту воду.

Якщо ж методи боротьби не дають результатів протягом кількох тижнів, то слід повністю замінити весь ґрунт, в якому знаходиться розсада.

Чому на ґрунті з’являється білий наліт. Цвіль на землі в розсаді: чому земля покривається пліснявою, що робити і як позбутися? Найпростіше «перемогти» кристалічний наліт

При вирощуванні кімнатних квітів з’являються різні проблеми. Рослини хворіють, на них нападають шкідники. Часто на поверхні ґрунту в горщику видно плісняву або білий наліт. Впоратися з нальотом можна у тому випадку, якщо знати про причину його появи.

Зелені організми кімнатних рослин чутливі до пропонованих їм умов життя. Будь-які зміни у догляді є для квітів стресом. Помітити неправильність вирощування можна за станом ґрунту в квітковому горщику. Якщо з’являється білий наліт зверху ґрунту, необхідно перевірити, чи всі правила догляду за рослиною дотримані.

Існує два види білого нальоту зверху ґрунту квіткового горщика. Перший пов’язані з відкладенням солей. На дотик він жорсткуватий, вапняний. Його поява пов’язана з безграмотним доглядом за рослиною:

  • Надлишковий полив веде до того, що волога активніше випаровується з поверхні землі, залишаючи на ній солі.
  • Рідкісне і мізерне зволоження грунту веде до того, що просочується тільки верхній шар земляної суміші. Звідси і білий наліт після випаровування рідини.
  • У зимовий чассухість повітря у приміщенні стимулює процес висихання ґрунту в ємності. Солі, що знаходяться в поливу, не виводяться назовні, залишаючись на поверхні. Звідси і засоленість ґрунту. Кімнатні рослини від цього чахнуть, погано розвиваються.
  • Переживлення квітки мінеральними добривами веде до утворення білого нальоту.
  • Підбір об’єму горщика для квітів грає важливу рольдля рослин вдома. Простора ємність призведе до того, що коріння не зможе поглинати вологу і поживні елементи. Їх надлишки з’являться у вигляді відкладення солей.
  • Якщо склад ґрунту важкий, у ньому багато кислот, а дренажний шар у горщику відсутній, то білий наліт з’явиться у горщику обов’язково.
  • У міських квартирах із крана тече тверда вода. Якщо їй поливати кімнатні квіти, поява білого нальоту неминуче.

Наліт, пухнастий і вологий, на землі в горщику говорить про те, що ґрунт заражений патогенними грибками. Ідеальною умовоюдля розвитку та поширення спор грибка є підвищена вологість у приміщенні понад 85-90 відсотків та температура в 20-25 градусів тепла. Для поширення грибка потрібне застояне повітря, відсутність сонячних променів. Для рослин біла пліснявазгубна. Якщо не вжити заходів, то рослина загине. З вапняним нальотомвпоратися легше, ніж цвіллю.

Що робити: шляхи рятування від білого нальоту

Забирати білий наліт треба відразу ж, як він виявиться на землі в горщику:

  • Оздоровити землю в горщику можна, розпушивши верхній шар. Після цього рекомендують додати свіжого ґрунту, в який вносять трохи річкового піску.
  • Освіжають ґрунт у горщику, прибравши верхній шар і засипавши продезінфіковану землю, що містить перегній.
  • Якщо в горщику підвищена, то, знявши верхню частинусубстрату, насипають розкислювач. Це може бути крейда, доломітове борошно, .
  • Після заміни верхнього шару з білим нальотом на новий необхідно проводити правильно поливи, вносити добрива відповідно до інструкції щодо їх застосування. Для пом’якшення твердої води з-під крана її наливають у ємності та відстоюють протягом доби – дві.
  • Плесні позбутися можна, обприскуючи рослини тричі з перервою в 10-14 днів. Тимчасово призупинить поширення суперечка цвілі просушування ґрунту. Можна присипати ґрунт у горщику та товченим активованим вугіллям. Порошок допоможе зупинити розростання грибка.
  • При сильно розвиненій плісняві краще пересадити квітку в іншу ємність. Обов’язково під час процедури частини коренів, що гниють, обрізають, обробляють розчином перманганату калію.

Лише грамотний догляд за рослиною, турбота про неї допоможе уникнути виникнення вапняного шару на ґрунті:

  1. Поливають квіти в залежності від періоду життя рослини. Під час вегетації зволожують від двох-три разів на тиждень, добре промочуючи ґрунт у горщику. Якщо верхній шар ще вологий, полив краще відкласти. Воду для поливу готують заздалегідь. Вона має бути кімнатної температури, відстояна. Можна прогнати її пом’якшення через шар торфу.
  2. Рослинам потрібен постійна притокасвіжого повітря. Провітрюючи приміщення, стежать, щоб горщики з квітами не знаходилися на протягу. Сонячні ваннинеобхідні всім «зелених жителів» вдома. Але тривалість їх визначають кожної рослини індивідуально.
  3. Пересадку рослини організовують тоді, коли вона захворіла чи горщик став йому малий. Процедура допоможе покращити умови вегетації кімнатної квітки.
  4. Дезінфекція нової ємності та ґрунту, підготовленого для рослини, обов’язкова. Адже це призведе до зупинення розвитку патогенної флори всередині ємності. Дренажний шар допоможе виведенню зайвої вологи з горщика.

Крім цього в приміщенні, де «живуть» улюблені рослини, треба дотримуватись температурний режим, провітрювати їх у міру потреби.

Більше інформації можна дізнатися з відео:

Іноді я помічаю, що на верхньому шарі ґрунту у горщику утворюється наліт білого кольору. Нічого хорошого в цьому немає, тому що наліт свідчить про неправильний догляд за кімнатною рослиною.

Щоб зрозуміти, що це і як уникнути виникнення білого нальоту, потрібно знати, чому він з’являється. Виходячи з цього вам доведеться створити умови, що перешкоджають його освіті.

Перезволоження ґрунту

Білий наліт на ґрунті кімнатних рослин утворюється з різних причин.

  • Однією з головних є неправильний полив. Вода, яка надміру надходить до рослини, починає активно випаровуватися, утворюючи на поверхні грунту солі.
  • Їх накопичення також відбувається у разі мізерного поливу. При цьому просочується водою лише верхній шар субстрату. Я поливаю рослини так, щоб вода пройшла через увесь ґрунт, але не затрималася в ньому. Для цього створюю хороший дренажний шар. Він дає можливість зайвій воді йти після поливу і не випаровуватися на поверхні ґрунту.
  • Сухе повітря приміщення також призводить до інтенсивного випаровування води, і солі швидше виносяться на верхній шар ґрунту. Він поступово стає засоленим, і від цього рослини починають хворіти. Я тепер постійно стежу за вологістю повітря і помітила, що кірка із солей перестала утворюватися.

Перенасичення добривами

Білий наліт на ґрунті утворюється, якщо кімнатна рослинаперегодували добривами. Якось я купила в магазині субстрат і згодом виявила, що земля в горщику почала покриватися білим нальотом. Виявилося, що я придбала ґрунт, призначений для висаджування овочів. Такі суміші виробники зазвичай перенасичують добривами.

Порушити стан ґрунту також може неправильне підживлення рослини. У період зростання важливо точно розрахувати дозування. Під час спокою я взагалі не удобрюю кімнатних рослин.

Причиною нальоту також може бути занадто великий обсяг ґрунту, що не відповідає розмірам рослини та її потребам. Коріння не повною мірою поглинати вологу, і її надлишки при виході на поверхню почнуть утворювати відкладення солей. Тому я завжди підбираю горщик за розміром кожної конкретної рослини. Білим нальотом ґрунт у горщику покривається ще й від надто м’якої води.

Біологічні процеси

Крім фізичних процесів, які впливають освіту нальоту білого кольору, на поверхню грунту впливають і біологічні чинники. Одним із них є грибкова мікрофлора. Вона утворюється, знову ж таки, від надмірного поливу.

Буває, що придбана земля вже містить у собі плісняву. Для дорослих кімнатних квітів це не так небезпечно як для молодої розсади. Іноді ця пліснява проростає по всій глибині горщика. Від такого субстрату я позбавляюся якнайшвидше. І не викидати на город! Кудись подалі під паркан.

Що робити?

Є різні способиборотьби з цим нальотом. Найпростішим я вважаю зняття верхнього шару та заміна його свіжим ґрунтом. Я додаю зверху трохи річкового піску і змішую його з верхньою кулею ґрунту. Від плісняви ​​мені доводилося позбавлятися тільки повною пересадкою рослини і попередньою обробкоюгорщик господарським миломта окропом.

Ну а про те, як запобігти багато інших проблем з кімнатними квітами, дивіться в цьому відео:

Полікарбонатні конструкції зараз можна зустріти практично на кожному присадибній ділянці. У такому укритті рослини себе комфортно почувають за будь-яких погодних умов. У північних регіонах використання парників сприяє продовженню сезону для дозрівання врожаю, а в південних степових областях утримує вологу та рятує від палючого сонця.

Але є й мінуси у замкнутого мікроклімату, наприклад, цвіль у теплиці. Грибок може з’явитися у ґрунті, на плодах та зелені рослин, на поверхні матеріалів конструкції. Що робити, якщо в теплиці з полікарбонату пліснява швидко поширюється і губить урожай?

Причини появи плісняви ​​у теплиці

Цвіль на поверхні землі в теплиці з’являється в результаті:

  • недостатнього провітрювання;
  • температури повітря близько 20 градусів;
  • відсутності УФ випромінювання ( сонячного світла);
  • надмірної вологості повітря;
  • несправності зрошувальної системи.

Корисна мікрофлора ґрунту заміщується патогенною, ґрунт покривається плямами. Згодом грибок поширюється спорами, які осідають на рослинах. З’являються різні захворювання плодових культур.

Цвіль на огірках та помідорах у теплиці значно скорочує рівень урожайності. Залежно від виду грибкових колоній на плодах утворюються білі, темні плями, гниль. Якщо суперечки потрапили на рослину під час цвітіння, то врожаю може бути зовсім.

Чорна пліснява на помідорах у теплиці здатна перейти і на інші культури, які ростуть по сусідству. Цей видгрибка досить агресивний і позбавлятися його складно.

Способи боротьби

На появу грибкових колоній у парнику вказує затхлий запах, білий наліт на ґрунті, гниль на плодах, в’янення листя рослин. Що робити, якщо виявлено плісняву в теплиці?

Почніть боротьбу з пліснявою з ґрунту:

  • олужіть ґрунт шляхом внесення в нього вуглевод-мінеральних сумішей;
  • додайте в ґрунт золи та деревного вугілля в рівних пропорціях;
  • обприскуйте рослини розчином фунгіциду (« Фундазол», « Фітоспорин-М»);
  • підсипте під рослини торфалін“;
  • листя, яке уражене грибком, зріжте ножицями;
  • при хворобі “чорна ніжка”, рослину видаліть.

Як позбавитися цвілі в теплиці після збирання врожаю? Приберіть всі рослини, що залишилися, з грунту. На ґрунті не повинно залишитись нічого. Все здорове «бадилля» вирушає на компостну купу, а уражена грибком спалюється.

Затхлий запах у теплиці свідчить про наявність активних грибкових колоній. Повітря застоюється внаслідок недостатньої вентиляції. Достатньо відкрити в стелі і на бічних стінках вікна, щоб його позбутися.

Також із запахом допоможуть впоратися флакончики йоду, розвішані вздовж парника. Протирання скла парника перекисом водню допоможе усунути грибок, запах і покращить проникнення сонячних променів.

Профілактика плісняви

Основа профілактики – дотримання чистоти та правил агротехніки, а також:

  • Постійний контроль за вологістю повітря.
  • Налагоджений спосіб вентиляції.
  • Справна система поливу.
  • Хороше проникненнясонячних променів.
  • Недопущення застою вологи на ґрунті.
  • Знезараження парника після збирання врожаю.
  • Весняна підготовча обробка каркасу розчином марганцю або мильним розчином.

Восени, коли всі рослини вже прибрані з ґрунту, можна використовувати активні засобиборотьби з грибковими колоніями, наприклад, сірчані шашки, які виділяють дим, що проникає у всі важкодоступні місця.

З метою профілактики грибкових уражень на рослинах обприскуйте їх біопрепаратами, уникаючи при цьому час цвітіння, тому що всі хімічні речовинизалишаться у плодах.

В останній пошті кілька однотипних питань, пов’язаних із теплицями. Найтривожніший такий: Восени не забралася у теплиці. Зараз приїхала, а залишки рослин у білій плісняві. Що робити?

Я б навіть не турбувалася, а била на сполох, бо наявність у теплиці білої плісняви ​​- це сигнал до негайних дій, інакше значну частину врожаю доведеться просто викинути. Як відомо, плоди, уражені пліснявою, їсти не можна, це загроза здоров’ю.

Власне пліснява – це просторічна назва грибка. Одні види грибка утворюють колонії білого кольору, інші – зеленого, треті – чорного тощо. Для землі така пліснява згубна.

Чому цвіль з’являється у теплиці? Так, не можна залишати на зиму рослинні рештки. Так, у критих теплицях за зиму створюється не найсприятливіший мікроклімат: гола земля промерзає, але ще взимку сонячні дніпочинає прогріватися та утворюється конденсат. У закритому приміщенні такі умови провокують зростання грибка.

Набагато рідше на землі з’являється пліснява, якщо теплицю ретельно готувати до зими, залишати відчиненими двері, а взимку накидати на землю снігу завтовшки не менше 50 см. В ідеалі у теплиці має бути знімний або розсувний дах.

Ще одне важлива умовапригнічення цвілі – слаболужний ґрунт.

Що зараз можна зробити, щоб знищити плісняву і тим самим захистити майбутній урожай?

По-перше, провести генеральне прибирання: прибрати не тільки рослинні залишки, уривки підв’язувального матеріалу, винести підв’язувальні кілочки, контейнери та інше, що зберігалося в теплиці.

По-друге, зняти тонкий шар ґрунту, де найбільше розрослася пліснява і викинути в сміттєвий контейнер.

По-третє, ретельно промити конструкції та прозорі поверхні. Детальніше можна прочитати

По-четверте, внести в ґрунт деревну золу з розрахунку літрова банкана 2 кв. Її рівномірно розкидати по грунті і закласти плоскорізом на глибину 10-15 см. Якщо немає такої кількості золи, то прибережіть її для внесення в грунт посадкові ями. А поки що купіть торфолін (пресований торф). 5л торфоліну залийте 0,1%-ного розчином мідного купоросу, витримайте 5-6 годин і далі ретельно розмішайте до однорідної маси. Усі великі включення відкидайте. Потім додайте 100 г доломітового борошнаі знову перемішайте. Розкидайте цю суміш по ґрунту тонким шаром. Через 2 тижні знову повторіть процедуру.

По-п’яте, як тільки ґрунт прогріється і температура повітря в теплиці в нічний час буде не нижче +14 пролийте розчином фітоспорину.

По-шосте, протягом усього сезону уважно стежте, щоб у телиці та на рослинах не було ознак білої плісняви. Для профілактики раз на 3-4 тижні поливайте або обприскуйте розчином фітоспорину.

І ще один важливий момент: поки в теплиці є біла пліснява, всі роботи проводите в респіраторі, тому що дрібні частинки грибка можуть викликати алергію.

В даний час у всьому світі бурхливо розвивається така галузь народного господарства, як садівництво та овочівництво. Практично кожна людина має свою земельна ділянката займається вирощуванням сільськогосподарських культур. Але заняття це дуже непросте. Щоб отримати хороший врожай, від господаря потрібні великі навички та вміння, в іншому випадку будуть одні збитки. У зв’язку з цим гостро постає питання про те, як правильно вирощувати овочі, який догляд за ними необхідний. Велике значенняу цій справі мають різного роду проблеми, які погіршують або ускладнюють вирощування овочів та квітів. До них можна віднести різних шкідників, хвороби рослин, несприятливі мікрокліматичні умови, неправильний полив та догляд та багато іншого. Основні шкідники рослин – це пліснява та комахи.

Властивості цвілі суперечливі. Вона може як вбивати, так і лікувати.

Цвіль: причини її появи та розмноження

Однією з найпоширеніших проблем, що виникають у дачників, є пліснява на землі. Слід зазначити, що пліснява зустрічається практично повсюдно, що робить цю проблему особливо актуальною. Практично у будь-якому городі чи будинку можна зустріти цього “шкідника”. Чому вона виникає? Відповідь на нього дуже проста. Насамперед це пов’язано з повітряно-тепловим режимом.

Вся справа в тому, що цвіль є скупченнями мікроскопічних грибків, які є відносно токсичними і можуть викликати отруєння організму.

Як і всі мікроби, вони дуже люблять тепло і вологу, а парники або теплиці – найоптимальніше місце для їхнього розвитку та розмноження. Висока температурав теплиці, рідкісне провітрювання, висока вологість повітря – все це фактори, що призводять до того, щоб з’явилася цвіль.

Дотримуючись низки правил щодо профілактики появи плісняви, знищення нею врожаю, можна уникнути.

Дуже важливим моментомє і недостатнє ультрафіолетове випромінювання. багатьом досвідченим садівникамвідомо що сонячні променіЗгубно впливають на розвиток грибків, вони не дають їм рости і розмножуватися у теплиці.

Важливу роль відіграє режим провітрювання. Як профілактичні заходи необхідно регулярно провітрювати теплицю, це робиться як влітку, так і взимку. Якщо ви раптом у себе на землі в теплиці виявили плісняву, то це поганий знак. Звичайно ж, вона практично ніяк не вплине на людину, оскільки час перебування її там обмежений, але вона може утруднити зростання розсади, а також потрапити разом з зібраним урожаємна стіл чи руки господаря, що у дачному господарстві буває досить часто. Найчастіше зустрічається так звана зелена пліснява. Не треба плутати її з тією, що використовується, наприклад, при приготуванні сиру. У тому випадку вона їстівна та спеціально вирощена, безпечна для людини.

Повернутись до змісту

Заходи боротьби з цвілевими грибками

Цвіль – це неминучий компонент практично будь-якого домашнього господарства. Вона може з’явитися будь-де: в підвальних приміщеннях, у сараях, коморах, у теплицях та парниках і навіть у житлових кімнатах. Як же боротися з цією недугою? Способів існує дуже багато. Якщо пліснява з’явилася на землі, то ефективним способомє обробка її вуглеродомінеральною сумішшю. Це активний сорбент. Внаслідок її внесення у землі змінюється реакція середовища, вона збільшується і стає більш лужною. А цвіль ж розвивається лише за нейтральному чи кислому рівні ph. Цей захід повторюється 2 рази з інтервалом близько 3-х тижнів. Ефект майже стовідсотковий. Якщо ж пліснява вже є на землі, то вона гине і зникає прямо на очах.

Одним із способів уникнути появи плісняви ​​є удобрення грунту золою.

У будь-якій теплиці можна використовувати і такий метод, як внесення в землю подрібненого вугілля з золою. Адже земля – основне місце розвитку грибків. Активним початком цих двох способах є кальцій. Саме він згубно діє на плісняву. У теплиці можна використовувати і торфолін, який заздалегідь обробляють міддю. Спосіб цей не менш ефективний. Проводячи ці заходи, потрібно пам’ятати, що зелена пліснява може з’явитися знову, тому рекомендується періодично перевіряти місця на її наявність та вживати термінових заходів щодо ліквідації.

Про автора

admin administrator