Чому цибуля двоїться

Авторadmin

Чому цибуля двоїться

Користь цибулі: п’ять причин їсти цибулю щодня

Корисні властивості цибулі відомі з давніх часів, коли її використовували як ліки. Ми ж розповімо, чому варто їсти цибулю щодня і кому це протипоказано.

Про користь цибулі знає, мабуть, кожен. Але тільки загальні речі, без деталей. Ми розповімо, чим саме корисна цибуля – і ви зрозумієте, що її варто їсти щодня. Ось головні причини, чому цибуля має бути у вашому щоденному раціоні:

Цибуля містить багато корисних речовин

Цибулина середнього розміру містить всього 44 калорії, але може забезпечити організм значною дозою вітамінів, мінералів і клітковини. Овоч багатий на вітамін С, який зміцнює імунітет, сприяє утворенню колагену, відновленню тканин і засвоєнню заліза.

Цибуля містить вітаміни групи В, які відіграють ключову роль в обміні речовин, утворенню еритроцитів та підтримці функцій нервової системи. Вона є джерелом калію, який відповідає за баланс рідини, передачу нервових імпульсів та інші процеси в організмі.

Корисна особливо для жінок

Цибуля містить кобальт, необхідний для кровотворення, утворення еритроцитів, перероблювання холестерину. А також в ній багато кремнію, потрібного для судин, кісток та здорового волосся.

Дослідження показали, що цибуля сприяє підвищенню щільності кісток, тому рекомендована для жінок у період менопаузи. Завдяки щоденному вживанню цибулі під час клімаксу знижується ймовірність перелому тазостегнового суглоба. Її рекомендують вживати при остеопорозі та подагрі.

Цибуля корисна для серця

Цибуля впливає на зниження рівня холестерину, а отже зменшення ризику серцевих захворювань. Вона містить протизапальні компоненти, а також речовини, які запобігають високому тиску та утворенню тромбів.

Дослідження, в якому взяли участь люди з надмірною вагою з високим кров’яним тиском, показало, що цибуля знижує тиск на 3-6 мм ртутного стовпчика більше, ніж ефект плацебо.

Крім того, дані досліджень на тваринах підтверджують, що вживання цибулі може знизити фактори ризику серцево-судинних захворювань, зокрема, запалення, високий рівень тригліцеридів і утворення тромбів.

Цибуля містить речовини, які борються з раком

Споживання овочів родини цибулевих знижує ризик деяких видів онкології, зокрема, раку шлунка і прямої кишки. Дослідження доводять: у людей, які їли найбільше цибулі, ймовірність захворювання на рак шлунка на 22% нижча, ніж у тих, хто споживав її найменше. Також овоч містить речовини, які пригнічують ріст пухлини.

Цибуля регулює рівень цукру в крові

Властивість цибулі впливати на кількість цукру в крові особливо важлива для людей з діабетом або переддіабетним станом. Дослідження, у якому брали участь люди з діабетом другого типу, показало, що 100 г свіжої червоної цибулі натще знижує рівень цукру в крові приблизно на 40 мг через чотири години.

Також у щурів з діабетом, яких годували 5% екстрактом цибулі протягом 28 днів, знизився рівень цукру в крові і жиру в організмі стало набагато менше.

Кому не можна їсти цибулю

Також важливо знати не тільки про користь, а й кому не можна їсти цибулю або варто обмежити її вживання. Цей овоч не варто їсти людям із такими захворюваннями:

  • панкреатит;
  • гастрит;
  • виразкова хвороба.

Також цей овоч не рекомендований при захворюваннях печінки, нирок, серця. Може негативно впливати на роботу цих органів.

Слід бути обережними з вживанням свіжої цибулі, адже вона підвищує кислотність шлункового соку і подразнює слизову. Але така цибуля має найбільшу користь. Натомість варена цибуля більш щадна до органів травної системи, однак і вітамінів (зокрема вітаміну С) вона містить менше.

Якщо протипоказань у вас немає, можна сміливо щодня з’їдати одну велику цибулину.

Як позбутися запаху цибулі з рота

Є простий метод, як позбутися неприємного запаху цибулі з рота. Допоможуть підсмажені волоські горіхи або петрушка. Потрібно взяти жменю продукту і ретельно пожувати. Якщо ж ви з’їли багато цибулі, цей спосіб навряд допоможе.

А як різати цибулю і при цьому не плакати, читайте тут: як почистити та нарізати цибулю без сліз – рекомендації від досвідчених кухарів.

Що міститься в цибулі: які вітаміни і мікроелементи

Цибуля – одна із самих популярних овочевих культур. Він відомий серед багатьох народів. Кожен з нас добре знає, що цибулю можна вживати в сирому, тушкованому, смаженому, консервованому вигляді. А про те, що міститься в цибулі корисного, який його вітамінний склад – замислюємося рідко. Про це розповімо у статті.

  1. Які вітаміни входять до складу цибулі
  2. Які мінеральні речовини містяться в ріпчастій цибулі
  3. Корисні речовини для організму людини
  4. У чому користь цибулі
  5. Норми і правила вживання
  6. Які обмеження до вживання в день
  7. Скільки потрібно з’їсти лука, щоб він приніс користь
  8. Можливу шкоду й протипоказання до вживання
  9. Висновок

Які вітаміни входять до складу цибулі

Багатий зміст вітамінів і мінералів в луці, нарівні з відмінними смаковими якостями, робить його широко затребуваним в кулінарії.

Важливо! Чимала кількість вітамінів і мікроелементів містять не тільки запашні цибулини, але і лушпиння, і зелена маса («пір’я»).

Ріпчаста цибуля містить:

  1. Вітамін С, або аскорбінову кислоту. Відомий антиоксидант, завдяки якому в організмі виробляється колаген. Його роль значна: він відповідає за процес омолодження і регенерації клітин, відновлення і формування шкірного покриву, кісткової тканини, кровоносних судин і т. д. Вітамін С позитивно впливає на імунітет, бере участь в окисно-відновних процесах організму.
  2. Вітамін А, якому імунна система людини зобов’язана своїм існуванням. Бета-каротин – також антиоксидант. Він активно впливає на зорову функцію і ряд функцій нервової системи. Приймає участь в процесі вироблення гормонів, формуванні кісток. Якість і кількість грудного молока у жінок безпосередньо залежить від вітаміну А.
  3. Вітамін В1, або тіамін. У його обов’язки входить забезпечення належного ходу обміну речовин. Не вірте тому, що нервові клітини не відновлюються. Цей вітамін відповідає не тільки за навчання, але й систематичне оновлення клітин нервової системи. Без тіаміну неможливо уявити нормальну передачу генетичної інформації між клітинами при розмноженні.
  4. Рибофлавін або вітамін В2, активно задіяний в процесі кровотворення. Без його участі неможлива нормальна робота надниркових залоз. Також він захищає зорові органи від дії променів ультрафіолету. Вітамін В2 бере участь в синтезі нервових клітин центральної та периферичної нервових систем.
  5. Вітамін В9 (інша назва – фолієва кислота) корисний для жінок у період вагітності. Він відіграє важливу роль у формуванні ДНК і нервової системи плода. Більш того, фолієва кислота підсилює жіночу фертильність.
  6. Вітамін Е (токоферол) сприяє відновленню всіх систем організму і захищає його від впливу шкідливих факторів за рахунок антиокислювальних властивостей. Бере участь у процесі засвоєння білків і жирів. Токоферол впливає на зміцнення імунітету людини, а в процесі кровотворення, сприяє нормалізації згортання і прискоренню загоєння. Вітамін Е також впливає на функціонування статевої системи, і його вживання – профілактика безпліддя.
  7. Вітамін РР (ніацин, нікотинова кислота) відповідає за рівень вмісту в організмі цукру і холестерину, вироблення енергії.

Які мінеральні речовини містяться в ріпчастій цибулі

Ріпчаста цибуля містить велику кількість особливої речовини – флавоноїди під назвою «кверцетин», який розщеплює жири і уповільнює зростання ракових клітин. В цибулинах містяться фітонциди, які відомі своєю бактерицидною дією, і цукру, органічні кислоти, мінеральні речовини.

Гостротою і специфічним запахом цей овоч зобов’язаний ефірному маслу.

Довідка. Вміст води в овоче – приблизно 89%. У ньому багато вуглеводів, моно – і дисахаридів, але менше білків, клітковини, пектину, органічних кислот і крохмалю.

Які корисні речовини є в ріпчастій цибулі (за зменшенням концентрації):

  • цинк;
  • залізо;
  • марганець;
  • калій;
  • мідь;
  • фосфор;
  • кальцій;
  • фтор;
  • натрій;
  • магній;
  • кобальт;
  • йод.

Корисні речовини для організму людини

Цибуля розташований у почесному ряду продуктів, які збагачують наш раціон мінералами і вітамінами, і активно використовується в лікувальних цілях.

У чому користь цибулі

Цибулина, крім вітамінів, містить величезну кількість активних речовин і натуральних антибіотиків. Цибуля має протизапальні та антимікробні властивості. У його складі можна знайти алкалоїди та сапоніни, інулін і каротин, натуральні цукру і мінеральні солі, чимала кількість клітковини і харчових волокон.

Свіжий цибулевий сік допомагає в боротьбі з інфекціями та вірусами, підвищує опірність організму, знищує хвороботворних мікробів, зміцнює імунну систему.

Його застосовують у випадках кишкової інфекції, дизбактеріозі, глистових інвазіях, слабкою рухової і секреторної діяльності шлунка, гіпертонії і атеросклерозі. Високий рівень вмісту заліза і калію в цибулинах допомагає попередити розвиток анемії і серцевих захворювань.

Цибуля має зігріваючий ефект, прискорює обмін речовин і допомагає в зниженні ваги.

Цікаво. Запах цибулі, який декому здається неприємним, діє заспокійливо, усуває тривогу і сприяє швидкому сну.

Свіжий лук застосовують для розсмоктування рубців і синців. Цибульні маски стимулюють ріст волосся, що пояснюється місцево-подразнювальну дію цибульного соку. Цибулевий екстракт – компонент багатьох патентованих засобів для боротьби з алопецією.

В якості зовнішнього кошти застосовують печену цибулю. Його прикладають до дрібних ран, наривів і фурункулів. Він здатний витягувати гній з ран, розм’якшувати мозолі і усувати «шпори».

Норми і правила вживання

Всі, хто прагне вести здоровий спосіб життя і дотримуватися правильного харчування, включають в раціон харчування якомога більше фруктів і овочів. Але деякі продукти можуть принести як користь, так і шкоду в разі зловживання. У список подібних «суперечливих» продуктів входить і ріпчасту цибулю.

Переїдання цього овоча здатне негативно позначитися на здоров’ї.

Які обмеження до вживання в день

Ріпчасту цибулю корисний тільки в помірних дозах. Добова норма свіжого овоча для абсолютно здорової людини становить приблизно 100 г. Варену цибулю має меншу кількість корисних речовин, що зумовлено процесом термообробки. Але і в такому вигляді не потрібно вживати його занадто багато.

Оптимальна порція для дорослої людини – не більше 200 г. Смажену цибулю також рекомендується їсти тільки в обмеженій кількості – по 100 г в день. Не забувайте, що він высококалориен. А ось корисні властивості маринованого овоча проявляються, якщо є не більше двох цибулин в день.

Скільки потрібно з’їсти лука, щоб він приніс користь

Щоб отримати максимальну користь від ріпчастої цибулі, варто запам’ятати, що 150 г цього овоча (приблизно одна велика цибулина) містять половину добової норми вітамінів для організму людини і п’яту частину від необхідної кількості мікроелементів, які є в складі цибулі.

Можливу шкоду й протипоказання до вживання

Основні шкідливі ефекти від ріпчастої цибулі зводяться до:

  • подразнення слизових оболонок органів з усіма витікаючими наслідками (наприклад, загострення виразки, гастриту, астми);
  • деякої загальмованості мозкових процесів (наприклад, сонливість);
  • негативного впливу на корисну мікрофлору кишечника.

Вживання цибулі суворо забороняється при панкреатиті в гострій стадії, так як в ньому містяться ефірні олії, подразнюють слизові оболонки, велика кількість кислот і харчових волокон – вони здатні викликати у хворого здуття живота, кольки, діарею.

Висновок

Цибулю можна назвати універсальним продуктом. Завдяки вітамінам і мікроелементів ріпчасту цибулю широко використовується у кулінарії, медицині, косметології та дієтології. Цибуля багато разів доводив користь для здоров’я людини і тому став невід’ємною частиною нашого раціону.

Про автора

admin administrator