Чому цибуля пішла у стрілку що робити

Авторadmin

Чому цибуля пішла у стрілку що робити

Що робити, якщо цибуля почала пускати стрілки: корисні поради

Маленькі цибулинки сівка за кімнатної температури дуже всихають. Можна втратити до половини від придбаного посадкового матеріалу. А від крихітної цибулі може залишитися саме лушпиння, тому її взагалі бажано посадити у жовтні, якщо дозволяють умови вашої зими.

Коли висаджувати цибулю, щоб не було стрілок

За народним повір’ям, висаджувати сівок треба 5 травня, у день Луки. Це цілком практично, оскільки земля до цього часу вже повинна достатньо прогрітися, а сади — завершити квітнення. Останнє добре через зникнення цибулевої мухи. Якщо ви поквапилися і висадили цибулинки у погано прогріту землю, то вони взагалі можуть не зійти, тому що нічні заморозки можуть призвести до відмирання коріння.

Який ґрунт підходить для цибулі

Цибуля не полюбляє глинистий ґрунт. Якщо на вашій ділянці він переважає, то обов’язково внесіть пісок, торф. А у ґрунт з підвищеною кислотністю восени внесіть доломітове борошно. Не можна вносити свіжий гній.

Сода проти цибулевої стрілки

Щоб уберегти цибулю від шкідників, сівок замочують перед посадкою у сольовому розчині — 1 ст. л. солі на 1 л теплої води. Знезаражують матеріал у блідо-рожевому розчині марганцівки. А за допомогою содового розчину можна домогтися того, щоб цибуля не почала стрілкування.

Відберіть здоровий посадковий матеріал, очистить від верхнього лушпиння, яке легко відстає від цибулини. У жодному разі не оголюйте цибулину повністю. Опустіть у розчин: 1 ч. л. з гіркою соди на 1 л теплої води. Температура розчину повинна бути не нижчою за 40-45° С, а ще краще — 45-50 градусів. Замочувати у содовому розчині можна як цибулю, так і насіння.

Сіль проти цибулевої стрілки

Виламайте стрілку, яку пустила цибуля, і присипте місце зламу сіллю. Вона і продезінфікує, і підсушить залишок стрілки, не давши їй продовжити тягнути з цибулини соки. Якщо у вас є побоювання, що сіль може роз’їсти усю цибулину, спочатку випробуйте цей метод на одному примірнику.

Якщо ви визначили причину, через яку цибуля пішла у стрілку, то виправити свої помилки зможете лише наступного сезону. Тоді ж для підстрахування посадіть кілька сортів цибулі. Один з них точно має порадувати урожаєм. Або посадіть цибулю-шалот, яка не схильна до стрілкування.

Причини викидання стрілок цибулею і як цьому запобігти

Деякі сорти цибулі схильні до викиду квітконосу. Вони випускають його незалежно від погодних умов, дотримання агротехніки і правил зберігання.

Як уникнути стрілкування

Щоб цибуля не пішла в стрілку, важливо дотримуватися правил посадки, догляду і зберігання. Не варто поспішати з посадкою культури у відкритий ґрунт, тому що нічні заморозки призводять до відмирання коренів. Рослина може почати стрілкуватись, тому що відчуває, що ріпці не вистачить сил для зростання. Щоб розмножуватися насінням, воно випускає квітконос.

Варто дотримуватися таких правил:

  • провести сортування сіянки, вибирати діаметром від 1 до 3 см;
  • висаджувати тільки перевірені сорти;
  • для посадки використовувати міцні, здорові цибулинки без ознак зростання;
  • правильно підготувати посівний матеріал;
  • забезпечити рослинам регулярний полив, прополювання і підживлення;
  • після збирання правильно зберігати цибулинки.

Не допустити стрілкування допоможе висадка під зиму. Але метод підходить для регіонів з теплим кліматом.

Правила зберігання сіянки

Цибулини не будуть йти в стрілку, якщо забезпечити оптимальні умови при зберіганні. Сіянку бажано витримувати в холодному температурному режимі, що наближається до 0°C. Зниження до -4°C цибулинки переносять легше, ніж тепло до +4°C.

Зберігати посадковий матеріал рекомендується в підвалі або льосі, з доступом повітря. Чим сухіше в приміщенні, тим вище шанс, що ріпка не дасть квітконос. Якщо немає можливості віднести сіянку в льох, посадковий матеріал зберігається при температурі не вище +18°C і вологості повітря до 75%.

Обробка посадкового матеріалу

Якщо цибулинки або насіння були придбані на ринку або в магазині, перше, що потрібно робити перед посадкою, — прогрівати 18-20 днів над батареєю, розклавши на дерев’яні піддони або ящики. Просушений матеріал рідше випускає квітконос. Крім того, сіянка витримується в слабкому розчині марганцівки. Завдяки процедурі прискорюється ріст корінців, овоч швидше сходить, нарощує зелену масу. Марганцівка вбиває шкідливі мікроби, робить посадковий матеріал здоровим, несприйнятливим до хвороб.

Терміни посадки

Висаджувати цибулю бажано, коли зникне ризик нічних заморозків і ґрунт прогріється до 20°C. Але затягувати з посадкою не варто, інакше культура не встигне наростити ріпку.

Правила поливу

Цибуля — вологолюбна рослина, поки вона нарощує зелену масу, її потрібен регулярний і рясний полив.

Засуха запускає стрілкування, тому важливо забезпечити овочу постійне зволоження. Після поливу потрібно розпушити грядку, інакше на ґрунті утворюється кірка, яка перекриває доступ кисню до коренів. Недолік повітря викликає появу квітконосу.

Як зберігати цибулю

Зберегти овоч до весни нескладно. Незалежно від способу зберігання цибулі слід дотримуватися наступних правил:

  • після збору врожаю овочі рекомендується висушити;
  • перед відправкою в сховище з цибулин видаляються коріння і зелень. Але при цьому залишається відросток 4-6 см;
  • з культури забирається верхнє, потріскане лушпиння;
  • овочі зберігаються в тканинних мішках, дерев’яних ящиках, кошиках і коробках, в яких є доступ повітря.

Заборонено зберігати цибулю в поліетиленових пакетах. У цьому матеріалі пряний овоч загниває.

Про автора

admin administrator