Чому дітям не можна сиру рибу

Авторadmin

Чому дітям не можна сиру рибу

Дієтологи розповіли, яку рибу не можна давати дітям

Прекрасне джерело необхідних для організму речовин, риба може, як виявилося, завдати чималої шкоди, якщо вибирати і готувати її неправильно. Дієтологи назвали, яка риба може бути небезпечною для дитини.

Педіатри рекомендують вводити рибу в прикорм малечі вже після 8-9 місяців, але бажано після того, як малюк познайомився з м’ясом. При цьому готувати рибні страви для малюків можна не частіше 1-2 разів на тиждень, старанно вибираючи сорт і звертаючи увагу на якість риби.

Насамперед варто розуміти – розраховувати на сумлінність наших продавців не дуже доводиться, а отже, вся відповідальність за здоров’я малюків лягає на наші плечі.

Відмовтеся від річкової риби

Риба, виловлена ​​у відкритих водоймах наповнена всіма хімічними речовинами, які є у воді, а це можуть бути важкі метали, цілий букет небезпечних сполук, які потрапляють у річки з каналізаційних стоків та інші. Риба, вирощена на риб’ячих фермах, можливо, не настільки забруднена, проте значно менш корисна. Комбікорм, яким годують рибу на фермах, неприродні умови життя в тісноті та малорухливості, підвищують ризик захворювань риби, з якими заводчики борються за допомогою різноманітних препаратів, зокрема антибіотиків.

Крім того, в річковій рибі дуже багато дрібних кісток, видалити які повністю практично неможливо, а навіть одна маленька риб’яча кісточка може завдати малюкові великих неприємностей.

Двічі заморожена риба

Якісно заморожена риба може виявитися навіть безпечнішою за свіжу, оскільки при заморозку гинуть багато паразитів. При цьому риба, яка вже була розморожена, а після неї заморозили знову, зовсім не підходить для дитячого столу, причому це стосується не лише найменших.

Джерело: Burda Media

Обережно з червоною рибою

Для дітей до 3-річного віку не підходять жирні сорти риби, які містять понад 8% жиру. До них відносяться: лосось, кета, горбуша, осетр, скумбрія, оселедець, сайра. Дітей від року до двох дієтологи та педіатри взагалі не рекомендують пропонувати будь-яку червону рибу, будь-яку ікру риби, у тому числі червону, інші морепродукти. Все це може викликати не тільки алергічну реакцію з дуже великою часткою ймовірності, але й проблеми з ШКТ, печінкою та нирками, оскільки у малюка ще не виробляється достатньо ферментів, щоб впоратися такою кількістю жирів.

Накопичення ртуті

Відомо, що риба здатна накопичувати в тканинах ртуть, причому часом у досить відчутній кількості. У більшості випадків для дорослої людини це не критично, якщо, зрозуміло, вона не їсть один і той же вид риби щодня протягом тривалого часу. Однак для маленького дитячого організму таке накопичення ртуті може обернутися серйозними проблемами, чи варто ризикувати? Найбільше ртуті міститься у великих видах риб та тканинах хижаків. До таких потенційно небезпечних для дитини риб відноситься тунець.

Не купуйте пангасіус

Про небезпеку цього виду риби написано чимало, однак варто нагадати: риба пангасіус, або як ще її називають баса або білий сом, на вигляд красива, з біло-рожевим нежирним м’ясом. Небезпека її полягає в тому, що наші прилавки пангасіус потрапляє з В’єтнаму, де рибу розводять у річці Меконг. Вода в цій річці одна з найзабрудненіших у світі, у ній виявлена ​​вся таблиця Менделєєва, небезпечні речовини потрапляють у річку зі зливів хімічних заводів, каналізаційних стоків, добрив тощо. За станом води ніхто не слідкує, а риба вбирає все це у свої тканини. Крім того, для заморожування пангасіуса, як правило, використовують ту саму воду з Меконгу. Пангасіус заборонено для ввезення в багато цивілізованих країн, які стурбовані здоров’ям своїх громадян, наприклад, у Канаду, США та деякі країни Європи відмовилися від риби Баса.

Яку рибу можна давати дітям

Але не все таке погано. Вибираючи рибу для дитини, враховуйте такі фактори:

  • Сорти риби, які підходять дітям: морський окунь, креветкова риба, камбала, тріска, хек. Важливо, щоб риба була не промислового виробництва, а виловлена ​​у відкритих водоймах – про це вам мають розповісти продавці в супермаркеті.
  • Намагайтеся купувати рибу не на ринку, а у великих магазинах, при цьому продавець повинен мати документи, що підтверджують свіжість риби і місце її вилову.
  • Купуючи заморожену рибу, звертайте увагу на її зовнішній вигляд – риба не повинна бути деформована, лід білого кольору або прозорий і кількість льоду повинна бути невеликою.

Ну і, звичайно, важливо правильно приготувати рибу, щоб вона залишилася корисною та сподобалася малюкові. Готуйте рибу на пару, запікайте у духовці із додаванням зелені.

Риба дітям: коли, яку, скільки

З якого віку дитині можна давати рибу – з 8 місяців, якщо немає ознак алергії або непереносимості.

користь і шкода

Риба – один з найкорисніших для росту і розвитку продуктів. До її складу входять:

  1. вітаміни А, В, В12, РР, D;
  2. кальцій, фтор, цинк, магній, фосфор, йод;
  3. багато білка, легкого для засвоєння майже на 99%;
  4. омега-3 кислоти.

Згідно із науковими дослідженнями, діти, які їдять її регулярно, більш розвинені. У них високий IQ і концентрація уваги, менше порушень обміну речовин, міцніші психіка і сон. Рибний білок дає відмінний матеріал для будівництва нових клітин м’язів, нервів і кісток, мозку і очей.

але риба не є універсальним «ліками для розуму», і при неправильному прикормі завдає шкоди:

жирні сорти навантажують підшлункову залозу;

провокує алергію, особливо червоні сорти. Лікарі не сходяться на думці, з якого віку дітям можна червону рибу (2 роки або 3), і радять придивитися до здоров’я малюка;

індивідуальна непереносимість рибного білка – нерідке явище;

може містити ртуть і важкі метали.

з якого віку і яку рибу готувати дітям

  • 8 міс. – 1 рік: пюре з білої морської риби (минтай, судак, хек, ставрида і пікша), перемішаної з овочами або картоплею;
  • 1-2 роки: варені дрібні шматочки без кісток. Підійдуть білі нежирні морські види – минтай, пікша, хек, судак;
  • ближче до двох років познайомте малюка з червоними сортами. У питанні, з якого віку можна давати дитині горбушу, все залежить від імунної системи. Якщо почалися нежить або висип, перенесіть прикорм на пізніше;
  • 2-3 роки: річкову і середньої жирності. В меню включаються салака, морський окунь, сом, короп, лящ, зубатка;
  • 3 і пізніше: мала кількість солоної і жирні види. Лікарі точно вказують, з якого віку можна форель дітям – тільки після трьох. До видів з вмістом жиру понад 8% відносяться скумбрія, сайра, горбуша, севрюга, кета, палтус, тріска і осетер;
  • після 6 років – смажену і копчену.

Також педіатри погоджуються з тим, з якого віку можна сьомгу – після 3 років, так як вона відноситься до лососевих, а це жирний і алергенний сорт.

ВАЖЛИВО! Вибирайте рибу ретельно: зі свіжої або свіжозамороженої, без неприємного запаху, з прозорими очима і чистою яскравою лускою. Зігніть зябра і понюхайте – у хорошого продукта вони червоні, з запахом морської або річкової води.

яку рибу давати не можна

  1. Маленьким дітям категорично не можна давати: консерви, особливо шпроти;
  2. ікру і морепродукти – це жирна їжа і сильний алерген;
  3. заморожену повторно продукцію;
  4. екзотичні види – часто викликають гостру реакцію організму;
  5. без термообробки – містить цисти паразитів, викликає отруєння;
  6. рибні та крабові палички, котлети з магазину – містять багато добавок;
  7. куплену у місцях не вселяючих довіри.

в яких кількостях і як часто давати рибу дитині

Дуже важливо не тільки те, з якого віку давати дітям рибу, а й її кількість в раціоні. Здорових дітей годують рибою 1-2 рази в тиждень, починаючи з 1 чайної ложки пюре і поступово доводячи до норми:

Педіатри радять сильно не переживати, якщо чадо не любить кулінарні шедеври батьків. Через довгу дію корисних речовин у риб’ячому м’ясі для здоров’я вистачить і двох разів на місяць.

в якому вигляді дозволено давати

Найлегше риба засвоюється в паровому, вареному, запеченому і тушкованому вигляді. Рибні супчики, суфле, тефтелі і котлети не вимагають багато часу і порадують всю сім’ю.

Про автора

admin administrator