Чому хліб пливе

Авторadmin

Чому хліб пливе

Як працює хлібопічка: 6-етапний алгоритм приготування свіжого хліба

Іноді, проходячи повз пекарні, можна відчути привабливий, апетитний запах свіжоспеченого хліба. Тут же представляються гарячі м’які скибки засмаженою буханки хліба, які можна проковтнути, запиваючи холодним молоком. Такі спогади чомусь завжди пов’язані з дитинством. І їх цілком можна воскресити – потрібно купити хлібопічку і наповнити свій будинок тим незабутнім ароматом, який асоціюється із затишком, теплом і смачними булочками.

Призначення хлібопічки

Для багатьох людей придбання хлібопічки – буквально порятунок:

  • Шанувальники здорового живлення можуть приготувати безглютенову випічку;
  • Багато кафе пропонують клієнтам фірмовий свіжий хліб, підвищуючи привабливість своїх закладів;
  • Дачники та власники заміських будинків відчувають свою незалежність від нерегулярних поставок хліба;
  • Домогосподарки удосконалюються в приготуванні різноманітних за смаком і складом хлібних виробів, радуючи свою родину.

Підібравши хороший варіант (такий, як Philips HD9046/90), можна бути впевненим в тому, що на столі виявиться смачний, хрусткий і ароматний хліб. Крім цього, в ній можна спекти булочки, запіканки, паски. А рецептів хліба пропонується безліч:

  • Для гурманів: апельсиновий, банановий, медовий, часниковий і багато інших;
  • Для любителів середземноморської кухні: чіабатти, фокаччо, з базиліком, солодкі французькі, сирні і сирні хліба;
  • Для ласунів: здобні плетінки, кекси, ванільні булочки;
  • Для шанувальників ЗСЖ: бездріжджові, цільнозернові, вівсяні, висівкові вироби.

І це ще не все. Хлебопечка прекрасно вимісить тісто для пиріжків, вареників або піци. Звичайно, доведеться почекати пару годин, але результат виправдає всі очікування.

Пристрій хлібопічки

Найприємніше у власному хлібі – це абсолютна простота готування. Господині не потрібно важко вимішувати тісто або постійно заглядати в духовку, гадаючи, сирої чи ще хліб.

Хлебопечка складається всього з двох елементів – робоча камера і форма для випічки. Незважаючи на те, що є кілька модифікацій приладів, основна конструкція в них однакова, наприклад як у Panasonic SD-2510WTS. Різниця полягає лише в формі хлібних виробів: крім стандартних, є агрегати для багетів, круглих хлібів, для двох буханок. Також в деяких моделях передбачені додаткові функції або програми.

Корпус пристрою виконується з нержавійки або жароміцного матеріалу – в ньому розташовані нагрівають тени. Форма для тіста має антипригарне покриття, що цілком зрозуміло – нижня скориночка хліба не спалюється, як в духовці, а отримує рівномірну засмаженою. Всередині неї крутяться лопаті, замішуючи тісто. Подивитися, як працює хлібопічка, можна через оглядове віконце, розташоване на знімній кришці (за наявності).

Процес замішування здійснюється асинхронним двигуном, а саме випікання – нагрівальним елементом робочої камери. Все що відбуваються операції висвічуються на дисплеї. Контролюється тепловий режим терморезистором або спеціальним датчиком. Іноді конструкцію приладу виробник доповнює прийомним диспенсером для підсипання в тісто сухих інгредієнтів – насіння, горіхів або родзинок.

Як працює хлібопічка

Виробники міні-пекарень постаралися, щоб весь процес виготовлення хліба доставляв господарці задоволення. Принцип роботи хлібопічки простий – ніяких складних маніпуляцій або надмірних зусиль не потрібно. Потрібно лише підібрати відповідний рецепт і запастися усіма продуктами. Всі печі працюють за стандартним алгоритмом:

  1. Вибрати програму. Тут враховується ступінь засмажкою скоринки буханки, вага готового виробу і час готування.
  2. Потім відбувається змішування інгредієнтів до однорідної маси і починається процес замішування тіста.
  3. Коли колобок з тіста сформований, прилад дає йому час для підняття при потрібній температурі.
  4. Після цієї процедури відбувається повторний заміс, що прибирає з тіста зайві гази.
  5. Чи включається нагрівальний елемент і починається випікання хліба
  6. Весь процес контролюється термодатчиками і таймером. Після закінчення готування грубка подає сигнал і готовий хліб можна витягувати.

Все послідовні операції випічки супроводжуються попереджувальними звуковими сигналами – господиня завжди розуміє, на якому етапі приготування знаходиться її хліб. Зазвичай робота хлібопічки займає від 3 до 6 годин. Якщо потрібно приготувати тісто для вареників, знадобиться набагато менше часу – близько години. Любителям булочок або багетів слід придбати спеціальні версії хлібопічки з додатковими формами для цих виробів.

Сидіти і контролювати роботу пристрою не потрібно – все відбувається автоматично. Однак слід враховувати, що під час замішування грубка видає шум, тому використовувати її в нічний час краще далеко від спальні.

Управління агрегатом

Все міні-пекарні оснащені певним функціоналом, за який відповідають відповідні програми. Їх кількість може досягати 25-27, багато з яких залишаються незатребуваними. Тому перш, ніж купувати навороченную і дорогу модель з великою кількістю функцій, варто задуматися, чи потрібні вони насправді.

Основні програми, без яких не обходиться жодна хлібопічка, визначають базові режими пристрою:

  • Стандартний
  • Прискорений
  • Замішування тіста
  • Випічка
  • Підтримка температури

Розширений набір режимів може вмикати випічку хліба за спеціальними рецептами, кексів, здобних булочок, приготування джемів і навіть йогуртів.

Зручною функцією багато хто вважає «відкладений старт» і збереження програми при вимушеній паузі в роботі хлібопічки. Можна використовувати програму ступеня пропікання хліба, вибирати вага виробу або можливість додавати в нього сухі інгредієнти типу горіхів або родзинок.

Управляється агрегат кнопковими або сенсорними елементами, розташованими на кришці печі. На дисплеї висвічується основна інформація: обрана програма, час приготування, вага виробу.

Порівняння ключових параметрів вибору можна подивитися в таблиці.

Як правильно вибрати хлібопічку

Орієнтуватися треба на вагу готового хліба. Нерозумно купувати агрегат з можливістю випічки 2,5-кілограмового хліба для сім’ї з трьох осіб. Другим важливим параметром є потужність грубки. Саме він визначає тривалість приготування вироби. А якщо хлібопічка має опцію випічки житнього, з висівками або безглютенового хліба, то це – оптимальний варіант для алергіків, діабетиків і прихильників здорового живлення.

Рецепт з бабусиного блокнота: як спекти смачний і м’який хліб вдома

Багато господинь не наважуються пекти хліб вдома, вважаючи, що це важко і довго Однак це не зовсім так. Ми зібрали для вас легкі способи готувати хліб в домашніх умовах.

Хліб, спечений вдома, мабуть, найсмачніший. Навчитися його випікати хоче будь-яка господиня. УНІАН розповість, як приготувати повітряний хліб в духовці.

Раніше УНІАН писав, як спекти хліб без дріжджів.

Як спекти хліб в мультиварці – покроковий рецепт

Цей спосіб підійде багатьом, включаючи господинь-початківців. Для випікання знадобляться:

  • 450 г пшеничного борошна;
  • 350 мл води;
  • по півтори чайних ложки цукру і сухих дріжджів;
  • 3 ст. л. рослинної олії;
  • чайна ложка солі.

Воду закип’ятити і охолодити до 40 градусів. У ємність просіяти борошно, висипати в неї дріжджі, цукор і сіль, влити воду і олію. Спочатку перемішати масу ложкою, а потім вимісити вручну і скачати з тіста м’ячик.

Чашу мультиварки змастити олією, посипати борошном і покласти туди тісто на 1 годину і 30 хвилин підходити, накривши рушником. Переставити чашу в мультиварку і закрити. На мультиварці взяти програму для випічки і час 65 хв./1 год.; температура 160°С. Після закінчення дістати хліб, перевернути іншою стороною, закрити кришку і попекти хліб ще хвилин 20.

Як спекти хліб в домашніх умовах в духовці – рецепт хліба на сухих дріжджах

Домашній хліб в духовці просто і смачно готується, головне – знати легкий рецепт. Для нього потрібні:

  • 210 мл теплої води;
  • 320 г пшеничного борошна;
  • 30 мл рослинної олії;
  • по чайній ложці цукру і сухих дріжджів;
  • пів чайної ложки солі.

У ємності з’єднати просіяне борошно, цукор, дріжджі і сіль. Влити олію і воду. Замісити тісто, накрити рушником і півгодини почекати. Потім обім’яти його, зліпити буханець і дати 20 хвилин постояти. Розігріти до 200 градусів духовку, помістити в неї буханець і пекти близько 25 хвилин.

Хліб в хлібопічці – простий рецепт

Цей спосіб займає мінімум часу і сил. Потрібно з’єднати складові і поставити потрібний режим. Для приготування знадобляться:

  • 250 мл води;
  • по півтори столові ложки вершкового масла, цукру, сухого молока;
  • чайна ложка солі;
  • одне яйце;
  • 5 г сухих дріжджів;
  • 450 г борошна.

У хлібопічку залити воду, розбити яйце, відправити туди молоко, цукор, олію. Всипати дріжджі і просіяне борошно. Повернути чашу в хлібопічку і включити основний режим, вага буханця 700 грам. На початку замісу можна відкрити хлібопічку і перевірити консистенцію тіста. Після закінчення замішування кришку відкривати не можна – почекайте, поки хліб охолоне.

Як спекти хліб в домашніх умовах без дріжджів – рецепт в хлібопічці

Бездріжджовий хліб пекти ще легше. Для нього потрібні:

  • 450 г пшеничного борошна;
  • пів чайної ложки солі;
  • 2 ч. л. цукру;
  • чайна ложка соди;
  • 300 мл кефіру;
  • 3 ст. л. рослинної олії.

Процеси, що відбуваються при випічці хліба

Зміни, що характеризують перехід тістової заготовки в процесі випічки в хліб, є результатом цілого комплексу процесів – фізичних, мікробіологічних, колоїдних та біохімічних. Однак в основі всіх процесів покладені фізичні явища – прогрівання тіста і викликаний ним зовнішній вологообмін між тістом-хлібом та пароповітряним середовищем пекарної камери і внутрішній тепломасообмін в тісті-хлібі.

На початку випічки тісто поглинає вологу в результаті конденсації водяної пари з середовища пекарної камери; в цей період маса шматків тесту-хліба трохи збільшується. Після припинення конденсації вологи починається випаровування її з поверхні, яка до цього часу прогрівається до 10 °C , перетворюючись в суху кірку. Частина вологи при утворенні кірки випаровується в навколишнє середовище, а частина в м’якуш. Внаслідок цього вологість м’якушки гарячого хліба виявляється на 1,5-2% вище вологості тіста.

У перші хвилини випічки спиртове бродіння всередині тіста прискорюється і при 3 °C досягає максимуму. Надалі бродіння загасає і при 5 °C припиняється, так як дріжджові клітини відмирають, а при 6 °C припиняють життєдіяльність кислотоутворюючих бактерій. В результаті залишкової діяльності мікрофлори під час випічки в тісті-хлібі збільшується вміст спирту, діоксиду вуглецю і кислот, що підвищує об’єм хліба і покращує його смак. Біохімічні процеси пов’язані зі зміною стану крохмалю та білків, і при температурі 70-8 °C вони припиняються. Крохмаль при випічці клейстерізуется і енергійно розкладається, причому його гідроліз в житньому тісті йде інтенсивніше, ніж в пшеничному. Білки при випічці також розщеплюються з утворенням проміжних продуктів. Від глибини і інтенсивності розщеплення крохмалю і білків залежать колір кірки пшеничного хліба, його смак і аромат. Це пов’язано з тим, що утворення цукру вступають у взаємодію з продуктами розкладання білків і виходять темна речовини. Колір житнього хліба обумовлений в основному вмістом інших з’єднань – меланінів, що утворюються в хлібі за участю деяких амінокислот і ферментів.

Білки і крохмаль при випічці зазнають суттєвих змін. При 50-7 °C одночасно протікають процеси денатурації білків і клейстеризації крохмалю. Білки при цьому виділяють воду, поглинену при замішуванні тіста, ущільнюються і втрачають свою еластичність. Міцний каркас згорнувшихся білків закріплює форму хліба.

Про автора

admin administrator