Чому клушка клює своїх курчат

Авторadmin

Чому клушка клює своїх курчат

Чому кури клюють курей: причини і що робити. Правила вмісту курей

Люди, які займаються домашнім господарством, обов ‘язково розводять курей, оскільки від них отримують м’ ясо і яйце. Птахи невибагливі в змісті, але мають цікаву особливість, яка завдає багато клопоту: вони клюють своїх сородичів. Особливо це найчастіше відбувається взимку або під час ліньки. У чому причини цього явища, чому б ‘ються кури, читайте в статті.

  • Причини розкліву птахів
  • Нудність
  • Освітлення
  • Вологість повітря
  • Несумісність за породою
  • Зміна умов утримання
  • Чому кури клюють курей?
  • Птерофагія
  • Підсаджування молодих курей
  • Несушка під час кладки яєць
  • Пошкодження шкіри
  • Профілактика
  • Правильне харчування
  • Утримання курей взимку

Причини розкліву птахів

Поведінка курей стає агресивною з наступних причин:

  • Умови, в яких містяться птахи, неприйнятні для них. Якщо приміщення не відповідає кількості особин, нудність курей буде великою. Вони починають відвойовувати собі територію, вступаючи в бійку. При несумісності порід і яскравому освітленні, порушенні режиму температури і вологості, недостатній кількості годівниць у курнику починаються бої. Чому кури клюють один одного до крові? Весь жах в тому, що при появі кровоточуючих ран птаха не в змозі зупинитися. Ослаблений сородич може бути заклеваний до смерті.
  • Якщо харчування курей нераціональне, тобто в кормах містяться корисні речовини в недостатній кількості.
  • Немає можливості вільного вигулу.
  • Ураження паразитами або пошкодження механічним способом.

Нудність

Чому кури клюють курей? Однією з причин може бути велика нудність. Найчастіше це проявляється взимку, оскільки більшу частину доби курам доводиться перебувати в темному приміщенні, де відсутня м ‘яка підстилка і можливість прогулянок на вулиці. Птахи потребують вільного простору і комфорту, а їх відсутність викликає агресію, що і стає причиною конфлікту між курами. За стіл переговорів вони сісти не можуть, тому вирішують проблеми бійками.

Освітлення

У приміщенні, де містяться кури, світловий день у зимову пору року тривалий, оскільки будь-який курник освітлюється. Птахи починають нервувати, що провокує їх на певні дії по відношенню до своїх городичів. Чому кури клюють курей? При яскравому освітленні птахам добре видно судини, по яких рухається кров, особливо в області клоаки. Вони цілеспрямовано починають розклевувати це місце. Ось чому кури клюють один одного до крові.

Вологість повітря

Кліматичну обстановку в курнику потрібно контролювати. Часто буває, що кури клюють один одного. Що робити в цьому випадку? Справа в тому, що причиною агресивної поведінки, яка підштовхнула птахів до бійки, є ненормована вологість у приміщенні для них. Очевидно, повітря занадто сухе, через що ламкість пір ‘яного покриву збільшується. Курка виділяє секрет, яким обробляє свої пір ‘я. Для цього вона натискає на відповідну залізу дзьобом, при цьому пошкоджуючи покрив шкіри. Поява ранки провокує її сородичів на розклів. Щоб виключити цю причину агресивної поведінки курей, потрібно не допускати надмірної сухості, повітря повинно мати оптимальну вологість 60-70%, як у будь-якому житловому приміщенні.

Несумісність за породою

Зазвичай у господарстві містяться кури однієї породи. Але бувають випадки, коли для збільшення їх чисельності в курник підсаджують інших птахів. Несумісність порід часто стає причиною курячих боїв. Особливо вразливі птиці різного забарвлення: вони неодмінно нападатимуть один на одного. З цієї причини в один курник поміщають птахів однієї породи. Якщо немає для цього умов, слід стежити за поведінкою курей і не допускати агресії по відношенню до сородичів.

Зміна умов утримання

Ця причина розклювання курей – всього лише наслідок того, що умови, при яких повинні міститися птахи, порушені. Можливо, температура повітря в приміщенні для птахів виявилася занадто низька, або, навпаки, висока. Причиною агресії може бути брак поїток, годівниць, що призводить до смертельних битв. Бувають випадки, що агресія птахів досягає такого рівня, коли вони, крім пір ‘я, схильовують з полеглих сородичів навіть м’ ясо. В даному випадку канібалізм – не хвороба, а всього лише поведінкова реакція на те, що умови утримання були змінені, в результаті чого птахи отримали стрес.

Чому кури клюють курей?

Причиною може бути стрес, якому схильні птахи при зміні обстановки. Якщо їх пересадити в інший курник, вони стають нервовими і агресивними, особливо в перший час. Коли звикнуть до нової обстановки, поведінка нормалізується. Щоб акліматизація пройшла швидше, потрібно переводити птахів в інше приміщення разом з годівницями і поїлками, які були в колишньому курнику.

Птерофагія

Розклів у ветеринарії називається птерофагією. Маленькі курчата особливо схильні до такого явища. Коли вони виростають, дурна звичка залишається. Живучи в групі сородичів, вони постійно будуть лізти в бійку. Краще відразу пташеня ізолювати. Мертвих птахів потрібно обов ‘язково вилучити, інакше спрацює стадний інстинкт: кури почнуть їх їсти, і, що найстрашніше, така поведінка переросте у звичку.

Підсаджування молодих курей

Виявляється, птахи існують за своїми власними правилами. Нові сусіди повинні бути розміщені в курячому будинку правильно, інакше бою не минути. Велике значення має вікова ієрархія, особливо при підсаджуванні до більш старих курів молодих. Варто однієї самої завзятої особини накинутися на молодняк, як всі мешканці курника вплутуються в бій.

Несушка під час кладки яєць

Чому кури клюють курей? Причиною розкліву, що носить масовий характер, може бути несушка у весь період кладки яєць. Справа в тому, що на початок яйцекладки несушка повинна досягти певної маси тіла. Якщо її вага менша, яйценоскість стимулюють штучно. Але втручання має негативний наслідок: яйцевід починає випадати, що є причиною його розклеву.

Пошкодження шкіри

Розклєву в першу чергу піддаються особи, які мають на шкірі пошкодження, що спричинили за собою травми і відсутність пір ‘я. Поранену птицю з курника потрібно терміново прибрати, інакше станеться її розклев іншими особинами, які нападають зазвичай на очі, клоаку, шию, пір ‘я, живіт. Хвора птиця різко втрачає вагу і сили для оборони, вона не може висиджувати яйця. Це все в кращому випадку, а в гіршому – її заклюють до смерті всім курником, крім півнів: вони курей не чіпають. А ось курочки, зібравшись у зграї, нападають на них і заклевують до жалюгідного стану, іноді до смерті.

Профілактика

Що робити, якщо кури постійно б ‘ються, розклевують один одного? Якщо це невелике домашнє господарство, можна постійно стежити за поведінкою курей і не допускати бійок. Але на великих птахофермах це зробити неможливо, так як такі заходи вимагатимуть багато витрат і робочих рук. Тому і проводяться профілактичні заходи. Вони спрямовані на те, щоб утримання птахів, догляд за ними і харчування були правильними. Тільки так розклева можна уникнути.

  • Раціон повинен бути збалансованим, містити нормований склад корисних речовин. Швидка зміна комбінованих кормів не піде на користь. Робити це потрібно поступово. Для підвищення вмісту білка слід додати в корм соєві продукти, молоко сухе. Хороший результат дають добавки з рибного або м ‘ясокістного борошна, комплексів з вітамінів і мінералів: брому, марганцю, сірки, міді, аргініну та інших. Важливо, щоб ці речовини були присутні в кормі для курей завжди. Слід враховувати, що як нестачу білка, так і його надлишки провокують курей на розклів.
  • Для того щоб не було нудності, важливо провести розрахунок площі курника. Вона вважається оптимальною, якщо на двох птахів припадає півметра квадратних. Щоб нудьги заради кури не влаштовували бійки, їх потрібно випускати на прогулянку в тому ж приміщенні, де вони утримуються. Для цього птахам надається стать з підстилкою з соломи. Щоб їм було чим себе зайняти, по пташнику слід розкидати шматочки овочів. Коли птахи мають необхідний простір і зайняті поїданням їжі, їм нема чого клювати один одного.
  • Цього не станеться, якщо освітлення буде не надто яскравим. Можна зафарбувати лампи синім або червоним кольором, світло від яких буде тьмяним.
  • При підселенні молодих птахів слід відразу ізолювати більш агресивну курку. Коли період адаптації пройде, її повертають в зграю.
  • Щоб запобігти розклеву, потрібно обладнати пташник достатньою кількістю годівниць. Якщо їх не вистачатиме на всіх особин, вони почнуть бійку, розклевуючи сородичів.
  • Щоб уникнути ураження птахів паразитами, необхідно встановити у дворі для вигулу ємності, що містять пісок і золу. У них купаються кури, позбуваючись комах.
  • Важливо, щоб гризуни не контактували з птахами. Використання ультразвукових відлякувачів вирішить проблему: вони виженуть шкідників і не пустять у курник нових.
  • Захворювання, що провокують масовий падіж птиці або епідемії, можна запобігти, якщо дотримуватися планової вакцинації.

Правильне харчування

Раціональне харчування – запорука здоров ‘я, високої яйценоскості і стабільної поведінки курей. Чим годувати домашню птицю? Вона повинна отримувати такі продукти:

  • Молоте і цільне зерно, особливо на вечерю, щоб почуття ситості збереглося до самого ранку. Використовувати потрібно різні злаки, щоб здоров ‘я птиці та її яйценоскість були в нормі.
  • Овочі та зелень, в яких міститься багато мінералів, вітамінів, антиоксидантів. Така їжа сприяє доброму травленню і швидкому насиченню. Зелень слід заготовляти влітку у великій кількості. Для зручності її зберігання в господарстві потрібно мати гранулятор, за допомогою якого трава пресується в гранули, поживна цінність залишається такою ж, як у свіжої трави.
  • Добавки з вітамінів і мінералів, борошна з кісток і риби, обрізок м ‘яса. Велику користь приносять дріжджі, продукти переробки молока, живий корм, що представляє собою хробаків і дрібних комах.

Годувати птахів краще в певні години, але з невеликими проміжками. Сніданок – в п ‘ять-шість годин, обід – в період вигулу, вечеря – перед настанням темряви. У зимовий час періодичність годувань збільшують.

Утримання курей взимку

Щоб птахам комфортно було в холодний період, важливо врахувати наступні моменти:

  • Забезпечити в пташнику оптимальну температуру. Вона залежить від системи, якою здійснюється обігрів курника, і від його утеплення.
  • Налаштувати освітлення, щоб зберегти яйценоскість несучок.
  • Скласти план збалансованого харчування.

Природний обігрів курника досягається за рахунок його утеплення. Але перш слід зробити дезінфекцію. Курник потрібно ретельно вичистити і обробити вапняним розчином з розрахунку два кілограми вапна води. Потім приміщення висушити і провітрити.

Зробити підлогу теплою допомагає підстилка з натуральної сировини в один або кілька шарів, залежно від погодних умов регіону. Можна використовувати солому, сіно, мох, торф, тирси або стружку з дерева, які встилають шаром в 20 см. Якщо необхідна глибока підстилка, два рази на місяць роблять підсипку цією ж сировиною в п ‘ять-десять сантиметрів. Щоб не стежився на ній послід, кидають на підлогу зерно. Кури в його пошуку будуть розгрібати все, що знаходиться на підстилці.

Якщо планується утримання курей взимку будинку, слід добре утеплити стіни базальтовою ватою, плитними утеплювачами або іншим матеріалом, що підходить для цих робіт. Важливо подбати і про стелю. Його теж потрібно утеплити, інакше частина тепла буде виходити назовні саме через нього. Якщо є можливість, краще побудувати спеціальне приміщення для курей з горищем, де буде зберігатися запас підстилки і корму. Надбудова над дахом захистить пташник від сильних холодів і вітру. Для утеплення стелі використовуються плити, земля, мох, солома, тирси.

Що робити, якщо серед курчат виник розклей?

Досить часто при вирощуванні курчат зустрічається проблема розкльову. Однак це не є хворобою, а скоріше патологічною поведінкою, яке викликане різноманітними факторами. Якщо курчата клюють один одного до крові, чому так відбувається і що робити, постараємося розібратися в нашому огляді.

  • 1 причини проблеми
  • 1.1 Невідповідні умови утримання
  • 1.2 скупченість
  • 1.3 неправильне годування
  • 1.4 Погане освітлення
  • 1.5 інші причини
  • 2 Методи вирішення проблеми
  • 3 Відео «Підживлення для курей: розкльову бій!»

причини проблеми

Точних причин, чому виникає розклей серед курчат, ветеринари поки не визначили. Однак вони виділяють основні фактори, які можуть спровокувати подібну поведінку птахів.

До них відносять:

  • невідповідні умови утримання;
  • скупченість;
  • неправильне годування;
  • погане освітлення.

Невідповідні умови утримання

Важливе значення має мікроклімат в приміщенні, де містяться курчата. При його порушенні знижується вологість в курнику, що призводить до сухості шкіри. На тлі цього можуть ламатися пір`я. Щоб зволожити шкіру, пташенята натискають дзьобом на копчиковую залозу, а це викликає роздратування, яке привертає увагу у родичів. Таким чином, вони починають клювати один одного до крові.

Таке явище також виникає при поломки вентиляційної системи, некоректної роботи підсвічування або зайвому шумі. Всі ці явища провокують стрес у пташенят, в результаті чого у них підвищується агресія. Але не варто упускати і такий фактор, як ієрархія. Часто курчата, які містяться у вольєрах, клюють один одного в процесі затвердження ієрархії. Наприклад, якщо невелика годівниця або мало місця.

скупченість

Недостатня кількість простору в курнику також може послужити такої поведінки, як розклей один одного. Скупченість призводить не тільки до порушення мікроклімату в пташнику, але і викликає агресію серед курчат. Вони починають боротися за місце, тим самим розкльовував один одного до крові, і вищипуючи хвости. Дуже часто це призводить до смерті пташенят. Як правило, такі випадки трапляються, якщо господарі ще не володіють достатнім досвідом у розведенні курей і містять їх в занадто великій кількості на невеликій території.

неправильне годування

Поширеною причиною того, чому курчата клюють один одного, є неправильне харчування. Якщо не забезпечити пташенят збалансованим кормом, в організмі виникне дефіцит корисних речовин, необхідних для нормальної життєдіяльності. Їх брак вони поповнюють з того, як говоритися, що бачать. І найчастіше предметом погляду стають побратими.

Найчастіші причини розкльову на тлі нестачі поживних речовин:

  1. Брак кальцію є найпоширенішою причиною, по якій курчата вищипують пір`я і роздзьобують шкірні покриви один у одного. Курчата при цьому поводяться досить агресивно.
  2. При нестачі білка в харчуванні або його надлишку також проявляється агресія у поголів`я. Вся справа в амінокислотах, які беруть участь у виробленні гормонів, ферментів та обмін речовин.
  3. Якщо в раціоні не вистачає солі, то у курчат погіршується самопочуття, і посилюється агресія. Особливо це проявляється, якщо використовується рослинний вид корму або тільки незбиране зерно.
  4. У місячному віці курчата починають скидати пух і міняти його на пір`я. Якщо в даний період в кормі немає достатньої кількості білка, то пташенята починають підбирати і з`їдати пір`я. Або вискубувати їх прямо на своїх побратимів.

Погане освітлення

За рахунок того, що курчата мають кольоровий зір, вони швидко реагують на зміну освітлення. Поведінка особин змінюється, якщо змінити світловий режим. Так, наприклад, блакитні відтінки мають заспокійливу дію на пташенят. Занадто яскраве світло сприяє роздратуванню нервової системи і появи агресії, внаслідок чого починається розклей один одного до крові. Більш детально, чому в господарстві виникають ці проблеми, дізнайтеся на відео (канал ПТАХІВНИЦТВО).

інші причини

Існують і інші фактори, які впливають на виникнення такого явища у курчат, як розклей.

До них слід віднести:

  • підселення нових особин;
  • велика кількість півників серед поголів`я;
  • травми і наявність ран, особливо після вищипування пір`я;
  • порушення температурного режиму;
  • якщо в курнику на тривалий період залишаються полеглі екземпляри;
  • наявність пір`яних паразитів.

Згідно з науковими даними, розклей між курчатами коричневого забарвлення зустрічається рідше, ніж у білих видів.

Методи вирішення проблеми

Чому пташенята курей роздзьобують один одного, ми з`ясували, тепер варто розглянути методи вирішення даної проблеми.

  1. В першу чергу варто виявити джерело розкльову. Агресивних і сильних особин потрібно відокремити від решти поголів`я. Як лікування з`явилися ран у курчат необхідно використовувати антисептик. Робити це слід так, щоб з ран ньо сочилася кров. Таким чином, можна зупинити розклей серед поголів`я.
  2. Також слід подбати про освітлення курника і його тривалості. Якщо був відзначений розклей один одного серед пташенят, то необхідно відразу знизити яскравість всередині приміщення. Світло можна включати тільки під час прийому їжі, причому робити це потрібно так, щоб висвітлювалася вся територія рівномірно.
  3. Розклей серед курчат можна купірувати за допомогою збільшення простору в вольєрі. Пташенята повинні мати вільний доступ до поїлок і годівниць. Також важливо забезпечити простір для їх вільного вигулу.
  4. Розклей може припинитися, якщо внести зміни в раціон. Для відновлення кислотно-лужного балансу в корм можна додати поварену сіль. Щоб виключити дефіцит білка, птахівники рекомендують вносити в раціон корм з великим вмістом цього компонента. Робити це можна за допомогою подрібнення гороху і продуктів рибної переробки. Також необхідно давати буряк, капусту і гарбуз. Рекомендується додавати в раціон кормові добавки з вмістом всіх необхідних речовин для нормального розвитку пташенят.
  5. Дебікірованіе – ще один ефективний метод, що сприяє тому, що курчата, які клюють один одного, перестануть наносити рани. Він має на увазі під собою обрізання кінчика дзьоба за допомогою спеціального апарату. При цьому не завдається шкода птиці, а новий кінчик відростає уже через місяць.

Відео «Підживлення для курей: розкльову бій!»

На відео, представлене каналом Во саду чи в городі, фахівець ділиться секретами щодо того, як запобігти розклей серед птахів за допомогою спеціальної підгодівлі.

Про автора

admin administrator