Нарциси посадка навесні в якому

Авторadmin

Нарциси посадка навесні в якому

Зміст:

Посадка нарцисів у ґрунт

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 15 листопада 2023 Опубліковано: 01 лютого 2019 Перша редакція: 01 липня 2013 🕒 3 хвилини 👀 59844 рази 💬 0 коментарів

Як всі весняні квіти, Нарциси висаджують у грунт з осені. Це обумовлено особливостями життєвого циклу цибулини, яка восени і взимку вкорінюється в грунті і формує квіткові бруньки. Посадка Нарцисів традиційно проводиться у вересні, в такому випадку до настання морозів квітка встигає адаптуватися.

Для посадки Нарцисів не потрібно якихось особливих умов – вони досить невибагливі до місця зростання. Та й сама процедура нескладна. Тільки деякі сорти Нарцисів потребують високого рівня освітленості. Нарциси дуже красиво виглядають в групових композиціях, а також в сусідстві з іншими весняними квітами: тюльпанами або гіацинтами.

Де висаджувати Нарциси

Місце для посадки Нарцисів може бути як сонячним, так і перебувати в легкій півтіні. Ці квіти в більшості своїй не надто вимогливі до освітлення, тільки деякі сорти обов’язково потрібно висаджувати на сонячних ділянках. Наприклад, Нарцис ассоанскій (ситніколистий) або Нарцис букетний (Тацетт).

Але і менш вимогливі до світла сорти Нарцисів на добре освітлених ділянках цвітуть значно довше і більш великими квітами. Звичайні строки цвітіння 10-15 днів, але при певному догляді можуть становити до 30 днів.

Ну і, звичайно, для посадки Нарцисів краще вибрати місце, захищене від протягів.

У якій грунт висаджувати Нарциси

Для всіх цибулинних підходить легкий, добре дренований грунт. Нарциси не виняток. Але Нарциси, на відміну від інших цибулинних, дуже вологолюбні, тому їм більше підходять не супіщані, а суглинні грунти. У той же час грунт повинен бути родючим, тому грунт з високим вмістом піску покращують додаванням добрив (внесенням перегною), а важкий грунт «розбавляють», перекопуючи разом з річковим піском. Якщо у вас ділянка на важких грунтах, то при посадці Нарцисів потрібно насипати шар піску і таким чином поліпшити дренаж грунту. Але головне – не перестаратися. Коли багато піску, разом з ним з грунту йде і вода.

Підживлюють грунт під час посадки, закладаючи в кожну ямку мінеральне добриво або гумусний грунт. Дуже добре впливає на ріст і здоров’я Нарцисів додавання в грунт деревної золи.

Як висаджувати цибулини Нарцисів

Цибулини Нарцисів потрібно прикопувати в грунт досить глибоко. Глибина їх закладання дорівнює потроєній висоті цибулини.

У середньому глибина ямки повинна бути 10-25см. Такий діапазон між цифрами через те, що потрібно враховувати розмір цибулин і склад грунту. Наприклад: якщо грунт суглинний, важкий, то потрібно заглиблювати цибулину на 10 см, а якщо легкий піщаний – на 25 см.

Крім того, від розмірів цибулин залежить і відстань між ними при посадці. І хоча Нарциси більш мальовничо виглядають в щільних групових посадках, робити проміжок менше 10 см не можна: рослини будуть заважати одна одній. Так що оптимальна відстань 15-20 см.

Грунт на ділянці перед посадкою потрібно добре перекопати (якщо потрібно – внести пісок), удобрити і розпушити. А потім для кожної цибулини викопується окрема лунка глибиною в три висоти цибулини. На дно кожної ямки можна насипати пісок, він буде служити дренажем.

При посадці цибулини поливають і присипають грунтом. При першому ж похолоданні ділянку потрібно замульчувати сухим листям (або торфом).

Нарцис – правила садіння і догляду за весняним красенем саду

А ви знаєте, що у Сполученому Королівстві нарциси – найпопулярніші квіти. Ви вражені? Так! Англійці люблять ці ніжні квіти навіть більше, ніж свої англійські троянди. Особлива прикмета нарциса – яскравість і ніжність.

Нарцис – це прекрасна квітка. Пропонуємо вам познайомитися з цією чудовою квіткою ближче, тоді ви з легкістю будете формувати красиві клумби і насолоджуватися їх цвітінням.

Нарцис (лат. Narcissus) – це багаторічна цибулинна рослина, яка відноситься до сімейства амарилісових.

Листя у нарцисів прикореневі, ширина і довжина різна, залежно від сорту, в кольоровій гамі переважають темно-зелені тони. Квітконіс – безлистий, круглий або сплюснутий, висотою до 50 см. Квітки нарцисів у діаметрі від 3 до 7 см, залежно від сорту, поодинокі або в китицях (багатоквіткового сорту), аромат яскраво виражений. Є прості і махрові форми. З квітня по червень ми можемо насолоджуватися прекрасним цвітіння нарцисів.

Ви вже купували цибулини нарцисів сорту «такий біленький з жовтеньким»? Настав час купувати хороші сорти і цибулини нарцисів у професійних виробників.

Давайте трохи розберемося з особливостями вибору і вирощування нарцисів. Відмінна особливість нарциса – це унікальна будова його квітки, яка складається з:

  • шести частин оцвітини – пелюсток квітки;
  • коронки – серединки квітки (діаметр від 1 до 6 см, а висота у межах 0,5 – 6 см. Окрайки можуть бути гладкими або хвилястими).

В основу класифікації нарцисів покладено особливості будови оцвітини і коронки. Рекомендуємо вам ознайомитися із статтею Садова класифікація нарцисів, тоді ваш вибір буде більш усвідомленим, і в майбутньому отримана інформація допоможе уникнути прикрих непорозумінь і створити чудову клумбу вашої мрії!

Основні правила агротехніки нарцисів

Термін висаджування цибулин нарцисів у відкритий ґрунт

Нарциси бурхливо ростуть і цвітуть навесні. Влітку у них – період спокою. І хоча зовні цибулина не змінюється, але всередині в цей час формуються зачатки квіток майбутньої весни. Висаджують їх у ґрунт з вересня по листопад.

Підготовка до посадки цибулин

При покупці, а також безпосередньо при посадці необхідно переконатися, що цибулина щільна, чиста, донця – без пошкоджень та розколин, вершина цибулинки не порушена.

Перед висадкою рекомендується всі цибулини обробити фунгіцидними розчинами для профілактики різноманітних захворювань. Наприклад, можна використовувати препарат Доктор Фолі з ефектом фунгіциду.

Для кращого укорінення рослини перед посадкою можна використовувати препарат Доктор Фолі стартер або Укорінювач.

До складу препарату входять мікроелементи, амінокислоти, фітогормони, які допоможуть цибулині вчасно вкоренитися і підготуватися до зимівлі.

Висадка цибулин

  • На щільних глинистих ґрунтах – висаджуйте цибулини на глибину 12 – 15 см.
  • На легких піщаних ґрунтах – глибина висадки 20 – 22 см.
  • Рекомендована відстань висадки між цибулинами – до 10 см.
  • Висадка «діток» робиться на глибину 4 – 5 висот цибулин.

Вимоги до ґрунту і освітленості

Нарциси досить невибагливі до ґрунтів і можуть витримувати півтінь, холодостійкі. Кращими вважаються ґрунти вологоємкі, суглинні, заправлені органікою у попередні роки, дреновані, нейтральні.

Вміст глини в ґрунті в ідеалі має становити 20 – 30 % від загального обсягу. Обов’язковим є додавання фосфорних і калійних добрив, золи за 1 – 2 місяці до висадки цибулин.

Не терплять нарциси занадто тінисті сирі ділянки і заболочені ґрунти. Частої пересадки нарциси не потребують, на одному місці вони можуть рости до 5 – 6 років.

На замітку: глибока посадка цибулин допомагає уникнути захворювань, а також захистити від шкідників. Повірте, цей нехитрий прийом профілактики себе виправдовує. Краще профілактика, ніж лікування!

Найкращий час для купівлі та висаджування цибулин – через 3 – 4 місяці після цвітіння. Це вересень – жовтень. Для імпортованих цибулин терміни можуть бути більш пізні.

Підгодівля цибулин нарцисів – успіх пишного цвітіння

Нарцис потребує наступних видів підгодівлі:

  • Після появи прорості: азотні, фосфорні, а також калійні добрива в такому співвідношенні: 2:1:1. Досвідчені садівники рекомендують для першого підживлення застосовувати добрива з серії комплексних для кореневого та листового підживлень рослин під час вегетації.
  • Під час появи квітконосу. Для неї використовують такі ж добрива в наступних пропорціях 1:2:1.
  • Після цвітіння: калій-фосфор: 1:1.

Вам буде зручно для другого і третього підживлення скористатися добривом від ТМ «Гілея» Цвітіння і плодоношення. Ви можете додатково потішити ваших улюбленців біогумусними і мікроелементними підгодівлями. І нарциси дадуть вам відповідь за турботу пишним і тривалим цвітінням.

Можна використовувати ФЕРТИ мікс біогумус для садових квітів, а доповнити мікроелементне живлення рослин можна буде препаратом Фертимікс пишне цвітіння.

Правила догляду за нарцисами

Якщо при висадці цибулин ви керувалися нашими рекомендаціями, то догляд за нарцисами забере у вас зовсім небагато часу.

Основний догляд – прополка, полив і видалення зів’ялих квіток.

Важливо: обривайте насіннєві коробочки, що зав’язались. Це потрібно для визрівання цибулини і правильної закладки квітучих нирок для наступного сезону.

Коли нарциси починають тіснити один одного, гірше цвісти – їх викопують після пожовтіння листя, потім відокремлюють цибулини-дітки і одразу висаджують на нове місце без попередньої просушки, що шкідлива для нарцисів.

Правильно зберігати цибулини до осінньої висадки можна тільки в особливих температурно-вологих умовах, доступних професійним компаніям: при температурі до +17 ⁰С цибулини зберігають до середини серпня, потім температуру знижують до +9 ⁰С до моменту посадки.

Нарциси відносяться до вологолюбивих рослини – їх поливають як під час росту, так і в період цвітіння, а також і протягом 4 – 5 тижнів після нього. Ґрунт повинен бути помірно вологим, і дуже важливо не допускати застою води в ґрунті.

Укриття нарцисів на зиму

Нарциси чудово зимують без укриття. Але якщо ви зробили неглибоку посадку, 12 – 15 см, для раннього цвітіння – укрийте рослини опалим листям.

Нарциси чудово виглядають в міксбордерах, групових посадках, у бордюрах. Це цілком універсальна цибулинна рослина. Вони органічно виглядають на берегах природних і штучних водойм. Їх можна висаджувати на газонах і серед негусто ростучих кущів. Вони гарні в поєднанні з гіацинтами, тюльпанами, крокусами, мускарі, ранніми ірисами і ажурними ґрунтопокривними рослинами. Їх можна висаджувати в альпінаріях або створити свою маленьку долину Нарцисів.

При формуванні клумб і міксбордерів, необхідно враховувати терміни і періоди цвітіння, а також висоту і колірну гамму рослин. У цьому вам допоможе наша стаття з Садової класифікації Нарцисів. І у вас все вийде!

Пам’ятайте: надземна частина нарцисів після цвітіння поступово відмирає. Проявляйте фантазію – робіть змішані посадки, і ваш квітник буде виглядати привабливо весь сезон!

А замовити різноманітні сорти цибулин нарцисів для вашої клумби, можна в інтернет-магазині Яскрава Клумба. У нас тільки краща якість за найнижчими цінами. Доставка здійснюється поштою у будь-який регіон України (Київ, Харків, Львів, Одеса та ін.).

Посадка нарцисів восени і відхід: терміни та особливості

Нарциси – яскраві і популярні рослини не тільки серед садівників. Художники і поети використовують їх у своїй творчості, дизайнери – в прикрасі ландшафтів. Я вирощую різні сорти нарцисів, це дуже «зручні» рослини, догляд за нарцисами не становить труднощів навіть для новачка в саду.

  • Принадність нарцисів
  • Підготовка ґрунту
  • Вибір цибулин
  • Посадка нарцисів
  • Як посадити нарциси?
  • Зміст матеріалу
  • Опис
  • Як правильно вибрати місце і ґрунт?
  • Висадка у відкритий ґрунт – навесні чи восени?
  • Як правильно садити нарциси?
  • Вирощування в горщиках із насіння
  • Догляд за нарцисами
  • Виженка нарцисів без ґрунту
  • Прибирання цибулин на зберігання
  • Помилки під час вирощування нарцисів
  • Як виростити нарциси в домашніх умовах?
  • Види та сорти нарцисів для вирощування в домашніх умовах
  • Вибір ємності для посадки нарцису в домашніх умовах
  • Ґрунт для посадки нарцису в домашніх умовах
  • Як правильно посадити нарцис у домашніх умовах

Принадність нарцисів

Нарциси – унікальні рослини в будь-якому саду. Це морозостійкі і невибагливі квіти, легко і швидко розмножуються. На відміну від інших цибулин (тюльпани, крокуси), нарциси не потребують викопування після цвітіння. У них практично відсутній період спокою в життєвому циклі, після завершення цвітіння нові корінці починають рости вже через 3-4 тижні. На одному місці рослина залишається 5-6 років, створюючи колонію діток навколо себе. Після закінчення цього періоду квіти потребують пересадки. Будучи сонюбними рослинами, нарциси не чахнуть і в напівтіні. Їм підійде місце під кронами дерев, на цвітіння тінь не вплине. Ще одна особливість нарцисів полягає в рослинних отрутах, що містяться в цибулинах. Завдяки їм комахи-шкідники і гризуни стороняться цих рослин. Посадки нарцисів я використовую як природний захист від цих негараздів, розміщуючи їх серед інших цибулинних рослин.

Підготовка ґрунту

Для правильної осінньої посадки нарцисів підготовка і мінералізація ґрунту має більше значення, ніж підживлення вже квітучих рослин. Якщо ґрунт на ділянці кислий – нейтралізуйте кислоту гашеною звісткою за рік до посадки. Тоді ж внесіть і гній. Перекопайте ділянку на глибину 25 см. За кілька місяців до посадки перекопайте землю з компостом або перегноємо, додайте суперфосфат. Надалі догляду за посадками нарцисів знадобиться підживлення двічі на рік: азот ранньої весни, і комплексні добрива в період активної бутонізації. Якщо ґрунт важкий глинистий – розрихліть його за допомогою піску, якщо, навпаки, піщаний – додайте глини для утримання вологи. Вибирайте місце для посадки так, щоб рівень ґрунтових вод не піднімався вище 60 см.

Вибір цибулин

Якщо ви не розсаджуєте старі грядки, а купуєте новий посадковий матеріал – вибирайте цибулини уважно. Не купуйте рослини в герметичних упаковках. Здорові цибулини пруга, тверді. На них немає пошкоджень, м’яких місць і плям. Раджу купувати цибулини нарцисів в середині літа, зберігати в сухому приміщенні при температурі 17 градусів. За два тижні до посадки опустіть температуру до 10-12 градусів. Перед закладкою на зберігання куплені цибулини обробіть препаратами від кліщів та грибкових захворювань. Безпосередньо перед посадкою потримайте в міцному розчині марганцівки, просушіть в тіні.

Посадка нарцисів

Вибір правильних термінів посадки нарцисів – визначальний фактор у подальшому цвітінні. Для вкорінення цибулині потрібно 3-4 тижні при температурі ґрунту 8-10 градусів. У північних районах ця вимога задовольняється наприкінці серпня або на початку вересня, у південних – початок жовтня. Посадити нарциси рано небезпечніше, ніж затягнути, тому що пророслі молоді втечі не витримають морозу. Якщо ви затрималися з посадкою – просто прикрийте грядки нетканим матеріалом на зиму. Не використовуйте для цих цілей поліетилен, він не дихає, цибулини забороняють і загинуть. Глибина посадки нарцисів дорівнює потрійному обхопленню цибулини. Для важких ґрунтів зменшіть цей показник на 3 см, для легенів – збільште. Саджайте цибулини згідно з вашою ідеєю, групами, або рядами, залишаючи між посадками відстань у 10-15 см. Для посадки нарцисів виріть траншеї, або зніміть верхній шар ґрунту, або використовуйте спеціальне пристосування для посадки цибулинних рослин. Почвы после посадки слегка утрамбуйте, полейте Коли земля промерзне на 3-4 см, засипте грядки шаром листя. Навесні після сходження снігу приберіть приховний матеріал, щоб дати сонцю можливість прогріти землю.

Не бійтеся експериментувати з колірним рішенням, з вирощуванням нових сортів. Нарциси міцно оселяться у вашому серці завдяки простій і невибагливій посадці, легкому догляду, і барвистому і рясному цвітінню.

Як посадити нарциси?

Зміст матеріалу

Опис

Як посадити нарциси і коли найкраще це зробити – це інформація, яка цікавить багатьох садівників. У цій статті можна дізнатися все, що допоможе легко виростити ці чудові квіти.

Нарцис – весняна квітка, яка цвіте однією з перших. Завдяки різноманітності видів і сортів нарциси ростуть не тільки на вулиці. Сьогодні виростити їх навіть на підвіконні в горщикові зовсім не складно.

Як правильно вибрати місце і ґрунт?

Вибираючи місце і ґрунт для посадки нарцисів, віддавайте перевагу добре освітленим місцям. Помічено, що правильно висаджені на відкритому, сонячному просторі квіти довше цвітуть і мають більш великі бутони. Але і легка тінь не завадить нарцисам вирости прекрасними і ароматними.

Поруч з цими рослинами ви можете посадити інші квіти, і тоді після їх в’ядання на клумбі не буде проплешин.

Красиво виглядатиме наступна композиція:

  • крокуси (вони розквітають ранньою весною);
  • нарциси (цвітіння в травні);
  • льнянка, настурція, календула або інші літники (час їх цвітіння – червень – вересень);
  • анютини очі (цвітуть з травня і до снігу);
  • астри, георгіни (вони цвітуть до самих морозів).

Якщо ви вирішили посадити нарциси вдома, то відразу після висадки горщики з цибулинами тримайте в темряві і прохолоді. А вже після того, як з’являться паростки, перенесіть їх у тепле і добре освітлюване приміщення.

Оскільки квіти люблять вологу, варто уважно підійти до вибору ґрунту. Якщо він піщаний, внесіть перед посадкою глину або торф. Кислий ґрунт потрібно збагатити золою. Якщо ж у ґрунті багато глини, то під час посадки цибулин на дно ямки насипте 3-4 см піску, зробіть дренажний шар.

Крім того, ви можете зручно вибрати область перегною. Тільки зробити це слід за 2 роки до посадки і краще взяти перепрілий пташиний гній (його ви завжди можете купити в квітковому магазині). Висока концентрація азоту, калію та метану у свіжому органічному добриві може просто спалити цибулини.

При кімнатному вирощуванні вибирайте рекомендований субстрат або приготуйте його самостійно з садової землі, піску та тирси, змішавши компоненти в пропорції 2:1:1 відповідно.

Особливу увагу варто приділити вибору горщика, в якому будуть рости нарциси. © https://ydoo.info/qa/kak-posadit-narcissy.htmlОн повинен бути керамічним, не вище 15 см і до 12 см в діаметрі. Обов’язково наявність дренажного отвору. Занадто великий горщик затримає період цвітіння, а то і зовсім кольорів не буде.

Для тих рослин, які плануєте пересадити у відкритий ґрунт, розмір горщика не важливий. Головне, щоб цибулинкам не було тісно, і вони не злипалися між собою.

Висадка у відкритий ґрунт – навесні чи восени?

В основному висаджують цибулини нарцису у відкритий ґрунт восени, в період з 15 серпня по 15 вересня, тоді до настання холодів квіти встигають вкоренитися. Якщо ж посадити квіти пізніше, то з приходом холодів потрібно укутати додатково грядки тирси і опалим листям.

Деякі квітникарі садять нарциси навесні. Це потрібно робити в повністю відтаялу і прогріту землю. До посадки цибулини зберігайте 2-3 тижні в холоді, а ґрунт скопайте на глибину одного багнета лопати. Пам’ятайте: нарциси, посаджені навесні, зацвітуть пізніше висаджених восени.

Може статися, що при своєчасній посадці цибулини встигають дати паростки восени. Так буває, коли вона тепла і затяжна. Щоб сходи не зникли, з настанням холодів сховайте їх ретельніше.

Що стосується домашнього вирощування нарцисів, то, вибираючи період посадки цибулин, орієнтуйтеся на очікуваний час цвітіння. Якщо хочете побачити квіти до зими, плануйте посадку в перших числах вересня. Висаджені наприкінці листопада – на початку грудня цибулини розквітнуть до весни. У будь-якому випадку слід вивчити характеристику сорту, оскільки період укорінення і підготовки до цвітіння може відрізнятися.

Як правильно садити нарциси?

Приділіть особливу увагу правильному розрахунку глибини посадки нарцисів і відстані між цибулинами. Вільний простір провокує розвиток безлічі діток. Так що, якщо хочете розвинути якийсь сорт, саджайте цибулини через 15-20 см один від одного.

Обов’язково відкалібруйте посадковий матеріал за розміром. Великі цибулини потрібно висаджувати на глибину 10-13 см (вірний розрахунок – три висоти цибулини), глибина для діток – до 10 сантиметрів. Лунки розташовуйте на відстані – 10-12 см (або 2 діаметри цибулини) рядовим способом.

Трохи відрізняється технологія посадки в горщики. На дно викладіть дренаж (гальку) і наповніть горщик до верху земляною сумішшю. Цибулину слід встромити і злегка притиснути, щоб верхівка трохи визирала над горщиком. В один горщик можна посадити 3 великі цибулини.

Вирощування в горщиках із насіння

Іноді нарциси вирощують із насіння. Це більш клопітко і трудомістко. Висівати їх потрібно практично відразу після збору, так як всхожість швидко губиться.

Підготуйте ємність, заповніть, як зазвичай, дренажем і субстратом. Виконайте лунки глибиною 1 см і не висівайте густо. Сходам повинно бути вільно. Потім горщик прикопайте в саду або поставте в холодне місце. Обов’язково проріджуйте паростки.

Тільки через 3 роки у сіянця з’явиться цибулина, яку вже висаджують у відкритий ґрунт. Вирощені таким методом нарциси зацвітають на 6-ий рік після посіву.

Догляд за нарцисами

Нарцис – багаторічна рослина. І, хоч воно не примхливе, недостатній відхід тільки в одному сезоні вплине на цвітіння в наступних. Щоб у вас так не вийшло, дотримуйтеся простих правил.

Навесні, як зійде сніг, і ґрунт просохне, зніміть шар укриття. Заплануйте регулярний і рясний полив з обов’язковим розпушенням ґрунту після кожної поливки і підгодівлі.

Відразу після появи паростків їх потрібно удобрити аміачною селітрою. Добриво ґрунту фосфором і калієм перед цвітінням дасть красиві квіти, а цибулини будуть краще розмножуватися. Ось приблизна схема підживлення:

  • поява сходів: нітроамофоска (30г/кв.м);
  • формування кольорів + зав’язування бутонів: 2 обробки азотно-калійними добривами (20-30 г/кв.м);
  • після цвітіння: фосфорні та калійні добрива (2:1) (50-60г/кв.м).

Краще придбати вже готові суміші добрива. Якщо допустити помилку в пропорціях, готуючи їх самостійно, можна погубити квіти і зіпсувати грунт.

Перераховані вище періоди та засоби підживлення – основні. Якщо ґрунт бідний, проводять до 5-ти підживлень за період від сходів і до прибирання цибулин на зберігання. Тому немає чітких інструкцій, а тільки рекомендації.

Не використовуйте для добрива свіжий гній. Крім того, що через високу температуру (її виділяють мікроорганізми під час гниття) і вміст азоту ваші квіти можуть просто згоріти, до того ж він може залучити найнебезпечнішого шкідника нарцисів – цибулеву журчалку.

Висаджені в горщики цибулини також можна удобрювати азотно-калійним добривом. Перша підживлення робиться відразу після сходів, а після появи бутонів кожні 2 тижні вносять рідкі мінеральні добривами, призначені для квітів.

Не можна удобрювати нарциси під час цвітіння. Це стосується і ґрунтових, і кімнатних кольорів. Якщо ви поставите кольори, що розпустилися, в прохолодне місце, де температура + 10-12 градусів, то вони будуть цвісти до 3-х тижнів.

А ось після цвітіння полив обов’язковий. Ще місяць-півтора листя залишаються зеленими і накопичують поживні речовини. Ті збираються в чешуйках цибулини і після активно беруть участь в утворенні майбутніх рослин.

Виженка нарцисів без ґрунту

Відмінний варіант домашнього вирощування нарцисів – у скляній вазі без ґрунту. Такий букет зручно і приємно подарувати. Для того, щоб отримати ароматний подарунок, вам знадобляться:

  • прозора ваза з широким дном і горлечком (або з затемненою нижньою частиною);
  • дрібні камінці, галька, скляні намистини або просто великі кульки (вибирайте, що більше подобається);
  • великі цибулини нарцисів.

Спочатку замочіть цибулини в теплій воді, розташувавши їх корінцями вниз. Помістіть вибраний декор на дно вази і розподіліть рівномірно. Тепер розмістіть цибулини на невеликому віддаленні одна від одної і зміцніть їх, присипавши додатково декоративним «грунтом». Прослідкуйте, щоб камінці не закривали хвостики цибулин.

Налийте у вазу води по корінці. Тільки не заливайте цибулини повністю: це спровокує гниття. Приберіть майбутні букети з підвіконня в трохи затемнене місце. Коли побачите білі корінці, підлийте у вазу водички. І надалі стежте за її рівнем, оскільки цибулини під час росту багато п’ють. Може статися застій води. У такому випадку просто поставте ємність під проточну воду і промийте її.

Через кілька днів, коли з’являться зелені паростки, перемістіть вазу ближче до світла.

У такого способу вирощування нарцисів є один недолік – може опадати стебель. Щоб уникнути такої неприємності, додайте у воду трохи алкоголю з розрахунку 7 частин води і 1 частину 40% алкогольного напою.

Прибирання цибулин на зберігання

Прибирати цибулини на зберігання слід після того, як листя почне опускатися і трохи жовтіти на кінчиках. Якщо протримати рослини в землі до повного висихання листя, то при викопуванні ви можете не побачити цибулини і пошкодити. Також їх довге перебування в землі провокує розвиток нового коріння. Є ризик, що при подальшому прибиранні, сортуванні та зберіганні коріння пошкодяться. А такі цибулини відновлюються довго і можуть не дати очікуваного цвітіння.

Викопаний посадковий матеріал слід ретельно оглянути. Відокремити гнилі, м’які (навіть якщо на них немає видимих ушкоджень) і уражені хворобами цибулини. Такі екземпляри слід спалити подалі від ділянки, а здорові – обробити розчином марганцівки, просушити і залишити зимувати в ящику з хорошою вентиляцією подалі від гризунів.

Не потрібно зберігати посадковий матеріал у кульках. Створюється парниковий ефект, що спровокує загибель цибулин.

У вирощених у горщику нарцисів після цвітіння також потрібно обрізати листя, коли воно повністю захоплювало. Сам горщик переставте в темне прохолодне місце (цибулинам, що залишилися в землі, буде комфортно на нижній полиці холодильника). Цибулини можете дістати з землі, оглянути на ознаки хвороби, упакувати в папір і зберігати в темному місці.

Помилки під час вирощування нарцисів

Як досвідчені квітникарі, так і новачки іноді допускають помилки у вирощуванні нарцисів.

  1. Нарциси люблять вологу, але її надлишки провокують гниття. Тому забезпечте достатній дренаж як в ґрунті, так і в горщику.
  2. Неякісний посадковий матеріал тягне загибель рослин або затримки в рості.
  3. Якщо у в’ялої квітки занадто рано зрізати листя, в чешуйках цибулини не накопичаться корисні і важливі для зростання речовини.
  4. Вибрали місце для нарцисів у тіні або на протязі – будьте готові до того, що квіти зав’януть дуже швидко.
  5. Зробили самостійно підживлення і в ній занадто багато азоту? Отже, виросте багато листя і мало квітів.
  6. Не чекайте, поки квітам буде тісно, розсаджуйте їх частіше.
  7. Пересаджені на нове місце цибулини також можуть не зацвести цього року.

Вирощуйте квіти правильно, не допускайте помилок і милуйтеся цими прекрасними рослинами кілька років. Для отримання додаткової інформації та розуміння процесу вирощування нарцисів подивіться відео, надане на цій сторінці.

Як виростити нарциси в домашніх умовах?

Нарциси належать до найдавніших культурних рослин, які люди розводили для краси у свого житла. Відтоді, коли було оцінено витонченість і невідпорність цих ранніх кольорів, виведено майже 30 тисяч сортів і гібридів найбільш фантастичних форм і несподіваних забарвлень. Зараз нарциси, вирощування і догляд за якими не вимагають ніяких особливих знань і зусиль, ростуть практично в кожному саду, в дачному палісаднику, на міській клумбі і балконному вазоні. А ще нарциси відмінно піддаються виженню і у витонченій тарі є найкрасивішими живими подарунками до березневих свят. Ці квіти чудові в зрізку і в монокомпозиціях, у букетах з іншими весняними кольорами. Ми не будемо оспівувати красу нарцисів і розповідати легенду про самозакоханого юнака, а просто надамо інформацію про вирощування цієї квітки в домашніх умовах.

Види та сорти нарцисів для вирощування в домашніх умовах

У природі відомо близько 60 видів квітів нарцисів. Відомо близько 30 тисяч сортів нарцисів, і робота селекціонерів на цьому не зупиняється (приклади на фото нижче, або на відео в інтернеті). Існують такі види рослин нарцисів:

  • махрові – з махровою коронкою та/або навколоколоцвітником, одні з найулюбленіших садівниками; квіти одиночні, або по 2-3 на квітоносі;
  • великорончаті – коронка квітки більше 1/3 довжини навколокольорівника; поодинока квітка на кольороносі. Великорончаті найрізноманітніші за забарвленням нарциси;
  • дрібнорончаті – коронка квітки становить менше 1/3 довжини навколоколоколійника, також одна квітка на кольороносі; розрізанокорончаті – коронка розділена; на кольороносі також одна квітка;
  • трубчасті – довжина трубки і навколоколоцвітника приблизно однакова; одиночна квітка на кольороносі; триандрусові – частки навколоколоцвітника злегка відігнуті назад; на кольороносі кілька квіток;
  • цикламеноподібні – частки навколоколоцвітника сильно вигнуті назад; жонкіліевидні – на кольороносі кілька жовтих квіток, що мають сильний аромат.

Селекціонери постійно виводять все нові і нові сорти, експериментуючи не тільки з формою квітки, але і з його фарбами. Раніше квіти нарциси були або білі, або жовті, хоча відтінків було дуже багато – лимонні, кремові тощо.

Вибір ємності для посадки нарцису в домашніх умовах

Виберіть горщик від 15,2 до 20,3 см. у діаметрі та 30,5 см. у глибину з дренажними отворами та дренажним лотком. Завдяки глибокому горщику у коренів буде достатньо місця для зростання.

Використовуйте менший горщик, якщо ви плануєте вирощувати мініатюрні нарциси. 15,2 см. глибини має бути достатньо.

Ґрунт для посадки нарцису в домашніх умовах

У квіткових магазинах можна придбати спеціальний ґрунт для нарцисів. Однак ця рослина добре приживеться і в звичайному садовому ґрунті. Щоб нарциси краще цвіли, рекомендується додати в землю трохи тирси, річкового піску або глини. Земля повинна бути м’якою і розсипчастою. Якщо в ґрунті будуть грудки, а частинки землі стануть злипатися між собою, грунт не буде отримувати достатньої кількості кисню, що призведе до ураження рослини грибковими захворюваннями. Ґрунт рекомендується удобрити мінеральними речовинами або деревною золою.

Як правильно посадити нарцис у домашніх умовах

З вибором ємності і ґрунту ми вже розібралися, тепер визначимося з тим, як правильно саджати нарциси. На дно горщика необхідно помістити дренаж (дрібні камінчики, гальку) шаром приблизно на три пальці. Це послужить для кращої циркуляць

Про автора

admin administrator