Як розводити нашатирний спирт для помідорів

Авторadmin

Як розводити нашатирний спирт для помідорів

Як застосовувати нашатирний спирт для помідорів?

На садовій ділянці та городі дуже часто доводиться застосовувати всілякі засоби, які допомагають боротися зі шкідниками, покращують якість рослин і підвищують врожайність. Помідори є культурою, яка вимагає до себе підвищеної уваги. Кошти використовуються найрізноманітніші. У тому числі і нашатирний спирт. Тому важливо знати, як застосовувати нашатирний спирт для помідорів.

Зміст матеріалу

  • Гідності та недоліки
  • Як приготувати розчин?
  • Як правильно використовувати?
  • Для підживлення
  • Для захисту від хвороб і шкідників
  • Для поливу розсади
  • Для дозрівання врожаю
  • Корисні поради

Гідності та недоліки

Помідори часто бувають дуже примхливими. Вони завжди вимагають ретельного догляду і певної кількості часу. Тому тільки уважний і працьовитий дачник може отримати дійсно хороший урожай смачних і красивих плодів. Насправді, це не так вже й складно, якщо виконувати всі рекомендації по догляду і використовувати різні корисні засоби.

Нашатирний спирт для помідорів є одним з важливих засобів по догляду, у якого є безліч плюсів:

  • такий розчин можна віднести до азовмісних добрив, які добре засвоюються рослинами;
  • на відміну від багатьох інших добрив (наприклад, від тієї ж аміачної селітри або сечовини), нашатирний спирт робить позитивний вплив на куст відразу ж, йому не потрібно накопичувального ефекту;
  • за рахунок азоту, що міститься в нашатирному спирті, у рослин поліпшується цвітіння, що в майбутньому сприяє збору хорошого врожаю;
  • крім того, нашатир використовують і в боротьбі зі шкідниками, грибковими захворюваннями;
  • засіб завжди доступний і коштує недорого, його можна придбати в будь-якій аптеці;
  • приготувати розчин можна дуже швидко, це займе лічені хвилини;
  • розчин не потрібно наполягати, відразу ж після приготування його використовують за призначенням.

Недоліки теж присутні, але вони не настільки суттєві, щоб відмовлятися від застосування нашатиря. До них можна віднести такі нюанси:

  • слід суворо дотримуватися пропорцій, оскільки неправильне дозування нашатиря може завдати шкоди рослині, при надлишку азоту можуть виникнути грибкові хвороби, помідори будуть нарощувати зелену масу, а плодів буде мало;
  • крім того, обробляти кущі потрібно, використовуючи засоби захисту – маску і рукавички.

Розчинами, приготованими на основі нашатирного спирту, можна обприскувати кущі або поливати як в теплиці, так і відкритому ґрунті, залежно від того, якого ефекту потрібно досягти.

Як приготувати розчин?

Найкраще аміачну воду готувати на свіжому повітрі. Аміак має досить різкий запах, тому слід подбати, щоб поруч не було дітей і домашніх вихованців. Та й самому варто з обережністю вдихати цей запах.

Щоб розвести нашатир для томатів правильно, потрібно дотримуватися певних пропорцій, а залежати вони будуть від того, для якої мети готується розчин.

  • Якщо потрібно підживити коріння в період активного зростання, слід 40 мл нашатирного спирту розвести в 10 літрах води. Перед цим введення потрібно відстояти протягом доби. Поливають один раз на тиждень, не частіше. Таких підживлень за сезон рослині вистачить у кількості 5 штук.
  • За умови, що на рослині присутні всі ознаки нестачі азоту (жовття листя, кущик розвивається вкрай повільно, присутня мала кількість кольорів), на 10 літрів варто розвести 80 мл нашатирю.
  • Якщо ж потрібно обприскати рослини при боротьбі зі шкідниками, вистачить і 20 мілілітрів на десятилітрове відро води.

Як правильно використовувати?

Обробити томати в городі нашатирним розчином можна двома способами – побризкати на верхні частини рослин або влити рідину під корінь. Обробка може включати в себе два способи одночасно, але також можливі обприскування і поливання в різний час.

У весняний час прийнято удобрювати рослини для їх якнайшвидшого зростання. І застосування підживлення на основі нашатирного спирту буде дуже доречним, адже саме азот на початку вегетативного періоду допомагає рослинам правильно розвиватися. У цьому випадку буде корисна як позакоренева підживлення, так і полив рослин.

Дозування в цьому випадку може становити 40-50 мл на десятилітрове відро води. Багато садівників воліють застосовувати таке підживлення, додаючи у воду господарське або рідке мило. З його допомогою розчин довше затримується на листях. Крім поживних речовин, такий розчин приносить захист від шкідників. Розчин готується дуже просто: нашатир з пляшечки виливають у відстійну воду, а брусок мило натирають на терці, потім все це ретельно перемішують до повного розчинення.

Обприскувати помідори слід тільки в суху безвітряну погоду. При цьому обробку не проводять і в спеку. Слід вибрати ранні ранкові години або вечірній час, коли сонце пішло на спад. Під час обприскування можна використовувати пульверизатор. Але також добре допоможе зганьбити листя і лейка.

Нашатир має властивість швидко відлетучуватися. Тому розчин потрібно застосовувати безпосередньо після приготування.

Нашатир використовують у різних випадках і додають інші компоненти, щоб посилити дію розчину.

Для підживлення

Підживлення томатів виробляють різний час – починаючи від розсади до повного дозрівання врожаю. Кущі у відкритому ґрунті потребують азоту, але важливо не перестаратися. Інакше вони почнуть нарощувати зелену масу, а мета будь-якого городника – отримати якомога більше квітів, а потім і плодів.

Коли утворюються квіти і зав’язки, не потрібно обприскувати кущі нашатирем, так є ризик відлякати корисних комах-запилювачів. У цей час краще підгодувати рослину, вливаючи рідину під корінь. Якщо кущі виглядають пишними міцними і здоровими, захоплюватися азотом не варто. Але якщо спостерігається його брак, потрібно вживати заходів. А виражається це в наступному:

  • кущі ростуть дуже повільно;
  • квітів утворюється дуже мало;
  • стеблі тонкі і крихкі;
  • листя жовтіє і засихає.

На самому початку розчин роблять слабкіше. При зростанні кущів та дозріванні кольорів концентрації розчину збільшують. Якщо на самому початку, наприклад, достатньо однієї столової ложки нашатирного спирту на відро, то потім можна вже додати 2-3 ложки. Багато дачників змішують нашатирний розчин ще й з йодом. Варто враховувати, що, крім азоту, вносяться й інші підживлення. Їх потрібно чергувати, а не вносити одночасно. Наприклад, якщо внесли азотні добрива, калійні слід вносити тільки через два тижні.

Перед внесенням розчину з аміаком помідори потрібно полити, щоб уникнути опіку коріння.

Для захисту від хвороб і шкідників

Нашатир буде дуже корисний не тільки в якості добрива, але і як засіб боротьби від різних хвороб, наприклад, фітофтори, болісної роси. Він також допоможе позбавити рослину від чорної мошки, тлі, мурахів, ведмеді, зволікання та інших шкідників. Якщо рослинам досаджує тля, потрібно приготувати розчин з нашатирного спирту, води і господарського мила.

При цьому недостатньо просто зверху полити кущі з лейки або обприскати з пульверизатора. Потрібно ретельно обробити кожен листок з внутрішнього боку, саме там ховається тля. Це, звичайно, займе достатньо часу, зате з тлею вдасться впоратися з першого разу, головне – ретельно змити її з кущів. Якщо виявлено велику кількість мурахів, потрібно полити кожен куст і обризкати листя. Таку процедуру потрібно буде повторити через 2 тижні.

Для поливу розсади

Нашатир використовують навіть при посадці насіння. На літр води додають всього 1 мл нашатиря. При посадці в кожну лунку додають трохи цієї рідини. Потім розсаду поливають цим же розчином протягом усього зросту, поки томати знаходяться в ящиках. Але, звичайно, не кожен день, достатньо одного разу на 2 тижні. Коли розсаду пересувають у відкритий ґрунт, її можна також підтримати поживним розчином. А далі потрібно стежити за розвитком кущиків і контролювати їх зовнішній вигляд.

Навіть якщо зовні томати виглядають здоровими, зелененькими і бадьорими, багато дачників все одно воліють їх підгодувати з метою профілактики. Крім нашатиря, додають ще й пару столових ложок на відро яблучного оцту. Коли з’являються перші листочки, розсаду поливають дуже акуратно, найчастіше просто зрошують з пульверизатора, як і землю, коли чекають сходів насіння.

Для дозрівання врожаю

Нашатирний спирт можна застосувати не тільки в процесі зростання і виникнення зав’язків, але і коли плоди вже присутні, але повільно дозрівають. Можливо, стоїть похмура погода або помідори більшу частину дня знаходяться в тіні. Так чи інакше, кущі можна обприскати нашатирним розчином. Шкоди плодам це не принесе. Але потрібно влаштовувати таку процедуру востаннє як мінімум за тиждень до збору врожаю.

Щоб помідори швидше дозріли і навіть збільшилися в розмірах, можна приготувати такий розчин:

  • на 10 літрів води буде достатньо столової ложки нашатирного спирту;
  • у цю ж ємність додають склянку яблучного оцту;
  • на завершення доповнюють розчин рідким милом, достатньо 10 мілілітрів;
  • все це добре перемішують, наливають рідину в пульверизатор.

Цим розчином потрібно добре обприскати плоди і потім чекати їх якнайшвидшого дозрівання.

Головне, не забути потім зняті з куща плоди добре промити під проточною водою.

Корисні поради

У кожного городника є свої секрети збору хорошого врожаю, але нашатир є універсальним засобом, який застосовують багато. Потрібно лише дотримуватися запобіжних заходів і розводити розчин правильно. Кілька нескладних порад допоможуть зробити обробку якісно і не нашкодити собі.

  • Перш за все, потрібно пам’ятати про те, що слід обов’язково захищати органи дихання і очі від аміаку. Якщо раптом розчин потрапив у ніс або очі, потрібно промити їх під проточною водою. Рукавички також необхідні. Особливо якщо належить промивати кожен листок і прибирати ретельно шкідників з куща.
  • Розчин використовують відразу, інакше аміак вивітриться і толку не буде. Після того як рослини оброблені, залишки невикористаного розчину виливають, посуд промивають.
  • При приготуванні розчину слід ні на що не відволікатися і не залишати всі інгредієнти без нагляду. Особливо якщо в будинку є маленькі діти або тварини, яким обов’язково потрібно все перевірити і спробувати.
  • Щоб розчин довше затримався на листях, до нього додають господарське мило. Але багато хто його також замінює рідким милом, засобом для миття посуду, гелем для душу або шампунем.
  • Дуже важливо дотримуватися дозування при приготуванні розчину. При всіх своїх корисних властивостях аміак може заподіяти і шкоду рослинам. Якщо перевищити дозування при обробці розсади або дорослих рослин, вони можуть просто загинути, оскільки кущі можуть згоріти. Особливо це стосується ніжної молоденької розсади. Тож краще зробити розчин менш інтенсивним і поспостерігати за рослинами, ніж переборщити, коли вже неможливо буде щось виправити.

Як застосовувати нашатирний спирт при вирощуванні помідорів

Однією з популярних у дачних колах підгодівлі для томатів є рецептура, до складу якої входить нашатир. Добавка насичує ґрунт азотом, сприяє адаптації рослини до нових умов, а разом із цим нарощування пишної зеленої маси, без якої немислимо дозрівання плодів. Розкажемо, як використовувати нашатирний спирт на грядці правильно.

Навіщо на грядці нашатир

Крім азоту, підживлення захищає розсаду томатів від шкідників та бактерій. Вона допомагає кволим рослинам набратися сил, а також запобігти порушенням у зростанні та розвитку.

Але важливо знати, як і коли вносити такі добавки.

Коли застосовують

Вперше підживлення проводять ще перед висадкою насіння, яке обробляють в 1%-ному розчині аміаку.

Вдруге підживлення проводять через 7 днів після пересадки розсади в грунт (20 мг гідроксиду амонію на відро води).

Наступна порція добрива вноситься у період цвітіння (54 мл аміаку на 10 л води), яку повторюють через 2-3 тижні.

За дотримання графіка внесення добрив нашатир сприятиме утворенню більшої кількості зав’язей.

Щоб заподіяти шкоди розсаді, перед внесенням нашатирних добавок необхідно провести полив. Якщо цього не зробити, можна обпекти коріння рослини.

Про автора

admin administrator