Чому квашена капуста виходить мякою не хрумкою

Авторadmin

Чому квашена капуста виходить мякою не хрумкою

Чому капуста не виходить хрусткою і чи можна їсти м’яку капусту

Як посолити капусту, щоб вона була м’якою, а як – щоб вийшла хрусткою і соковитою, чому взагалі не виходить квашена капуста – з’ясував УНІАН.

Як правильно квасити капусту: чому квашена капуста виходить м’якою / depositphotos.com

Користь квашеної капусти відома здавна: від неї і серце працює краще, і організм омолоджується, і з похміллям вона боротися допомагає.

Сучасні дослідження додають, що корисні властивості квашеної капусти полягають ще в підвищенні стресостійкості й активізації обміну речовин. У чоловіків вона покращує вироблення сперматозоїдів, а жінкам корисно їсти квашену капусту хоч кожен день – при схудненні.

А ще в квашеній капусті багато фолієвої кислоти – тому вона корисна вагітним жінкам і тим, хто годує немовля.

Читайте також Квашена капуста – рецепт: як приготувати смачну квашену капусту Капустяний розсіл теж можна використовувати в лікувальних цілях – щоб поліпшити травлення і перемогти запори.

Загалом, є чимало причин засолити капусту на зиму. Ось тільки не завжди вона виходить пікантно-хрусткою. Чому квашена капуста виходить м’якою, чи можна їсти м’яку квашену капусту і що робити, якщо квашена капуста стала м’якою – з’ясував УНІАН.

Чому квашена капуста виходить м’якою

Є низка причин, чому квашена капуста вийшла дуже м’якою.

Читайте також Коли прибирати капусту за місячним календарем в 2021 році: всі нюанси Деякі господині навіть спеціально порушують ці правила, щоб зробити м’яку квашену капусту. Наприклад, солять не за рецептом: мало солі – в результаті мало соку, в якому кваситься капуста. Як результат – непроквашена до пуття капуста.

Скільки солі класти в квашену капусту? За класикою: на один кіло овоча – 25-30 грам солі. І відразу уточнимо, скільки солі в столовій ложці: зазначена кількість – це одна столова ложка солі без гірки і з гіркою відповідно.

Що не можна робити, щоб капуста не вийшла м’якою:

  • квасити потрібно в скляній, дерев’яній або емальованій тарі (в металевій ємності капуста темніє) великого обсягу – щоб залишилося місце для соку, що капуста пустить у процесі (тобто щоб сік не вилився за краї);
  • не робити заготовки на зиму з ранніх сортів капусти – в ідеалі потрібні великі міцні качани більш пізніх сортів;
  • не брати для квашення качани, які тільки що зняті з грядки – вони повинні відлежатися;
  • не брати капусту, яка переморожена – буде м’якою, солодкуватою, а ще з неприємним запахом;
  • намагатися не брати капусту з нітратами – тут не вгадаєш, звичайно, але саме велика кількість нітратів винна в тому, що в результаті виходить м’яка капуста;
  • після шинкування не можна не в якому разі м’яти або тиснути капусту – просто перемішати з сіллю;
  • потрібно бути обережнішим із додаванням цукру і моркви – деякі рецепти квашеної капусти це допускають, але надлишок цукру й/або моркви робить капусту м’якою за підсумком. Зокрема, моркву теж беруть пізніх сортів і в пропорції 300-400 грам моркви на 10 кіло капусти;
  • поки йде квашення, капусту потрібно протикати, випускаючи надлишки вуглекислого газу.

Такі ось нехитрі правила допомагають приготувати тверду і хрустку квашену капустку.

Чи можна їсти м’яку квашену капусту без ризику для здоров’я

Все залежить від запаху. Якщо немає гнильного запаху – то страві можна пробачити її непрезентабельний вигляд. А ось якщо від квашеної капусти виходить неприємний запах, то таку капусту не можна давати навіть домашнім тваринам.

Що робити, якщо квашена капуста стала м’якою

Додавати таку капусту в інші страви, для яких її структура буде просто ідеальною.

Що приготувати з м’якої квашеної капусти? Пиріжки і пироги з капустою, вареники, борщ або капусняк – будь-яку страву, під час готування якої така капуста пройде термічну обробку, причому чим довше, тим краще.

5 помилок при квашенні капусти через які вона м’яка і не хрумтить

Квашена капуста — смачне і просте в приготуванні блюдо, хоча зробити його ідеальним виходить не завжди. Хочеться, щоб капуста була соковитою і хрусткою, а виходить суха і м’яка. У цій статті ми розглянемо 5 основних помилок і нюансів, які потрібно враховувати при квашенні капусти, інформує Ukr.Media.

Правильний сорт і вік

Молода капуста відмінно підійде для салату, тоді як для квашення варто брати пізні або середні сорти. Для активного бродіння важливий цукор, а саме в них його міститься найбільше. Вибирайте качани середнього розміру, бо їх зручніше шинкувати.

Обережно з зайвим повітрям

Коли процес бродіння запущений — у банці відбуваються процеси з утворенням вуглекислого газу, і якщо його не випускати — капуста стає м’якою та перекисає. Тому декілька разів на день треба чимось гострим штрикати капусту — тим самим випускаючи все повітря, яке скупчується в банці.

Нарізаємо правильно

В теорії капусту можна нарізати як завгодно і вона все одно вийде смачною, але чи буде хрустіти — велике питання. Ідеальний варіант-шинкування ножем на шматочки товщиною 5-7 мм.якщо використовувати кухонний комбайн або овочерізку, то шматочки вийдуть менше і того самого хрускоту не буде.

Правильна тара

Традиційний посуд для квашення капусти — дерев’яні бочки. Якщо таких в господарстві немає, то підійде скляна або емальована ємність. Важливо, щоб вона була цілою, без наскрізних тріщин і великих відколів. Алюмінієвий посуд для квашення капусти не підходить в принципі: метал викликає потемніння і гіркоту.

Особливості приготування

Якщо ви готуєте велику кількість капусти, то не потрібно різати її всю відразу, якщо тільки у вас не величезна бочка в якості тари. Готуйте декількома партіями: так її буде простіше перемішати, і вона вийде однорідною.

Найправильніший рецепт квашеної капусти — не потрібно ставити капусту в холодильник, процес бродіння буде швидше при температурі 20-22°C. Квасити потрібно від двох днів до тижня, щодня знімаючи піну. Пробувати її теж можна кожен день: коли смак і хрускіт вас повністю влаштують, тоді вона і буде готова.

Чому квашена капуста виходить м’якою, а не хрумкою

Квашена капуста є не тільки смачною, а й надзвичайно корисною стравою.

Як правило, її рекомендують вживати в холодну пору року як цінне джерело вітаміну С.

Подробиці

Відомо, що за допомогою квашеної капусти можна зміцнити імунну систему.

Однак не завжди страва виходить такою, як ми очікуємо.

Чому ж квашена капуста виходить м’якою, а не хрумкою?

1.Ви обрали не той сорт овочів.

Не всі види капусти підходять для заготовок. Найкраще для початку скуштувати капусту, яку ви плануєте готувати.

Зупиніть свій вибір на тому качані, який має приємну насолоду і соковитість.

А ось “сухі” сорти не підходять для заготівлі.

2 .Сіль.

Без солі обійтися не можна при приготуванні капусти, тому що саме вона не дає капусті прокиснути. Якщо додати її в невеликій кількості, то страва вийде м’якою.

Тому завжди розраховуйте кількість солі правильно. Досвідчені господині на 1 кілограм овочів беруть одну столову ложку без гірки.

3.Морква.

Завжди приємно насолоджуватися капустою разом із морквиною, але якщо додати її в надто великій кількості, то капуста вийде м’якою.

Тому на кілограм капусти варто брати приблизно 250 г моркви.

Про автора

admin administrator