Чому мухи пристають до сплячої людини

Авторadmin

Чому мухи пристають до сплячої людини

Мухи розносять набагато більше мікробів, ніж думали раніше

Вони здатні переносити понад 600 різних видів бактерій, про що свідчить аналіз ДНК.

Багато з цих бактерій є збудниками хвороб людини, зокрема пневмонії, кишкових інфекцій та зараження крові.

Як показують експерименти, мухи переносять і розповсюджують бактерії, які живуть у них на лапках і крилах. Буквально кожен крок, який робить муха, спричиняє поширення живих бактерій.

“Люди й раніше здогадувалися, що мухи є переносниками патогенних бактерій, але ніхто не підозрював про масштаби цього явища”, – каже один з авторів дослідження, професор Дональд Брайант з Університету штату Пенсильванія.

Епідемії

Учені проаналізували ДНК при вивченні мікробів, знайдених на і у тілі кімнатних (Musca domestica) і м’ясних (Chrysomya megacephala) мух.

Кімнатна муха, яка живе по всьому світу, виявилася переносником 351 виду бактерій. М’ясна муха, що живе в теплих країнах, є носієм 316 видів бактерій. Значну частину цих мікроорганізмів переносять обидва види мух.

Дослідники, які опублікували отриману інформацію в журналі Scientific Reports, відзначають, що служби охорони здоров’я, можливо, недооцінюють роль мух у розповсюдженні інфекційних захворювань.

“Наступного разу на пікніку добре подумайте, чи варто їсти салат, на який сіла муха”, – зауважує професор Брайант.

Автор фото, ANA JUNQUEIRA AND STEPHAN SCHUSTER

Голова м’ясної мухи під електронним мікроскопом

Однак вчені вважають, що мухи можуть виконувати й корисну функцію – вони є системою раннього попередження про наближення інфекції, як дрони, що збирають інформацію про патогенних бактерій.

“Мух можна спеціально запускати в важкодоступні місця, а потім вивчати їх як збирачів біоматеріалу”, – каже науковий директор Технологічного університету Наньян в Сінгапурі Стефан Шустер.

Кімнатні мухи відомі своєю зневагою до гігієни – їм подобається харчуватися гнилими продуктами, падаллю та фекаліями. Вважається, що вони є переносниками цілої низки захворювань людини, свійської худоби та рослин.

М’ясні мухи часто з’являються у тілі мертвих тварин. Вони розповсюджені в міських районах і часто зустрічаються на території боєнь, м’ясопереробних підприємств і звалищ харчових відходів.

Чому люди іноді не можуть швидко прихлопнути муху: для цього є важлива причина

Мухи в жодному разі не розумніші за людину, але їхнє вміння уникнути смерті пов’язане з їхнім сприйняттям світу.

Причина, з якої мухи майже завжди випереджають удари людей, багато в чому пов’язана зі швидкістю, з якою комахи бачать світ, пише Big Think.

У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Мухи не мають такого ж інтелекту, як людина, але водночас іноді їх дуже складно прихлопнути, тому вони можуть спокійно прожити своє недовге життя, яке триває приблизно місяць. У чому ж секрет мух?

Усі тварини на планеті і сама людина бачать навколишній світ у вигляді цілісного кіно. Але насправді мозок у кожного виду живих істот бере окремі зображення світу, які бачать очі з фіксованою частотою за секунду у вигляді окремих спалахів, а потім збирає все докупи.

Але як показують дослідження, що менший за розмірами вид тварини, зокрема це стосується комах, то в них швидший зір. Тобто, якщо людина бачить світло у вигляді 60 спалахів за секунду, які потім перетворюються на цілісну картину світу, то мухи бачать 250 таких спалахів за секунду. Тобто з точки зору мухи, людина рухається як у сповільненій зйомці. Тому будь-який рух рукою в бік мухи, яким би швидким він не був, однаково для мухи представлений у вигляді дуже повільного помаху рукою, і це дає можливість їй уникнути передчасної смерті.

Мухи в жодному разі не розумніші за людину, але їхнє вміння уникнути смерті пов’язане з їхнім сприйняттям світу

За словами вчених, такий швидкий зір для літаючих комах має життєво важливе значення для виживання. Насправді, як показують дослідження, на Землі мешкають деякі види мух, у яких сприйняття світу відбувається в 6 разів швидше, ніж у людини. Тобто для таких комах усе навколо рухається дуже повільно.

Якщо одні мухи бачать світ швидше, ніж інші мухи, значить, деякі люди можуть також сприймати час інакше, ніж інші? Чи має це якесь відношення до того, чому час, здається, прискорюється в міру того, як ми стаємо старшими? За словами Ендрю Джексона з Трініті-коледжу, Дублін, Ірландія, це цілком можливо. Як показують дослідження, дійсно сприйняття світу людиною і сприйняття часу може змінюватися з віком. Вважається, для дітей час іде повільніше, ніж у літніх людей, які спостерігають більш швидкий плин часу.

Нещодавнє дослідження, як уже писав Фокус, показало, що в ранній історії нашого Всесвіту час йшов у 5 разів повільніше, ніж зараз.

Також Фокус писав про те, що вчені розповіли, чому час рухається вперед і чи може він закінчитися. За словами дослідників, у часу є початок, але чи буде у нього кінець, залежить від природи темної енергії.

  • Читайте нас у:
  • Читайте у Telegram
  • Читайте у Facebook
  • Читайте у Twitter
  • Читайте у Viber
  • Теги:
  • природа
  • людина
  • час
  • муха
  • комахи
  • Поширити:
  • відправити у Telegram
  • поділитись у Facebook
  • твітнути
  • відправити у Viber
  • відправити у Whatsapp
  • відправити у Messenger

Про автора

admin administrator