Чому не показують передачу чоловіче та жіноче

Авторadmin

Чому не показують передачу чоловіче та жіноче

Чому жінки рідше ставлять запитання на публіці

За свою кар’єру я провела десятки радіошоу й сотні публічних заходів, важлива частина яких – сесія запитань і відповідей . Я завжди прагнула, щоб моя аудиторія почувалась достатньо комфортно і могла говорити про те, що її хвилює. Але хоч би як я старалась, чоловіків, готових підняти руку й поставити запитання, завжди було більше, ніж жінок.

Ви скажете, що в жінок просто менше запитань. Можливо, але часто після заходу в черзі в жіночий туалет жінки з зали запитували в мене те, що хотіли, але так і не наважились озвучити. І завжди це було чудове запитання.

Мене зацікавив цей феномен і я вирішила вивчити статистику. Виявилось, що мій досвід не є чимось особливим. Це радше норма.

Приміром, Шошана Джарвіс з Каліфорнійського університету дослідила активність на конференції, де виступали різні вчені, — від біологів до астрофізиків та економістів. Це була одна з тих конференцій, де, якщо ви хочете поставити запитання, потрібно залишити своє місце і стати в чергу перед мікрофоном, поки всі інші спостерігають за вами.

Серед учасників було 63% чоловіків, тому очікували, що від них надійде 63% запитань, але виявилось, що чоловіки поставили 78% питань.

Те саме показало дослідження Алісії Картер з Університетського коледжу Лондона. Вона вивчила 250 наукових семінарів у 10 країнах і виявила, що жінки у два з половиною рази рідше, ніж чоловіки, ставили запитання, хоча співвідношення присутніх у середньому було однаковим.

Автор фото, Getty Images

Чоловіче та жіноче безпліддя: основні причини

Найчастіше провокувати безпліддя у чоловіків та жінок можуть ендокринні причини.

Безпліддя у чоловіків та жінок

У чоловіків це можуть бути зміни рівня гормону пролактину, зниження рівня тестостерону та підвищення рівня естрадіолу. У жінок ендокринна безплідність найчастіше пов’язана з відсутністю овуляції.

В ендокринну безплідність також включають зниження якості та кількості яйцеклітин. З віком ці показники змінюються, тому після 35 років фертильність значною мірою знижується. А до певного моменту якість та кількість яйцеклітин стає такою, що запліднення стає неможливим. Цей фактор називається зниженням оваріального резерву.

Крім того, причинами чоловічого безпліддя можуть бути аномалії розвитку сечостатевої системи, генетичні відхилення та температурний вплив на мошонку. Порушення у певних генах (азооспермія) зумовлює утворення неякісної сперми або повну відсутність сперматозоїдів в еякуляті.

У жінок причин безплідності набагато більше, ніж у чоловіків. Одна з найпоширеніших – трубно-перитонеальна, коли порушується прохідність маткових труб. Воно може бути як уродженим, так і набутим, і бути спричинене запальними процесами чи позаматковими вагітностями.

Сучасним методом подолання безплідності є програми екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). До протипоказань до ЕКЗ відносять онкологічні захворювання, тяжкі хвороби різних систем та органів, запалення та інфекції.

Знайшов помилку? Виділи її та натисни CTRL+Enter.

Про автора

admin administrator