Чи потрібно мити обличчя після корейської тканинної маски

Авторadmin

Чи потрібно мити обличчя після корейської тканинної маски

10 этапів корейського догляду: що, навіщо і чому?

Знаменита 10-ступінчаста система догляду за шкірою увірвалася до нас на початку 2000-х разом із потоком корейської косметики та стала еталоном для жінок, які дбайливо ставляться до своєї краси. Ось тільки новачкові розібратися з цими 10-ма ступенями непросто, адже є обов’язкові та додаткові етапи догляду, ранкові та вечірні, щоденні та щотижневі… Як тут пригадаєш?!

У цій статті ми разом з тобою розберемо корейський догляд за шкірою на атоми і розкладемо по поличках. Після прочитання ти знатимеш, як правильно побудувати свої ритуали краси і які засоби допоможуть тобі залишатися привабливою у будь-якому віці.

Етап 1. Демакіяж

Перед основним доглядом необхідно ретельно очистити шкіру. Щоб видалити забруднення, кореянки слідують принципам двофазного очищення. Такий підхід схвалюють усі косметологи світу, оскільки він гарантує чистоту шкіри.

Прибрати силікони та інші частинки декоративної косметики здатні лише засоби на олійній основі – ремувери, гідрофільні олії, очищаючі бальзами та креми. Звичні пінки та гелі для вмивання не призначені для зняття макіяжу: вони виступають лише на наступному етапі!

Найбільш поширеними засобами демакіяжу є гідрофільні олії. Їх слід наносити на суху шкіру, масажувати вологими руками та змивати. Олії як би розчиняють косметику і очищають пори. Всупереч поширеній думці, гідрофільні олії можна і потрібно використовувати власницям жирної шкіри: вони не підвищують сальний блиск, а навпаки, допомагають позбутися зайвої жирності.

Засоби для зняття макіяжу найчастіше універсальні і не підбираються під тип шкіри. Використовувати їх необхідно щовечора, коли ти наносиш макіяж. Також гідрофільні олії можна наносити вранці, щоб забрати жирний блиск.

Етап 2. Водне очищення

Очистити шкіру від залишків косметики, вуличного пилу, масляного засобу допомагають пінки та гелі для вмивання. Перед застосуванням їх рекомендується спінювати вологими руками або спеціальною щіточкою: бульбашки, що при цьому утворюються, краще очищають шкіру і насичують епідерміс киснем. Використовувати пінку або гель потрібно не лише увечері, а й уранці. За ніч твоя шкіра виділяє себум і забруднюється через пил – адже ти не хочеш носити цей шар бруду весь день?

Вибір текстури засобу (пінка або гель) не має великого значення і залежить від твоїх переваг. А ось на склад варто подивитися уважніше. Найчастіше корейські пінки та гелю для вмивання містять доглядові компоненти, які можуть підходити лише певному типу та стану шкіри. Наприклад, засоби з пептидами рекомендовані для боротьби зі зморшками, а гіалуронова кислота буде особливо корисною для зневодненої та сухої шкіри.

Етап 3. Ексфоліація (пілінг)

Твоя шкіра безперервно оновлюється. Омертвілі «зношені» клітини відокремлюються і осідають на поверхні, а їх місці утворюються нові. Щоб ороговілі частинки не залишалися на шкірі щільним шаром, їх потрібно видаляти. Для цього існують спеціальні засоби, що відлущують. Вони надають спектр корисних дій на шкіру.

  • Прискорюють оновлення та відновлення шкіри.
  • Очищають пори від глибоких забруднень.
  • Підвищують мікроциркуляцію крові.
  • Вирівнюють та освіжають колір обличчя.
  • Запобігають ранньому старінню.

Для домашньої ексфоліації рекомендовані м’які пілінг-скатки та ватяні диски з кислотами. Знайомі багатьом скраби з твердими частинками травмонебезпечні для шкіри, особливо проблемної та чутливої. Скраби буквально дряпають поверхню шкіри, легко ушкоджують прищики та рубці, а головне – порушують захисний бар’єр. Тому віддай перевагу делікатним скаткам. Якщо на твоєму обличчі є висипання акне, застосовуй ще ніжніші засоби – диски з Aha-кислотами.

Відлущувати шкіру щодня не потрібно. Процедура проводиться один раз на тиждень для нормальної та жирної шкіри, а для сухої та чутливої – один раз на два тижні.

Етап 4. Тонізування

Це найдоцінніший європейцями крок догляду за шкірою! Проте є обов’язковим та впливає на весь подальший ритуал краси. Справа в тому, що після контакту з водою під час очищення твоя шкіра починає інтенсивно втрачати вологу. Тому багато жінок відчувають сухість і стягнутість після вмивання. Нестача вологи може призвести до дуже неприємних наслідків: лущення, підвищення жирного блиску, передчасних зморшок, проблемних висипів.

Щоб цього не сталося, використовуй тонер щодня. Корейські тонери спрямовані на глибоке зволоження шкіри та перешкоджають випаровуванню вологи з епідермісу. Крім того, тонер виконує функцію своєрідного провідника та покращує проникнення інших засобів у шкіру. За допомогою тонера ти можеш підвищити ефективність домашнього догляду у кілька разів!

Корейські красуні дотримуються правила 30 секунд: за цей час потрібно встигнути нанести тонер після вмивання. Наслідуй їх приклад – і результат не змусить себе чекати.

Етап 5. Есенція

Есенція постає як додатковий етап догляду. Головна функція есенції – зволоження шкіри. Здавалося б, те саме завдання вирішує тонер на попередньому етапі, проте в корейській системі зволоженню приділяють особливе значення. Азіатські дівчата прагнуть ефекту «чок-чок», при якому обличчя виглядає так, наче тільки вмите ранковою росою, а шкіра набуває природного блиску. Тому багато зволоження для кореянок просто не буває!

Також есенції часто спрямовані на вирішення конкретних проблем зі шкірою, що робить їх схожими із сироватками, що виступають на наступному етапі догляду. Але порівняно із сироватками есенції мають легку текстуру та миттєво засвоюються шкірою. Через це їх потрібно наносити дуже швидко, поки склад не ввібрався в пальці.

Використовувати есенцію у щоденному догляді не обов’язково. Засоби часто застосовуються у тих випадках, коли шкіра потребує лікування, омолодження або стає зневодненою. Але якщо ти не маєш таких проблем і хочеш ввести у свій догляд зволожуючу есенцію, шкоди від засобу точно не буде, тільки користь. Головне – правильно підібрати есенцію за типом та станом шкіри.

Етап 6. Сироватка чи ампула

Сироватки та ампули – найбільш концентровані засоби у всій системі догляду. Вони доставляють активні компоненти у глибокі шари шкіри та допомагають позбутися недосконалостей у короткий термін. Корейські виробники пропонують сироватки для вирішення будь-якої проблеми зі шкірою – від сухості та нерівного тону до акне та зморшок. Тому сироватки, як і більшість інших засобів, слід підбирати за типом та станом шкіри.

Використовувати сироватки необхідно курсом протягом місяця з перервою 4-5 тижнів, щоби шкіра встигала відпочити від концентрованого засобу. Сироватки не належать до обов’язкових етапів догляду. Застосовувати їх у молодому віці рекомендується при проблемних висипаннях чи зневодненості. Але якщо ти вже зіткнулася з ознаками старіння шкіри, антивікові сироватки мають стати невід’ємною частиною домашнього догляду.

Етап 7. Маска для обличчя

За сироваткою слід ще один додатковий етап догляду – нанесення тканинної маски. Косметологи радять використовувати маски не рідше ніж один раз на тиждень, навіть якщо у тебе немає проблем зі шкірою. Просочена насиченим складом тканина інтенсивно живить шкіру корисними компонентами, а також посилює дію сироватки та есенції.

Купити корейські тканинні маски сьогодні не складно. Асортимент масок величезний у будь-якому магазині! У такому розмаїтті легко знайдеться потрібний засіб за типом і станом шкіри. Тканинні маски відрізняються доступною ціною, тому дозволити собі додатковий засіб один раз на тиждень може кожна жінка.

Замість тканинної маски на 7-му етапі догляду можна застосовувати альгінатну. Вони відрізняються концентрованим складом і дають видимий ефект з першого нанесення. Альгінатні маски зазвичай використовують у салонах краси, але провести процедуру легко та в домашніх умовах. Якщо ти віддаєш перевагу маскам, що змиваються, наприклад, з глини, їх потрібно наносити раніше – відразу за етапом тонізування. Після змивання маски слід використовувати тонер.

Етап 8. Емульсія

Емульсія – це майже той же звичний крем для обличчя, але з легкою рідкою текстурою. Емульсію можна розглядати як додатковий етап догляду, а можна використовувати замість крему: все залежить від твоїх відчуттів, типу шкіри і часу догляду.

Наприклад, володаркам жирної шкіри найчастіше некомфортно весь день через щільні креми. Для них повітряна емульсія є справжнім порятунком у ранковому догляді! А ось жінки з сухим типом шкіри можуть сміливо поєднувати обидва засоби, тому що їх шкіра потребує інтенсивного зволоження та захисту.

Етап 9. Крем для шкіри навколо очей

Шкіра в області очей – найтонша і найчутливіша частина твого обличчя. Вона схильна до сухості та раннього старіння незалежно від основного типу шкіри. Тому шкіра навколо очей потребує окремого догляду.

Корейські креми навколо очей спрямовані на усунення ключових недоліків цієї зони: сухості, темного кола, набряклості, зморшок. А головне – всі креми гальмують в’янення шкіри та продовжують молодість. Тому використовувати окремий крем для повік рекомендують вже в юному віці, тільки в ньому не повинно бути сильних anti-age компонентів.

Етап 10. Крем для обличчя

Цей засіб є найзнайомішим для європейських жінок і не потребує представлення. Крем виступає на завершальному етапі догляду, доповнює та закріплює дію всіх попередніх засобів. Підбирається крем також за типом та станом шкіри.

У ранковому догляді крем можна замінити на емульсію, про яку ми вже говорили вище. А ввечері один-два рази на тиждень замість крему можна використати нічну маску. Нічні маски дуже схожі на крем, тільки мають густішу консистенцію та високу концентрацію компонентів. Маски наносяться за 15-30 хвилин до сну і змиваються лише вранці. Такі маски часто призначені для догляду за шкірою, що в’яне, і спрямовані на боротьбу з зморшками.

Захист від сонця

Вранці перед виходом на вулицю чи нанесенням макіяжу обов’язково використовуй сонцезахисний крем. Захист від ультрафіолетових променів необхідний щодня будь-якої пори року!

Підведемо підсумок

З 10 етапів корейського догляду всього 5 обов’язкові до виконання щоденно:

  • демакіяж;
  • водне очищення;
  • тонізування;
  • крем навколо очей;
  • крем для обличчя або емульсія.

До них примикає шостий ранковий крок – нанесення сонцезахисного крему.

Ще два обов’язкові етапи – пілінг та тканинна маска. Вони проводяться лише раз на тиждень.

Інші два кроки – есенція та сироватка – є додатковими. Чи використовувати ці засоби, вирішувати тобі. Ми рекомендуємо вводити есенції та сироватки для боротьби зі зморшками та загальним в’яненням, а також якщо ти маєш інші серйозні проблеми зі шкірою (акне, пігментні плями, рубці).

Піклуйся про свою красу правильно з Face Bar!

Тканинні маски для обличчя: чи варто чекати на диво

Останні кілька років тканинні маски є одним із найпопулярніших косметичних продуктів. Дівчата різних статусів та віку регулярно їх купують, бажаючи швидко привести шкіру до ладу.

Про те, що являють собою тканинні маски, як впливають на шкіру і чи мають вони омолоджувальну дію, розповіла лікарка-косметологиня, дерматовенерологиня Ганна Кравчук.

ЩО ТАКЕ ТКАНИНА МАСКА

Тканинна маска — це целюлозна серветка, просочена спеціальним косметичним гелем або висококонцентрованою сироваткою. Кожна тканинна маска продається в індивідуальному, герметичному упакуванні та має прорізи для очей, носа і рота.

У чому особливість тканинних масок?

Вони щільно прилягають до рогового шару епідермісу та створюють ефект оклюзії. Річ у тому, що з нашої шкіри постійно випаровується вода. Якщо накрити її, наприклад, тканинною маскою, процес випаровування сповільниться. Завдяки цьому рівень вологи в шкірі зросте досить швидко. А активні речовини, що входять до складу маски, нададуть епідермісу миттєву дію — тонізують, освіжать, вирівняють тон.

Також тканинні маски здатні:

  • очищати епідерміс;
  • пом’якшувати;
  • усувати сухість та відчуття стягнутості;
  • заспокоювати;
  • живити;
  • матувати;
  • усувати лущення;
  • покращувати мікроциркуляцію крові.

ЧИ ВАЖЛИВИЙ СКЛАД

Склад тканинної маски — це основа, від якої залежить отриманий результат. Бажаними інгредієнтами масок є: гіалуронова, молочна кислота, колаген, рослинний сквален, гліцерин, алантоїн, ніацинамід, сечовина, глюкозамін, пептиди, амінокислоти, сік алое вера, екстракт зеленого чаю, кави, шовку, дамаської троянди, цитрусових, олії ши, карите, макадамії, авокадо, вітаміни А, В, С.

Дуже важливо, щоб у складі тканинної маски не було надто багато розчинників, консервантів та різних видів спирту. Якщо на перших місцях у списку інгредієнтів стоїть бутиленгліколь, дипропіленгліколь, алкоголь або парабени, не очікуйте від маски “чудодійного” ефекту.

Якщо у вас шкіра чутлива і схильна до алергії, я рекомендую вибирати маски з максимально коротким і зрозумілим складом. Звичайно, в їхньому складі можуть і повинні бути консерванти, але не в надмірній кількості: два корисні компоненти на десять консервантів.

ЯК ПІДГОТУВАТИ ШКІРУ ДО НАНЕСЕННЯ ТКАНИННОЇ МАСКИ

Перед застосуванням тканинної маски шкіру необхідно очистити та тонізувати. Також попередньо можна провести ексфоліацію (скрабування/пілінг).

Виймати маску з упаування потрібно чистими руками, не торкатись тильного боку, який стикатиметься зі шкірою. Як правило, виробники враховують цей момент, покриваючи один бік маски захисною плівкою або роблять їх двосторонніми.

Після того, як маска опинилася на обличчі, її необхідно добре розправити і зайняти горизонтальне положення. Протирати пил, готувати борщ або розмовляти телефоном з тканинною маскою на обличчі — не найкраща ідея. Вона повинна максимально щільно приклеїтися до шкіри на час, вказаний виробником.

Якщо ви хочете освіжити шкіру після перельоту, перебуваючи в аеропорту, очистити обличчя можна за допомогою міцелярної води або серветок для обличчя, що очищають. Після очищення обличчя бажано протерти тоніком без спирту. Лягати з маскою на обличчі, перебуваючи в громадському місці не обов’язково, але посидіти все ж таки доведеться.

Також дуже важливо дотримуватися всіх рекомендацій виробника. Якщо в інструкції зазначено, що перед застосуванням маски необхідно очистити шкіру, зробіть це. Після застосування деяких масок потрібно вмиватися теплою водою. Існують маски, після зняття яких рекомендують розподілити залишки сироватки по шкірі або усунути їх за допомогою серветок. Ці моменти я раджу обов’язково враховувати.

Намагайтеся не перетримувати маску довше, ніж вказано в інструкції часу (від 10 до 30 хвилин). Вона не повинна намертво приклеїтись до шкіри. Якщо це станеться, вона не зволожить її, а навпаки пересушить та/або спровокує подразнення.

Крім того, не можна залишати денну маску на ніч. Якщо ви хочете максимально зволожити або підживити шкіру, використовуйте спеціальні нічні маски.

Тканинні маски — це доступний кожній дівчині косметичний продукт, який дійсно здатний покращити стан шкіри. Вони добре тонізують, зволожують, очищають, освітлюють. Для отримання помітнішого ефекту користуватися масками необхідно регулярно (хоча б 1-2 рази на тиждень) або курсами.

Однак хочу відзначити, що тканинні маски не скорочують глибокі зморшки, але підвищують у довгостроковій перспективі пружність шкіри, не підтягують овал обличчя. І не забувайте, що тканинні маски — елемент додаткового догляду, тому про зволожувальні креми, сироватки, процедури, що відлущують шкіру, забувати не варто.

Любіть себе та свою шкіру!

Більше порад про красу та здоров’я читайте на сторінці Ганни Кравчук instagram.com/dr.annakravchuk

Читайте також:

Про автора

admin administrator