Скільки вітаміну К у банані

Авторadmin

Скільки вітаміну К у банані

Зміст:

Рятівник від раптового голоду: чому банан такий корисний

Через високу калорійність банани часто недооцінюють. Завдяки великій кількості вітамінів, які містяться в цих плодах, ми можемо втамувати голод, а також заспокоїти нервову систему. Чому потрібно включити до свого раціону банани – читайте в нашому матеріалі.

Банани також використовуються у різних косметичних процедурах, зазначає 24 канал.

Склад одного банану

У середньому, 100 грамів банану містить приблизно 105 калорій. Варто зазначити, що в банані багато вуглеводів і дуже мало жирів. Фрукт вважають поживним: він калорійний, але й багатий на вітаміни (В1, В2, В3, В9, А, РР, С, Е). Також до складу входять такі макро- та мікроелементи: кальцій, фосфор, мідь, цинк, натрій, магній і залізо.

Тому від раптового голоду він вас врятує, адже швидко заповнить потребу організму в енергії.

Користь для організму

  1. Банани позитивно впливають на стан серцево-судинної системи, завдяки вмісту калію та магнію.
  2. Вітаміни групи В і триптофан, які є в банані, допомагають подолати нервове напруження та зняти стрес.
  3. Банани є джерелом заліза, тому він корисний для утворення гемоглобіну в крові.
  4. Клітковина в складі бананів корисна для шлунку. Їх часто рекомендують при ураженнях слизової оболонки ротової порожнини і шлунково-кишкового тракту.
  5. Цей фрукт є джерелом швидкої енергії. Тому при підвищеній втомлюваності та високих фізичних і інтелектуальних навантаженнях варто їсти банани.
  6. М’якоть бананів використовують у косметичних процедурах.


Банани дуже корисні / Фото pexels

Чи може нашкодити банан організму та кому не варто їх їсти

  • Маленьким дітям не рекомендовано давати подібні ласощі, адже вони можуть спричинити здуття живота, кольки та навіть отруєння.
  • Банан сприяє виведенню рідини з організму, тому банани дуже небезпечні для людей, які хворі на тромбофлебіт і ішемічну хворобу.
  • Банани також не можна тим, хто має підвищене згортання крові.
  • Цей фрукт не рекомендується людям, які нещодавно перенесли інсульт або інфаркт.

Як обрати банани

  • Хвостик повинен бути зеленим, пружним і без ознак гниття чи плісняви.
  • Банан не повинен мати пошкоджень та темних вм’ятин.
  • Якщо банан пружний, але шкірка має невеликі темні цятки – це ознака перестиглих бананів.

Як обрати смачні банани / Фото pexels

Ідеальна температура для зберігання банана – 13 градусів.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

банани

Факти про поживну цінність, вітаміни та користь для здоров’я

Це детальна стаття про банани. Які вони, як виглядають, а також детальна інформація про харчування та користь для здоров’я.

На основі доказів Ця стаття заснована на наукових доказах, написаних експертами та перевірених фактами. Ми дивимось на обидві сторони суперечки і прагнемо бути об’єктивними, неупередженими та чесними.

Останнє оновлення 5 лютий 2023 р. та останній огляд експерта 7 січень 2022 р.

Банани є однією з найважливіших продовольчих культур на планеті.

Вони походять із родини рослин під назвою Musa, яка є рідною для Південно-Східної Азії та вирощується в багатьох теплих районах світу.

Банани є здоровим джерелом клітковини, калію, вітаміну B6, вітаміну C, а також різних антиоксидантів і фітонутрієнтів.

Існує багато типів і розмірів. Їх колір зазвичай коливається від зеленого до жовтого, але деякі різновиди червоні.

Ця стаття розповість вам все, що вам потрібно знати про банани.

Факти про харчову цінність бананів

Харчова цінність 1 банана середнього розміру (100 грам) є:

вуглеводи

Банани є багатим джерелом вуглеводів, які містяться в основному у вигляді крохмалю в незрілих бананах і цукру в стиглих бананах.

Вуглеводний склад бананів різко змінюється під час дозрівання.

Основним компонентом незрілих бананів є крохмаль. Зелені банани містять до 80% крохмалю в сухому вигляді.

Під час дозрівання крохмаль перетворюється на цукор і в кінцевому підсумку становить менше 1%, коли банан повністю дозріває.

Найпоширенішими видами цукру в стиглих бананах є сахароза, фруктоза і глюкоза. У стиглих бананах загальний вміст цукру може досягати більше 16% від свіжої маси.

Банани мають відносно низький глікемічний індекс 42–58, залежно від їхньої стиглості. Глікемічний індекс – це показник того, як швидко вуглеводи з їжі потрапляють у кров і підвищують рівень цукру в крові.

Високий вміст у бананах стійкого крохмалю та клітковини пояснює їхній низький глікемічний індекс.

Волокна

Велика частка крохмалю в незрілих бананах є стійким крохмалем, який проходить через ваш кишечник неперетравленим.

У вашому товстому кишечнику цей крохмаль ферментується бактеріями з утворенням бутирату, коротколанцюгової жирної кислоти, яка, здається, має сприятливий вплив на здоров’я кишечника.

Банани також є хорошим джерелом інших видів клітковини, наприклад, пектину. Частина пектину в бананах розчинна у воді.

Коли банани дозрівають, частка водорозчинного пектину збільшується, що є однією з головних причин, чому банани стають м’якими з віком.

Як пектин, так і стійкий крохмаль пом’якшують підвищення рівня цукру в крові після їжі.

Резюме: банани в основному складаються з вуглеводів. Недозрілі банани можуть містити пристойну кількість стійкого крохмалю, який функціонує як клітковина, допомагаючи вашому кишечнику і підтримуючи здоровий рівень цукру в крові.

Вітаміни та мінерали бананів

Банани є хорошим джерелом кількох вітамінів і мінералів, особливо калію, вітаміну В6 і вітаміну С.

  • калій. Банани є хорошим джерелом калію. Дієта з високим вмістом калію може знизити артеріальний тиск у людей з підвищеним рівнем і сприятиме здоров’ю серця.
  • Вітамін В6. Банани багаті вітаміном В6. Один банан середнього розміру може забезпечити до 33% рекомендованої добової норми цього вітаміну.
  • Вітамін С. Як і більшість фруктів, банани є хорошим джерелом вітаміну С.

Резюме: банани містять кілька вітамінів і мінералів у пристойних кількостях. До них відносяться калій і вітаміни В6 і С.

Інші рослинні сполуки бананів

Фрукти та овочі містять багато видів біоактивних рослинних сполук, і банани не є винятком.

  • дофамін. Незважаючи на те, що дофамін з бананів є важливим нейромедіатором у вашому мозку, він не проникає через гематоенцефалічний бар’єр, щоб впливати на настрій. Швидше, він діє як антиоксидант.
  • катехін. У бананах міститься кілька антиоксидантних флавоноїдів, особливо катехіни. Вони були пов’язані з різними перевагами для здоров’я, включаючи зниження ризику серцевих захворювань.

Резюме: Як і інші фрукти, банани містять кілька корисних антиоксидантів, які відповідають за багато переваг для здоров’я. До них відносяться дофамін і катехін.

Користь бананів для здоров’я

Банани мають ряд переваг для здоров’я.

Здоров’я серця

Хвороби серця є найпоширенішою причиною передчасної смерті у світі.

Банани містять багато калію, мінералу, який сприяє здоров’ю серця і нормальному кров’яному тиску. Один банан середнього розміру містить близько 0,4 грама цього мінералу.

Згідно з великим аналізом багатьох досліджень, щоденне споживання 1,3–1,4 грама калію пов’язане з на 26% меншим ризиком серцево-судинних захворювань.

Крім того, банани містять антиоксидантні флавоноїди, які також суттєво знижують ризик серцевих захворювань.

Здоров’я травлення

Недозрілі зелені банани містять значну кількість стійкого крохмалю та пектину, які є типами харчових волокон.

Стійкий крохмаль і пектини діють як пребіотичні поживні речовини, підтримуючи ріст корисних кишкових бактерій.

У вашому кишечнику ці волокна ферментуються корисними бактеріями, які утворюють бутират, коротколанцюгову жирну кислоту, яка сприяє здоров’ю кишечника.

Для вас пропонується: 11 науково обґрунтованих переваг бананів для здоров’я

Резюме: банани можуть бути корисними для здоров’я серця через високий рівень калію та антиоксидантів. Більше того, їх стійкий крохмаль і пектини можуть сприяти здоров’ю товстої кишки.

Мінуси бананів

Існують неоднозначні думки щодо того, чи корисні банани людям з цукровим діабетом 2 типу.

У бананах дійсно багато крохмалю і цукру. Таким чином, можна очікувати, що вони спричинять значне підвищення рівня цукру в крові.

Але через їх низький глікемічний індекс, помірне споживання бананів не повинно підвищувати рівень цукру в крові майже так, як інші продукти з високим вмістом вуглеводів.

Тим не менш, людям з діабетом слід уникати вживання великої кількості добре дозрілих бананів. Завжди краще ретельно контролювати рівень цукру в крові після споживання великої кількості цукру та вуглеводів.

З іншого боку, деякі дослідження показують, що цей фрукт є фактором ризику запорів, тоді як інші стверджують, що банани можуть мати протилежний ефект.

При помірному вживанні банани не мають серйозних негативних наслідків.

Резюме: банани, як правило, вважаються здоровими. Однак людям з цукровим діабетом 2 типу слід уникати споживання добре дозрілих бананів.

Резюме

Банани є одними з найпоширеніших фруктів у світі.

В основному вони складаються з вуглеводів, вони містять пристойну кількість кількох вітамінів, мінералів і антиоксидантів. Калій, вітамін С, катехіни та стійкий крохмаль є одними з їх здорових поживних речовин.

Банани можуть мати численні переваги, включаючи поліпшення здоров’я серця і травлення, якщо їх регулярно споживати як частину здорового способу життя.

Більше статей, які можуть вам сподобатися

Люди, які читають “Банани: корисні факти, вітаміни та користь для здоров’я”, також люблять такі статті:

Банани: вміст вітамінів, харчова цінність

Банан – це корисний і поживний тропічний фрукт яскраво-жовтого кольору. На жаль, вживати банани можна не всім людям, адже вони можуть принести організму не тільки користь, а й істотну шкоду. У статті розглянемо вміст у бананах корисних мікроелементів і вітамінів, а також розповімо, кому можна і не можна вживати цей фрукт.

  • Користь бананів для чоловіків
  • Чим корисний фрукт для жінок?
  • Для дітей
  • Скільки цукру в банані?
  • Рівень калію і кальцію
  • Чи є крохмаль у банані?
  • Які ж вуглеводи присутні в банані?
  • Вміст води у фруктах
  • Скільки білків і енергії в бананах?
  • Кому потрібно їсти банани з обережністю?
  • Як правильно вибрати і зберігати банани
  • Особливості вживання банана

Користь бананів для чоловіків

Тропічний фрукт багатий на амінокислоти, які сприяють виробленню статевих гормонів. Багато лікарів вважають, що банан підвищує чоловічу силу. М ‘якоть фрукту збільшує потенцію і одночасно покращує якість насіннєвої рідини. Тому чоловікам, які планують обзавестися потомством, необхідно щодня включати банани в своє харчування.

Чим корисний фрукт для жінок?

Вміст у бананах аскорбінової кислоти пояснює неймовірну користь фруктів. Регулярно споживаючи м ‘якоть банана, жінки можуть продовжити молодість. Це відбувається за рахунок вітаміну С, який виступає в ролі антиоксиданта.

Важливо включити в свій раціон банани, якщо необхідно відновити репродуктивну функцію, оскільки цей фрукт нормалізує рівень холестерину, який вважається базовим “будматеріалом” для вироблення статевих гормонів. Під час вагітності жінкам корисно їсти банани для профілактики анемії. У період виношування дитини організм жінки відчуває підвищену потребу в залізі, вміст у банані якого значний – 0,3 мг/100 г.

У жінок після 50 років настає досить складний період емоційної нестабільності. І тут на допомогу прийде сонячний тропічний фрукт. Банан збільшує вироблення меланіну і серотоніну, які в тандемі відновлюють психічну рівновагу. Під впливом цих гормонів підвищується настрій, відновлюється нормальний сон і поліпшується загальне самопочуття.

Для дітей

Такі фрукти дієтологи радять включати в меню дітям віком від 10 місяців, оскільки вміст вітамінів у банані високий (див. таблицю).

Кількість в 100 г

Натуральний продукт вважається поживним, дозволяє зміцнити імунітет і досить рідко викликає алергічну реакцію. Стиглі плоди яскраво-жовтого кольору містять у своєму складі незамінні амінокислоти. Саме їх потребує зростаючий організм дитини.

Крім цього фрукт позитивно впливає на розвиток когнітивних здібностей, покращує увагу і пам ‘ять. Бананове пюре покращує процес травлення і відновлює нормальну мікрофлору в органах ЖКТ. Цікавий той факт, що у дітей після року вживання бананів майже не зустрічається харчових розладів.

Скільки цукру в банані?

Пам ‘ятайте, що від місця зростання до точки реалізації зелені плоди переважно транспортуються в спеціальних вакуумних пакетах і в рефрижераторах, які підтримують температуру в межах 10-13 градусів. Перед надходженням у продаж фрукти спочатку “реанімують” у спеціально обладнаних газових камерах, а потім банани продовжують дозрівати в приміщеннях вже при звичайній кімнатній температурі.

Такий процес штучного дозрівання призводить до того, що вміст у банані цукру збільшується. Це відбувається через те, що клітковина і крохмаль, що є у фрукті, починають поступово трансформуватися в цукор та інші швидкі вуглеводи з високим глікемічним індексом. Саме тому вміст у бананах цукру може коливатися і становить у середньому близько 12 грамів (у 100 г продукту). Тобто чим більш стиглі фрукти ви їсте, тим більше цукру вони будуть вміщувати в себе.

Рівень калію і кальцію

Існують міфи, що вживання 1-2 бананів на день може призвести до підвищення рівня калію в організмі. Але це не відповідає дійсності. Вміст калію в бананах – приблизно 400 мг/100 р. Це приблизно від 10 до 20% денної потреби людини.

Концентрація кальцію в плодах невелика: 5 мг на 100 грам при добовій потребі організму 800-1000 мг.

Чи є крохмаль у банані?

Залежно від зрілості, крохмаль у ньому міститься в різній кількості: недозрілі, зелені фрукти багаті на нерозчинний і резистентний крохмаль, який являє собою речовину, не засвоювану в тонкому кишківнику людини. Такий крохмаль ферментується тільки в товстому кишечнику, викликаючи збільшення газоутворення і бурління в животі. У стиглих плодах крохмаль перетворюється на цукор, саме тому смак стиглих бананів відрізняється яскраво вираженою солодістю.

Які ж вуглеводи присутні в банані?

У фрукті містяться повільні (полісахариди) і швидкі (прості) вуглеводи. Якщо людині потрібно боротися з гіпоглікемією, банан відмінно підійде для цього. До 90% вуглеводів у банані, зміст яких (загальний) – близько 23 г, – це прості моносахариди. Якщо основною метою людини є скидання зайвої маси тіла, то вживати потрібно повільні полісахариди.

Незважаючи на невисоку їх кількість, полісахаридів в екзотичному фрукті в рази більше, ніж у будь-якому іншому плоді. Славиться продукт високим рівнем потрібної для організму клітковини. Це дозволяє відчувати ситість тривалий період.

Вміст води у фруктах

Вміст води в банані (у свіжих і стиглих плодах) – до 74 грамів на 100 грамів продукту, що становить процентне співвідношення 74% до загального обсягу свіжих фруктів. Сушений банан – сухофрукти з екзотичних плодів – містить в собі до 18,8 грама води на 100 грам продукту.

Скільки білків і енергії в бананах?

Екзотичний фрукт має великий запас енергії. У цьому він переможець. Тільки два банани, і людина отримала резерв енергії на півтори години! Не дарма футболісти і тенісисти в перервах матчу перекушують саме бананами.

Вони вміщують у себе природні цукри, а саме: цукрозу, глюкозу, фруктозу. Також фрукт багатий на клітковину. Банани радять лікарі для тих, у кого діагностовано цукровий діабет і патології серця, а також для зміцнення серцевого м ‘яза і збільшення загального тонусу організму. Вміст білків у банані – 1,5 грама, жиру – 0,1 грама, вуглеводів – 22,1 грама. Калорійність фрукту – 96 ккал/100 г.

Кому потрібно їсти банани з обережністю?

Банани не відносять до числа фруктів, які зовсім позбавлені протипоказань. До можливої шкоди від їх частого вживання можна віднести такі:

  • фрукт здатний виводити рідину з організму, покращує згортання крові; даний факт несприятливий для тих, у кого варикоз, і для чоловіків, у яких спостерігаються проблеми з ерекцією; з таких же причин не слід вживати екзотичні фрукти хворим з тромбофлебітом, ішемією, а також тим, у кого відзначається висока згортність крові;
  • для багатьох людей банани можуть бути причиною частого здуття живота, а тому їх використання не рекомендоване людям з синдромом роздратованого кишечника;
  • дієтологи не радять банани і людям з високою масою тіла, адже вони вважаються висококалорійним продуктом; цей екзотичний плід не стільки потрібно повністю прибрати з раціону, скільки застосовувати його в малих дозах;
  • штучне поспівання фруктів сприяє тому, що деяка частина складних вуглеводів (клітковина і крохмаль) переробляються у вуглеводи з високим глікемічним індексом, а отже, такий банан з корисного для діабетиків перетворюється на шкідливу їжу.

Банани, які вирощуються в штучних умовах промислових теплиць, можуть містити в собі канцерогени тіабендазол і хлорамізол. Перш за все, це пестициди, які використовуються для боротьби з багатьма шкідниками.

Як правильно вибрати і зберігати банани

Хочете купити хороші і смачні банани? Тоді звертайте увагу на щільні плоди, без дефектів і темних плям на шкірці. Якщо банани жовті, то хвостик в ідеалі повинен бути злегка зеленим, а не темного кольору.

Недозрілі плоди будуть солодкими, якщо їх зберігати при кімнатній температурі в темному місці 1-2 дні. Стиглі банани тримають не в холодильнику, де вони моментально починають темніти. Ідеальна температура зберігання становить + 15 градусів.

Особливості вживання банана

Банани вважаються дуже калорійним продуктом. Їх надлишок у харчуванні практично неминуче призведе до проблем із зайвою вагою. Для травної системи банани вважаються досить важкою їжею. Вони дуже довго (до чотирьох годин) перетравлюються. Виходячи з цього факту, їсти банани краще в ранковий час або вдень.

Вивчення вчених показують, що вживання більше трьох бананів в день збільшує ризик раптової появи мігрені. У них міститься велика кількість фенілетиламіну і тираміну. Їх надлишок і викликає напади головних болів. Що стосується різних бананових дієт, які рекомендують протягом дня вживати по 10-14 плодів, то навряд чи варто говорити, що такі досліди зі своїм здоров ‘ям загрожують негативними результатами.

Про автора

admin administrator