Чому необхідно вносити добрива в ґрунт

Авторadmin

Чому необхідно вносити добрива в ґрунт

Добрива восени –, коли, як і які добрива вносять перед зимою

Добриво рослин — є важливою частиною догляду за ними. Не варто забувати про це і восени, коли сад та город потребують свіжої порції поживних речовин. Яке значення має внесення добрив після збирання врожаю та які саме підживлення використовувати?

  1. Навіщо після збирання врожаю восени вносити добрива у ґрунт
  2. Час внесення добрив
  3. Осіннє внесення калійних добрив
  4. Внесення фосфорних добрив восени
  5. Вапнування восени
  6. Підготовка землі до внесення добрива
  7. Якими підживленнями удобрювати землю восени
  8. Плодові дерева
  9. Ягідні чагарники
  10. Картопля
  11. Які добрива вносять під перекопування
  12. Відео про те, які добрива потрібно вносити восени

Навіщо після збирання врожаю восени вносити добрива у ґрунт

Підживлення перед зимою дозволяє уникнути ризику опіку, який може виникнути, наприклад, при переміщенні розсади на грядку, що інтенсивно підживлена навесні. Це дає корисним мікроелементам час добре осісти у ґрунті та вимити баластові елементи. Азот також легко вимивається, тому цей корисний елемент потрібно виключити з осіннього підживлення, але не слід шкодувати фосфор, калій та вапно.

Органічні добрива у вигляді компосту можна вносити в ґрунт восени без обмежень, але у випадку з гноєм ми пропускаємо місця, де зростатимуть морква, кріп та селера. Ці городні культури можна сіяти лише другого року після внесення гною. Будь-яке добриво, чи то органічне чи мінеральне, слід вкопувати у ґрунт, залишаючи його на зиму в так званому «гострому заносі», щоб воно набрало вологу, необхідну навесні для проростання рослин.

Озимі культури — хороший спосіб збагатити та покращити структуру ґрунту. Для посадки сидератів восени вибирайте рослини, стійкі до низьких температур. Вони проростуть до настання зими, допоможуть підтримати бульбоутворення та накопичити вологу. Фіксуючи азот, вони запобігають його вимиванню із ґрунту. Для посадки під зиму підходять озиме жито, озима віка та горжівська суміш, що складається з вікі, райграсу та конюшини. Навесні молоді рослини перекопують разом із ґрунтом і згрібають.

Час внесення добрив

Протягом вегетаційного періоду городні культури після збирання врожаю позбавили ґрунт багатьох мінералів, тому листопад — ідеальний час для забезпечення ґрунту цінними поживними речовинами. Кращими осінніми добривами є натуральна сировина, що отримується цілий рік із зібраних органічних відходів.

Якщо немає природного живильного розчину – свіжий гній не гірший, і його легко купити у місцевих фермерів у сільській місцевості. Тварини компоненти сильніші за рослинні, тому використовуйте меншу кількість. Правильно підібраний свіжий гній збагатить ґрунт, відрегулює його щільність і зміцнить піски та будь-який пухкий ґрунт, тоді як глина розбавить його. Все залежить від того, який ґрунт і які рослини ви збираєтесь посадити.

Осіннє внесення калійних добрив

Калій особливо важливий для молодих рослин, тому добре вносити добрива для ґрунту восени. Якщо в грунті ділянки не вистачає сірчанокислого калію, зростання рослин сповільнюється, пагони стають крихкими і тонкими, може з’явитися знебарвлене листя.

Щоб заповнити нестачу калію в ґрунті, можна використовувати калійні солі (сульфат калію, він же сірчанокислий калій, і хлористий калій) при осінньому підживленні рослин. Вони легко розчиняються у воді та поглинаються рослинами. На більш важких ґрунтах восени вносять підживлення із вмістом сульфат калію та хлористого калію в повному обсязі. На легких ґрунтах рекомендується часткове внесення восени (наприклад, 50% від дози), а частина внесення може бути здійснена навесні.

Внесення фосфорних добрив восени

Недолік фосфору в грунті призводить до пурпурового або червоного знебарвлення листя. Листя має коричневі кінчики і загинається вниз. З фосфорних добрив для використання восени підходять суперфосфати, а також фосфат та фосфоритне борошно. У занедбаних випадках застосовують концентрат подвійний суперфосфат. Фосфоритне борошно є підживленням, що повільно вивільняється (протягом декількох років). Їх використовують на вологому ґрунті, якщо підвищена кислотність ґрунту. Застосування на лужному та сухому ґрунті неефективне. Щоб підвищити доступність цієї поживної речовини, можна змішати органічні добрива з фосфорним, а навесні внести підживлення.

Увага! Щоб забезпечити хорошу засвоюваність подвійного суперфосфату рослинами, їх не слід змішувати з підживленнями, що містять кальцій.

Вапнування восени

Вапнування підвищує рівень pH ґрунту. Тому, зрозуміло, що вапнування слід проводити лише тому випадку, якщо підвищена кислотність грунту. Нейтральний ґрунт має значення pH рівне 7. Нижче значення pH означає, що грунт кислий, а більш високе — що грунт лужний. Тому найкраще використовувати доломіт або магнієве вапно. Вапняне добриво ґрунту восени слід вносити лише у вітряний день та використовувати захисні окуляри.

Якщо порівняти органічне та мінеральне добриво за вагою, то виявиться, що в органічних вмістах мінеральних корисних речовин набагато нижчі. Однак натуральні підживлення цінуються в органічному землеробстві і містять інші складові, які позитивно впливають на рослини. Свіжий гній багатий багатьма мікроелементами і є стійким джерелом азоту. Його додавання покращує структуру ґрунту та утримує воду.

Підготовка землі до внесення добрива

Почніть з очищення грядок від залишків рослин (фрагментів пагонів, кореневих залишків, опалого листя). Це сміття є основним місцем зимівлі патогенів та шкідників. Якщо зібраний з грядок органічний матеріал здоровий, його можна відразу кинути на компост, інакше його краще глибоко закопати далеко від городу.

Рослинні залишки, уражені плямистим в’яненням, борошнистою росою, антракнозом або септоріозом, можна закладати в компостну купу, оскільки патогени, що викликають ці хвороби, зазвичай гинуть у таких умовах. При цьому компостну купу слід додатково обприскати 5% розчином сечовини.

Однак є деякі хвороби, на які компостування не впливає, а патогени, що їх викликають, можуть виживати як на землі, так і в компості протягом декількох років. Тому їх краще спалити або утилізувати іншим способом, щоб не піддавати наші рослини інфекціям наступного сезону. До таких захворювань належать, наприклад, моніліоз, фітофтор, вогнівка, загибель пагонів.

Якими підживленнями удобрювати землю восени

Збагатіть ґрунт цінними органічними речовинами та мінералами, щоб підготувати сад та город до зими та наступного сезону. Правильне харчування зміцнить рослини проти заморозків та забезпечить рясне цвітіння та плодоношення наступного року.

Плодові дерева

Обприскування плодових дерев сечовиною — знижує виникнення небезпечного грибкового захворювання яблунь та груш – парші. Як правило, осіннє підживлення дерев має бути з низьким вмістом азоту або не містити його зовсім.

Хорошим добривом є деревна зола, яка багата макро- та мікроелементами, необхідними рослинам, за винятком азоту, який при згорянні випаровується в атмосферу.

Базальтове борошно, як безазотна добавка, є чудовим осіннім добривом. Це мінеральне добриво природного походження створене шляхом подрібнення вулканічної породи. Базальтове борошно багате багатьма макро- та мікроелементами і в той же час не містить азоту і не створює ризику перенасичення (мінерали вивільняються дуже повільно відповідно до потреб рослин).

Базальтове борошно сприяє підживленню та аерації ґрунтів (підтримує розвиток аеробних мікроорганізмів), а кремній, що міститься в ній, робить рослини стійкими до хвороб.

Ягідні чагарники

Ягідні чагарники також потребують підживлення. Використання універсального осіннього добрива допомагає плодовим рослинам заповнити запаси поживних речовин після закінчення збирання врожаю, а також благотворно впливає на формування та розвиток квіткових бруньок, з яких наступного року буде отримано врожай. Це особливо важливо для ранніх сортів деяких плодових чагарників, наприклад, малини, полуниці та суниці.

Рекомендуються осінні добрива: фосфорні, калійні, органічні, деревна зола

  • Фосфорні — необхідні, щоб коренева система була сильною, а цукор та білки накопичувалися у соку дерева (50 г на квадратний метр).
  • Калійні — застосовуються для підвищення морозостійкості дерев та чагарників. З їхньою допомогою з рослини видаляється зайва рідина (30 г на квадратний метр).
  • Органічні — це гній, послід та перегній. Вони покращують структуру ґрунту, запобігають його мінералізації та підвищують майбутню врожайність (6-8 кг із квадратного метра).
  • Деревна зола нормалізує харчування та збагачує ґрунт необхідними речовинами (250 г на квадратний метр).

Картопля

Для підвищення врожайності картоплі необхідно забезпечити велику кількість поживних речовин у ґрунті. Використання гною є невід’ємною частиною при вирощуванні картоплі. Осінь – найкращий час для його внесення. Осіннє добриво гарантує повніше використання рослиною поживних речовин.

Які добрива вносять під перекопування

Майже всі добрива вимагають перекопки після внесення. Особливо це потрібно при підживленні ґрунту гноєм. Перекопайте ґрунт, якнайшвидше, щоб зменшити втрати поживних речовин. На легких ґрунтах копайте глибше (приблизно на 20 см), на більш важких — дрібніше (приблизно на 10-15 см).

Однак варто пам’ятати, якщо ви не вносите добрива в город перед зимою, рекомендується глибоко перекопати грунт, залишивши її в так званому «гострому заносі» (не вирівнюючи поверхню граблями і не розбиваючи грудки землі). Це стосується лише важких і середніх ґрунтів, які після зимового промерзання стають більш проникними та повітряними та покращують свою комкувату структуру. Також перекопування є необхідним для загортання у ґрунт сидератів восени.

Відео про те, які добрива потрібно вносити восени

Які добрива слід вносити у ґрунт перед зимою та особливості цієї процедури. Приєднуйтесь до перегляду!

Правильна підготовка ґрунту перед зимою обов’язково окупиться навесні. Родючий шар буде досить багатий на поживні речовини та мінерали, що дозволить насінню та молодим саджанцям рости швидше. Осіннє закладання добрив дозволяє внести корективи в щільність і pH ґрунту. Не залишайте ґрунт на зиму незручним. Ви побачите результати навесні і будете сповна винагороджені підвищеним урожаєм влітку.

Підказки городників: які добрива і чому необхідно внести в ґрунт, щоб отримати великі плоди томатів

Якщо людина почала помічати на томатах подібні зміни, то це означає, що для них терміново потрібно внести необхідні добрива. Як правило, для цього використовують мінеральні добрива: сечовина (5-6 г на 1 кв. метр), подвійний суперфосфат (до 25 г), калійна сіль (6-10 г).

На початку періоду зростання, для томатів рекомендують вносити рідкі органічні добрива ( наприклад, розчин пташиного посліду — 100 г на 1 кв. метр). Після появи і цвітіння перших китиць рослини слід обробити стимуляторами росту. Вони сприятимуть прискоренню дозрівання плодів, а також доброчинно позначаться на їх розмірах.

Добрива для томатів, якщо вони ростуть у теплицях

Щоб отримати хороший урожай великих томатів у теплиці, рослини слід регулярно підгодовувати, використовуючи різні добрива (в основному для цієї мети використовують мінеральні). Кількість і вид добрив, які слід вносити, залежить від їх фази зростання.

Підживлення томатів через 7-11 днів після висадки готується наступним чином: аміачна селітра (15-20 г), суперфосфат (45-50 г), хлористий калій (10 г).

До утворення плодів на двох-трьох китицях слід вносити такі добрива: 80 г суперфосфату, 30 г селітри і 25 г калію.

Під час плодоношення рослинам також потрібно вносити добрива: по 40 г суперфосфату і селітри, і 30 г калію.

Слід зауважити, що відразу ж після внесення розчинів добрив, рослини слід полити, щоб уникнути опіків листя і кореневої системи. Один раз в місяць томатам потрібне позакореневе підживлення, в яке входять: 4 г сірчанокислого марганцю, 3 г борної кислоти, по 2 г сірчанокислої міді і сірчанокислого цинку. Всі ці речовини слід розвести в 10 л води.

Якщо рослини томатів виглядають надто млявими і ослабленими, то їм слід зробити додаткове внесення органічних добрив. Можна взяти, приміром, гнойову рідину з водою (у співвідношенні 1:4). Або використовувати розчин пташиного посліду (співвідношення 1:10).

Досвідчені городники відзначають, щоб отримати щедрий урожай помідорів, а плоди цього овочу були великими і смачними, потрібно ретельно дотримуватися рекомендацій експертів. Комплексні заходи, спрямовані на одержання найбільшого врожаю посприяють цьому.

Про автора

admin administrator