Чому псується гарбуз при зберіганні

Авторadmin

Чому псується гарбуз при зберіганні

Гарбузи. Вирощування, збирання та зберігання

Ділимось порадами. Як зберігати гарбузи до весни на балконі та у льосі, щоб цілий рік готувати смачні десерти та основні страви для всієї родини

Вирощування гарбузів

  • Насінини потрібно замочити в теплій воді та витримати кілька годин перед тим, як садити.
  • У ямку до насіння потрібно покласти шкаралупу курячих яєць чи гній.
  • Перед самою сівбою потрібно вигріти насіння до температури 60 градусів. Це потрібно для профілактики від вірусних захворювань.
  • Прогрівання роблять рівно за місяць до замочування та сівби.

Гарбуз не надто вимогливий у зберіганні

Зберігати гарбузи свіжими аж до весни не складно. Гарбуз – поживний та смачний овоч. З нього корисно готувати як десерт, так і основну страву.

Час збирання врожаю гарбуза – вересень

Збирання врожаю необхідно проводити у дні, коли за вікном суха погода. До початку заморозків весь врожай має бути зібраний.

Зберігання гарбузів

Найкращі до зберігання – гарбузи зі щільною шкіркою. Чим сухіше плодоніжка, тим стигліший гарбуз. Волога й м’яка плодоніжка – гарбуз недостиглий.

Щоб на тривалий час зберегти гарбузи, потрібно стежити, щоб вони не мали пошкоджень

При зберіганні у льосі розкладіть гарбузи на застелених папером стелажах, піддонах або полицях. Гарбуз необхідно класти плодоніжкою вгору.

При зберіганні гарбузів на балконі потрібно слідкувати за тим, щоб плоди були щільно накриті від сонця, а взимку накриті ковдрою від холодів.

Фото: Андріана Стахів

Гарбузи не розміщуйте близько один біля одного.

Кілька разів на місяць перевіряйте стан гарбузів. Якщо побачите подряпини, вм’ятини тощо, тоді такий плід варто відразу приготувати.

Як зберігати гарбуз? Дізнаємося всі способи

Цінність гарбуза перебільшити важко. Цей овоч корисний всім і в будь-якому вигляді: сирий, варений, парений, печений. Тому кожна господиня, збираючи на городі осінній урожай, замислюється над тим, як зберігати гарбуз, щоб у ній зберігалося максимум вітамінів і корисних елементів. Це питання і присвячується наступній статті. Ми розглянемо різноманітні варіанти зберігання помаранчевого овочу. Приготуйтеся їх запам’ятовувати або записувати в свій блокнот з корисними порадами.

Як зберігати гарбуз на зиму у свіжому вигляді?

Для тривалого заощадження придатні плоди без зовнішніх пошкоджень і абсолютно визрілі. Колір у такого овоча насичено жовтий, помаранчевий або червоний (це залежить від сорту). Зберігати гарбуз бажано в прохолодному сухому місці. Найбільше для цього підходить підвал або закритий балкон. У сільських умовах таким місцем може стати сарай за умови, що під час морозу в ньому температура повітря залишається плюсовою. У кімнаті під ліжком також можна зберегти цей овоч протягом декількох місяців.

Вологість повітря в приміщенні, де лежать плоди, повинна бути 80-85%. Температурний режим повинен підтримуватися в межах 10-25 градусів. Укладати гарбуз потрібно на шар сіна або соломи, залишаючи між овочами проміжки. Якщо зима видасться морозною, то додатково обкладіть і накрийте всі плоди цими ж матеріалами.

Помаранчевий овоч швидко псується, якщо потрапляє під вплив сонячних променів. Тому якщо ви зберігаєте його на балконі, то приховайте всі плоди покривалом.

Скільки можна зберігати гарбуз цільними плодами? При дотриманні всіх вище описаних умов овоч можна зберегти до самої весни. А це в цілому виходить 6-7 місяців.

Як зберігати гарбуз у розрізаному вигляді?

Існує кілька способів збереження цього корисного овочу. Розгляньмо детальніше.

  • Заморозка. Плід розрізати і очистити від насіння. Нарізати м’якоть шматочками, скласти в поліетиленовий пакет або пластиковий судочок (для харчових продуктів) і покласти в морозильну камеру. Протягом 9-10 місяців при такому зберіганні в гарбузі зберігаються всі корисні харчові властивості.
  • Сушка. Овоч нарізати платівками товщиною 1 сантиметр. У каструлі вскип’ятити воду, занурити в неї на хвилину ломтики гарбуза, вийняти на дуршлаг і дати воді збитися. Розкласти платівки на противагу і поставити в духову шафу або електросушарку. Виставити температуру приладу на 60 градусів і далі поступово збільшувати її до 80 градусів. Коли вівоч повністю буде висушений, залишити його до повного остигання. Скласти ломтики гарбуза в тканинний мішечок або пластиковий контейнер і зберігати при кімнатній температурі. Дно судочка попередньо покрийте папером, просоченим воском. Слідкуйте за тим, щоб волога не потрапляла в ємності, в яких лежать сухі шматочки овочу. Плоди, оброблені таким способом, зберігаються до 1 року, зберігаючи у своєму складі всі вітаміни.

Як зберігати гарбуз? Ви вже знаєте відповідь на це питання. Виявляється, справа це абсолютно нехлопотна. Спробуйте зберегти якомога більше плодів цього цілющого овоча. До самої весни ви зможете готувати з нього смачні каші, пюре і соки.

Про автора

admin administrator