Чому у гарденії жовтіють і опадає листя

Авторadmin

Чому у гарденії жовтіють і опадає листя

Гарденія: вирощування, розмноження, види

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 11 червня 2022 Опубліковано: 17 лютого 2019 Перша редакція: 17 грудня 2014 🕒 8 хвилин 👀 65578 разів 💬 1 коментар

  • Прослухаати статтю
  • Посадка й догляд за гарденією
  • Домашня гарденія – особливості вирощування
  • Догляд за домашньою гарденією
    • Як доглядати за гарденією вдома
    • Полив гарденії
    • Удобрення гарденії
    • Пересадка гарденії
    • Гарденія з насіння
    • Розмноження гарденії живцями
    • У гарденії обпадають бутони
    • Гарденія чорніє
    • Гарденія жовтіє
    • У гарденії опадає листя
    • Коментарі

    Гарденія – одна з найпрекрасніших гарноквітучих рослин в кімнатній культурі. І, мабуть, одна з найбільш примхливих.

    Гарденія завоювала любов і визнання в багатьох країнах. Для японців вона символізує таємну пристрасть, для китайців – жіночність, витонченість і аристократичну крихкість.

    Любителів кімнатних рослин захоплює краса квіток і листя гарденії, її тонкий, приємний аромат. Однак доглядати за цією рослиною непросто.

    • Як саджати і пересаджувати гарденії?
    • Які умови їй необхідні для нормального розвитку і рясного цвітіння?
    • Який догляд їй знадобиться?

    Про це та про багато іншого ви дізнаєтеся з нашої статті.

    Прослухаати статтю

    Посадка й догляд за гарденією

    • Цвітіння: з липня по жовтень.
    • Освітлення: яскраве розсіяне світло (розміщення на східних і західних підвіконнях, на південних вікнах у післяполуденні години буде потрібне затінення).
    • Температура: від 16 до 24 ˚C.
    • Полив: у період активного росту – в міру висихання верхнього шару ґрунту, узимку – з відстрочкою на 2-3 дні.
    • Вологість повітря: підвищена, особливо в період бутонізації.
    • Підживлення: молоді гарденії – 2 рази на місяць по черзі мінеральними й органічними добривами в рідкому вигляді, дорослі – щотижня, але в добривах не має бути кальцію.
    • Період спокою: лютий-березень.
    • Пересадка: напровесні або після цвітіння: молоді гарденії пересаджують щорічно, дорослі – один раз на 3 роки.
    • Розмноження: насіннєве та вегетативне (живцювання).
    • Шкідники: біла попелиця, павутинні кліщі, щитівки, борошнисті червці та трипси.
    • Хвороби: сажистий гриб, хлороз.

    Гарденія (лат. Gardenia) – рід родини Маренові з тропіків, названий так на честь американського лікаря і натураліста Олександра Гардена. У кімнатних умовах квітка гарденія багато місця не займає, а в природі – у Східній та Південно-Східній Азії, а також у Південній Африці – рослина гарденія досягає іноді двох метрів у висоту. Гарденія, що вирощується в домашніх умовах, – жасминовидна, іноді звана квітникарями «японською красунею», в Англію потрапила в 1760 році. Квітникарі вирощують її не тільки заради гарних білих, немов воскових, квіток, які мають тонкий запах жасмину, а й заради глянцевого листя насиченого темно-зеленого кольору, що є гідною прикрасою гарденії, коли вона не цвіте.

    Домашня гарденія – особливості вирощування

    Гарденія жасминовидна – вічнозелений кущик, що виростає в кімнаті до 45-50 см заввишки. Пагони у неї іноді голі, іноді опушені; листя темно-зелене, яскраве, блискуче, немов укрите лаком, коротконіжкове, близько 10 см завдовжки, широколанцетне або зворотньояйцеподібне, цілокрає, звужене біля основи. Цвіте гарденія влітку запахущими поодинокими або малоквітковими (по 4-6 штук) щитковидними суцвіттями, пазушними або верхівковими. На початку цвітіння квітки сніжно-білі, але поступово жовтіють. Діаметр квіток досягає 8 см, причому найчастіше в культурі вирощують сорти з махровими квітками. Догляд за гарденією в домашніх умовах – не така проста справа, як, наприклад, за пеларгонією, але результат вартий витрачених зусиль. Отже, які ж особливості у домашньої гарденії:

    • гарденія не зносить ані сухого ґрунту, ані застою води;
    • гарденія дуже вимоглива до вологості повітря, тому будьте готові до частих щоденних оббризкувань;
    • для гарденії велике значення має кислотність ґрунту, тому проведіть тест ґрунту на цей показник перед посадкою рослини і забезпечте, щоб pH був не більше 5,5;
    • якщо вас цікавить якість цвітіння гарденії, температура повітря не повинна бути вищою 24 ºC і нижчою 16 ºC;
    • негайно видаляйте відцвілі бутони.

    Догляд за домашньою гарденією

    Як доглядати за гарденією вдома

    Знайдіть для гарденії світле, тепле, захищене від протягів місце в квартирі – освітлення мусить бути яскравим, але розсіяним, про температуру було сказано вище – від 16 до 24 градусів. Найбільше квітці підійдуть східні або західні підвіконня, північні виключаються, а розташування на південному підвіконні потребує притінення від сонячних променів з 11:00 до 17:00. Взимку вам доведеться досвічувати гарденію люмінесцентними лампами, оскільки зимовий світловий день для неї закороткий. Але навіть якщо місце для гарденії вибрано вдало і ви правильно за нею доглядаєте, вона може дуже довго обживатися, звикати, коверзувати і навіть скинути бутони.

    Полив гарденії

    Одним з найважливіших пунктів у тому, як доглядати за гарденією в домашніх умовах, є поливання рослини. Полив гарденії потрібен частий, особливо в період активного росту – навесні і влітку, в міру підсихання верхнього шару ґрунту. Восени і взимку поливають не так рясно і часто, чекаючи, коли з моменту випаровування вологи з поверхні ґрунту мине 2-3 дні. Раз на місяць полийте гарденію підкисленою водою, в інший же час поливайте її м’якою водою – кип’яченою або відфільтрованою. І обов’язково теплою: температура ґрунту в горщику повинна бути такою ж, як і повітря в кімнаті.

    Вологість повітря, особливо в період бутонізації, повинна бути високою, тому поставте квітку в піддон з вологим мохом, керамзитом або галькою, але таким чином, щоби дно горщика не торкалося води. Проводьте часті оббризкування теплою водою, але тільки доки бутони не почнуть розкриватися: при попаданні води на квітку на ній утворюються бурі плями. Замість оббризкування протирайте листя гарденії вологою губкою. Не пересувайте і не повертайте вазон, інакше рослина в паніці скине бутони.

    Удобрення гарденії

    Підживлювати молоденьку гарденію потрібно два рази на місяць мінеральними і органічними добривами по черзі. Дорослу рослину – щотижня протягом усього періоду вегетації, виключаючи підживлення, що містять кальцій. Краще використовувати рідку форму мінеральних добрив («Віто», наприклад) відповідно до вказівок в інструкції. Користь гарденії приносить торфогумінове добриво, не викликає рекламацій і рідке калійне добриво для квітучих кімнатних рослин, тільки дозу необхідно зменшити вдвічі, ніж рекомендується виробниками. Для нормалізації pH в період вегетації двічі вносять залізовмісні препарати. Узимку гарденія підживлення не потребує.

    Пересадка гарденії

    Ґрунт для гарденії має складатися з рівних частин піску, дернової, хвойної, торф’яної і листової землі. Обов’язковий солідний дренажний шар. Про кислотність ми вже говорили. Якщо ви з якихось причин не можете скласти ґрунтосуміш самі, купіть у крамниці ґрунт для азалій. Пересадка гарденії здійснюється ранньою весною або після цвітіння, і тільки в разі крайньої необхідності. Для молодих рослин така необхідність є раз на рік, для дорослих – кожні три роки. Якщо ви все робите правильно. Щойно куплену гарденію пересаджувати відразу небажано, почекайте кілька тижнів. Якщо ви купили рослину під час цвітіння, зачекайте, поки процес цвітіння завершиться, і тільки після цього пересаджуйте гарденію. Аби не завдавати примхливій квітці зайвих незручностей, переваліть її в новий горщик із дренажем і додайте необхідну кількість ґрунту.

    Розмноження гарденії вдома

    Гарденія з насіння

    Вирощувати гарденію з насіння – не найкращий спосіб розмножити рослину. Придатне для розмноження тільки свіжозібране насіння, оскільки воно швидко втрачає прорісність. Перед посадкою в ґрунт для азалій насіння необхідно витримати 2-3 години в Цирконі або соку алое – стимуляторах, потім посіяти насіння на ґрунт і присипати зверху через сито тією ж сумішшю шаром 0,5 см, обережно полити, накрити контейнер з насінням плівкою або склом і тримати в теплі, час від часу провітрюючи протягом 1-2 годин. З’являться сходи не раніше, ніж через місяць. Якщо сходи з’являться в осінньо-зимовий час, їх доведеться штучно досвічувати.

    Розмноження гарденії живцями

    Коли гарденія відцвіте, її зазвичай стрижуть на дві третини довжини пагонів, видаляючи слабкі пагони і проріджуючи, якщо кущ став занадто густим. У період росту теж час від часу доводиться прищипувати то один, то інший пагін, стимулюючи кущіння. Ось ці обрізки-живці і є матеріалом для розмноження гарденії – верхівкові і напівздеревілі. Довжина пагона повинна бути близько 10 см. Субстрат для живців – суміш річкового піску і торфу 1:1. Потримайте живці в блідо-рожевому розчині марганцівки з півгодини, висадіть їх у ґрунт і накрийте склом або плівкою, щоб забезпечити парниковий ефект. Температура повинна бути 25 ºC, необхідно регулярно провітрювати живці і зволожувати ґрунт. Прискорити коренеутворення можна, влаштувавши живцям нижній підігрів. Коли живці вкореняться, їх пересаджують у ґрунт для азалій або дорослих гарденій, і коли вони досягнуть висоти 15 см, прищипують, щоб стимулювати появу бічних пагонів. Коли ж бічні пагони виростуть у висоту на 10-12 см, їх теж прищипують. Коли молода гарденія стане кущиком, її перевалюють у більший горщик.

    Хвороби гарденії

    У гарденії обпадають бутони

    Іноді ця проблема закладається ще в момент формування бутонів: було порушено температурний режим. Чітко стежте за тим, щоб температура трималася в межах 20-18 ºC вдень і 18-16 ºC вночі. Якщо вночі температура буде занадто високою, то бутони можуть взагалі не утворитись. І ніяких різких перепадів! Поливати гарденію слід регулярно. Недостатня вологість повітря або неправильне освітлення, протяги, переміщення вазона з квіткою з місця на місце – будь-яке порушення правил догляду за гарденією може призвести до втрати рослиною бутонів. Тому будьте пильні і дисципліновані.

    Гарденія чорніє

    Найпростіше пояснення того, що у гарденії чорніє листя, полягає в неправильному її поливі. Або ґрунт пересушений, або він був тривалий час занадто мокрим – від цього чорніє і опадає листя у гарденії. Перечитайте ще раз правила догляду за квіткою, щоб зрозуміти, чому ваша гарденія чорніє, усуньте недоліки, створіть рослині максимально комфортні умови, підживіть її добривами на основі заліза, оббризкайте розчином фундазола і накрийте просторим і прозорим поліетиленовим пакетом, щоб досягти стовідсоткової вологості. Поллєте рослину, коли верхній шар субстрату стане сухим.

    Гарденія жовтіє

    Якщо у гарденії жовтіють нижні листки, то це ознака перезволоження ґрунту – скоротіть поливання і приберіть рослину з піддону з вологими камінням, а головне, виключіть протяги. Якщо жовтими стають верхні листки, це може означати, що в ґрунті надлишок вапна і хлору. Негайно пересадіть рослину в новий ґрунт і виключіть добрива, в яких є вапно. Поливайте гарденію тільки дощовою, очищеною або кип’яченою водою, температура якої вище кімнатної. Іноді листя гарденій жовтіє через нестачу в ґрунті азоту або через погане освітлення.

    У гарденії опадає листя

    Опадання листя – це прямий наслідок його почорніння або пожовтіння, тому, чим швидше ви з’ясуєте причину, чому листя квітки чорніє або жовтіє, тим менше листя рослина втратить. У будь-якому разі основною причиною нездужань рослини є порушення агротехнічних вимог для цього виду. Виправте свої помилки вчасно, врятуйте гарденію, – і вона прикрасить ваше житло неймовірно красивими пахучими квітами.

    Примхлива рослина: чому у гарденії чорніють, жовтіє і опадає листя?

    Гарденія є примхливим рослиною. Про це слід пам`ятати всім бажаючим обзавестися їм.

    Нерідко у квітки виникають проблеми: сохнуть листя, в`януть, жовтіють, пропадають бутони. У чому ж причина хвороби листя цієї квітки?

    Розглянемо в цій статті основні причини проблем з листям у гарденії, а також як уникнути їх появи.

    Що це таке?

    Гарденія відбувається з сімейства маренових. У цей рід входить до 250 видів, але найбільш популярним домашнім квіткою є Гарденія жасминовидная. Вона може похвалитися восковими білими квіточками і ароматом жасмину. Всі сорти є вічнозеленими, при цьому вони цвітуть протягом декількох місяців.

    Більше про видах і популярних сортах гарденії ми розповідали в цієї статті.

    опис

    Листя рослини глянцеві, супротивні, рідко по 3 в мутовках. Мають прилистниками трикутної форми. Крім того, у них перістопетлевідное жилкование, розташування листків навхрест-супротивне. Навіть без квіточок кущ виглядає декоративно через щільних, шкірястих листочків темно-зеленого відтінку. Вони мають овальною формою і загостреними кінцями. У довжину досягають до 10 см.

    Чим викликана поява жовтизни?

    Це найбільш часта проблема рослини. Листочки бліднуть, стають жовтими, часом лише між прожилками. Все це вказує на неправильне утримання. Причин може бути багато.

    неправильний полив

    Нерідко гарденія знаходить жовте листя через надмірне зволоження ґрунту або через сильний його висихання. Полив потрібно тут же після підсихання верхніх шарів грунту на 1-2 фаланги пальця. Не слід чекати повного висихання грудки землі.

    Вода також відіграє важливу роль. Рослині потрібна тільки відстояна вода, а краще пропущена через фільтр або кип`ятіння. І вона повинна бути теплою. Жорстка і холодна вода не підійде. Для вирішення проблеми потрібно відрегулювати полив, стежити за підсиханням верхнього шару, правильно підготувати воду.

    Невірно підібраний субстрат

    Гарденія добре росте в кислих грунтах, в інших погано себе почуває. У лужних грунтах з нейтральною рН коріння не засвоюють важливі елементи.

    Продається субстрат з рН 4-5 в спеціальному магазині, називається він «Гарденія» або «Азалія».

    У готову суміш можна вносити голки хвойних дерев, щоб підкислити. Але навіть кислий грунт защелачівает через особливості води. Щоб не допустити такого, потрібно раз в 10 діб поливати рослину водою з подкислением.

    Для цього:

    1. розчинити 2-3 кристала лимонної кислоти в 1 л води;
    2. кислоту щавлю в кількості 1/3 ч. л. на 3 літри води настояти 3-4 дні;
    3. сік лимона змішати з 1 л (потрібно 2-3 краплі);
    4. змішати 200 г торфу з 3 л води на 1 день.

    Про те, який субстракт потрібен для гарденії, читайте тут.

    хлороз

    Ця проблема проявляється нерівномірним пожовтінням. Прожилки залишаються зеленими, а фон жовтіє. Причиною хлороза виступає недостатній вміст заліза в грунті. Проводити профілактику цієї хвороби потрібно постійно, тому що вона майже хронічна у гарденії. З`являється захворювання при защелачивании грунту, тому для профілактики рослину поливають підкисленою водою.

    Якщо помітні яскраві ознаки, то дії наступні:

    1. обприскування і полив з препаратами, що містять залізо;
    2. самостійне приготування хелати заліза;
    3. в ролі додаткового джерела можна закопати в землю іржаві цвяхи.

    Детально про найпоширеніші хвороби гарденії і методах лікування рослини можна дізнатися тут.

    брак освітлення

    Жовтіють листя і через недостатню кількість світла. У такій ситуації листочки можуть бліднути рівномірно на всіх гілках. Для вирішення проблеми слід забезпечити додаткове підсвічування фітолампи або лампами денного світла.

    недостатнє харчування

    Як і інші рослини, гарденія під час росту і цвітіння вимагає підживлення (про те, чому гарденія не цвіте і що потрібно робити, читайте тут). Для цього підходить спеціальне добриво з магнієм і залізом (комплекска). До цих елементів у гарденії особлива потреба. Недостатня кількість магнію, як і заліза, викликає освітлення листя.

    Ліквідувати проблему можна із застосуванням сульфату магнію, який підходить для обприскування в пропорції 20 г на 10 літрів води.

    Що робити, якщо рослина чорніє?

    Частою проблемою виступає підсихання листя. Якщо це відбувається в невеликому обсязі, то приводу для занепокоєння немає. Тривогу варто бити при масовому потемнінні. Причини теж найрізноманітніші.

    надмірний полив

    Для позбавлення від проблеми слід просушити грунт і відрегулювати процес поливу. Не варто створювати «болото» в горщику.

    Терміново слід зробити дренажні отвори, якщо вони відсутні.

    Протяги і обмороження

    Гарденія – дуже ніжне рослина, з цієї причини різкі температурні скачки в сторону зниження можуть викликати потемніння листочків. Оптимальними температурними рамками виступають від +18 до +24 градусів. Для позбавлення від проблеми слід забезпечити такий режим квітці.

    шкідники

    Нерідко «гостем» на рослині виступає павутинний кліщ. Він здатний викликати поступове почорніння листочків через витягування соку. Для вирішення цієї проблеми слід забезпечити оптимальний рівень вологості, тому що павутинний кліщ з`являється через сухого повітря.

    Сонячні промені

    Якщо рослина обприскується, то потрібно стежити, щоб не потрапляли відразу після цього промені сонця. Вони стають причиною термічних опіків і потемніння листя. Рослині підійде розсіяне світло.

    Чому листя опадає?

    Ще однією проблемою листочків виступає їх опадання. Пов`язана така проблема часто зі стресом рослини, причини його: .

    1. недостатній полив. Якщо рослина стрімко втрачає листя, вони різко жовтіє і опадає або відпадають зеленими, то це говорить про просушування. Важливо відрегулювати полив, а для позбавлення від стресу використовувати стимулятор епін. Корисною буде реанімація – обприскування Епін і прикриття рослини на добу поліетиленом.
    2. протяги. Швидке опадання листя трапляється через продування квітки. Не слід ставити його на відкритому вікні.

    Серед шкідників варто відзначити ще тлю, борошнистий червець і щитівок. Всі вони видаляються шляхом обробки рослини інсектицидами і підвищення рівня вологості в приміщенні.

    висновок

    Щоб уникнути проблем з листям гарденії, потрібно забезпечити рослині належний догляд:

    1. квітка слід залишати на світлому місці, але без яскравих променів сонця;
    2. вода для поливу застосовується кип`ячена і відстояна;
    3. горщик слід ставити в піддон з водою для підживлення;
    4. своєчасні підгодівлі;
    5. обробки залізовмісних препаратами;
    6. захист від переохолодження і протягу.

    Виконання простих рекомендацій допомагає уникнути пожовтіння і потемніння листя рослини.

    Проблеми з листям у гарденії: чому вони чорніють, жовтіють і обпадають? Опис рослини і особливості догляду

    Існує думка, що вічнозелена гарденія – примхливий квітка. Скоріш за все, вона не більш вимогливими інших кімнатних рослин.

    Як і інші чудові представники флори, гарденія любить відповідний догляд і турботу. У зворотному випадку, виникають проблеми з листям, які починають жовтіти, чорніти і відпадати.

    У даній статті ми розглянемо основні причини хвороби листя цього ніжного квітки, а також способи його лікування. Рекомендуємо подивитися корисне відео на цю тему.

    Що це таке?

    УВАГА: Ця рослина відноситься до численного сімейства Маренові. У світі відомо понад 250 різновидів гарденії. Ареал зростання – Далекий Схід, Індія, Китай. У дикій природі виростає в Південній Америки, Східної Азії.

    Сам квітка є вічнозелений тропічний чагарник. У домашніх умовах вирощують тільки один вид – жасміновідную гарденії. Це мініатюрна рослина вистій до 50 см, і білими квіточками. Розмір суцвіть в діаметрі 7-10см. Характерною рисою екзотичної красуні є пахощі любі, з тонкою ноткою жасмину. Про корисні властивості гарденії ми писали в окремій статті.

    Особливості

    У гарденії листя насиченого, темно-зеленого кольору, супротивні, рідко в мутовках по 3. Також є перістопетлевідное жилкование і навхрест-супротивне листорозміщення.

    Як відомо, листя ще виділяється трикутними прилистками, гладкою поверхнею і глянсовим блиском. Довжина листя до 10см. серед флористів гарденія цінується за декоративний вигляд листя, вічнозелений чагарник виглядає ефектно, навіть у відсутності квіток.

    Чому жовтіє листя?

    Квітка відгукується на найменші зміни умов проживання або навколишнього середовища. Навіть коли за вікном кілька днів немає сонця, тривалий час спостерігається похмура погода, йдуть дощі – це викликає у рослини нудьгу. Гарденія відмовляється цвісти і може скинути бутони. Тож не дивно, адже рослина є екзотичною квіткою. На несприятливі параметри вона реагує пожовтінням листя. У причинах слід розібратися детальніше.

    невідповідний грунт

    Гарденія воліє кислий грунт, рН 4,5-5,5. Оптимальний склад грунтової суміші повинен бути максимально наближений до природного середовища проживання. У нейтральних грунтах коренева система не засвоює поживні речовини. В результаті кімнатний екзот стане погано рости, швидко скидати квітконоси, почне жовтіти і чорніти листя. Про те, як правильно вибрати грунт і горщик для гарденії, читайте тут, а що робити, якщо рослина не цвіте, ви дізнаєтеся в цьому матеріалі.

    Згодом вода вимиває кислі речовини і землю варто підкислює. Для цього 1 раз в 7-10 днів для поливу цього використовують підкислену воду:

    1. лимонний сік (3-4 краплі на 1 літр);
    2. лимонну кислоту (кілька крупинок на 1 літр рідини);
    3. торф`яної настій (200г торфу змішують з 3 літрами води, настоюють протягом доби).

    Недолік поживних речовин, ніж виправити?

    На початку весни починається активне зростання, квітка потребує додаткового живлення, а в осінньо-зимовий період добрива можна не використовувати. Як поживних речовин застосовують рідкі комплексні добрива для квітучих. При нестачі в своєму раціоні мінералів магнію і заліза, листя тут же починають бліднути і сохнути. Особливо ретельно підгодовувати рослина потрібно в період цвітіння.

    Якщо давно не проводилося оновлення грунту, можливо, він виснажений і існує брак корисних мікроелементів. Підгодовувати гарденії слід 2-3 рази на місяць, препаратами, які виготовлені на основі магнію і заліза. З метою профілактики можливо обприскування гарденії сульфатом магнію, 20г препарату на 10 літрів рідини. Надалі гарденії потрібно пересадити.

    неграмотний полив

    Жасміновідная гарденія реагує на неправильний полив пожовтіння листової пластини. Недобре, коли рослині не достатньо обсягу води, яке йому дістається. Якщо грунт повністю пересихає, квітка гостро відчуває брак цілющої вологи і корисних речовин. Але гірше, коли кімнатна квітка заливають. Коренева система постійно знаходиться в мокрому середовищі, починається процес гниття.

    • Зволожувати грунт в літній час потрібно 1-2 рази в тиждень.
    • Контролювати стан грунту.
    • Взимку досить зволожувати 1 раз в 7-10 днів.
    • Використовувати для поливів тільки м`яку відфільтровану воду, без домішок і солей.
    • Температура рідини повинна бути 30-40 ° С.

    Чому чорніють і опадають?

    При відхиленні від норм за доглядом, виникають проблеми зі здоров`ям у рослини. Листя чорніє, покривається плямами, незабаром опадає. Для початку визначаємо причини подібного явища, потім методи усунення.

    надлишок вологи

    ВАЖЛИВО: Щоденне зволоження або великі обсяги використовуваної рідини можуть призводити до подібних наслідків. Також скупчення води в горщику сигналізує про неякісне дренуючих шарі або його відсутності.

    Насправді, гарденія любить вологий, але не мокрий грунт, в якому, якщо не вжити заходів, згниють коріння. Якщо через 15 хвилин після поливу вода стоїть на поверхні грунту, значить, з субстратом є проблеми.

    1. Дістати рослина з квіткової ємності.
    2. Уважно оглянути і обмацати кореневу систему.
    3. Чорні, гниле коріння зрізати гострим інструментом.
    4. Таким же чином усунути почорнілі листя.
    5. зрізи дезінфікувати.
    6. Обробити рослина слабо концентрованим розчином фунгіциду.
    7. Застосовують такі препарати: «Фундазол», «Феразім», «Узген», «Беном».
    8. пересадити квітку в новий грунт. Обов`язкова наявність дренажного шару.
    9. Після пересадки відразу не поливати.
    10. Помістити рослину на 3-4 тижні в тепличні умови, горщик накрити поліетиленовим пакетом.
    11. Прибрати з сонця, регулярно провітрювати, поливати.

    переохолодження

    Гарденія теплолюбний квітка, а при протягах і раптовому зниженні температури, листя мляво схиляється вниз, темніє. Подібне може статися при транспортуванні кімнатного екзота з магазину, в холодну пору року. Або при попаданні морозного повітря в приміщення і безпосередньо на рослину.

    Якщо переохолодження не значне, то квітка відновлює пружність самостійно. Надалі виключити наявність протягів, низької температури повітря. Оптимальні умови + 20-24 ° С.

    шкідливі комахи

    Чорноту листової пластини провокує павутинний кліщ. Під листом вони плетуть павутину, а ще харчуються соком гарденії. Цим вони виснажують квітка, а чорна листя є сигналом поганого самопочуття екзота. Кліщ страшно боїться вологи, тому кроплення водою для нього згубні.

    При виявленні такого сусіда на гарденії слід її обприскати розчином хімічного препарату:

    • «Неорон».
    • «Актеллік».
    • «Бікол».
    • «Акарін».
    • «Демітан».

    Слід також пам`ятати, що шкідник швидко адаптується до отрут. Тому при наступних процедурах препарат слід міняти.

    Для тих, хто займається вирощуванням гарденії, ми підготували інформацію на цю тему. Дізнайтеся про розмноженні рослини в домашніх умовах і вирощуванні гарденії з насіння.

    інші хвороби

    Хлороз – дане захворювання досить часто зустрічається у гарденій. Можна сказати, що це їх профзахворювання.

    Воно виникає в результаті нестачі заліза в грунті, а також при її защелачивании, поливі неякісною водою, з великим вмістом хлору та інших лужних елементів.

    Симптомами хлороза є жовтизна, знебарвлення листової пластини рослини. При цьому прожилки залишаються зеленого кольору.

    1. Регулярно обприскувати і підливати під корінь препарати містять залізо, наприклад «Феровіт», розчином мідного купоросу.
    2. Можливе використання самостійно приготовленого розчину хелат-заліза.
    3. Застосувати народний метод: в горщик з гарденією «посадити» іржаву металеву деталь, цвях, штир.

    Більш докладно про хвороби та шкідників гарденії читайте в цієї статті.

    Гарденія – ніжна квітка, не варто її часто переміщати. Рослина любить перебувати на своєму підвіконні, де відсутня холодне повітря, протяги, пекучі промені сонця. Також рослина не відмовиться від регулярного поливу кислою водою і підгодівлі залізом, магнієм. Не нехтуйте побажаннями екзотичної красуні.

Про автора

admin administrator