Чому у кролика вуха висять

Авторadmin

Чому у кролика вуха висять

Поширені хвороби вух у кроликів

Хвороба вух у кроликів виникає досить часто. Заводчики стикаються з кроликами у яких проблеми з вухами, починаються відразу після придбання. Не завжди вдається з`ясувати, що у тварини проблеми з вухами і таких кроликів садять до решти. Якщо у кролика в вухах болячки, які передаються повітряно-крапельним шляхом, то всі інші особини в цій клітці можуть підхопити хворобу.

Хвороби вух у кроликів

Щоб вушні хвороби не поширювалися всередині групи, рекомендується кожного придбаного вихованця поміщати на карантин. Поспостерігайте за кроликом протягом 30 днів. Якщо в його поведінці, нічого не змінилося і вихованець активно їсть і грає, значить його можна утримувати разом з іншими особинами.

Хвороби вух у кроликів досить серйозна проблема і якщо вчасно не розпочати лікування, то кролик може облисіти або покритися висячими Коростів від корости. Самопочуття вихованця при цьому дуже погіршується. Якщо кролик страждає якимось захворюванням, то від цього у нього відпадає бажання до розмноження. Основним симптомом вушної хвороби, є розчісування вух задньою лапою. При будь-яких підозрах на це захворювання вух, для блага кролика, його потрібно показати ветеринару.

міксоматоз

Міксоматоз є вірусне захворювання, яке може привести до загибелі тварини. Їли на вушках кролика з`явилися шишки, то з великою впевненістю можна сказати, що це миксоматоз. Шишки можуть бути величезних розмірів. Міксоматозу вихованці піддаються в теплу пору року. Вірус міксоматозу стійкий, його можуть переносити комарі. Зараження миксоматозом в основному схильні до самки. Дитинчата можуть заразитися від кролиці. Хвороба швидко прогресує і якщо її не лікувати, то вона поширюється на голову і лапи. Міксоматоз може викликати кон`юнктивіт.

Якщо вчасно розпочати лікування, то через 2 тижні, шишки почнуть розсмоктуватися. Після одужання протягом місяця шишки повністю зникнуть. Після одужання, вихованець залишається носієм захворювання. Лікування міксоматозу полягає в вакцині. Для цього ветеринари рекомендують прищеплювати вихованців на 45-й день після народження. Через 90 днів після першого щеплення, слід поставити ще одну для зміцнення імунітету.

Обробка вух у кролика при вушному кліща.

Обробка вух у кролика при вушному кліща.

Міксоматоз у кроликів це остропротекающая, инфекци

Псороптоз кролика. Запущений випадок.

Псороптоз кролика. Запущений випадок.

При зараженні, лікувати миксоматоз потрібно антибіотиками і імуномодуляторами. Якщо кролик розчесав рани і на них виступила кров, то чим швидше ви їх обробите, тим краще. У гіршому випадку в рани може потрапити додаткова інфекція. Для обробки ран потрібно використовувати йод. Міксоматоз сильно послаблює захисні властивості імунітету і після перенесеного захворювання, вихованців потрібно тримати 100 днів на карантині.

псороптоз

Інакше псороптоз називають вушних кліщем. Псороптоз вважається поширеним захворюванням серед вушних хвороб кроликів. Вушний кліщ передається через заражених особин. У рідкісних випадках хвороба атакує через брудні клітин, годівниць і обладнання. В основному хвороба прогресує в зимову пору року. Вуха кролика починають свербіти, бо ранки створює жовтий кліщ. Комаха-паразит атакує вушної прохід. Розгледіти комах можна тільки за допомогою збільшувального скла або звернутися до фахівця. Детально розглянути як виглядає вушний кліщ можна на фото.

  • на початковій стадії захворювання в вухах кролика утворюються опуклості з рідиною
  • в середній стадії хвороби, деякі особини починають трясти головою і тертися об клітку
  • в заключній фазі, в вухах накопичується сірка і утворюються корости

У запущених випадках, псороптоз здатний викликати порушення в мозку і нервовій системі. У деяких випадках, чомусь всі перераховані симптоми відсутні і виявити проблему може тільки фахівець, взявши зішкріб на аналіз. Після результатів аналізу, ветеринар докладно розповість, як лікувати вашого вихованця.

Якщо ви впевнені, що у вашого кролика псороптоз, то лікувати вушка необхідно скипидаром. Рослинна олія і скипидар змішують в пропорції 1: 1. Отриману суміш потрібно набрати в шприц і змастити нариви в вухах. Скипидар відмінно знищує кліщів, а масло розм`якшує корости.

Зверніть увагу, в якості профілактики від псороптоза, рекомендується проводити своєчасну дезінфекцію інвентарю і дотримуватися карантину з новоприбулими особинами.

гнійний отит

Гнійний отит небезпечний тим, що може перейти в хронічну форму. Якщо захворювання не лікувати, то хвороба поширюється на мозок і може призвести до загибелі тварини. Гнійний отит може виникати при переохолодженні, низькому імунітеті або різних травмах.

Розпізнати хворобу можна за такими симптомами:

  • у кролика гниють вуха
  • вихованець нахиляє голову
  • втрата апетиту

Багато в чому симптоми схожі із захворюванням псороптоз. У цьому випадку потрібен очний огляд ветеринара, тому що ці хвороби лікуються по-різному. Самостійне лікування і прийом непотрібних медикаментів, може нашкодити кролику. При гнійному отиті, ветеринар призначає краплі і мазі, які знімають свербіж.

Нездужання пов`язані з перепадом температур

Кролики часто хворіють через вплив низьких або високих температур. Вихованці своїми кролячими вухами вбирають багато хвороб. У період окролу, якщо в клітці холодно, то майбутнє потомство може обморозитися. Вагітну самку слід тримати в утепленій клітці.

Якщо при огляді вихованців, ви виявили, що у них за вухами припухлість, самі вуха холодні і кролик різко реагує на дотики, то у нього початкова стадія обмороження. Щоб зігріти звірка, потрібно обернути вуха і місце за вухами снігом або м`якою ганчіркою. Вихованця потрібно перевести в більш тепле приміщення. Поле того, як кролик зігрівся, за вухами потрібно змастити вазеліном. Якщо кролик довго був на холодному повітрі, то у нього друга стадія обмороження. У вухах скупчуються пухирці з рідиною, потім вони лопаються залишаючи червоні виразки. Якщо вдасться, то лікування полягає в тому, щоб розкрити міхур і змастити болячку йодом. При третій стадії обмороження, шкіра за вухами скручується і відпадає. Шкіру необхідно видалити і дати вихованцям теплою соломи.

Бувають нездужання пов`язані з підвищенням температури в приміщенні. Оптимальна температура в приміщенні, де містяться кролики 20-24 градуси. Якщо вуха стали гарячі і вихованець від спеки став млявим, втомленим, то слід негайно звернутися до ветеринара.

Щоб в подальшому зробити вирощування кроликів комфортним, вихованців потрібно регулярно оглядати, водити до ветеринара, ставити щеплення. Намагайтеся годувати тварин повноцінно і дотримуватися чистоти в клітинах.

Захворювання вух у кроликів: як визначити і вилікувати?

Вуха кроликів відкриті для будь-яких інфекцій і паразитів, також при поганому догляді вони можуть запалюватися. Дізнаємося, які хвороби загрожують кролячим вухам, як їх розпізнати, як запобігти і вилікувати?

  • Вушна сіра
  • гнійний отит
  • міксоматоз
  • падіння вушка
  • Псороптоз (вушна короста)
  • обмороження
  • холодні вуха
  • Симптом гарячих вух
  • вушне кровотеча

Вушна сіра

Скупчення сірки не є хворобою. Виділення сірки – звичайний, не патологічний процес. У слуховому каналі накопичується багато сірки, і він забивається. Забитий слуховий канал може спровокувати інші хвороби вух. Рішення проблеми – очищення. Робити це потрібно максимально акуратно і ласкаво, щоб звірятко не піддалися паніці. Якщо кролик злякається і почне вириватися, він може нашкодити собі.

Як почистити вуха кролика:

  • Акуратно відгинають край вуха.
  • Ватним тампоном очищають внутрішню поверхню вуха, прибираючи скупчення сірки та іншу бруд.
  • Проштовхувати тампон углиб вуха заборонено – можна пошкодити барабанну перетинку.

У здорового вуха гладка, блідо-рожева шкіра. Очищаючи вуха кролика, попутно оглядають їх – якщо є почервоніння, лущення, нариви, треба показати тварину ветеринару.

Якщо сірка, що скупчилася в вусі, випускає сильний, неприємний запах, напевно в ньому оселилися паразити.

Запобігти скупченню вушної сірки просто – потрібно періодично очищати вуха тварин, не чекаючи формування сірчаних пробок.

На медичний затиск намотують шматок ватки, змочений спеціальним лосьйоном для очищення вух у тварин

гнійний отит

Це захворювання на початковій стадії важко диференціювати від псороптоза. Більш того, захворювання взагалі складно виявити – вогнище інфекції знаходиться позаду барабанної перетинки, тому візуально побачити проблему не вдається.

Причини гнійного отиту:

  • переохолодження;
  • травми голови;
  • погане харчування;
  • грибкове захворювання;
  • скупчення сірки;
  • комахи і паразити;
  • травми внутрішньої поверхні вух;
  • соматичне ослаблення.
  • відсутність апетиту;
  • неадекватна реакція на дотик до вух;
  • коли захворювання ускладнюється, в вушній раковині з`являються гнійні виділення;
  • при прогресуючому отиті порушується робота вестибулярного апарату – тварина робить дивні рухи, переміщаючись, він ніби не бачить навколишні предмети;
  • очі постійно рухаються – обертаються або переміщаються горизонтально.

При підозрі або виявленні отиту, звертаються до ветеринара, щоб уточнити – що робити, і які використовувати препарати.

Самолікування не допускається – якщо підібрати препарати неправильно, стан кролика може погіршитися. Для лікування зазвичай використовують ліки у вигляді крапель – їх закопують у вуха, щоб вгамувати біль і усунути запалення.

міксоматоз

Небезпечне захворювання, при якому, поряд із запальними процесами, розвивається гнійний кон`юнктивіт. Тіло тварини покривається шишками і володарем.

Симптоми, за якими можна діагностувати миксоматоз, з`являються через 20 днів після інфікування. Але якщо щодня уважно оглядати тварин, то можна розпізнати хворобу на початковій стадії – по червоних плям на шкірі і по ущільнень, що з`явилися на вухах і століттях.

Симптоми прогресуючого миксоматоза:

  • Стрибок температури – до 41 градуса. Але через час вона опускається до норми.
  • Сльозяться очі. Стан нагадує кон`юнктивіт – нижні повіки заповнені гнійними згустками.
  • Тіло вкрите пухлинами, порівнянними в розмірі з голубиних яйцем.
  • Голова і статеві органи набрякають.
  • Вуха опущені, шкіра голови покривається складками.
  • Запалення в ротовій порожнині. З`являються хрипи і гнійні виділення.

Міксоматоз у кролика

Пухлини на вусі кролика

Важка ступінь міксоматозу у кролика

Своєчасне і правильне лікування дає позитивний результат. Ветеринар призначає сильні антибіотики та імуномодулятори. Підшкірно роблять ін`єкції Гамавіта, Байтрилу ® або Рінгера. У носові ходи закопують краплі, що прописують при миксоматозе, а ранки обробляють йодом.

Якщо вчасно не розпізнати симптоми, і не вжити заходів, один хворий кролик може спровокувати загибель всього поголів`я.

Видужали і хворих кроликів містять в теплому приміщенні, обов`язково ізольовано від стада. Реабілітація після лікування – три місяці.

Міксоматоз багато кролівники лікують, і досить успішно – народними засобами. Правда, ефект буває тільки на ранній стадії хвороби. Способи лікування міксоматозу народними методами:

  • обробка уражених місць пересмаженим соняшниковою олією;
  • обробка ранок на вухах сечею, попередньо витриманої на сонці протягом 3-х годин;
  • годування свіжим листям хрону;
  • додавання в корм гарбузової м`якоті і свіжовичавленого ананасового соку;
  • ароматерапія з евкаліптовим маслом;
  • укол в гомілку розчину з верблюжої колючки.

Заводчик розповідає, як він вилікував миксоматоз у своїх кроликів:

падіння вушка

Недосвідчені кролівники часто не звертають уваги на тривожний симптом – падіння вух. Часто це явище ніяк не пов`язане з патологіями. Але завдання кролівника – уважно оглянути вушні раковини.

Пошук причини падіння вушок:

  • Під час огляду перевіряють – чи немає в вухах болячок або ран, а в слуховому проході – стороннього тіла.
  • Кроликів зручно піднімати за вуха, саме це може стати причиною падіння вушок – під час підняття може статися травмування кровоносної системи, хрящів і нервових закінчень.
  • Якщо вуха здорові, і ніяких проблем не виявлено, можливо, падіння вушок відбувається через високу температуру навколишнього середовища. Таке явище характерне для молодняка – у них в спеку часто опускаються вуха.
  • Падіння вушок може бути пов`язано з грайливістю кролика – можливо, він просто притиснув їх. Також може статися механічний залом.
  • Вуха можуть впасти через наявність в них паразитів.

Якщо вухо заломивши, то для нього роблять підтримуючу конструкцію – своєрідну шину. Або приклеюють вухо пластиром до другого вуха, яке зберегло форму. Якщо причина падіння вух – паразитують комахи, застосовують відповідне лікування.

Псороптоз (вушна короста)

Причини вушної корости:

  • Зараження відбувається при випаданні сірки з вух хворої тварини, або при зіткненні з його лупою.
  • Інвентар та інші предмети, які використовувалися при догляді за хворою твариною, і не були продезінфіковані.
  • Переносити коросту – від хворих кроликів до здорових, можуть люди, які доглядають за ними.
  • Занепокоєння, тварини труть лапами вуха, потрясивает головою.
  • При легких формах розвивається запалення, що нагадує мокнучу екзему.
  • На внутрішніх поверхнях вух – червоні здуття, які з часом стають бульбашками. Останні лопаються, випливає жовта рідина, вона засихає, перетворюючись в кірки. Слуховий прохід забивається грудками сірки.
  • При важких формах відбувається зливання вогнищ ураження, спостерігаються рясні виділення сірки і гною. Утворені кірки повністю закривають слуховий прохід.

Якщо не лікувати вушну коросту, запалення проникає глибше – до головного мозку. Уражаються мозкові оболонки, у тварини спостерігається розлад центральної нервової системи.

Діагноз псороптоз стає після дослідження зіскрібків. Щоб виявити кліща самотужки, беруть зішкріб з вух, і поміщають його в вазелінове масло. Під збільшувальним склом можна розглянути кліщів – якщо такі є.

  • Ізоляція хворих тварин від стада,
  • Обробка вушних раковин акарицидними спреями, піною і мазями – Псороптолом, Ціодріном, акродекс, Дікрезілом. Обробку роблять раз на тиждень, поки повністю не зживуть кліщів.
  • Підшкірно вводять ін`єкції для загальної терапії – Баймек, Івомек.
  • Протипаразитарна обробка вольєрів. Чистка проводиться раз в півмісяця – не рідше. Дезінфікують інструменти та інвентар.
  • Витримування нових тварин на карантині – протягом місяця. За цей час новокупленних кроликів кілька разів оглядають на наявність вушної корости.
  • Кожна тварина періодично оглядають на наявність паразитів. Мінімальна частота оглядів – раз на місяць.
  • Щоб уникнути зараження молодняку, вагітних самок ретельно оглядають за пару тижнів до окролу. Проводять профілактичну обробку вух.

Як лікувати вушний кліщ у кроликів, розповідається в відео нижче:

обмороження

Вуха у кроликів досить ніжні, при знаходженні в холодних приміщеннях саме вони страждають першими. Причини обмороження – низькі температури.

Симптоми обмороження легко визначаються:

  • Вуха стають холодними і опухлими. Дотики до вух завдають тварині біль – це перша ступінь обмороження.
  • При другому ступені обмороження на вухах з`являються пухирі, які, лопаючись, утворюють гнійні виразки. Шкіра, засихаючи і відшаровуючись, покривається відкритими ранками;
  • Третя ступінь обмороження супроводжується сильним болем і відмиранням уражених тканин.

Постраждале тварина переносять в тепло. При 1-го ступеня обмороження змащують уражені місця жиром – свинячим або гусячим. При 2-го ступеня для обробки використовують камфорну або йодистого мазь. При 3-го ступеня без допомоги ветеринара не обійтися. Відмерлі ділянки доведеться видаляти, а рани, які при цьому утворюються, лікують звичайними способами.

Заводчик показує кролика з обмороженням вух:

Щоб запобігти обмороження вух, утеплюють клітини солом`яними матами – ними в особливо морозні дні прикривають вольєри з боку зарешечённих стінок. В клітини закидають солому – щоб кролики ховалися в ній в холоди.

холодні вуха

Вуха для кролика – свого роду індикатор самопочуття. На температуру тіла сильно впливають коливання атмосферного температури. Щоб підтримувати власну температуру тіла кролику часто не вистачає тепла, одержуваного від шкірки і підшкірного жиру. Через вуха тварина втрачає багато тепла. Вони охолоджуються, якщо спостерігається слабкий венозний кровотік в капілярах судин.

Причиною холодних вух може стати:

  • Рефлекторне стиснення (спазм) капілярів через вплив морозу.
  • Низький артеріальний тиск.
  • Стрес, переляк.

Якщо тварина добре себе почуває, на холодні вуха можна не звертати уваги. А ось якщо температура повітря опускається нижче мінус 15 ° С, необхідно вживати заходів – утеплювати клітки, усувати протяги. Холодні вуха не є важливою діагностичною ознакою. Зазвичай вони вказують на обмороження.

Симптом гарячих вух

Кролики, подібно багатьом тваринам, не потіють. Теплообмін у них відбувається по капілярної мережі вух. Якщо у кролика вуха стали гарячими, а відчуває він себе нормально, швидше за все, йому просто жарко.

Про що говорять гарячі вуха:

  1. Ознаки, що вказують на нормальний стан:
  2. У тварин нормальний апетит. П`ють вони в звичайному режимі.
  3. Внутрішня поверхня вушних раковин рожева або червона.
  4. Спостерігається адекватна реакція на будь-які подразники – на дотики, звук і т.д.
  5. При попаданні в очі світла, зіниці звужуються, в темряві – розширюються.
  6. Сечовипускання і відділення калу звичайне.
  7. Ознаки, що сигналізують про проблеми зі здоров`ям:
  8. Тварина мляве, переважно лежить, не їсть, паплюжить, кашляє, у нього соплі і т.д.
  9. Внутрішня поверхня вух бліда або синюшна.
  10. Жодної реакції на гучний і різкий шум. Якщо відсутня реакція на біль – можливо, настав больовий шок.
  11. Про шоці, колапсі і комі говорить також відсутність реакції зіниці на світло.

вушне кровотеча

У кролячих вухах складна система судин. Варто подряпати вухо, як починається рясна кровотеча. Якщо потекла кров, вухо протирають ватним тампоном, змоченим перекисом водню. Таким шляхом прибирають з шкіри кров, а також визначають точне місце розташування пошкодження – рани або подряпини.

Причиною пошкодження вуха і, як наслідок, його кровотечі часто стає звичайне розчісування – кролики схильні чесати вуха, що призводить до їх пошкодження. Чешуть вуха вони через алергічну реакцію або наявності паразитів.

Вуха кроликів – одне з найбільш вразливих місць. Завдяки нескладної профілактиці, пильному огляду і своєчасній діагностиці можна уникнути важких захворювань. Якщо все-таки тварини захворіли, необхідно грамотне лікування – воно запобіжить ускладнення, викликані вушними хворобами, і передчасну загибель поголів`я.

Хвороби вух у кроликів: лікування честоки, фото псороптоза

Поширена хвороба у кроликів – псороптоз. Її ще називають «вушна короста». Загинути від неї тварина не може, оскільки кролики ростуть, їдять, набирають вагу. Однак якщо заразитися один кролик, поступово хвороба поширитися на все стадо, вилікувати яке набагато складніше.

Тваринам не комфортно, вони постійно дратують шкіру навколо вух, що сприяє проникненню інфекції, і іноді призводить до отиту. Але запальний процес може і не зупинитися, проникнути вглиб, і уражається головний мозок звірка. Тоді з’являться ознаки хвороби центральної нервової системи. Вилікувати такого вихованця складно. Але якщо хвороба на початковій стадії, хто захоче придбати хворого кролика? Тому псороптоз треба лікувати, і чим швидше, тим краще.

Що таке псороптоз?

Це хвороба, що викликається кліщами роду Psoroptes. Вони живуть у вухах тварин: на їх внутрішній поверхні і в самому слуховому проході. Розгледіти це комаха не просто. Воно невеликого розміру: від 0,6 дл 0,9 мм. Кліщ жовтого кольору, овальний, у нього 4 пари ніжок. Його харчування – кров кролика. Там, де він прокушує шкірні покриви, з’являється запалення.

Зараження відбувається тоді, коли вуха хворого кролика випадає, лупа або ж частинка секрету, на якій залишається паразит. При контакті зі здоровим тваринам цей кліщ поселяється у нього і починає розмножуватися.

Іноді переносниками хвороби стають люди, які доглядають за тваринами або ж предмети інвентарю, сама клітина, в якій жив хворий кролик. Молодих кроленят заражає інфікована мама. Тому важливо не тільки лікувати хвору тварину, але і після нього провести ретельну дезінфекцію.

Підхопити хворобу кролики можуть у будь-який час року, але спалахи захворювання частіше трапляються взимку або навесні. У всіх тварин однакові шанси заразитися? Як виявилося, у групі ризику наступні особи:

  • кролики, яких утримують у тісних приміщеннях;
  • висока вологість повітря;
  • кролики не отримують повноцінне харчування;
  • вони ослаблені через інших захворювань.

Зараження коростою може статися через забруднену клітку

Симптоми захворювання

Інкубаційний період хвороби – пара днів (від 1 до 5). Якщо у них вушна короста, кролі починають дивно поводитися:

  • стають неспокійними;
  • трясуть головою;
  • трут лапками вуха;
  • труться об стінки клітини.

Якщо у вас з’явилися сумніви, уважно розгляньте вушні раковини звірків.

Якщо вони чисті, гладкі, трохи глянцеві, то все в порядку. Якщо ж ви помітили на їх поверхні червоні горбки – це сигнал насторожитися, т. к. це псороптоз.

Спочатку вони з’являються, потім видно бульбашки, які розростаються і лопаються. Бульбашки наповнені жовтуватою рідиною. Пізніше вона випливає і висихає у вигляді скоринки.

Якщо хворобу не лікувати, то наліт з кірочок покриває всю поверхню вуха. На зовнішньому слуховому проході накопичується багато секрету, видно гнійні виділення. Краще не доводити до такого і відразу ж почати лікування. Якщо ви хочете, щоб переконатися, що у тварини вушна короста, відвезіть його у ветеринарну клініку. Там досліджують зіскрібок шкіри і підтвердять, що це псороптоз.

Якщо ви запідозрили, що у вихованців псороптоз, а нести їх в клініку немає можливості, можна самим поставити діагноз. Візьміть зішкріб з вух кролика. Покладіть його в вазелінове масло. Дістаньте лупу і розгляньте отриманий матеріал. Якщо у тварини вушна короста, ви роздивіться кліщів, які будуть ворушитися. Хвороби вух у кроликів, а саме псороптоз, не страшні, якщо їх вчасно лікувати.

Так виглядає збудник хвороби

Лікування

Щоб хвороба не поширилася на все поголів’я і не викликала ускладнення, її треба швидше лікувати. Чим раніше ви помітите ознаки та приймете заходи, тим легше буде вилікувати вихованців.

Офіційні методи

Лікування захворювання можна проводити під контролем ветеринара, який порадить препарати. Але псороптоз виліковується і вдома. Спочатку треба розмочити кірки на вухах у кролика гліцерином і йодом. Потім почистити їх. Основне лікування – це краплі «амитразин». Капати їх потрібно не частіше 1 рази за три дні, а інакше може з’явитися опік. Перед обробкою кожної вушка кролика чистять і миють. Зазвичай одна обробка вже вирішує проблему. Але якщо ви помітили, що вушна короста не пройшла, продовжуйте лікування.

Допоможуть аерозолі, спреї, мазі. Балончик розміщують на відстані 6 см від вух і обробляють їх 2 секунди. Після цього вушні раковини бажано кілька секунд помасажувати. Популярні засоби, це: Дикрезил, Псороптол, Акродекс, Циодрин. Обробляти їх треба раз в тиждень або 5 днів.

Своєчасно розпочате лікування призводить до повного одужання

Народна медицина

Досвідчені кролівники можуть вилікувати коросту без застосування ліків. Для цього вони використовують суміш скипидару або гасу з рослинним маслом. Треба брати їх в рівних кількостях. Допомагає в цьому випадку саме скипидар, але якщо його не розбавити рослинною олією, він дратує ніжну шкіру тварини.

Візьміть трохи марлі або вати і намотайте її на дерев’яну лучину. Занурте в приготований розчин і рясно змастіть пошкоджені ділянки, одночасно масажуючи їх пальцями.

Рівно через добу потрібно провести огляд. Це лікування допомагає і в запущених випадках, якщо з’явилися рясні скоринки. Часто достатньо однієї процедури. Але якщо відразу знищити кліща не вийшло, повторіть лікування через 2-3 дні.

Лікувати можна і за допомогою камфорного масла. Його капають на поверхню вух, їх обробляють їх тампоном, після чого роблять масаж. Лікування продовжують до повного одужання.

Як захистити кролів від корости

Лікувати це захворювання не складно, але краще все ж запобігти його появі, т. к. інакше багато сил і часу піде на лікування. Та й клітки, годівниці потім доведеться обробляти, а це зайвий клопіт. Тому краще провести профілактику захворювання.

Вуха кролика потрібно регулярно оглядати

  • Регулярно оглядати вуха вихованців. Коли проводите лікувальні процедури (вакцинацію) оглядайте вушка вихованців. Робіть це при будь-якій можливості. Якщо псороптоз вчасно помітити, вилікувати його не складно.
  • Дезінфекція. Корисно проводити дезінфекцію усіх предметів, з якими стикаються кролики.
  • Карантин. Якщо ви придбали нового вихованця, то не менш 20 днів тримайте його на карантині. Тільки переконавшись, що він здоровий, запускайте його до решти
  • Боріться з мухами, мишами, блохами. Ці паразити, як і птахи, що можуть переносити на своєму тілі яйця кліща. Тому постійна боротьба з гризунами і мухами – запорука здоров’я ваших вихованців. Окремо від кролика кліщ живе до 24 днів, але якщо на вулиці мінусові температури, він гине, як і при пропарюванні зерна.

Кролівники часто звинувачують в зараженні їх кроликів дворових котів. Однак у кожного виду тваринного свій паразит. Якщо кролики страждають через кліща Psoroptes cuniculi, то їх «сусіди» — кішки – від кліща Otodectes cynotis. Тому не бійтеся, що домашній улюбленець стане причиною головного болю кролівника.

Про автора

admin administrator