Чому вейп може працювати

Авторadmin

Чому вейп може працювати

Підлітки-вейпери: що потрібно знати про шкоду електронних сигарет

Останнім часом багато курців перейшли на вейп, вважаючи, що електронна сигарета більш безпечна для здоров’я. Серед них виявилися і підлітки. Наскільки виправдана така заміна, розповіла дитинолог, дитячий алерголог МС “Добробут” Катерина Ковбаско.

“Це модно, незвично, круто – парити вейп”, – вважають підлітки. Справді, замість сигаретного диму – приємний аромат. Чому б і ні? Але вейп – лише данина моді і бажання наслідувати тим людям, які є для дітей авторитетом. Підлітки дуже швидко потрапляють під вплив оточення, хоча у них немає природної потреби в курінні.

Однак багато хто забуває, що як і куріння звичайної сигарети, так і ширяння вейпа викликає нікотинову залежність. Річ у тім, що нікотин діє на курця розслабляючи, тимчасово покращуючи його настрій. Тому цей ефект хочеться повторити.

“За офіційними даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна п’ята дитина в Україні курить електронну сигарету”, – розповіла лікар.

Який склад вейпу

“Ми не куримо, а паримо. І це не так шкідливо”, – переконані багато курців. Але вони забувають про те, що наші легені взагалі не призначені для вдихання як парів, так і диму. Особливо якщо це відбувається регулярно.

Наприклад, для дорослої людини ми рекомендуємо обмежитися п’ятьма звичайними сигаретами в день, але для організму, що росте – це не показник норми,
– розповіла Катерина Ковбаско.

Якщо говорити про вейпи, то варто знати, що входить в його склад:
По-перше, це пропіленгліколь – речовина, що міститься в багатьох продуктах побутової хімії. До того ж немає даних, що вона абсолютно безпечна.

По-друге, в вейпі є гліцерин. Однак на даний момент шляхом досліджень поки не доведено, що відбувається при його згоранні. Тобто що вдихає людина? Чи виділяються шкідливі речовини чи ні?

По-третє, до складу вейпу входять ароматизатори, які можуть викликати алергію. Крім того, людина сама вибирає різні добавки для вживання. Курці просто забувають: все, що потрібно легеням – це чисте повітря.

Шкода від електронних сигарет

Парування вейпа викликає таку ж залежність, як куріння звичайної сигарети, прийняття наркотиків або алкоголю. І чим раніше дитина починає курити (парити), тим швидше виникає звикання
– зазначила лікар.

Чи шкідливі електронні сигарети

Якщо вибирати між звичайною сигаретою і вейпом, то другий варіант буде менш шкідливий, але сказати, що від електронної сигарети курець отримує більше користі, не можна. Тим паче, якщо це підліток.

Потрібно розуміти, що ще немає достовірних даних і серйозних досліджень, які б підтвердили: так – обирайте вейп. Замінники звичайної сигарети запустили в масове виробництво в 2000 роках. А в 2013 вони з’явилися в пострадянських країнах. Тому поки не існує якихось довгострокових прогнозів. Проте якщо запитати лікаря, що краще, то будь-який медик відповість: “Кинути палити”.

Чим небезпечний вейп

Рекомендації лікаря батькам підлітків, які курять вейп

“Я б порадила батькам записати підлітка в спортивну або будь-яку іншу секцію, щоб він виявився в психологічно здоровому колективі, де у дітей зовсім інші інтереси. Необхідно зайняти його час, тобто має з’явитися якийсь здорове захоплення, яке зацікавить дитину. Разом з тим дуже важливо прислухатися до його думки, адже найчастіше те, що подобається батькам і дітям – зовсім різні речі. І бажано проводити більше часу з дітьми. Як правило, вони обділені увагою дорослих”, – зазначила Катерина Ковбаско.

Дитинолог, дитячий алерголог МС “Добробут” Катерина Ковбаско.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Чому вейп небезпечний для здоров’я: 7 тривожних фактів

Останні роки вейп став справжнім трендом серед курців, який спочатку позиціонувався як спосіб кинути палити. Однак тепер експерти і медики забили на сполох, тому що шкода вейпа для організму стала занадто очевидною. Особливо це актуально для підлітків, які безтурботно «парять» вейп, посилаючись на його безпеку.

Що таке вейп?

Електронні сигарети або вейп – це пристрої для куріння, які працюють на акумуляторі і нагадують звичайні сигарети. Однак в них не міститься тютюн і смоли, а замість диму людина видихає пар. Власне тому сигарета і називається вейпом, тому що англійське слово “vapor” означає “пар”.

У вейпі використовуються картриджі, заповнені рідиною. Під час куріння нагрівальний пристрій нагріває рідину, і вона випаровується, за рахунок чого і виходить пар. Але чи чистий він? Адже сама рідина зовсім не корисна для здоров’я. Вона нерідко містить:

  • нікотин;
  • ароматизатори, які можуть викликати гостру алергію;
  • пропіленгліколь – речовина, яка міститься в багатьох продуктах побутової хімії;
  • гліцерин і ряд різних хімікатів.

Як вейп шкодить здоров’ю організму

  1. Пропіленгліколь, гліцерин та інші речовини здатні викликати рак. Експерти встановили, що основними компонентами розчину, крім нікотину, є пропіленгліколь, гліцерин, ароматизатори, формальдегід та інші, викликають рак, речовини. А нікотин, який, як відомо, викликає залежність, ще й є нейротоксичною отрутою.
  2. Вейпи іноді вибухають. Ти не могла не чути про жахливі інциденти, які мали місце по всьому світу і були пов’язані саме з палінням вейпа. Наприклад, у 57-річного жителя Флориди, ветерана В’єтнаму Тома Хелоуей в результаті паління електронної сигарети вибухом вирвало язика.
  3. Викликають алергію. Деякі компоненти курильної суміші, особливо пропіленгліколь, викликають подразнення верхніх дихальних шляхів. В результаті людину вражає гостра алергія. Крім того, до складу рідини входить сульфат нікотину, який раніше використовувався як пестицид проти комах!

Що кажуть медики?

У дослідженні, що було опублікувано у виданні Thorax, сказано, що паління електронної сигарети може викликати запалення і погіршити активність альвеолярних макрофагів. Саме ці клітини захищають легені від потенційно шкідливих часток пилу, бактерій і алергенів. Інформацію про це передає Daily Mirror.

А ось головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка розповів, що хоча вейп дійсно можна визнати менш шкідливим видом вживання нікотину, вони завдають шкоди організму інакше.

Куріння вейп-пристроїв, дійсно є менш шкідливим видом вживання нікотину і токсичних речовин, ніж звичайне куріння. Але шкода все одно є. Людина може сприймати куріння електронної сигарети як цілком безпечну звичку, а насправді, крім нікотину, виявлено ще 20 токсичних речовин, які впливають на дихальну і серцево-судинну системи

В.о. міністра охорони здоров’я в Україні Уляна Супрун зазначала, що популярність куріння електронних сигарет зростає серед підлітків. Зокрема, в Україні майже кожен 5-й підліток (13-15 років) є споживачем електронних сигарет, згідно з результатами Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну, що було проведено в 2017 році.

Шкода вейпа для підліткового організму

Здебільшого підлітки вважають, що електронні сигарети набагато безпечніше, ніж звичайні, тому курять їх вельми інтенсивно. У свою чергу це провокує розвиток хвороб легенів, включаючи астму і навіть рак.

Нещодавно медики з’ясували, що вейп ще й згубно впливає на роботу мозку. Згодом споживання нікотину може призвести до появи тромбів і виразки шлунка.

Крім цього, нікотин, від якого вейп зовсім не рятує, здійснює наркотичний вплив на організм. В результаті піднімається настрій, частішає пульс, причому настільки, що це загрожує аритмією та іншими серцевими захворюваннями при безконтрольному вживанні нікотину. Причому у підлітків швидше розвивається і психологічна активність, адже без рятувальної речовини дитина відчуває себе пригніченою.

При цьому якщо на куріння звичайної сигарети людина витрачає 2-3 хвилини, то з вейпом підліток часто нерозлучний, адже вейп «не згорає». В такому випадку споживач вдихає нікотину набагато більше, ніж зі звичайною сигаретою.

Тепер ти знаєш про те, чи варто безтурботно “парити” вейп і які наслідки можуть вразити твій організм. Споживай вдумливо і будь здоровою!

Раніше ми писали про те, як вдома приготувати еффективні патчі під очі. Читай про це тут.

Підписуйся на наш Facebook і будь в курсі всіх найцікавіших та актуальних новин!

Теги

  • здоров’я
  • вейп
  • шкода вейпа
  • шкода вейпа для здоров’я
  • шкода вейпа без нікотину
  • шкода вейпа для підлітків
  • шкоду куріння вейпа
  • якої шкоди від вейпа
  • шкода вейпа на організм
  • чи є шкода від вейпа
  • вейп електронні сигарети шкода
  • приносить вейп шкоду
  • шкода вейпа для здоров’я підлітка

Про автора

admin administrator