Скільки листів шумоізоляції потрібно на дах пріору

Авторadmin

Скільки листів шумоізоляції потрібно на дах пріору

Шумоізоляція даху балкона від дощу

Засклений балкон виявляється більш практичним, ніж його звичайний аналог. Його перевага полягає не лише у можливості зберігання різних речей, а й у можливості використання як додаткового простору для відпочинку та розваг. Однак для досягнення максимальної зручності потрібно мати якісне скління та ефективний дах. У деяких випадках саме дах може стати джерелом неприємного шуму.

Існує декілька причин гучності даху, і їх правильне розуміння визначає успішність подальшої шумоізоляції.

Причини шуму від дощу

  • кут нахилу;
  • проблеми з кріпленнями;
  • особливості покрівельного матеріалу;
  • неправильно підібраний розмір;
  • відсутність шумоізоляції.

При монтажі будь-якої покрівлі повинен бути дотриманий певний нахил, завдяки якому не тільки збільшується швидкість стоку води, але і знижується шум падаючої води. Чим менше кут нахилу, тим більше буде звук падаючих крапель. Тому для деяких дахів на балконах потрібно збільшити кут, щоб поліпшити звукоізоляцію конструкції. Гучність даху може бути обумовлена особливостями покрівельного матеріалу, який використовувався в процесі монтажу. Найбільшу звуковіддачу мають металеві настили, до яких відноситься металочерепиця, профнастил та оцинкований лист. Меншу мають різні види шиферу і м’якої черепиці.

У певних випадках значний шум може бути обумовлений відсутністю якої-небудь шумоізоляції, що можна вважати помилкою при монтажі, якщо ці деталі не обговорювалися заздалегідь. Шум даху на балконі може бути обумовлений не тільки падаючими опадами.

Причиною може бути вітрове навантаження. У цьому випадку варто звернути увагу на те, яким чином виконана фіксація кроквяної системи, на якій тримається покрівля. Через погано затиснуті кріплення кроквяних ніг конструкція має певну рухливість, що призводить до її биття і появи шуму.

Проблеми може викликати геометрія даху, а, точніше, розмір вильоту козирка. Якщо він дуже великий, то покрівлі складніше протистояти вітровим навантаженням, що також призводить до проблем.

В деяких випадках шум створює не сам дах, а відлив, який може бути встановлений зверху, щоб уберегти вікна від попадання вологи.

Вимоги до матеріалів

Матеріал, який буде використаний для реалізації звукоізоляції на даху балкона повинен задовольняти певним вимогам, щоб підвищити рівень комфорту мешканців.

  • екологічність;
  • доступна ціна;
  • невелика вага;
  • міцність;
  • інертність;
  • простота монтажу;
  • стійкість до вологи.

Екологічність матеріалу повинна бути на належному рівні, адже балкон є часто використовуваним приміщенням. У закритому приміщенні циркуляція повітря сповільнена, що може призвести до накопичення шкідливих речовин та їх проникнення в квартиру або будинок. Шкідлива емісія може згубно позначитися не тільки на самопочутті, але і на здоров’ї мешканців. Вартість матеріалу для звукоізоляції повинна залишатися на доступному рівні. Виріб не повинен значно впливати на вагу конструкції даху.

Шумоізоляція повинна мати хорошу стійкість до механічних впливів, що дозволить їй зберігати свою цілісність навіть при значних механічних впливах на поверхню покрівлі. Важливо, щоб матеріал мав інертність до різного роду хімічних речовин.

Це дозволить йому не вступати в реакцію з покрівельним настилом, а також з іншими речовинами, які можуть потрапити під настил. Під дахом відбувається конденсація пари і теплого повітря, тому шумоізоляційний матеріал повинен володіти стійкістю до впливу вологи.

Що використати для звукоізоляції

Вибір шумоізоляції для даху балкона обумовлений типом покрівельного настилу, а також тим, яким саме способом буде здійснюватися процес ліквідації зайвих шумів. Укладатися матеріал може зсередини або зовні.

Найчастіше застосовуються такі варіанти виробів для рішення виникаючих нюансів:

  • «Ізолон»;
  • «Вібропласт»;
  • мінеральна вата;
  • бітумний матеріал.

Перший варіант звукоізоляції виготовляється на основі поліетилену, яких проходить процедуру спінювання. Завдяки цьому шар основи насичується пухирцями повітря, які чудово справляються з завданням по звукоізоляції. Одна або дві поверхні мають покриття з фольги. «Ізолон», який застосовується для реалізації звукоізоляції випускається у форматі плит і в рулонах. Варіант виробу підбирається в залежності від конкретних умов. Товщина основи може досягати 5 см, а ширина двох метрів. «Ізолон» підходить для внутрішньої шумоізоляції, його фіксація до поверхні здійснюється за допомогою клейового складу.

Перевагами матеріалу є тривалий термін служби, який може досягати 80 років. Рівень зниження шумового тиску залежить від товщини матеріалу, що використовується, середній показник складає 20 дБ. Виріб відмінно переносить перепади температур. Нижня межа експлуатації становить -60 градусів за Цельсієм, а верхня – +120. Ще одним плюсом є еластичність, що спрощує обробку поверхні складної форми. «Ізолон» може виступати в якості утеплювача, знижуючи теплові втрати. Недоліком реалізації шумоізоляції з використанням такої основи є відсутність паропроникності.

«Вібропласт» є не зовсім стандартним матеріалом для побутового застосування. Це професійна шумоізоляція, яка застосовується в автомобілях. Нічого не перешкоджає застосовувати його для балконного даху. На поверхні виробу вже є шар із клеючим складом, який значно полегшує проведення процедури. В основу матеріалу входить бітум та допоміжні речовини. Випускається виріб в листах з товщиною до двох сантиметрів. Лицьова сторона має покриття з фольги. Деякі види «Вібропласту» вимагають використання технічного фена для якісного приклеювання. Інші варіанти приклеюються до даху балкона холодним методом. Завдяки своїй гнучкості «Вібропласт» відмінно укладається на будь-яку поверхню. Вага цього матеріалу дещо більша, ніж у попереднього, тому необхідно розраховувати на збільшення маси покрівлі. Недоліком є можливість відклеювання, від металевого покрівельного настилу внаслідок сильного нагріву від сонця.

В якості зовнішньої і внутрішньої шумоізоляції для даху балкона може бути використані різні бітумні стрічки, які часто також мають шар з нанесеним клеєм, тому не потребують додаткового інструменту для монтажу. Недоліком таких виробів є специфічний запах, який з’являється при нагріванні. Ізолятором для даху на балконі може виступати звичайна мінеральна вата. Найчастіше вона використовується для реалізації утеплення, але в силу своєї щільності та інших характеристик відмінно поглинає звукові хвилі. Метод фіксації буде залежати від застосовуваної кроквяної системи і від матеріалу, з якого виготовлений дах.

Внутрішня звукоізоляція

Саме такий спосіб звукоізоляції застосовується найчастіше, оскільки для його реалізації не потрібно долати додаткових складнощів, які виникають при необхідності опуститися на дах балкона. До початку монтажу шумоізоляційного матеріалу, необхідно виключити інші можливі причини виникнення шуму. Підтягуються всі кріплення і перевіряється кроквяна система даху. Якщо дах балкона одночасно є підлогою для балкона, який знаходиться вище, тоді варто обговорити із сусідами можливість шумоізоляції. Бітумна стрічка наклеюється із зворотного боку відливів або простір під ними задувається монтажною піною. Необхідність такого кроку визначається сприйнятливістю матеріалу до вологи, а також можливістю потрапляння вологи під покрівельний настил. Якщо перераховані фактори існують, то першим ділом потрібно подбати про гарну гідроізоляції. Для цього з внутрішньої сторони покрівлі фіксується мембрана, яка виключить проникнення вологи до шумоізоляції. У деяких випадках для цього потрібно попередньо зняти листи покрівельного настилу. Після того як гідроізоляція буде готова, можна приступати до монтажу шумоізоляції. Певні види матеріалу можуть вимагати спеціальних кріпильних елементів у вигляді парасольок або спеціальних скоб.

Фіксація шумоізоляції здійснюється впритул. Матеріал повинен покривати всю поверхню, щоб добитися необхідного результату. Мінеральна вата кріпиться між елементами кроквяної системи, а не до покрівельного настилу. Якщо шумоізоляційний матеріал володіє гігроскопічністю, тоді після його монтажу поверхня закривається пароізоляційною мембраною, щоб пара, яка піднімається під дах балкона не конденсувалася безпосередньо на матеріалі. Для додання стелі на балконі привабливого виду, встановлюється декоративне оздоблення у вигляді пластикової, дерев’яної вагонки або іншого матеріалу. При монтажі важливо стежити, щоб жодна складова гідроізоляції не була пошкоджена.

Зовнішня звукоізоляція

Зовнішня шумоізоляція найчастіше використовується на дахах балконів, які знаходяться на останньому поверсі, в цьому випадку зверху відсутній який-небудь додатковий захист. Насамперед виконується огляд якості монтажу даху, а також поверхні на предмет пошкодження.

Якщо мова йде про бетонний дах, тоді він очищається від всіляких забруднень, а на поверхні ліквідуються вибоїни. Наступним кроком поверхня даху балкона обробляється бітумним праймером, який покликаний забезпечити якісну адгезію матеріалу та основи.

Далі здійснюється підгонка бітумного матеріалу і підрізування під розміри покрівлі. Наступним кроком проводиться нагрів матеріалу і його поступове приклеювання. Таким чином вдається досягти додаткової звукоізоляції і гідроізоляції даху на балконі.

Дах і профнастила : облаштування шумового захисту

Профнастил має цілий ряд переваг, що зумовили його застосування в якості покрівельного матеріалу. Доступна ціна покрівельного профлиста , легка вага, простота монтажу, довговічність і привабливий зовнішній вигляд – тільки початок списку « плюсів ». У той же час існує один, але досить істотний недолік – низький ступінь шумоізоляція металевих листів.

Профнастил не тільки пропускає звуки навколишнього середовища (а іноді і підсилює їх), але і « створює » власні: наприклад, при сильному дощі або мокрому снігу (граді) дах з профнастилу влаштовує какофоніческій « концерти » для мешканців. Дану неприємність потрібно враховувати ще на етапі проектування і обов’язково врахувати необхідність у додатковій шумоізоляції.

Особливості конструкції покрівельного пирога

Якщо проаналізувати всі поради по шумоізоляції покрівлі з профнастилу, можна виділити дві великі групи, які орієнтовані на обробку зовнішньої поверхні і внутрішній захист. Перший підхід полягає в нанесенні на поверхню профлистов певних матеріалів, які, подібно до гумі, будуть амортизувати силу удару дощу або снігу і тим самим гасити звуки. Для даних цілей рекомендують застосовувати різні мастики та інші подібні склади. Недолік методу – втрата цікавого зовнішнього вигляду покрівлі і недовгий термін служби. Саме тому його застосовують вкрай рідко.

Більш популярний спосіб – облаштування шару звукоізоляції в покрівельному пирозі, яка, як правило, одночасно є і захистом від втрат тепла.

Матеріали для шумоізоляції

Сучасний будівельний ринок пропонує різні рішення для шумоізоляції покрівлі з профнастилу. Професійні будівельники знають, що всі матеріали мають дві головні акустичні характеристики:

  • Індекс шумопоглинання;
  • Динамічний модуль пружності.

Перший інформує про те, яку частку шумовий енергії матеріал здатний поглинути. Для житлових будинків рекомендується застосовувати ізолятори з величиною не менше 0,6 (60% звуків поглинаються). Серед найбільш доступних матеріалів, що відповідають даним вимогам – мінеральна вата (0,6-0,9).

Динамічний модуль пружності визначає здатність матеріалу відбивати звуки від поверхні. При цьому потрібно пам’ятати, що більш щільні склади мають кращі показники, ніж « пухкі », до складу яких входить більшість утеплювачів. Тому оцінку кожного варіанту виробляють в комплексі двох величин. Серед що не дуже дешевих, але гранично ефективних рішень називають пробку в рулонах з товщиною від 2 до 8 мм або пенофол.

Монтаж шумоізоляції

Ізолюючий шум шар є частиною покрівельного пирога і монтується подібно іншим його складовим. Основні етапи:

  • Прокладка на опори шару гідроізоляції;
  • Виконання дерев’яної обрешітки;
  • Укладання утеплювача (ізолятора) із захистом від вологи (пароізоляцією);
  • Монтаж покрівельного матеріалу з урахуванням вентиляційного зазору.

Укладання шумоізоляції ведеться ос боку схилу, з надійною фіксацією від зсувів і обробкою стиків для забезпечення суцільності. Ізолюючі матеріали в плитах рекомендується встановлювати межу крокв (як варіант – зсередини горища на вже готовому даху). При цьому потрібно подбати про відсутність « акустичних містків » – прокласти в місцях примикання повстяні або інші прокладки.

Додатковими заходами щодо зниження рівня шуму на етапі монтажу профнастилу називають прокладку межу елементами (листами) спеціальних ізолюючих прокладок з будь-яких стійких до атмосферного впливу пружних ущільнювачів.

Також потрібно пам’ятати, що шумоізоляція залежить від якості покрівельних робіт: будь-які зміщення і деформації профнастилу зводять нанівець всі зусилля по забезпеченню звуковий захисту.

Статті по темі:

Технологія швидкомонтованих будівель – одне з найбільш перспективних рішень при будівництві об’єктів різного розміру, поверховості та призначення. Серед достоїнств методу – низька металоємність і вага споруд, швидкість і відносна простота монтажу, висока надійність і безпеку, оптимальні витрати на проект.

Сходность як назв, так і основних етапів монтажу іноді призводить до плутанини і, як наслідок, складності з оцінкою достоїнств і недоліків кожного методу і, як наслідок, вибору найбільш ефективного з них для конкретного об’єкта.

Хвіртки з профнастилу – цікавий елемент різних ділянок. Простота монтажу та привабливий зовнішній вигляд – основні аргументи на користь популярності рішення. Складнощі починаються на етапі забезпечення безпеки – необхідність установки замку. Багато хто не знає, як закріпити складну конструкцію на тонке полотно правильно, не порушивши його цілісності і гарантувавши надійність запору.

Україна, м. Харьков,
пр. Героїв Харкова, 142, офіс 42

Україна, м. Київ,
вул. Анни Ахматової, 7/15, оф. 67

Профнастил для даху – ціна, види і марки листів, поради з монтажу

Покрівельний профнастил використовується в цивільному і промисловому будівництві і відмінно підходить для будь-яких дахів. Профнастил використовується для даху, має свої особливості і характеристики, значно відрізняється від стінового жорсткістю, висотою хвилі.

Особливості, плюси і мінуси

Профільні листи дуже популярні і відмінно підходять для влаштування скатних покрівель, козирків і навісів. Ця продукція виготовляється з міцного оцинкованого металу, який може бути покритий полімерним складом, що захищає листи від різних негативних впливів навколишнього середовища. Покрівельний матеріал стійкий до корозії, завдяки оцинкованої сталі і полімерному покриттю.

Екологічні, не бояться вогню, мають цікавий зовнішній вигляд і можуть бути обрані певного кольору. Важить не багато, але при цьому має високу несучу здатність і великий термін експлуатації. При правильній збірці, профнастил дає даху високу герметичність і не потребує додаткового обслуговування та догляду в процесі експлуатації.

Також потрібно відзначити невисоку вартість, в порівнянні з іншими матеріалами, зручність транспортування, і високу технологічність у монтажі.

Роботи по монтажу профнастилу краще довірити фахівцям

Говорячи про недоліки, необхідно зазначити втрати матеріалу, якщо працюєш з покрівлями складної конструкції. При монтажі складних покрівель, залишається безліч обрізків. Фахівці не радять застосовувати профнастил на покрівлі з великою кількістю хребтів і ендів. Оптимальне використання профнастилу – це конструкції простої конфігурації, у яких немає криволінійних поверхонь.

Ще один недолік продукції, це високий рівень шуму під час різноманітних опадів. Жителі таких будинків часто скаржаться на підвищений шум, коли йде град або дощ. Будівельники кажуть, що це може бути обумовлено помилками при монтажі і легкістю матеріалу. Насправді, головним критерієм, що прибирають шум, буде правильний теплоізоляційний склад і правильно зібраний покрівельний пиріг. Хороша збірка прибере зайві шуми.

Випускаються відповідно ГОСТ 24045-94, за цими нормами, вони позначаються індексами «Н» і «НС», якщо призначені для даху, і розрізняються товщиною металу. Від стінові, покрівельні листи відрізняються більш високим і складним профілем хвилі, збільшує жорсткість при роботі на вигини (витримують снігові навантаження), а також запобігає протікання вологи в місцях, де сполучаються сусідні листи.

Найдешевший профнастил покрівельний – це оцинковані сталеві листи, більш дорогий матеріал покривається також полімерною емаллю.

Він може виготовлятися з оцинкованого листа (один із самих бюджетних рішень) або з металу з полімером, що буде дорожче, але при цьому з полімерним напиленням прослужить довше, а виглядає значно привабливіше.

Для даху підходить профнастил С20К (товщиною 0,4-0,7 мм), НС35 (0,55-0,8), НС44 (0,6-0,9), Н57 (0,6-0,9), Н60 (0,6-0,9), Н75 (0,6-0,9) Н114 (0,7-0,9). Виготовляються оцинкованими або з полімерним покриттям і можуть бути довжиною від одного до дванадцяти метрів.

Розглядаючи різні марки виробів, слід зазначити місце застосування матеріалу. Наприклад, покрівельний профнастил 20 буває дуже різноманітний у застосуванні, але для покрівлі використовується С20К, так як має канавки, які призначені для відведення конденсату і не дають рідини потрапити в підпокрівельний простір.

Ціна на профнастил для даху :

  • 20 товщиною 0,7 мм стоять за ціною 258 рублів, економ варіант з товщиною 0,5 – 187 рублів.
  • Нс 35 0,7 мм коштує від 288 рублів.
  • З покриттям від 169 рублів за м2.
  • Оцинкований – 126 рублів за м2.

Пристрій і монтаж

Перед укладанням профнастилу, в залежності від виду та призначення споруди, виконуються роботи по гідроізоляції, пароізоляції і теплоізоляції. Необхідність цих робіт визначається під час проектування. Будь монтаж починається з краю нижнього ряду і перекривається наступним поруч, нахлест при цьому повинен бути не менше 20 див. Якщо перший лист кладеться правильно, то подальша робота буде не складна.

Також слід враховувати правила укладання профільних листів при різному ухилі даху. При ухилі менше 14 градусів, нахлест сусідніх не менше 20 см, від 15 до 30 градусів – 15-20 см, 30 градусів і більше – 10-15 см. Якщо ухил менше 12 градусів то проводиться обов’язкова герметизація всіх нахлестів і швів силіконовим герметиком.

Конструкція кроквяної системи і обрешітки для профільних виробів додатково не зміцнюється, так як мають легку вагу і не збільшують навантаження на дах.

Кріпляться спеціальними саморезами в нижню частину хвилі, шурупи мають розміри 4,8х35, а для коника – 80 мм. Вид обрешітки залежить від нахилу покрівлі і марки профнастилу і може бути як суцільний, так і з кроком до 50 см.

Ухил даху рекомендується робити 1:7 або 80 градусів. При цьому вимагається забезпечення доброї вентиляції і ущільнення наскрізних стиків і висновків. Підкладка стелиться в бік гребеня зі звису, між першою дошкою необхідної обрешітки і нею залишають простір для вентиляції в 50 мм.

Вентиляція потрібна, щоб волога під аркушами не конденсувалася. Пароізоляція, теплоізоляція і вентиляція повинні бути зроблені дуже ретельно, щоб уникнути збору, негативно впливає на покрівлю, конденсату. Бічні нахлести виконуються в половину профілю хвилі, в пологих дахах вони більше.

Торцеві планки кріпляться з нахлестом від 50 мм і більше, вони перекривають всю першу хвилю, крок кріплення не менше 30 см. Не слід забувати про снігоупори і правильне кріплення конькової і карнизних планок.

Про автора

admin administrator