Як правильно замочувати журавлину

Авторadmin

Як правильно замочувати журавлину

Зміст:

Настойка на журавлинах: користь та шкода напою, як правильно приготувати та зберігати

Журавлина – дивовижна рослина. Цей напівчагарник поширений у суворій місцевості – на болотах та торфовищах. Весною він покривається дрібними квіточками, які до осені перетворюються на червоні намистини – солодкувато-кисленькі ягідки, які всипають гілки подібно до ошатних прикрас.

Увага сучасної медицини вже давно привернула журавлина. Корисні властивості та протипоказання цього дару природи вивчалися роками. Сьогодні журавлина використовується не тільки в харчовій промисловості, а й у медицині.

Ця ягода стала настільки відома, що з болотистих топей її перенесли в більш доступні місця. Тепер журавлину вирощують у промислових масштабах.

На її основі виготовляється велика кількість косметичних та лікарських засобів, вона займає гідне місце у харчовій промисловості. Ягоду можна купити в багатьох супермаркетах (як свіжу, так і морожену, а ще продається сушена журавлина).

З неї готують найсмачніші страви, десерти та напої. Але перш ніж купувати і використовувати цей дар природи, потрібно з’ясувати, які має журавлина корисні властивості та протипоказання. Деяким людям її слід застосовувати з обережністю.

Чим багата журавлина

У журавлинах виявлено велику кількість вітамінів груп В та РР. Вона насичена вітамінами С та К1, органічними кислотами, макро- та мікроелементами, у ній багато цукрів, пектинів.

Журавлина багата такими кислотами, як лимонна та яблучна, а ще в ній є урсолова, хінна, кетоглутарова, олеанолова, бензойна та хлорогенова кислоти, є трохи щавельної та бурштинової.

Крім того, у ягоді багато ефірних олій.

Лікувальні журавлини насичені такими корисними речовинами, як кальцій, залізо, фосфор, калій, молібден, магній, марганець і мідь. А ще в ній є титан, магній та йод, бір, цинк та нікель, хром, олово та свинець, кобальт та срібло. Вона корисна завдяки високому вмісту лейкоантоціанів, антоціанів, катехінів, таніну, бетаїну, флавонолів та фенолокислот.

Лікувальні властивості

Щоб повноцінно використовувати в лікарських цілях плоди, слід знати, які має журавлина корисні властивості та протипоказання до використання.

Медиці вже давно відомо, що журавлина, а ця друга назва журавлини, здатна посилювати дію багатьох лікарських препаратів, тим самим впливаючи на процес одужання.

Завдяки великій кількості корисних речовин вона підвищує імунітет та живить клітини, покращує відновлювальну функцію організму.

Кислоти, що містяться в плодах, руйнують віруси і бактерії, що вже є в організмі. У кислому середовищі більшість мікроорганізмів просто не можуть існувати та розмножуватися.

Кому вона показана

Журавлина здатна дати серйозну відсіч золотистому стафілококу, малярії, кишковій паличці, збудникам ангіни та грипу. Ще в 16 столітті успішно використовувалося для лікування ран, при застуді, кашлі, лихоманці та цинзі найсмачніші ліки – свіжі журавлини.

Лікувальні властивості ягоди допомагають уповільнити зростання злоякісних пухлин, зміцнити судини та капіляри, благотворно впливати на серцево-судинну систему. Журавлину потрібно вживати людям з підвищеним кров’яним тиском, вона розширює стінки серцевих судин, допомагає запобігти виникненню атеросклерозу.

Ягода позитивно впливає на органи шлунково-кишкового тракту, покращує апетит. Вона показана людям зі зниженою кислотністю шлунка, що покращує роботу підшлункової залози.

Її рекомендується вживати людям, які страждають від колітів і запорів, гастритів і печії. Тим, хто страждає від надмірної ваги, також буде корисним журавлина. Лікувальні властивості рослини допоможуть впоратися із захворюваннями сечостатевої системи та печінки.

При постійному вживанні ягода допоможе запобігти утворенню каменів у нирках.

Журавлина благотворно впливає на загальний стан шкіри. У вигляді примочок і мазей вона використовується для лікування гнійних ран та опіків, при золотусі, сухій екземі, псоріазі, лишаях, еритемі та інших недугах. Лікарі рекомендують використовувати журавлину при алергічних висипаннях, облисіннях, вітіліго, васкулітах і навіть при появі вошей.

Для майбутніх мам

Під час вагітності організм зазнає колосального навантаження, йому необхідні величезні порції вітамінів та мікроелементів для розвитку нового життя.

Жінкам буде корисна журавлина для повноцінного харчування та підвищення імунітету, особливо в холодну пору року.

У журавлинах міститься велика кількість вітаміну С, а саме він, як відомо, стоїть на варті захисних сил організму. Хворіти майбутнім мамам неможливо.

У такий період вживання ліків зводиться до мінімуму, а антибіотики взагалі протипоказані. Тому захворювання краще запобігти, ніж лікувати. Журавлина допомагає засвоювати корисні речовини та вітаміни, благотворно впливає на стан шкіри, покращуючи вироблення колагену, приводить у норму гормональне тло.

Протипоказання

Відомо, що має журавлина корисні властивості та протипоказання, тому деяким людям важливо бути обережними при її вживанні в їжу. Насамперед тим, у кого підвищена кислотність шлунка.

У журавлинах міститься величезна кількість кислот – їх надлишок дратуватиме хворий орган. З обережністю рекомендується використовувати журавлину людям, які мають виразку шлунка та 12-палої кишки, гастрит (особливо в період загострення) або проблеми з печінкою.

Якщо у вас є хоча б одне з перелічених захворювань, обов’язково порадьтеся зі своїм лікарем. Він підкаже вам, як правильно використовувати журавлину або препарати на її основі, щоб не завдати шкоди здоров’ю.

Також не можна виключати індивідуальну нестерпність компонентів. Таке трапляється дуже рідко, але цілком можливо.

Смачні та корисні рецепти

Продається свіжа, морожена та сушена журавлина. Першу можна відразу їсти або приготувати щось смачненьке з неї.

Морозива та сушена журавлина використовуються для приготування компотів та інших напоїв. Насправді дуже широко застосовується в кулінарії журавлина, рецепти можуть бути простими чи складними.

Ми зупинимося на найлегших. Приготування корисних ласощів забере лише кілька хвилин.

  • — Журавлина в цукрі. Ви напевно хоч раз куштували таку смачну страву. Приготувати частування можна самому і зробити це дуже просто. Свіжі ягідки добре промийте та просушіть. В окремій ємності збийте яєчний білок із цукровою пудрою. Тепер залишилося лише занурити в нього ягоди і дати їм добре просохнути.
  • – Журавлинний морс. Він чудово вгамовує спрагу і відновлює сили. Візьміть ягоди та пропустіть їх через м’ясорубку або блендер. Відіжміть сік, але макуху не викидайте – це дуже цінний інгредієнт. Його слід помістити в каструльку, залити водою та прокип’ятити хвилин п’ять. Після додається сік та цукор, а краще – мед. Цей напій п’ється охолодженим.
  • – Кисіль. Готується майже так само, як і морс. Але після того, як перемелене журавлина провариться, до неї додається розведений крохмаль, а через пару хвилин – сік. Це дуже цікава страва. Якщо до нього в процесі варіння додати трохи кориці, воно перетвориться на другу страву – суп-пюре (подається зі сметаною або вершками).

Готуємо ліки для всієї родини

Відмінне зілля можна приготувати самостійно. Зупинимося на кількох простих, але ефективних рецептах з бабусиної скарбнички. З журавлини готуються справжні еліксири здоров’я. Особливих навичок вам не знадобиться все просто.

Від кашлю

Журавлина з медом чудово допоможе у боротьбі з кашлем. Приймати її потрібно по столовій ложці кожні 2-3 години. Ці ліки, які з радістю будуть їсти діти. Промийте журавлину і пропустіть через м’ясорубку (блендер), тепер залишилося лише додати до неї мед. Пропорція: 1 до 1. Якщо меду у вашій оселі не знайшлося, не біда. Його можна замінити цукром.

Для імунітету

Журавлина на спирту (журавлинна настойка) не тільки послужить м’яким аперитивом, але і зміцнить ваш імунітет, особливо в зимовий період. Напій допоможе подолати застуду.

Для цього слід на ніч випити грам 100 такої настойки, укутатися і лягти в ліжко. Потрібно добре пропотіти, після змінити білизну і спати. За бажання можна повторити процедуру, але головне – не перестаратися.

Як готується така журавлина на спирту? Рецепт представлений нижче.

Візьміть пляшку якісної горілки, 1,5 склянки ягід та склянку цукру чи меду. Журавлину пропустіть через м’ясорубку або просто добре перетріть з цукром. Жодна ягідка не повинна залишитися цілою. Солодку суміш помістіть у пляшку, залийте горілкою, щільно закрийте тару.

  • Помістіть настоянку в темне тепле місце на 2 тижні, періодично збовтуйте вміст (раз на 2-3 дні). Після цього потрібно профільтрувати настоянку від макухи і зберігати в прохолодному місці. Тепер ви знаєте, як приготувати і корисний напій, і ліки (це журавлина на спирту).
  • Рецепт дуже простий, але потрібно почекати певний час.
  • Журавлина використовується як цілющий засіб споконвіку. Вона допомагала нашим предкам долати навіть найскладніші захворювання і служила відмінними ласощами для дітей та дорослих. Це ті ліки, які пройшли перевірку часом, і тому йому точно можна довірити своє здоров’я.

Як приготувати настоянку на журавлині в домашніх умовах?

Настоянка на журавлини, або журавлина, вважається слабоградусною наливкою або аперитивом і відноситься до так званих жіночих алкогольних напоїв. Але її люблять і чоловіки.

  • При правильному приготуванні вона легко і м’яко п’ється, має приємний яскраво виражений смак журавлини, в ній зберігаються практично всі корисні властивості червоної ягоди. Журавлинна настойка – відмінний спосіб підтримати ослаблений імунітет у тривалий зимовий період.
  • Настоянку на журавлині бажано приготувати в домашніх умовах, а не купувати готовий напій у магазині. Адже саме вдома можна повністю контролювати процес виготовлення смачного та корисного журавлинного еліксиру.
  • Перший офіційний рецепт приготування журавлини відноситься до XIX століття, хоча секрети приготування журавлинної настоянки здавна зберігалися в пам’яті народної медицини. Саме тоді медичні фахівці повною мірою оцінили смакові якості та користь журавлинного еліксиру.
  • Завдяки спиртовій настойці ягода зберігає всі свої поживні речовини та мікроелементи. А їх у червоній ягоді досить багато: вітаміни С, В, магній, залізо, йод, нікотинова, тритерпенові кислоти та інші природні лікарі організму людини.

Помірне вживання журавлинної настойки послужить дуже смачними і дієвими ліками при наступних недугах:

  • Авітаміноз. Завдяки великій кількості корисних речовин, що містяться в ягоді, напій на журавлини протягом зими здатний відновити нестачу основних вітамінів.
  • Грип, застуда. При яскраво виражених симптомах підхопленого вірусу (кашле, болі в горлі, підвищеній температурі, слабкості та ломоті в тілі) лікарі рекомендують випити на ніч 100 г журавлинної настойки, як слід завернутися в ковдру і зануритися в сон. Вранці загальний стан здоров’я набагато покращає.
  • Гіпотонія. При зниженому тиску, стані апатії та втоми настойку на журавлині потрібно приймати двічі на день перед їдою по дві столові ложки. Протягом кількох днів тиск нормалізується, з’являться сили та енергія.

Крім перерахованих вище захворювань, журавлину рекомендується приймати людям, які страждають на ревматизм, діарею, анемію, знижену кислотність шлунка.

В особливих випадках застосування журавлинного еліксиру на горілці, спирті або самогоні завдасть шкоди здоров’ю. Вживання клюковки протипоказане при наступних станах:

  • діти віком до 16 років;
  • вагітні;
  • люди, схильні до алергії;
  • подагра;
  • гастрит;
  • виразка шлунку;
  • алкоголізм;
  • збій у роботі печінки та підшлункової залози.

Всім іншим вживання алкогольного напою на журавлинах принесе приємний настрій та користь для організму. Слід пам’ятати, що журавлину потрібно пити в дуже помірних кількостях.

Існує безліч способів зробити настоянку на журавлині в домашніх умовах. Рецепти приготування прості та доступні всім, до того ж не вимагають особливих фінансових витрат. Для приготування використовують якісну горілку чи спирт. Можна зробити настойку швидкого приготування, а можна витримати напій, щоб він повністю розкрив цілющі і смакові якості червоної ягоди.

Для журавлинної наливки найкраще брати ягоду, зібрану провесною.

Якщо такої можливості немає, можна приготувати настоянку на журавлині із заморожених ягід – вона буде не менш корисною та приємною на смак.

Цей рецепт приготування журавлинного напою називають класичним. У ньому немає зайвих інгредієнтів: потрібні лише літр гарної горілки, півкілограма цукру-піску та кілограм червоних ягід.

  • ягоди як слід промити, перебрати, викинути гнилі та незрілі плоди;
  • прокрутити їх у м’ясорубці чи блендері;
  • отриману суміш викласти в одно-або дволітрову банку;
  • додати горілку, ретельно перемішати, закрити щільною кришкою;
  • зберігати у темному місці протягом двох тижнів;
  • через два тижні настойку потрібно двічі процідити, використовуючи сито та марлю у два-три шари;
  • після проціджування в напій додають цукор, перемішують, закривають та залишають у теплому місці ще на один тиждень.

Класична журавлинна настойка через три тижні буде повністю готова до вживання.

Завдяки цьому рецепту можна зробити настоянку швидкого приготування, яка припаде до смаку і домашнім, і гостям. Напій буде готовий через три години.

Покроковий рецепт виглядає так:

  • ягоди журавлини (300 г) обдати окропом;
  • розім’яти ягоди качалкою;
  • додати цукор (150 г), ще раз розім’яти суміш;
  • перекласти масу, що вийшла, в банку;
  • додати горілки (0,7 л);
  • наполягати у теплі протягом двох годин;
  • журавлинно-цукрову масу як слід віджати через марлю;
  • додати кип’яченої води (150 мл) 40 градусів;
  • одержаний напій охолодити;
  • швидка настойка на журавлинах готова до вживання.

Єдиний недолік швидкого приготування настоянки – журавлина не повною мірою встигає розкрити свої цілющі якості. Напій на виході вийде дуже м’яким та приємним на смак.

Цей спосіб приготування припаде до смаку чоловічій половині. Покрокове дотримання рецепту гарантує міцний градус, приємний насичений аромат та приплив сексуальної енергії.

Потрібно 250 г журавлини, 200 г цукру та спирт міцністю 70%. Покроковий рецепт:

  • ягоди промити, ошпарити окропом;
  • змішати із цукром у блендері;
  • отриману масу перекласти у літрову банку, залити спиртом;
  • прибрати на тиждень у темне місце;
  • перед застосуванням процідити напій та охолодити.

Чоловічий журавлинний коктейль, настояний на спирту, виходить досить міцним, тому його треба пити обережно.

Потрібно 400 г червоних ягід, 200 г меду та 250 мл якісної горілки. Рецепт:

  • ягоди потовкти товкачем, за допомогою марлі віджати журавлинний сік;
  • змішати сік з рідким медом та горілкою;
  • масу, що вийшла, ретельно перемішати;
  • перелити в скляну сулію, поставити на холод;
  • наполягати напій протягом трьох днів, щодня збовтуючи сулія.

Наливка з журавлини, одним з інгредієнтів якої став мед, відрізняється насолодою смаку, приємним відтінком рубіновим і п’ється абсолютно непомітно в будь-якій компанії.

Рецепти настоянок самогону на журавлині – користь, шкода, протипоказання

В осінньо-зимовий період людський організм часто страждає від нестачі вітамінів, його імунітет падає, і людина стає схильною до різних інфекційних і запальних захворювань.

Якщо навесні та влітку є можливість зміцнити організм за допомогою свіжих джерел вітамінів, то пізно восени та взимку можна скористатися для цієї мети природними консервантами – спиртом або його аналогами. Розглянемо, як приготувати надзвичайно корисну настойку журавлини.

Чим корисна настойка на журавлині

Журавлина є найціннішим натуральним антиоксидантом, тобто вона містить речовини, що нейтралізують вільні радикали в клітинах людського організму. Це дозволяє зберігати молодість, уповільнювати процеси дегенерації.

У народній медицині використовується настоянка журавлини на різній основі: на спирті, на горілці, на самогоні. Кожна їх зберігає всі цілющі властивості ягоди і застосовується підтримки організму у різних хворобливих станах.

У готовому напої міститься більшість вітамінів групи В, вітаміни С і К1, магній, йод, залізо, тритерпенова та лимонна кислоти. З тривалого досвіду застосування журавлинних алкогольних напоїв склався перелік захворювань, у яких вони найкорисніші.

Розглянемо основні корисні властивості настоянки на журавлині:

  1. Зупиняє інфекції та запальні процеси у сечовидільній системі (застосовується при лікуванні циститу, уретриту).
  2. Покращує роботу серцево-судинної системи (знижує утворення атеросклеротичних бляшок, запобігає інфаркту міокарда, сприяє відновленню після інсульту).
  3. Має сечогінну дію, знижує набряки.
  4. Заспокоює нервову систему, активує діяльність головного мозку, покращує пам’ять.
  5. Чинить вплив на віруси та інфекції верхніх дихальних шляхів при ангіні та трахеїті.
  6. Зміцнює імунну систему.
  7. Полегшує стан при загостренні ревматизму та подагри (для цього настойку на самогоні потрібно робити зі свіжими ягодами журавлини).
  8. Знижує кров’яний тиск.
  9. Стимулює роботу шлунково-кишкового тракту, зміцнює підшлункову залозу, корисна при цукровому діабеті.

При ангіні слід звернути увагу на цілющі властивості алое, калини, меду дягиля, барвінку, гвоздики, каланхое, шавлії, лаврового листа, календули, кислиці, часнику, енотери.

Шкідливість та протипоказання настоянки на журавлині

Будь-який спиртовмісний напій може завдати шкоди при неправильному використанні та порушенні режиму дозування – те саме стосується і журавлинного.

Випадки, у яких цей напій може бути протипоказаний, відносяться до серйозних порушень у роботі різних систем організму:

  • ШКТ (виразкова хвороба шлунка, захворювання печінки, гастрит із підвищеною кислотністю);
  • серцево-судинна система (якщо у вас спостерігається гіпотонія (знижений тиск), тоді настойка на ягодах журавлини може бути протипоказана у зв’язку з її здатністю знижувати тиск);
  • сечовидільна система (при захворюваннях нирок і сечокам’яної хвороби перед застосуванням журавлинної настойки слід проконсультуватися з лікарем).

Крім того, використання даного напою протипоказано при індивідуальній непереносимості продукту та алергічної реакції на його інгредієнти.

Важливо! Вагітним жінкам настойку з журавлини можна приймати, якщо вона приготовлена ​​на основі горілки або спирту (а не самогону). Щоденне дозування у такому разі становитиме не більше 3 столових ложок.

У будь-якому випадку, при виникненні сумнівів варто порадитися з лікарями, які можуть провести додаткові дослідження, що дозволяють прийняти рішення про користь або шкоду для вашого організму.

Підготовка ягід

Для приготування алкогольного напою найбільше підходять свіжі ягоди журавлини, які краще збирати наприкінці вересня-жовтні. Ягоди слід ретельно перебрати, викинувши псовані та гнилі. Журавлина, що перенесла заморозки і навіть перезимувала, теж може бути використана для наполягання.

Якщо у вас немає можливості скористатися свіжими ягодами, тоді беріть у магазині заморожені журавлини. Найголовніше, щоб ягоди були добре дозрілими і мали соковите забарвлення. Першим етапом приготування буде підготовка ягід.

Їх потрібно добре помити: спочатку в ємності з водою (видаливши все сміття), а потім – під проточною водою.

Щоб настойка вийшла насиченою і увібрала в себе якнайбільше корисних речовин, кожну ягідку після цього потрібно проколоти продезінфікованим шилом або великою голкою.

Деякі рецепти припускають подрібнення ягід на м’ясорубці або дерев’яної товкачки. У такому випадку продукт у процесі приготування доведеться кілька разів проціджувати, щоб досягти його прозорості та чистоти. Про це говоритимемо у кожній конкретній ситуації.

Настоянка на журавлині: рецепти

Настоянки готуються на основі горілки, спирту або самогону із залученням процесу бродіння. Пропонуємо вам рецепти класичні та прискорені (з мінімальним терміном виготовлення).

Класичний рецепт із використанням самогону

Смачна і корисна журавлинна настойка (іноді її називають «журавлина») вийде, якщо ви візьмете за основу якісний, добре очищений від сивушних масел та інших домішок самогон. Для цього він має бути подвійною перегонкою, а міцність його не повинна перевищувати 40-45 градусів.

Дізнайтеся, як вигнати яблучний самогон. Список інгредієнтів:

  • очищений самогон – 2 л;
  • перебрані та очищені ягоди журавлини – 400 г;
  • цукор – 200-300 г (якщо любите солодкі настойки, тоді можете взяти більше);
  • вода – 250 мл.
  1. Промиті та підготовлені ягоди (з проколотою шкіркою або подрібнені будь-яким із способів) викладаємо в чисту скляну банку ємністю 3 л. Додаємо туди цукровий пісок, добре все змішуємо, накриваємо марлею і прибираємо ємність на 2-3 дні в тепле темне місце. Після цього доливаємо в банку самогон так, щоб він злегка покривав ягоди, і знову прибираємо ємність до появи перших ознак бродіння. Коли брага почала бродити, доливаємо в неї самогон, що залишився, весь вміст банки акуратно перемішуємо і залишаємо наполягати протягом двох тижнів, герметично закривши кришкою.
  2. Після цього зливаємо рідину, що утворилася, в іншу чисту ємність, яку ставимо в холодильник. До ягід, що залишилися, доливаємо самогон, ще раз витримуємо протягом двох тижнів.
  3. Якщо в результаті вийшла замутнена, непрозора рідина, потрібно її кілька разів процідити з використанням марлі або ватного тампона. Якщо вам вона виявиться занадто міцною (міцність можна виміряти за допомогою спиртометра), тоді додайте в настойку трохи відфільтрованої або охолодженої кип’яченої води.
  4. Ягоди, що залишилися після бродіння, тепер можна викинути.
  5. Отриману журавлинну настойку перелийте в сулію, закупорьте пробкою і поставте в холодне місце.

Настойка журавлинна на спирті з калганом

Корінь калгану (перстачі прямостоячої) має сильну жовчогінну дію. Додаючи такий компонент у напій, майте це на увазі.

Для цього рецепту нам потрібно взяти:

  • ягоди журавлини – 800 г;
  • подрібнений корінь калгану – 1 ч. л.;
  • спирт 96% – 220 мл;
  • вода – 250 мл;
  • цукровий пісок – 200-300 г.

Готуємо «журавлину» наступним чином:

  1. Ягоди подрібнюємо до пюре.
  2. У масу додаємо корінь калгану (можна взяти 1 ч. л. подрібненого кореня або цілий корінець середнього розміру).
  3. Готову суміш викладаємо у скляну ємність і додаємо туди спирт. Закриваємо щільною кришкою та залишаємо у темному теплому місці для настоювання.
  4. Готуємо сироп (воду доводимо до кипіння, додаємо в неї цукровий пісок, варимо кілька хвилин до повного розчинення цукру, остудити). Доливаємо у банку з настоянкою.
  5. Наполягаємо близько тижня у тих самих умовах.
  6. Проціджуємо настоянку через кілька шарів марлі до прозорого стану. Переливаємо готовий продукт у сулію, закупорюємо пробкою.

Дізнайтеся, чим корисне вживання червоного вина.

Настойка на горілці

Готуємо складові:

  • журавлина – 1 гранена склянка (250 мл);
  • горілка високої якості – 0,5 л;
  • цукровий пісок – 1,5 ст. л.;
  • вода – 2 ст. л.
  1. Миємо відсортовані стиглі ягоди, розколюємо шилом або великою голкою кожну ягідку і складаємо в скляну банку ємністю 1 л.
  2. Вливаємо горілку, закриваємо щільною кришкою. Акуратно перевертаємо банку у різні боки, щоб рідина потрапила між усіма ягідками.
  3. Витримуємо у теплому темному місці близько двох тижнів. Кожні 2-3 дні банку перевертаємо у різні боки, розмішуючи її вміст.
  4. Настойку, що вийшла, зливаємо в сулію, пропускаючи через фільтрувальний папір або марлю.
  5. Готуємо сироп (доводимо воду до кипіння, додаємо цукор, кип’ятимо до повного розчинення, знімаючи піну), охолоджуємо до кімнатної температури і додаємо в настойку, акуратно перемішуючи. Можна натомість для солодощі додати мед у рідкому стані (нагрівати не рекомендується).
  6. Закриваємо банку герметичною кришкою та залишаємо в холодильнику або підвалі на місяць-півтора. Після цього можемо насолоджуватися корисною «журавлиною».

Швидка настойка

Всі описані раніше рецепти вимагають багато часу. Іноді буває необхідно протягом декількох днів отримати корисний напій на основі спирту. Для цього беремо ягоди журавлини, якісний самогон та цукровий пісок. Ці продукти беруться у співвідношенні 1:1:1.

Порядок дій такий:

  1. Журавлину сортуємо, викидаємо зіпсовані ягоди, ретельно миємо і заливаємо гарячою водою. Коли шкірка починає лопатися, воду зливаємо.
  2. Перекладаємо ягоди у скляну ємність і висипаємо в неї цукор, ретельно перемішуючи.
  3. Наливаємо в суміш самогону, накриваємо ємність кришкою і залишаємо в темному прохолодному місці на 12 годин.
  4. Висипаємо вміст у каструлю та ставимо її на вогонь. Нагріваємо до повного розчинення цукру. Суміш на вогні не повинна закипіти, інакше смак готового продукту буде зіпсований.
  5. Охолоджуємо напій, проціджуємо через фільтрувальний папір або марлю, виливаємо в сулію, прибираємо в холодильник. Після остигання можемо подавати на стіл.

Є ще швидший рецепт приготування журавлинного алкогольного напою – протягом кількох годин.

Правда, при цьому значна частина корисних властивостей ягоди буде втрачена. Залишиться лише алкоголь.

  • журавлинні ягоди – склянка 200-250 мл;
  • цукровий пісок – 100 г;
  • вода – 100 мл;
  • горілка -750 мл.
  1. Миємо журавлину, заливаємо її окропом, зливаємо воду після того, як ягоди стали м’якшими.
  2. Розминаємо ягоди до стану пюре за допомогою товкача, додаємо цукор.
  3. Перекладаємо масу в скляну ємність і додаємо в неї горілку.
  4. Закриваємо герметично та витримуємо близько двох годин.
  5. Зливаємо настойку, проціджуючи через фільтрувальний папір, додаємо кип’ячену воду, охолоджену до 45 градусів. Акуратно перемішуємо.
  6. Розливаємо в ємності для зберігання, охолоджуємо у холодильнику. Можна приймати протягом року.

Правила зберігання продукту

Напій насичується з часом. Чим більше настойка витримана, тим більше явно проступає журавлинний смак, сама вона стає м’якшою.

Зберігати «журавлину» слід охолодженою, подалі від сонячних променів.

Вважається, що при правильному зберіганні та міцності готового продукту близько 40 градусів цінні властивості журавлинного алкогольного напою зберігаються протягом 1-3 років.

Особливості вживання

Настойку з ягід журавлини використовують як цілюще і як смачний алкогольний напій.

Якщо ми готуємо продукт із малим вмістом цукру, його можна подавати до столу. У такому разі як закуска пропонується смажене м’ясо і різні салати. Для солодкої настойки підійдуть десерти, фрукти та мед.

Якщо для нас важлива цілюща сила журавлинного алкогольного напою, тоді приймаємо його в малих дозах залежно від захворювання:

  1. Гіпертонія – по 1 ст. л. тричі на день перед їдою.
  2. Підвищення апетиту – 30-50 г за півгодини до їди.
  3. Запальні процеси (пієлонефрит, бронхіт) – чарка на добу.
  4. Профілактика застудних та хвороб серця та судин – 2-3 ст. л. у день.

Важливо! При прийомі ліків обов’язково враховуйте їхню сумісність з алкогольними напоями.

Міцні журавлинні настоянки рекомендується розводити водою.

У статті ви дізналися, як приготувати «журавлину» різними способами. Отримуйте задоволення та користь від алкогольної журавлинної настойки, але не забувайте, що ліками цей напій стає при нечастому вживанні.

Відео: 2 способи приготування журавлини

1 склянка журавлини, одна ложка цукру та 500 мл самогону, простіше не буває. Нема чого розповідати навіть, ягоди змішати з цукром, залити самогоном і чекати. Це класичний рецепт приготування всяких настоянок.

Щодо корисності не скажу, а на смак у принципі різниці немає — на горілці чи спирті. Перевага спирту тут тільки в тому, що наполягати можна настойку менше. Спирт швидше витягує з ягід усе необхідне, якщо порівнювати з горілкою.

Я знаю рецепт не просто настойки з фейхоа, а фейхоа з журавлиною. 1/2 склянки журавлини, 1/4 склянки цукру, 200 г фейхоа, 5 ложок води та 300 мл горілки. Журавлину роздробити, фейхоая нарізати середніми шматочками, додати цукровий сироп зверху і горілку, наполягати і пити. Можна довго наполягати, кілька місяців, результат лише кращий.

Настоянка з журавлини на горілці та спирті в домашніх умовах: рецепти

Всі найцінніші вітамінні комплекси містяться в журавлинах. Це: пектин, кислоти, магній, залізо, йод, вітаміни групи В і С. Крім цього, в ній є вітаміни групи К1, які у звичайному житті зустріти практично неможливо.

Хазяйкам журавлина подобається тим, що вона має щільну оболонку, завдяки чому вона легко перевозиться і не псується. Також вона приваблює всіх тим, що її збирають у вересні, коли інші ягоди вже не ростуть і зберігати її можна в морозилці цілий рік.

Легкий і приємний смак якісного алкоголю та цілющі властивості лісової ягоди – все це увібрала в себе настоянка з журавлини. Завдяки своїй кислинці вона сподобається будь-якому споживачеві. Про те, як правильно зробити журавлинну настойку на горілці – розповімо далі.

Що потрібно для приготування настойки

З’ясовуючи про те, як робити настоянку на журавлині або вже роблячи її, запам’ятайте те, що для неї беруться як свіжі ягоди, зібрані восени, так і ті, що були прибрані в морозильну камеру і заготовлені на зиму.

Деякі винороби перш, ніж варити ягідну настойку, радять ягоди підморозити. Вважається, що так виділиться більше соку.

Настоянка на журавлині вразить кожного своїм гарним соковитим малиновим кольором та неповторним смаком.

Часто споживачі відносять горілку на журавлину з цукром, зроблену в домашніх умовах до жіночих спиртових настойок. Але жоден чоловік не відмовиться продегустувати її. Вона має 40-45 градусів, але прочитати про те, як зробити горілку на журавлині менше градусів, можна в інтернеті.

Приготування

Кожен споживач знає, що смак наливки з журавлини кисло-солодкий і терпкий.

Знайте, що напій більш солодким і міцним робить велику кількість цукру. Тому перш ніж дізнатися про те, як зробити настоянку з журавлини, бажано насипати в неї піску на свій смак та спробувати.

Також існує ще багато цікавих секретів готування в домашніх умовах журавлинної настойки на горілці:

  1. Перед заливкою ягода кладеться на пару годин у морозильну камеру. Завдяки цьому вона з легкістю виділить всі необхідні речовини, які у свіжих журавлинах відокремлюються довго. Ще в давнину громадяни починали збирати ягоди для журавлинної настойки на горілці, що готувалась у домашніх умовах, у перші заморозки.
  2. Наливка цілується через ватний диск та марлеву тканину. Для кращого фільтрування бажано між шарами марлевої тканини прокласти шматочки вати. Завдяки такому фільтру алкоголь стане більш прозорим.
  3. Перед варенням журавлину бажано добре промити, перебрати та висушити на чистій тканині. Також бажано її трохи промокнути паперовою серветкою.

Рецепти

Зараз в інтернеті зустрічається безліч простих рецептів, за якими готується настоянка з журавлини в домашніх умовах.

Зазвичай настойка з журавлини виготовляється з двох інгредієнтів: журавлинних ягід та алкоголю. Незважаючи на це, кожна господиня змінює базовий рецепт і кладе в нього щось від себе.

Далі наведемо кілька рецептів приготування такого алкоголю як журавлина на горілці, спирті, самогоні.

Класичний рецепт журавлини на горілці

Щоб у домашніх умовах зробити настоянку з журавлини на горілці нам потрібно:

  • 500 г свіжих або заморожених ягід;
  • літр горілки високої якості;
  • 50 г цукрового піску.

Готується журавлина на горілці в домашніх умовах так:

  1. Спочатку журавлину слід розкласти на тканини та переглянути. Бажано прибрати всі ягоди, що підгнили.
  2. Далі ягоди миються, сушаться і кладуться у посуд.
  3. Потім їх рекомендується розім’яти до кашоподібного стану.
  4. До складу всипаємо цукровий пісок і добре перемішуємо. Суміш потрібно відставити убік та дочекатися повного розчинення цукрових частинок.
  5. Після цього суміш знову потрібно розмішати та перекласти в скляну тару.
  6. Далі в ємність слід влити алкоголь і добре її струсити.
  7. Потім банку накриваємо кришкою та прибираємо у темне місце. Наполягати горілку на журавлині слід 2-3 тижні. Пам’ятайте, що кут, де вона стоїть, не повинен бути холодним.
  8. Через деякий час отриманий склад дістається і цедиться. Цідити потрібно 2-3 рази. Фільтр повинен складатися з вати та марлі.
  9. Далі алкоголь рекомендується скуштувати. Якщо ви бачите, що в ньому мало цукрового піску, то з нього вариться сироп, у пропорції ложка піску та 50 мл рідини. Вариться він доти, поки крупинки повністю не розчиняться. Кипіти він не повинен. Потім сироп остуджується та вливається в алкоголь.
  10. Готова суміш розмішується і знову залишається у затемнений кут квартири на день.

Щоб настоянка на горілці та журавлині, приготовлена ​​в домашніх умовах, стала більш насиченою, то витримувати її в темному кутку квартири потрібно набагато довше.

Пам’ятайте, що настоянка з журавлини на горілці зберігається в холодильній камері або холодному кутку житлового будинку.

Рецепт журавлини на спирту

Наступний рецепт журавлинної настойки трудомісткий і суттєво відрізняється від вищеописаного. Перш, ніж робити алкоголь за цим рецептом, ягоди потрібно підготувати особливим способом: їх засипають 1-2 ложками цукрового піску. Далі її потрібно відставити убік на 1-2 дні. Після того як на ягодах виникла біла піна, потрібно їх залити спиртом.

Також пам’ятайте, що цей метод приготування алкоголю призначений для лісових і диких ягід. Консервовані та покупні журавлини краще не використовувати.

Настоянка з журавлини на спирту в домашніх умовах за цим рецептом готується з наступних продуктів:

  • 2 літри 45% спирту;
  • 350-400 г диких ягід;
  • 3 столові ложки цукрового піску.

Готуємо настоянку з журавлини на спирту:

  1. Журавлину мені в кашу. Також її можна заготовити наперед вищеописаним способом.
  2. Склад заливаємо спиртом, накриваємо кришкою ємність і відставляємо в темний, теплий кут квартири на 2 тижні.
  3. Через 2 тижні спирт зливаємо і знову заливаємо склад такою самою кількістю алкоголю. Далі він знову відставляється убік на тиждень.
  4. Обидва склади зливаються та змішуються.
  5. Готовий спирт проціджується через марлеву тканину та вату.

Додатково в спиртову настойку на журавлині кладеться:

  • 1 чайна ложка калгану;
  • шкірка одного лимона;
  • 2 столові ложки меду;
  • цукор, цукровий сироп чи фруктоза.
  • Отриманий склад знову відставляється на 7-10 діб.
  • Далі його потрібно відфільтрувати. Для цього використовується вата, марлева тканина та паперові серветки.
  • Потім алкогольний напій залишається у теплий кут квартири.

Багато хто наголошує, що готовий алкоголь самостійно освітлюється через 2-3 тижні і далі він фільтрується просто через папір та ватяні диски.

Не забувайте також про те, що чим довше стоїть склад, тим насиченішим і приємнішим він стає. Тому перш ніж дізнатися про те, як зробити журавлинну настойку на горілці, слід заздалегідь знайти місце для її зберігання.

Швидкий рецепт настоянки

Цей рецепт швидкого приготування «журавлинки на горілці» дуже популярний у багатьох громадян завдяки тому, що «журавлинку» можна пити вже через три години.

Істотним мінусом цього алкоголю вважається те, що при його приготуванні ягоду потрібно термічно обробити. Завдяки цьому багато її корисних якостей губляться.

Щоб дізнатися про те, як приготувати настойку з журавлини, швидко рекомендується взяти:

  • 300 г ягід;
  • 150 г цукрового піску;
  • 150 мл кип’яченої води;
  • 0,7 літрів горілки.

Щоб зробити за даним рецептом такий алкоголь як журавлинна настойка на горілці починаємо з того, що ягоди ошпарюємо окропом і насипаємо в літрову банку. Також туди слід додати цукровий пісок. Далі береться дерев’яна качалка і їй меніться журавлина. В отриманий склад додаємо горілку.

  • Ємність накривається кришкою і відставляється убік на кілька годин. Через 2 години ягоди віджимаємо. І тому використовується марля. У склад, що вийшов, додаємо кип’ячену воду. Суміш добре розмішуємо. «Журавлина» охолоджується до кімнатної температури і розливається по окремих ємностях.
  • Для зберігання напою банку потрібно закривати пробкою. У такому вигляді вона може зберігатись рік. Міцність алкогольного напою 30-33 градуси. Для зниження цього показника напій можна додати води.

Рецепт пряної журавлини

У цьому рецепті приготування журавлинної настойки на горілці в домашніх умовах використовується тільки якісний спирт. Також пам’ятайте, що якщо до алкоголю додати калган, то смак його стане більш насиченим. Калган дуже нагадує імбир. Він надає алкоголю присмаку та запаху дерева.

Для того, щоб приготувати алкоголь за цим рецептом, потрібно взяти:

  • 400 г ягід;
  • ½ чайної ложечки меленого калгану;
  • 110мл. 96% спирту;
  • 100мл. води;
  • 100-120 г цукрового піску.

Настоянка з пряних журавлин за цим рецептом готується так:

  1. Беремо 1 літрову банку та кладемо до неї ягоди. Їх потрібно розім’яти в кашку. Через це напій стане більш каламутним, але щоб каламуті позбутися, його потрібно кілька разів відфільтрувати. Якщо ви хочете отримати світлий напій, то журавлину краще з одного боку проколоти голкою. Звичайно, проколювати ягоди важко і довго, але завдяки цьому готова рідина стане світлішою.
  2. Кладемо в банку подрібнений калган.
  3. Суміш потрібно залити спиртом, змішати і накрити ємність кришкою.
  4. Банку ставимо у темний, теплий кут квартири. Наполягати її потрібно від 14 до 16 днів. 1 раз на 5 днів ємність потрібно збовтувати.
  5. Беремо цукор, кладемо його у воду та ставимо на плиту на повільний вогонь. Склад потрібно постійно заважати, щоб він не підгорів. Також з нього потрібно знімати білу пінку. Замість цукру можна використати мед, але тоді сироп потрібно нагрівати до 40 градусів.
  6. Готовий сироп остуджується і наливається в журавлинну наливку. Ємність із вмістом накриваємо кришкою.
  7. Банк ставимо в теплий, темний кут квартири ще на 7-9 діб.
  8. Готовий напій фільтрується. Якщо у складі використовувалися проколоті ягоди, його можна очистити лише через марлеву тканину. Якщо журавлина була сильно подрібнена, то склад цедиться через 3-4 шари марлевої тканини і додатково через марлю з ватою.
  9. Алкоголь готовий до вживання. Зберігається близько 5 років. Міцність його варіюється від 31 до 34 градусів.

Корисні поради

Пам’ятайте, що в будь-який рецепт настоянки на журавлині – входить алкоголь, який може бути корисним лише у малій кількості. Також, щоб повною мірою відчути вишуканий смак цього приємного напою, багато громадян рекомендують дотримуватися таких правил:

  1. Якщо у людини виразка шлунка, її можна пити по 1 столовій ложці 3 десь у день. Вживається вона перед їдою.
  2. Якщо у людини підвищений артеріальний тиск, то налив обов’язково розбавляється водою. Якщо у громадянина знижений артеріальний тиск, вона п’ється в чистому вигляді.
  3. Для того щоб підвищити апетит журавлинна наливка використовується по 2-3 ложки, по 30-50 г за 30 хвилин до їди.
  4. З появою у людини бронхіту, пієлонефриту використовується вона по 1 чарці 1 раз на день. Однак якщо людина приймає лікарські препарати, то в інструкції до них потрібно прочитати, чи сумісні вони з алкоголем.
  5. Як профілактика появи хвороб у серцево-судинній системі також настойка приймається по 1 чарці 1 раз на день.
  6. Для профілактики появи грипу та інших простудних захворювань рекомендується вживати настойку по 30-50 г 1 раз на день. Лікарі зазначають, що вона допомагає зменшити ризик появи простудних захворювань.
  7. Якщо настойка здається вам занадто міцною, перед вживанням її потрібно розбавити водою.
  8. Якщо настойка використовуються як лікування, то використовується вона у невеликій кількості. Тому, якщо ви хочете зробити лікувальний напій вдома, то слід заздалегідь дізнатися про те, як зробити настоянку на горілці з журавлини.

Користь та шкода журавлинної настойки

Як ми вже говорили, ягода подобається людям тим, що в ній є багато унікальних вітамінних комплексів.

Завдяки цьому алкогольні склади на основі журавлини також набувають цілющих властивостей.

Але, перш ніж поставити питання про те, як робити журавлину на горілці, бажано більш докладно вивчити її користь і можливий ризик, який може бути завдано людині під час її вживання.

  • наситити організм необхідними вітамінними комплексами;
  • покращити апетит;
  • зміцнити ясна;
  • розширити судини;
  • позбавити будь-якої застуди;
  • нормалізувати тиск.

Однак поряд з позитивними володіє відвар або настоянка журавлини на горілці та декількома негативними якостями. Наприклад, її не можна використовувати громадянам:

  • які мають проблеми із шлунково-кишковим трактом;
  • страждаючим від ниркових та печінкових хвороб;
  • які мають знижений артеріальний тиск;
  • які страждають від частих алергічних реакцій і мають непереносимість деяких продуктів;
  • які чекають дитину або годують її грудьми.

Знайте: перед тим, як вживати горілку, настояну на журавлині або перед тим, як настояти її на ягіді, людині бажано проконсультуватися з лікарем.

Таким чином, вивчивши всі найвідоміші способи приготування настойки з журавлиною на горілці, ви зможете легко знайти рецепт для себе або додати в базовий рецепт свою родзинку і повною мірою насолодитися вдома цим смачним напоєм. З приготуванням напою може впоратися будь-який, навіть кулінар-початківець. Причому довго стояти біля плити не потрібно, а смак завжди вийде чудовим.

Настойка з журавлини, або Як наклюкатися правильно

Якщо для вин сезон пройшов, то для настойок він лише починається. І не важливо, з чого це буде настоянка, із набору спецій для Бехеровки, цедри лимонів для Лімончелло, або заморожених ягід.

  • Тому я вирішив зробити цю зиму сезоном настоянок і повідати вам цілий мільйон рецептів найсмачніших настоянок, лікерів, наливок та інше.
  • І почнемо ми цей сезон із настоянки з журавлини, рецептів якої буде кілька.
  • До речі про заморожені ягоди – для настоянок саме те. Справа в тому, що заморожування розпушує структуру плодів, тому сік відокремлюється значно краще. Саме тому перед приготуванням будь-яких настоянок ягоди слід підморожувати. Журавлину навіть обов’язково потримати в морозилці понад 24 години — так вона стане менш гіркою. Ну а що журавлина?

Журавлина – це взагалі одна з найуспішніших ягід для приготування настоянок. Дозріває вона у вересні, але легко переносить морози і може зберігати свій первозданний вигляд до весни.

Також її можна зберігати у свіжому вигляді у бочках, наповнених водою – так вона зберігається до наступного врожаю. Росте журавлина в сирих місцях практично по всій північній частині України, зокрема на Уралі, Скандинавії і Далекому Сході.

Ягоди досить великі та досягають 1,6 см у діаметрі.

З погляду медицини журавлина є дивовижною ягодою, на Русі її називали «північним лимоном».

У ній міститься величезна кількість лимонної та хінінної кислоти, плоди багаті на вітаміни С, В1, В2, В5, В6, РР і більш рідкісний вітамін К1, у чому вони не поступаються капусті та суниці.

У лікувальних цілях журавлина використовується як жарознижувальний, сечогінний та бактерицидний засіб. [Стаття на Wiki].

Для настоянок можна брати будь-яку ягоду, але бажано, щоб вона була визріла і не зіпсована. Отже, пропоную вам перший рецепт настоянки на журавлині (у простолюді «журавлина») на горілці, як найпростіший і доступніший.

Традиційний рецепт журавлини на горілці

Для приготування 0,55 л напою:

  • 250 г ягід журавлини (1 склянка);
  • 0,5 л гарної горілки (самогону або спирту міцністю 40-45%);
  • 1 ст. цукру (за смаком);
  • 50 мл води (опціонально).

Готуємо «журавлину» так:

  1. Ягоди перебираємо, позбавляємося зіпсованих, миємо і пересипаємо в літрову банку.
  2. Товчим журавлину дерев’яною толокушкою/мадлером до отримання однорідної кашки.
  3. Заливаємо горілкою і добре перемішуємо, банку закриваємо та відправляємо на 2 тижні у темне тепле місце.
  4. Фільтруємо настойку кілька разів через чотири шари марлі, а потім через ватний фільтр.
  5. Знімаємо пробу, і якщо все влаштовує, то залишаємо як є. Якщо напій здався кислуватим, додаємо сироп:
  • столову ложку цукру додаємо в 50 мл води та підігріваємо до повного його розчинення.
  • остудити сироп і додаємо його в настойку, чекаємо ще день і дегустуємо.

Зберігати напій потрібно у холодильнику чи підвалі. Зрозуміло, отриманій настойці з журавлини потрібно дати час відстоятися і чим довше, тим краще. З кожним днем ​​її смак ставатиме більш округлим, цілісним, проступлять яскраві журавлинні тони. Сама настойка відрізняється чудовим кольором, який нагадує колір журавлинного морсу. Пити напій слід обережно – градус не відчуває взагалі, але наклюкатися можна швидко

Чим корисна журавлина, три прості рецепти з ягоди

Журавлина – зимова ягода і справжнісінький суперфуд! Вона багата мінералами і вітамінами, м’яко очищає кишечник і звільняє організм від продуктів розпаду, сприяє зростанню м’язової маси і допомагає худнути.

Журавлина – ягода червоного кольору з яскраво вираженим кислим смаком. Зростає на півночі США, Канади і Росії, а також в скандинавських країнах. Калорійність – 26 ккал на 100 г продукту.

Розповімо про склад журавлини, які вітаміни в журавлині, від чого допомагає журавлина, навіщо вживати журавлину вагітним. Дізнайтеся, чим корисна сушена журавлина і як правильно треба їсти журавлину.

Вітамінний склад журавлини

Склад: органічні кислоти (лимонна, хінна і бензойна), калій, кальцій, фосфор, залізо, марганець, магній, кобальт, молібден, кремній, йод, вітаміни групи В, а також вітаміни А, С, Е, Н, і РР.

В одній чашці сирих ягід міститься 25% вашої денної норми вітаміну С, близько 9% денної норми вітаміну А, близько 6% денної норми вітаміну К, 2% від добової потреби в калії, 1% від щоденної потреби в залізі й кальції.

У процесі сушіння вона, на жаль, втрачає більшість своїх вітамінів, але калій і кальцій так само залишаються в сухій журавлині в достатній кількості.

Корисні властивості журавлини

Містить антиоксиданти

У журавлині міститься велика кількість активних рослинних сполук і антиоксидантів, таких як антоціани. Вони мають протизапальний ефект, допомагають боротися з раком, захищають печінку, покращують зір і знижують кров’яний тиск. Крім антоціанів в журавлині міститься кверцетин, міріцетин, урсолова кислота, пеонідин і проантоціанідини А-типу.

Велика частина цих рослинних сполук міститься в ніжній шкірці ягід, а ось сік, на жаль, втрачає основну частину корисних властивостей.

Запобігає інфекції сечостатевих шляхів

Журавлина для нирок – один з найкорисніших продуктів. ІСШ (інфекції сечостатевих шляхів) – одні з найпоширеніших бактеріальних інфекцій, особливо серед жінок.

Завдяки вмісту вищезазначених проантоціанідина А-типу (або конденсовані таніни) в ягодах вживання журавлини вважається хорошою профілактикою цієї проблеми. Це було підтверджено низкою проведених досліджень.

Правда, чарівні властивості мають не всі продукти з журавлини. При певній обробці частина магії втрачається.

Корисна для здоров’я серця і судин

Антоціани, проантоціанідини і кверцетин – серцеві антиоксиданти. Вони благотворно впливають на здоров’я серця і всієї системи.

Антоціани підвищують рівень хорошого холестерину, захищають від поганого холестерину і окислення, знижують високий артеріальний тиск, знижують рівень жорсткості судин у людей із захворюваннями серця і ризик запалення в кровоносних судинах.

Сприятливо впливає на роботу кишечника

Дослідження показали, що журавлина може поліпшити склад бактерій в кишечнику у людей, які харчуються м’ясом і продуктами тваринного походження. Іншими словами, якщо ви їсте багато м’яса, молочних продуктів і цукру, вживання журавлини може допомогти повернути «хороші» бактерії в травну систему. Крім того, ці ж бактерії зменшують кількість жовчних кислот в кишечнику, які пов’язані з раком товстої кишки і шлунково-кишкового тракту.

Підтримує здоров’я ротової порожнини

Колись дуже давно журавлину використовували для профілактики цинги. Вся справа в тому, що журавлина допомагає контролювати вміст шкідливих кислот в ротовій порожнині, запобігає їхньому «прилипанню» до зубної емалі і таким чином допомагає зупинити карієс, захворювання ясен, руйнування зубів і навіть рак порожнини рота.

Журавлина: користь для вагітних

Завдяки перерахованим вище перевагам, вживання журавлинного соку корисно для вагітних жінок. Ягода багата вітамінами, зменшує запалення і, що особливо важливо в такому стані, є ідеальною профілактикою ІСШ (інфекцій сечостатевих шляхів). Під час вагітності саме ці проблеми загострюються найчастіше, навіть якщо ви не підозрюєте, що у вас вони взагалі є (цистити, пієлонефрити і так далі).

Протипоказання до вживання журавлини

Журавлина не рекомендується до вживання людям з підвищеною кислотністю, гастритами і виразками, проблемами із зубною емаллю.

Як зберігати журавлину

При виборі журавлини потрібно бути дуже уважним. Ягоди повинні бути цілими і без цвілі. При заморожуванні ягоди повинні зберігати свою цілісність і легко відділятися одна від одної, залишаючись окремими кульками.

Якщо ви не хочете використовувати відразу всю куплену журавлину, можна залити її холодною питною водою і зберігати так при кімнатній температурі протягом місяця. А якщо поставити в прохолодне місце, то вона може зберігатися півроку.

Топ-3 рецепта з журавлиною

Журавлиний соус

Інгредієнти:

  • 700 г свіжої журавлини;
  • ⅔ склянки білого цукру;
  • ⅔ склянки коричневого цукру;
  • 1 чашка свіжого апельсинового соку (плюс трохи цедри за бажанням);
  • 1 стакан води;
  • 1 паличка кориці (або ⅛ чайної ложки порошку кориці).

Приготування. Викладіть всі інгредієнти в каструлю, поставте на середній вогонь, доведіть до кипіння і варіть хвилин 15-20. Соус повинен трохи загуснути! Зберігати в холодильнику, подавати до м’яса, птиці або сиру!

Журавлиний клафуті

Інгредієнти:

  • 2 чашки свіжої журавлини;
  • 1 чашка волоських горіхів (або будь-яких інших);
  • 2 яйця;
  • 1 чашка цукру;
  • 1 склянка борошна;
  • 1 стакан молока;
  • ½ чайної ложки ванільного екстракту або щіпка ваніліну;
  • 1 столова ложка вершкового масла.

Приготування. Розігрійте духовку до 210 градусів. Промийте журавлину і подрібніть волоські горіхи і попередньо змастіть глибоку форму для випічки вершковим маслом. Потім візьміть 1 столову ложку цукру і посипте зверху на масло, струшуючи форму для випічки для рівномірного розподілу.

Змішайте журавлину і волоські горіхи і викладіть в блюдо. Почніть збивати яйця, поки вони не стануть світліше (може зайняти близько 5 хвилин) і потім додайте цукор. Робіть це доти, поки маса не стане однорідною.

Потім додайте борошно і знову добре збийте. Влийте молоко і ванільний екстракт. Доведіть тісто до однорідної маси, залийте ним журавлину з горіхами і відправляйте в духовку запікатися до появи зверху золотистої скоринки (близько 30-35 хвилин).

Подавати охолодженим! Можна посипати цукровою пудрою і прикрасити листочками м’яти.

Журавлинний курд

Інгредієнти:

  • 250 г свіжої журавлини (трохи більше 2 чашок);
  • ½ склянки води;
  • 3 яєчних жовтки;
  • 1 ціле яйце;
  • ¾ склянки цукру;
  • 4 столові ложки вершкового масла.

Приготування. У невелику каструлю вилийте воду і додайте журавлину. Доведіть до кипіння і варіть до тих пір, поки ягоди не лопнуть, а рідина не почне пузирится. Зніміть каструлю з вогню і процідіть рідину через друшляк, намагаючись притискати ягоди дерев’яною ложкою, щоб якомога більше м’якоті потрапило в каструлю. Відскребіть її залишки з друшляка і поставте каструлю з рідиною в сторону.

Жовтки і ціле яйце викладіть в миску і починайте збивати. В процесі додайте цукор і продовжуйте збивати до світло-жовтого кольору. Потім додайте яєчну суміш до журавлинного пюре в каструлі і продовжуйте працювати віночком або міксером до тих пір, поки крем не стане однорідним. Це може зайняти приблизно одну хвилину.

Поверніть каструлю з кремом на середній вогонь і варіть, постійно збиваючи, до тих пір, поки він не загусне – приблизно 8-10 хвилин.

Фінальний штрих – зніміть каструлю з вогню і додайте масло, по одному шматочку за раз. Добре розмішайте, процідіть в миску або банку, накрийте харчовою плівкою і відправте в холодильник охолоджуватися як мінімум на годину.

Крім того, ви можете завжди розтерти журавлину з цукром і вмочати в неї шматочки козячого сиру (або будь-якого іншого сиру) – виходить неймовірно смачно!

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

    #
  • журавлина для вагітних ,
  • журавлина і її корисні властивості ,
  • журавлина рецепт приготування ,
  • приготування журавлини ,
  • рецепти з журавлини ,
  • сушена журавлина ,
  • чим корисна журавлина ,
  • що можна зробити із журавлини рецепт ,
  • Як готувати журавлину ,

Про автора

admin administrator