Чорний наліт на груші ніж лікувати

Авторadmin

Чорний наліт на груші ніж лікувати

Зміст:

Хвороби груш і їх лікування: чорніє листя, плодова гниль, Моніліоз, шкідники і захворювання

Грушу можна віднести до плодовим культурам, які зустрічаються практично на кожному садовій ділянці. Але позитивні емоції, пов’язані з вирощування даної культури і збором смачних плодів, можуть затьмарити численні хвороби. Вони здатні не тільки погіршити декоративність рослини, але і привести до істотного зниження врожайності і навіть загибелі дерева. У даній статті ми розглянемо чому виникають хвороби груш і методи лікування різних захворювань.

поширені

Хвороби груші численні і можуть зачіпати різні частини рослини. Багато з них можуть вражати не тільки грушу, а й інші зерняткові культури, такі як яблуня, айва, мушмула, глід. Що робити в разі хвороби дерев і як їх лікувати? При регулярному огляді дерев легко помітити ознаки захворювання, навіть на ранніх стадіях. Тому знати основні хвороби груш необхідно навіть початківцю садівникові.

Найчастіше з’являються такі симптоми:

  • Зміна форми листя і плодів;
  • Поява плям різного забарвлення і форми;
  • Поразка молодих пагонів і кори старих гілок;
  • Одеревіння плодів і зміна смакових якостей;
  • Опадання листя, зав’язі та плодів;
  • Всихання гілок і дерева.

Проліферація дерева, методи боротьби із захворюванням

Проліферація груші – вірусне захворювання, яке також називають израстанием. Передчасно розвинулися пагони відходять від рослини під гострим кутом. На рослинах з’являються численні тонкі бічні пагони, прокидаються сплячі бруньки, а сильне розгалуження бокових жирують пагонів призводить до утворення відьомських мітел.

Листя хворих пагонів, як правило, мають великі добре розвинені прилистники з зубчастим краєм. Квітки на заражених рослинах не опадають, а в кінці літа може відбуватися повторне цвітіння. Плоди деформуються, а плодоніжки сильно удлинятся.

Найчастіше хвороба передається при щепленні.

Вилікувати захворювання неможливо, тому, коли мова йде про промислових насадженнях, краще створити нове з попередньо перевіреним здоровим посадковим матеріалом. В індивідуальному садівництві можна поспостерігати за станом дерева. Часто хвороба може переходити в латентну форму і практично не проявлятися, а рослина буде нормально розвиватися і плодоносити.

Парша – чорніють плоди і листя, як лікувати?

Парша груші є однією з найпоширеніших хвороб. При сильному пошкодженні знижується не тільки якість і кількість плодів, а й відбувається усихання і вимерзання дерев. Бурхливий розвиток хвороби відбувається якщо часті опади і висока температура сприяють постійному зволоженню рослини.

Поразка плодів груші та листя паршею

Парша – захворювання грибкової природи. Першою ознакою є виникнення округлих жовтих плям на всіх надземних органах рослини: гілках, плодах, квітконіжках, листках і черешках. Поступово плями некротизируются, набувають чорне забарвлення з темно-оливковою нальотом. На черешках і пагонах в місцях ураження утворюються горбки, які пізніше трансформуються в виразки, тріщини і вм’ятини. На плодах утворюються темні плями зі світлим обідком. М’якоть під ними дерев’яніє, з’являються тріщини, плоди деформуються, а їх якість і кількість помітно знижуються.

Боротьба з хворобою повинна проводитися комплексно. Восени уражені листя необхідно згрібати і спалювати, а грунт під деревами перекопувати. Загущені крони варто проріджувати, видаляючи сухі і пошкоджені гілки. Пошкоджені молоді пагони необхідно видаляти відразу. Під час листопаду рекомендується провести обробку сульфатом амонію (10-20%), Сіліт (0, 1%) або сечовиною (8%).

Навесні необхідно проводити триразове обприскування фунгіцидами захисної дії: бордосской сумішшю (1%), хлорокисью міді. Перший раз дерева слід обприскати перед розпусканням бутонів, другий – після цвітіння, а ще через 2 тижні провести обробку втретє.

Знизити ризик ураження паршею допомагає посадка стійких сортів: Бере Боск, вродливий, Таврійська, Виставкова, Кучерянка і ін.

Плодова гниль або Моніліоз

Вражає грушу і яблуню, рідше інші зерняткові. Іноді зустрічається на кісточкових культурах.

Ознаки захворювання можна виявити не раніше середини вегетаційного періоду, коли починають наливатися плоди. На поверхні плода з’являються дрібні коричневі плями, які швидко збільшуються в розмірах і можуть охопити весь плід протягом тижня. На поверхні з’являються жовто-білі або попелясто-сірі подушечки, розташовані концентричними колами. М’якоть стає пухкої і позбавленою смаку.

Плодова гниль груші або маніліоз

Плодова гниль може також вражати скелетні гілки. При цьому з’являються темні вдавлені плями, які іноді можуть у вигляді кільця охоплювати гілку, приводячи до всихання верхньої частини.

Часто плоди зберігаються на рослинах і служать джерелом зараження на наступний рік. Урожай може постраждати від цієї хвороби навіть під час зберігання. При цьому плоди стають чорними з бурою м’якоттю.

Щоб запобігти зараженню моніліозом необхідно ретельно прибирати уражені плоди, в тому числі що залишилися на деревах.

Особливу увагу необхідно приділити знищенню комах-шкідників, т. К. Саме пошкоджені плоди уражаються гниллю в першу чергу.

Для боротьби з плодовою гниллю ефективні ті ж заходи, що і для боротьби з паршею. Навесні і восени рекомендується проводити обприскування бордоською рідиною, а під час вегетації використовувати фунгіциди (Фітоспорін, Топсин, Фолікур). Однак проводити обробку необхідно не менше ніж за місяць до збору врожаю, або в рядки зазначені в інструкції до препарату.

Грибок сажі – чорний наліт на плодах і листках

Грибок сажі найчастіше з’являється після опадання пелюсток або під час наливу плодів. На гілках, плодах і листках з’являються темні плями, наліт, що не мають чітко окреслених країв. Зовнішній вигляд і смакові якості плодів знижуються. Поразка пагонів і листя призводить до затримки росту, зниження морозостійкості і закладання плодових бруньок.

На відміну від парші, плями сажистого грибка легко стираються. Ця ознака дозволяє легко відрізнити одне захворювання від іншого.

Основними причинами поразки груш сажистий грибом є:

  • Загущенность крони;
  • Погана циркуляція повітря в саду або розташування в низині;
  • Погана освітленість крони;
  • Пошкодження комахами, т. К. Саме на їх виділеннях (медвяної росі) починають розвиватися суперечки.

Для боротьби з грибом необхідно зменшити популяцію сисних комах-шкідників (попелиць, Мідяниця). Для захисту рослин можна провести обприскування медьсодержащими фунгіцидами. Але найчастіше спеціальна обробка проти сажистого гриба не потрібно, якщо були проведені обробки від інших грибкових хвороб.

Борошниста роса – листя почали скручуватися і сохнути

Борошниста роса груші вважається одним з найнебезпечніших захворювань. Гриб вражає листя, які можуть скручуватися, пагони і плоди, приводячи до зупинки зростання і розвитку, деформації та поступового обпадання. Уражені квітки покриваються борошнистим нальотом і обсипаються, зав’язі не формуються. В результаті до 80% врожаю може впасти ще до утворення плодів.

Борошниста роса на листках груші

Сприятливими умовами для поширення грибка вважають високу вологість повітря при помірно високій температурі, але проростання суперечка і зараження може відбуватися практично в будь-яких умовах.

Гриб добре зимує на пошкоджених пагонах і не вимерзає навіть у найсуворіші зими, тому навесні і восени необхідно вирізати пошкоджені гілки і спалювати, а дерева обробляти колоїдної сіркою. Щоб обмежити розвиток хвороби під час вегетації рослин необхідно проводити обприскування системними фунгіцидами.

Іржа – чому з’явилися жовті плями і що робити?

Ознаки іржі, як правило, з’являються на всіх зелених частих рослини відразу після цвітіння. Характерною ознакою хвороби є округлі, великі плями жовтого кольору, іноді з пурпуровим обідком, на нижньому боці листової пластинки жовто-зелені. Згодом на поверхні з’являються чорні крапки, плями здуваються і лопаються. У уражених рослин знижується імунітет і зимостійкість.

Груша є лише проміжним господарем для цього гриба. Основне рослина-господар – ялівець. Тому, щоб уникнути зараження не варто висаджувати поруч ці рослини.

Найчастіше хвороба з’являється восени, у вологу погоду, в регіонах, де рослина-господар зустрічається в дикорослому вигляді або на присадибних ділянках. При перших ознаках іржі рекомендується провести обробку системним фунгіцидом.

Навесні дерева необхідно двічі обприскати бордоською сумішшю (1%): під час розпускання бруньок і після цвітіння. Восени уражені листя і плоди слід знищувати, а пагони з ознаками ураження видаляти. Дерева рекомендується після опадання листя обробляти розчином сечовини (7%). Можна також використовувати фунгіциди: Байлетон, Швидкість, Топсин М, Фундазол, Справи, Тарсел.

У регіонах з великою ймовірністю виникнення іржі краще вирощувати сорти відносно стійкі до хвороби: Скороспілка, Дюшес річний, Іллінка, Літній Вільямс і ін.

Чорний рак: ознаки і способи лікування

Хвороба вражає кору скелетних гілок і штамба. На корі близько чечевичек з’являються численні дрібні вдавлені некротичні плями. На тонких гілках чечевички починають розростатися, на товстих – з’являється рясне камедетечение. Утворилися рани поступово збільшуються в розмірах, а кора навколо стає бурою. На листі і плодах можуть з’являтися червоні плями. Подібні симптоми можуть викликати кілька видів грибів, а від хвороби страждають не тільки зерняткові, а й кісточкові культури. При сильному зараженні дерево гине.

Хімічних методів боротьби з цим захворюванням не існує. Тому основну увагу потрібно приділити профілактиці.

Для цього хворі рослини краще видалити, а при початковій стадії зараження обрізати всі пошкоджені гілки до здорової деревини. Рани на штамбі необхідно зачистити до здорової деревини, обробити розчином мідного купоросу і замазати глиною з додаванням коров’яку.

Цитоспороз – лопає кора і засихають гілки

Цитоспороз вважається хворобою старих ослаблених садів, які знаходяться в поганому фізіологічному стані і постійно підмерзають. На однорічних пагонах з’являються численні чорні горбки і гілки гинуть. На товстих гілках з’являються виразки, які постійно розростаються, поки повністю не охоплюють всю гілку. Кора набуває червоно-коричневе забарвлення і засихає. Може спостерігатися камедетечение.

Цитоспороз на корі груші

Хімічні препарати для боротьби із захворюванням не застосовуються. Щоб уникнути Цитоспороз, необхідно видаляти уражені гілки і дерева, які є основним джерелом інфекції. При створенні садів необхідно віддавати перевагу районованих сортів, які не будуть підмерзати, а також підтримувати високий агрофон.

Бактеріальний опік – листя груші стали коричневими

Бактеріальний опік вважається одним з найнебезпечніших захворювань, яке вражає більше 100 видів рослин. У заражених рослин квітки стають коричневими і обпадають, кінчики гілок чорніють, а листя і пагони покриваються водянистими чорними плямами. Дерево швидко набуває вигляду обпаленого вогнем.

Бактеріальний опік груші

Бактерії, що викликають захворювання, здатні дуже швидко поширитися по позиках дерева викликати відмирання тканин. Стрімка течія хвороби не можна перемогти. Можна тільки запобігти зараженню інших рослин, тому хворе дерево необхідно видалити і спалити, а коріння викорчувати. Як боротися з цією хворобою?

Якщо хвороба вдалося помітити на ранній стадії необхідно вирізати уражені гілки, а місце зрізу і інструменти обробити розчином залізного (0, 7%) або мідного (1%) купоросу. Ефективним буде обприскування рослин антибіотиками:

  • Стрептоміцин (50 мкг / мл);
  • Хлорамфенікол (50 мкг / мл);
  • Рифампіцин (50 мкг / мл);
  • Гентаміцин (50 мкг / мл);
  • Канаміцин (20 мкг / мл).

Можна також оброблений рослини бордоською сумішшю і 7-8 разів за сезон провести обприскування медьсодержащими препаратами.

Не існує сортів стійких до даного захворювання, але сприйнятливість відрізняється. Найбільш сприйнятливими сорти є: Генерал Леклер, Тріумф Пакгама, Дуранда, Санта Марія, Вільямс.

Бактеріоз: способи боротьби з шкідниками

Перші ознаки захворювання з’являються з розпусканням молодих листочків. На кінцях листових пластинок з’являються темні області, поступово поширюються на всю платівку і черешок, які в подальшому починають сохнути і можуть почорніти. Захворювання вражає судинну систему, що легко проглядається на поперечному зрізі гілки у вигляді чорних крапок або кіл.

Гілка груші вражена бактериозом

Ступінь ураження може бути різною, але схильні до захворювання дерева різного віку. Для боротьби з бактеріозом необхідно проводити обрізку, захоплюючи 30-40 см здорової деревини, Зрізи обробляти мідним купоросом (3%), а також проводити обприскування бордоською сумішшю.

Борознистим – захворювання деревини

Збудником захворювання є вірус, які передається від дерева до дерева механічним шляхом, при обрізанні або щеплення. Гілки уражених рослин сплющуються, а всередині з’являються відмерлі ділянки. Добре помітні борозни, некротичні лінії і плями. Листя хлоротичні, рано набувають осінню забарвлення і обпадають.

Рано чи пізно рослина гине, тому такі дерева краще прибирати і при посадці використовувати здоровий матеріал.

Септоріоз, або біла плямистість на листках

Хвороба занедбаних і старіючих садів. На листках з’являються дрібні плями світло-бурого кольору, поступово сіріючих, але з темним обідком. Такі листи всихають і опадають раніше звичайного, а життєздатність і продуктивність дерев знижується. Ослаблені септориозом рослини погано протистоять знижених температур і часто підмерзають.

Листя груші вражені септориозом або білої плямистості

Спеціальних обробок від септоріозу, як правило, не проводять, оскільки заходи профілактики, які використовуються при парші, ефективно запобігають і білу плямистість.

Профілактика хвороб груш

Уникнути захворювань непросто, особливо на дачних ділянках, де патоген може з’явитися завдяки недбайливим сусідам або покинутим диким садам. Однак більшість захворювань груш можна попередити.

Необхідно усвідомлювати, що профілактика включає в себе комплекс агротехнічних заходів, які рекомендується проводити регулярно. Варто виділити наступні заходи профілактики:

  1. Вирощування здорового посадкового матеріалу;
  2. Обробка інструменту після обрізки хворих дерев;
  3. Прибирання листя і падалиці;
  4. Глибоке розпушування грунту під деревами;
  5. Регулярне освітлення крони, видалення слабких, хворих і всохлі гілок;
  6. Очищення і побілка стовбурів, лікування морозобоін і пошкоджень;
  7. Ранньовесняне і осіннє обприскування бордоською рідиною, або іншими препаратами згідно з календарем обробок;
  8. Боротьба з комахами-шкідниками.

Вирощування груші і отримання гідного врожаю вимагає уваги і певних знань. Необхідно не тільки правильно доглядати за деревом, але і навчитися бачити перші ознаки ураження, розрізняти характерні для даної культури хвороби і своєчасно вживати необхідних заходів. А щоб зовсім не стикатися або звести до мінімуму кількість захворювань завжди корисно приділити увагу простим прийомам профілактики.

Чорніє листя на груші: чому, що робити і чим лікувати, як боротися з хворобою

На груші чорніє листя – впору схопитися за голову. Ще вчора деревце радувало зеленою кроною і великою кількістю зав’язей. А сьогодні стоїть обвуглені. Така проблема виникає у недосвідчених садівників, які нехтують правилами утримання деревця в саду. Але і грамотні городники не застраховані від неприємностей. Рослина може бути уражено інфекцією, занесеною з сусіднього необробленого ділянки. Для порятунку деревця і збереження врожаю слід встановити точну причину почорніння і негайно почати лікування.

Можливі причини почорніння листя і способи боротьби з ними

Зазвичай неприємності стають очевидні влітку. Для того щоб своєчасно побачити появу перших чорних листочків, слід регулярно оглядати рослину.

Причини почорніння і всихання крони:

  • хвороба;
  • ураження шкідниками;
  • неграмотний догляд.

Важливо своєчасно почати лікування, оскільки в запущених випадках доведеться видалити всі деревце.

бактеріальна інфекція

Небезпечним захворюванням є бактеріальний опік. Хворіють груші у віці до 10 років. Інфекція вражає деревце через продихи листків, рани на корі або укуси комах, які перш відвідали хворі дерева.

Для запобігання важких наслідків слід визначити перші ознаки захворювання:

  • спочатку на листках з’являються чорні нерівні плями;
  • потім листочки повністю чорніють і скручуються;
  • листя опадає, а чорнота переходить на молоді пагони;
  • уражені гілочки всихають, а стовбур виявляється чорним.

Якщо при перших ознаках не почати лікувати грушу, то через 2-3 тижні доведеться її спиляти. Найгірше, що інфекція вразить інші дерева в саду.

Важливо пам’ятати: при перших ознаках захворювання потрібно почорнілі листочки зрізати і спалити. Потім вирізати уражені пагони, все дерево обприскати розчином медьсодержащего препарату.

парша

Це грибкове захворювання, що вражає молоді груші, вік яких менше 10 років. Причинами його появи є:

  • волога погода;
  • загущені посадки;
  • генетична схильність рослини.

Парші просто визначити, чи достатньо поспостерігати за рослинами. Якщо на листочках груші:

  • з’явилися розмиті плями;
  • а потім перетворилися в темні;
  • на плодах або квітконосах видно точки;
  • точки потім розростаються в плями.

За сукупністю ознак і визначається парша. Боротися із захворюванням досить складно. Опале листя перегниває, але суперечки парші зберігаються в грунті і можуть пережити зиму. На наступний рік вони вітром знову занесуть на грушу.

При появі перших ознак грибка слід негайно обприскати рослину медьсодержащим препаратом.

Уражені плоди можна їсти, але зберігатися вони не будуть. Восени все листя слід згребти і спалити, а грунт обробити медьсодержащим препаратом.

Мідяниця

При ураженні груші мідяницею спочатку листочки покриваються чорними цятками в місцях укусу комахи. Плями скоро рубцюються, але дерево вже уражено: листя, стовбур і гілочки вкрилися липким нальотом, продуктом виділення медяниці. В процесі розвитку захворювання на липкому секреті виростає грибок сажі, який переходить на здорові частини рослини. Дерево хворіє: листя сохне і опадає, кора перестає пропускати повітря, грибок проростає всередину. Через деякий час при відсутності лікування груша хиріє і вмирає.

При перших ознаках хвороби потрібно:

  • обприскати дерево від медяниці відповідним інсектицидом;
  • уражені листя видалити і спалити.

Восени все сміття слід згребти і спалити. Потім обробити крону і пристовбурні кола медьсодержащим препаратом. Навесні обробку повторити. Крім того, рекомендується робити профілактичні обприскування від шкідників.

помилки догляду

Часто листя і пагони чорніють і сохнуть в результаті неправильного догляду. В цьому випадку слід виявити причину хвороби і виправити помилки:

  • Листя груші в’януть, а потім чорніють і опадають за посушливого літа або значних викидах пилу в атмосферу. На жаль, екологічну ситуацію городник виправити не може.
  • У молодої груші засохла вся верхівка, значить, дерево відчуває нестачу кальцію. Рекомендується терміново підгодувати дерево кальцієвої селітрою (по нормі внесення).
  • Саджанець має викривлені і почорнілі пагони, він зупинився в рості, значить, груша має недолік бору. У цьому випадку досить провести обприскування розчином борної кислоти. Згодом при планових підгодівлі рекомендується вносити добрива з необхідною кількістю мікроелементів.

Важливо пам’ятати: у здорового дерева не чорніти і всихати листя. А здоров’я може забезпечити правильний догляд: своєчасні підгодівлі, поливи, обприскування і обрізки.

Шкідники листя груші

Часто причиною почорніння листя груші є шкідники. Вони паразитують на кроні і викликають її передчасне в’янення і всихання.

Мідяниця

Крилатий шкідник харчується соком груші. В результаті листя чорніють і опадають. Продукти життєдіяльності мідяниць залишають липкий наліт на листі і корі. Це живильне середовище для сажистого грибка. Зменшити популяцію шкідника допоможуть пастки, розвішані в кронах груш. Для цього в літрі води розводять заграло варення, наливають в пляшки з пророблену отворами. Раз в тиждень пастки оновлюють.

Грушевий галовий кліщ

Галовий кліщ протикає листя своїм хоботком і висмоктує сік. Але помітити його вкрай складно: комаха маленьке і майже не проявляє себе. Огородник просто зауважує, що лист почорнів і висох. Позбавлена листя груша слабшає і з часом гине.

Боротися з кліщем досить складно. При перших симптомах ураження слід провести дворазове обприскування інсектицидами з проміжком 14 днів.

попелиця

Навряд чи знайдеться сад, вільний від цього шкідника. Сама тля мало активна. Але продукти її життєдіяльності мають солодкий смак і залучають мурах. Саме останні поселяють тлю на груші. Попелиця обліплює листочки, висмоктує соки і виснажує їх. Згодом листя чорніють, потім висихають і стають непридатними для фотосинтезу. В результаті дерево слабшає і скидає зав’язі.

Небезпека попелиці полягає в тому, що комахи переносять інфекційні та грибкові хвороби. Звільнення від шкідників не гарантує, що груша не заражені бактеріальним опіком або паршею. Для боротьби з попелиць рекомендується позбавлятися від мурашників. У першій половині квітня слід обробити сад інсектицидами. Зменшити популяцію попелиці допоможе своєчасна прополка пристовбурних кіл груші і видалення бур’янів. Захистити крону допоможе обприскування настоєм тютюну з додаванням зеленого мила.

Методи профілактики та лікування дерев

Для того щоб уберегти грушу від почорніння листя, слід проводити профілактичні заходи:

  1. Своєчасно вносити підживлення: здорове дерево має міцний імунітет.
  2. Вибирати для посадки сорти і гібриди, стійкі до бактеріального опіку та парші.
  3. Вчасно виполювати бур’яни.
  4. Проводити весняну обробку проти мурах.
  5. Розвісити серед дерев липкі стрічки. Щодня оглядати їх і визначати налиплого шкідників. При появі медяниці, галова кліща негайно провести обробку інсектицидами.
  6. Дотримуватися відстань при посадці дерев і чагарників в саду.
  7. Своєчасно проводити санітарну і формуючу обрізку в саду.
  8. Проводити весняну та осінню профілактичну обробку інсектицидами.
  9. Видаляти і спалювати рослинні залишки.
  10. Залучати в сад корисних комах (сонечок, мурашиних левів) для боротьби зі шкідниками.

Важливо розуміти: попередити появу шкідників легше, ніж потім від них позбавлятися і лікувати сад.

Народні засоби і рецепти

Для боротьби зі шкідниками є народні методи:

  • Розсипане близько мурашника старе пшоно змусить шкідників кинути житло.
  • Обприскування розчином сечовини по пристовбурному колі восени погубить зимуючих шкідників.
  • Укриття пристовбурного кола лутрасилом темного кольору навесні запобіжить років зимуючих мідянок.
  • Непогані результати дає профілактичний обкурювання димом під час розпускання листя навесні.

Для запобігання навали шкідників слід висаджувати в саду календулу, дельфініум, деревій, тютюн.

Хвороби груші: опис, фото, відео і способи лікування

Якщо листя і плоди груші потемніли або вкрилися плямами — це може бути ознакою бактеріального або грибкового ураження дерева. Сьогодні ми розглянемо найпоширеніші хвороби груші — опис з фотографіями і способи лікування яких подано в цій статті. Любіть свій сад — і він подарує вам безліч смачних плодів!

Поширені хвороби груші та як з ними боротися

Помітивши ознаки захворювання на сусідніх деревах, проведіть профілактичну обробку інших. Це непорушне правило садівника. Підкажіть сусідові по саду зробити те ж саме. Так ви вбережете себе від втрати врожаю. Обробляючи грушу хімічними препаратами, враховуйте термін виведення його компонентів з рослини, щоб не нагодувати свою сім’ю отруйними плодами.

Більшість хвороб груші мають грибкову природу. Гриби люблять вогкість і тепло. Щоб перешкодити їм відчувати себе добре на груші або інших деревах, варто добре проріджувати крону. Не саджайте дерево в погано провітрюваних частинах саду. Щоб зупинити поширення спор грибка, спалюйте зрізані хворі гілки, тримайте територію навколо дерева чистою, розрихлюйте прикореневу зону ґрунту і проводьте профілактичну обробку щорічно. Також ведіть постійну боротьбу зі шкідниками, так як вони також можуть стати причиною хвороби.

Парша груші

Опис. хвороба є результатом розмноження грибка. Характеризується утворенням на нижній частині листя оливкових плям з оксамитовою поверхнею. Плоди розтріскуються, деформуються, покриваються гнильними плямами.

На фотографії листя, уражені паршею

Лікування. Помітивши ознаки ураження груші паршею — обприскайте дерево бордоською сумішшю. Врятувати дерево при сильному зараженні вам допоможуть такі препарати: «Швидкість», «Днок», «Нітрафен».Прорідити крону груші, щоб вона добре провітрювалася. Це буде перешкоджати розмноженню грибка. Регулярно збирайте опалі плоди і листя, ґрунт навколо дерева рихліть.

Плодова гниль груш

Опис. Наукова назва хвороби — Моніліоз. Теж викликається грибами, але іншого виду. Ознакою зараження дерева буде утворення бурих плям на плодах з подальшим утворенням наростів. деякі заражені плоди обсипаються, інші засихають на гілках. Пік захворювання припадає на другу частину літа.

Фото плодової гнилі груші

Лікування. Крону ураженого дерева слід прорідити, зняти, плоди, які залишилися на гілках, а територію навколо ретельно прибрати. З моніліозом борються за допомогою бордоської рідини і препарата «Хом». Ефективний такий коктейль: «Здоровий сад» + «Байкал» + «Екоберін». На початку і в кінці сезону проводять обробку дерева вапняним молоком.

Попелистий грибок

Опис. Плоди і листя груші покриваються чорним нальотом, схожим на сажу. Сприятливим середовищем для розвитку грибка є друга половина літа, на ослабленому і ураженому шкідниками дереві.

Сіра гниль груш

Лікування. Знищує грибок, що викликає появу чорного нальоту, препарат «Каліпсо». Більш щадний варіант — «Фітоверм».

Борошниста роса груші

Опис. Ще одне грибкове захворювання. Листя груші виглядає так, ніби їх присипали борошном. З часом наліт набуває іржавого вигляду, а листя і квіти обсипаються.

На фотографії ви бачите борошнисту росу на листках груші

Лікування. від борошнистої роси допомагає «Фундазол» і «Сульфіт». З народних способів: розчин марганцівки або кальцинованої соди з милом. Все засохле листя і пагони необхідно зрізати і спалити.

Іржа листя

Опис. Спочатку листя покриватися жовтими плямами, які з часом змінюють колір на рудий. Грибок, що викликає хвороба, зароджується на хвойних деревах.

Руді плями, як на фотографії, говорять про розвиток іржі листя

Лікування. Починати боротьбу проти іржі потрібно ранньою навесною. Хороший ефект приносить обприскування бордоською сумішшю, настоєм попелу. У складних випадках допомагає багаторазове обприскуваннярозчином препарату «Балейтон». Восени показано застосування «Карбаміду».

Чорний рак груші

Опис. Хвороба розвивається поступово протягом декількох років. На стовбурі і гілках груші з’являються невеликі тріщини, які зі часом стають ширше, глибше і покриваються бурими плямами. такі глибокі рани на дереві стають «вратами» для проникнення різних інфекцій.

Фото початкової стадії чорного раку груші

Лікування. Виправити ситуацію допоможе видалення пораненої частини дерева. Місце зрізу слід обробити мідним купоросом, а потім сумішшю глини і коров’яку. Дуже важливе повне прибирання осіннього листя.

Цитоспороз на груші

Опис. На підставі зовнішнього прояву, хворобу прозвали стовбуровою гниллю. Ознака локалізовані бурі плями на корі дерева. Провокують стволову гниль сонячниі опіки або обмороження.

Лікування. Методи боротьби аналогічні попередньому випадку. Також необхідно вчасно видаляти засохлі частини рослини, на зиму білити стовбур.

Бактеріальний опік

Опис. Небезпечне ураження грушового дерева, основним проявом якого є скручування і почорніння листя. При цьому вони залишаються на дереві. Слідом за цим відмирає стовбур і пагони. Причина такого стану дерева -бактерії, які легко переносяться комахами, вітром і опадами.

На фото бактеріальний опік груші

Лікування. Найвірніший спосіб боротьби — повне видалення уражених гілок з глибоким захопленням здорових тканин. Зрізані частини потрібно неодмінно спалити, а використані інструменти продезінфікувати. Розчином антибіотиків обробляють зрізи і обприскують все дерево. Протягом періоду вегетації грушу багаторазово обприскують бордоською сумішшю.

Дивіться відео: Хвороби груші, профілактика і лікування захворювань

Ми розглянули найвідоміші хвороби груш. Опис з фотографіями і способи лікування повинні допомогти вам захистити свої дерева від непоправної шкоди. Цей фрукт вкрай корисний при хворобах підшлункової залози, анемії і бронхіті, він активізує робочу силу кишечника, печінки і нирок. Ось чому боротьба з хворобами груш у своєму саду варта будь-яких зусиль. Слідкуйте за здоров’ям своєї груші і правильно за нею доглядайте, щоб оздоровити всю сім’ю за допомогою цього смачного фрукта!

Читайте також:

Про автора

admin administrator