Як укоренити живці бузку в домашніх умовах восени

Авторadmin

Як укоренити живці бузку в домашніх умовах восени

Як укоренити гілочку бузку на ділянці. Коли це краще зробити

Бузок в представлення не потребує. Це, мабуть, найпопулярніший чагарник для декорування міських ландшафтів і заміських ділянок. Розмноження бузку – кропіткий процес. Нерідко люди вибирають укорінення за допомогою гілочки. Однак процедура має кілька нюансів, про які слід знати до початку робіт. Садівники діляться досвідом і дають відео поради, як краще посадити рослину навесні, а також влітку і восени.

Живцювання бузку навесні і влітку: заготівля посадкового матеріалу

Залежно від сорту і кліматичних особливостей чагарник може зацвісти з кінця квітня до червня. В середньому рясне цвітіння припадає на весняно-літній рубіж. Це час плюс приблизно тиждень після в’янення і вважається оптимальним періодом для заготівлі живців.

  • гострим ножем або секатором;
  • двома шарами сухої плівки.

Успіх майбутнього вкорінення в чому залежить від правильної заготовки. Зелена гілка, яку ви будете зрізати, повинна відповідати таким вимогам:

Порада. Краще вкорінюються живці, нарізані з бічних пагонів, які ростуть під кутом до квітучих гілок.

Оптимальна довжина держака – близько 15 см. Він повинен мати мінімум одне міжвузля. Правильний зріз – під одним з вузлів, косою (під кутом 45 °), без пенька. Після зрізання видаліть всі листочки з нижнього вузла і укоротите на 1/3 всі інші. Розкладіть живці в сухому місці і накрийте плівкою на кілька днів, щоб матеріал просох.

Живцювання бузку навесні і влітку: посадка

У випадку з бузком важливо дотримуватися технології вкорінення, тому як рослина дуже чутливо до різних негативних чинників. Для збільшення шансів того, що деревце приживеться, садівники обробляють держак гетероауксином або іншим стимулятором росту:

  1. Розчин приготуйте на основі води або спирту. Налийте його в ємність.
  2. Зв’яжіть заготовки. Поглибити їх в розчин приблизно на 1 см.
  3. Залиште на 18 год. Цього терміну вистачить для повного просочення гілочки.
  4. Грунтовно вимийте живці. Краще – кілька разів. Тепер вони готові для вкорінення.

Зелені живці укорінюють відразу на ділянці. Перед посадкою підготуйте грунт: змішайте 2 частини низового торфу і 1 частина верхового. Землю розбавте великим перлитом. Хорошими умовами для розвитку корінців є велика кількість вологи і помірне освітлення.

Важливо правильно підготувати черешки бузку перед посадкою

Для забезпечення цих умов зробіть парничок:

  1. Підберіть на ділянці добре освітлене сонцем місце, де промені не будуть палити в жаркий літній полудень.
  2. Викопайте поглиблення в землі – 20 см. Ширина ямки – близько 1 м.
  3. Дно застеліть дренажним шаром.
  4. Зверху розмістіть по черзі шари гною і звичайного садового грунту (або піску) – по 8 см.
  5. Злегка ущільните і полийте верхній шар розчином фунгіциду.
  6. Умочіть нижній край держака в Корневин або інший сухий стимулятор росту.
  7. Поглибити матеріал так, щоб живці стосувалися тільки верхнього шару парничка. Полийте відростки.

Порада. Напевно ви будете висаджувати не один держак. Довжини ями парника повинно вистачити на всіх: інтервал межу гілочками – ширина листочків.

Парник НЕ буде повноцінним без герметичного плівкового укриття. Навісьте поліетилен на висоті близько 40 см. Зверху покладіть білий папір або тканину – вона допоможе вкрити живці від палючого сонця. Щоб матеріал не полетів від пориву вітру, зафіксуйте зверху ще один шар плівки. Поливайте живці раз в тиждень. Приблизно через 30-50 днів відросток повинен закріпитися в землі корінцями, але повністю вони сформуються тільки через 3 міс.

Як посадити бузок з гілочки восени

Осіння посадка бузку можлива, якщо ви вкорінюються квітучу гілочку в домашніх умовах, а потім висаджує її у відкритий грунт на дорощування. У кімнатному розмноженні бузку використовують контейнери, з прозорою кришкою. Всередині – два шари грунту: нижній – 10 см поживного грунту, верхній – 3 см крупного піску. Підтримуйте температуру повітря близько 27 ° C і вологість – на рівні 80-90%. На останній параметр позитивно впливає щоденне обприскування. На початку осені укорінений живець обережно викопайте і пересадите на ділянку.

Коріння рослини дуже чутливі і можуть переплітатися між собою. Тому пересадку виконуйте вкрай обережно. Пам’ятайте, що показник вкорінення гілочок бузку невисокий – 30-50%. Всі роботи з розмноженням цього чагарнику вимагають уважності і акуратності.

Розмноження бузку живцями: відео

Related Posts:

Способи розмноження різних сортів бузку в домашніх умовах

Деякі квітучі чагарники завжди виділялися особливим ставленням садівників, які будь-якими шляхами прагнули розвести їх у себе в саду. У статті описано як розмножити бузок за допомогою живців, кореневої порослі, а також відводків в домашніх умовах навесні і в осінній період. Барвисті фотографії і тематичне відео доповнять матеріал.

Популярна садова рослина

Під загальною назвою бузок описано близько 30 видів чагарників, які в дикому вигляді ростуть в Азії, а також на півдні і сході Європи. Багато з них вже давно вирощують в садах, але найбільшого поширення набули сортові рослини, що відрізняються формою і забарвленням квіток – їх зараз відомо понад 1500.

Виглядає чагарник так:

  • Середня висота дорослої рослини від 1,5 до 3 м. Розгалужені пагони ростуть вгору.
  • Листя розташовані протилежно один одному. У більшості сортів цільні. Рідше зустрічаються перисторозсічене. На зиму листя опадає.
  • Квіти зібрані в суцвіття-волоті. Найчастіше вони пофарбовані в ліловий (бузковий) колір різних відтінків.
  • Плід – коробочка з двома стулками.

Найпоширенішим з видів вважається бузок звичайний. Цей чагарник дуже витривалий, завдяки чому здатний добре себе почувати як в південних, так і в північних областях. Після посадки бузок практично не потребує догляду, тому її активно використовують в озелененні міст і селищ.
Самостійно розмножити вподобаний кущ абсолютно нескладно. Роблять це кількома способами:

  • за допомогою вкорінення живців;
  • відсаджування поросли;
  • за допомогою відводків.

Всі способи досить продуктивні і виконуються без особливих складнощів.

Порада. Якщо бузок потрібно пересадити, краще це зробити через 2 тижні після закінчення цвітіння. Цей термін доведений дослідним шляхом.

Як розмножити чагарник живцями

Зелене живцювання вважається найкращим способом. Відмінно вкорінюються ділянки пагонів, взяті з молодих (до 6 років) рослин. Оптимальний час для процедури – період цвітіння.

Сама процедура проводиться так:

  • Рано вранці, за допомогою окулірувального ножа або небезпечної бритви зрізають зелені пагони 3-4 порядки. Причому вибирати їх потрібно в середині куща. Нульові, а також жируючі пагони брати не варто: вони не вкорінюються.
  • Нарізають живці. Кожен з них повинен мати не менше, ніж по 2 пари нирок.
  • Нижні листя зрізають повністю, а верхні наполовину. Робиться це для зменшення випаровування води.

Порада. Обрізати листову пластину можна прямо на кущі, за добу до заготівлі живців. В цьому випадку зріз встигне затягнутися до посадки втечі в череночнік, ніж збереже тургор листа і знизить випаровування вологи.

  • Підготовлені живці ставлять на добу в розчин стимуляторів коренеутворення.
  • Висаджують в заздалегідь підготовлені ємності, заповнені субстратом, в якості якого використовують суміш річкового піску і торфу. Ділянки пагонів занурюють в грунт на 1,5-2 см.
  • Поверх ємності з живцями влаштовують тепличку з поліетилену. Якщо горщик невеликий і живців в ньому 1-2 шт., То можна прикрити посадку обрізаної пластиковою пляшкою.
  • Догляд за живцями зводиться до підтримки на постійному рівні тепературних показників (22-24 ° C) і вологості (80-90%).
  • Корінці на держаках бузку з’являються через місяць. Після цього потрібно привчати рослини до свіжого повітря, регулярно відкриваючи череночнік.
  • Висаджувати в сад молоду бузок можна восени, але краще доростити її в горщику до весни.
  • При розмноженні живцюванням цвісти чагарник почне через 4-5 років.

Увага! Не всі різновиди успішно розмножуються вищеописаним методом. У деяких спостерігається дуже низька укореняемость. Такі сорти можливо розмножити щепленням на спеціально вирощений підщепа звичайної бузку.

Розмноження порослю і відведеннями

Відокремлювати поросль, що йде від маточного куща, допускається двічі за сезон: в кінці весни і на початку осені.

  1. У першому випадку пагони, які мають 5-7 см висоти, акуратно відокремлюють разом з корінням і висаджують в сад під пластикові або скляні пляшки. Укриття знімають через 2 тижні, після чого намагаються притенять рослини в обідній час.
  2. Пагони, які відокремлюють на початку вересня, вже повністю дерев’яніють і мають добре розвинену кореневу систему. Тому їх відразу після відділення висаджують на постійне місце. Укриття не потрібно. На зиму посадки слід присипати листям.

Увага! Кореневої порослі бузок не дає. Відростки, що розростаються навколо куща, являють собою пророслі сплячі бруньки, розташовані вище кореневої шийки рослини.

Всі сорти чудово розмножуються відводками, які отримують після підгортання молодої порослі кореневласних кущів. Роблять це в такий спосіб:

  • Восени матковий кущ обрізається під корінь.
  • Навесні, після того, як пагони трохи відросли, їх перетягують мідним дротом біля основи або роблять там же кільцеві надрізи. Подібні прийоми стимулюють утворення коренів.
  • Оброблені пагони підгортають на половину зростання.
  • За літо в місцях перетяжок або надрізів наростають коріння. На початку осені підгортання розгрібають і секатором зрізають готові до посадки молоді рослини.

Існує й інший, так званий «китайський» метод відведення пагонів. Бузок, що досягла віку 3-4-х років, восени зрізують, залишаючи пеньок з 2-ма парами нирок. Навесні нові пагони обрізають на такому ж рівні. Так надходять до відростання 8 шт. пагонів. Рано навесні їх розкладають в борозенки навколо куща, пришпилюють і присипають грунтом. Восени вже повноцінні рослини відокремлюють секатором і висаджують в сад.

Розмноження красуні бузку – справа нехитра і доступне кожному. Дотримуючись основних правил можна без особливих навичок самостійно виростити жоден запашний кущ.

Способи розмноження чагарників: відео

Related Posts:

Про автора

admin administrator