Цибуля з фіолетовими квітами як називається

Авторadmin

Цибуля з фіолетовими квітами як називається

Історія та цікаві факти про цибулю

Цибуля – найдавніша рослина , про що свідчать зображення, які відносяться до 3000 року до нової ери. За документами вчені встановили, що ця культура була дуже популярною в Стародавньому Світі: цибулю використовували в кулінарії, народній медицині, при релігійних ритуалах, в магії, а також при похованні. Також цибуля користувалась популярністю в Стародавньому Єгипті, Стародавній Греції, Римській імперії. Вперше цибулю в якості культури було згадано в 4000 році до нашої ери. Згадки про неї знаходили в клинописних зображеннях шумерів, папірусах Стародавнього Єгипту.

У Стародавній Греції цибулина була символом Всесвіту. Її лусочки прирівнювали до небесних сфер, які несуть всі небесні тіла. Великі цибулинки служили даром для жриць-віщунок, їх приносили в храм Аполлона і дарували нареченим. Про те, що цибуля використовувалася в Стародавній Греції, в наш час відомо завдяки Гіппократу, Арістотелю і Теофрасту. Цибуля як лікарська рослина в своїх письменах згадував Гомер і Діоскорид.

У Стародавньому Римі люди вірили, що цибуля відганяє демонів і вампірів, тому в кожному будинку в ті часи обов’язково була цибуля. Але пізніше цибулю стали вважати овочем простого народу, тому серед патриціїв її вживання було непристойним. Лікар Стародавнього Риму Клавдій Гален у своїх роботах писав, що часник – це засіб для бідних людей, який здатний вилікувати від астми, позбавити від кашлю і зубного болю.

Полководець Ксенофонт ввів цибулю в щоденний раціон солдатів, тому що в Стародавньому Римі вважалося, що він відновлює сили і додає енергії. Також жителі Риму цінували цибулю як магічний засіб, що відганяє злих духів і душі мертвих. Але не скрізь цей овоч вважали корисним, наприклад, в Пелузіумі цибулю вважали шкідливою для здоров’я і стверджували, що вона навпаки привертає злих духів.

В Індії цибулю також почали вирощувати ще в давнину. Індуси вірили, що цибуля позитивно впливає на здоров’я людини, але в кулінарії її не використовували через різкий і неприємний запах. Вона була для них ліками, які назвали «Чарвака-Самшита». У Стародавньому Китаї і Японії культивували цибулю запашну, про що згадується в книзі Китаю про лікарські рослини, написаної ще в 2500 році до нашої ери. Лікар Лі Шічжень в своїх роботах охарактеризував понад 1,5 тисячі цілющих рослин, серед яких була і цибуля.

На території Європи овоч з’явився приблизно в 10 столітті. На Русі про нього стало відомо два століття по тому. У той час люди вже знали не тільки про харчові властивості цибулі, але і про її користь. Наприклад, цибулинки ріпчастої цибулі і часнику використовували як амулети, тому що вірили, що вони здатні захистити від хвороб, заговорів і злих духів. Такий амулет носив навіть король Англії Річард Левине Серце, щоб вигравати всі бої. Серед знахарів і провидців цибулю використовувалась для того, щоб вилікувати або навести порчу.

В кінці середньовіччя придумали науку приготування страв і написали першу книгу з кулінарії. Багато видів цибулі використовували для приготування незвичайних страв. Також створили центри культури рослини, і виходячи з їх територіального розташування назвали перші сорти: варшавський, ерфуртський і інші. Найбільше культура розквітла у Іспанії, де створили відомі сорти напівгострої цибулі, які і зараз користуються популярністю і приносять високі врожаї.

Цікаві факти про цибулю

  • Наукова назва цибуля «Allium» походить від кельтського «all», що в перекладі означає «пекучий». Так цибулю прозвав Карл Ліней.
  • У наш час існує понад 900 видів цибулі , багато які з них ростуть в дикому вигляді в лісі, степу і на луках. З них всього 228 приймають за овочеву культуру.
  • За всю історію цибулі її батьківщина досі не встановлена. Але багато істориків вважають, що вперше цибуля з’явилася на південному заході Азії.
  • В європейських країнах овоч стали використовувати в якості харчової рослини в бронзовому столітті.
  • Історик часів античності Геродот писав, що при будівництві піраміди Хеопса витратили багато грошей, щоб купити цибулю і часник для рабів.
  • У гробниці Тутанхамона археологи знайшли малюнок, на якому зображена цибуля. Малюнок створений в 1352 році до нашої ери.
  • В Америку цибуля була привезена Христофором Колумбом, де її спочатку посадили на острові Ізабелла, а згодом активно почали вирощувати на континенті.
  • Фахівці ООН склали статистику, згідно з якою найбільше цибулі вживають в Лівії, на другому місці – Сенегал, а далі Англія і Франція.
  • У Великобританії один з видів цибулі – цибуля-порей – є символом Уельсу. У легенді розповідається, що Давид Валлійський наказав солдатам причепити до шолома цибулю, що допомогло їм виграти боротьбу з саксами. Після цього кожне 1 березня в Уельсі святкують цю битву.
  • У цибулі міститься більше цукру, ніж в яблуках або грушах. При готуванні цибулі її речовини випаровуються, в результаті чого цибуля набуває солодкого смаку.
  • Дієтологи в результаті досліджень встановили, що цибуля є жироспалювачем. На основі овочу розробили дієту, в раціон якої входить суп з цибулі.
  • Існує думка, що люди, які вирощують цибулю в теплиці, менше хворіють на грип.
  • Медики радять вживати цибулю взимку, щоб зміцнити імунітет.
  • Сік цибулі допомагає знеболити місця укусів джмелів, бджіл і ос.
  • Вчені довели, що запах і смак овочу, сльози, які він викликає, борються з розвитком ракових клітин.
  • Сльози при розрізувані цибулі виділяються через лакриматору, яка потрапляючи в повітря розчиняється в сльозах. У процесі цієї реакції утворюється сірчана кислота, яка подразнює слизову оболонку очей. Щоб цього уникнути, кухарі рекомендують відразу змочити ніж водою або заморозити його.
  • У наш час найбільше цибулі експортує Індія, а імпортує – Росія.
  • Медики стверджують, що цибуля допомагає адаптуватися людині до зміни часового поясу.
  • За всю історію культури найважчу цибулю зафіксовано в Англії – її вага становила 6 кг.
  • У цибулі міститься багато корисних елементів: залізо, ефірна олія, кальцій, магній, сірка та інші. Також в ній міститься глюконін, який здатний знижувати рівень цукру в крові.
  • У багатьох країнах овоч застосовують в народній медицині як засіб від наривів і пухирів.
  • Цибуля -шалот відрізняється найбільшими антиканцерогенними властивостями.
  • Овоч смертельно небезпечний для тварин, особливо для кішок і собак.
  • Овоч використовують в косметології для приготування масок для волосся і обличчя. Засоби для волосся покращують їх якість, а маски для обличчя на основі цибулі освіжають шкіру і підтягують зморшки

Сад і город (енциклопедія)

Інші назви — різанець, скорода, трибулька, сибірська цибуля. Це багаторічна рослина, дуже холодостійка, відростає рано, тому що зниження температури до +3. +4 °С не сповільнює розвитку листя. Розмножується насінням і діленням куща.

Цибуля-шніт має два підвиди: сибірська — із великим листям, малокущиста; середньоросійська — із дрібним листям, сильнокущиста. У їжу використовують зелене перо, що містить величезну кількість білка, вуглеводів, мікроелементів. Листя тонке, шилоподібне, трубчасте. Цибуля сильно гілкується, на третій рік одна рослина дає до 50 гілок. Цибуля-шніт утворює несправжню цибулину з відкритими соковитими лусочками, сухі лусочки мають фіолетово-червоне забарвлення. Крім харчової цінності, цибуля-шніт має також декоративне значення, вона цвіте гарними фіолетовими квітами.

Цибуля-шніт росте на родючих, добре зволожених ґрунтах. Догляд і вирощування такі ж, як у цибулі-батуна й цибулі-порею. Зелену масу збирають у 2-3 прийоми із середини травня по жовтень.

Урожай шніт-цибулі — 4,5-5,5 кг з 1 м 2 за сезон.

Використовуючи сайт ви погоджуєтесь з правилами користування

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Ми приєднуємось до закону про авторське право в цифрову епоху DMCA прийнятим за основу взаємовідносин в площині вирішення питань авторських прав в мережі Інтернет. Тому підтримуємо загальновживаний механізм “повідомлення-видалення” для об’єктів авторського права і завжди йдемо на зустріч правовласникам.

Копіюючи матеріали во повинні узгодити можливість їх використання з авторами. Наш сайт не несе відподвідальність за копіювання матеріалів нашими користувачами.

Про автора

admin administrator