Де ловити Лісоплюха

Авторadmin

Де ловити Лісоплюха

Де порибалити на Львівщині

На Львівщині завершилася нерестова заборона на вилов риби, яка тривала від початку квітня. З 11 червня рибалити можна на всіх водосховищах, технічних водоймах, басейнах річок області, крім придаткових систем водойм (протоки, гирла, старицях, розливах), де нерестова заборона триватиме до кінця червня.

ZAXID.NET зібрав найпопулярніші облаштовані для рибалок місця на Львівщині з цінами та умовами риболовлі. Додамо, що нерестова заборона не стосується приватних водойм – наприклад, розташованих на території відпочинкових баз. Там періоди для риболовлі визначають їхні власники.

У матеріалі ми не враховували місця, де порибалити можна безкоштовно, адже такі водойми переважно не облаштовані спеціально для потреб рибалок і ніхто їх не зарибнює. Йдеться, зокрема, і про басейни річок – Дністер, Західний Буг, Верещиця, Стрий, Сян, Стир, Солокія тощо.

Прилбичі (водосховище «Малий Гноєнець» або озеро TridentLake, с. Прилбичі, Яворівський район)

Найбільше спортивне озеро в Україні, де регулярно відбуваються всеукраїнські змагання з вилову риби. У водоймі водяться короп, білий амур, карась, плотва, окунь, судак. Забрати дозволяється до 5 кг риби, решту потрібно повернути у водойму.

  • з дамби (світловий день) – 100 грн, пільгова – 50 грн;
  • з берега (світловий день) – 150 грн, пільгова – 100 грн;
  • спортивна ловля коропа (світловий день) – 300 грн;
  • спортивна ловля коропа (доба) – 500 грн;
  • ловля хижих риб (світловий день) – 100 грн, пільгова – 50 грн, з човна – 200 грн.

Пільги діють для членів Львівського клубу активного відпочинку та Федерації риболовного спорту Львівщини, пенсіонерів, людей з інвалідністю ІІ групи, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС ІІ групи. Люди з інвалідністю І групи, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС І категорії, учасники бойових дій, діти до 16 років, мешканці сіл Прилбичі, Терновиця, Бердихів та Підлуби можуть рибалити безкоштовно.

«Тихе плесо» (с. Велике Колодно, Кам’янка-Бузький район)

У водоймі водяться щука, короп, амур, товстолоб, лин, карась, плотва, окунь. На території можна орендувати альтанку, столик, купити дрова та готову їжу (м’ясо з мангалу, різні закуски та напої). Заїзд авто на берег – 50 грн.

Вартість рибалки (у ціну входять 3 кг риби, крім лина):

  • денна – 200 грн (4 вудки)
  • на хижака – 100 грн
  • доба – 250 грн (4 вудки).
  • короп – 0,8-3 кг
  • білий амур – 1-3 кг
  • лин – 0,5-1 кг (2 шт.)
  • щука – 1-3 кг
  • карась, плотва, окунь – без обмежень.

«Бухта вікінгів» (с. Старе Село, Львівський район)

Готельно-відпочинковий комплекс пропонує широкий спектр послуг: проживання, ресторан, оренда альтанок, пляжний відпочинок, лазня, спа, мотузковий парк, прогулянки верхи на конях, пейнтбол тощо. В озерах водяться короп, окунь та сом, ловити рибу можна лише вдень з 9:00 до 21:00 однією вудкою. Ціна – 200 грн, у які входять 3 кг риби (за решту вилову потрібно доплачувати). Вхід на територію коштує 40 грн у будні та 50 грн у святкові дні.

«Рибничанка» (с. Рибник, Дрогобицький район)

База відпочинку розташована у Карпатах неподалік Східниці. Тут є міні-готель, котедж, ресторан, альтанки, бані з чанами. У водоймі розводять форель. Платити потрібно лише за зловлену рибу – 270 грн за кг. За бажанням форель можуть приготувати на місці на мангалі (30 грн за 1 шт.) або ж почистити, посолити і упакувати, щоб її можна було забрати додому.

«Тартак Резорт» (с. Бережани, Львівський район)

Готельно-відпочинковий комплекс розташований біля озера Вульки між Львовом та Винниками. На території також є ресторан, альтанки, фінська сауна, пляж. У водоймі водяться білий амур, короп, щука, карась, окунь. Вартість риболовлі: 150 грн з людини в будні та 200 грн – у святкові дні. Додатково доведеться заплатити за зловлену рибу: 100 грн за кілограм коропа, білого амура та щуки, 40 грн – за кілограм карасів та окунів.

«Золота Форель» (с. Коростів, Стрийський район)

Розважально оздоровчий комплекс у Карпатах пропонує широкий спектр послуг: готель з басейном та дитячим майданчиком, ресторан з банкетним, більярдним, шаховим залами, альтанками, колибами і мангалами, чани та продаж мальків райдужної форелі.

У водоймах розводять райдужну та золоту форель і стерлядь. Вартість улову: 550 грн – кілограм райдужної форелі, 650 грн – кілограм золотої форелі, 830 грн – кілограм стерляді. У ціну включені використання рибальського спорядження, чистка та приготування вловленої риби.

«Озерний край» (м. Пустомити, Львівський район)

Комплекс пропонує готельні та ресторанні послуги (зокрема, окремий дитячий ресторан), а також спортмайданчик, футбольне поле, тренажерний зал, бігові траси, тенісний корт та масажний кабінет. На території діє рибне господарство «Карпатський водограй». Рибалити тут можна по п’ятницях, суботах та неділях і в державні свята з 7:00 до 19:00. В озері водяться щука, короп, білий амур, лин, товстолоб, окунь, карась, плотва, лящ, судак, сом. Вартість риболовлі для дорослих – 100 грн, для дітей від 10 років – 50 грн, до 10 років – безкоштовно.

За виловлену рибу треба платити окремо:

  • короп, білий амур – 85 грн за кг;
  • товстолоб, карась – 55 грн за кг;
  • окунь – 70 грн за кг;
  • плотва – 40 грн за кг;
  • лящ – 80 грн за кг;
  • щука – 150 грн за кг;
  • судак, лин – 170 грн за кг;
  • сом – 190 грн за кг.

«Чарівна долина» (с. Родатичі, Львівський район)

Відпочинковий комплекс розташований неподалік Городка. На території є чотири водойми, готель, котеджі, ресторан, альтанки, мотузковий парк, сауна, пейнтбол, футбольний, тенісний та волейбольний майданчики, пляж. Вартість риболовлі – 70 грн за дві вудки на добу, за зловлену рибу окремо доплачувати не потрібно.

«Криве озеро» (м. Новояворівськ, Львівський район)

Комплекс має готель, ресторан, конференц-зал, альтанки, дитячий клуб. У водоймі водяться короп, карась, білий амур, товстолоб, щука, окунь, ротан та інша риба. Вартість риболовлі – 200 грн з людини на день, у неї включено 1 кг будь-якої зловленої риби. Вартість риби понад 1 кг: короп, карась, білий амур, товстолоб, щука – 80 грн за кг, окунь, ротан та інша – 30 грн за кг.

«Козацька слобода “Раковець”», (с. Воля Якубова, Дрогобицький район)

На території комплексу є котеджі та рибацькі будиночки і два ресторани. У водоймі водяться короп, карась, лин, білий амур, осетр. Вартість риболовлі – 250 грн на день за дві вудки, у неї включено 2 кг риби. Решту риби потрібно оплачувати окремо – 80 грн за кг.

с. Завидовичі (Львівський район)

У водоймі водяться короп, карась, білий амур. Вартість риболовлі: у світлу пору доби – 150 грн, ціла доба – 200 грн, знижка 50% для учасників бойових дій.

Янівський став (с. Івано-Франкове, Львівський район)

У водоймі водяться короп, товстолоб, білий амур, щука, судак, лин. Для людей з інвалідністю І групи та членів сімей загиблих військових риболовля безкоштовна, для учасників АТО/ООС діє знижка 50%. На території можна орендувати альтанки та будиночки, купити дрова. За окрему доплату дозволяється заїзд автомобіля на дамбу.

  • денна на 4 вудилища, 5 кг риби – 250 грн з людини;
  • добова на 4 вудилища, 5 кг риби – 300 грн з людини;
  • денна спінінгом на хижака, 3 кг риби – 150 грн;
  • спортивна риболовля (увесь улов повертається у став) – 150 грн з людини;
  • аматорська риболовля на одну поплавкову вудочку (лише вдень), 2 кг риби – 100 грн;
  • використання власного човна для риболовлі на спінінг (лише вдень) – 200 грн.

Понаднормовий улов відпускається, також його можна викупити: короп, амур, товстолоб – 80 грн/кг, щука, судак – 120 грн/кг, карась та інша риба – 50 грн/кг. За трофей понад 10 кг з обов’язковим фотозвітом – безкоштовна доба риболовлі у зручний час.

Куровичі (с. Куровичі, Золочівський район)

Ставок розташований між селами Куровичі, Вижняни та Журавники. У ньому водяться короп, амур, товстолоб, щука, карась, окунь, плотва, краснопірка, лин та інша риба. Вартість риболовлі: день – 200 грн, доба – 300 грн, на хижака – 100 грн. Заїзд машиною безкоштовний, на території можна орендувати мангал та альтанку.

«Кльове місце» (с. Залужжя, Яворівський район)

На території є альтанки для відпочинку та столики для рибалок. Вартість риболовлі – 100 грн за три вудлища, можна рибалити з 5:00 до 22:00. Краснопірка й окунь – безкоштовні, за решту риби потрібно платити окремо.

с. Бердихів (Яворівський район)

Водойма розташовується біля сіл Бердихів та Підлуби. На території є гойдалки, альтанки, лавки, місця для смаження м’яса. Вартість риболовлі: день – 250 грн (входить до 2 кг коропа або амура, до 5 кг карася), доба – 350 грн (входить до 3 кг коропа або амура, до 5 кг карася), на хижака – 100 грн. Понаднормова риба оплачується окремо.

с. Свірж (Львівський район)

Рибалити можна тільки вдень у вихідні та святкові дні, на території можна орендувати альтанки. Риболовля на малому ставі – безкоштовна, на великому – 100 грн, у які входять 2 кг риби.

с. Чишки (Львівський район)

Невеликий платний ставок біля Чижівського озера, водяться карась, короп, окунь, щука, плотва. За інформацією сайту для рибалок Aborigen, норма вилову – 5 кг, рибини вагою до 700 гр. і більше 3 кг відпускають. Ціна за день риболовлі – 200 грн, за добу – 300 грн. Актуальну інформацію про вартість риболовлі власник озера надавати ZAXID.NET відмовився.

Гамаліївське водосховище (с. Гамаліївка, Львівський район)

В озері водиться досить різноманітна риба, зокрема короп, карась, щука, амур, плотва. Вартість рибалки: за день – 100 грн, за добу – 150 грн. Рибалка можлива як з човна, так і з берега.

«У Пристави» (с. Угри, Львівський район)

У трьох ставках водяться короп, амур, карась, толстолоб, щука, окунь. На території є альтанки. Вартість риболовлі: за день – 150 грн, за добу – 200 грн, у які входять до 3 кг риби. Понаднормову рибу потрібно або випускати назад у водойму, або викупити за ціною 90 грн/кг.

Водосховище Оселя (с. Оселя, Яворівський район)

Водойма розташована на річці Хоросниця, водяться короп, карась, судак, товстолоб та інша риба. Вартість вилову залежить від зони озера: у відпочинковій зоні до дамби – 300 грн, решта озера – 500 грн. Норма вилову – 10 кг, зловлену понаднормово переважно відпускають (крім товстолоба). Дозволено ловити рибу від 1 до 3 кг, меншу та більшу (трофейну) – відпускають. Поруч розташована однойменна база відпочинку.

Також водойми, облаштовані для риболовлі, є в с. Сілець, с. Райнова («На волі»), с. Терновиця, Золочеві (Шевченківське озеро), Ходорові (лише для членів Ходорівського товариства рибалок), с. Дуброва (озеро На Джерелі, «Карпатська діброва»), с. Ставки («Фішленд78»), с. Наварія (озеро Глинна Наварія), с. Грушів (Завадівське водосховище), с. Оброшине, с. Мшана, с. Ставчани, с. Борщовичі, с. Долиняни, с. Криве (господарство «Кльово») тощо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Stardew Valley – Де і як спіймати Лісоплюха?

Даний гайд розповість поетапно Stardew Valley, де і як спіймати стрибуна, щоб отримати відповідь на запитання – читайте далі.

Гравці Stardew Valley можуть збирати найрізноманітніших риб, вугрів та інших морських істот, включаючи невловимого Стригуна, для квестів, їжі та багато іншого. Долина Стардью є домом для багатьох видів флори та фауни, які гравці можуть використовувати у грі. Гравці Stardew Valley, які регулярно ловлять рибу, знають, що деякі з цих корисних риб можна зловити тільки у певний час дня або пори року та у певних місцях. Отже, якщо гравець шукає стрибуна, у нього можуть виникнути проблеми з його пошуком без невеликої допомоги.

Де і як зловити стрибуна в Stardew Valley

Вудскіп – риба, яка віддає перевагу водним басейнам глибоко в лісі. Цю листолюбну рибу можна використовувати для приготування кількох рибних рецептів, що вимагають «будь-якої риби», а також вона з’являється як одна з чотирьох риб у спеціальному рибному наборі. Стрибки з дерева також можна використовувати в швейній машині Stardew Valley, щоб зробити гравцям жилет для риболовлі, і їх можна додати в ставок з рибою для розведення та виробництва деревини та козулі. Але головне, для чого гравцям знадобиться Вудскіп, – це квест “Рибний ставок”, де Дорадо, Лінкод або Пайк можуть запросити двох таких примарних риб.

Розташування лісових ставків

Лісоплюха можна знайти в Таємному лісі та на лісовій фермі. Оскільки лісоплюх люблять жити у лісах, гравцям потрібно буде знайти трохи води у лісовій місцевості, щоб упіймати рибу. Є два місця розташування ставків, в яких можуть розміститися лісові скіпи: секретний ліс і лісова ферма, обидва мають ставки, придатні для їхнього лову. Оскільки гравці, швидше за все, будуть проводити багато часу в цих місцях, збираючи їжу для рослин і тварин Stardew Valley, їм слід взяти з собою вудку і спробувати зловити одну або дві.

На щастя, на відміну від багатьох риб Stardew Valley, гравцям не потрібно чекати певного сезону або часу доби. Хоча їх також можна зловити у дощові дні, вони з’являються найчастіше, коли немає сонця. Залежно від рівня навичок риболовлі гравці ловлять стрибуна приблизно в 15-27% випадків. Щоб збільшити ці шанси, гравці також можуть викинути свою волосінь далі у воду; Стрибки воліють більш глибокі води далі від берега, ніж коропи, що мешкають у цих водоймах.

Гравці також можуть підвищити свої шанси зловити одну з цих необхідних риб, використовуючи наживку на вудках Stardew Valley. Наживка зроблена з м’яса жуків, яке можна видобути у ворогів-жуків у шахтах. Щоб використати наживку, гравцям також необхідно підвищити рівень своїх вудок, що також збільшує шанси впіймати найкращу рибу.

І це все, що потрібно знати про те, де і як зловити стрибуна Stardew Valley.

Ловля лина: де, як і на що ловити

Ловля лина цікава, так як не кожному вдається зловити лина, ця риба веде прихований спосіб життя, дотримується певних ділянок дна, перебірливо харчується і на гачку виявляється рідко. Але рибалка, який добре вивчив водойму і знає повадки лина, завжди зможе зловити лина; важливо потрапити в підходящу погоду, проявити спостережливість і експериментувати з насадками і підгодували. Найпростіше зловити лина в період його активного клювання. Початок літньої кормової активності лина багато в чому пов’язане з його нерестом, який відбувається при температурі +20 С. Така температура води в водоймах Середньої смуги Росії зазвичай буває в кінці травня-початку червня. Тому з урахуванням того, що риба якийсь час після ікрометання хворіє, а потім починає активно заповнювати втрачені калорії, самий пік клювання лина доводиться, на початок або середину літа.

Де ловити лина?

Труднощі вибору місця, де ловити лина, пов’язана з тим, що лин у великі зграї не збирається. Навесні лин утворює пари, а після нересту великий лин вважає за краще триматися поодинці. Іноді можна зустріти ділянки, на яких невеликий лин клює досить часто, очевидно їх приваблює сюди корм.

Де ж ловити лина краще? Як правило на річках, озерах і ставках ця риба для свого проживання вибирає мулисті затони, заводь, заливчики з великою кількістю водоростей. У водоймах з малопроточні водою такі місця можуть бути сильно віддалені від берега, тому тут доводиться ловити з човна, закидаючи поплавкову оснастку під кромку водоростей.

Лінь любить триматися над твердим дном з невеликим прошарком мулу. На такому грунті можна зустріти зарості хвоща, і саме тут лин найчастіше бродить в пошуках їжі. Іноді можна побачити, як по ходу руху риби стебла хвоща гойдаються. Ловити лина краще в таких місцях.

Де ще добре ловити лина , це в привабливих для лина заводях і затонах, які під час повені ховаються під водою і промиваються сильним потоком, а потім, коли вода спадає, вони знову перетворюються в застійні ділянки, в них починає поступово накопичуватися свіжа органіка, в якій лин знаходить для себе їжу: німф, різного роду черв’ячків, дрібних рачків та інші організми. Лінь харчується майже завжди тваринним кормом, за винятком молодих пагонів водоростей в ранній літній період. Оскільки лин любить колупатися в мулі, його можна виявити по з’являтимуться на поверхні води бульбашок.

Коли ловити лина?

У червні найкращим часом для ловлі лина вважається ранок – з 7 до 9 годин. Хороший клювання може поновитися під вечір. Днем годування епізодичне. Це пов’язано з тим, що, виходячи на годівлю, лини зазвичай слідують один за одним по одному і тому ж маршруту, дотримуючись кромки водоростей, що межують з відкритими ділянками води. Вдень і вночі вони віддаляються від берега або ховаються в густій ​​траві, а до вечора починають рухатися по кромці водоростей в зворотному напрямку, знову шукаючи їжу.

Приклад: Як ловлять лина на Плещеевом озері. Озеро це дуже глибоке, але наявні мілини його майже скрізь поросли очеретом. Там, де перед смугою старого очерету сходить молодий (зазвичай смуга шириною 10-15 м), рибалки заздалегідь викошують невеликі за площею плями, з’єднують їх між собою зробленої стежкою, яка дозволяє линю рухатися по заданому маршруту. Викошують вікна не суцільно, а по можливості залишають рослинність, але так, щоб вона не заважала ловлі. Хороший варіант, коли природні галявини, виявлені серед рослинності, з’єднуються між собою витоптаної стежкою.

Лові лина часто супроводжує і клювання інших риб. На Яузском водосховище, в районі села Оржанікі, лин на початку літа за краще триматися у смуги прибережних водоростей і бродить в пошуках корму уздовж неї. На добре підгодованих місцях він клює упереміж з окунем, пліткою і підлящика. Щоб відсіяти дрібну рибу і ловити мірних линів, часто доводиться ставити більш об’ємну насадку.

На що ловити лина?

На початку літа лин ще не сильно перебірливий в насадках і ловити лина можна на живу наживку. Він тримається у водоростей в місцях виходу комах. Краще ловити лина застосовуючи в якості наживки личинки ручейника, бабки, веснянки, комара. Також ловити лина можна бокоплавами, дрібної п’явкою і т.п. В цей час рибалці слід дуже уважно спостерігати за процесами, що відбуваються у водоймі і, орієнтуючись на природні насадки, які легко доступні рибі, поєднувати їх з рослинними. Взагалі, як і при лові карася, у рибалки на водоймі завжди повинен бути асортимент насадок: приблизно по три насадки тваринного і рослинного походження. З кінця червня клювання лина вже не такий активний.

І питання, на що краще ловити лина, стоїть особливо гостро, адже ловля лина набуває випадковий характер. Однак експериментування по сезону і тут дає свої результати. Багато що залежить від температури води і насиченості її киснем. На річках картина одна, на малопроточних водоймах – інша. Часто траплялося так, що, потрапляючи на річкові затони, де багато лина, скільки я ні закидав на хробака, на нього клювало все, але тільки не лінь. Рибалки були одноденні, тому застосовувати тривалу пріваду не було можливості. Я пробував ловити лина на мотиля і опариша – результат був той самий. На що ж краще ловити лина в таких випадках.

На хробака клювала дрібна краснопірка, окунь, плітка, вона, мабуть, і не давала клювати линю. І в таких випадках при примхах риби лина краще ловити на парену перловку. Одного разу вдалося наловити на цю насадку з десяток мірних линів на одній невеликій греблі. Перловку насаджував по одному або по два зерна на відповідний гачок з короткою цівкою. Відпускав поплавок так, щоб насадка розташовувалася в 3-5 см від ґрунту.

Лінь клював на неї, не роздумуючи. І зовсім докучала дрібна плітка, якої тут було много.Что стосується лову лина на хробака, то багато хто використовує покупного червоного хробака, але лин дуже чутливий до сторонніх запахів, які може мати черв’як штучного розведення. Якщо вже ви намагаєтеся ловити лина на хробака, брати, скажімо, не дендробену промислової заготівлі (оскільки не ясно, як її заготовляли і чи не має вона стороннього запаху від НЕ промитого інструменту), а тут же на березі накопати звичайних земляних черв’яків, на яких ловити лина одне задоволення.

На річках, загатах і невеликих озерах краще ловити лина використовуючи як насадку – ручейник.

На багатьох водоймах, щоб відсікти дрібниця, краще ловити лина на об’ємні насадки, такі як маринована кукурудза, а там, де є дуже великі лини – навіть кожушка.

Прикормка для лина

  • Для підгодовування підходять і сухі суміші . Наприклад, вітчизняний «Тім-Файтер», в нього можна додавати в певній кількості берегову землю, щоб корм виглядав природним. Імпортних підгодовувань для лина бажано уникати, так як вони бувають перенасичені ароматизаторами, а лин дуже підозрілий до запахів. Найкраще для підгодовування на лина брати родючий шар з кротовін. У них земля вже просіяна, рити її не треба і вона пахне хробаками, а тому подобається рибі.
  • Інший варіант простий підгодовування – це саморобна підгодовування. Розмочити свіжий житній хліб і розімніть його з великим об’ємом просіяного берегової землі. Білий хліб не годиться, він привертає багато дрібниці. Притому лин добре реагує на більш кислий продукт. Недарма за часів Л.П. Сабанеева цю таємничу рибу підгодовували сиром (в його складі є молочна кислота). А головне, чому використовувався сир – дрібниця кислий продукт не любить.
  • Прикормка для лина своїми руками складається з наступних компонентів:
    • берегова земля – ​​75-80%;
    • житній хліб (приготовані в духовці сухарі, перемелені в м’ясорубці) – 7-8%;
    • геркулес (посмажений на сковороді до рожевого кольору і перемелений в кавомолці) – 7-8%;
    • підсмажена і перемелена коноплі (коноплі можна замінити макухою або підсмаженими насінням, але одночасно все компоненти в підгодовування додавати не потрібно) – 7-8%.
    • В Україні та інших південних регіонах чимало водойм, в яких використовуючи в якості приманки на лина – горох, принаджуючи горохової кашею. Так що краща підгодовування для лина, там, де линю бобові за смаком, робиться за рецептом: можна подрібнити горох в м’ясорубці, прожарити його на сковороді до рожевого кольору і ввести до складу вищенаведеної підгодовування замість геркулесу. Для насадки варять подрібнений горох в каструльці на повільному вогні; помішують, щоб каша не підгоріла, і потім ретельно розминають, щоб отщіпанние шматочки добре трималися на гачку.

    Снасті на лина і техніка лову

    На поплавкову вудку лина потрібно ловити так, щоб насадка розташовувалася впритул до мулу або трохи вище, скажімо, на висоті 15-20 см. Для точного виставляння глибини лову дуже важливо визначити, як глибоко йде грузило в мул. Без підгодовування лина часто ловлять впівводи. Особливо це стосується періоду виходу комах. Снасть на лина використовують типу болонської з легкої оснащенням. Лінь – риба сильна і без котушки його вивести важко. А на грубу снасть він не завжди бере. Поплавок повинен бути вантажопідйомністю від 1,5 до 2,5 г з коротким кілем витягнутої форми, так як ловити зазвичай доводиться на тихій воді і на глибинах від 1 до 2,5 м. Чим тихіше лягає поплавок на воду, тим краще, все з -за того, що лин – риба підозріла до сторонніх звуків. У зв’язку з цим самоогруженние поплавці не дуже підходять, так як вони занадто шумно шльопаються про воду.Для лина цілком можна взяти пінопластовий веретеноподібний поплавець. Огрузка – дві дробинки: основна ставиться в 30 см від повідця, а мінімальної ваги подпасок кріпиться у самого повідця (його довжина 20-25 см), це дозволяє насадці повільніше йти на дно, а планувальну насадку лин зауважує швидше. Гачок береться за величиною рівний насадки № 8-18.

    Клювання і виведення

    На початку літа лин нерідко клює впевнено, майже як окунь. Пізніше, од’ївшись, він починає довго смакувати насадку. При цьому поплавець, перш ніж піти в сторону, може тупцювати на місці до 15 хвилин. На перловку лин завжди бере активну. Лінь дуже спортивний: опираючись, він так втисне в дно, сильніше язя, і потім при виведенні ходить колами. Його дуже складно ловити в вікнах очерету. Упираючись, він закручує волосінь за водорості, і коли виводити, видно, як з дна піднімається суміш бруду та мулу. Це відбувається тому, що він намагається заритися в мул.

    Виводити лина треба м’яко, не даючи піти глибоко в мул, для цього хлистик вудилища повинен бути середньої жорсткості, а вудилище краще взяти швидкого ладу. Якщо снасть ненадійна, після того як лин взяв, одна-дві хвилини – і прощай оснащення. Навіть для лову 200-300-грамових линів плотвіная снасть в міцних місцях не підходить. 800-грамовий лин пручається так само, як двокілограмовий короп, але з коропом впоратися буде легче.Очень складна ловля лина в лопухах латаття, опираючись, лин норовить обмотати їх волосінню. При будь-яких умовах лову поблизу водоростей волосінь тонше 0,16 мм ставити не варто. При цьому мононить необхідно брати найвищої якості.

    Після бурхливого виведення навіть на принадженім місці доводиться довго чекати чергового підходу цієї риби. Тому краще піти на заздалегідь підгодовану запасну точку.

    При лові лина важливо дотримуватися маскування, так як обережний лин ніколи не підійде до місця, якщо рибалка знаходиться на відкритому березі, а глибина становить не більше двох метрів. Яскравий одяг на рибалці потрібно виключити. Бажано маскуватися за берегової рослинністю.

Про автора

admin administrator