Яка виплата з 1 травня 2022 року

Авторadmin

Яка виплата з 1 травня 2022 року

Перерахунок доплат за постановою. Які виплати військовим в Україні передбачені з 1 жовтня та хто отримає

Доплати військовим з початку повномасштабного вторгнення Росії складали 30 тисяч усім та 100 тисяч гривень за участь у бою на передовій. З 1 лютого 2022 року виплати 30 тисяч гривень відмінили, і шляхом змін до законів придумали їм заміну. Розповідаємо, які виплати військовим будуть з 1 жовтня та які зміни вступають в силу.

Загальна мобілізація та воєнний стан в Україні тривають з 24 лютого 2022 року через повномасштабне вторгнення Росії. Виплати військовим під час воєнного стану кілька разів законодавчо змінювалися, поки Верховна Рада та Кабмін визначили окремі види та розміри доплат для різних категорій військових.

Без змін залишилися виплати військовим до 100 тисяч гривень за бої на передовій, а замість виплати по 30 тисяч в тилу, військовим призначають стипендії та виплати додатково до 50 тисяч за виконання завдань, посади або статус.

Міністерство оборони наразі вносить зміни в наказ № 260, ухвалені Кабінетом міністрів у серпні щодо виплат окремим категоріям військовослужбовців, повідомив Lb.ua Олег Рогаль, начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати Управління соціальної підтримки МОУ.

У міністерстві очікують, що оновлені виплати вже нараховуватимуть за вересень. Точніше, у жовтні.

« Скоріш за все, залежить від того, скільки наказ буде юстуватися», ― повідомив Рогаль.

Крім основних виплат буде також перерахунок і доплата коштів категоріям військовослужбовців, зазначених у документі. Рахуватимуть від 1 червня.

Зміни торкнуться виплат, які гарантуються постановою № 836, та законопроєктом № 9342 щодо внормування виплат військовослужбовцям.

Які виплати військовим передбачено з 1 жовтня

1. Військовослужбовці та поліцейські рядового та офіцерського складу також отримують 100 тисяч гривень якщо:

  • отримали поранення ( контузію, травму або каліцтво), пов’язані із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні, включаючи час переміщення з одного закладу охорони здоров’я до іншого;
  • загинули ( померли) внаслідок отриманого після введення воєнного стану поранення ( контузії, травми або каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини ( виплата здійснюється за весь місяць, у якому особа загинула ( померла). Право отримання цих коштів належить членам родини таких військовослужбовців;
  • захоплені в полон, безвісно відсутні, інтерновані в нейтральні держави або є заручниками;
  • перебувають у відпустці для лікування після поранення;

2. На період дії воєнного стану додаткові щомісячні ( пропорційно часу виконання відповідних завдань) виплати у 30 тисяч гривень встановлюють:

  • особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій;
  • особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро;
  • поліцейським;
  • військовослужбовцям, які здійснюють бойові ( спеціальні) завдання у період здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

3. Додаткові виплати в розмірі до 50 тисяч гривень можуть отримувати службовці ДСНС, начальницький склад НАБУ, поліцейські, які мають право на 30 тисяч гривень виплати, які виконують бойові ( спеціальні) завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ ( сил) або штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ включно ( у тому числі поза районами ведення бойових ( воєнних) дій), який здійснює оперативне ( бойове) управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть воєнні ( бойові) дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових ( спеціальних) завдань першого ешелону.

4. Грошову доплату в 100 тисяч гривень отримують за безпосередню участь у бойових діях або забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних ( бойових) дій у період здійснення зазначених заходів:

  • особи рядового і начальницького складу ДСНС;
  • поліція;
  • особи начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро;
  • особи рядового і начальницького складу територіальних ( міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби, що залучаються Головнокомандувачем Збройних Сил до складу оперативно-стратегічного угруповання відповідної групи військ;
  • військовослужбовці Збройних Сил;
  • військовослужбовці Служби безпеки;
  • військовослужбовці Служби зовнішньої розвідки;
  • військовослужбовці Головного управління розвідки Міністерства оборони;
  • військовослужбовці Національної гвардії;
  • військовослужбовці Державної прикордонної служби;
  • військовослужбовці Управління державної охорони;
  • військовослужбовці Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації;
  • військовослужбовці Державної спеціальної служби транспорту.

5. Додаткові виплати курсантам, строковикам та інструкторам.

  • виплата 2350 гривень курсантам ― після відміни доплати 30 тисяч усім військовим у тилу;
  • 6 тисяч гривень строковикам, які не стали переходити на контракт і мобілізуватися за новими правилами. Законодавчо у них була тільки виплата 450 грн щомісяця;
  • від 15 до 30 тисяч гривень ― інструкторам з навчальних центрів. До цього вони отримували щомісячну зарплату 20100 гривень;

6. Військові, виведені в розпорідження через перебування на лікванні.

Оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років та додаткова винагорода у розмірі від 20 до 100 тисяч гривень до виведення у розпорядження і щомісячна додаткова винагорода 20100 гривень після перебування у розпорядженні понад два місяці і до закінчення перебування у розпорядженні виплачується ― військовослужбовцям, які у зв’язку з пораненням, пов’язаним із захистом Батьківщини, визнані ВЛК обмежено придатними, або непридатними до військової служби з переоглядом через 6−12 місяців, та зараховані у розпорядження відповідних командирів. Протягом двох місяців з дня зарахування у розпорядження виплачується грошове забезпечення за останньою займаною посадою у повному обсязі, потім вказана сума.

Як підтвердити виконання завдання або участь у бойових діях

Як повідомили NV експерти Юридичної сотні, 30 тисяч гривень зараз виплачують тим, хто виконує бойові або спеціальні завдання. Додаткова грошова винагорода 100 тисяч гривень виплачується військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях або заходах з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії. Виплати здійснюються згідно з бойовими наказами і розпорядженнями.

Які виплати ВПО отримають за травень та чому є затримки

У Мінсоцполітики запевняють, що попри затримки, виплати від держави отримають усі ВПО. Як отримати допомогу, хто на неї має право та на які ще виплати можуть розраховувати українці, розповідаємо далі.

Чому виплати затримуються

Надходження виплат українцям затримуються, зі слів Лазебної, перш за все через велику кількість людей, які переміщуються, а також через затримку з реєстрацією ВПО. У Мінсоцполітики нагадали, що допомогу на проживання за березень – квітень одержали майже 2 мільйони сімей ВПО.

Мінфін же своєю чергою повідомив, що у травні з держбюджету було спрямовано 5,1 мільярда гривень на соціальну допомогу та компенсації.

Гарантування належної соціальної підтримки наших громадян є одним із пріоритетів. Найбільше зусиль, звісно, спрямовано на те, щоб забезпечити виплати людям, які стали заручниками ситуації, спричиненої РФ,
– підкреслив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Розмір виплат для внутрішньо переміщених осіб залежить від віку:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тисячі гривень;
  • для решти – 2 тисячі гривень.

Виплати для внутрішньо переміщених осіб / інфографіка Мінсоцполітики

Нагадаємо, що виплата допомоги здійснюється через Ощадбанк на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві на допомогу. Допомога надається щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс один місяць після його припинення чи скасування.

Зверніть увагу! Українці також можуть розраховувати на фінансову підтримку від міжнародних організацій. Заповнити заявку можна, перейшовши за посиланням.

Чому виплати ВПО могли скасувати

З 1 травня 2022 року були скасовані виплати для тих, хто повернувся додому, однак якщо ваше житло було зруйновано чи пошкоджене, то виплати надходитимуть далі. Також виплати залишили для осіб, житло яких знаходиться у зоні бойових дій й вони не можуть повернутись додому.

До переліку територій, куди не можуть повернутись населення через бойові дії, увійшло 270 територіальних громад із 8 областей України. З повним переліком можна ознайомитись тут.

Хто має право на статус ВПО

Статус ВПО (внутрішньо переміщеної особи) може отримати доросла людина віком від 18 років та дитина віком від 14 до 18 років особисто. Малолітні діти до 14 років, недієздатні чи особи дієздатність яких обмежено через законного представника. Ним можуть бути батьки, родичі, опікуни тощо.

Також на такий статус можуть розраховувати й особи без громадянства та ті, хто має посвідку на постійне місце проживання, які через бойові дії були змушені покинути свої домівки.

Нагадаємо! Кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні перевищила 8 мільйонів людей, станом на 11 травня. Найбільше населення виїжджало з Харківської області.

Які ще виплати можуть отримати українці

Окрім 2 тисяч від держави, населення може ще розраховувати на компенсацію за комунальні послуги, а також отримати гроші під час евакуації прямо на вокзалі. Також грошова компенсація передбачена для тих, хто влаштує на роботу переселенця.

Компенсація за комунальні послуги

Якщо українець прихистив, або хоче прихистити у себе вдома переселенця, то може розраховувати на 450 гривень, як компенсацію за комунальні послуги. Щоб отримати ці кошти потрібно:

  • подати заяву про готовність прихистити людей до органу місцевого самоврядування (ОМС) за місцем проживання або через сайт Прихисток;
  • подати відповідну заяву до ОМС при поселенні переселенців;
  • до п’ятого числа кожного місяця інформувати ОМС про кількість днів та переселенців, які проживали;
  • отримати компенсацію.

Гроші під час евакуації

Населення, котре вимушено покинути свої домівки через бойові дії, може розраховувати на одноразову грошову допомогу прямо на вокзалі під час евакуації. Щоб отримати гроші потрібно звернутися по допомогу не пізніше одного дня з прибуття.

Сума грошової допомоги складає 3 тисячі гривень на кожну дитину чи людину з інвалідністю та 2 тисячі гривень на кожну людину, старшу 18 років. В Укрзалізниці також підкреслили, що таку одноразову допомогу можуть отримати також українці, які проживають на деокупованих територіях.

Виплати за влаштування на роботу переселенця

Роботодавці можуть отримати 6,5 тисяч гривень від держави за найнятого на роботу переселенця. Оформити заявку можна для отримання компенсації можна через портал Дія. Гроші роботодавець отримає за перший та другий місяць роботи переселенця.

Bybit – це криптобіржа, яка демонструє один з найвищих темпів росту у світі. Вже понад 3 мільйони користувачів купують, продають криптовалюту та торгують популярними монетами за різними типами контрактів разом з Bybit.

Про автора

admin administrator